rr. 9 JDL fc HOE EEN DUBBELTJE ROLLEN KAN HET DEKSEL OP DE NEUS IEDEREEN TEVREDEN MET EEN PUNT 7 j LOKERSE EKSPRESJES BOB HOOGENBOOM "DE NODIGE LESSEN TREKKEN" WIE KAN ER EEN DOELPUNT MAKEN 2 _l E^H.C m ^,-T - rj/2* 3%è§i»,£ 18 - 17.10.1986 - De Voorpost VOETBAL LOKEREN - ANDERLECHT 1-4 Sporting Lokeren heeft 53 minuten lang de schjjn opgehouden dé stunt van de week te lukken. Het zag er een speelhelft lang héél slecht uit voor de landskampioenen die na een vroeg Lokers doelpunt de wedstrijd maar niet in handen konden nemen. Anderlecht voetbalde in die eerste periode slordig en weinig entoesiast, het probeerde zich na die opdoffer weliswaar te herstellen maar toch was het Lokeren dat in de eerste vijfenveertig minuten het gevaariykst was. Het ty keerde echter in de tweede helft en het jonge Lokeren moest het meesterschap erkennen van een Anderlecht dat zich superieur toonde en dit dan ook duidelyk etaleerde met vier treffers als gevolg. Lokeren kon bij de aanvang van de wedstrijd de tegenstan der vrij en vrank in de ogen kijken: het was immers tot op dat moment nog ongeslagen in de kompetitie. In de eerste minuut al deed die wetenschap de Daknam- mers vleugels krijgen en dank zij een wankele Brusselse ver dediging stond de score 1-0. Van Tiggelen verloor de bal aan Somers, via Patrick Schoofs en Didier M'Buyu be landde de bal bij Patrick Ver- savel en de vroegere Diestse aanvaller plaatste deze op het hoofd van Dimitri M'Buyu. Net zoals de week voordien op Cercle Brugge aarzelde de jon ge Lokerse spits niet en knikte met het hoofd Munaron voor bij en de Brusselse droom voorlopig aan diggelen. Trainer Aimé Anthuenis gaf na de wedstrijd Lokeren- Anderlecht grif toe dat de besten gewonnen hadden, "Met dit soort voetbal moet Anderlecht toch tot de absolute Europese top gerekend worden", stelde de Loker se trainer. "We kregen de kansen om een tweede keer te scoren en dan had de uitslag er misschien helemaal anders uitgezien. Nu was er aan dit Anderlecht geen houden meer. We weerden ons met alle mogelijke middelen, maar de Brusselaars zijn toch wel een klasse te sterk. Dimitri M'Buyu, de auteur van de vroege Lokerse treffer, scoorde voor de derde opeenvolgende keer tegen Anderlecht. "Het Brusselse team ligt mij blijkbaar goed", glundert de oudste van de M'Buyu's. "Een sterke ploeg, zonder twijfel, maar positiefis alleszins dat Anderlecht lódt voetballen. En dan ben ik op mijn best. Bovendien ben je voor dergelijke wedstrijden supergemotiveerd, spijtig toch dat er voor ons niet meer te rapen viel", aldus de Lokerse spits. Rony Somers gaf ook zijn visie over de wedstrijd: "Zolang ons middenveld erin slaagde akties van Lozano, Vercauteren, Scifo af te remmen, hadden wij achteraan niet het minste probleem. Maar toen het trio zich na de rust volledig vrijwerkte was het uit met de pret. Op elke voorzet kwamen telkens drie of meer Anderlechtenaren afgestormd en voor een verdediger is het dramatisch steeds met hel gelaat naar eigen goal te moeten spelen. De gelijkmaker was trouwens dom. Ik was klaar om een afgeremde bal van Andersen moeiteloos van de doellijn te vagen toen Dale Tempest, in paniek misschien, hem verder in het dak van het doel trapte", besluit de Lokerse aanvoerder die bij een 1-3 stand vervangen werd Er was echter geen sprake van een nieuwe blessure, het ging hier enkel om een voorzorgs maatregel. Voor de rust kreeg Somers weer last van de dijverekking die hij een tiental dagen geleden opliep op de training. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg hij meer en meer last zodat trainer Anthuenis het zekere voor het onzekere nam en lot een vervanging overging. s(v.b.) Anderlecht reageerde wel maar Lokeren hield de Brusse laars keurig uit de buurt van Bob Hoogenboom die zich slechts één keer diende te ma nifesteren op een schot van Enzo Scifo. De thuisploeg kreeg toen nog een paar kan sen en had, mits wat geluk, de score nog kunnen opdrijven. Janssen haalde een schuiver van Dale Tempest van de lijn en op een aktie van Ukkonen en Van Veirdeghem pikte Di mitri M'Buyu de bal mee maar kon niet besluiten. Ook Pa trick Van Veirdeghem kreeg nog een unieke kans om Loke ren op een veilige voorsprong te brengen, maar mikte een paar centimeters te hoog... Na de rust een gans ander spelbeeld. Anderlecht kreëer- de zich kans na kans, kombi- neerde vlot en kreeg het jonge Lokeren op de knieën. Na een aktie Lozano-Scifo was Ander sen bij de pinken om af te ronden, een beetje dank zij een late tussenkomst van Dale Tempest (1-1). Enkele minuten later dan, na een mooie kollektieve aan val, kopte Amor Gudjohnsen op voorzet van Vercauteren de bal voorbij Hoogenboom (1- 2). De ongeveer 11.000 toe schouwers kregen na die twee de Brusselse treffer enkel nog wat éénrichtingsvoetbal te zien waartegen de thuisploeg wei nig of niks meer in te brengen had. Een paar kansen o.a. van Kmcevic en Andersen bleven voor wat ze waren tot Enzo Scifo het pleit zou beslechten met nog twee treffers: op aan geven van aanvoerder Vercau teren knalde grillige Enzo nummer drie tegen de Lokerse netten, werd daarna door de Lokerse goalie het scoren belet doch dat was maar uitstel. Even later zou hij nummer vier en een ruime, verdiende, Brus selse zege op het bord noteren. Lokeren zou zich een kwar tier voor tijd nog even herpak ken maar de kloof was niet meer te dichten. Een moedig team leed zijn eerste nederlaag tegen een (in de tweede perio de) vlot spelend Anderlecht. Vivian Bogaert Bob Hoogenboomveteraan en uitblinker (arch) EENDRACHT AALST - BERINGEN 1-2 Het is om zich de haren uit het hoofd te rukken. Elke ploeg neemt een helft voor haar rekening en net in de periode dat Aalst volop bezig is om de mijnploeg in de vernieling te spelen, kon Beringen counteren en meteen was het Aal- sterse voetballiedje weer uit. De verdediging is zeker niet het sterkste kompartiment van de witzwarten. Herhaalde- lijk brak er achteraan paniek uit. Toch mocht de thuis ploeg zeker aanspraak maken op één punt. Door deze tweede opeenvolgende thuisnederlaag geraakt Aalst meer afgezonderd onderaan de rangHjst en de uitmatch tegen Assent maakt de toekomst er niet rooskleuriger op. Van bij het begin toonde de Aalsterse defensie zich onze ker. Toen de technisch meer verfijnde bezoekers massaal oprukten geraakte de thuisver- dediging herhaaldelijk in pa niek. Aalst was gestart met een staande Schoofs de bal maar zijn kopbal werd door Van Wilderode met de voet ge keerd. Dat was een ernstige verwittiging. Bezoeker Geuns kreeg ook nog een kans en de Aalsterse keeper moest tussen- doelpunt. De ploeg geloofde blijkbaar in haar winstkansen. Aan Aalsterse zijde speelde alleen Limpens op een behoor lijk niveau. Op de 40ste minuut was Van Lokeren vervangen door Kal- nin en die had er al wat meer vaart in gebracht. Na de rust tapte Aalst uit een ander vaat je. Het ging warempel aanval len en dat resulteerde in enke le gevaarlijke standjes voor het bezoekende doel. De Winne nam de bezoekende keeper op de korrel met een zwaar schot, maar Jehaes pareerde goed. De Matos belaagde de Bering- se goalie met een gevaarlijk draaiende hoekschop en uit eindelijk zou Moortgat een verre voorzet van Droessaert keeper ongevaarlijk gemaakt Hoewel Aalst nu het spel in handen had, bleef Beringen loeren op de counter. Limpens werd vervangen door Moer man en kreeg applaus voor zijn werkkracht, maar dat kon niet beletten dat op de 77ste mi nuut een kopbal van Schoofs, op center van Geurts, voorbij Van Wilderode belandde. Het was een fraaie aanvalsaktie, maar deze treffer had Aalst echt niet verdiend. Beringen zag nu de twee punten binnen bereik en stelde zich verdedi gend op. Met Droessaert mee vooraan wou Aalst toch nog een 2-2 halen, maar die gelijk maker kwam er niet meer, al zou die wel verdiend geweest zijn. Eendracht Aalst gaat nu naar Assent, dat verrassend goed speelt in tweede als nieuwkomer. Het zal er zeker geen geschenken krijgen, al weet je met de Ajuinen nooit... Debe De wedstrijd Lokeren-Anderlecht was 53 minuten oud toen de Brusselaars, met een steuntje van Lokerse Dale Tempest, de gelijkmaker konden aantekenen. Het jonge Daknam- team lukte voordien al een stunt door in de eerste minuut te scoren. Een kopbaldoelpunt van Dimitri M'Buyu op voor zet van Patrick Versavel zorgde meteen voor een laaiende euforie bij de thuisaanhang. Toen die voorsprong ook bij de rust nog een feit was, kon het geluk niet meer op. Zou Lokeren dan toch voor dé stunt van de week zorgen? Anderlecht slaagde er in de eerste helft maar niet in de wedstrijd in handen te nemen, Lokeren daarentegen had de partij volledig onder kontrole. Het tij zou echter keren in de tweede helft. De thuisploeg ging door de knieën en moest het meesterschap van de landskampioenen erkennen. Met 1-4 als eindresultaat. Doelman Bob Hoogenboom gaf na de wedstrijd volgend kommentaar: "We hebben in de eerste helft Anderlecht inderdaad zeer goed opgevangen, In de tweede vijfenveertig minuten dan verslapte de aandacht op het middenveld. De trainer had ons daarvoor al gewaarschuwd. We speelden te ver van de man en verlieten bijwijlen ongepast de zones. De klasse haalde het op de jeugd. Zoals ik al zegde speelden we veel te ver van de tegenstander. Mannen als Lozano, Scifo en Gudjohnsen kregen daardoor te veel ruimte met de noodlottige gevolgen Van Tiggelen speelde libero en vóór de wedstrijd werd onze spitsen op het hart gedrukt de Nederlander te stoppen als die te ver oprukte. In de tweede helft is dat niet meer gebeurd. Als je zo'n taak verwaarloost, dan scoren die grote ploegen zoveel als ze zelf maar willen", zegt Bob Hoogen boom die de nederlaag dan toch niet als een oneervol verlies beschouwt. "Dat zeker niet. Je kan echter uit zo'n wedstrijden de nodige lessen trekken. Het is nu aan elke speler om voor zichzelf uit te maken wat hij goed of fout deed. In de tweede helft zaten enkelen onder ons op de bodem van hun krachtenarsenaal. De oorzaken zijn wellicht te zoeken in het feil dat er een paar in de voorbije weken met griep geplaagd zaten en minder getraind hadden. Ook de jeugdi ge leeftijd eiste zijn tol, toch tegen dergelijk geroutineerd team. Je kan er niet omheen dat Anderlecht méér dan Europese klasse in huis heeft. Wij van onze kant bouwen aan een nieuwe ploeg, de automatismen zijn er nog niet. We zijn echter goed op weg en als we dit team een paar jaar kunnen samenhouden, eventueel aangevuld met valabele versterking, dan heb je na verloop van tijd net zoveel talent in huis als bijvoorbeeld een Anderlecht. Dan is het van het allergrootste belang dat dal talent niet weggehaald wordt want als je wéér andere spelers moet gaan inpassen, begint het liedje van vooraf aan. Als je nu kijkt naar de 'grote' ploegen, dan zie je toch dat de meeste onder hen het al jaren rooien met dezelfde spelers, op enkele uitzonderingen na. En dat is nu net hun sterkte. Ze hoeven weinig of niks aan hun team te verande ren en de automatismen volgen vanzelf. Dat die politiek hen geen windeieren legt, kan je wekelijks konstateren", besluit Bob Hoogenboom. (v.b.) BEERSCHOT - BEVEREN 1-1 Na de zevende speeldag blijven in de hoogste afdeling van ons vaderlands voetbal nog twee teams ongeslagen. Dat zijn leider Club Brugge en SK Beveren. Wat onverwacht misschien die positie van de Wase geel-blauwen, maar week na week kan Beveren zijn plaats in de top van de rangschikking meer en meer wettigen. Ook na de ver plaatsing naar Beerschot was men het eens over het feit dat Beveren zijn rol kan spelen in de huidige kompetitie. Net als de tegenstander trouwens want ook Beerschot levert de laatste weken aardig voetbalwerk af. Het gelijkspel kan ook iedereen bevredigen, ook de bijna 10.000 toeschouwers die zwierig voetbal kregen. Beerschot had de zware Anderlecht-opdoffer volledig ver werkt en in het eerste kwartier liepen de Antwerpse paarswitte spelers entoesiast op zoek naar enig veldoverwicht. Maar Beveren, zonder Stalmans, Peeraer en de geschorste Fairdough, bracht het eerste gevaar toen Theunis' schot net door Daerden uit de goede richting werd getikt Beveren nam het initiatief en de Waaslanders bleken ook sneller en inventiever van verdedi ging naar aanval te kunnen schakelen. De druk van Beveren werd steeds maar groter en de Antwerp se supporters zaten met een klein hart in het Olympisch stadion. Halfweg de eerste helft zette Franz-Jozef Schmedding het overwicht van SK Beveren ook om in een doelpunt. Het was Marek Kusto, internationaal Pat Vervoort had aan de Pooi een biezonder kwade klant, die het voorbereidend werk vlekkeloos deed. Schmedding had maar in te duwen. Beveren hield het middenveld stevig in zijn greep en voor rust hadden de Novak- gezellen het werk moeten afmaken Schmedding kopte onpre cies, Ekeke en Theunis kregen ook goede scoringskansen. Beerschot leek in die periode volledig weg te schuiven en er stond gelukkig een stevige Jeliazkov in het verweer om verder onheil te keren. Na de pauze kwam Poel de verdediging een handje, voetje, helpen en Beerschot ging vlotter spelen. Misschien ook al omdat Beveren zich het initiatief wat uit de hand liet nemen. Toch kreeg doelman De Wilde nauwelijks een bal te pakken vermits alleen Dirk Goossens onrustig in de spits liep. Pas het laatste kwartier ging de thuisploeg een gelijkspel wettigen. Eerst Eikelboom en daarna Wellens werden door De Wilde, in de kompetitie nog maar driemaal geklopt, van de gelijkmaker gehouden. Beerschot ging steeds entoesiaster drukken en het publiek begreep dat een steuntje nu best op zijn plaats was. Beveren plooide makkelijk terug maar de Waaslanders bleven soepel uitverdedigen. Tien minuten voor tijd kreeg Beerschot toch waar het recht op had toen de grote Jeliazkov een raid opzette naar het doel van De Wilde Voorbij vier tegenstanders en hard voorbij de doelman. Beerschot had een eerste thuisnederlaag vermeden. Even nog drukte de thuisploeg om nog meer maar Beveren kwam niet meer in de problemen. Een spannend en biezonder sportief duel. Beveren krijgt nu een moeilijke week voor de voeten. Zaterdagavond komt buur Lokeren op bezoek, woensdag 22 oktober komt Atletico Bilbao voor het Europees duel naar Freethiel Hugo Af.rts E. Aalst-Beringen 1-2. Toch mag Eendracht niet klagen over het aantal supporters (da) elftal dat Van Lokeren, De Matos en Moock bevatte. Lim pens bleek de meest bedrijvige Aalstenaar en hij zorgde ook voor het eerste doelgevaar. Zijn hard schot belandde via de voet van Bruelemans in de grijparmen van keeper Jehaes. Nadien was het echter gedaan voor de thuisploeg, die het initiatief nu duidelijk aan Be ringen moest laten. Royakkers regeerde in het middenveld en stuurde zijn manschappen met splijtende voorzetten door de Aalsterse linies. Na een kwar tier kreeg een volledig vrij heide komen bij een goed ge nomen vrijschop van Bloe men. Hij verwerkte in hoek schop. Schoofs besloot nog eens voorlangs maar rond het halfuur zag Beringen zijn in spanningen dan toch beloond. Geuns paste mooi door naar Bogaerts, die demonstreerde een dribbelnummertje, pas seerde twee verdedigers en schoof onder Van Wilderode binnen: 0-1. Deze voorsprong was zeker verdiend. Beringen had totnogtoe technisch en aanvallend beter gespeeld en zag die inzet beloond met een gebruiken om gelijk tie stellen, nadat hij Pries in de wind had gezet. De hoop flakkerde op in de Aalsterse supportersharten. Het bleef echter niet bij deze mooie akties. Aalst drukte ver der door en kombineerdc veel beter dan in de eerste helft. Het drukte zijn tegenstander tegen het doel en fraaie pogin gen van De Matos en Moortgat werden door de bezoekende ";0.0ü E. Aalst-Beringen 1-2. Aalst zit nu in zak en as, maar dat zal niet blijven duren, meen! trainer Canjels (da) -v V V 5 V "1 i E. Aalst-Beringen 1-2. Geert Van Lokeren nodigt ten dans St. Niklaas-Hasselt 0-1. Tot aan de grote backlijn ging het (da) goed. Hier kan Lacroix de bal nog naar een mede maat koppen (dw) /rCv jtion lü Ara Voetbal. De heer De Cock wil SK Sint-Niklaas nu toe- komstgericht gaan besturen. St. Niklaas-Hasselt 0-1. Toen ook Massagie mee kwam aanvallen kwamen er enkele Hij ment alleszins de klub kansen, maar de afwerking bleef uit (dw) met vaste hand (dw) SINT-NIKLAAS - HASSELT 0-1 Up de bint-NiklaSe eretribune zaten zondag voor dt wedstryd tegen Hasselt enkele glunderende gezichten. De pas gekozen voorzitter Theo Rooms die samen met Jozef De Cock en het Sportkringbestuur nieuwe vaart in de geel- blauwe ploeg hoopt te krygen bleef in de wedstryd echter, net als de andere toeschouwers, op zyn voetbalhonger zitten. Nu de financiële problemen eindeiyk opgelost raken biyft SK Sint-Niklaas duideiyk nog met echte voetbalproblemen zitten. In de beginminuten leek het trouwens best aardig te lopen voor de thuisploeg. Truyens, toch nog niet volledig hersteld, trok heel wat werk naar zich toe en Sint-Niklaas kon het eerste halfuur de wedstrijd richten. Veel gevaar ging er van het Wase overwicht echter weer niet uit en alleen de sterk wendbare Mandongo bleek een gevaar voor doelman Neuts. Hasselt zelf bracht er weinig van terecht en het vloeiende werk waarmee de Limburgse hoofdstcdclingen vorig seizoen nog sukses boekten is helemaal verdwenen. Wat stapelvoetbal, precies één schot tussen de palen,... de toeschouwers hadden al spijt de Grote Herfstprijs op teevee te missen. Ook na de pauze veranderde er immers weinig. Trainer Ferket wisselde voorlopig niet; wie moest er trouwens uit en, even grote vraag, wie erin? Hasselt kwam wel met twee nieuwe krachten voor de dag en het bracht de Limburgers baat. De bezoekers kregen veldoverwicht en Sint-Niklaas werd terugge drongen Slechts sporadisch wist Sint-Niklaas die druk even lucht te geven maar rond het uur ging Eeckman toch in de foul en via Silliard en Van Heusden werd het vrijschopnummertje van Hasselt in een doelpunt omgezet. Sint-Niklaas moest nu wel reageren om een tweede Limburgse thuisnederlaag te voorko men. Ferket haalde de op halve krachten spelende Truyens en Lacroix samen uit het veld. De Meyer en Huygen kwamen op hun plaats. Het was voor de Klaasjes echter moeilijk om over tc schakelen naar wat beter aanvallend werk. En toch. Huygen onderscheidde zich onmiddellijk met een hard schot dat moei zaam door de doelman werd gekeerd, terwijl De Meyer op hei middenveld wat meer openingen kreëerde. Wie bij Sint-Niklaas echter het doelpunt moest maken bleef een raadsel. De aanvals- lijn van de Waaslanders is momenteel trouwens do zwakste uit de tweede afdeling en het was dan ook niet te verwonderen dal het zwakke eindoffensief ook niets meer uithaalde. Voorzitter Rooms had een paar dagen voor de wedstrijd verklaard Sint-Niklaas te brengen waar het thuishoort. Aan de top van tweede afdeling zou de eerste doelstelling kunnen zijn Om daar te raken is er echter nog veel werk aan de winkel. Zaterdagavond moet op het veld van het zich herpakkende Beringen entoesiaster en inventiever gespeeld worden. (h.a.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 18