ROBUR OPNIEUW AAN DE LEIDING f LEO WUYTACK ONGRIJPBAAR TEMSE, EEN GIANT-KILLER OM IN HET OOG TE HOUDEN BOEGBEELD WAEM VERDIENDE OVERWINNING 20 -17.10.1986 - De Voorpost i ijfy> i VOETBAL 2* PROVINCIALE Het duel met Klauwaerts Kemzeke is in het voordeel van Robur Moerzeke beslecht. In Kemzeekse voetbalkringen was men van oordeel dat een puntendeling beter op zijn plaats ware geweest. Dat is een uitspraak waar in feite iedere toeschouwer kon inkomen. De match kende een gelijkopgaand verloop en ook inzake het aantal doelkan sen bleef de balans nagenoeg in evenwicht. Het enige verschil bestond erin dat de thuisploeg twee van de kansen heeft benut en meteen een rijkelijke zege in de wacht heeft kunnen slepen. Centrale Gguur was onbetwist Leo Wuytack. Weet je dat hij in een vriendschappelijke match, vorige donderdag op het veld van SOS Schellebelle, zeven van de acht doelpunten voor zijn rekening nam? Leo werd tegen Kemzeke de auteur van de tweede treffer, die hij in de vlucht tot stand bracht, nadat een opponent een overtreding op hem had begaan, waaruit een vrije trap resulteerde. Leo Wuytack is een rustige jongen waarmee het prettig is om een gesprek te voeren. Twee seizoenen debuteerde hij bij KAV Dendermonde, maar kwam net een stapje tekort om zich in eerste provinciale als een vaste titularis te manifesteren. In elk geval zal het verblijf in Dendermonde hem geen slecht hebben gedaan. Met oefenmeester Borré valt trouwens altijd wat nuttigs op te steken. Trainer René Verniers van Robur Moerzeke is tevreden over Leo Wuytack: "Die jongen doet zijn best, volgt de richtlijnen en gaat negentig minuten tot het uiterste. Wat de tegenstrever betreft ben ik van oordeel dat hij een toonaangevende rol zal vervullen in deze kompetitie. Vooral in de middenlinie is hij sterk. Vooraan lijkt hij minder in staat om daadwerkelijk een vuist te maken en ook zijn vleugelbacks hebben mij niet bekoord. Het is natuurlijk niet aan mij om andermans rekening te maken. Maar vermits ik drie jaar in Kemzeke aan het bewind was, wou ik over deze ploeg, waar ik in de beste verstandhou ding ben opgestapt, wel een en ander kwijt." (e.g.) 1* PROVINCIALE ST. WETTEREN - TEMSE 0-1 Robur-Kemzeke 2-0. Verhelsl knalt met dit gestrekt schot de 1-0 op het bord (vh) Robur-Kemzeke 2-0. Raemdonck schiet naar doel, maar de bal gaat over (vh) 2* PROVINCIALE Svelta Melsele-SK Aalst. Patrick Van Laethem gaat voorbij Luc Van Mieghem (Iv) 1* PROVINCIALE MELSELE - SK AALST 3-1 Svelta Melsele-SK Aalst. Keeper Smits komt gepast uitgelopen, maar de scheidsrechter heeft off-side gezien (Iv) Deze tweede overwinning van de thuisploeg komt niet alleen goed op tijd, ze is ook nog verdiend, al zou een neutraal kijker in het begin nooit vermoed hebben dat het zo'n vaart zou lopen. Aalst, dat totnogtoe niet gewonnen heeft maar reeds vier keer gelijkspeelde, kwam best uit de verf in de aanvangsfaze. Met De Winter als trekpaard stelde het zijch gevaarlijkst aan. Zijn kopbal kwam echter op de lat terecht. Melsele liet die eerste storm overwaaien en begon eerder beredeneerd aan de tegenak- ties. Waem en Joris zorgden voor het eerste lokale doelgevaar. Men zou moeten wachten tot het halfuur vooraleer Smet kon scoren. De vreugde van de thuisploeg duurde echter niet lang. Nog maar pas was de aftrap gegeven of bezoeker Van Mieghem maakte gebruik van een misverstand in de lokale defensie om gelijk te maken. 1-1 op de 31ste minuut. In de tweede helft nam Melsele de touwtjes beter in handen. Op de 5de minuut kon Bosman de thuisploeg weer op voorsprong brengen en die 2-1 stand bleef op het bord tot de 89ste minuut. Waem bezegelde het vonnis van de bezoekers vanuit een vrijschop. Toch heeft SK Aalst zich niet gewillig laten afslach ten. In de tweede periode probeerde het herhaalde keren de neus aan het venster te steken, maar het mocht niet baten. SK Aalst mag zondag thuis tegen Olsene spelen en krijgt dus een kans om uit de onderste regionen weg te geraken mits een eerste thuisoverwinning. Melsele moet naar Lovendegem en zal het er niet gemakkelijk krijgen. DeBe Standaard Wetteren heeft van Temse allicht de grootste opdof fer gekregen van het aan gang zijnde seizoen. De Waaslanden trokken zwierig voetballend gevaarlijke voren in het verdedi gend kompartiment van de Wetteraars en dit eerder ondoor- zichtbaar maar blijkbaar efficiënt en vooral entoesiast voetbal resulteerde in de eerste lokale nederlaag. Schepens en Co zullen raar opgekeken hebben. Terwijl iedereen vermoedde dat Wette ren vrijwel moeiteloos de kampioenstitel zou behalen, heeft Temse die reputatie een ferme deuk gegeven. Temse liet zijn bedoelingen direkt blijken. Het stelde zowaar drie spitsen op, gesteund door twee aanvallende middenvelders op de flanken. Dat had Wetteren van een bezoekende ploeg nog nooit meegemaakt en het resultaat liet niet op zich wachten. De thuisploeg was nog niet van haar verrassing bekomen of het stond al 0-1 na vier minuten. Borms legde van ver aan en de Wetterse keeper De Paepe beoordeelde deze niet eens zo moeilijke bal totaal verkeerd. Het duurde dan tot de tiende minuut vooraleer Wetteren bekomen was van deze uppercut. Frank Schepens gooide de bal voor doel en Peter Van Damme zette er zijn voet tegen, maar het was net naast. Wetteren ging dan stilaan het meesterschap opeisen, n keeper De Paepe moest zich toch weer reppen op een loeier van Borms. Toch bracht Wetteren stilaan Temse in moeilijkheden. Schepens, Verhoeven en Van Gaever stonden achter het kanon, maar het geschut was slecht gericht. Even appelleerde de thuisaanhang voor penalty, maar de ref wuifde alle aspiraties weg. Ook in de tweede helft kregen we hetzelfde spelbeeld. Temse zat snel achter de bal aan en de strategie werd goed geleid door Borms en vooral een sublieme Van Buynder, die elke échte voetbalfan kon bekoren met zijn gave techniek en zijn inzet. De thuisploeg kon daartegenover alleen maar ongeordende en traag opgezette aanvallen plaatsen, die dan meestal afgebroken wer den door een slechte laatste pass. Thuisspeler Van Damme miste nog wel tweemaal een kans op de aansluitingstreffer, maar aan de overkant moest De Paepe toch ook de ingevallen Van Haute in de ogen kijken. Al bij al werd het een aangename wedstrijd tussen twee ploegen die terecht ambities mogen koesteren. Inderdaad, Temse mag zichzelf gerust op de lijst van de kanshebbers zetten. Het heeft opnieuw het peil van de eerste bekermatchen bereikt en voetbalt zeer vlot. De Waaslanders hebben nog geen enkele nederlaag geleden en dat wil wat zeggen. Samen met Wetteren, Heimis, Evergem en misschien nog KAVD mag het zich beschouwen als één der beste ploegen van de reeks. Het zou mooi zijn- Volgende week ontvangt Temse KAV Dendermonde. DeBe FC Heikant-Lokerse SV 2-0. Eric Kint tracht een Heikantse aanval op gang te brengen (bvw) 2* PROVINCIALE HEIKANT ZELE - LOKERSE SV 2-0 Voetbal. De mannen van Kemzeke verloren de topper tegen Robur met 2-0 (vh) Robur-Kemzeke 2-0. Wuytack, voortdurend bij de zaak, trekt ten aanval (vh) Met twee punten op vijf wed strijden en de status van rode lantaarn hebben de Heikante naars in het verleden reeds suksesrijk ujtgepakt. De komst van het naburige SV Lokerse en de aanwezigheid van Zeels bloed in de rangen van de gaan. Na de pauze nam Loker se het initiatief in de wedstrijd echter zonder reële doelkan sen af te dwingen. De lokale defensie bleef stevig overeind en trainer Frank Van den Bergh verving hierop Etienne Kesteleyn en Carlos Van He- FC Heikant-Lokerse SV 2-0. Hecke kan een spektakulairt maken (bvw) tegenstrever mettrainer Jef Roosendans en voormalig Hei kantspeler Toon Van Caute- ren, lokte ondanks alles 500 toeschouwers naar de Sport- straat. Meteen goed voor een topaffiche bij de Zeelse twee de provincialer. Een zegedriftige thuisploeg stak zijn bedoelingen tijdens de eerste helft niet onder stoe len of banken. Enkel een be zoekend schot tegen de staan der bracht de lokalen even in verlegenheid. Dirk Hesters en Herman Van Driessche stel den om beurten doelman Met- depenningen op de proef. Rond het halfuur kreeg Hei kant loon naar werken. Hes tere verlengde toen met sukses een hoekschop van Herman Van Driessche. De thuisploeg liep zelfs dicht bij de 2-0 maar de pogingen van Hestere, Kint en een alleen voor Metdepen- ningen opduikende Van Dries sche lieten de kansen teloor- Heikantdoelman Patrick Van Lokerse aanval onschadelijk cke respektievelijk door Jo Van Eetvelde en Luk De Mets. Deze wissel betekende voor de Zelenaars geen slag in het water vermits Jo Van Eet velde er in één tijd 2-0 van maakte. Deze derbyzege bete kende een ware opluchting voor klubsekretaris Cesar Van Lijsebettens. "Een zege die net op tijd kwam en ons in staat moet stellen een nieuwe start te ne men in de kompetitie", aldus de Heikantsekretaris. "Loker se vertoonde mij vandaag een zekere faalangst. Wij van onze kant hebben de overwinning te danken aan de inzet en over tuiging waarmee deze op dracht werd aangepakt. Ik hoop nu dat de spelersgroep hieruit de morele prikkel puurt om de onderste regionen defi nitief de rug toe te keren." (A.J.Z.) twee minuten dwong Benny Huylebroeck de bezoekende doel man Jan Smet tot een sublieme tussenkomst. Even later haalde ook Luc Vercauteren stevig uit, maar deze keer zoefde de bal over de dwarsligger. De bezoekers lieten zich evenwel niet onbetuigd, wisten bij momenten zelfs een lichte veldmeerder- heid af te dwingen en stelden geregeld doelman Laureys op de proef. Die reageerde zelfverzekerd, was sekuur bij zijn tussen komsten en liet zich geen enkele keer op een tekortkoming betrappen. Wel was hij verslagen toen bezoeker Van Hecke met het hoofd stevig uithaalde maar, gelukkig voor de thuisploeg, bevond Hans Aubroeck zich ter hoogte van de doellijn en kon in extremis het doelpunt verhinderdn. Langs de overzijde liet Patrick Verhelst 'zich al evenmin onbetuigd. Een eerste keer kon doelman Smet een schot in hoekschop verwerken, maar toen diezelfde Verhelst alleen werd afgezonderd voor doel, kon Smet de openingstreffer niet verhin deren. In het derde kwartier toonden de Waaslanders zich twee keer gevaarlijk. Een eerste keer langs Boon, wiens schot nipt naast de paal ging, daarna langs Stremerech die de bal met het hoofd over de dwarsligger joeg. Ook de tweede helft kende een gelijkopgaand verloop. Aanvankelijk bleven de doelkansen eerder beperkt, hoewel er door dc beide ploegen biezonder offensief werd gespeeld. Toen een overtreding op Leo Wuytack werd begaan, de beste man bij de thuisploeg, volgde er een vrije trap omgezet door Luc Vercauteren. Leo Wuytack die de bal kreeg toegespeeld rondde met sukses af. In het laatste kwartier voerden de bezoekers de forcing en hadden de lokale verdedigers de handen vol om de zaak overeind te houden. Al bij al een overwinning voor de thuisploeg die niet onverdiend kan worden genoemd, maar langs dc andere kant hadden de bezoekers best wel een puntendeling kunnen ver rechtvaardigen. Deze keer waren het alleen de doelpunten die de doorslag hebben gegeven. In het algemeen kon men besluiten dat beide elftallen aan mekaar gewaagd waren. Met tien punten uit zeven matchen blijft Robur Moerzeke de leiding aanvoeren. Kemzeke heeft nu de rol moeten lossen. (E.G.) ROBUR - KEMZEKE 2-0 Pakweg vijfhonderd toeschouwers hebben genoten van een opwindende en geanimeerde wedstrijd. De beide doelwachters werden van in den beginne geregeld aan het werk gezet. Al na Robur-Kemzeke 2-0. Leo Wuytack wint dit kopduel (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 20