EENRICHTING NOPRILEBBEKE- SASJA HASSELT ONGENAAKBAAR LOGISCHE OVERWINNING HERLEVING ST.- PAUWELS DRAAIT GOED MEE WAAS DAMESVOETBAL MET DE GROETEN VAN KURT EVERAERT JUVENTUS SCHOONAARDE MEE AAN DE LEIDING 11* KHMP De Voorpost -17.10.1986 - 21 HANDBAL DAMESVOETBAL VOETBAL Handbal. HBC Lokeren-De Panne 24-12. Alex De Brouwer, hoewel eoed bewankt c u„~al~i unn i i toch zeven doelpunten voor de thuisploeg (polo) scoorde Handbal. HBC Lokeren won met 24-14 tegen De Panne. Luc Van Cauwenberghe van de toch zeven doelpunten voor de thuisploeg (polo) DAMESHANDBAL 1'Nationale: Eupen - Nopri Lebbeke: 6-28 Het zwakke Eupen was duidelijk geen partij voor de Lebbeekse dametjes. Het duurde inderdaad 23' vooraleer de thuisploeg haar eerste doelpunt scoorde. Ondertussen had Nopri reeds een dozijn doelpunten gemaakt en van een echte wedstrijd kon er in deze omstandigheden geen sprake zijn. Positief is toch dat Lebbeke gedurende vrijwel de volle 60' geconcentreerd bleef spelen. Dit had als resultaat dat aan de rust er reeds een 2-17 stand op het scorebord prijkte. Ook in de tweede helft duurde het vrijwel 20' vooraleer M. Van Langenhovc zich nog eens moest omdraaien. Van 3-17 werd het dan 4-23! Wellicht mikte Lebbeke nog op een dertiger maar dat zat er blijkbaar net niet in. Meteen blijft Lebbeke samen met Hasselt en Tongeren nog onverslagen aan de leiding. Men wil dit ook zo houden na de wedstrijd tegen Sasja volgende zaterdag. Nopri Lebbeke: M. Van Langcnhove. V. Lissens 2, A. Maes 3, H. Bleyaert 9, K. Biesemans 3, L. Callens, K. Van Damme 3, L. Hermans 3, N. De Rijcke 2, G. Brixhe 3. EVA. 2* Afdeling: E.V. AALST VEEL TE STERK Kortrijk - E.V. Aalst: 6-18 Tegen het pas gepromoveerde Kortrijk ondervond E.V. Aalst niet de minste moeite om een ruime zege te boeken. Integen deel, trainer-coach J. Steemans nam de gelegenheid te baat om al zijn jonge wisselspeelsters te laten opdraven. Gestart met wat zowat de basisopstelling kan genoemd worden, leidde Aalst reeds met 0-8 vooraleer Kortrijk na 19' voor de eerste en enige maal in de eerste speelhelft de bal voorbij doclvrouw De Backer kreeg. Rust 1-10 In de tweede helft speelde Aalst met zijn «jeugdspeelsters» en die deden het ook verre van slecht want via 5-16 na 50' werd de 6-18 eindscore bereikt. E.V. Aalst: De Backer, Schockaert, C. Simal 9, Herman 1, SPORTHAL LEBBEKE OM 17 UUR: De Nopri-dames, dit seizoen terecht tussen de titelkandi daten gerekend, krijgen zaterdag konkurrent Sasja op bezoek. Beide ploegen hopen op een rangschikking die recht geeft op Europees handbal en het is dus een «must» voor Lebbeke de status van onverslagen ploeg te behou den. Nopri, dit seizoen duidelijk versterkt met de transfer van G. Brixhe, moet het nu waarmaken tegen het atleti sche Sasja en het belooft dus een erg spannende wedstrijd te zullen worden. Een schaduwzijde: P. De Smedt is wegens beroepsbezigheden niet meer in de mogelijkheid zijn taak als trainer-coach te blijven vervullen. Vindt Nopri zaterdag hiervoor reeds de oplossing? EVA thuisploeg scoorde vijf doelpunten (polo) Bascour 3, De Croock 2, Van Malderen 1, Cl. Simal 1, Buyle 1, Laureys, De Troch, Mathijs. Robuco Buggenhout - In. Hasselt 2:10-23 Het jonge Hasselt 2 bleek een te sterke tegenstander voor Buggenhout. Dit is ook geen verrassing want de kern van deze jonge ploeg bestaat uit die ploeg die in de jeugdreeksen enorme furore heeft gemaakt. Daarom begrijpen wij niet goed de ontgoocheling van Robuco-trainer De Vuyst die zijn speelsters beslist niet spaarde in woord en gebaar. Meteen werden de Buggenhoutse meisjes nog zenuwachtiger en vooral in de tweede helft werden zij in de vernieling gespeeld door een atletisch en bijzonder snel Hasselt. Tijdens de eerste helft hield Robuco gedurende 20' goed stand (5-7) maar kort daarna werden zij een eerste maal verrast door de snelheid van uitvoering van hun tegenstanders (5-10) en aangezien de thuisploeg ook nog een 7- m worp miste bleef de vijf-puntenkloof tot de rust op het scorebord (7-12). De Vuyst plakte dan Sanders op de gevaarlijkste bezoekster en even was er hoop als L. Caluwaerts scoorde. Robuco miste echter kort daarop zijn tweede 7-m worp en als De Freyne er dan uit moest met een 2'-straf begon de Buggenhoutse zwanen zang. Ondanks het knap verweer van A. Janssens in het Robuco-doel werd het 8-18 vooraleer Bleyaert nog een doelpunt aanbracht voor de thuisploeg (9-18 in de 52e minuut) en uiteindelijk moest Robuco berusten in een 10-23 nederlaag, Robuco Buggenhout: A. Janssens, Verest 1, Sanders 1, Coore- man, Bleyaert 1, M. Janssens, Ilse Caluwaerts 1, L. Caluwaerts 4, A. De Freyne 2. EVA. Zicho - Nopri Lebbeke 2: 9-22 Tegen het puntenloze Zicho boekte Nopri 2 een logische overwinning. De Lebbeekse meisjes van ploegleidster P. Van San overklasten de thuisploeg in elk spelonderdeel en de overwinning nam reeds vaste vorm aan na een twintigtal minuten. Nadat Van Renterghem de score had geopend maakte Y. De Smedt er 0-2 van en ondanks Zicho nog even kon aanklampen (2-2) wees het scorebord 2-5 aan na 10'. De Lebbeekse verdediging speelde voortreffelijk en in aanval werd er rustig opgebouwd en efficiënt afgewerkt. Zo werd het 3-9 na 22' en een 4-11 ruststand was een correcte weergave van het vertoonde spel. In het begin van de tweede helft vlotte het even wat minder goed bij Lebbeke (6-11) maar eens de speelsters elkaar 'teruggevonden' hadden, was het opnieuw al Lebbeke wat de klok sloeg. Via 7-19 na 48' en 8-21 na 55' werden de 9-22 eindcijfers bereikt. Nopri Lebbeke 2: J. Vandenmeersch. M. Bucque, I,. Van Handenhove 2, A. Anné 2, A. Segers 9, Y. De Smedt 3, G Lissens, A. Van Renterghem 1, D. Weckx 5, E. De Clercq. EVA. Provinciaal: NOORSE INWIJKELINGE BERESTERK H.C. Lokeren - Wevelgem: 8-14 Een echt goed spelend Lokeren had de tegenslag dat Wevelgem ergens een Noorse studente op de kop getikt had die zo maar eventjes tienmaal raak trof! Deze Noorse zou beslist niet misstaan in een van de Belgische topclubs, maar wellicht toevallig belandde zij bij Wevelgem dat meteen een heel stuk sterker is dan in het verleden. In feite moest Van Boxelaere en haar ploegmaats het opnemen tegen een éénmansploeg en ondanks collectief beter spel bleken de Waaslanders niet opge wassen tegen de atletische mogelijkheden en de werpkracht van de Noorse. Tien minuten hield Lokeren stand (2-2) maar via 3-5 na 20' leidde Wevelgem aan de rust met 3-7. In de tweede speelhelft ongeveer hetzelfde spelbeeld. Na 40' had de «buiten landse» er 6-11 van gemaakt en uiteindelijk moest een verdien stelijke thuisploeg inbinden met 8-14 cijfers. H.C. Lokeren: Van Damme, Schaeck, Rombout 1, Marchant, Opreel, Van Kerkhove, Van Boxelaere 5, Verlaeckt, Bogaert 1 Van de Voorde 1. EVA. KNAPPE PRESTATIE H.C. Lokeren 2 - Eeklo: 33-16 H.C. Lokeren met het ervaren duo J. De Proft-P. Vermeir als gangmakers, speelde een bijzonder knappe wedstrijd tegen Eeklo. Het spelniveau lag bijzonder goed en het resultaat liet niet op zich wachten. Eeklo klampt eerst nog aan (5-5 na 15') maar via 10-8 leidde Lokeren toch met 12-9 aan de rust. Onmiddellijk na de hervatting sloeg Lokeren dan de definitieve kloof. Het werd 20-11 na 40' en via 26-15 10' voor het einde werden de 33-16 eindcijfers bereikt. H.C. Lokeren 2: A. Brouwer, J. De Smedt, J. Van Den Berghe 2, Bocklandt 6, P. Vermeiren 2, Zaman 3, Van Driessche 7 Rombout 7, J. De Proft 6. JEUGDHANDBAL Miniemen Lokeren - H.K. Waasmunster: 13-15 Mindere wedstrijd van de bezoekers die het zichzelf moeilijk hebben gemaakt. Slordige afwerking en passieve verdediging van H.K. Waasmunster hielden Lokeren lang in de wedstrijd (13-13). .H.K. Waasmunster: Rentmeesters, Taelman 5, Ternest 2, Verhelst, De Meerschman 2, De Groote 2, Roels 3, Baert, Desseaux, De Grave 1. Kadetten H.B.C. Dendermonde - H.K. Waasmunster: 7-39 H.B.C. was geen partij voor Waasmunster dat bij rust reeds met 5-14 leidde. Mannaert zag de rode kaart, zodat Van Damme er 13 binnenkogelde in de tweede helft. H.B.C. Dendermonde: Van Steen 3, Mertens 2, Smekens 2. H.K. Waasmunster: Desseaux, Taelman 1, Temest 1, Verdur- men 4, Leunis 5, Roels 7, De Bode 6, De Grave 2, Van Damme 13. PRO/INCIAAL DAMESVOETBAL Begonnen als rekreatieploeg, daarna gestart in het Wase Mtncsvoctbal met jaar na jaar meer resultaten, gingen de Herleving-girls dit jaar de konfrontatie in de KBVB-Oost- Vlaandercn aan. Niettegenstaande de ploeg een gemiddelde leeftijd van 19 jaar heeft, doet zij het fantastisch in de provinciale reeks. Zij bekleedt een vierde plaats. Na vier wedstrijden kan zij bogen op een mooie balans van drie ovcrwiningen en een nederlaag tegen DVK Gent (deze ploeg speelt echter buiten kompetitie daar zij geregeld beroep doen op speelsters die in eerstenationale uitkomen). Na overwinnignen op Moerbeke-Viane (0-7) en thuis tegen Wippelgem (7-1) moest nu ook Meerbekc met 3-0 cijfers de auimen leggen. Reeds voor de rust scoorde Chantal De Nil en na rusten waren het Christel De Kindt en Marleen Van de Wielle die voor 3-0 zorgden. De vierde plaats in de klassering geeft natuurlijk een verte kend beeld, temeer dat de Herleving-girls minstens één of twee wedstrijden minder gespeeld hebben dan de konkurrentie. Trainster Marianne De Bock (jawel, zij kwam uit Nederland om deze ploeg in goede banen te leiden) is derhalve niet weinig fier dat zij na een beker en kompetitie-overwinning in het Wase damesvoetbal nu ook haar ploeg naar prachtige resultaten in de Oostvlaamse reeks van de Belgische Voetbalbond kan leiden "ij beloven U hen op de voet te volgen. (M.J.P.) Deze week waren er slechts drie wedstrijden. Dit gebeurde door bet feit dat de wedstrijd Meerdonk-Bornem na wederzijds akkoord verschoven werd naar 1 november. Londerzeel had heel wat moeite om de punten aan huis te houden tegen Opstal. Temse ging de boot in tegen Lutterzele, een wedstrijd die waarschijnlijk een staartje zal krijgen voor de groene tafel! Wijnveld was andermaal de sterkste op Rupelmonde en is daardoor alleen tóder. Londerzeel 6 Opstal 4 Niettegenstaande de bezoekers maar met 8 spelers tussen de lijnen stonden, werd het voor de thuisploeg geen gemakkelijk hapje. De bezoekers scoorden 4 keer en daarmee moest de thuisploeg er eentje meer maken als zij de punten aan huis wilde houden. Daarin is ze dan uiteindelijk toch ten volle gelukt met 6 doelpunten. Van den Bergh en Bevens scoorden elk tweemaal voor de thuisploeg. De overige twee doelpunten vielen langs Ingrid Van den Bergh en Vrijders. Voor de bezoekers was het driemaal Machtens en een own-doelpunt dat de uitslag op het hord zette. 4* PROVINCIALE FC AALST - TK MELDERT 2-6 FC Aalst, zonder zijn vertrouwde voorstopper, is geen partij gebleken voor een ook al enigszins verzwakt Thor dat aantrad zonder A. Spaens en De Schrijver. De Ajuinen konden evenwel ongeveer 20' de schijn hooghouden maar binnen de 2 minuten brak de veer, na 2 bezoekende doelpunten. Al na 2 minuten was er sensatie bij een te korte terugspeelbal van Van Holen die door Simoen werd onderschept en doorgege ven aan Devis. Het schot van Henri likte de deklat. Even later werd Devis bediend door Van den Bossche, maar doelman Van Der Biest kon redden. Aan de 8ste minuut misrekende de bezoekende portier zich op een scherpe voorzet van Van Holen. Van den Berghe miste. Meldert begreep de verwittiging en drong de thuisploeg in verdediging. Eerst was er een aanval op rechts opgezet door de beste man op het terrein, Everaert. Kurt bediende gepast Wim Wauters, die nipt naast de kruising kopte. Binnen diezelfde minuut lanceerde De Bruck Everaert die een hoekschop af dwong via het been van De Grauwe. Van den Steen kopte deze naast de staander. Toen vond "Dior dat het spel van kat en muis lang genoeg geduurd had. Simoen bleef ietwat gelukkig in balbezit en besloot droog tussen een kluwen thuisspelers links naast een te laat reagerende Van der Biest (0-1, 19'). Even later verdubbelde De Bruck de stand. Een knappe aanval op rechts via kwikzilveren Everaert en een uitermate bedrijvige Devis werd door Kurt mooi teruggelegd op de kompleet vrijstaande De Bruck die via de linkerstaander bin- nenknalde (21' 0-2). Rond het halfuur raakte FC Aalst eindelijk nog eens uit de omknelling los. Eerst maakte De Poorter een fout op Van den Berghe. Van Holens vrijschop miste echter de goede richting. Even later kopte Verhas na hoekschop meters naast de bezoe kende doelmond Aan de 37ste minuut bouwde Thor zijn voorsprong verder uit. Everaert was voor de zoveelste keer uitgebroken via de rechter flank, maar Noë kon nipt het leder in hoekschop verwerken. Kurt bediende enig mooi een hoogopwippende Simoen die in de verste hoek binnenkopte: 0-3. Aan de 40ste minuut werd het totaal onverwacht 1-3. Verhas startte een counter op rechts, bereikte Van den Berghe, die met een grondscherend schot De Leeneer verschalkte, De tweede helft begon erg explosief. Dierickx stuurde Devis in de diepte, lokte een 1-2 uit met Van den Bossche en schoof beheerst binnen (1-4). Naarmate de tweede helft vorderde, bleef Meldert alle kansen de nek omwringen. Aan de 57ste minuut werd net buiten de kleine backlijn een obstructiefout op Wauters bestraft. Van den Bossche bediende diezelfde Wauters die tot twee keer na elkaar op Van der Biest besloot. 60 sekonden later opende Dierickx mooi op Everaert, die erg 'clever* Van den Eede bediende. Deze zette een 1-2 op met Walter Van den Bossche, maar ook Mare bewees niet in zijn dagje te zijn wat het op doel besluiten betrof. Toen toog Thor Kokeij in een soort slotoffensief op zoek naar een vijfde treffer. Die bleef vooralsnog achterwege, vermits Everaert, mooi bediend door Van den Bossche, op de linker staander mikte (76'), en diezelfde Kurt Everaert een mooie inspanning van Simoen op links, in de rechterbenedenhoek schoof, maar Van der Biest in een uiterste reflex kon nog net de bal keren (78'). Het vijfde Meldertse doelpunt viel in de 86'. Simoen en Devis doken in de vrije ruimte en eerstgenoemde besloot deze aanval met een droge knal (1-5). Eén minuut later lukte Kurt Everaert eindelijk ook zijn doelpunt, nadat hij mooi gelanceerd werd door Devis en laag in de rechterhoek mikte (1-6). Nog was het doelpuntenfestival niet ten einde, want op voorzet van Verbrug- gen kopte Van den Berghe enig mooi in de winkelhaak, de 2-6 eindstand op het scorebord brengend. Thor won dus vrij gemakkelijk en oververdiend tegen een onnoemlijk zwakke thuisploeg, dat vooral technisch fel tekort schoot tegen een talentrijk elftal als TK Meldert. Aan Meldertse kant dient wel de bedenking gemaakt dat niet elke zondag dit aantal kansen kunnen geschapen worden en dat er bijgevolg dringend dient geschaafd aan de afwerking. (p.v.c.) BLIK OP VIERDE PROVINCIALE Van al de streekvertegenwoor- digers in vierde provinciale scoort Juventus Schoonaarde wel degelijk het hoogst. Met elf punten uit zeven wedstrij den, wordt postgevat (samen met Okegem, T.K. Meldert en Terjoden) op een gedeelte eer ste plaats. Dat is een flink resultaat voor de Juventusboys die in het derbij met S.K. Wi chelen twee keer tot scoren kwanten en eigenaar werden van twee punten. «In feite kon de uitslag nog afgetekender geweest zijn» zo luidde de kommentaar in Schoonaardse voetbalkringen. «We hebben verschillende kansen afgedwongen, maar hebben tot tien minuten voor het einde moeten wachten om een voorsprong te verwerven langs Bogaert. Met nog vier minuten speeltijd voor de boeg nam Marc Van Hauwermeiren alle onzekerheid weg. Nu zon dag staat er een belangrijk treffen op het programma, met name een verplaatsing naar Okegem dat net evenveel pun ten telt. Een puntendeling zou alvast een puik resultaat bete kenen. We mogen de tegen strever geenszins onderschat ten. Hij kwam drie keer meer tot scoren en stond anderzijds drie goals minder toe. Het re keningetje is dus wel vlug gemaakt. Door te winnen (met 4-0 cij fers) op Schroevers Moorsel deed S.K. Oudegem in feite haasje over. De Oudegemse klubleiders hadden het over een verdiende zege, maar gaven eerlijkheids halve toe dat de cijfers wat overtrokken waren. Bij de rust leidde de thuisploeg na een doelpunt van Van Uytvanck, wat als een logische weergave van de eerste vijfenveertig mi nuten werd genoemd. In de tweede helft werd Van Uyt vanck auteur van het tweede doelpunt, terwijl de eindcijfers later door Van Poepcghem en Hofmans werden vastgelegd. Opdorp ging tegen Terjoden de boot in. De Opdorpenaars wachten nog steeds op een eer ste kompetitiezege. Niemand weet wanneer die voor het eerst zal tot stand komen. Racing Boonwijk won ver diend, zij het weliswaar met de kleinste cijfers tegen Verre- broek. Vooral tijdens de eerste helft werd er behoorlijk ge voetbald, aldus de klubleiders, We hebben verschillende kan sen afgedwongen waaruit evenwel maar één doelpunt is tot stand gekomen. Alois De Bleser werd er de auteur van. Na de kampwisseling verwa terde de match en heeft onze doelman wel een paar keer moeten tussen beide komen, om de minieme voorsprong veilig te stellen. Al bij al zijn we tevreden over de gang van zaken. Het gaat goed. Hope lijk blijft dat en kunnen zon dag in Klinge ook een behoor lijk resultaat nastreven. Appels - W.B. St. Niklaas ein digde op een gelijkspel. Ap pels kreeg nochtans in de eer ste helft een kans langs Chris- tiaens en ook na de hervatting maakten Wilfried Tilburg en Raes om beurten een vuist. De klaasjes bouwden evenwel een flinke afweer op en lieten zich geen enkele keer op een te kortkoming betrappen. Appels heeft een biezonder goede in druk gelaten zegden de Waas landers achteraf. Het is een robuste ploeg met agressieve voorspelers en met Patrick Cool als spelbepalende figuur. Sinaai haalde voor het eerst in deze kompetitie scherp uit en scoorde drie doelpunten tegen Lutterzele. In de eerste helft was het Van Acker die zich twee keer achter het kanon plaatste en na de kampwisse ling was het Lambrechts die keeper Laenen in de luren leg de. Het ziet er nu wel naar uit dat er voor Lutterzele toch maar een bescheiden rol is weggelegd in deze kompetitie. Doggen Erembodegem behaal de een winstpunt bij Idder- gem. De Braeckeleer opende de stand voor de bezoekers en later verkeek Jean-Pierre Troch de kans om een tweede treffer tegen de netten te prik ken. Later misten de bezoe kers nog een aantal kansen. Temse I Lutterzele 2 Temse ging aan huis de boot in tegen Lutterzele. Op zichzelf geen drama, ware het niet dat de scheidsrechter van dienst afwezig bleef na een misverstand. Scheidsrechter Beniers werd dan maar vervangen door de bezoekende trainer die deze taak PP zich nam. Niet dat zoiets niet kan of mag. Maar bij Temse beweert men dat de brave man ineens twee taken ging vervullen. Naast zijn taak om het spel min of meer in goede banen te leiden, gaf hij daarbij ook regelmatig richtlijnen aan zijn eigen speelsters. En dat was er toch een beetje te veel aan! Anders was het een sportieve wedstrijd waarin voor de thuisploeg Geudens scoorde uit strafschop. Voor de bezoekers scoorden Van de Moortcle en Van Keer, ook uit strafschop. Rupelmonde 0 Wijnveld 5 Wijnveld was de beste ploeg op het veld tegen een thuisploeg die jceds aan de rust met 0-3 cijfers in het krijt stond. Na de koffiepauze kregen wij hetzelfde spelbeeld en nogmaals twee bezoekende doelpunten. Die brachten zo een forfait-score op het bord. De doelpunten kwamen van De Clercq met 2 en Schatteman, Van Daele en Wouters elk met 1. Tielrode-Lokerse 2-1. Een hoekschop van Tielrode wordt met het hoofd ontzet door De rielrode-Lokerse 2-1. Tielrode is blijkbaar de mindere periode vergeten. Hel nam de Keersmaecker (dw) touwtjes opnieuw in handen, maar hier kan de Lokerse stopper toch de aanval keren (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 21