ACHTER HET KANON VERRASSEND VERLIES VAN KALLO TEGEN BAASRODE 1-2 IS EEN PUIKE UITSLAG! LUTTERZELE EN APPELS MARINO SPRUYT HOUDT EENDRACHT OPSTAL OVEREIND MUNARON BIJ DE SCHEIDSRECHTERS EENDRACHT SINT-GILLIS KON GEEN VUIST MAKEN DERDE PROVINCIALERS IN DE STREEK VAN AALST 20 - 3.10.1986 - De Voorpost '«ono*' publiek smeekte om vervan- een aangename wedstrijd. R gingen, want de fysiek van de voegde er toch aan toe dati uit. Misschien mogen we hier VOETBAL isc yweg van rrnue aoys Sint-*Maas (polo) 3* PROVINCIALE OPSTAL - EXCELSIOR 2-2 Eendracht Opstal heeft een eerste kompetitiedoelpunt be haald. Het speelde gelijk aan huis tegen Excelsior Sint-Ni- klaas. Globaal bekeken wordt het resultaat als een juiste weergave bestempeld. Niet temin kon de wedstrijd zowat alle kanten uit. In de eerste helft was Excelsior onbetwist de betere ploeg, kwam ook verdiend op voorsprong en werd gewoon van een hogere score gehouden door een uit muntende doelman Marino Spruyt die toch wel een doel punt of twee heeft verhinderd. In de tweede helft ging Op stal in het offensief en kon uiteindelijk nog de eigenaar van twee punten worden, ware het niet dat Stefan De Waege- neer een penalty naar de mus sen schoot. Sekretaris Emiel Van Mol vertelt ons het relaas van de match: "Ik moet eerlijk toegeven dat Excelsior tijdens de eerste helft veel krachtiger uithaalde en verdiend op voorsprong kwam. Ik dacht toen enige tijd dat ons een vijfde opéénvol- gende nederlaag te wachten ALSO, de Vriendenkring der Scheidsrechters uit de regio Aalst-Dendermonde, houdt haar maandelijkse vergadering op vrijdag 3 oktober in de bovenzaal van café 't Mole ken in de Franz Courtensstraat in Dender- monde. Er wordt begonnen om 20 uur. Voor deze bijeenkomsten wordt telkens een speciale gast uitgeno digd en deze keer is dat Anderlecht-keeper Jacky Munarondie er enige van zijn belevenissen en ervaringen uit de doeken zal komen doen. Het gaat de laatste tijd goed met de vriendenkring die geregeld meer dan vijftig mensen op de maandelijkse vergade ringen mag begroeten. stond. Marino Spruyt is toen een paar keer gepast tussen beide gekomen. Net voor de rust werd Mare Willems auteur van een gelijkstellend doel punt dat een stimulans bete kende om met meer overtui ging de tweede helft aan te vangen. Binnen de kortste ke ren zijn we toen op voorsprong gekomen nadat Eddy Van Ransbeeck binnen de zone van de waarheid van de voet werd gelopen en er een penalty volg de die door Van Bosbeke suk- sesrijk werd omgezet. Dat de bezoekers hierop zouden reageren was normaal. We hebben toen de gelijkma ker moeten toestaan. Met nog een kwartier voor de boeg werd andermaal een overtre ding begaan op Eddy Van Ransbeeck. De kans op een eerste zege lag toen voor het grijpen. Spijtig dat Stefan De Waegeneer die kans heeft ge- mist. In ieder geval hebben we nu een eerste punt op ons aktief. Ik hoop dat er spoedig nog zullen volgen." Vermelden we nog dat Mare Willems bij de rust wegens een kwetsuur vervangen werd door Eddy Van Bosbeke en dat la ter ook Jaak Destrebecq de fakkel van Willy Danijs overnam. (E.G.) Zondagavond werd in de kantine van Lutterzele een pintje meer getapt dan ge woonlijk om de fraaie 4-2 zege tegen Straatje Stekene te vie ren. "Het klinkt haast onge looflijk", aldus een blije diri gent Paul Roels. "Tijdens de jongste vier wedstrijden kwa men we nauwelijks tot scoren en nu in één match is het vier keer raak. We presenteerden een uitstekende eerste helft met heelwat uitgespeelde kan sen. Onze tegenstrever was verrast door onze snelle bewe gingen en onze trefkracht, al mag onderstreept worden dat hij zich tot aan de rust niet goedschiks neerlegde bij de feiten. De Waaslanders hebben trouwens na de rust op een 3-2 stand, nog gepoogd om langs zij te komen, in een periode waarin we duidelijk het resul taat speelden. De laatste tien minuten was bij Straatje echter de bobijn af en wij konden dankzij een strafschop van Reydt nog riante 4-2 cijfers op het scorebord prikken. Toch wel een fraaie prestatie van de komplete ploeg. Bovendien een faire wedstrijd, die uitste kend werd geleid. Op Lutter zele ziet men niet altijd zes doelpunten scoren in één wed strijd. Hopelijk was het deze keer niet van het goede te veel", zei Paul Roels. Sparta Appels trok ook scherpe messen tegen Verre broek. Al van bij de start gin gen de lokalen er voluit tegen aan en dat leidde bij de rust al tot een komfortabcle 3-1 voor sprong. Na de hervatting maakten de Spartanen de kar wei verder af. "De verstandhouding is goed in de ploeg. Er wordt behoorlijk gevoetbald en ik ben ervan overtuigd dat we ons in deze kompetitie zullen laten gelden", zegde een opgetogen lokaalhouder Van Hoorde. De doelpunten van Appels wer den gescoord door Christiaens (4), Raes (1), Dirk Francois (1) en Geldof (1). Racing Boonwijk doet het ook zeer behoorlijk. Het won met 1-3 bij Hoogeinde en dat resultaat was niet zomaar di- rekt verwacht. Medard Van der Meersch is duidelijk de centrale figuur bij de Racin- gers. Hij werpt zich op als de regisseur in de middenlinie en laat in iedere wedstrijd duide lijk zijn invloed gelden. Luc De Meester en Patrick Van Der Meersch waren de auteurs van de eerste twee Dender- mondse doelpunten. Nadat de thuisploeg even had tegenge- scoord kon De Bleser in de 75ste minuut de eindcijfers vastleggen. Doggen Erembodegem werd het slachtoffer van een gemoti veerd SK Oudegem dat zich na een nederlaag tegen Rapide Lebbeke duidelijk wou her pakken. Na een paar minuten al dribbelde Hans Hofmans door de bezoekende verdedi ging en kogelde de bal on houdbaar tegen de netten. De bezoekers kregen niet het min- DamesvoetbaJ. KamUl Serganl werd labestuurslid gekozen van de l.iga der Belgische damesklubs, aangesloten bij de K.B.V.B. (da) oeigiscne ste vat op het spel en na een kwartier zette Marcel Gee- rinckx een verdiende 2-0 voor sprong op het bord. Slechts één schot kon men noteren langs de kant van de bezoe kers. Dankzij doelman Patrick Veeckman en verdediger Guy Veldeman bleef de nederlaag voorlopig beperkt. In de twee de helft trokken de bezoekers resoluut in de aanval. Met nog een kwartier te spelen kwam Danny Cobbaert tot scoren, nadat hij de bal in de verste hoek had binnengeknald. Een attente Oudegemse defensie bleef nadien waakzaam en ver hinderde dat de bezoekers in extremis nog een punt zouden pakken. Juventus Schoonaarde won met de kleinste cijfers tegen Baardegem. Er werd behoor lijk gevoetbald, zo luidde de kommentaar. In de loop van v ruit I.iuuuiut yyuiu) de tweede helft deed Mare Van Hauwermeiren de wed strijd in het voordeel van de thuisploeg kantelen. Tot slot nog vermelden dat Red Star Opdorp op eigen veld de dui men moest leggen tegen Moor- (e.g.) HOK DAISY SLOTS EN RAOUL EN ZOON VERSTRAETE TOURS WINNAARS! In het D.N.A. verbond klokte het Hok Daisy Slots de 1' prijs voor Paul Govaert, Adolf Ne vens, Frankie Roels, Etienne De Roover, J. Van Waeyen- berghe, Roger De Pauw, Ho- nore Props en Michel Nijs. De knapste uitslag voor Gerard Bracke met de 4', 6', 9*, 13e, 15' of 5 op 6. Te Lokeren wonnen Raoul en zn. Verstraete de vlucht voor Luc Verhaegen, Octaaf en Chr. Hebberecht (3*, 4', 8C) Robert Van Haute, De Wit - Van Bunderen, Leon Buysse. BENO DERDE PROVINCIALE IN HET WAASLAND Door Kieldrecht in eigen huis te kloppen met 1-2 en de me dewerking van Baasrode, dat Kallo in eigen vesting ging kloppen is Haasdonk alleen aan de leiding gekomen in der de provinciale E. De wedstrijd tussen Kieldrecht en Haasdonk was dan ook een sleutelmatch. Men moet niet denken dat Kieldrecht zich zo maar in de doeken heeft laten doen. Integendeel, het was de meest aanvallende ploeg en schiep verschillende kansen, die echter niet konden benut worden. Stevelinck scoorde echter op de twaalfde minuut voor Haasdonk en aangepord door dit sukses ging het verder op zijn elan. Haasdonk drukte dan zwaar op de thuisdefensie en na 35 minuten in de tweede helft, verdubbelde het zijn voorsprong. Het was Van Leu- venhage die binnenkanjerde. Haasdonk was nu uiteraard op verdedigen aangewezen en een fraai spelend Kieldrecht kwam nog fel opzetten. Toch kon de thuisploeg alleen nog de eer redden met een doelpunt op de 80c minuut, gemaakt door He- leyn. Een protesterende Praet kreeg een tweede gele kaart en meteen werd de adem van de thuisploeg afgesneden. Men kan echter moeilijk beweren dat Haasdonk hier niet ver diend heeft gewonnen. De leiders krijgen nu Waas munster op bezoek. Deze ploeg hield Buggenhout met 4- 1 van zich af en dat wil toch wat zeggen. Buggenhout staat immers in de top-drie. Het zag er aanvankelijk maar droevig uit voor de jongens van de Heide. De gasten gooiden al direkt alle registers open en scoorden na vijf minuten langs Van Elsuwe. Waasmunster had enige tijd nodig om deze situatie te kunnen verwerken en het bleef 0-1 tot aan de 34e minuut, toen Rousseau de ploegen gelijk bracht. G. De Busschere dreef op de 62' mi nuut' de stand op tot 2-1 en naamgenoot D. De Busschoe lapte er nog twee bij in de 75' en de 81' minuut. Waasmun ster moet zoals gezegd naar leider Haasdonk en zou er zijn vel weieens duur kunnen ver kopen. Stekene Sportief kreeg Wieze op bezoek. Met de Okto berfeesten in het vooruit zicht, brachten de bezoe kers er niet veel van te recht. Stekene was voort durend de betere ploeg en bevestigde de zege van vo rige week. Met de uitste kende middenvelders De Boey en De Cock kregen Ghekiere en Zaman de vrije loop. Ghekiere zou reeds na tien minuten de stand openen. Zaman zou de voorsprong op straf schop verdubbelen. Met een klimt Stekene in de rangschikking enkele plaatsjes hoger. Het moet zondag naar Buggenhout, dat tegenover zijn suppor ters iets heeft goed te ma ken. Geen klus voor de messenvechters. Kallo, de laatste tijd in goe de doen, kreeg een koud stortbad van Baasrode, dat er verdiend ging winnen met twee treffers van Van Keer, één in de eerste en één in de tweede helft. Te gen het einde van de match kwam de thuisploeg nog fel opzetten, omdat ze nog één punt wou thuishouden, maar de tweede treffer van Van Keer op de 891 minuut ontnam ze alle illusies. Kal lo staat nu tweede met acht punten uit vijf matchen en mag dus zeker niet klagen. Volgend weekend moet het naar Wieze, waar het een eventueel gewonnen punt kan vieren op de bier feesten. Bazel kreeg van Klein Laar de kous over de kop. Het was een strijd tussen twee staartploegen. Hoewel Ba zel verwacht had thuis te kunnen winnen kreeg die idee al een ferme deuk toen Abbeel er in de 42' minuut 0-1 van maakte, al was thuisspeler Smet de eerste die voor gevaar zorgde. Na tien minuten in de tweede helft werd het zelfs 0-2 langs Sciaca. Buytaert kon op de 67' minuut wel de aansluitingstreffer tot stand brengen, maar dat bracht geen aarde meer aan de dijk. Nijs maakte er op de 82' minuut nog 1-3 van. Bazel verhuist volgende week naar Grembergen, een ploeg die met 0-2 op Sint-Pauwels ging winnen en Vrasene krijgt gemak kelijker werk thuis tegen Sint-Gillis-Dendermonde dat nog niet veel potten heeft gebroken. Grembergen ging dus met 0-2 winnen op Sint-Pau- wels. Met een doelpunt van De Ridder in de eerste helft en een van Nobels in de tweede, was het Wase lot bezegeld. Sint-Pauwels staat negende met vijf pun ten uit vijf wedstrijden, wat eigenlijk niet zo slecht is. In Baasrode zal het echter een kwaaie klant krijgen. DeBe Damesvoetbal. De Belgische ploeg heeft gescoord en kwam langszij. De vreugde was en maar van korte duur (da) DAMESVOETBAL INTERLAND BELGIE-ZWEDEN IN AALST Europees en wereldkampioen en dus een gevestigde waarde. Enkele van die blcS "ÏS Ef I" Spel™ 01 Iteliè- SpÜ"6 VOOT hel Aalslerse publiek werd s plaatselijke Ann Eeckhoudt op acht minuten van het einde opgesteld. 3- PROVINCIALE EENDRACHT ST.-GILLIS - SOMBERE 0-2 NIEUWERKERKEN X BAMBRUGGE 2 WETTEREN 2 VLIERZELE 2 In de eerste helft zag men direkt dat de Zweedse dames technisch nogal wat sterker waren dan onze trikolore ver tegenwoordigsters. Af en toe kwamen er toch van Belgische zijde enkele hoogstandjes, maar dp 7troHon hinnLon kins de Belgische ploeg volle dig af te maken, maar door een knap doelpunt van kapitein Marina Verdonck kwam Bel gië langszij. De Belgische meisjes begonnen toen fel op verdediging te spelen en het 1-2 en de vervanging door An bracht geen zoden aan de d$ De voorzitter van de damesli| meende dat de ploet zich gotf had verdedigd en duidebj vorderingen maakt. Schepe Bourlon van Aalst vond fe Sint-Gillis-Dendermonde, opnieuw met Renaat De Bruyn tussen de doelpalen, is er niet in geslaagd de plaatse lijke aanhang met een nieuwe zege te plezieren. Van in het begin liet het elk initiatief aan de bezoekers uit Sombeke die duidelijk beter gemotiveerd waren dan de thuisploeg. Een- drachttrainer Peelman mocht zich dan nog de keel hees schreeuwen, vaart kwam er ge woon niet in de ploeg. Schatteman was zowat de enige die het aandurfde om vanuit de laatste gelederen op te rukken. Leo Dierickx deed zulks ook wel, maar slaagde er dan doorgaans niet meer in om tijdig terug te keren. Na een halfuur wedstrijd noteerden we het eerste Eendrachtschot tussen de palen vanwege Pas cal De Man, die in het tweede wedstrijdgedeelte nog zou ver vangen worden. De bezoekers, doorgaans een stap sneller, verschenen om de haverklap voor de kooi van Renaat De Bruyn. Deze wist zijn heiligdom vrij goed te beschermen, maar op twee po gingen van Luc Peleman moest hij zich toch gewonnen geven. De ploeg van Gerard Verhelst kon dan ook met een gerust gemoed naar de kleedkamers. Zoals verwacht kwam Een dracht Sint-Gillis met een ge wijzigde ploeg in het veld maar ook dat kon maar weinig ba ten. De Eendrachters kwamen wel iets meer bij de bal, maar echt gevaar ging er niet van uit zodat het voor de bezoekende doelman een eerder rustige na middag werd. Slechts één keer werd hij bedreigd door de vori ge zaterdag in het huwelijk getreden Luc Maes. Deze had zijn huwelijksreis met een dag je uitgesteld om er tegen Som beke te kunnen bijzijn. Hij poogde de doelman te omspe len en het eerreddend doel punt tegen het net te prikken, maar botste pardoes op de Sombeekse portier. Geen hu- welijksdoelpunt dus voor Luc Maes, die er zich nochtans flink had voor ingespannen. Zich bewust van hun matte prestaties trokken de Een drachters met gebogen hoofd naar de kleedkamers, waar ze werden opgewacht door een ontevreden trainer. Of de bol- wassing die ze allicht zullen gekregen hebben vruchten zal opleveren, zullen we pas zon dagnamiddag weten. Zeker is dat Eendracht Sint-Gillis, wil het in de spits meedraaien, het op een andere manier zal moe ten aanpakken. Motivatie en vooral algemene inzet zijn al ingevuld op het wensenbriefje van trainer, bestuur en suppor ters die allesbehalve tevreden het terrein verlieten. (e.g.) Nieuwerkerken is er alweer niet in geslaagd om de volle winst aan huis te houden. De thuisploeg spande zich noch tans enorm in om Wetteren opzij te zetten. In de eerste helft was het overwicht van de thuisploeg duidelijk, toch werd er niet gescoord. Men diende te wachten tot in de 50' voor aleer Bruno Buyl foutief dien de te stuiten in de strafschop- zone om daarna laastgenoem- de de strafschop te zien be nutten. Meteen verdiende Nieuwer kerken deze lichte voorsprong. Even later kreeg de wedstrijd echter een grote wenteling, na een incidient werd De Saede- leer uitgesloten. Nieuwerker ken diende nu verder te strij den tegen Wetteren met tien man, dit kwam de thuisploeg zeker en vast niet goed uit want Wetteren was regelmatig bezig om het evenwicht te her stellen. Zo wisten ze in het laatste half uur nog via Vliers en Vandersteen de volle winst mee te pakken naar Wetteren. Nieuwerkerken had dus duide lijk met zijn geluk gespeeld en diende alweer puntenloos af te druipen. Het derby tussen Bambrugge en Vlierzele is alweer een spannende bedoening gewor den. De thuisploeg leek noch tans gemakkelijk op de zegen te gaan af stevenen. In de 18' had Koen Bambust reeds ge scoord en even later rond het halfuur wist Chris Gabriels op strafschop de ruststand te be palen tot 2-0. In de tweede helft was Vlierze le duidelijk de betere ploeg. De bezoekers vielen zeer sterk aan, Bambrugge van zijn kant trachtte zijn voorsprong te be houden en het bleek met suc ces. Doelpunten bleven lang uit. Toch werd er gescoord in de allerlaaste minuut van de partij. Renneboog lukte de aansluitingstreffer. De scheids rechter liet echter tot grote ergernis van de thuisaanhang verder spelen, er kwamen een paar minuten blessuretijd aan te pas en in die tijd wist Vosse- laer een onverhoopt gelijkspel nog af te dwingen. Vlierzele behaalde dus in de slotfase van de partij een gevleid gelijk spel. Het ene punt dat meege nomen werd naar huis was meteen van goudwaar- de.(G.D.T.) BLIK OP VIERDE PROVINCIALE uamesvoetbal. Kapitein van Belgische doelpunt (da) wel de Belgische keeper Ann Noë vermelden. Op 20 minu ten voor de rust viel er dan een eerder gelukkig bezoekend doelpunt en zo stond het 0-1 aan de koffie. In de tweede helft probeerden de afstammelingen van de Vi de nationale ploeg Marina Verdonck scoorde het enigt thuisploeg bleek niet voldoen de om aan de druk van de bezoeksters te weerstaan. Daarom werd fel geroepen op de plaatselijke vedette Ann Eeckhoudt. Acht minuten voor het einde was het dan zo ver. Ondertussen stond het al besten gewonnen hebben. De nationale trainer Bers noemde het een goede uitslag. «We hadden hier even goed met 0-5 kunnen verliezen en dat zou nog geen schande geweest zijn», zei hij. (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 20