KOLLEKTIEVE SK GREMBERGEN BUITENSHUIS AL WAT JE MAAR WIL OVERWINNING MOEILIJKER DAN VERWACHT DOELPUNT VAN NICO VAN BOGAERT NOG ONVOLDOENDE SINT-PAUWELS NEEMT REVANCHE DE EERSTE ZEGE VOOR SK BERLARE DERDE PROVINCIALE INDE STREEK VAN AALST BAASRODE WIL EEN PUNT IN DERBY METBUGGENHOUT De Voorpost - 17.10.1986 - 19 VOETBAL 3* NATIONALE 3* PROVINCIALE FRANCS BORAINS - EENDRACHT ZELE 0-2 BINCHE - JONG LEDE 1-1 Na een 0-2 zege blyft Eendracht Zele het buitenshuis uitstekend doen. De gevaarlijke uitstap naar Francs Borains leverde de Zeienaars zelfs een tweede en overigens verdiende overwinning op. Rudi Peersman kreeg voor de insiders onverwacht de liberotaak toebedeeld maar klaarde zich uitstekend van zijn nieuwe taak. Ook invaller Bruno De Wilde mocht in het steunvlak meedraven met als opdracht spelmaker André Laurent te ringeloren. Vijf minuten voor rust na een speelhelft zonder doelgevaar langs beide zijden viel de debuterende De Wilde uit met een kwetsuur zodat John Christiaens met dezelfde opdracht het veld in kon. Twintig minuten na de pauze effende voorstopper Mare De Brabander het pad naar de zege. Met een knaller van net buiten de backlijn lukte Mare een knap doelpunt. Zijn vierde van het seizoen en momenteel goed voor een eerste plaats in de Zeelse topschutterslijst. Een juweeltje van een doelpunt scoorde Geert Van Speybroeck na een suksesvolle soloren ingezet aan de middellijn. De Zeelse aanwinst nam de hele Waalse defensie te grazen en ontnam de lokalen elke hoop op terugkeer. Na de opdoffer tegen Merchtem namen de tricolores enigszins verrassend weerwraak temeer daar zij de diensten ontbeerden van Jan Pieters en Maurits De Schrijver. "De zege kwam er niet helemaal onverwacht", replikeerde de Eendrachttrainer die veiligheidshalve op de bank bleef nadat hij zekerheid had omtrent de rekuperatie van Rudi Peersman. "De zege is er gekomen na een kollektief sterke prestatie van de ploeg. Ons spelsysteem rendeert momenteel beter op verplaat sing dan in eigen huis. De opdrachten werden naar de letter uitgevoerd. Wij zijn in Francs Borains nooit onder druk gekomen. De Walen hielden het bij hoge ballen, een taak waar onze verdediging is op voorbereid. Ik heb zeker geen redenen om aan de klaagmuur te staan hoewel we in onze thuiswedstrij den wat meeval ontbeerden om wat extra punten mee le sprokkelen. Hopelijk lukt het nu tegen Roeselare, dan blijven we kontakt houden met de top van het klassement." Joost Arens 3'NATIONALE Hekkensluiter Binche heeft alweer bewezen tegen het goed spelende Lede dat de laatste plaats in de klassering alvast niet het lot is dat de Henegouwers verdienen. De Oostvlamingen hadden het lang niet gemakkelijk hier in Binche. Na een goede start wist de thuisploeg echter onverwacht op voorsprong te klimmen. Lede zonder de geschorste Loopmans kon weinig lijn leggen in zijn tegenakties. Toch zouden de bezoekers verdiend kunnen gelijkmaken in de tweede helft. Maar aan het einde van dc partij kwam men toch nog goed weg toen een schot van Barbier tegen de staander te pletter sloeg. Jong Lede begon onmiddellijk met pak-aan-voetbal. De Henegouwse hekkensluiter had het in de beginfase van de partij zter moeilijk om gelijke tred te houden met de Oostvlamingen. Gelukkig was doelman Cattesco in een begenadigde dag, hij was het vooral die in het aanvangskwartier de thuisploeg overeind hield. Een zeer gemotiveerd Lede was vooral gevaarlijk langs de bedrijvige Lorré en de snelle Carlier. Toch viel de openingstref fer zeer onverwacht aan de overzijde, dit alles gebeurde rond het halfuur. Het was een pracht van een doelpunt. Boudacrt wist een mooi inzenden met een schitterende omhaal af te ronden, Vyt had op deze doelpoging geen schijn van kans. Het werd nu duidelijk dat het voor Lede geen gemakkelijke partij zou worden. Binche teerde even op de voorsprong en Lede was zeker en vast aangeslagen door deze koude douche Na de rust echter, op het ogenblik dat Binche veel beter in de wedstrijd was, kwam dan de gelijkmaker tot stand. Dit alles rond een uur spelen. Een vrijschop van Carlier kon door Cattesco onvoldoende worden gestopt en de goed meegevolgde Lorré stelde toen verdiend gelijk. De Walen gingen nu meteen volop in de aanval en Lede had het zeer moeilijk om overeind te blijven. Binche wou de overwinning, terwijl Lede nu duidelijk in het laatste halfuur van de partij, tevreden leek met de puntende- ling. Ondanks pogingen van Habrant en Minet bleef de score in evenwicht. Toch mochten de bezoekers een dikjee kaars branden toen Barbier in de slotminuut de staander trof. Lede kwam dus nog al bij al goed weg maar verdiende zeker en vast dit puntje hier te Binche, dat van zijn kant bewees duidelijk beter te kunnen dan de klassering alvast laat vermoeden. Scheidsrechter: Hamel Jong Lede: Vyt, Verhelle, Asselberghs, Bacten, De Winne, Van Troos, Mertens, Lorré, Van Cauter (85' Verheylen), Carlier, Van den Eeckhout (38' Eeckhaudt). Doelpunten: 29' Boudaert 1-0 57' Lorré 1-1 (G.D.T.) BEVORDERING .GRIMBERGEN - VW HAMME 2-1 VW Hamme heeft in Grimbergen tijdens de eerste helft heelwat kansen afgedwongen. Had het er een paar van waargenomen, dan was een komfortabele overwinning gegarandeerd. Nu is alleen Nico Van Bogaert tot scoren gekomen. Franco Pirelli had in die treffer een ruim aandeel. Hij schakelde drie opponenten uit, betrok Van Bogaert bij zijn ideeën en die deponeerde de bal in de verste hoek Franco Pirelli toonde zich een vaardige voetballer tijdens de eerste helft, veruit de uitblinker, maar raakte na de kampwisseling humeurig. In weinig vleiende bewoordingen ging hij de scheidsrechter ongezouten zijn mening zeggen. Het resultaat was een uitsluiting. Willy Meersman toonde zich achteraf niet erg opgetogen over de verrichting. "De eerste helft was goed. Uitstekend zelfs. Vaak hebben we een vuist gemaakt. De ene doelkans volgde op de andere Niemand bleek in staat te zijn om de bal over de lijn te duwen. Een uitbraak van de thuisploeg leidde tot dc gelijkmaker. Het was een "foefelgoal" maar die evenveel waarde had als een achttien karaats-doelpunt. Na de hervatting heeft de lokale doelman Bogaert enkele wonderen verricht. Na een kwartier zijn we gaan wegdeemsteren en toen dc thuisploeg voorsprong verwierf, leek een nederlaag onafwendbaar. Van enige kollektiviteit was er geen sprake meer. (Combinaties mislukten. Kortom, we degradeerden ons zelf tot het niveau van een straatploeg. Dat was een spijtige vaststelling. Er gaapt nu een kloof met de leider van vijf punten. Niettemin wil ik erop wijzen dat we niet als titelkandidaat zijn gestart. Anderzijds is een flinke rangschikking altijd meegenomen. We war?n goed op weg." Meersman heeft ook wissels doorgevoerd. Bij de rust werd Patrick Moens vervangen door Geldof wegens een teenkwet suur. Een kwartier voor tijd werd Paul Vermeir gewisseld voor Peter Baert. De ploeg kreeg hierdoor geen nieuwe impulsen. (E.G.) EENDR. ST.-GILLIS - SK GREMBERGEN 1-2 Het vergaat Eendracht Sint- Gillis niet te best in deze kom petitie. De Dendermondse derdeprovincialer ging in het derby met stadsgenoot SK Grembergen andermaal de boot in. Niettemin toonden de Eendrachters zich tijdens de eerste helft een stuk beter dan de opponent en realiseerden ook een voorsprong. Dat doel punt kwam tot stand uit een strafschop die omgezet werd door De Man. Enkele minuten voor rust ontsnapte het Grem- bergse doel aan een tweede doorbraak. Het had dus 2-0 kunnen zijn en dat zou voor Eendracht een komfortabele uitgangspositie geweest zijn. Bij de rust werd bij SK Grem bergen de gekwetste Deferrer- re vervangen door Chris Buydts. Deze voetballer was net de dag voordien getrouwd. Ondanks een zwaar bruilofts feest leverde hij tijdens de tweede helft een uitstekende verrichting af, liet bovendien een werklustige indruk en lag aan de basis van de gelijkma ker waarvan Gino Baetens de auteur werd. Metéén was Grembergen op dreef, dwong nog een sterker overwicht af dat later resulteerde in een tweede treffer, die andermaal St. Gillis-D.-Grembergen 1-2. De Vlieger kan naar koppen maar de Grembergse door Baetens tot stand werd gebracht. "Het is wel eigenaardig maar buitenhuis voetballen we stukken beter dan op eigen veld", aldus voorzitter Burgh- grave van SK Grembergen. "Uit vier verplaatsingen puur den we zeven punten. Drie matchen in eigen huis brachten slechts één punt op. Ik meen dat we ons in Sint-Gillis in het algemeen als de betere ploeg hebben laten opmerken. Voor al tijdens de tweede helft. Wij hadden een tikkeltje meeval toen de thuisploeg net voor de rust geen tweede keer tot sco ren kwam. Anders was het voor ons alvast een stuk moei lijker geworden. Nu zondag krijgen we laatstgerangschikte Opstal op bezoek. Normaal moet dat de eerste thuiszege worden." Sint-Gillisse kommentaar was er na afloop van de wed strijd nauwelijks op te vangen. Het gaat niet goed met Een dracht. Veel minder dan de verwachtingen die bij de aan vang van de kompetitie wer den gesteld. St. Gillis-D .-Grembergen 1-2. Thuisspeler De Waegeneer (e.g.) heefi geen geluk. Zijn schot gaat via de paal buiten (vh) St. Gillis-D.-Grembergen 1-2. De Brandt van Sint-Gillis kan nog in extremis een ploegmaat bereiken (vh) St. Gillis-D.-Grembergen 1-2. De Waegeneer kan hier zijn Grembergse tegenstrever omzeilen (vh) SINT-PAUWELS - BAZEL 4-2 Na twee nederlagen was Herleving dringend aan een overwin ning toe. Die kwam er ook tegen Eendracht Bazel. Hoewel de thuisploeg weinig tegenstand ondervond moest ze toch twee tegendoelpunten toeslaan. Reeds voor de wedstrijd kwetste keeper De Jonghe zich zodat Steven Van Hyfte zijn debuut maakte in het doel van de thuisploeg. Sint-Pauwels startte behoudend, zich welbewust van het gevaar aan de overzijde. Toch verwierf het al snel een veldoverwicht dat leidde tot een eerste doelpunt. Nadat de Bazelse voorlijn er niet in slaagde een kollektieve aanval af te ronden, wist Sint-Pauwels via Fobé te counteren Diens schot belandde op de staak maar De Jonghe wist gepast af te ronden: 1-0. Voor de rust kon Sint-Pauwels wel het veldoverwicht opeisen maar doelkansen voor respektievelijk Jacobs en Ivan Barthier bleven onbenut. Aan de overzijde kon enkel Buytaert voor enig gevaar zorgen. Na rust was de thuisploeg niet meer te stuiten. Sint-Pauwels dacht nu niet meer aan verdedigen en ging volop zijn kans. Na een fout van De Smedt werd door Raes de vrije trap op de staak gekanjerd en ook Van Poucke vond na kombinatie met De Beleyr de rechterstaak op zijn weg. Na 60 minuten kon Pros Barthier een kollektieve aanval afronden tot 2-0. Drie minuten later was het De Jonghe die een gemeten pas van Jacobs kon ombuigen tot 3- 0. Sint-Pauwels, nu op rozen, drukte even door en dit resulteer de in een vierde treffer, weerom via Barthier. Sint-Pauwels had zich vergaloppeerd, want de pas ingekomen Freddy Bressinck kon de ruimte ingaan en keeper Van Hyfte kansloos laten (4-1). Even later blies scheidsrechter Kneuvels een terechte penalty voor fout van Van Poucke op Stuer en Cathoir bracht de einduitslag op 4-2. Het wekelijkse gele karton bij Sint-Pauwels ging deze keer naar De Beleyr. Al bij al bleken de Herleving- dirigenten tevreden met deze thuisoverwinning. BERLARE - NIEUWERKERKEN 3-2 De zevende keer is uiteindelijk de goede keer geworden voor SK Berlare dat een eerste seizoenzege behaalde, maar niettemin in het bezit blijft van de rode lantaarn. Trainer Danny Van Hauwe, die nochtans niets aan het toeval overlaat en zich honderd procent inzet voor SK Berlare, meent dat zijn ploeg wel een paar puntjes meer had kunnen sprok kelen. "Vorige week gingen we in de laatste minuten de boot in, na een wedstrijd waarin we niet moesten onderdoen voor de opponent. Ik ben akkoord. Een match duurt de volle negentig minuten. Dat werd vorige zondag andermaal bewezen. Gans op het laatst zijn we een derde keer tot scoren gekomen, waardoor we voor het eerst in deze kompetitie wonnen." SK Berlare kwam vroeg op voorsprong langs Geert Valck op een aangeven van Ronny De Cock. Valck werd als auteur van drie doelpunten onbetwist de centrale figuur. In een oefentref- fen met Heikant Zele, had hij zijn opportunistische aanleg ook al met drie doelpunten laten blijken. De tweede goal die hij tegen Nieuwerkerken tot stand bracht, was het gevolg van een penalty. Het derde doelpunt kwam tot stand na een vrije trap. Of deze zege voor SK Berlare nu een eerste stap in de goede richting betekent, zal de toekomst moeten uitwijzen. "De sfeer onder de spelers is goed en ook dat is een belangrijke faktor", meent trainer Van Hauwe. "Mits een beetje meeval zie ik ons in staat om de komende weken een aantal punten te winnen. Een eerste streefdoel is nu de rode lantaarn kwijtspelen. Eens dat gerealiseerd is, zien we wel verder." SERSKAMP - AAIGEM 2-0 Het is een heel bewogen wedstrijd geworden tussen Serskamp en Aaigem. De bezoekers, die de laatste weken enkele moeilijke momenten kenden, trachtten zich hier te Serskamp te herpak ken. De thuisploeg was echter te sterk voor de mensen uit Aaigem. Serskamp kende reeds in de tweede minuut sukses de eerste aanval was meteen de goede. De bezoekende doelman liet een vrijschop uit de handen glippen en Overmere was bij de pinken om binnen te tikken. Serskamp bleef aanvallen voor de koffie maar verdere doelpunten bleven uit. In de tweede helft kreeg Aaigem een verdiende strafschop toegewezen. Doelman Huylebroeck redde echter gevat. Sers kamp wist zijn voorsprong wel te verdubbelen vanop de stip, dit gebeurde op 20' voor het eindsignaal. Verhoeyen liet de kans met onbenut om de score te verdubbelen Tot overmaat van ramp zou Aaigem nog een strafschop missen zodat Serskamp r\ gemakkelijk een wel verdiende overwinning behaalde. Dankzij deze zege komt Serskamp meteen aan de leiding van de klassering in derde provinciale. BAMBRUGGE - OVERMERE 0-3 Voor Bambrugge was er in de partij tegen Overmere zeer weinig voetbalpret weggelegd. De thuisploeg kende immers een totale en komplete off-day. Overmere had het dan ook niet moeilijk om met ruime cijfers alhier te winnen. In de 18de minuut had Michiels reeds de score geopend, en 5' voor inrukken wist Baeyens de voorsprong van Overmere te verdubbelen. In de tweede helft ging Overmere rustig verder op zijn elan en was het alweer Baeyens die grotere afstand wist te leggen tussen beide teams. Dit alles gebeurde rond het uur, zodat Overmere de partij rustig kon uitvoetballen met een grote zekerheid op een verdiende winst. Bambrugge had er werkelijk zeer weinig van gebrouwen. (G.D.T.) 3E PROVINCIALE BAASRODE - WIEZE 4-3 Het Vergaat FC Baasrode de laatste tijd uitstekend. Guido De Leeuw en zijn manschappen behaalden drie opeenvolgende overwinningen, kwamen vorige zondag tegen Wieze vier keer tot scoren en etaleerden een behoorlijke verrichting. "Nochtans werden we na vijf minuten op achterstand ge plaatst door een strafschop die naar mijn oordeel terecht werd toegekend. De spelers hebben zich hierdoor niet uit hun lood laten slaan, hebben flink gereageerd, wat binnen een periode van tien minuten in drie doelpunten resulteerde waarvan Walter Daman, Bart Van Hamme en Gino Ringoot de auteurs werden. Na de rust prikte Ringoot een vierde treffer op het bord. Toen heb ik twee wissels doorgevoerd. Walter Daman wisselde ik ten gunste van Verheyden en zelf poetste ik de plaat voor Moens. Tot grote verrassing zijn de bezoekers toen binnen de kortste keren twee keer tot scoren gekomen. We hebben het daarna enige tijd warm gehad en moesten alle hens aan dek roepen om de winstpunten te behouden", aldus oefenmeester De Leeuw. In deze bijdrage wordt twee keer de naam vermeld van Gino Ringoot. Hij werd evenveel keer auteur van een doelpunt. De lezer willen we erop attent maken dat het hier geenszins een vergissing betreft. Gino Ringoot, tot vorig jaar titularis-doel man, liet die post aan anderen over, verkoos veldspeler te worden en debuteerde bij dc invallers. Ilij werd iri de funktie van "halfrechts" een opmerkelijke figuur in zoverre dat hij door trainer De Leeuw in het eerste elftal werd gedropt, waarmee hij vorige zondag twee keer tot scoren kwam. Het dient gezegd dat Eddy Van Keer in drie Baasroodse doelpunten enig aandeel had bij de voorbereiding. Nu zondag wenkt het derby met Sparta Buggenhout. "In de beker van dc Denderstreek hebben we mekaar reeds 'begroet' met een 1-1 eindresultaat als gevolg. Gelet op het feit dat we buitenshuis spelen, lijkt een puntendeling mij vast te zullen plezieren", aldus nog de Baasroodse oefenmeester. (E.G.) Voetbal. RS Haasdonk

De Voorpost | 1986 | | pagina 19