Stekene j STEKENSE SPORTRAAD MOCHT MEER SUBSIDIE VERDELEN ZESDE S.O.S.-TEMSE STRATENLOPEN KENDEN SUKSES Jeugdklubs Den Eglantier In Den Eglantier, Apostelstraat in Sint-Niklaas, kan je zater 18 oktober gipsvormen ofte mallen leren maken, om 14.3 Vrijdagavond 17 oktober en zondagnamiddag 19 oktober woi tijdens het derde 'bierpromotieweekend' muziek uit de pencx. '75-'82 gedraaid. In het auditorium van Het Centrum, Grote Markt, wordt op 24 oktober om 20.30 u. en op 26 oktober om 15 u. de film «Excalibur» gedraaid, een prent uit 1980 (GB) vï John Boorman, bestempeld als «filmepos over de King Arjhur- mythe». Ook onthouden dat op 25 oktober in Het Centrum een dj- wedstrijd plaatsvindt én een platenbeurs. Vrijdag 24 oktober in Den Eglantier optreden van Subsdance, met Brick, Johan Neyrinck, Mare Bryssinck, Louis Huyghe, Didier Tritsmans en Gert Cuypers. ACV-werkzoekendenwerking Donderdag 23 oktober van 8.30 tot 16.30 u. heeft er in hel Gildenhuis van Sint-Niklaas een kursus «solliciteren» plaats. Op het programma: kennismaking en onze ervaringen, sollicitatie- tips en sollicitatiegesprekken, 's Middags kan je je boterham men ter plaatse nuttigen. Vergadering Touring Club van België Zoals eerder in De Voorpost gemeld houdt de Koninklijke Touring Club van België op zaterdag 18 oktober haar jaarverga dering in Temse. Op het gemeentehuis is men van 10 u. W 12.30 u. Ook een toeristische rondleiding, voor de echtgenoten van de leden, staat op het programma. «Jongeren anno '86» Vrijdag 24 oktober om 19.30 uur organiseren de ACV-Jongeren een informatie-avond in het Gildenhuis, Dorp 42 in Stekene Aan de hand van een videoreportage gaat men de toestand van de jongeren in onze huidige situatie bekijken. Welke moeilijkheden ontmoeten jongeren? Werk, dop, onzeker heid, leger, milieuproblematiek, allemaal dingen die jongeren bezig houden. Wie komt, krijgt zeker en vast ook een aantal praktische tips mee. Er is ook ruim de plaats om vragen M stellen. Een m menini De Ne< heer vi Patrici met de kans. omsta: Bukses Voor c het boe langste gen. Cauterr kort de stadsbe nog jc haar l plicht dus de nering De Lar meerde kunst. daad dert, n en ak scheid' tot eer dienste op lot; rairet kunde waard kind 1 boekei Landt rol sp grijpb behoo: van hi schep tricia «spon Expo op Tereken KWB Sint-Jozef van Tereken organiseert zaterdag 25 oktober 1 van 14 u. tot 19 u. en zondag 26 oktober van 10 tot 12.30 u. en Sinaai. De mindervaliden werden volop betrokken in de van 14 tot 19 u een tentoonstelling van vrijetiidsvverken. Ruim a* „rte^Jftnnu (lx,) vijftien exposanten zijn van de partij in Ons Huis aan de akliviteiten van de dag van de vriendschap(iv) Schoolstraat 284 Toneel in Sint-Niklaas. De Tijlakteurs mochten de spits afbijten ter aanvang van het amateurgezelschap-seizoen. «Bossemans en Coppenolle» werd hernomen (Iv) Velle-rangen komen vervoe gen, een nieuw DAC-projekt op gang komt én de uitge bouwde deelsportafdelingen harmonisch samenwerken. M.R Sint-Niklaas Nationale ruilbeurs Munten, postzegels, zichtkaarteu, sigarenbanden, doodsprent- jes e.d.m. ruilen kan je op de nationale ruilbeurs die op initiatief van de Wase Ruilklub plaatsvindt op 19 oktober van 9 tot 17 u. in twee zalen van Renova, Nieuwstraat 20. Wandelen in Sinaai Met het Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie de natuur in. Het kan op zondag 19 oktober. Om 14.30 u. is de afspraak aan het station van Sinaai voor een tocht langs de Keilanden. Oudleerlingendag kollege Zondag 19 oktober is het feest in het Sint-Jozef-Klein-Seminarie te Sint-Niklaas. De BRT-radio zendt vanaf 10 u. rechtstreeks de eucharistieviering uit die wordt opgeluisterd door het eigen koor In Dulci Jubilo. Vanuit de kollegekerk dus. Om 11 u. volgt een receptie en om 13 u. worden tijdens een banket de oudleerlingen van het kollege in de bloemen gezet, met name de mensen die in 1936 en 1961 afstudeerden. Begraafplaatsen Men meldt ons dat de stedelijke begraafplaatsen op vrijdag 31 oktober van 8 tot 17 u. toegankelijk zullen zijn, maar dat op die dag géén gedenktekens of grafzerken meer mogen geplaatst of hersteld worden. Dat kan wel tot uiterlijk 30 oktober om 17 u. De begraafplaatsen zijn toegankelijk op 1 november en 2 novem ber, van 8 tot 17 u., maar enkel voor het neerleggen van bloemen en kransen. Wetstraat zonder winnaars Bij het Davidsfonds Sint-Niklaas is dinsdag 21 oktober om 20 uur in Het Centrum, Grote Markt, journalist Hugo De Ridder te gast. Onder het motto «Geen winnaars in de Wetstraat» geeft hij duiding van een achtergrondinformatie bij recente politieke gebeurtenissen. Overwegen dicht Ingevolge werken zullen volgende ovemvegen voor alle wegver keer gesloten zijn: aan Schrijberg van 21 oktober om 15 u. tot 22 oktober om 15 u., aan de Koutermolenstraat in Belsele van 22 oktober om 15 u. tot 23 oktober om 15 u. en aan de Moortelhoekstraat van 19 oktober om 15 u. tot 30 oktober om 15 u. Stervensbegeleiding In de cyclus «Omgang met bejaarden» van de sociale dienst van de OCMW-rusthuizen i.s.m. het Trefcentrum Derde Leeftijd wordt op 17 oktober om 13.30 u. in het rusthuis aan de Hospitaalstraat 10 door de heer Van de Ven gepraat over stervensbegeleiding. Info via tel. 776.69.11 - toestel 1077. Groslot en Symfonieorkest In de feestzaal van het Sint-Niklase stadhuis musiceren op maandag 20 oktober pianist Robert Groslot en het Kamer- en Symfonieorkest van de stad Sint-Niklaas. Men vertolkt werk van Vivaldi, W.A. Mozart, J. Héndel en J. Haydn. Durnez en Verdoodt In de stadsbibliotheek, Heymanplein, komt donderdag 23 okto ber om 20 u. Gaston Dumez praten over «Humor en poëzie». Francis Verdoodt is op vrijdag 24 oktober om 14 u. te gast voor de vijf- tot tienjarigen. Verdoodt speelt en vertelt, de muziek is van Pieter Verlinden en het dekor van Albert Vermeiren. KWB-OLVrouw Na een mis (17.30 u.) schuiven de mensen van KWB-OLVrouw zaterdag 18 oktober rond de tafel in Huize De Meerleer. Het jaarprogramma rond «Samen toekomst maken» wordt ingezet. Om 20 u. begint het KWB-praatcafé. Amedee Verbruggen Vrijdag 17 oktober om 20 u. in zaal De Kroon, Sinaaidorp, houdt Nelly Maes een spreekbeurt over «Amedee Verbruggen, kas seier en volksredenaar», n.a.v. de honderdste verjaardag van de geboorte van de Vlaamse voorman uit Bazel. De plaatselijke A. Verbruggenkring organiseert. Na de spreekbeurt is er een diamontage. Mol Percussion Band Donderdag 23 oktober om 19.30 uur is het Molse Perkussie- ensemble te gast in de schouwburg, op uitnodiging van Jeugd en Muziek. Er staat klassieke, moderne en jazz muziek op het programma. Kopenhaags koor In Belsele treedt op 24 oktober om 20.30 u. in de plaatselijke kerk Det Danske Drenge op. Het Kopenhaagse knapen- en mannenkoor en ook het Wase knapenkoor De Averulle koncer- teren. De ziekte van Bechterew De Vlaamse Vereniging voor Bechterew-patiënten vzw organi seert een informatienamiddag op 25 oktober om 14 u. in de Katholieke Kring, Ten Bos 33 in Nieuwkerken, De ziekte is een ontsteking van de gewrichtjes van de rugwervelkolom die kan leiden tot een verstijving van die ontstoken wervelgewrichtjes. Te gast op de bijeenkomst zijn reumatologen dr Stevens en dr. De Graeve. Info via tel. 771.08.22. Jeanne II Het Mechels Miniatuur Theater in de schouwburg van Sint- Niklaas op 20 oktober om 20 u. met «Het is geen leven, Jeanne II». Humor, sarkasme enz. in een stuk met de drie Jeannen en hun mannen. Jos Van Gorp regisseert en Nora Tilley, Agnes De Nul en Tessy Moerenhout akteren. De Zigeunerbaron Zoals uitgebreid toegelicht in onze vorige editie wordt door het Sint-Niklase Belcantogezelschap op 18 en 19 oktober (20 u.)t op 25 oktober (20 u.) en op 26 oktober (15 u.) de operette «Der Zigeunerbaron» voor het voetlicht gebracht in de schouwburg. De Grote Groezel Nog op 18 oktober (15 u.) en 24 oktober (20 u.) kan je in de zaal van De Vlasbloem aan de Gijzelstraat in Nieuwkerken het jeugdtoneelstuk «De Grote Groezel» meemaken. Het gaat over de milieuvervuiling. Carl Eyckmans stond in voor de bewerking tot een eenakter met diverse taferelen. Jef Burm Zoals gemeld komt zaterdag 25 oktober om 19.30 uur in de Wijncentrale, Regentiestraat 69, de Sint-Niklase en inmiddels Brabantse kleinkunstenaar Jef Burm optreden op uitnodiging van Kuituurkring Baensland. Een grandioos Breugelmaal staat ook op het programma. Dagje Amsterdam Vakantiegenoegens trekt er op 25 oktober op uit naar Amster dam (de Jordaan, het Vondelpark, de grachten, Madame Tussaud, enz.). Vertrek om 7 u. aan het Gildenhuis, Heiman plein, thuiskomst voorzien rond 22 u. Info via tel. 776.15.35 of 776.39.52. Bier bij ons Zoals gemeld organiseert Vakantiegenoegens vrijdag 24 okto ber om 20 u. in 't Ateljee van het Sint-Niklase Gildenhuis, Heymanplein-Nieuwstraat, een informatie- en degustatiebijeen- komst i.v.m. streekbieren. Info via tel. 776.39.52. Naar Lourdes Met de KAV en de KWB kan je mee naar Lourdes, volgend jaar. In dat verband organiseert men een Lourdesavond op zaterdag 15 november vanaf 19.30 u. in Huize De Meerleer, Hofstraat. Tgdens de laatst gehouden algemene ledenvergadering van de Stekense Sportraad werd onder meer de verdeling van de subsidie meegedeeld. Vooraf kon de voorzitter van de raad evenwel met vreugde meedelen dat het gemeentebestuur de toelage voor de sportverenigingen had verhoogd met 50.000 fr., waarvoor men het gemeentebestuur uiteraard dankbaar was. Verder vroeg voorzitter Baert aan de aanwezigen ook om, indien ze leden hebben die deelnemen aan provinciale of nationale trainingen, dit te vermelden op het jaarverslag. Met de naam van die leden. Er zal voor de berekening der punten dus waarschijnlijk rekening worden gehouden met die prestaties... Berekening Voor een toelage via de sjiort- raad kwamen in 1986 45 ver enigingen in aanmerking. De overige 12 worden dus betoe laagd door het gemeentebe stuur zelf. Als basistoelage wordt 10% toegekend van het totale subsi diebedrag dat nu 347.800 fr. bedraagt. Elke aangesloten klub of vereniging die niet op een andere wijze wordt betoe laagd, krijgt die basissubsidie. Elk van de 45 verenigingen kreeg dus 773 fr., wat een totaal geeft van 34.785 fr. Naar de 'werkingstoelage' gaat 85% ofte 295.654 fr. Deze toe lage wordt verdeeld aan de hand van de behaalde punten volgens het puntensysteem. Voor 1986 behaalden alle klubs en verenigingen samen 1.236.495 punten, zodat de waarde van één punt op 0,2393 fr. kwam. Tenslotte rest er nog een be drag van 17.361 fr., zijnde 5% van het totale subsidiebedrag en dat wordt de 'bijzondere toelage' genoemd, die in het verleden reeds voor herrie zorgde. Deze keer werd vanuit de ver gadering voorgesteld om dit volledig bedrag te spenderen voor het komende sprortkamp. Dit voorstel kwam er nadat de sjxjrtraadvoorzitter had geoj>enbaard dat de verenigin gen die menen in aanmerking te komen voor de bijzondere toelage (kansarme situatie) een verzoek moeten indienen bij het kollege van burgemees ter en schej>enen. Dit vóór 1 oktober 1986. Hij gaf trouwens reeds mee dat de sportraad zelf een dergelijk verzoek zal indienen om, zoals vorig jaar, de bus te kunnen betalen voor het vervoer naar het zwembad tijdens het sport kamp. Er zitten blijkbaar ook «nuch- ter-denkende» en/of prakti sche mensen in deze vergade ring, want iemand stelde de vraag of er niet kan worden overgegaan naar uitsluitend materiële hulp aan de vereni gingen in plaats van de finan ciële hulp... Subsidieverdeling Bij het overlopen van de ver deling van de gemeentelijke toelagen via het door de sport raad opgestelde puntensys teem, valt onder meer op dat enkele verenigingen heel wat méér subsidie hebben dan vo rig jaar. Dit komt, aldus de voorzitter, door het feit dat die verenigingen (terug) intens met een jeugdwerking zijn be gonnen en hij noemde o.m. Turnkring Reynaert, Volley- balklub Kemzeke, Voetbalve reniging Straatjen en Zwem- klub Stekene. Volleybalklub Kemzeke dankt deze stijging vooral aan het feit dat, naast de kompetitie, veel aandacht wordt besteed aan rekreatief volleybal. Drie verenigingen, nl. Turn kring Stekene, Schutters staan de wip en Grenscrossers dien den géén verslag in en krijgen dus de basistoelage. Ook WSV De Smokkelaars krijgt die ba sissubsidie, maar dit uit princi pe: ze willen namelijk geen subsidie... Hieronder de bedragen die de verschillende klubs krijgen: Reynaert Turnkring 30.477 fr., Turnkring Stekene 733 fr., Kcnsei Karate 11.226, Judo Kemzeke 9.101, Landelijke Rijvereniging 3.628, Hipjx>- klub Waasland 3.660, Schaak- klub Kemzeke 6.494, Tafelten- nisklub Kemzeke 4.870, Bad- mintonklub Stekene 7.864, Volleybalklub Kemzeke 26.053, Volleybalklub Stekene Dames 8.268, Volleybalklub Stekene Heren 6.803, Voetbal vereniging Straatje 30.958, S.K. Canada 5.715, KWB Hel lestraat 5.016, KWB Stekene 5.030, Sint-Andries 4.909, FC canada 3.8U1, VK Were Di 5.750, VK Gouden Leeuw 5.640, FC Sporthal 5.748, SK Anker 5.083, FC Atlantic 5.063, SK Bosdorp 5.734, K Vagebonden 5.707, FC Zwev vers 5.211. FC Pekton 5 385, I FC Klein-Sinaai 5.251, Mini- voetbal Stekene 10.921, Café-~l tariaboys 7.703, WTC Klein- Sinaai 1.807, WTC Roda Kem zeke 2.738, WTC Blijf Jong 3.733, WTC De Sneltrappers 3.102, Zwemklub Stekene 21.233, Schutters Liggende Wip 25.488, Biljartklub Ha mer 1.780, Modelbouwklub 3.753, Schutters Staande Wip 773, FC Schuttershof 5.003, Aerobic Stekene 2.163, Vis- klub De Rietvoorn 2.361, FC Cascor 5.117, Grenscrossen 773 en De Smokkelaars even eens 773 fr. M.G. Onder een stralende herfstzon trokken liefst 113 deelnemers voorbij de inschrijvingstafel van de zesde S.O.S. Velle- stratenloj>en met 13 wedstrij den op het programma. Vorig jaar bleven de organisatoren steken bij 78 looplustigen. De ze opwaartse trend is mis schien wel het resultaat van het wekelijkse woensdagavond- joggen (20 u.) stratenomloop Sweigers-Noord (start Kerk plein Veile) onder impuls van het echtpaar René en Irènc Cole-Van Broeck. De Bloso- wisselbeker voor de vereniging met het grootste aantal deelne mers ging nogmaals naar WA- LO voor KLP, ATLETICA en JOGGING DE STER. Als in termezzo kregen we een fel gesmaakte karatc-dcmonstra- tie door Kontakt Karate Beve- ren met als kontaktadres Mare D'Hondt, Wagenmakerslaat 27, 2768 Bazel, tel. 03/; 774.57.29. Als politieke figuren traden aan als startgevcr, aankomst- rechter of prijsuitreiker: Willi Riské, gemeenteraadslid, Luk'! De Rijck, schepen van Tcmse tevens deelnemer en Werner Rogiers, schepen van St.-Ni klaas en kabinetschef van eer ste minister Wilfried Martens. René Cole lijnde het parcours af en zijn broer Bouwwerken Marcel Cole gangmaakte de deelnemers op de stratenom loop. V.K. Veile stelde weer om haar kantine met kleedka mers en douches ter beschik king, terwijl Garage-karrosse- rie Baziel Van Hoye voor de mikro-reportagewagen zorgde. De timing van het organisato rische koppel sekretaris René De Cock en penningmeester Ferdy Van Eetveldt klopte jjerfekt De inschrijvingen ver liepen vlot o.l.v. Eddy Van Leugenhaege. Roby Smet en Philip Pauwels (jeugdvolley- bal) verwerkten de uitslagen én de familie Remi Daelman- Van Goethcm Gaston, oijge- staan door Ronny Van de Mer- len, hield een/oogje in het, verkeerszeil. Met deze sport/ is-tof-aktie sloot S.O.S. Vpfle haar reuze-jaarprogramma '86 nogmaals suksesvol af Een ie twat afgeslankt model '87 is in de maak tenzij meerdere aktie- ve bestuursleden de S.O.S. 10 - 17.10.1986 - De Voorpost Sint-Gillis-Waas. De plaatselijke jeugd was in haar dagje. De jeugdraad zette rond het thema «cirkus» een happening op het getouw en de jeugdfanfare was van de partij met zelfgemaakte instrumenten (Iv) Muzikaal huwelijk in Belsele. Margriet Weermann en André Wauters, muzikanten van de fanfare Sinte-Cecilia met een voorliefde voor de bugel, gaven elkaar het jawoord (Iv) Sinaai. Het ging er tijdens de «dag van de vriendschapludiek toe (Iv) Hamme. (hv). In de zaal Den Bond had een tentoonstelling plaats rond 40 jaar CV P-werking

De Voorpost | 1986 | | pagina 10