I 3 3 3 F Boeven dansen in Sint-Niklaas MARIE-ELISE STELT TENTOON IN HINGENSE CASTELEYN Temse Romeinse munten in Dendermonds Z wij vekemuseum mmsMm Vivaldi - koncert van Fiori Musicali in Sint- Niklaas Executive search? VKW Dendermonde- Aalst weet er alles van De Voorpost - 31.10.1986 -11 St.-Gillis-Waas i door 11 novembervlering Met het vriendelijk verzoek vanwege het kollege van burge meester en schepenen om de huizen te bevlaggen worden in Sint-Pauwels de plechtigheden van de 50ste verjaardag van Wapenstilstand voorgesteld: 9.15 u. samenkomst aan het gemeentehuis, 9.30 u. plechtige H. Mis, 10.15 u. plechtigheid aan het monument der gesneuvelden en uitreiking eretekens. KVLV. St.-Pauwels kookt Op maandagen 10 en 17 november kookt KVLV St-Pauwels «eer in de bovenzaal van de Parochiale Werken, telkens te 14 en 19 uur. Thema's zijn rijst, klassiek of exotisch, en konserve ren van eigen land- en tuinbouwprodukten. Omnisport BGJG De Klinge Zaterdag 15 november spelen Studio City en dj. Patjelli ten dans op het jaarlijks bal van Omnisport BGJG. Het optreden bijwonen kost 50 frank in Feestzaal Van Dijck, vanaf 19 uur. Rond 21 uur zal de muziek echter aangepast worden zodat in de vooravond vooral de jeugd en later iedereen ruimschoots aan zijn trekken zal komen. Blijf Fit-bestuursstartvergadering Op vrijdag 31 oktober gaat de eerste bestuursvergadering van WTC Blijf Fit in Sint-Pauwels door in het lokaal café Gemeen tehuis. Leden die volgend seizoen tot het bestuur wensen toe te treden zijn welkom. Koor- en orgelkoncert Op initiatief van de CVP-Jongeren zullen op vrijdag 14 novem ber de vier gemeentelijke koren optreden in de kerk van De Klinge. Ook orgelist Frank Agsteribbe zal koncerteren. Kaarten in voorverkoop kunnen bekomen worden bij Chris Lippens, Kronenhoekstraat 12, Sint-Gillis aan de prijs van 50 frank. Motorcrossbal Het jaarlijkse bal van motorcrosser Ronny Provost gaat door op zaterdag 8 november in zaal Centrum, Dorpstraat te Stekene. DJ Staf speelt ten dans vanaf 20.30 u. Harmonie De koninklijke harmonie Sint-Cecilia uit Tielrode viert in het voorjaar van 1987 haar 175-jarig bestaan. Naast bijzondere aandacht voor het programma-aanbod voor deze feestviering, willen zij ook een boek uitgeven. «De geschiedenis van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia van Tielrode». Dit blijvend aandenken vergt volgens de initiatiefnemers een enorme finan ciële inspanning. Deze inspanning gaat hun eigen mogelijkhe den ver te boven, zodat zij genoodzaakt zijn een beroep te doen op een vorm van mecenaat. Een ere-komité zal opgericht worden. Personen of instellingen die daartoe willen behoren zullen (indien gewenst) nominatief worden vermeld in het boek. De uiterste datum voor toetreding werd bepaald op 15 decem ber 1986. Meer informatie bij voorzitter Gustaaf Goossens. Vieringen Naar aanleiding van de 41ste verjaardag van het einde van de tweede wereldoorlog doet burgemeester Van Riet een bijzonde re oproep tot alle scholen en verenigingen van groot-Temse opdat zij hun volledige medewerking zouden verlenen aan de - v-irtT plechtigheden van dinsdag 11 november. Een bijzonder oproep 7 j M l i. v richt de burgervader tot alle muziekverenigingen van de deelge- l r v meenten, opdat zij, elk in hun deelgemeente, voltallig aan de optocht zouden deelnemen. In de deelgemeenten zal op Sint-Gillis-Waas. Na de ontvangst van de vijftigjarigen uit de gemeente was ook voor de zestienjarigen een bijeenkomst dinsdag 11 november in de voormiddag een plechtige requiem- voorzien (dw) dienst plaatsvinden in de diverse kerken. Ter gelegenheid van het feest van de dynastie (16 november) zal ook in iedere deelgemeente en Temse een plechtig Te Deum gehouden Sint-Niklaas Boevenbal De oudleerlingenbond van de Broederschool voert op 31 oktober 1 en 3 november om 14 u. op «Boevenbal», naar Jean Anouilh, in de schouwburg. Wandelen In Belsele Culturele Centrale Rust Roest gaat op 4 november op wandel in Belsele. Men vertrekt om 13 u. aan het stadhuis, met auto's. Op 25november is een daguitstap gepland naar Sas Van Gent. Info «tel. 776.35.14 s Toneel bij De Goudbloem «Thuis» van Hugo Claus wordt in een regie van Dimitri Dupont opgevoerd door De Goudbloem in de schouwburg. Op 7, 8, 9 en 10 november om 20.15 u. Oktoberrevolutie Zaterdag 8 november om 20 u. organiseert de vereniging België •USSR in de Truweelstraat 123 (Masereelhuis) een groot feest n.a.v. de Oktoberrevolutie, of althans de herdenking daarvan. In samenwerking met het Masereelfonds. Info via tel. 779.89.39 of 771.03.07. Nationaal sekretaris Mark Braet houdt een voor dracht, konsul Arkhipov van de USSR verzorgt de herdenkings- •söe en het koor Kalinka treedt op. Een Russisch eetmaal wordt toebereid door Sowjetvrouwen uit het Waasland. Boekenbeurs Belsele In let gemeentehuis van Belsele vindt op 9 en 10 november een boekenbeurs plaats in een organisatie van het Davidsfonds. Gastsprekers zijn Guido Van Puyenbroeck en Gerda Van Erkel, be«fen auteurs. Zelfverdediging voor vrouwen Hoe belangrijk is weerbaarheidstraining voor vrouwen? Op donderdag 6 november om 20 u. verneem je er in de stadsbi bliotheek alles over. De Federatie Vlaamse Vrouwengroepen organiseert een bijeenkomst daarover Jaarfeest volkstuiniers In het Dobocentrum vindt op 8 november om 19 u. het pbileumjaarfeest plaats van het Koninklijk Werk voor de Volks tuinen Sint-Niklaas dat negentig jaar bestaat. Poolse kooravond Met de restauratiewerken aan de dekanale hoofdkerk te Temse iep het kerkorgel (gebouwd in 1759 door meester-orgelmaker Van Peteghem) waterschade op en moest het hersteld worden. Herstellingskosten stegen tot 2.600.000 fr. Inmiddels werden door het gemeentebestuur, de kerkfabriek, verzekeringsmaat schappijen en via allerlei benefietavonden (galakoncert, orgel fonds) reeds voor meer dan 2 miljoen fondsen bijeengebracht en uitgegeven voor deze herstelling. De nog uit te voeren werken belopen nog ongeveer 500.000 fr. Om uiteindelijk het orgelpatrimonium helemaal op punt te krijgen heeft het Sint- Gregoriuszangkoor van Temse het initiatief genomen om een kooravond te organiseren. Op vrijdag 7 november om 2Q uur is 6' in de hoofdkerk te Temse een éénmalig optreden van het akademisch meisjeskoor uit Wroclaw (de hoofdstad van neder Silezië in Polen) en het kamerkoor Singhet Vro uit Rupelmonde. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij Werner Bulteel, Cl. DHooghelaan 49 te Temse en bij Georges Van Royen, Schoolstraat 54 te Temse. De prijs bedraagt 150 fr. Steunkaar- ten (die geen toegang geven tot die avond) bedragen 100 fr. Wie lid wil worden van een beschermkomité betaalt 1.500 fr. Theater Op vrijdag 7 november organiseert het Davidsfonds, afdeling helrode, een uitstap naar het Fakkeltheater in Antwerpen. Zij Wonen de voorstelling bij van de komedie «Rijen en Vrijen» ledereen kan meegaan. Aanvang van de voorstelling om 20.30 u De prijs van de bus en het toegangsticket bedraagt 400 fr. Men vertrekt op het dorpsplein om 19.30 u. Informatie bij de Plaatselijke bestuursleden. Drie gauwdieven op pad, op hei dak, in uw zak. Op weg naar het «Boevenbal», toneelwerk van Jean Anouilh, gespeeld door de Broederschool op vrijdag 31 oktober, zaterdag 1 november en maandag 3 november, in de Sint-Niklaas stads schouwburg om 20.15 u. De oudleerlingenbond van de humaniora heeft ze uitgenodigd voor uw genoegen, regisseur Jaak Van der Helst heeft ze vakkundig getraind, de rest van het veertig-koppig toneelgezel schap wacht al in de schouwburg te Sint-Niklaas. En wat brengen ze mee, Willy Coppens, Harry De Swarte en Willy Geleyn? Voor kaarten moet u zelf zorgen: 150 fr. (125 fr. voor groepen) bijproduktieleider Robert De Canne, tel.: 031776.58.41. Van 15 tot 30 november organizeren de stedelijke musea van Dendermonde in samenwerking met de Dendermondse numismatische kring in het Zwijve- kemuseum een tentoonstelling rond «Romeinse munten». Deze 47-jarige kunstena res was reeds van in haar jeugd met tekenen en schilderen bezig. Doch toen Marie-Elise de wens uitdrukte om naar de aca demie te gaan en zich in dit vak te vervolmaken, werd dit bij haar zeer conserva tieve ouders op een «njet» onthaald. Zij liep dus verder de inge slagen studierichting, doch het schilderen heeft haar nooit losgelaten. Doch het huwelijksleven en de drukke bezigheden bij de opvoe ding van de kinderen, bete kenden een onderbreking. Het was door een buur man-beeldhouwer, die aca demie volgde dat ook zij zich uiteindelijk liet inschrij ven voor de cursus schilde ren en tekenen. Marie-Elise, die geboren werd in de pol dergemeente Meerdonk, verhuisde nog bitter jong naar St.-Niklaas wegens de beroepsaktiviteiten van haar vader. Na haar huwe lijk kwam ze naar Temse wonen, waar ze nog steeds gehuisvest is. 11 jaar gele den kreeg Mari^Elise haar eerste onderricht op het ar tistieke vlak en dit gebeurde te Temse aan de kunstaca demie onder leiding van Jet Vael en Van Kerstavond. Later werd het de Acade mie te St.-Niklaas waar ze tekenen volgde bij Neve, Pijl en Heye en later schil- van de tentoonstelling in de deren bij Roelant en De Casteleyn zal Marie-Elise Volder. Pas heeft ze haar ter plaatse haar kunde de- laatste jaar erop zitten en monstreren. De vernissage nu komt ze met een vol- werd opgeluisterd door Ma- waardige reeks schilderijen rie-Louise Mattheussens, naar buiten. De prachtige lyrische sopraan en Cyrill sten te Antwerpen, wist op een zeer vakkundige ma nier deze kunstenares voor te stellen en haar artistieke kwaliteit te benadrukken. Nog even vermelden dat deze tentoonstelling nog Inleider Creten met naast zich kunstenares Marie-Elisé (CSC) landschappen en de mooie bloemenruikers verraden haar fijngevoeligheid. Al hoewel Marie-Elise uitmunt in het bloemen- en natuur- schilderen, mag men niet over het hoofd zien dat ook haar portretten en stille vens naar volmaaktheid dingen. Tijdens de dagen Moret, tenor. Beiden zon gen een duet van Mozart en nog andere werken van beroemde meesters. De muzikale begeleiding ver zorgde pianiste mevrouw Peeters-De Meulder. Inleider Jan Frans Creten, voorzitter van de werk groep voor plastische kun- loopt tot en met 11 novem ber en toegankelijk is iedere zaterdag, zondag en feest dag, telkens van 14 tot 18 uur en eventueel op aan vraag op het telefoonnum mer 03/771.19.28. GIO. Vorig jaar konden vele be zoekers een blik werpen op een verzameling zeldzame Keltische munten. Dit jaar gaat alle aandacht naar de munten uit de Romeinse tijd. Met behulp van een 400 tal gouden, zilveren en bronzen munten uit enkele privé verzamelingen, zal ge tracht worden een goed overzicht te bieden van de muntslag vanaf de periode van de republiek tot die van de laatste keizers. Hierbij zal ook aandacht worden besteed aan de munten uit het eigen Vleeshuismu seum en aan de belangrijke Romeinse muntschat die in 1607 door een landbouwer in Mespelare werd opge dolven. Verder wordt de tentoon stelling verlucht met een aantal kaarten van het Ro meinse Rijk, een kern van boeken en een reeks doku- mentatiepanelen betreffen de allerlei andere as pekten van de Romeinse bescha ving. Ook ditmaal zal er in een zeer beperkte oplage een eenvoudige, doch kwali teitsvolle brochure over de tentoonstelling te koop worden aangeboden. De tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 14 no vember om 19.30 uur en is voor het publiek toeganke lijk van maandag tot vrij dag van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur; op zaterdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. De toe gang is gratis. Op maan dag 17 november om 20.00 uur wordt in het stadhuis een voordracht gegeven over dit onderwerp door Ferdy Willems. Dendermonde. Het Brecht-Eiselkoor tijdens zijn optreden (vh) Dendermonde. De belangstelling was groot voor het optreden van het Brecht-Eiselkoor in het stadhuis (vh). Sornoo^(vh)d nauwkeurig de Puntenstand bij tijdens het ACV- De jaarlijkse koncerten van het gemengd koor Fiori Musicali worden zowat een traditie in Sint-Niklaas. Na een eerste manifestatie in 1984 rond Mozart volgde in 1985 de uitvoering van Bachs «Weihnachtsoratorium». Op 16 november is Fiori Musicali toe aan het derde koncert, met uitsluitend muziek van Antonio Vivaldi. Het koncert vindt op zondagavond om 20 uur plaats in de Sint-Niklase kollege- kerk. Jo Van Eetvelde heeft de algemene leiding. Op het programma staan een koncert voor piccolo en strijkorkest; concerto voor fagot en strijkorkest, concerto voor viool, orgel en strijkorkest; «Beatus Vir» voor koor, orkest, sopraan en mezzosopraan, en «Gloria» voor koor, orkest, sopraan, en mezzo. Fiori Musicali organiseert samen met het Lokers Kamerorkest. De ensembles ontstonden resp. in 1983 en 1982 onder impuls van Jo Van Eatvelde, orgelvir tuoos, beiaardier en komponist. Hij hoeft, dunkt ons, in deze kolommen niet meer te worden voorgesteld. Sopraan Annemie Moens is lerares aan de muziekakademie van Lokeren, ze trad als lid van het ensemble Melopea in binnen- en buitenland op. Mezzo-sopraan Rita De Plancke studeerde in o.m. Salzburg en Manila, ze is als leerkracht verbonden aan het Brusselse muziekkonservatorium. De andere solisten zijn Hilde Pas, viool, Jenny Van Eetvelde-Stoop, orgel, Dirk De Cal uwé, piccolo, en Iwein DUaese, fagor. Repetitor is José Sommerlinck Kaarten tegen 250 of 200 frank kunnen worden besteld bij de leden van het koor of telefonisch via nr. 03/776.55.30. (wv) In het kader van het tema «executive search: mythe en werkelijkheid» organizeert het Verbond van Kristelijke Werkgevers en Kaderleden Dendermonde - Aalst een se minarie. Op maandag 13 no vember om 20 uur worden be langstellende medewerkers en. zakenrelaties uitgenodigd om deze vergadering in de Cera lokalen aan de Kerkstraat 2-4 te Dendermonde bij te wonen. De heer Jean-Marie Van den Borre, adjunkt-direkteur van Korn Ferry te Brussel die reeds jaren jaagt op toptalent voor bedrijven, zal er van uit zijn rijke ervaring het ant woord geven. De mythe rond de aktiviteiten van de «koppensnellers» leeft degelijk en wel. vooral in het hoofd van het publiek. In wer kelijkheid veronderstelt de Executieve Search een minu tieus en uitermate professio neel werk waarbij de verschil lende kwaliteiten van een top manager worden onderzocht. Headhunting zelf is trouwens ook big business geworden, het is een groei-industrie kwa omzet en kwa aanzien. De ex- pose wordt gevolgd door kans tot vraagstelling evenals een drink. tylen kan voor deze interessan te voordracht-inschrijven voor 11 november op het adres VKW, F. Laurentplein 15 te 9000 GENT. Op dinsdag 18 november om 17 uur wordt in het Provincie huis te Antwerpen de CIB Pie- ter Pourbusprijs 1986 uitge reikt aan Daniel Denys, burge meester van Roeselare en zal Andre Suys. erevoorzitter- stichter van de Nationale Fe deratie der Immobiliénkamers de CIB Georges De Wande leerprijs 1986 in ontvangst nemen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 11