SPDRT Zele meldt zich aan als het biljart en snookercentrum van België! DE VOORPOST SPANNEND VERTOON MEMORABEL TORNOOI VAN DE MINTONSMHH TRIUMF-A PIKT EEN PUNTJE MEE! De komplete sportzaak Steeds 15% korting NIPT VERLIES VOOR VLAMMERS-A JUVENES A GROOT FAVORIET De Voorpost - 17.10.1986 - 29 TAFELTENNIS K.V.K.T.-KOMPETITIE Biljarten. De Zeelse Biljartakademie is ook de karambolspelers niet vergeten (bvw) Dat Zele een uitzonderlijk in- doorsportakkomodatie rijker is, kan niet meer geloochend worden, als men een bezoek gebracht heeft aan het Quality biljart- en snookercentrum met zeventien biljarts, die aan de strengste normen van de kompetitie voldoen. Het is misschien niet alledaags dat midden een industriezone der gelijke sportinrichting verrijst. Zaakvoerder Gilbert De Be- leyer, die een metaalverwer kend bedrijf runt met 25 werk nemers, liet als fervente bil jartfan naast zijn fabriek een biljartpaleis oprichten. «Quality» is zijn fabriekslabel en die heeft hij samen met zijn echtgenote doorgetrokken naar zijn grote liefde de biljart- sport. De Zeelse biljartakademie is in een korte tijd een realiteit geworden. Het biljartcentrum kan in zijn opzet uniek ge noemd worden. Het heeft daarbij het grote voordeel dat het bijzonder gemakkelijk be reikbaar is. Het ligt op een tweetal kilometer van de auto snelweg en er is parkeerplaats voor ruim honderd wagens. In de 1500 m2 biljartzaal gold als eerste stelregel rust en relax BILJART voor de biljarters. Ze worden tijdens het spel niet gehinderd. Het Quality biljartcentrum is momenteel uitgerust met ze ventien klassebiljarts: acht ca ramboles en negen BCE-snoo- kers, met daaronder een steel- block die zeer zelden vanuit Engeland naar het vasteland overkomt, maar waarvan de Zeelse biljartakademie in ie der geval een exemplaar rijk is. De acht caramboles zijn voor de klassieke biljarters. Naast twee matchcaramboles, zijn er ook vier tafels van 2,10 en vier tafels van 2,30 m. waar zowel de beginnelingen als gevorder den vol lof over zijn. Het ver warmde groene laken en de bandenafstelling zijn perfekt. Gescheiden door een zitruimte staan de negen BCE-snookers. het zijn tafels die gebruikt wor den voor officiële nationele, Europese en wereldkampioen schappen. Peter Bracke en Ludo Dielis De Zeelse Biljartakademie be schikt niet alleen over het bes te materiaal, maar is van meet- af ook goed gestruktureerd. De maand september was een inloopmaand. Ludo Dielis en Peter Bracke, grote namen uit de internationale biljartsport, werden aangetrokken om zo wel initiatielessen als vervol- makingsessies te geven en het effekt bleef niet uit. Momen teel zijn er in de Zeelse Biljart akademie reeds 120 leden in geschreven. Die lokale uitstra ling is voor initiatiefnemer Gil bert De Beleyer een eerste genoegdoening, maar hij kreeg uiteraard ook de verwachte en verhoopte nationale en inter nationale belangstelling. De BBSA-komiteeleden wa ren in de wolken over de Zeel se kwaliteit en in december gaat het dubbelkampioenschap in Zele door. In die maand spelen de individuelen voor het nationaal kampioenschap. De biljartzaal werd aangepast, zodat ook de televisie er vrijuit kan werken en men hoopt dat de kampioenschappen vanuit Zele op de buis zullen gebracht worden. De uitstraling van de snookersport zal er groter door worden. Elkeen die meer in lichtingen wil en interesse ver toont voor het biljart in al zijn vormen kan terecht aan de Drukkerijstraat te Zele of tel. 052-44.78.51. BENO Bowling. De spelers van de eerste ploeg, wel gekoncentreerd, maar toch niet gewonnen (da) B.C. ALLOO VERLOOR IN EIGEN STAD BOWLING Leider Zulte is de mannen van voorzitter Bruno Rossi een les je komen geven. Volgens de voorzitter zelf is het beter nu dan op het einde van het sei zoen, als de klub in aanmer king mocht komen vooreen eventuele titel. Een klap van 0- 4 is natuurlijk niet niks. Een paar van de beste Alloo-spe- lers hebben gefaald. Toch werd het eerste spel verloren met amper vijf punten ver schil: 895-900. Het werd een moeilijke tijd voor de Aalsterse bowlingspe lers die nu driemaal tereke op verplaatsing moeten. De tweede ploeg is in Eronde- gem met 1-3 gaan winnen, maar het werd er ook al geen schitterende prestatie. Alleen De Lucci scoorde behoorlijk. De anderen haalden niet eens vijfhonderd kegels. Wie van alles op d.e hoogte wil wezen moet lezen Appels - Merksem 10-6 Appels speelde een beste wed strijd tegen Merksem dat niet naar het Dendermondse geko men was om geschenken uit te delen en er steeds hard tegen aan ging. In de eerste helft slaagde het dan ook goed in het opzet iets mee te nemen uit Appels. Bij de rust was de stand 5-4 en met deze score kon men nog alle kanten uit. De meest op gemerkte speelster in deze pe riode was Ann Schuddinck die voor drie korven zorgde en nog enkele kansen onbenut liet. Het was tot een kwartier voor de rust dat Merksem ge lijke tred hield maar twee kor ven kort op elkaar van Ann Schuddinck sloegen een kloof die niet meer werd gedicht. Na de mst werd de achterstand KVKT-INTERKLUB le Afdeling: Pardaf A - Patro C Dynamica A - Patro D Patro A - Patro B Madeion A - Baasrode A 2' Afdeling: Lebbeke - Madeion B BAC A - Ons Huis B Patro E - BAC B Ons Huis A - Pardaf C Pardaf B - Vlierkouter A 3' Afdeling: Prado - Patro F Juvenes A - Patro C Dynamica B - KWB A Bobo A - Vlierkouter B 4' Afdeling A: Bobo D - BAC C Madeion C - Ons Huis C Balegem A - Bobo C Avanti - Opwijk A Okapi A - Bobo B Viktory - Madeion D Vlierkouter C - Dynamica C 5' Afdeling A: Patro H - Opwijk B Vlierkouter D - Balegem B Opwijk C - Triumf C KWB C-Juvenes D Lede - Baasrode B 5e Afdeling B: Kemzeke B - Troelant Patro E - Artevelde KWB F-Juvenes E Okapi B - Dynamica D Jeugd: Pardaf A - Patro A KWB A - Patro B Pardaf B - Madeion A Vlierkouter A - Pardaf C Vlierkouter B - Madeion B Bobo B - KWB B 6- 4 10- 0 10- 0 6- 4 1- 9 0-10 Aan het hoeveelste tomooi de Mintons uit Sint-Niklaas toe zijn is niet meer te tellen, maar meer dan twintig hebben ze er zeker georganiseerd. Het BI, B2, Cl en C2 tornooi van afgelopen weekend was zeker een memorabel tomooi. Denken we even in de C2 reeks aan Eduard Ostier van Vulcain die onderweg naar de finale alle wedstrijden in twee sets won en slechts één tegenstander maximum 9 punten liet behalen. In de finale versloeg hij met 15-5 en 15-7 Stefaan De Rijcke van de Flying Shuttles die trouwens drie weken geleden op het tornooi van Blankenberge Cl werd! Tot deze Cl reeks behoort nu ook Ostier. Carine Parmentier van Brasschaatse won zonder moeite de finale van Gerd Vermoesen van Poona '81 met 11-3 en 11-0, maar spijtig voor Parmentier was deze reeks ongeldig. Het duo Claessens-Mees van Scaldis en Wolvertem wonnen het heren-dubbel in deze reeks van Leyn-Erauw van de Mintons in twee sets en echtgenote Martine De Geest verloor evenals Dirk Erauw het dames-dubbel met Touria Leyn van Stassijns-Ver- moesen van Poona '81 met 18-14 en 15-11. Ongelooflijk spannend was het gemengd dubbel tussen Verten- ten-Vallaert van de Mintons en Claessens-Geerts van Scaldis. Uiteindelijk wonnen Vertenten-Vallaert met 18-15,13-15 en 15- 13. Eén van de langst durende partijen was zeker het heren-enkel Cl. Hoeveel keren Noël De Rijcke van Gentse onbegrijpend naar het hoofd heeft gegrepen moet ontelbaar zijn geweest, want wat hij ook probeerde, Erik Meesters van Dijlevallei pakte gewoonweg alles en won met 15-9 en 15-10. Spijtig voor Meesters was deze finale ongeldig. Prachtige prestatie van de 16-jarige Christine De Keyzer van Rolowiespelers die pas vier maanden geleden badminton ont dekte en prompt eind vorige maand op het tomooi van De Nekker Cl werd. Els Weytens van de Flying Shuttles was dan ook in deze geldige finale geen partij voor De Keyzer die vlot won met 11-4 en 11-2. Nog één geldig dames-enkel voor De Keyzer en ze mag bij Rolowie oefenen met veren shuttles! Snoeck-De Rijcke van Vulcain en Gentse wonnen de finale heren-dubbel met 15-10 en 15-5 van Rotthier-De Lancker van de Mintons en Vulcain. De Dropdames Robbrecht en De Valck wonnen het dubbel met 15-4 en 18-17 van Uyttendaele-Pauwels van de Mintons. De overwinning in het gemengd ging naar Franssens-Van Keer van De Klamp die met 15-7 en 17-15 wonnen van Rotthier-Jans- BADMINTON sens van de Mintons en Amateurs. Memorabel was de finale heren-enkel B2 voor Jacques Van Daele van de Mintons. Moeizaam won de blonde Jan Foblets van Antwerp de eerste set maar toonde zich technisch en fysiek sterker. Overmoedig dacht Foblets de tweede set gemakkelijk te winnen en begon onzuiver te spelen zodat Van Daele nog met 14-18 won. Foblets begreep niet wat er was gebeurd in de tweede set waarvan Van Daele profiteerde om met een 3-8 voorsprong de wissel te nemen. Van Daele bouwde zijn voorsprong verder uit maar kon niet vermijden dat Foblets snel tot 11-11 gelijk kwam. Van Daele zat letterlijk 'steendood' en Jan Foblets won uiteindelijk met 15-11 de finale. Ann Cortens van Heibac won de finale in drie sets bij de dames B2 van Annick De Wilde van de Flying Shuttles met 6-11, 11-9 en 11-4. Dominique Van Damme van Danlie won het enkel in de BI reeks met 15-10 en 15-4 van Franky Weyn van de Mintons en Nadia Tecqmenne van Willebroek won in drie sets van Kaat Blockx van Dijlevallei. Nadia Tecqmenne won met Ingrid Morriens van Amateurs het open dames dubbel met 15-6 en 15-2 van Schoonvliet-Blockx van De Lieve - Dijlevallei. Kempeneers en The Aylan wonnen voor Dijlevallei met 15-7, 4- 15 en 15-6 het open gemengd B van Matthijsen-Morriens van Amateurs. Tot slot van het tomooi de meest memorabele finale die we sinds lang nog te zien kregen en een sensationeel verloop kende. Een na zijn enkel-finale totaal uitgeputte Jacques Van Daele trad met klubgenoot Kurt Van Bruysel aan in de finale heren-dubbel tegen Van Damme-Van Der Streeck van Danlie. Even gemakkelijk als dat Van Daele-Van Bruysel hun eerste set wonnen, ging de winst in de tweede set naar de Hamse spelers. In de derde set speelden Van Damme-Van Der Streeck alle shuttles op een strompelende Van Daele die nog alleen te been werd gehouden door het getier en gejouw van zijn supporters. Ongelooflijk! Van Damme-Van Der Streeck kwamen in de derde set op matchpunt 9-14, tot plots de Mintons en met name Van Bruysel, zijn doodvermoeide partner ter hulp snelde en alle op Van Daele gespeelde netdrops aftikte. De ontredderde Hammenaars wisten niet wat hen overkwam toen ook Van Daele plots de krachten kreeg om te smashen. Uiteindelijk zagen de verwarde Hammenaars de Minton-spelers tot 14-14 terugkomen en zelfs met 17-15 winnen. (L.C.) eerste reeks k.v.k.t. Triumf-A mocht thuis tegen Patro-B spelen. Het zijn twee evenwaardige ploegen en dat bewijst de uitslag 5-5. In het begin schenen er geen problemen te zijn voor de Hamse formatie. Het werd 1-3. Maar twee wedstrijden verder was het al 3-3. Bij het einde van de enkels was het 5-4. Het dubbel werd hardnekkig betwist en kreeg in de belle zijn beslag. De Bock-D. Stallaert versloegen Dehon-Decock en meteen kreeg de Hamse ploeg een punt. Patro-B en Patro-D stonden in de eigen zaal tegenover mekaar. Op de B-ploeg stond echter geen maat. Het werd 10-0. Al kon de D-ploeg enkele belles uitlokken, winst zat er nooit in. Ook Patro-C moest thuis tegen de D-formatie spelen. Hier was meer spanning. In het begin werd de C-pIoeg zelfs in het nauw gedreven: 2-2. Van dan af liet de C-ploeg haar tanden zien: 7-3. Paul De Schoesitter en Dirk Stallaert wonnen alles. Alleen tegen Bob Waterschoot kon de D-ploeg winnen. Veel belangstelling voor de topper tussen Hingene-A cn Patro-A. De nieuwkomer in deze reeks, Hingene, kon niet optornen Klein Antwerpenstraat, 36 LEBBEKE Tal. 052/35.72.45 500 m2 verkoopruimte tegen de sterke Hammenaren. Het werd door Patro overklast met 2-8. Eric Joos scoorde de twee lokale punten. Hij klopte onverwachts Frans Messagie (B2) en Johan Van Hecke (C4). In de tweede reeks heeft Vlierkouter-A zich langs zijn beste zijde laten zien bij het bezoek aan Ons Huis -B. Het werd 9-1. Patrick Robijns slaagde erin de eer te redden door Frans Hermans te kloppen. Pardaf-B uit Kruibeke was te gast bij BAC-B in Hamme. Het heeft niet fel moeten duwen om de lokale ploeg op de knieën te krijgen. Na vier wedstrijden stond het al 0-4. De Bac-jongens kwamen wel terug tot 2-4, maar even later was het al 2-6. BAC- B verloor het dubbel met Messagie-Muylaert tegen Saman- Walschaerts en nadien klopte Eddy Saman nog Leon Verspecht. De thuisploeg zou nog milderen via Muylaert. Dat betekende echter niet veel meer. BAC-A keek verrast op van de weerstand die Madelon-B bood in eigen huis. De wedstrijd verliep zeer evenwichtig en via 2-2 en 3- 3 werd het 5-4 voor de thuisploeg. BAC-A won dan het dubbel en de punten werden gedeeld. Het duo De Neve-Muylaert liet Madeion geen schijn van kans. Reynald De Neve won alles zeer gemakkelijk. Toch kreeg hij te weinig steun van zijn kollega's om de twee punten in de wacht te slepen. Bij Madelon-B werden de beste prestaties geleverd door Bart Vermoesen en Eddy Van Den Broeck met elk twee overwinningen. Lebbeke heeft thuis een grote pandoering gekregen van Ons Huis-A. De Baardegemse bezoekers lieten van bij het begin hun bedoelingen blijken. Bijna was het verdikt al gevallen na de eerste reeks enkels: 0-5. De thuisploeg met De Man-Heyvaert won dan het dubbel tegen Van Langenhove-Van Damme. Daarmee was de kous af. Het werd 1-9. H.V.C. Weinig spanning op Juvenes-B waar Balegem-B te gast was. Dit was niets voor de thuisploeg. Het werd direkt 0-4. Juvenes kon wel milderen tot 2-4, maar dat bleek strovuur te zijn. De kloof werd alsmaar dieper. Uiteindelijk wonnen de bezoekers met 2-8. Vlaramers-A werd in eigen midden geklopt door Avanti uit Grembergen met 4-6. Eerst was de thuisploeg iets beter dan de bezoekers: 2-1 en 3-2. Toen stuikte de lokale weerstand in mekaar, al bleef er na de enkels de kans op een gelijkspel: 4-5. In het dubbel werd Vlammers echter totaal opzij gezet, zodat Avanti de volle buit kreeg. De beste man bij Vlammers was Jozef D'Hauwe die al zijn wedstrijden in winst kon ombuigen. Chris en Robin Verlackt volgen met twee overwinningen. Ktmzeke-A kreeg Viktory op bezoek en was er graag bijNa een aarzelend begin schoot de thuisploeg uit haar krammen: 0-1, 2-2 en uiteindelijk 8-2. William Wuytack en Mare Vermeulen waren bij Kemzeke niet te houden en legden de basis van deze forse zege. Bij Viktory werden de overwinningen geboekt door André De Kimpe en Paul De Schepper. Vlammers-B was zeer gelukkig toen het op Vlierkouter-C een 4- 6 zege kon vastleggen. Het was lange tijd een spannende wedstrijd: 3-3. Dan kende Vlammers geen genade meer en het ging direkt naar 3-6. Vlierkouter had één forse troef: André D'Hooghe, die won alles. Vlammers moest het vooral hebben van Leon Rooms en Sonja Raemdonck, maar tegen D'Hooghe kwamen ze toch iets te kort. Het ziet er naar uit dat Juvenes-B het goed zal doen in deze reeks. Het heeft in elk geval niet geaarzeld om op Madelon-C een ruime 2-8 zege weg te halen. Nadat de thuisploeg de eerste wedstrijd had gewonnen, moest ze wachten tot het allerlaatste om haar score aan te dikken. Die twee lokale overwinningen werden behaald door F. Vermeir. Jan De Bock was de beste in deze ontmoeting. Hij won driemaal. Opwijk-B trok in het derby tegen Opwijk-C aan het langste eind. Het won met 9-1. Julien Verspecht zorgde voor de enige C- overwinning. Hij versloeg Vastenavond in de belle. Artevelde deed het geweldig. Het won met 10-0 tegen Juvenes-E. De bezoekers wonnen zelfs geen setje. Lede tapte uit het zelfde vaatje. Het won tegen Balegem-B met dezelfde cijfers. Alleen in de eerste wedstrijd veroverden de bezoekers een setje. Ook grote 10-0 cijfers op KWB-C uit Kruibeke dat Vlierkouter-D ontving. Een formatie die het in deze reeks goed schijnt te doen is Patro- H. Op verplaatsing naar Baasrode-B won het met 2-8. Alleen Lijnneel en G. Poot konden winnen, voor de rest was het al Patro wat de klok sloeg. Vooral Nico Schelfhaut en Marcel De Grave deden het geweldig. Ze wonnen alles. Een grote 1-9 overwinning kwam er op het scheidsrechtersblad na de wedstrijd Triomf-C tegen Juvenes-D. Ame Dobbeleire kon de eer van de thuisploeg redden. Hij versloeg Jos Van Acker in de belle met de kleinste cijfers. Lede sloeg gensters op verplaatsing naar Vlierkouter-D. De thuisploeg werd met 0-10 ingeblikt. De thuisploeg won enkele setjes, maar dat bracht geen aarde aan de dijk. 0pwijk-B deed het goed tegen KWB-Kruibeke. Al haalden de bezoekers het eerste spel binnen, daarna ging het niet meer Ze moesten trouwens wachten tot de laatste match om hun score te verdubbelen. Het werd dus 8-2. Dat Patro-H hoog zal mikken bewees het tegen Lokeren-C. Het won met 9-1. Alleen in het dubbel kon Triumf-C winnen. H.V.C. Derde klasse - K.V.K.T. Juvenes-A schijnt uit het goede hout gesneden Bij Bobo Buggenhout op bezoek liet het de thuisploeg weinig illusies, ook al ging het in het begin niet zo vlot. Na 1-2 werd het 2-4 en later zelfs 3-4. Al vochten de Bobojongens met de moed der wanhoop, ze moesten eraan geloven. Na de enkels waren ze al geklopt: 3-6. De Bock-Michem zouden in het dubbel het vonnis voltrekken. De meeste bezoekende overwinningen kwamen van Jo Michem en Hubert De Bock. Alleen Van Acker kon niet winnen. Patro-F en Patro-G stonden tegenover elkaar. De G-ploeg kwam nooit in de wedstrijd. Het werd zowaar 10-0 voor Patro-F. Erik De Keyser mocht voor de G-formatic het enige setje achter zijn naam schrijven tegen P. De Clercq. Patro-F kreeg in dezelfde week B.Z.P. op bezoek en dat werd een goede en spannende wedstrijd. Van de Voorde van Lokeren won de eerste wedstrijd. Hij zou later nog twee keer winnen. Na de enkels was het 5-4. De thuisploeg won ook het dubbel: 6-4. Pardaf-E uit Kruibeke reisde met geen gerust gemoed naar Madeion B. Met rede, want de thuisploeg trok aan het langste eind: 7-3. Eerst werd het wel 2-2, maar dan was er aan Madeion geen houden meer. Vooral Frank De Hertog was niet in te tomen. Hij won driemaal bijgestaan door Erik Peeters (2) en Guy Vermeerbergen (1). Bij Pardaf-E was het vooral Van Herck die het moest doen. Opwijk-A schijnt het in deze reeks opnieuw goed te zullen doen. Het verpletterde Ons Huis-C met 7-3. Toch kon Opwijk zijn slag pas slaan op het einde van de ontmoeting. Zoals zo vaak gebeurde won Danny Vermeulen alle wedstrijden en Stan Brijs deed hetzelfde. Bij de bezoekers won iedereen éénmaal. Vlammers-B schijnt moeilijk aan punten te geraken dit seizoen. Het werd door Bobo-B uitgeteld met 8-2. Na vier matchen stond het nog 2-2, maar toch werd het een forse lokale zege. F. Simon won driemaal, zijn ploegmaten elk tweemaal. Leo Rooms kon voor Vlammers tweemaal winnen. De anderen wonnen niets, Dynamica-C uit Waasmunster kreeg geen kans tegen het bezoe kende Juvenes-C. Het werd er zelfs 0-10, zonder één set voor de thuisploeg. Ook Avanti Grembergen boekte een forse zege op eigen terrein tegen Bobo-D: 9-1. Jan Degelaer. kon de eer redden door te winnen tegen Grembergens eerste man: Chris Verlaeckt in de beslissende set. Viktory oogstte punten tegen Okapi-A uit Kallo. Toch scheen Kallo het eerst te zullen halen: 0-2 cn 1-3. Toen stokte het bij Okapi. Het won nog één keer. De beste lokale man was André De Kimpe. Voor Okapi haalde Luc De Rechter de meeste overwinningen. H.V.C. dan nog ruimer, mede door het prima spel van Kris en Danny Van de Steen dat met korven werd onderstreept. Kris scoor de tweemaal en Danny een maal. Dirk Duym zorgde voor twee korven en dat telkens op strafworp, een taak die hij feil loos uitvoerde. Dirk Van Royen liet zich ook opmerken evenals Annette Verstraeten. Ook zij lieten een korf optekenen. Het was een overdonderend einde van Appels dat in het laatste kwartier de bezoekers gewoon van het veld speelde. Met een grote trefzekerheid verdrongen ze Merksem van het toneel. Wel moet gezegd dat zondag in vergelijking met de vorige ontmoetingen nu al les bepaald meezat, terwijl in het verleden met een groter overwicht de beste kansen ge mist werden. Biljarten. De heer en mevrouw De Beleyr samen met Ludo Dielis en Peter Bracke (bvw) Korfbalklub Appels is op het goede spoor (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 29