c c c A C C J STREEKNIEUWS Lokeren BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 Coens' bezuinigingen zetten ons onderwijs in rep en roer. Terecht of niet Exclusief dossier in TV-EKSPRIS Sint-Maarten bij SK Berlare Naar jaarlijkse gewoonte wordt bij SK Berlare het Sint- Maartenfeest gevierd. Op maandag 10 november is er om 20 uur een kaartwedstrijd in de kantine met 1000 fr. gratis. Op dinsdag 11 november om 14.30 uur is er een voetbalwedstrijd tussen de prae-miniemen en hun ouders en om 15.30 uur komt Sint-Maarten op bezoek. Om 16 uur nemen de vaders en het jeugdbestuur het op tegen de veteranen van SK Berlare. Rekreatievolleybaltornooi Joko Zondag 2 november heeft in de sporthal van Berlare het vierde rekreatievolleybaltornooi plaats van Joko. De wedstrijden duren van 11 tot 19 uur. Het aantal ploegen is beperkt tot 12. Wlllebroekse Brass Band in Berlare Om het 150 jarig bestaan van de Kon. Liberale Fanfare Sint- Cecilia te vieren wordt op vrijdag 7 november in de feestzaal de Eekhoorn in de Van Tieghemstraat te Berlare een koncert gegeven door de befaamde Willebroekse Brass Band die in binnen- en buitenland triomfen oogste. De toegangsprijs bedraagt 80 fr. (50 fr. voor de 60 plussers) bij voorverkoop en 100 aan de kassa Kaarten zijn te bekomen bij de muzikanten of op het nummer 052/42.33.24. Dendermonde Wandeling Op zondag 2 november om 14 uur vertrekt Vakantiegenoegens Grambergen voor een wandeling aan de Bareldonk waar men aan de kerk bijeenkomt. De wandeling is 8 kilometer lang. KAV Jonge vrouwen Maandag 3 november om 19.45 uur haeft in het parochiaal centrum een gespreksavond plaats georganiseerd door KAV. Mevrouw Temmerman zal spreken over zelfvertrouwen. Gezondheid, mens en maatschappij Op de woensdagen 5, 12, 19 en 26 november telkens van 9 tot 11.30 uur heeft in parochiaal centrum een gesprekscyclus plaats met als tema gezondheid, mens en maatschappij. Organisatie KAV KAV H. Familie KAV H. Familie verkoos deze week een nieuw bestuur voor een periode van vier jaar. In vervanging van voorzitster Josee Lanciers werd Van Praet Regine de nieuwe voorzitster. Onder voorzitster is Heirwegh Marie-Rose. De Rest van het dagelijks bestuur ziet er uit als volgt: Lanciers Josée, Van Goethem Godelieve, Van Hecke Marcella, Van Hoey Lucile en de Schoesitter Laura. Tijdens een volgende bijeenkomst zal dit dagelijks bestuur een sekretaris, een schatbewaarster en een verantwoordelijke voor belangstellingsgroepen aanduiden. Sportraad Nieuwe clubs hebben een aanvraag gedaan om lid te worden van de sportraad Datsclub Sportarena, badmintonclub Danlie en hondenclub Onder Ons. Daar er al een hondenclub ver tegenwoordigd is in de sportraad, zullen beide clubs met elkaar moeten overeenkomen om beurtelings of met een plaatsvervan ger naar de vergadering te komen. Ze hebben samen slechts één stem. Da twee andere clubs zullen kontakt nemen met de andere clubs om iemand af te vaardigen. De darts- en de badmintonclubs zullen met elkaar overleggen wie ze als afge vaardigde naar de sportraad willen sturen. De sportraad zou het wenselijk vinden dat de ontvangsten van sportlaureaten zou beperkt worden op het gemeentehuis Ze vinden dit van het goede te veel. Vroeger was er al aangedron gen om deze af te schaffen. Ze stellen dat daan/oor de sportavond in sporthal Meulenbroek in de plaats is gekomen. De sportraad stelt nu voor om die ontvangsten te beperken tot tweemaal per jaar: één keer voor de «wintersporten» en een keer voor de «zomersporten». Hamme Baskenland Vzw 't Moleken, Molenstraat 36 te Moerzeke organiseert twee info-avonden over Baskenland. De eerste avond heeft plaats op vrijdag 7 november e.k. om 20 uur. Gast op deze avond is Ludo Dox. Hij is de bezieler en de organisator van vele Baskenavon- den, Hij heeft de vriendschapsbanden tussen Vlaanderen en Euskadi (Baskenland) ter plaatse staalhard gesmeed. Samen met vele Vlaamse jongeren heeft hij daar jarenlang gewerkt aan de heropbouw van de scholen. Hij zal via een prachtige dia reeks vertellen hoe het ginder toegaat. Op zaterdag wordt een 12* Baskenavond belegd te Antwerpen Wie graag daaraan deelneemt kan daarvoor kaarten bekomen. Moerzeke Nationale Plechtigheden Fakkelloop Zondag 2 november zal de Fakkel aangebracht worden te 15 uur stipt op het Dorpsplein. Na een omgang rond het plein is er een korte plechtigheid aan de gedenkplaat van de gesneuvel den 1914-1918. Daarna vertrekt de Fakkel naar Kastel waar er ook een korte plechtigheid plaats heeft. 11 November-vierlng Dinsdag 11 november heeft de dienst voor de gesneuvelden plaats in de Sint-Martinuskerk te 9 uur. Daarna volgt een korte plechtigheid met toespraken en uitvoeringen van verschillende maatschappijen op het Dorpsplein. Te Deum voor het Vorstenhuis Na de hoogmis van Zondag 16 november heeft het Te Deum voor het Vorstenhuis plaats in de Sint-Martinuskerk Daarna hulde aan het graf van N.K.B.'er - weerstander Leon Jacob Pronostiekersclub «Eerlijk duur het langst» bij Raymond Drieghe. Vier leden haalden de overwinning met 7 punten: Philippe Rooms, Mare Ost, Luc Vercauteren en Rudy Willaert. Aan de leiding met 48 punten Herman Willaert. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt, Deze week waren er 8 leden die de overwinning deelden, ieder met 8 punten. De top van de rangschikking: 1 Astrid De Cock 63 punten, 2. Julien De Kuyper 62 punten en Wim Verhelst eveneens 62 punten. Boekenbeurs De Vlaamse Klub Wieze nodigt vriendelijk uit tot haar 17de jaarlijkse Boekenbeurs, die plaats heeft op zaterdag 1 en zondag 2 november in de Muziekzaal op het Dorp. Die bcekenexpo is op beide dagen toegankelijk van 10.30 tot 13 u. en van 15 tot 21 u. Zoals elk jaar wordt er weer een hele gamma lektuur «Voor elk wat wils» aangeboden. Kom gerust eens kijken, wellicht vindt u er wat nuttigs en bruikbaar als studiema teriaal, geschenk of eenvoudig als ontspannings- of hobby gelegenheid. Voor kinderen en jonge mensen is er keus te over. En, zoals ieder jaar, is iedereen er van harte (en gratis) welkoml Sport kwis De Kuituur- en Sportraad van Wieze organiseert op vrijdag 14 november om 20 u. in de gemeentelijke turnzaal aan de Schoolstraat, haar jaarlijkse Sportkwis, die per ploeg betwist wordt. Het vragenspel omvat drie onderdelen: de Rode Draad, «Zien en Weten» en «Feiten en Data». Voor inlichtingen kan men terecht bij Staf Moens, Gehuchtveld- straat 15 te 9380 Wieze (tel. 053/70.21.58). Op deze ludieke sportmanifestatie komen we volgende week meer uitgebreid terug. Sport en een etentje Wie houdt van een spannende judodemonstratie, een heerlijke schotel spagetti of een lekkere portie pannekoeken, komt aan zijn gading tijdens de «Deegwaren Tweedaagse» die door de Wiezer judoklub «Kohoro Kwai» in de zaal van het Ontmoe tingscentrum te Wieze ingericht wordt. Dit op zaterdag 15 november van 18 tot 23 u, en op zondag 2 november van 15 tot 22 u. Volleybal te Lokeren Zoals bekend startte op zondag 19 oktober de rekreatie* volleybalcompetitie voor de Lokerse ploegen seizoen 19% 1987 Ondertussen is de eerste speeldag afgewerkt. Het initiatief van deze kompetitie gaat uit van de stedelijk! sportraad van de stad Lokeren. Het mocht dit jaar rekenen a een groeiende belangstelling. Niet minder dan 20 recreatievt volleybalploegen uit Lokeren schreven zich in voor het nieuw seizoen. De eerste speeldag, gespeeld in tornooivorm werd zoal gezegd gaspeeld op zondag 19 oktober en gaf volgend eind* sultaat: Poule I: 1. Delta Eksaarde, 2. Dokinap, 3. Vitez II, 4. Vitez I. Poule II: 1. Dop Sport, 2. Van Branden, 3. VTBS, 4. Eureka. I Poule III: 1. De Schrijver, 2. T-74, 3. De Uiltjes, 4. Revobekj Dames Poule IV: 1. Den Duvel, 2. Oka, 3. Follieballers, 4, Vrienden- kring. Poule V: 1. Revobek Heren, 2. Tornado's, 3. T-club, 4. Okapi. De eerste van elke poule zal tijdens het volgende tomooi in hogere poule aantreden, terwijl de laatste van elke poule e* reeks lager zal spelen. De volgende speeldag is op zondag 14 december. Volvo International Develop- voor de levering van 179 FU ment Corporation heeft met 6x4 trekkers. Het is de eerss het staatstransportbedrijf Na- maal dat Volvo vrachtwagens tional Logistic Cell in Pakistan aan Pakistan levert, een overeenkomst gesloten CMBV-aktiviteiten De Christelijke Middenstand en Burgersvrouwen hebben voor november de volgende kalender vastgelegd. Donderdag 6 nov. voordrachtavond die verzorgd wordt door Leen Vermeiren. Zaal VVlBZG «De Ring», Ringstraat. Donderdag 27 nov. «Kerstmis bij ons *w,° thuis» Mevr. Van Acker zal er komen.praten over het maken van adventkransen, deurkrans, en eenvoudige tafelstukjes voor de kersttafel. Lokaal «Kath. Kring» vanaf 14 uur. Vrijdag 28 november gewestelijke bijeenkomst voor alleenstaanden Het onderwerp is «Creativiteit in het alleen zijn». Lebbeke Naar de Opera De VWB organiseert een uitstap naar de Gentse Opera voor het bijwonen van de musical «My fair Lady». Het vertrek te Wieze is voorzien om 18.55 u. (in Lebbeke 18.45 u). Vaderlandse plechtigheden De burgemeester van de stad Lokeren nodigt de bevolking, verenigingen, onderhorige besturen en schoolhoofden uit om op dinsdag 11 november deel te nemen aan de herdenkingsplech tigheid die zal gehouden worden ter nagedachtenis van de slachtoffers van beide wereldoorlogen. De optocht zal vertrek ken vanop de Markt om 10.20 u. en zal defileren voor het stadhuis zich begeven naar de dekenale kerk waar om 10.30 u. een plechtige Mis wordt opgedragen voor de Lokerse slachtof fers. Na de kerkelijke ceremonie zal de stoet langs de Kerk-, Luik- en Voermanstraat zich begeven naar het Vrijheidsplein om bloemen neer te leggen aan het Vrijheidsmonument. Daarna keert de stoet naar het stadhuis terug, waar eretekens zullen uitgereikt worden aan leden van Vaderlandse Verenigingen. De plechtigheid zal eindigen met de uitvoering van het nationaal lied. Ter gelegenheid van Koningsdag zal op zondag 16 november om 11.45 u. in de dekanale kerk de lofzang «Te Deum» gezongen worden. De inwoners worden verzocht hun huizen te bevlaggen. De burgemeester is ervan overtuigd dat de Lokerse bevolking deze oproep zal beantwoorden en door het bevlaggen van de huizen getuigenis zal afleggen van haar trouwe vaderlands liefde. Werken aan spoorwegoverwegen Volgende ovenwegen worden van spoorstaven vernieuwd op volgende data: Overweg 57 (Eekstraat): van 18.11.86 om 16 uur tot 19.11.86 om 15 uur. Overweg 58 (Bormtestraat): Van 19.11.86 om 15 uur tot 29.11.86 om 15 uur. Overweg 60 (Nieuwe Molenstraat): van 25.11.86 om 15 uur tot 26.11.86 om 15 uur Overweg 61 (Nieuwe Stationstraat) van 26.11.86 om 15 uur tot 27.11.86 om 15 u. Tijdens deze werken is het verkeer onmogelijk. Een wegomlei- ding wordt ter plaatse aangeduid. De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex Bergemeersenstraat 18 AALST f DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.84 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool.. op slechts 1 adres Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde a Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. Het Algemeen Bestuur voor Ontwikkelingssamenwerking ABOS heeft een brochure uit gegeven over de woestijnvor ming. Daarin wordt een synte- se opgemaakt van de Belgi sche bijdragen tot de strijd te gen woestijnvorming. De bro chure is gratis verkrijgbaar bij het ABOS. Marsveldplein 5, bus 57 te 1050 Brussel. Okto Zaten -US5 H8.V. same Zelh toe dondi Jaar In hi jubile Pools Met di liep hi Van P Herstt door I schap fonds] en ui: werke orgelp Gregc koora er in akade Silezii Toegi D'Hoc Schot ten (c Wie li Thea' 0p vr Tielrot woner Iedere u De Men Berlare Stamboomonderzoek Wie op zoek wil naar zijn roots, kan op dinsdag 4 november in de vergaderzaal horen wat daar allemaal komt bij kijken. De Berlaarse Heemkring legt er vanaf 19.30 uur uit waar men moet op letten, hoe men aan informatie kan geraken, enz. Films in Joko In de filmcyclus van jeugdhuis Joko komen deze maand nog 'Places in the heart' (11 november) an 'Amadeus' (16 november) aan de beurt. Kaarten zijn te verkrijgen in het jeugdhuis, E. Hertecantlaan 32 te Berlare. CM Ziekenzorg stelt tentoon Op 1 en 2 november tonen de leden van de Berlaarse hobbyclub van het CM de (kunst)werken die het voorbije jaar werden gemaakt. De opbrengst van de verkoop ervan is ten voordele van de plaatselijke ziekenzorgwerking. De tentoonstelling is te bekijken in de Parochiezaal op zaterdag en zondag van 9 tot 12 en van 14 tot 20 uur. Sportkwis Vrijdag 7 november om 20 uur heeft in de parochiekring te /-••> - Overmere de tweede KWB Sportkwis voor verenigingen plaats. Hij kreeg van schepen Pensaert een dekoratie Het herstelbeleid Vrijdag 31 oktober om 19.30 uur heeft in de parochiezaal van Berlare een info-avond plaats over de sociale.zekerheid. De KWB organizeert deze bijeenkomst over besparen, herstelbe leid of bezuinigingen. Wipschietingen Vrijdag 31 oktober om 19.15 uur bij Blauwe Duivels Fina kalkoenschieting en orn 19.30 uur bij Blauwe Duivels Sint- Hubertus geldschieting. Zaterdag 1 november om 15 uur bij Kermisvogels Uitbergen en om 20 uur bij Weekendschutters café Sint-Hubertus kalkoen- en haanschieting. Zondag 2 november om 9.30 uur bij Blauwe Duivels Sint-Hubertus Donk en om 15 uur bij Kermisvogels Uitbergen en Rodeo Overmere. Maandag 3 november om 15 uur bij Donk Eendracht palingschieting. Dinsdag 4 november om 19 uur bij Kermisvogels Uitbergen. Georges Moerman nieuw raadslid Georges Moerman volgt het overleden PVV-raadslid Hector Blancquaert in de Berlaarse gemeenteraard op. De heer Moerman woont aan de Donklaan 76 te Uitbergen. Toegangsweg sporthal goedgekeurd Tijdens de jongste gemeenteraad werd de nieuwe toegangsweg tot de sporthal goedgekeurd. De twee ingediende bezwaarschriften werden verworpen. De VU stemde tegen en de SP onthield zich. Berlare. De heer Van Huff el, direkteur van de jongensschool te Overmere gaat op rust. Welsele. Het eeuwfeest van fanfare De Kunstliefde blijft duren. Als apotheose werd door - schepen Smet aan de voorzitter van de muziekvereniging een kunstschotel aangeboden (Iv) rr Melsele. Naast de sporthal, op het «Wit Zand», konden de jonge fietscrossertjes hun Beveren. De Bond van Grote en Jonge Gezinnen organiseerde een tweedehandsbeurs in beoefenen (Iv) de sportzaal van de centrumschool (Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 10