Liefhebbers sporten zo A <3 S.K. SLACHTHUIS 1 - V.K. OUD BELSELE 1 nu te sa a T( GI F.C. CORNER EN F.C. 'T BEENHOUWERKEN UITGESCHAKELD IN WALIVO'S BEKERVOETBAL... 0 F.C. NANTES-FORTUNA CONTRA F.C. RUMBO UIT HARELBEKE... WALIVOTHEEK 30 - 17.10.1986 - De Voorpost >- WALIVO'S Liefliebbersvoetbal. Edmoni WEDSTRIJD VAN DE WEEK (iw) Na een vijftal kompetitiematchen in Walivo's zondagse eerste afdeling, staat S.K. Slachthuis uit Sint-Niklaas nog steeds puntenloos onderaan de rangschikking. Blijkbaar wordt het voor de mannen van klubvoorzitter Willy Meul wéér knokken tegen de degradatie en dat deed men tijdens het vorige seizoen ook al. Toen heeft S.K. Slachthuis zich in die zondagse topklasse kunnen handhaven en bij die geel-blauwen, wordt thans nog maals een mindere periode aangesneden. Vroeger kon deze Sint-Niklase voetbalploeg nog als een degelijke middenmoter worden beschouwd en in Walivo's bekerkompetitie, werd zelfs eens de hoofdvogel afgeschoten wat thans voor enkelen nog slechts een vage herinnering inhoudt. Nu echter terug naar de realiteit en we interpelleren één der klubverantwoordelijken over de bijzonder ongunstige kompetitieaanhef van S.K. Slacht huis. Een aantal gekwetste spelers zou dan de verklaring zijn voor de vrij afgetekende nederlagen en er werden ook al een tweetal matchen met het oneven doelpunt verloren. In deze kontekst wordt het behoud van S.K. Slachthuis in de zondagse eerste reeks wéér centraal gesteld. Nochtans beschikt de ploeg over een ruime spelerskern waarbij Patrick Bracke, Luk La- gauw, Dirk Van Britsom, Marcel Knapen, Yvo De Poorter en Patrick Deyaert als terug van weg geweest, de nieuwelingen waren. Ook enkele wijzigingen bij het bestuur van S.K. Slacht huis met Marcel Thiron thans als ondervoorzitter, Wilmer Janssens de nieuwe penningmeester en Dimitri Van Steelant als een bijgevoegd raadslid. Ondanks de minder goede resultaten heeft S.K. Slachthuis echter nog altijd een degelijk technische bagage behouden. Dat werd nu ook weer duidelijk in de bekermatch tegen de tweedeklasser V.K. Oud Belsele en alleen in verband met de afwerking, bleven de voetballers van Willy Meul totaal in gebreke. Van de talrijke kansen tijdens een vrij bestendig overwicht, kon er slechts ééntje worden verzilverd en dat werd onvoldoende tegen V.K. Oud Belsele met goalie Gerard De Mol als de man van de match. Deze Belseelse aanvoerder kon trouwens alleen aansprakelijk worden gesteld voor de uitschakeling van S.K. Slachthuis want in het bijkomend nummertje der strafschoppen, hield Gerard De Mol er twee. Dus een nieuw bekersukses voor V.K. Oud Belsele dat voordien en op dezelfde manier, ook al de topklasser V.K. Volksunie elimineerde. Een nieuwe ploeg trouwens ook bij Walivo en daarvoor werd het initiatief met de allure van een uitdaging, genomen door de spelerskem van het zaterdagse F.C. Trappen Steels uit Belsele. Deze voetbalfanaten wilden het ook 's zondags waarmaken en bij Walivo in de zondagse tweede afdeling, is dit tot nu toe al aardig gelukt. De resultaten werden er trouwens méér dan behoorlijk en dat kan nu ook al voor de bekermatchen worden gesteld. Een nieuwe Belseelse voetbal ploeg dus duidelijk in de goede lift en sinds het ontstaan over enkele maanden terug, werd dat ook al merkbaar. Een 40-tal middenstanders werden bereid gevonden voor een extra sportief steuntje en een nieuwe voetbaluitrusting werd van de dranken centrale Kris Boelens verkregen. Hoofdsponsors werden noch tans de lokaalhouders: Rosa en André De Cock van de café- frituur Oud Belsele waar destijds het station in Belsele stond. Als bestuursleden van V.K. Oud Belsele werden verkozen: Gerry Van Gheem (voorzitter). Dirk Vercauteren (ondervoor zitter - penningmeester), Francois Thys (sekretaris) en als raadslid André De Cock. Verliep de bekerkompetitie voor V.K. Oud Belsele al bijzonder gunstig dan worden de verwachtingen in verband met het kampioenschap, ook nogal optimistisch gesteld. Vooral niet ontgoochelen en proberen een goede middenmoter te worden, zegt Francois Thys, de klubsekretaris. In het bekerduel tegen S.K. Slachthuis in de Meesterstraat te Nieuwkerken, werd V.K. Oud Belsele echter al onmiddellijk op verdedigen aangewezen. Een balvaardig S.K. Slachthuis trok nogal kordaat de offensieve kaart en dat leidde naar een duidelijk veldoverwicht. Daaruit puurden de lokalen echter geen noemenswaardige doelkansen omdat de defensie van V.K. Oud Belsele nogal opvallend goed werd georganiseerd. Ook uit een paar technisch knappe voetbalmaneuvers verwierf S.K. Slachthuis geen positief resultaat en bij het afdrukken, konden Marcel Knapen en Dimitri Van Steelant slechts met een loffelijke poging worden genoteerd. Kort na het eerste kwartuur werd door S.K. Slachthuis trouwens al gewisseld en Patrick Bracke werd de vervanger van Patrick Deyaert. Dit zou echter niet veel aan het spelbeeld wijzigen en bij een goede poging van André Delacourt van S.K. Slachthuis, stond de bezoekende nummer één weeral op de juiste plaats. Aanvallend kon V.K. Oud Belsele daar niet veel tegenover stellen ondanks het feit dat er toch een paar hoekschoppen werden afgedwongen. Het enigste doelschot daarbij van Ronny Pauwels genoteerd en aan de overzijde, speelde doelman De Mol zich opmerkelijk in de kijker. Schoten van een afgezonderde Dimitri Van Steelant en Karei Verhoeven werden gepareerd en ook het persoonlijk nummertje van Etienne Bracque waarbij enkele tegenstrevers werden omzeild, zou door Gerard De Mol naar een vergeefse poging worden omgebogen. Voor V.K. Oud Belsele was er ook al enig geluk mee gemoeid als José Thys de eigen dwarsligger raakte maar ondanks het bestendig aandringen van S.K. Slacht huis, bleven de gasten met doelman Gerard De Mol als het bijzonderste sluitstuk, toch overeind. Op één der weinige Belseelse counters verkeek Gerry Van Gheem zelfs een ideale skorekans en enkele minuten voor de rust, geraakte S.K. Slachthuis dan toch aan een voorsprong. Een inzenden van Marcel Knapen werd door goalie Gerard De Mol onvoldoende onder kontrole gehouden en Etienne Bracque, was er als de kippen bij (1-0, 43' min.). Na de kampwisseling werd alleen V.K. Oud Belsele gewijzigd met Walter Thys in de plaats van Frans De Nil en toen werd er ook meestal op de bezoekende helft gespeeld. De bedoelingen van S.K. Slachthuis werden daarbij vrij duidelijk: het skoren van een tweede doelpunt en bijgevolg méér zekerheid omtrent de verdere bekerkwalifikatie. Dat bleef echter allemaal uit omdat ook de betere doelpogingen van Dimitri Van Steelant, Marcel Knapen en Patrick Thiron, door een werkelijk verbluffende Gerard De Mol werden geweerd. Op de verdediging van V.K Oud Belsele beten de lokale aanvallers trouwens de tanden stuk en telkens als het mogelijk werd, probeerden de bijzonder wilskrachtige bezoekers te counteren. Naarmate dat de gasthe ren méér risico's namen werd dit duidelijk en vooral in het vijfde kwartuur, waren er enkele serieuze doorstoten van V.K. Oud Belsele te bekijken. Bij één hiervan werd zelfs de gelijkmaker besteld en het aangeven van Gerrit Van Langenhove. werd door Gerry Van Gheem verzilverd (1-1, 73' min.). De mannen van S.K. Slachthuis welke nochtans een kollektief goede prestatie leverden, werden er even door aangeslagen en nadien was het weer aanvallen geblazen. Echter zonder werkelijke doelkansen en de beste mogelijkheden waren nog voor V.K. Oud Belsele met een afgezonderde Jos Thys en Johan Van De Walle. Bij deze aantrekkelijke bekermatch welke trouwens uitstekend door Edmond Van Mieghem werd geleid, werden de supple mentaire strafschoppen nog een spannend toemaatje, waarin de bezoekende doelman De Mol zich duidelijk als de matchwinner voor V.K. Oud Belsele aanstelde (4-5). Begrijpelijke Belseelse vreugde welke nadien fel werd getemperd bij de vaststelling dat een aantal spelers daar te Nieuwkerken, het slachtoffer werden van een gauwdief. De ploegen: S.K. Slachthuis: Wilmer Janssens, Dimitri Van Steelant, Patrick Thiron, Patrick Deyaert (20" min. Patrick Bracke), Karei Verhoeven, Dirk Van Steelant, Wemer Hebbrecht, André Delacourt, Patrick Loir, Marcel Knapen en Etienne Bracque. V.K. Oud Belsele: Gerard De Mol, Gerrit Van Langenhove, Frans De Nil (46* min. Walter Thys), Francois Thys, Dirk Vercauteren, Gerry Van Gheem, Ronny Pauwels, Jos Thys, Mario Van den Berghe, Kris Maes en Johan Van de Walle... Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. FC Slachthuis verloor met de penalties tegen Oud-Belsele (dw) Konden de resultaten bij de aanvang van Walivo's bekerkompe titie nog als vrij normaal worden beschouwd, dan heeft de tweede round toch een aantal verrassingen ingehouden. Dat behoorde ook enigszins tot de verwachtingen en in het zaterdag se cupvoetbal werd nogmaals aan de boom der topklassers geschud. Een viertal ploegen sneuvelden trouwens en bij F.C. Milano, V.K. Inter, F.C. Drie Linden en F.C. Corner is het bekerliedje nu al uitgezongen. Werd het een logisch verlies voor F.C. Milano bij F.C. Avanti, dan heeft V.K. Inter op het veld van F.C. De Zwervers slechts moeten begeven bij de supple mentaire strafschoppen. Eerder verrassend werd de uitschake ling van F.C. Drie Linden, dat in de eigen vertrouwde omgeving afgetekend verloor van de tweedeklasser F.C. Vivak. Ook F.C. Corner uit Hamme liet het afweten in een derby tegen F.C. Paul's Videoklub. Nochtans scoorden de mannen van Omer Vander Voorde het eerst (1-0). Een slippertje van de plaatselij ke doelman schonk aan F.C. Paul's Videoklub nadien de gelijkmaker (1-1). Voor de rust stond F.C. Corner echter terug aan de leiding (2-1). Een onzekere lokale verdediging werd daarna door de tweedeklassers voor een voldongen feit gesteld (2-2). Dat werd trouwens nog eens overgedaan en tijdens een wanhopig eindoffensief verkeek F.C. Comer nog enkele wen kende doelkansen en was er ook nog een goede bezoekende doelman (2-3). Voor F.C. Bondgalm verliep het tegen F.C. Tromp een beetje gemakkelijker en met F.C. Hof van Grember- gen uit de derde reeks, had P.W. Hemelaer helemaal geen moeite. Dat had F.C. 1000 Appels blijkbaar wel tegen een verrassend goed spelend F.C. Puivelde en F.C. Den Bos behaalde tegen F.C. Wijnveld de verdere kwalifikatie na de bijkomende strafschoppen. Nu nog zes eersteklassers in Wali vo's bekertrommel samen met F.C. Vivak en F.C. Paul's Videoklub uit tweede. Uit diezelfde reeks ook nog V.K. Rodeo dat F.C. Briel elimineerde, F.C. El Aiyoune een vlotte winne bij V.K. Van Daele en V.K. Siera, dat F.C. Nantes-Fortuu slechts bij de strafschoppen kon afschudden. Twee rode en viertal gele kaarten werden de meest negatieve klanken bij des laatste wedstrijd. Ook nog gekwalificeerd voor het zaterdag! bekervoetbal: het vrijgestelde F.C. Familia uit de tweed: afdeling en de derdeklasser F.C. Leopoldstad dat in de laat» wedstrijdminuten het enige doelpunt scoorde tegen F.C. Tre> pen Steels uit Belsele. Bij Walivo's zondagse bekerploegen wc: de uitschakeling van F.C. 't Beenhouwerken als dc groot» verrassing beschouwd. De mannen van William Meerschatt speelden slechts gelijk tegen de eerder bescheiden tweedeklasse F.C. Den Bolhoed en bij de strafschoppen, kreeg F.C. 't Be» houwerken de kous helemaal over de kop. Ook voor SK Slachthuis heeft het reeksverschil geen voordeel opgeleverd o! door F.C. Drie Linden, werd dat nogal duidelijk gesteld bij FJ Rode Duivels. Deze laatsten hielden in deze Belseelse dert) slechts één helft stand en toen stonden de dorpsgenoten ran F.C. Drie Linden al aan de leiding (0-1). Nadien werd de skote opgetrokken naar 0-3 en tijdens het laatste kwartuur, skootde Erwin Van Camp een nieuweling bij F.C. Drie Linden, not driemaal (0-6). Ook al in een derby ditmaal te Lokeren hield het meer geroutineerde F.C. Bonaparte de bovenhand tegen F.C Raja Maroc en in een andere bekerwedstrijd, verloor V.K Siert slechts in het nummertje der strafschoppen bij V.K. Fan. M« het oneven doelpunt van drie bleef F.C. Bondgalm in en thuisbeurt aan de winst tegen F.C. Geywa en datzelfde resultaat, behaalde ook het Sint-Niklase F.C.R. Sparta tegen dc tweede klasser F.C. Sanicentral. Ook een verrassende uitslag vanitf Temse waar F.C. Metallo's met 1-2 won bij P.W. Hemelaer» daarmee werd het nogmaals duidelijk: in bekervoetbal is alle mogelijk... Roger Van Laert asten ienen «nmij en do latuurl valt bij team er toch des 11 komen minder tot ver dat eer die nat schoen laat sta tegen t staandi voor 1 eerste het ror Bij Alt ligersw VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL IN SINT-NIKLAAS BOELEW BOE LENT" MS BOELEN: Op het stadsterrein aan de sporthal te Sint-Niklaas, heeft F.C. Nantes-Fortuna vorige zondag een vriendschappelijke voetbal wedstrijd gespeeld tegen F.C. Rumbo uit Harelbcke. Op zichzelf geen wereldschokkend gebeuren en de belangstelling bleef beperkt tot de aanhang van beide ploegen. Merkwaardig is het feit dat deze interstedenmatch al voor de achtste maal op de kalender wordt gezet. Als oorsprong wordt de tijd genoemd toen het Westvlaamse Harclbeke zich kandidaat stelde voor een ritaankomst van de Ronde van Frankrijk. Beroep werd dan gedaan op de rijke ondervinding van De Zwaantjesvrienden met Frans De Nil uit Sint-Niklaas en de vriendschapsbanden tussen deze laatste en burgemeester Mark Boury van Harelbeke zijn nadien gebleven. Het resultaat werd tenslotte de voetbalmatch tussen het Sint-Niklase F.C. Nantes-Fortuna waarvan Frans Dc Nil nog altijd de eerste klubvoorzitter is en F.C. Rumbo li Harelbeke. Er werd gestart in 1978 en ondertussen werden dc suksessen gelijkmatig verdeeld: twee Wase overwinningen teget evenveel Westvlaamse en drie drawns. Een drawn werd het ook vorige zondag na een bijzonder sportieve en spannende wed strijd die uitstekend werd geleid door Roger Moortgat. De Sint- Niklase doelpunten werden gescoord door Peter Goosseffl (tweemaal) en Kris De Jacghcr (één doelpunt). Nadien werd het pad der vriendschap verder bewandeld in café De Fortuin op de Grote Markt van Sint-Niklaas, waar Nelly, Simonne en José De Rudder de nieuwe uitbaters werden. Door de lokaalhouders vac F.C. Nantes-Fortuna werden versterkende boterhammen aan geboden en samen met een 40-tal Westvlaamse gasten werden nog een paar gezellige uurtjes doorgebracht... Roger Van Laert Liefhebbersvoetbal. FC Oud-Belsele bekert verder na penalties. Doelman Gerard stopte er één en trapte er zelf een binnen (dw) Het Merksems Kamerteater is aan zijn dertiende seizoen be gonnen. Zonder subsidies. Op het jaarprogramma staan liefst zes produkties van hoogstaan de kwaliteit. Wie meer over het Merksems Kamerteater wil vernemen kan steeds terecht op het adres Terlindenhof- straat 204 te 2060 Merksem (03/645.34.51). Liefhebbersvoetbal. FC Stad Nanles uit Sint-Niklaas speelde een verbroederingsmatch tegen een ploeg uit Harelbeke (d*l UITSLAGEN Bekerwedstrijden Den Bos - Wijnveld Duizend Appels-Puyveldi Comer - Pauls Video Rodeo - FC Briel Zwarte Parels-FC El Aiyoune Leopoldstad - Trappen Steek KALENDER Zaterdag telkens om 15 u. 1* afdeling Dc Zwcrvcrs-V.K.W. 70 (Van Hoornijck) 1-1 3-1 Jacky Boys-Dorcgem (Plaquet) 2-1 Raap - Corner (Beniers) 2-3 Bondgalm - Den Bos (Wijmeersch) 2-0 VK Inter - Sparta (De Bock) 1-9 Milano - 1000 Appels (Felix) 1-0 Avanti - Temsica (Van Steelant^R.) 14.30 u 0-04-3 Hemelaer - Drie Linden (Van Royen) FC DEN BOLHOED IN HET NIEUW Met deze gloednieuwe uitrusting, geschonken door Theo Piessens (Interdecor) werd de laatste weken niet meer verloren. Serge De Smet (lokaalhouder) schonk de wedstrijdbal. Siera - Nantes Bondgalm - Tromp Dc Zwervers - VK Inter 1-1 3-2 2* afdeling Avanti - Milano 4-0 Familia - Vivak (Bals) Hemelaer - Hof van Grcmbcrgen Siera - Eendracht (Boone) 14 u Club 69 - Nantcs (Buggenhout) _z Rodeo - Welkom (Dc Jonghc G.) Dnc Linden - Vivak 2-5 Wazoo - Puyveldc (Van Brussel) N. Marokko - Herten Aas (Michiels) El Aiyoune - Wijnveld (Moortgat) 3* afdeling Dino Boys - Zw. Parck (De Jonghc R.) 14.30 u Ankerhof - Steels (Van Osselaer) FC Briel - Bazel (Hcirbaut) Hof van Grcmbcrgen - Tripoli leopoldstad - Landhuis (Van Damme H.) Novelty - Bristol (V.D Voorde Frans) Centrumvrienden - Kestcloot (V.D. Voorde A.) 14.30 u. Zondag telkens om 10 u. 1* afdeling Centrumvrienden - Geywa (Plaquet) Slachthuis - Troch Textiel (Van Puycmbroeck) Siera - Bonaparte (Dc Bock) Bondgalm - Wijnveld (Beniers) Sparta - Volksunie (Moortgat) Beenhouwerken - VK Fan (Van Steelant R.) De Cock - Drie Linden (Van Geem) Desfo - Were Di (V.D Voorde A.) 2* afdeling Post - 1000 Appels (De Dobbelaere) Oostberg - Metallo's (Bals) Van Gavere - Studio 69 (Pannecouckc) 9.45 u Raja Maroc - Den Bos (Van Hoornijck) Oud Belsele - Den Bolhoed (De Ruysscher) Rode Duivels - Klub 65 (Van Steelant Ludo) Wijnveld - Sanicentral (Felix) Ruitcrshocve - Hemelaer (Michick) Damesreeks: telkens om 15 u. Goalgctters - Dc Snijrstcrs (Dc Dobbelaere) J.M. Pfaff - Wijnveld (Van Hoornijck) Bonte Girls - Raapsc Girk (Bals) VK Hamme - Super Stars (De Bock) Siera - Wepogro (Van Damme H.) Anker Girk is vrij HAA HEEK* Ser st> sekaai dc kan oghet wedstri be ajn en overwi: de leid achten voor# Nogd: Koninj band I 2,Hiei en Pic slechts Bij de speeld maar t verrast «inner Bij de Laars. Vrijda wedstr mc Je) L1 helft verlate ODM «trd. Van F spelen nogé. sierk toen c "ex de dus ze Belgis, Gima Pat A Verz. REEK VanH Gima Atletii Brusse Vossei Rush/i reek Garag Öurm. DenT Sjotte Post-N

De Voorpost | 1986 | | pagina 30