DE WOLF ALLEEN LOKERSE KREEG DE VOLLE POT DE GELIJKMAKER THUISPLOEG MIST STRAFSCHOP ROBUR MOERZEKE LAAT ZICH GELDEN ALS LEIDER SK LEBBEKE MOET ZICH DRINGEND HERPAKKEN TOETS VAN VAN BUYNDER SK AALST HOUDT LEIDER IN BEDWANG TWEEDE THUISNEDERLAAG De Voorpost - 3.10.1986 - 19 ®r- 'mocspgm VOETBAL TWEEDE PROVINCIALE IN HET WAASLAND Rond het uur kwam Kruibeke langszij langs Seghers toen de lokale defensie even het hoofd verloor. Op vier minuten van het einde bezegelde Van Mal- deghem het Kruibeekse lot met een kopbaldoelpunt: 2-1. Kruibeke staat dertiende met drie punten en krijgt zondag SLV Zelzate op bezoek. Een kans om het saldo aan te dikken. Ook Kemzeke moest naar het Gentse. Het werd er een moei lijke opdracht en die werd niet p' PROVINCIALE ROBUR - ZELZATE 3-1 HOFSTADE 0 APPELTERRE 1 Hofstadc heeft er tegen Appel- terre alvast een spannend en aantrekkelijke wedstrijd van gemaakt De thuisploeg was gedurende de ganse wedstrijd beter dan de bezoekers, maar Appelterre speelde met meer overleg en wist op een bere kende manibr hier in Hofstade de winst mee naar huis toe te nemen. Na een kwartier reeds kwam de bezoekende ploeg op voorsprong via Mare Meirs, een voorsprong die op dat mo ment alvast zeer gevleid was daar Appelterre nog helemaal niet veel had getoond en reeds zo vroeg in de partij op voor sprong kwam Het was reeds duidelijk dat Appelteere op die voorsprong voor een groot stuk zou teren. Hofstade van zijn kant pro beerde dus de forsing te voe ren en de bezoekers loerden op de counter. Nog voor het rustsignaal werd gefloten mocht Van Hauwermeiren vanop de stip proberen Hofsta de verdiend langszij te bren gen, zijn strafschop werd ech ter geweerd. Zo bleef Appel terre tot aan de koffie met een lichte voorsprong in de partij Na de rust dienden de bezoe kers zich alweer te beperken tot het verdedigende werk. Hofstade bleef aandringen maar mooie kansen werden echter niet benut. Het lokale overwicht mocht niet baten zo dat Appelterre zijn lichte voor sprong kon behouden. Tot overmaat van ramp werd spel verdeler Herman Oosterlinck in de slotfase van deze partij nog uitgesloten. Zo kende Hofstadc dubbele pech tegen de bezoekers uit Appelterre. (G.D.T.) 2» PROVINCIALE LEBBEKE - RONSE 1-5 Robur-Zelzate 3-1. Wuytack van Robur kopt hier de bal over zijn tegenstander, maar besluit naast vh) Na 338 minuten kompetitie- voetbal is Lebbeke er uiteinde lijk in geslaagd te scoren. Dat doelpunt tegen Ronse was ech ter een pleister op een houten been. Was tot nu toe de aanval bij de Lebbekenaars het zwak ste gedeelte van het team, dan werd er tegen Ronse ook ach teraan deerlijk gefaald. Als men na twintig minuten al met 0-3 in het krijt staat, dan gaat men de wenkbrouwen fronsen en diep nadenken wat er aan de ploeg allemaal schort. "Het loopt allemaal ver keerd en lijkt wel op een totale ramp", zei ons Bruno Van Bla de! na de wedstrijd. Voor ver dere kommentaar zweeg hij als een graf. Dirigent Willy Meert was heel wat spraakzamer, zeg gende: "Kijk tot nu toe was onze verdediging het beste gedeelte van de ploeg. Vandaag klopt het langs geen kanten achter aan. £r was geen "covering" te bespeuren en de bezoekende aanvallers kregen "boule vards" ten geschenke, met alle gevolgen vandien. Nog een ge luk dat doelman Chris Jans- sens, die geen enkel verhaal had tegen de vijf treffers, nog een paar keer bij de pinken was, of het had kunnen uit draaien op een komplete zwar te zondag. Het is de hoogste tijd dat er wat uitgedokterd wordt. Wel licht zullen we verplicht zijn het te houden met één spits en te trachten over te schakelen naar countervoetbal. Zo kan het niet verder. SK is in een moeilijke situatie geraakt na vier wedstrijden en daaraan had geen enkele voetballief hebber uit Lebbeke zich bij de aanvang van het seizoen ver wacht", dixit Willy Meert. Het valt thans te bekijken of oefenmeester Richard Van der Straeten spoedig het gepaste medicijn vindt om zijn team binnen de kortste keren een oppepper te bezorgen. Een aantal gekwetste voetballers kan enigszins als een verzach tende omstandigheid worden bepleit, maar zo'n afstraffing als vorige zondag hadden zelfs de substituten moeten kunnen voorkomen. De ambities waar mee Lebbeke van start ging, zijn inmiddels fel afgezwakt. 1" PROVINCIALE GERAARDSBERGEN - TEMSE 1-3 1* PROVINCIALE SK AALST - OLSA BRAKEL 0-0 Leider Olsa Brakel is er in feite op SK Aalst nog goed vanaf geraakt. Brakel had nog maar één puntje moeten prijs geven en liet amper één treffer scoren door zijn tegenstan ders Deze degelijke verdedi ging heeft deze keer de bezoe kers van verlies behoed. De thuisploeg liep van in het Voetbal. Voorzitter Jef Ver- SK Aalst-Olsa 0-0. Koncen- tralie bij de inworp (da) begin vrank en vrij in de aan val. Er werden heelwat kansen geschapen maar die werden nooit afgewerkt. Niet alleen verdedigde Olsa uitstekend ook de Aalsterse schoten moesen van SK Aalst was w"hrc°, "n f schoot De Naeyer al zeer Miikbaar tevreden vroeg in de wedst'rijd ,egen de bezoekende keeper aan. Die doelman De Cubber kreeg heelwat werk op pogingen van De Jaegher en De Winter. We waren toen al een heel eind in de tweede helft. Toen kwamen de bezoekers stilaan aan bod, al leek dit maar een strovuurtje. Toch werd het éven warm toen Olsa- man Spitaels een schot tegen de doelpaal zag te pletter slaan Toch was het nog niet gedaan. Aalst-doelman De Saedeleer moest nog een schot van Watté onschadelijk ma ken. Aalst zelf zorgde nog voor het laatste gevaar, maar ook die poging van De Bruyne bracht geen aarde aan de dijk. SK Aalst heeft na vijf speel dagen amper drie punten bij eengesprokkeld en staat nog één puntje voor de rode lan taarndragers Melscle en Haal- tert. Volgende zondag moet het trouwens naar gebuur Met een verdiende zege heeft Temse een vierde plaats veroverd in de rangschikking. De Scheldejongens hebben dit seizoen nog niet verloren en lijken toch stilaan de nog voor de kompetitie gestelde ver wachtingen in te lossen. SV Gcraardsbergen is nu wel niet dié moeilijke klant, maar men moet er nog altijd gaan win nen. Met acht gemaakte en vier tegendoelpunten heeft Temse een mooi gemiddelde. Misschien wordt het toch nog spannend in eerste provinciale, waar Wetteren nu Lovende- gem inblikte met 6-2. Toch zag het er niet zo best uit voor een vechtlustig Temse dat met duidelijke bedoelingen naar de streek van de matte- taartcn was afgezakt. Reeds na vijf minuten scoorde de thuis ploeg langs De Rouck op pass van Van Oudenhove. Temse liet deze vroege vol treffer niet aan zijn hart ko men en trok opnieuw ten strij de. In deze periode van druk op het thuisdoel versierde Van Haver op een kwasi-professio- nele manier een strafschop, die door Kurt Migom feilloos werd omgezet. We speelden toen iets meer dan twintig minuten. De bezoekers gingen op hun elan verder en na 25 minuten geraakten ze op voorsprong via Van Buynder op vrijschop. Na de rust bleef Temse de dominerende en best spelende ploeg. Het was opnieuw Van Buynder die kon scoren bij de aanvang van de tweede helft na een mooi solonummertje. Temse krijgt zondag het be zoek van Aalter, een ploeg die niet slecht presteerde in de eerste wedstrijden, maar nu een beetje is teruggezakt. DeBe Robur Moerzeke boekt mooie resultaten, bezet momenteel het niet dat we op zo'n uitste- de eerste plaats en blijkt op weg om andermaal een kende goalie zijn gebotst. We uitstekende kompetitie te lukken. De tweede provincialer hebben na vijf matchen een verloor weliswaar de openingswedstrijd, maar beperkte 8°®de uitgangspositie verwor- zich vlug en scoorde veertien doelpunten. ven $n is veelbelovend voor de toekomst." "In het verleden hadden we voor de bezoekende doelman. n Vermelden we nog dat Luc te veel aandacht voor de goals Ik meen te mogen stellen dat ?l,?ntbrak- Hij hep een ver die werden toegestaan. Nu kij- hij een paar doelpunten heeft [e™.ing °P aan de gewrichts ken we andersom", filosofeert kunnen verhinderen. In feite en steekt voor drie een tevreden klubleider De hadden we een ruimere winst- we in een gjps ver band. Maere. marge kunnen realiseren, was (e.g.) "Tegen Zelzate hebben we een mooie match gespeeld, H hoewel we tijdens het eerste H I halfuur moeite hadden met de I offensieve gasten die blijkbaar I den. Hun mislukte. Ach- teraan lieten we geen steken Fa vallen en toen na twintig minu- jB ten Werner Valgaren zijn der- ^^B de kompetitiedoeipunt scoor- ^B V jJB de, na een aktie met Leo Wuy- ^B k.' 4 M tack, begon de bezoekende SB «JBLmB| druk geleidelijk af te nemen. u i ^^3 Voor de rust hebben we de 'fjji ^K|BP^KI gelijkmaker moeten toestaan 't*. I VHHBj toen Willy Raemdonck de bal Mf~ £iryBSl|{j8|rJfet *6 v»H met de hand onder kontrole B C W? i |fiï nam en dat kostte ons een L !jjfc penalty en een doelpunt. |ÉB BHhEH we dadelijk volop in het ^^B gegaan en hebben de bezoe- terugplooien verplicht. We zijn keer scoren Eerst langs f B* Luc Thierens ingevallen Hans Aubroeck, die eerst een kom- mH binatie met Leo Wuytack in- a||K>lL een breide. Later langs Luc a'*^BÜf Vermeer die een penalty tot een goed einde bracht. Het gevolg van een overtreding van doelman Van de Velde op Leo Robur-FC Zelzate 3-1. Verhelst geraakt uit de greep van de gevallen speler en kan voor doel plaatsen vh) Wuytack. Wat mij betreft, petje af 2PROVINCIALE HEIKANT ZELE - DESTELBERGEN 0-2 Na een 2 op 10 prijken de Heikantenaars op een weinig benijdenswaardige hoogte. In het duel met Destelbergen waarin een tweede overwin ning werd nagestreefd kreeg de thuisploeg het deksel op de thuisfront greep men zich ver- Igff ji twijfeld naar het hoofd toen Jo Van Eetvelde op de 40ste mi- Peter Van Eetvelde voor^uk HP I De Mets om het offensief nog |wH|' krachtiger te steunen. In de tweede periode zijn we SK Aalst-Olsa 0-0. SK Aalst hield de leiders in bedwang (da) dich' "i d»clpunt geweest Voetbal. Edmond Van Dries- maar de afwerking het het tel- sche, kapitein van FC Hei- kens afweten. Op basis van kant (bvw) nederlaag tegen Melsele. onze offensiefe speelwijze ver- nederlaag niet. Nu dwingt de huidige situatie ons tot een andere aanpak. Elk punt is nu belangrijk geworden zodat ta lent alleen niet meer voldoen de zal zijn voor een plaats in de ploeg. Enkel zij die negentig minuten lang willen werken maken nog kans op een plaats in de ploeg. Het zal er in de volgende wedstrijden vooral op aan komen punten te halen om de kloof klein te houden met de hoger geklasseerden." Onwillekeurig dacht de Hei kanttrainer aan de uitstap naar FC Zelzate dat samen met de Zeienaars onderaan de rij sluit. (A.J.Z.) Haaltert, die zeker op e vanche geslepen zit na de 4-1 dienden wij deze tweede thuis- PROVINCIALE - EVERGEM 1-1 tot een goed einde gebracht. Reeds van in het begin trok de thuisploeg ten aanval, maar die akties kenden weinig resul taat. Aan de rust was het nog steeds 0-0. Het zou Kemzeke zijn dat scoorde... in eigen doel. Na een harde center van Meulewater verwerkte Ver- wilghen in eigen doel. Kemze ke ging op zoek naar de gelijk maker en zette alles op alles. De thuiskeeper pareerde alle aanvallen en uiteindelijk was het Meulestede dat nog scoor de op de 82" minuut langs Van Wingen. Kemzeke is terugge zakt naar de zesde plaats met een achterstand van amper twee punten op leider Robur. Het mag zondag gastheer spe len voor Zwijnaarde en daar kan iets inzitten. Van onze Wase vertegenwoor digers in tweede blijft H. Vra- sene de lijst aanvoeren, ge volgd door Kemzeke en Lo- kerse. Kruibeke en Sint-Gillis- Waas bengelen onderaan. DeBe Robur-FC Zelzate 3-1. Moerzekenaar Valgaeren kan zich van tussen twee verdedigers loswerken (vh) 2* PROVINCIALE Niettegenstaande het op eigen veld een punt prijsgaf, liet KAVD tegen Evergem-Center geen slechte indruk. In vergelijking met de vorige wedstrijden evolueert paars blauw in gunstige zin. Het etaleerde het betere voetbal, regeerde in de middenlinie, maar kon het overwicht onvoldoende uitdrukken in doelkansen. Alleen Dirk Michelet, onbe twist de centrale figuur, noop te doelman Patrick Lippens tij dens de eerste helft tot een sublieme tussenkomst. Tegen de gang van het spel in kwam Evergem enkele minuten voor de rust o voorsprong toen Phi lippe Lippens vanuit een scher pe hoek aanlegde en net naast de eerste paal binnenschoot. Na de hervatting kwam Dendermonde offensief op het terrein en een kombinatie Franssens-De Wolf resulteerde in de gelijkmaker. Toen zag het er naar uit dat de thuis ploeg de wedstrijd in haar voordeel zou doen kantelen, was het niet dat ze na een kwartier numeriek in de min derheid kwam, nadat Patrick Poppe door de spelleider (na een tweede gele kaart) uit het veld werd gestuurd. De reden voor zijn uitsluiting zou liggen in het feit dat hij een aantal onheuse opmerkingen zou hebben gemaakt aan het adres van de scheidsrechter, die nu niet bepaald de beste man was op het veld. KAVD heeft toen een aan valler moeten opofferen en streefde het behoud na van een winstpunt dat het bovenal ook had verdiend. "Gelet op de omstandighe den ben ik met de puntende- ling tevreden", aldus oefen- meester Etienne Borré. "Tij dens de eerste helft hadden we moeite om de bezoekende af weer te doorboren en werden we langs de andere kant geen enkele keer in moeilijkheden gebracht. Spijtig dat we een doelpunt moesten toestaan op een ogenblik dat niemand het had verwacht. In de tweede helft hebben we dadelijk de tegenstander bij de keel gegrepen, de gelijk maker tot stand gebracht en een offensief ontketend. Pas toen we numeriek in de min derheid waren gesteld hebben we gas moeten terugnemen. Ik betreur de reaktie van Patrick Poppe. Met elf ware het niet onmogelijk geweest dat we twee punten in de wacht had den gesleept." "Ik heb een gunstige kente ring vastgesteld", voegde voor zitter Nijs eraan toe. "Vooral in de tweede helft zijn we sterk begonnen en leverden een hoopgevende prestatie. Met tien was het daarna niet meer mogelijk om nog langer een offensief te riskeren. In zulke omstandigheden ben je al blij dat je kan behouden wat je in de hand hebt." Voetbal. Patrick Poppe van KAVD: uitgesloten (arch) Voetbal. Dirk Michelet, mo menteel toonaangevend bij KAVD (arch) In tweede provinciale A staat Robur Moerzeke nu alleen aan de leiding dankzij een thuisze ge tegen FC Zelzate. Vrasene speelde immers gelijk en Kem zeke verloor. Thuis tegen Sint-Kruis-Winkel begon het helemaal niet goed voor Vrasene. Reeds na zes minuten stond het op achter stand en mocht het aan achter volgen denken. Helsens had de strafschop omgezet na een fout van Staes. Die stand bleef ge lijk tot aan de rust. In de tweede helft ging de thuis ploeg, die toch niet volledig in de goede plooi geraakte, meer drukken, maar het duurde tot de 80"c minuut vooraleer Ver- ley kon gelijkstellen. Onder tussen had ook Sint-Kruis nog wel enig gevaar veroorzaakt voor het thuisdoel, zodat deze puntendeling eigenlijk nog lo gisch was. Vrasene gaat zon dag in de clinch met De Pinte dat tegen Nevele ging winnen met 0-5 en dus zeker geen katje is om zonder handschoe nen aan te pakken. Wil Vrase ne zich handhaven in de top dan moet het er zeker één puntje sprokkelen. Lokerse komt aardig opzetten na de 0-1 zege tegen Zwijnaar de. De Waaslanders hebben deze zege op oppurtunistische wijze bevochten. Op de 22c minuut bracht Costa Vervaet zijn ploeg met een énig mooi doelpunt op voorsprong en die bleven de Lokeraars hardnek kig verdedigeiT. Het lukte nog ook en hoewel de thuisploeg via Merlaen en Lanckaert tweemaal het doelhout troffen, mocht Lokeren de twee pun ten mee naar huis nemen. Lo kerse staat nu tiende met vijf punten. Het heeft acht doel punten gescoord en er even veel binnen gekregen. Volgen de zondag krijgt het thuis lei der Robur op bezoek en moet zich dus zeker niet aan kadoot- jes verwachten. Ook Sint-Gillis-Waas moest op visite en wel naar SLV Zelza te, dat zich aandient als titel kandidaat. Het werd een wed strijd met veel aanvallend voetbal, tegen een hoog tempo gespeeld. Het duurde tot de 28* minuut voor De Poorter er uit vrijschop 1-0 van maakte. In de tweede helft zou het spektakel al even boeiend zijn. Beide ploegen zorgden gere geld voor doelgevaar. Sint-Gil lis kwam zelfs een hele tijd aandringen, maar de thuis ploeg hield de counter achter de hand om alles in de goede plooi te houden. Op een kleine vijf minuten van het einde sprintte De Paepe door de Wa se verdediging en een goed gevolgde De Pauw legde de eindcijfers vast. Sint-Gillis staat nu veertiende met amper drie punten. Het drama is dat Sint-Gillis nog maar één doel punt scoorde. Zondag thuis te gen Meulestede kan daarin verandering komen. Kruibeke moest ook al op ver plaatsing en wel naar Waar schoot. Het speelde er hele maal niet slecht. Het werd zelfs een zeer evenwichtige match, waarin beide ploegen heelwat doelkansen schiepen. In de eerste helft werd er niet gescoord, maar de tweede helft was amper zeven minuten bezig of Van Leeuwen bracht de thuisploeg op voorsprong. I

De Voorpost | 1986 | | pagina 19