ALFONS DE VUYST UIT BERLARE HEEFT ZIJN PLAATS BIJ DE FONDELITE! QUIEVRAIN iELGIE-IJSLAND, SPEKTAKELONTMOETING IN HAMME LIEVE DE GUSSEM: «NOG EEN DUBBEL EN IK BEN B2!» fcsp# DRIE PLOEGEN VIN OPWIJK UITGESCHAKELD! De Voorpost - 3.10.1986 - 23 badminton De performance van onze na tionale kampioen Eddy Van Herbruggen was een knap staaltje van hoe men de tegen stander dertig minuten in ver dediging drukt en verplicht drie sets te spelen om de match te kunnen winnen. Minder spektakulair natuurlijk maar vergeten we dan vooral niet dat Broddi Kristjansson niet alleen IJslands nummer één is maar ook internationaal tot de top 20 van Europa behoort! Ook Yves De Negri zette een puike wedstrijd op maar vond moeizaam een antwoord op de knalharde smashes van Arni Hallgrimsson. De stoere IJs lander had het danig lastig met De Negri maar won uiteinde lijk met 15-4, 10-15 en 15-6. Onze jonge Limburgse vedette Filip Vigneron kreeg het pu il goed bezette sporthal culebroek te Hamme beleef het maandagavond dat Bel- nipt de vrienschappelijke tmoeting verloor van siand n ontmoeting die naar aan- ding van de Europacup voor ubteams in Nederland kon orden georganiseerd omdat IJslandse ploeg daar even aanwezig was Badminton. De Belgische nationale ploeg die in Hamme IJsland partij gaf (vh) bliek op de hand door een snel en aanvallend begin van de partij tegen de gekrulde Thor- steinn Haengsson maar werd naarmate de wedstrijd vorder de minder soepel en kwam regelmatig net iets te laat om na een rally de shuttle cross geslagen van rughand naar het net weer op te pikken. Verloor Vigneron de eerste set met 15-5 dan zindde hij in de tweede op wraak maar kwam daarvoor te traag op gang om ook de tweede met 15-11 te verliezen. Spektakelmaakster Thordis Edwald kreeg van bij haar ver schijning een warm applaus van onze Vl|amse badminton ners. Door haar katachtige af- wachtingshouding op de terug kerende shuttle en haar sym pathiek gezicht veroverde ze onmiddellijk alle harten. De handicap van haar kleine ge stalte ving ze vlot op door als een duiveltje uit een doosje uit haar gehurkte houding op te springen en onze zesvoudige nationale kampioene Ingrid Swiggers met diep in de rug hand geslagen shuttles in moei lijkheden te brengen. De partij verliep dan ook heel span nend. Een voluit spelende Swiggers verloor de erste set met 10-12 maar won vlot de tweede met 11-5. Ook de der de set verliep in verlenging en werd sensationeel gewonnen door onze landgenote met 12- 11. Een verkouden Sabine Langenaeckens speelde een mooie driesetter tegen de roodharige Elisabet Throdar- dotter, maar kon door een pijnlijke schouder niet voluit spelen en verloor het tweede dames enkel. Badminton. Veel belangstelling voor de interland België-IJsland (vh) De stand op dat moment was met de dubbels in het vooruit zicht 1-4 voor IJsland. Jan De Mulder en Eddy Van Herbruggen maakten korte metten met Kjartawsson en Hallgrimsson en wonnen in twee sets. Ondertussen was op het andere terrein het dubbel tussen De Negri en Van Nauw en Kristjansson-Haengsson be zig. De Belgen wonnen de eer ste set met 15-10 maar werden ondanks moedig verweer van Yves en Dario met 2-15 en 4- 15 verslagen. Van Haverbeke-Swiggers zijn net als De Mulder-Van Herre- weghen een sterk dubbelpaar dat op Europese tornooien re gelmatig tot het hoofdtornooi weet door te dringen. Want zegt bondscoach Tim merman België staat op 12 Eu ropese landen nu elfde geklas seerd maar vooral met het ta lent van onze dubbels* zouden we kunnen doordringen tot de zesde plaats net achter Duits land. Natuurlijk zal ons land zonder meer geld voor de tops- spelers nooit die zesde plaats bereiken! Greet en Ingrid deden het voortreffelijk en wonnen ge makkelijk met 15-6 en 15-5 van de kleine Edwald met Magnus- dottir. Tot slot wonnen Jan en Greet dan nog het gemengd in drie sets van Kjartawsson en Thor- dardottir. Wat de eindstand op 4-5 brengt voor IJsland, terwijl enige jaren geleden België nog vlot met 7-2 won van de LJslan- ders, mijmerde Timmerman na afloop! (L.C.) DUIVENSPORT t in, ditTydens het voorbije seizoen kregen de «letters» aan het °P <jt nummer 34 van de Galgenbergstraat te Berlare waar voor hun geld. Alfons De Vuyst heeft in no-time een plaats n akti- vegen heden, fen zo- ningei ilsdu» gekregen by de beste fondspelers van zyn streek. Hy maakte de overstap van snelheidskampioen naar lange afstandspecialist zonder problemen. Bij hel overschakelen had hij onmiddellijk door dat hij de van zijn kolonie moest aanpassen. Hij ging daarvoor en rade hij die kolonies, waar ii) meende terecht te kunnen en kans op slagen te hebben lij geeft graag toe dat het jeluk hem toelachte bij het ormcn van een paar kweek- oppels en reuzekweekkoppel is een liver van Van der Snickt- üchelen. met Verhelst Kuur- e-origine en een Schelfaut toonaarde duivin. De «021/ 5» en de «118/85» zijn broer it dat koppel. De «021/» loog uit Vierzon de 6e/274; it Bourges de le/227, uit lourdan de 10c van 212, uit Chateauroux de 9e/143 d.; uit jierzon de 4e van 117, uit St.- doel- 'cn's de 4e van 122 d.; uit lourges de 33e van 406 d. en llaatselijk de 20e van 182 d.. )c «118/85» presteerde vol- endc uitslagen: Vierzon: 2c 'an 274 d., Chateauroux de 5e /an 151 d., Bourges de 48e van P? d.; Chateauroux de 11e jan 143 d. en provinciaal de lie van 202 d., Vierzon de 3e 117 d., Bourges de lie van J83 d. en FCD de 20e. van 406 duiver met herkomst De Jruycker Westrem die gekop- NG igd peld is aan het ras van Gilbert Van Assche gaf de «044/85», die eveneens een mooi palma res bij elkaar vloog. Noyon 21e van 297 d., St, Denis le van 122 d.. Dourdan 30e van 243 d., Dourdan 15e van 271 d. en 13e van 310 d., Vierzon 7e van 117 d.. Cha teauroux de 15e van 322 d. (lokaal) en 24e van 774 d. (FCD), Limoges de 19e van 319 duiven en FCD de 32e van 637 d.; Bourges de 15c van 182 d. en FCD de 24e van 406 duiven en gedubbeld bij de oude duiven de 15e van 125 d. en 65 van 338 oude in FCD en provinciaal de 217e van 2775 duiven. In die korte periode heeft Fons zich een eigen stam opge bouwd en het fundament is, naast voormelde rassen, ge stoeld op het Descamps-Van Hasten en Rijckaert ras dat hij bij Gilbert Van Assche be machtigde. Het Jules Coene Lede ras bekwam hij via Fran cois Schelfaut uit Schoonaar- de. Bij Roger De Geyter Lede had hij klamper-afstamming. Hij schafte zich bij Santens Oudenaarde zomerjongen aan, waaruit hij kon sclekteren in zijn drang naar een fondko lonie. Na in een spannende driesetter de halve finales te hebben ge wonnen van Ronald Verhey- den van Buggenhout kwam Lieve De Gussem van de Flying Shuttles afgelopen weekend te Bazel in finale te gen Peter Van Hout die ook in halve finale drie sets nodig had om Patrick De Smet van Drive St.-Gillis-Dendermonde te verslaan. Van Hout had reeds twee dub bels gewonnen en moest dus één enkel winnen om over te gaan naar het hogere B2 klas sement. De Gussem moest om B2 te worden nog een dubbel en een enkel winnen. Een zeer interessante finale! Peter Van Hout opende de Cl finale met 15-6 setwinst in de eerste set. De Gussem liet ech ter niet begaan en kwam in de tweede set sterk terug om uit eindelijk met 15-8 te winnen. In de beslissende set nam De Gussem de wissel met 8-5 voorsprong. Van Hout kwam dan moeizaam lol 12-11 terug maar werd dan volledig weg gespeeld en in verdediging ge drukt door De Gussem die won met 15-11. Nog een dub bel winnen en Lieve De Gus sem is B2! Ook bij de dames werd er hard gespeeld om dat zo begeerde B2 klassement te kunnen be reiken. Zo speelde Anne-Ma- rie Verheyden van Buggen hout de finale tegen Fabienne De Bock van de organiserende klub Scaldis. De Bock die na een onderbre king van enkele maanden nu sterker speelt dan ooit verloor de eerste set, maar won onge naakbaar de tweede met 5-11. De inspanning was haar te groot want Verheyden nam onmiddellijk een 7-0 voor sprong in de derde set maar de thuisspeelster kwam cross spe lend terug tot 7-7. Hijgend en roodaanlopend kon ze vanaf dan weinig in brengen tegen een agressief spelende Verheyden die een prachtige finale speelde en won met 11-7. Een aan de voet gekwetste Muljo Karsilo van Buggenhout speelde een spannende finale met klubgenoot Ronald Ver heyden maar verloor van Jans- sen-Driesen van Vosselaar. In de dames dubbel wonnen Van Hoorenbeke-Peersman van Olbad van Verheyden- Tollenaere van Buggenhout en Scaldis. Voor de Antwerpse dames was deze partij van min der belang want beiden wer den vorige week B2! Lieve De Gussem van Lochris- ti won voor aanvang van zijn enkelpartij tegen Van Hout nog het gemengd met klubge- note Els Weutens van Cou- teau-Van Gorp van Olve. In de lagere C2 reeks bereikte Danny Smet van Plumula-Bor- nem voor de tweede keer dit seizoen een finaleplaats wat dus gelijk staat met het ver werven van een Cl klasse ment. Kris Boermans van Vosselaar moest de finale winnen om Cl te worden. Beide spelers voch ten voor ofwel de mooiste be ker of voor een hoger klasse ment. Boermans won de eerste set met 15-11 maar moest in de tweede een 6-9 achterstand goedmaken. Hij slaagde er in en kwam uiteindelijk met 14- 13 op matchpunt. Na wat zenuwachtig gedoe slaat Smet de Shuttle out na opslag van Boermans. Fier blikken dan weer van de thuisspelers met Carla De Cleen in finale tegen Kristine De Keyzer van Rolowi die een week eerder Cl werd. De Ant werpse won en bevestigde haar huidige vorm. Voor de Cleen zal het allicht niet lang meer duren om Cl te worden. Walter Haagdoorens van Bras- schaat en Laurent De Meule- naere van Danlie-Hamme wonnen de dubbel van Van Bergen-Abts van Torpedo. Bij de dames waren Mia Callu- waerts en Lutgarde Tilley van Buggenhout beter dan De Geest-Leyn van de Mintons. Het gemengd werd gewonnen door Vertenten-Vallaert van de Mintons van Claessens- Geerts van Scaldis. In de B-reeks speelden Ann Gyselinck en Sonia De Pauw van de Mintons en Temse een spektakulaire wedstrijd tegen Lauwers-Breughelmans van Kempen-Kiishot. Een uiterst vermoeiende finale voor de vier dames die vooral voor Sonia De Pauw gevolgen zou hebben in het enkel tegen Joke van Vlaanderen van Be- veren. De Pauw kon door de vermoeidheid het niet meer opbrengen de diep op de back hand geplaatste clears van Vlaanderen te rekuperen en verloor dapper met 11-8 en 11- 6. Bij de heren was Mark An- dries van Antwerp ontegen sprekelijk de supervedette. Met de jonge Mark Hanze won hij het heren dubbel van Jac ques van Daele en Peter Weyn van de Mintons met 15-10 en 15-5. Met klubgenote Quidé won Andries ook het gemengd van Van Daele-Gyselinck met twee keer 15-10. Ten slotte won Mark Andries ook de laatste wedstrijd van het tornooi met 15-6 en 15-9 van Peter Veyn. (L.C.) Duivensport. Alfons De Vuyst scheert hoge toppen op de fond (bvw) TAFELTENNIS Alfons De Vuyst heeft zijn eigen vooropgesteld program ma. In principe wordt er wei nig belang gehecht aan het spel met de jonge duiven. Het ge beurt zelfs dat vroege jongen in augustus nog moeten ge leerd worden. Omdat hij voor de kampioenschappen vrij goed geklasseerd stond, maak te hij dit jaar een uitzondering en speelde met enkele jongen op Orleans, Bourges, Argen- ton en La Souterraine. De jongen krijgen tot ze vol groeid zijn straffe kost. De weduwnaars worden met het volle hand gevoeders. Het ex tra-steuntje zijn de vitamie- nen. Na de vlucht treedt Al fons voorbehoedend op. De ene week een trichomonas- kuur en de andere week een coccidiosekuur. Beno K.V.K.T.-TAFFELTENNIS JtENE VAN DEN BROECK, WILLY VAN UYTFANGHE, LOUIS VAN VOSSEL, PETRUS STEEMAN, JOZEF VAN PETEGHEM, HAREL GEERINCK EN REMY NIJS Deze week had de eerste ron de plaats van de KVKT-beker- kompetitie. Alhoewel de top- ploegen elkaar ontliepen zijn er toch een paar verrassingen te bespeuren. Zo ondermeer de nederlaag van de drie ploe gen van Opwijk. De A-ploeg kwam op de Vlierkouter neer gestreken om er de B-ploeg te ontmoeten. Het werd voor hen niet de verwachte overwin ning. Integendeel ze werden daar met 6-3 neergeknuppeld. Van een verrassing gesproken. Opwijk-B speelde thuis tegen Patro J. Het lag in de lijn der verwachtingen dat de Hamse formatie weinig kansen had te gen Opwijk. Het is een span nend duel geworden dat met een oneven punt werd beslist in het voordeel van de Ham- menaars. Opwijk C had het al evenmin getroffen, het kreeg de zware verplaatsing naar Madeion A Buggenhout-Op- stal voor de voeten geschoven. Het werd dan ook met 8-1 cijfers geklopt. Daarmee wor den voor Opwijk vrij vlug de boeken dichtgeslagen. Uitslagen Patro F - Patro I 6-3 Juvenes C - Patro D 1-8 Dynamica D - Patro C 0-9 Hingene - Triumf B 9-0 Dynamica C - Madeion C 9-0 Patro E - Dynamica A 2-7 Balegem B - Dynamica B 1-8 Juvenes E - Balegem A 3-6 Vlierkouter B - Opwijk A 6-3 Pardaf C - Ons Huis B 6-3 Ons Huis C - Patro G 4-5 Avanti - Madeion B 0-9 Patro A - Vlierkouter C 9-0 Artevelde - KWB C 1-8 Pardaf B-Lede 7-2 Patro B - Pardaf B 9-0 Opwijk B - Patro H 4-5 Bobo A - Bobo D 9-0 Prado - Viltory 4-5 Madeion D - Opwijk C 8-1 Vlammers A - Okapi A 1-8 Pardaf A-BZP 8-1 Vlammers B - Kemzeke A 1-8 Te MeLsele speelde Rcné Van den Brocck zeer sterk met de 4', 6', 8', 9* of 5 op 6. Jozef van Osselaer met de 2' en 10" «n verder Willy Herman, Al- Kft Van Broeck, Roger Ver- Boeven wonnen vroege prijzen. Te Hamme - St. Anna klokte Willy Van Uytfanghe de lc, 3e, r en 6 prijzen tot de 34' prijs, "jn ereprijs was tevens goed 'oor een pracht van een beker, vroege duiven voor Alfons Van Langcnhove, Antoine Van Hoey, Herman Eeckhout, vcrmaechelcn - Fierens, Hugo Van Overloop. Eens te meer ®en sterke prestatie voor Mar- *1 Van Uytfanghe met de 4', 1 H', 14c, 17% 20" en 9 prijzen 'P de uitslag. Bij de oude luivcn de 1% 3% 6' voor Marcel Van Uytfanghe en de 2C prijs |ng naar Leon Verschelden. e Moerzeke in De Eendracht Poolde Louis Van Vossel zich de kijker met de 1% 2' en 4' jn)s en het waren de eerste 'nc afgegeven duiven. Ar- nand Van der Kelen kreeg Bot de 3% 6% lle ook zijn deel 'an de prijzenkoek Vooraan 'P dc uitslag gebroeders Wil- ?crt' Frans Willaert, Oscar De rijver, Jozef Jacobs, Jozef Jc Munck Bazicl Clinck haaide met de bloemen bij de c duiven voor Alois Van JCyte, Bernard Huylebroeck. Armand Van der Kelen, Octaaf Claessens, Louis Van Vossel. In het Tweeverbond Zele de le en 7' prijs voor Petrus Steeman en meteen goed voor de eerste ere-serie. Kopduiven voor Maurits De Maesschalck, Wil liam Verlaeckt, Pierre De Vijl- der, Kamicl Hcirman, Gilbert Van den Hof, Gilbert Dc Wit te Jules Christiaens. De 5' en 9* prijs voor Van Winckel - Van Herrcweghe en de eerste serie tot 50. Bij de oude duiven dc lc en 8C prijs voor Cyriel Van der Haeghcn, en in de toptien noteerden we Louis D'Hondt? Georges Roels, G. en A. De Maesschalck, Gerard Famaey (5C en T), Marcel Van den Bergen, Hubert Vercaute- ren, Petrus Steeman. De jaar- lingenvlucht was een succes voor Jules Christiaens met de lc en 4C prijs. Hij ondervond het meest konkurrentie van Cyriel Van der Haeghen, Gus- taaf Van Hespen, Gustaaf De Vijlder, Louis Dc Hondt, Leon Van Wichelen, Eticnne Rogiers. Bij de duivinnen de 1' en 5* prijs voor Cyriel Van der Haeghen en een deel van de prijzenkoek voor Raymond Goosscns, Bob De Brabander, Gustaaf Baert, Clement Phi lips, Georges Christiaens. Te Lokeren presenteerde Jozef Van Peteghem de kwaliteit van zijn hok met de 1' prijs. Een goed resultaat voor Filip Pop- pe met de 2% 5% 7% 15% 17' prijs. Kopduiven voor Leo nard Van den Bergen, Petrus Geerinck, gebroeders Minne- bo (6' en 8*), Germain Itterbe- ke, De Vos - Van Hemelrijck. Bij de oude duiven waren de gebroeders Minnebo de win naar voor Piet Mariman en Omer De Winne en bij de duivinnen haalde Karei Ver- cauteren het voor Eticnne De Imder en Marcel en zoon Baetc. Te Zele-Huivelde met 832 jon ge duiven mocht Charcl Gee rinck juichen met een pracht- zege voor Albert Kockelkoe- ren, Koen De Leenheer, Hu- bert Temmerman (4' en 6'), Alfons en zn Spanoghc, Mau rits De Ridder (7' en 8'), Hip- polict Haentjens en Bcnoit De Waele. Aan de 33' prijs klokte Trifon Omen dc eerste serie aangeduid, de tweede ging naar Francois Van Brussel aan de 54' prijs, de derde was voor Antoine en zoon De Cortc. Bij de oude duiven won Lagae - Robberecht voor Grcgoire Bocklandt, Andre Bruynoo- ghe, Roger De Beule, Jozef Ronsmans, Koen De Leen heer, Oscar Symoens, Gustaaf IJsewijn, Hector Vercauteren. Bij de jaarlingen de 1% 4% 6% 12' prijs voor Koen De Leen heer. Vroege duiven voor Gre- goire Bocklandt, Jozef Rons mans, Gilbert Van Puyen- broeck, Maurits De Bruyne, Gilbert Colman, Van Dries- sche en zn, Mare De Backer. Andre Bruynhooghe zette een eerste prijs meer op zijn pal mares bij de duivinnen voor Koen De Leenheer (2' en 8*), Danny Van Puyvelde, Maurits De Bruyne, Van Driessche en zn, Jaak De Malsche, Kamiel De Graef (7' en 10*), Koen De Leenheer, Frans Colman. In het voerverbond Baasrode - Moerbeke - St. Amands - St. Gillis speelde Remy Nijs sterk met de 1% 2', 9% 23' prijs. Vroege duiven voor Remy Verhelst (4' en 6') Gebr. Boon, Hendrik Quisquater, Alfons Van Cleempoel, Albert Rens, Pierre Pieters. De eerste bonserie ging naar Achiel De Kinder aan de 33' prijzen aan de 76' prijs won Michel Van Damme de eerste serie van vier aangeduid. Bij de oude duiven en de jaarlingen won Michel Van Damme de vlucht. Vroege oude duiven voor Jo zef Debbaut (2' en 4'), Van Riet - De Ridder, Damiaan David, Frans Rochtus, Aman- dus Claessens, Oscar Van den Bossche. De ereplaatsen bij de jaarlingen gingen naar Roger Rottiers (2C en 4'), Frederik Peelman, Cyriel Van Malde- ren, Albert Pauwels. Frans Rochtus, Armand Rochtus, Andre Van Haute. BENO MINIVOETBAL Minivoetbal. Pavo Sport-Piccadilly stelde zijn nieuwe uitrusting voor in Dendermonde (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1986 | | pagina 23