Dertigste Wieze Oktoberfeesten gingen van start. De Scheldevogels Schoonaarde gaf vijf titels aan André Roels Op het programma van KFL-Aalst «Nieuw Leven» Aalst met komedie en thriller Kursus zaken-Engels bij Kamer voor Koophandel Tien jaar KSA te Denderbelle De Voorpost - 3.10.1986 - 7 Burgemeestersbal Op zaterdag 4 oktober vanaf 21 u. in de Keizershallen, burgemeesterbal met «The Musicmakers». Toegang 100 fr. In voorverkoop 80 fr. Baardegem ACV-CM-avond Op zaterdag 11 oktober in de parochiezaal te 19.30 u. jaarlijks ACV-CM-feest met welkom, etentje (varkensgebraad met groentenkrans en kroketten, koffie en gebak) toespraak en gezellig samenzijn. Tombola en uitreiken van eretekens. Prijs: 175 fr. Inschrijven bij bestuursleden. Wie 25, 35 of 45 jaar lid is melde zulks bij een bestuurslid. Mariakapel hersteld De O.L.V.-kapel in de Hoogstraat werd door eigenaars en buren hersteld. Het werd een juweeltje. Vooral dank zij Louis De Troy Gi jZ6Q6(TI en Louis Bourlon. Mossel- en Stoverijfestijn In de refter van de RBS, Leuvestraat, Erembodegem, op vrijdag 10 oktober van 19 tot 22 uur, zaterdag 11 oktober van 12 tot 22 uur, zondag 12 oktober van 12 tot 20 uur. Kaarten. 225 fr. in voorverkoop 250 fr. aan de ingang. Organisatie: Ouderkomitee Sneeuwklassen RBS 100 jaar ACV De ACV gewesten Erembodegem, Moorsel, Aalst nodigen iedereen uit op de viering van 100 jaar ACV, op zaterdag 25 oktober om 20 uur in de Keizershallen te Aalst, met het befaamde orkest Jean Monnet, naast talrijke andere attrakties! Toegangsticketten kosten slechts 50 fr. waarmee u gratis deelneemt aan de reuzetombola 100 jaar ACV met prachtige prijzen. Kaarten te bekomen op alle sekretariaten van de gewesten Erembodegem en Moorsel en in het Groen Kruis te Aalst. Erembodegem Vlaamse Wijnmakergilde afdeling Aalst Tweede les voor beginners, vnjdag 3 oktober te 19.30 u. in de Crypte. Kongres Koninklijke Oostvlaamse Brandweerbond Zaterdag 4 oktober vanaf 14.30 u. in het Parochiehuis - Receptie voor de ere-genodigden en officieren te 18.30 u. in de Crypte (organisatie: vrijwillige brandweer Erembodegem) V.K.S.J. Spelnamiddag, zondag 5 (en 19) oktober, van 14 uur tot 17 uur in het lokaal (in de Gaston De Schepperstraat) N.W.K. Raadpleging, maandag 6 oktober, te 14 uur in de Crypte. Hobbynamiddag K.V.L.V. Kreatief handwerken «Schaduwborduren», maandag 6 oktober te 13.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Hobbynamiddag K.A.V. Dinsdag 7 oktober van 13.30 u. tot 16 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.A.V. turnen op muziek Maandag 6 oktober, van 14 tot 15 uur in de bovenzaal van de Volkskring. Ook woensdag 8 oktober van 20 tot 21 uur. Katechisten eerste jaar Vergadering, dinsdag 7 oktober te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Al Anon Vergadering, dinsdag 7 oktober, te 20 uur in de wachtzaal van het Parochiehuis. A.A. groep «Om Mekaar» Vergadering, woensdag 8 oktober te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Papierophaling Woensdag 8 oktober Ontruiming gedenktekens op de graven Het College van Burgemeester en Schepenen deelt mee dat op de begraafplaats «Gijzegem» eerlang zal worden overgegaan tot de ontruiming van de gedenktekens, staande op de graven van de personen die zijn overleden in de periode 1950 tot 1957. Belanghebbenden kunnen, indien zij het gedenkteken wensen te behouden, daartoe een aanvraag indienen op het kantoor van de Burgerlijke Stand, Kattestraat 33, Aalst. In de mate van het mogelijke zullen de betrokken families persoonlijk verwittigd worden. Een volledige lijst van de te ontruimen gedenktekens zal aan de ingang van de begraafplaats worden aangeplakt. De uiterste datum voor het ontruimen van de gedenktekens door de familie is vastgesteld op 30 oktober 1986. Lijst van de te ontruimen graven op de begraafplaats Gijzegem Frans Brijs, Gustaaf Rombaut, Anna Corthals, Gustaaf Van Caekenbergh, Gustaaf Schuddinck, Camiel Everaert, Rosina Hertsens, Anastasia Schockaert, Maria Van den Hauwe, Lode- wijk Everaert, Gustavus Coen, Elisabeth De Croock, Emerentia Coen, Alfons Van Limbergen, Maria Van Hove, Theresia Pieters, Maria Michiels, Gustaaf D'Haese, Irène Van Der Heyden, Paulina Coppens, Maria Rombaut, Maria Van Rans- beeck, Maria Van Den Hauwe, Frans Van Heek, Charles Latoir, Camil Dierickx, Vitalis Van Heek, Alfons Cobbaut, Maria Cop pens, Maria Van Boven. Philemond De Meersman, Charlotte Van der Vurst, Gustaaf Van Gijsegem, Robert Van Hauwermei- ren, Alfons Hertsens, Emondus De Block, Pieter Coen, Alphon- se Maes, Remi Everaert, Gustaaf Everaert, Maria Vereecken, Gustaaf Boeykens, Elisabeth De Wilde, Maria Van Gijsegem, Joseph Sterck, Joannes Vonck, Maria Ledegen, Maria Verbei- ren, Francisca Muylaert, Maria Verbeke, Maria Comu, Remigius D'Haese, Maria Hertsens, Leon Boeykens,' Irma Van Hauwer- meiren, Frans Van Gijsegem, Marie-Joanna Dauwe, Eduardus Schevernels, Fidelis Putteman, Gustavus Van Hove, Leontius Van den Hauwe, Maria Samuel, Jozef Maes, Valerie Rubbrecht, Rachel D'Haese, Remi Van Limbergen, Maria Goeman, Maria Boel, Gustavus Verlé, Maria Hertsens, Frans Fransen, Andreas Verspeet, Leonardus Everaert, Catharina Goeman, Franciscus Van Royen, Jeanette Meyers, Frans Peerlinck. Herdersem Rode Kruis Een basiskursus Eerste Hulp bij ongevallen wordt gegeven te Herdersem in het parochiaal centrum op zaterdagen 4, 11, 18 en 25 oktober. Harmonie I nov.: misviering om 16 u. gevolgd door dodenherdenking. II nov.: herdenking oud-strijders. 15 nov.: uitstap Neder-over-Heembeek 22 nov.: St.-Ceciliaviering met misviering om 17 u. Chiro Ouderavond op zondag 5 oktober te 19 u. in het Parochiaal Centrum. Voetverzorging Dinsdag 7 oktober voor KBG-leden voetverzorging in het Par. Centrum en kaartnamiddag. Voetbal thuis Zaterdag: S.K. miniemen - Wieze, 14 uur. S.K. scholieren - Nieuwerkerken, 15.30 u. Zondag: Patro scholieren - Hamme, 10 u. S.K. II - Serskamp, 10 u. Patro II - Oudegem, 15 u. W.T.K. Trekvogels Hoofdprijs van de tombola gaat naar de houder van nummer 5811. Reservenummer is 2483. Prijzen af te halen tot 19/10 in café Sint-Antonius. Deelnemingsprijs: leden van de Vlaamse Wandelaarsbond: 10 fr. Niet-leden: 20 fr. - Kinderen: gratis. Romantische avondtocht Met verlichte bieten of andere vruchten der aarde- Op dinsdag 11 november 1986. Te 17 u. samenkomst aan de St.-Michielskerk (Hekelgem) vanaf 16.45 u. Organisatie: Vlaamse Wandelaarsbond - Klub Affligem. Een jolige avondtocht, waaraan iedereen (voorzien van een verlichte en liefst zo origineel mogelijk versierde biet) kosteloos mag deelnemen, en een prijs(je) in de wacht kan slepen. Zeg het voort! Beter nog: wees op post! Moorsel Meldert Rode Kruis De afdeling Aalst wil ook te Meldert de basiscursus Eerste Hulp bij Ongevallen organiseren. Details volgen. Pensenkermis Boerenpensenkermis georganiseerd door de Kravaalruiters aangesloten bij de Landelijke Ruiterijvereniging op zaterdag 4 oktober vanaf 18 u. en zondag 5 oktober van 12 tot 21 u. in de gemeenteschool. Parochiecentrum Ontvangt U dit weekend: Leo Wille. Volgend weekend: Luc De Vis. Wandelen in 't Pajottenland De Vlaamse Wandelaarsbond (Klub Affligem) organiseert op zondagnamiddag 19 oktober a.s. een prettige herfsttocht, waaraan iedereen mag deelnemen. Samenkomst vanaf 13.30 u. aan de karakteristieke kerk van Strijtem (deelgemeente van Roosdaal), waarvan niet enkel de torenspits origineel is, maar waarvan de muurschilderingen en glasramen op een volkse wijze de hoofdpunten van het geloof in beeld brengen. Met als gidsen Jan en Maria Vonckx-De Smedt wordt te 14 u. gestart met een fijne, familiale wandeltocht die leidt langs heuvelende wegeltjes via Borchtlombeek naar het gehucht Kattem, waar een kijkje wordt genomen op het «Hof te Kattem». Nabij de kerk van Kattem is er gelegenheid om in een dorpsherberg even de knapzak aan te spreken. Er wordt teruggekeerd naar de dorpskom van Strijtem langs de Kapel van de Zeven Beuken en de oude ingangspoort van het kasteel van Strijtem. Afstand: ca. 10 km. Schoeisel: laarzen, zoniet stevige wandel schoenen. Alle deelnemers krijgen een schets van de gevolgde weg. E.H.B.O. De afdeling Aalst van het Rode Kruis organiseert te Moorsel in het Parochiehuis, Statiestraat 1 een basiscursus Eerste Hulp bij Ongevallen op zaterdagen 18 en 25 oktober en 8 en 15 november. Konditieturnen Lessen voor dames vanaf dinsdag 7 oktober te 20.30 u. in de turnzaal van de kloosterschool. Info en inschrijven bij Annie Urvin, kinesiste, Statiestraat 39. Tel. 053/77.61.17 Inwoners Eind november '85 telde de parochie 5.088 zielen waarvan 364 in Kamme-, Klaarhoog- en Achterstraat. Stevenkapel Kuisen op dinsdag 7 oktober te 13 u. ledereen welkom. KVLV Maandag 6 oktober in het KLJ-heem. Kookles over conserven K.A.V. Op woensdag 15.10 start van de lessenreeks «Breien en haken», 13 weken op woensdagavond van 19 tot 22 u. Info bij kernleden. Davidsfonds Op vrijdag 17 oktober spreekt prof. A. De Block te 20 u. over «de onderwijsproblematiek» Lede De Sportraad start terug met de organisatie van een zwemcur- sus voor jong en oud. Tien lessen in zwembad «Het Water hoentje» te Hillegem telkens op maandag van 20 tot 21 u. Prijs: 800 fr. (les verzekering busven/oer), 550 fr. (eigen vervoer). Busvervoer: de bus vertrekt op de markt te Lede om 19.30 u. Terug op de markt om 21.30 u. Inschrijving: Sportdienst Lede, Brilstraat 2, 9310 Lede. Tel. 053/78.60.39. Uyttenhove Geert, Reymeersstr. 22, 9310 Lede. Tel. 053/ 70.19.72 Verder, eveneens onder het motto «Sport is tof» wordt het kampioenschap van Lede tafeltennis georganiseerd in sportzaal «De Kouter» op 5 oktober. Inschrijven vanaf 9 u. Begin van de wedstrijd te 10 u Alleen voor inwoners van Groot-Lede. Donderdag 25 september werd in de zaal Palace, School straat. Aalst de eerste film van het nieuwe KFL-seizoen vertoond: «The Cotton Club» van Francis Coppola. Het nieuwe programma van de Aalsterse Katholieke Filmliga brengt zeven films in première naar Aalst. Alle voorstellingen worden in de zaal Palace gegeven, telkens om 20u.30. Een abonnement voor vijf voorstellingen kost 600 fr. Niet-leden betalen 150 fr. per vertoning. Een blik op het programma: 9 oktober: «Gorky Park» 23 oktober: «Los Santos Innocentes» 6 november: «Paris, Texas» 20 november: «Reuben, Reuben» 4 december: «The World according to Garp» 18 december: «Another Country» 8 januari: «The Purple Rose of Cairo» 22 januari: «Messer im Kopf» 5 februari: «Tender Mercies» 19 februari: «Country» 12 maart: «Insignificance» 26 maart: «The Emerald Forest». D.B. De Engelsen kermisten netjes De vernieuwde W.O.F. hebben (nog) niet de grote massa bezoekers van weleer naar het bierdorp getrokken. Niettemin blijven de organisatoren optimist voor het verdere verloop. Uitgaande van vroegere ervaringen is het immers van algemene bekendheid dat tijdens het tweede en derde weekend steeds meer bierpelgrims naar Wieze komen. Gedurende de openingsperiode bleef het, zowel in de feesthallen als in de nabge omgeving, betrekkelijk rustig, en de numeriek sterke politie-aanwezigheid bleek wel een afdoende preventieve invloed te hebben. Zelfs de twee drieduizend Engelsen, die zaterdag overwaaiden, gedroegen zich naar behoren. Hopelijk blijft dit zo tijdens de verdere kermisdagen. Feest Nadat burgemeester Frans Moeyersoons bij de officiële opening het feestlint doorge knipt had, slalomden de vele kijkers naar het attraktieplein met de diverse foorkramen. In halle A. presenteerde Micha Marah, 33 jaar jong, de schif tingswedstrijden van een reuze Play Back Show, de finale zal doorgaan op vrijdag 10 okto ber. Intussen konden tal van muziekliefhebbers in halle C - steeds gratis toegankelijk - luisteren naar de Duitse Ober- reitnau Kapelle, en de Engelse «Alpine Oompah Band» uit Leicester. Ook voor de disco- muziek in de tent aan de Ka pittelstraat was er, vooral za terdag, veel jeugdig publiek opgekomen. Zondag was het dan Wieze- kermis, traditioneel ingezet met een hoogmis voor de paro chianen. Deze eucharistievie ring werd opgeluisterd door het eigen St. Salvatorkoor, versterkt door het Oberreitnau muziekkorps. In zijn homilie belichtte pastoor Paelinck de betekenis van de «Dag van de Film». Hij noemde de film een machtig kommunikatieme- dium, en weerspiegeling van het wereldgebeuren, 's Namiddags bliezen de mu- ziekformaties van Wieze en Herdersem taptoe op het at traktieplein, waar Joe Alcatraz met stijl en kracht zich uit zijn «onverbrekelijke» boeien los werkte. Kermiszondag werd dan besloten met een bijzon der optreden van de Strangers. Die «vreemdelingen» brachten een wervelende show van gags, songs, meezingertjes en com putermoppen, de ene al wat netter dan de andere 's Maandags werden er bij de offergang tijdens de zieledienst voor de afgestorven parochia nen, gedachtenisprentjes uit- De ruim twee decennia ak- tieve toneelgroep van de rechteroever «Nieuw Le ven» brengt dit seizoen twee produkties. Op 15, 16, 22 en 23 novem ber de komedie «Den Tore van Babel» van Juul Lam- brechts waarin de kijker op amusante wijze gekonfron- teerd wordt met de fel evo luerende levenswijze van drie generaties. De oude boer, een man die er warmpjes in zit en een levensgenieter. Zijn snobis tische zoon die het eerder «hoog in zijn bol heeft» en de kleinzoon die werken schuwt als de pest en wiens belangstelling zich beperkt tot vrijen, mechaniek en friet. Een vrolijke, moraliserende komedie waarbij U in de personages op de Bühne wellicht mensen uit uw ei gen omgeving herkent. Heeft U de laatste tijd wei nig gelachen, kom dan naar «De Tore van Babel» om uw achterstand in te halen. En op later te bepalen data in maart '87 volgen dan op voeringen van «Het mes op de keel», een spionage thriller van Gaston Gheuens. Bij een ambtenaar met hoge funktie in de geheime dienst wordt een dochtertje ontvoerd. Een vreemde mo gendheid wil absoluut van de amtenaar in kwestie een fotokopij bekomen van een ultrageheime dokument. Zoniet zou het dochtertje sterven. Een ongemeen spannende thriller met een verrassen de ontknoping. Adembene mend. LH Eerste Gewesttentoonstelling voor vogels gereikt met er op de namen van de Wiezenaars (11 vrou wen en 19 mannen) die sinds de Wiezeféesten van 1985 ter ziele gingen. De bedevaarteucharistie van kermisdinsdag werd talrijk bij gewoond. Het St. Salvator koor van Wieze zong met brio een paar fragmenten uit de «Deutsche Messe» o.m. «Wohin soli ich mich wenden». Als kommuniezang brachten ze het innige «Panis Angeli- cus» met een meesterlijk solo optreden van Gustaaf Moens. Na de mis ging het processie- gewijs naar het Sint Salvator- kapelleken. Vooraan stapten de St.-Ceciliamuzikanten, ge volgd door de jeugdgroeperin- gen, de gepensioneerden, de schoolkinderen, diverse orga nisaties, gemeentenotabelen, flambeeuwdragers en een lan ge sliert biddende gelovigen. De Wiezerfanfare blies bij de terugkomst in het dorpscen trum taptoe, en toen werd het weer kermis zoals in de goede oude tijd. T oekomstmuziek Op het programma staat nog: Vrijdag 3 oktober: om 20 u. in Halle A; Kwis in het kader van het «Jaar van het Bier». De laureaat ontvangt zijn/haar ge wicht in Wieze-Pils. Zondag 5 oktober: om 10 u. op het at traktieplein rommelmarkt, om 15 uur oplaten van warme- luchtballons. Donderdag 9 ok tober: Nationale Studentena vond. De mensen van de derde leef tijd komen aan hun trekken op vrijdag 10 oktober met Jan Theys en Henk van Montfoort. Diezelfde avond is er ook de Super Play Back Finale. Voor de sluitingszondag 12 oktober onthouden we: rommelmarkt, krachtpateserij van John Mas- sis en een kwisprogramma met Walter Capiau. «Wat het verder wordt, moge blijken... Kom alvast maar eens kijken!» J. Van Landuyt Deze jonge dynamische klub voorstellen is wellicht niet nodig. In 1983 besloten een paar jonge liefhebbers om een vereniging te stichten, teneinde alle vogelliefhebbers uit Schoonaarde en omgeving te verenigen in één klub. Vanaf 27 oktober begint de Kamer voor Koophandel met een kursus Business English met het oog op de praktische kommunikatic en met een kommerciclc inslag. De les senreeks omvat 24 uur, ge spreid over 8 avonden van tel kens drie uur. De lessen wor den gegeven in het stadhuis op 27 oktober, 3. 10, 17 en 24 november en 18 en 15 decem ber telkens van 18 tot 21 uur. Tijdens de cyclus wordt onder meer een gastspreker uitgeno digd van de Business Commu nity en is er ook een Engelse avond voorzien. Het spreekt vanzelf dat het programma van de lessen zeer praktijk gericht is. De onderwerpen die zullen behandeld worden zijn marke ting, advertising, distribution, selling, import, export-insu rance, administration, corres- pondance, telephone, general management'of personal. De deelnemers ontvangen na het beëindigen van de kursus een getuigschrift. De kursus is be doeld voor bedrijfsleiders, ka derleden, administratief-per- soneel. De trainer en docent is dr. E. Pearson, honours de gree voor Engels en Ekonomie aan de Universiteit van Eding- De eerste samenkomst was bij «Lange Pier» en samen met een paar gewestbestuursleden werkten enkele sportvrienden een programma uit voor het komende seizoen. Dat dit van meet af aan een sukses zou worden had niemand ver wacht, tenzij misschien de hui dige voorzitter Lucien De Co- ninck, die samen met zijn se- kretaris Freddy Van der Snickt en zijn bestuur de drijvende kracht is achter deze ambitieu- se vereniging. Ambitieus is wel het juiste woord, want reeds vanaf hun eerste jaar van hun bestaan organiseerden deze mensen hun 1ste Gewestelijke vogeltentoonstelling. Die werd direkt een sukses. Er werd een mooie zaal gezocht in het hart je van Schoonaarde. De Paro chiezaal was net groot genoeg burgh. De deelname in de kosten be draagt 9.750 fr, voor leden van de kamer en 12.000 fr. voor niet-leden. Voor meer infor matie en inschrijvingen kan men zich steeds wenden tot het sekretariaat van de Kamer van Koophandel, Grote Markt 1 te 9330 Dendermondc (052/ 21.47.13). Van de deelnemers wordt verwacht dat ze een ba siskennis hebben van het En gels gelijk aan het humaniora niveau. Het aantal inschrijvin gen is beperkt. om de meer dan 1.000 vogels een plaatsje te geven. Op zaterdag en zondag 27 en 28 september was het dan weer zo ver. Opnieuw werden door een zestigtal liefhebbers uit de streek een duizendtal vogels tentoongesteld. De tentoon stelling verliep vlekkeloos. De organizatoren mochten beide dagen, na de gebruikelijke ge zellige receptie van zaterdag, vele liefhebbers, kwekers, nieuwsgierigen en schoolgaan de jeugd, verwelkomen. Zondagavond werden dan ook de kampioenen gehuldigd en door de voorzitter bedacht met mooie trofees en een uitgebrei de prijzenlafel. Hier volgt nu de wedstrijduitslag van de eer ste gewestelijke T.T. Bekwam 5 kampioenen: Roels André uit Oudegem, 4 kam pioenen: Mannaert Jozef uit Appels; 3 kampioenen: Maec- kelberg Mark uit St.-Gillis-D., Van Loockc Marcel, De Kegel Hendrik uit Wichelen; 2 kam pioenen: Verbeeck Marcel Denderbelle, De Taye Hubert, De Paepc Jozef Lebbekc, De Nul André, De Mey Dirk en Heirmans Jozef uit Zelc; 1 kampioen: Verbestelt Erwin, Vercammen Frans, Van den Heuvel Jonny, Haentjens G., Triest Hubert, Vcrnaillen Pe trus, Ydens Paul, Minnebo Al fons, Pontzeele D., Puts Etien- ne en Raes Frans Algemeen klassement per 5 vogels: 1. Mannaert Jozef uit Appels. Het eerste oktoberweekend viert KSA-Denderbelle zyn tienjarig bestaan. In deze Lebbeekse deelgemeente be stond eigenlijk reeds in 1948 een KSA-afdeling, maar in de loop der zestiger jaren werd ze gekonfronteerd met problemen i.v.m. de leiding - de opvolging ontbrak - en enkele jaren later stopte de werking volledig. Dendermonde. De Scheldevogels uit Schoonaarde pakten uit met een geslaagde vogeltentoonstelling (foto Piet Hermans 2. De Kegel Hendrick uit Wi- van de Klub De Scheldevogel chelen. Schoonaarde kunnen altijd te- 3. Roels André uit Oudegem. recht bij de secretaris Van der 4. De Prins Mare uit St.-Gillis- Snickt Freddy, Vrankrijkstraat D. 22, Schoonaarde. 5. Heirmans Jozef uit Zele. De volgende vogelshow in het Het interklubkampioenschap Gewest Dendermonde heeft gaf volgende resultaten: plaats te Herdersem op zater- 1. De Appelvink uit Appels. dag en zondag 4 en 5 oktober 2. De Dendervink uit Dender- 'n zaa' «De Kletser» aan de belle. kerk en niet zoals voorzien in 3. De Geelgors uit Oudegem. zaa' «De Voermansrust» we- 4. De Nachtegaal uit St.-Gillis- gens de Wieze oktoberfeesten. D. Alle sportliefhebbers en ieer- 5. De Witte Mus uit Wichelen, gierigen worden verwacht, 6. De Vogelvrienden uit vooral de schoolgaande jeugd Schoonaarde. wordt hier speciaal uitgeno- 7. De Berlaarse Vogelvrienden digd om hun ornitologische uit Berlare. kennis te verrijken. De inrich- 8. De Vogelvrienden uit 'ende klub is «De Vogelvrien- Moorsel. den» uit Moorsel. Mensen - vogelliefhebbers die zich interesseren in de werking In oktober 1976 besloot men - onder impuls van VKSJ- Roodkapjes - opnieuw te star ten en sindsdien verloopt de werking heel wat vlotter. KSA-Denderbelle telt momen teel een 70-tal leden. Hoofdlei der Frank de Backer wordt geassisteerd door twaalf lei ders. De afdeling is verdeeld in vijf leeftijdsgroepen. Om de veertien dagen, op zaterdagna middag, worden in het lokaal op het parochiaal speelplein, diverse aktiviteiten georgani seerd. Daarnaast staan jaar lijks ook een kamavalsviering, een St.-Maartens- en Paasfeest en een kamp geprogram meerd. De viering van het tienjarig bestaan wordt ingezet op vrij- De dinsdagen 7, 14 en 21 okto ber wordt in het Kultureel Centrum van Berchem, Drie Koningenstraat 126 een studie dag georganizeerd met als te- ma «kwaliteit van de ruimtelij ke omgeving». Men bespreekt er de ruimtelijke planning op gemeentelijk niveau. De da gen warden georganizeerd door het Genootschap Plano logie van het Technologisch Instituut en de Koning Boude- wijnstichting. Meer informatie 03/216.09.96. dag 3 oktober. In het Gilden huis, loopt dan de voorronde van een kwis, waaraan ploegen bestaande uit drie leden - ou ders, KSA'ers, oud-KSA'ers en sympathisanten - mogen deelnemen. Aanvang te 19.30 u. Op zaterdag 4 oktober wordt te 18 u. een eucharistieviering belegd in de parochiale St.- Martinuskerk. De viering staat volledig in het teken van tien jaar KSA. Te 20 u. start, op nieuw in het Gildenhuis, de finale van het kwistornooi. De beste zes ploegen uit de voor ronde nemen het dan tegen mekaar op voor de eindzege. De finale bevat ook showele menten. (pvr) Het Ballet Lydia Chagoll heeft de intentie om over de periode 1966-1970 een boek te publice ren over de aktiviteiten van dit professioneel dansteater. Alle balletliefhebbers en organiza- ties die voorstellingen ervan hebben georganizeerd en affi ches bezitten, worden ge vraagd er een eksemplaar van te sturen naar Miel Van Hoo- genbemt, F. Lesninostraat 82 te 1020 Brussel.

De Voorpost | 1986 | | pagina 7