Ook al die nieuwe radio, programma s in TV-Ckspr gezien? Geslaagd jaarfeest van de PW-Vrouwen te Berlare Provincieraadslid Albert De Smet: ruimte voor vervullen van demokratische rol binnen de eigen strukturen Muzikale happening in het kader van 11.11.11 .-aktie te Buggenhout Three Bands For Peru Strip-, speelgoed- en hobbybeurs te Hamme Negende palingfeesten te Buggenhout-Opstal Zestiende boekenbeurs in Opstalse bib CVP-afdeling Buggenhout in konklaaf Zestien jaar geleden is het initiatief genomen door de heiligen) van 1U tot 12 en van plaatselijke bibliotheek van Opstal in samenwerking met 15 tot 20 uur; de toenmalige Davidsfonds-afdeling Opstal. Enkele jaren Zondag 2 november (Allerzie- later sprak men op den Opstal reeds van Boeken-, Platen-, len) van 10 12 en van 15 101 Postzegel- en Speelgoedbeurs die toen werd georganiseerd DeU^ekenbl,u„ is tis toe. in samenwerking met de Postzegelkring Het Torenhof. De leidende figuur achter deze zestien-jaren Opstalse Boeken beurs was in den beginne Erik Van Riet. De Boekenbeurs, gankelijk voor iederean. Dit keer geen plechtige ope ning, maar op een manier - ei- met alle aktiviteiten daarrond had steeds plaats rond het gen aan den Opstal. De Open week-end van Allerheiligen. bare Bibliotheek Opstal biedt een gratis vat aan in Café To renhof ter gelegenheid van de opening van haar ló* Boeken beurs. Gedurende de laatste jaren Martha Boeykens. werd er steeds getracht om Sinds enkele jaren is er eer nieuwe dingen bij deze traditie stand van Bond Zonder Naam. te betrekken. Zo kende men Ook dit jaar heeft men gemikt onder andere medewerking op iemand van eigen bodem, van: Het Rode Kruis, De Cac- namelijk op Buggenhoutse iusklub, VAB-V1B, 11.11.11, kunstenaar Tuur De Rijbel, door Mevr" Goossens. Wan- w i°"a"dHwaa""';tnknn. zij n portret in enkele weging ,n Berlare immers Hee- ham Lemmens met een ten- is gezegd en geschreven zowel K™,ai. t.„. Op zondagnamiddag is er een demonstratie portrettekenen Berlare. De PW-vrouwen hielden hun jaarlijkse algemene vergadering (jj). oossens. Wan neer U hiervoor interesse hebt ogenblikken. Doorlopend is er tor Blancquaert, die jarenlang de tentoonstelling schilder- en een spilfiguur was van de r... kunstwerken van Tuur De Rij- PVV, Gemeenteraadslid en Reeds meerdere malen werd plaats voor de 16 keer in zaal j r „r Li-. Tn.uwi.or be' onder het tema «Vlaande- Voorzitter van de Liberale fan- toonstelling oude leger- in binnen- als buitenland, uniformen en aanverwanten. De Boekenbeurs heeft dit jaar cr getracht om het geheel te Het Torenhof (achter de kerk omkaderen met enige kunst- van Opstal) op volgende data werken. Vorig jaar kreeg men en uren; oezuj. fare en vele andere vereni- hiervoor de medewerking van vrijdag 31 oktober van 18 tot De stand van Bond Zonder enkele Buggenhoulse kunste- 22 uur Naam is ook dit jaar weer 'c!,en ler" da!,het «*"- „aars: Francois Heymans, Zaterdag 1 november (Aller- presenr. stelling: De vrouw in Egypte, afgesloten met een lekker glas op de Brusselse Grote Markt; een spahetti-avond met uiteen zetting van Dr. Van Malderen over gezonde voeding voor hart- en bloedvaten; een chou- croutte-avond en eigen gebak ken taarten; een scheldewan- deling die dan wel letterlijk in het water viel en moest vervan- Net als vorig jaar wordt de 111111 .-aktie te Buggenhout ook dit jaar gevoerd ten voordele van een ontwikkelingsprojekt in het Zuidamerikaanse Peru. Naast de klassieke zilververzameling van het kas- methoden waarop de Buggenhoutse bevolking gesensibiliseerd wordt en om financiële teel van Laarne, dan weereen medewerking zal worden gevraagd, besloot het ll.ll.ll.-komitee dit jaar een ekstra- fietstocht besloten met een evenement op te zetten. Op zaterdag 8 november, de aktiedag, wordt in de Gemeentelij- etentje in het restaurant De ke sporthal te Buggenhout een benefiet-happening «Three Bands For Peru» opgezet. Waele; het traditioneel moe- derfeest; de jaarlijkse grote zo- Over deze happening organisa- tree. «The Fake Band» speelt vember, te 20 u. in de Buggen- merreis die de PVV-Vrouwen tor Pol Verest: Bij de program- covers, vooral van soul; rythm houtse sporthal. met de boot van Brugge naar Pierre Van Rossem Gent bracht; en een bezoek achter de scène van de Ant- matie ben ik vertrokken van de blues en bluesnummers, idee de avond totaal Buggen- De derde band is eigenlijk een houts te houden. En dat is hij gelegenheidsband. «Blue and ook geworden, want gepro- the Blues Band» is samengc- grammeerd staan optredens steld uit zes zangers onder van drie Buggenhoutse groe- wie ikzelf en de muzikanten pen. Allereerst de Sint-Isido- van «The Fake Band». Wij rusband, die enige tijd geleden brengen nederlandstalige tek- een naamverandering onder- sten, nieuwe teksten van de ging en sindsdien «The Real hand van Jan Van Damme en Music Band» heet. Onder lei ding van dirigent Frans Lau- 7"elf, °P, bcstaande melo- op zaterdag 8 november a.s. dieën. Wij brengen een zeven- organiseert de Oudervereni- wers put de band uit zijn geva- tal nummers in het rythm j van de Rijkssch0len Ham- rieerd repertorium dat zowel blucsgenre; twee ervan behan-de 3de strip- speelgoed- echte big bandmuziek omvat delen het thema ontwikke- Cn hobbybeurs. Dit in de feest- Jweede-hrnd^tri^' Van 1*5 to~t als Beatles-suksessen en meer hngssamenwerking. van de school )angs de -- moderne nummers. «Three Bands for Peru» brengt LoyStraat 70 te Hamme Daarnaast krijgen de aanwezi- een gevarieerd muzikaal pro- De bczoeker za| er njet alleen gen een optreden van .The gramma van eigen. Buggen- kunnen ke„„ismaken met hob- - houtse bodem en kost aan de by,sten die druk bezig zijn met toeschouwer 120 F bij betaling boetsere„, schilderen, figuur- ii de ingang van de sporthal. Fake Band», vroeger bekend als de «Heren Woestebaar en de Golfbrekers», Deze «woes te heren»-band onderging kwa In voorverkoop slechts 100 F. fcjfjgt ook een ruim overzicht bezetting enkele wijzigingen. Vanzelfsprekend gaat de op. van zowd ki^ek speelgoed Zo kwamen twee nieuwe bla- brengst naar het plaatselijk a,s njeuwigheden in deze bran- zers de band versterken cn projekt gesteund door het che Dit vanzelfsprekend in maakte ook pianist Piet De ll.ll.ll.-komitee. Ridder uit Lebbeke zijn en- Afspraak op zaterdag 8 no- k|aas Ook de stripliefhebbers komen ruim aan hun trekken, zowel wat de nieuwste uitgaven be treft als de klassiekers -handsstrips. Van 18 u. komt Willy Linthout, tekenaar van de overbekende Urbanusstrip, bovendien zijn albums signeren. Een buiten kansje dus om een uniek al bum in zijn bezit te krijgen, macramé enz., maar Aan de bezoekers wordt ook de gelegenheid geboden te ver pozen, in het cafetaria, waar o.a. wafels en streekbieren ge- degusteerd kunnen worden. (pvr) Geen zoekwerk meer. Je houdt of van klassiek of van populaire muziek... Je slaat dus TV-Ekspres meteen open op de bladzijden «radio-selektie klassiek» ofwel «radio-selektie populair». En daar vind je in een oogopslag de beste programma's in je eigen genre. Maar dan ook telkens het komplete menu met alle nummers! het vooruitzicht van Sinter- Torenhofkomitee ook nog de kans om het meubilair van hei café te vernieuwen, zodat het parochiaal kompleks zowel buiten als binnenin een nieuw aanblik krijgt. Op zaterdag 8 november, va 18 tot 22 u. en op zondag) november, van 11.30 u. tot 14 u., staat er paling in 'l groeno! in tomaat op het menu. Verge zeld van ofwel frieten oI brood. Eén dergelijke portie kost 35? F, voor een kinderportie be taal je slechts 200 F. Wie gets paling lust neemt vol-au-vetr met frieten of brood en betaalt 200 F. Kinderportie 125 F. Et wordt ook thuis besteld. Op zaterdag rond de klok Ut half zes, op zondag rond dr klok van half twaalf. (H 14 - 31.10.1986 - De Voorpost In zijn tussenkomst op de Pro vincieraad onderstreepte Al- bert De Smet (CVP-Dender- monde) dat blijkbaar niet bij alle politieke partijen het pro vinciaal beleid met evenveel waardering wordt benaderd. Sommigen reppen zelfs in hun programma's met geen woord over het provinciaal beleid. En toch heeft de provincieraad zijn nut. Gouverneur Baltha zar heeft dat terecht onder streept, zo zei Albert De Smet die er voor waarschuwde dat men de provincieraad niet mag terugduwen in de rol van een demokratisch sierapparaat.? Voor hem en voor de CVP is het duidelijk dat de provincie raad het hoogste gezagsorgaan is van de provinciale instellin gen en dat het ook als dusdanig moet worden erkend en geher waardeerd worden. De provin cieraad moet het beleid van provinciaal belang bepalen en kontrole kunnen uitoefenen op de realisatie van dat beleid. De raad moet dan ook de nodige middelen en mogelijkheden krijgen om die rol te vervullen Daarom, aldus Albert De Smet in zijn tussenkomst, wordt van de raadsledan veel inzet verwacht. Volgens hem moet het kontrolerecht van een raadslid trouwens verder gaan dan de louter «klassieke provinciale belangen». Het raadslid zou ook kontrole moeten kunnen uitoefenen over bepaalde opdrachten van algemeen bestuur van de depu tatie en hij dacht hierbij aan het milieubeleid en de openba re veiligheid. Geen entoesiasme over begro ting Raadslid De Smet gaf toe dat de begrotingscijfers de CVP niet met vreugde stemmen. Hij vroeg zich af of men in het verleden fouten heeft gemaakt en formuleerde vervolgens en kele vaststellingen: de uitga ven opgelegd door de hogere overheid naar voor schuiven als één van de voornaamste redenen voor de budgettaire problemen, is niet nieuw. Vele van die uitgaven waren immers al lang op voorhand voorzien cn men had daar dus rekening kunnen mee houden. Men heeft de milieubelasting al te lang symbolisch behouden. Op het vlak van de fiskaliteit be treurt de CVP fraktie dat bij de sanerings- en besparings operatie de vroeger aangekon digde vereenvoudiging achter wege is gebleven. Zijn dat enkele van de negatie ve kanten van de begroting, er zijn volgens raadslid De Smet heel wat punten die tot vreug de stemmen. Men heeft bie- voorbeeld de sociale sektor geen besparingen opgelegd, wat een goede zaak is. Er is bievoorbeeld de steun van 400.000 fr. ter bevordering van begeleid en zelfstandig wonen van gehandicapten. Misschien krap berekend maar in elk ge val een toe te juichen initiatief. Ook inzake gezins- en bejaar denhulp werd het krediet van vorige jaren behouden en dat is toch 42 miljoen. Op het vlak van de jeugdzorg worden nieu we nnitiatieven genomen. En wat de kuituur betreft, ook daar zijn er een aantal initiatie ven genomen die tot vreugde stemmen. De CVP fraktie vroeg dan ook kreatief te wer ken aan het kultureel image van de provincie in plaats van de geruisloze afbouw ervan in de hand te werken. Provincie raadslid De Smet verklaarde verder dat zijn fraktie werk zal maken van de strijd tegen de werkloosheid en vooral dan te gen de jeugdwerkloosheid. «Ook onze fraktie betreurt dat de provincie niet zal kunnen genieten van het stelsel van gesubsidieerde kontraktue- len». Hij pleitte ook voor een degelijk provinciaal onderwijs dat volgens hem moet gericht zijn op marktgerichte discipli nes. Tenslotte vroeg hij aan dacht voor de vernieuwde op dracht die de deputatie te wachten staat: de koördinatie van de huidige exploitatiever gunning en de lozingsvergun ning wordt immers van kracht per 1 januari e.k. Zij worden omgevormd tot een enkele milieuvergunning. De deputatie zal zich vanaf dan ook moeten uitspreken over het aspekt van de indus triële lozing van afvalwater. Zij kan zich laten bijstaan door een advieskommissie en door vijf personen die deskundig zijn ter zake. De aanduiding van die deskundigheid is van het allergrootste belang. De CVP fraktie, aldus provin cieraadslid De Smet zal de be groting van de provincie goed keuren. Ofschoon men hier en daar opmerkingen heeft, toch- blijft de loyale bereidheid tot konstruktief meewerken bestaan. Ontwikkelingsbeleid Provincieraadslid Robert De- clerck had het in zijn tussen komst over het ontwikkelings beleid dat moet stoelen op drie grote krachtlijnen: middelen ter beschikking stellen aan de ontwikkelingslanden om de ar moede uit te roeien; steun aan de uitbouw van vrije en demo- kratische organizaties van ar beiders en boeren en informa tie en bewustmaking van de Oostvlaamse bevolking t.a.v. de derde wereld problematiek. Gezien de al te beperkte mid delen is het volgens hem aan gewezen de armsten te steunen en hij bedoelt daarmee dan de projekten die in Ruwanda lo pen. De werking kan het best verlopen via het NCOS of langs een overkoepelende niet- goevernementele organizatie en men zou op de derde plaats steun kunnen verlenen aan Oostvlaamse ontwikkelingsor- ganizaties. Wat de informatie en bewustmaking aangaat, kan de provincie in de eigen onder wijsinstellingen grotere aan dacht schenken aan deze mate rie en de gemeenten ertoe aan zetten de lokale initiatieven te steunen. Hij had terzake ook enkele vragen tot gedeputeer de Herreman aan wie hij een jaarlijks overzicht vroeg van de lopende projekten en een nota over de planning voor het komende jaar. Lebbeke. Breckx). Hel Sint-Maartenfeest van Ziekenzorg kreeg heel wat belangstelling (G. Lebbeke. Niets dan stralende gezichten op het Sint-Maartenfeest van Ziekenzorg (G. Breckx). Meer dan 160 leden-zaten zaterdag 25 oktober II. aan op het jaarfeest van de PVV-Vrouwen te Berlare. De jaarlijkse algemene vergadering ging naar Goeie Vlaamse gewoonte gepaard met een etentje dat door iedereen gewaardeerd werd. Het was dan ook een gelukkige voorzitter, mevrouw Diane Schreurs-Van Uytvanck, die samen met haar bestuur haar leden kon welkom heten in de zaal De Eekhoorn. Het feest diende wel te be- werpse Zoo. ginnen met een minder aange- De aansluiting van 27 nieuwe name noot. Pas twee weken leden mocht genoteerd wor- geleden ontviel de liberale be- den. De PW-Vrouwenbond Groep 1 behandelde ekonomi- sche ekspansie, middenstand en financiën, groep 2 had het over het leefmilieu, huisve sting, ruimtelijke ordening en jeugdbeleid. In de 3de groep werden kuituur en onderwijs besproken, terwijl in groep 4 openbare werken en landbouw aan de beurt kwamen. Groep 5 was gereserveerd voor sport en toerisme en een 6de groep hield zich bezig met de OCMW-aktiviteiten. Bedoeling van de dag was hoofdzakelijk samen met de deelnemers na te gaan in hoe verre het in 1982 voorgestelde verkiezingsplatform reeds ge realiseerd werd en welke weg er nog af te leggen blijft. Geheel deze beschouwing stond in het teken van de grote krachtlijnen, die de partij ook destijds in haar verkiezingsma nifest vastgelegd had: tewerk stelling, veiligheid, verfraaiing en jeugd. Uit de verslagen, nadien in plenumvergadering naar voren gebracht door de zes verslag gevers, bleek zeer vlug dat hè overgrote deel van het verk» zingsprogramma reeds gereali seerd is en dat heel wat nuttig wepken thans werden gege ven, niet alleen voor de twa nog resterende jaren, ma# ook reeds voor het niein» platform, dat als leidraad ven de volgende legislatuur dienen. Belangrijk bij de bijeenkomt van verleden zaterdag was wel licht dat burgemeester en sche penen wel zitting hadden genu men in één van de gesprek groepen, maar ditmaal j enkele voorzittersfunktie zich namen. Ze kwamen ab het ware luisteren naar leeft bij de basis. In een speciale vergadering, oj de gemeente zelf dan, zullei de voornaamste facetten va het Steenokkerzcclkonklai! nog meer gedetailleerd beke ken worden. (pvr) van Berlare heeft dan ook dui delijk de wind in de zeilen. De Voorzitster besloot: «Het is voor ons een aanmoediging om in de toekomst op de inge slagen weg verder te gaan wat niet wil zeggen dat wij geen rekening wensen te houden met uw voorstellen, wel in tegendeel. De bedoeling moet inderdaad zijn een bond te hebben van vrouwen voor vrouwen. Op 8 en 9 november wordt het opnieuw een drukke bedoe ning in het Torenhof, achter de Opstalse parochiekerk. Tijdens dat weekend wordt daar immers reeds voor de negende maal overigens door de vzw Parochiale Wer ken een palingfcest georgani seerd. Kwaliteit is er verzekerd cn de prijs is sinds twee jaar een vaste waarde gebleven. Een zeventigtal vrijwilligers staan in voor een degelijke en vlotte bediening. De opbrengst van dit festijn gaat naar het Bouwfonds van de Parochiale Werken. Met de winst van vorige editie werd grond aangekocht. Dit jaar zal worden gestart met de bouw van twee vergaderlokalen in het verlengde van het café en de keuken. Hopelijk krijgt het Voorbije zaterdag, 25 oktober kwam de Buggenhout# CVP in het Kasteel van Ham te Steenokkerzeel bijeen, on samen in diverse werkgroepen de huidige politieke stand van zaken op te nemen. Naast party bestuursleden, namen ook militanten en ver der vertegenwoordigers uit de Buggenhoutse socio-kultu- rele en sportieve sektoren aan de besprekingen deel.

De Voorpost | 1986 | | pagina 14