LI NATIONALE DUI VENTENTOONSTELLING IN LEBBEKE E 'C DE BLOCK - WILLE: SNELHEIDSKOLONIE OP EERSTE PRIJZEN AFGESTEMD! MINIEMENTORNOOI VAN V.A. BAASRODE HET TORNOOI VAN SNOOKERKLUB 2000 XSbC—VAN DE HERDERSEMSE WINTERPROGRAMMA «JONGE LIEFHEBBERS» 28 - 31.10.1986 - De Voorpost De eerste Nationale Duivententoonstelling die vorige zondag door de Verenigde '"d"daad °°k Wa- Lebbeekse duivenmaatschappijen en de KSA-afdeling Lebbeke, in zaal Ons Huis e"a£t - 7™ndp'^rh6 weg georganiseerd werd, kende veel bijval. In KSA-kringen konden we vernemen dat de gevig en aan de ;ongSte opbrengst de kassa flink zal spijzen en daarop kwam het al by al toch aan. Of moeten we aanwezige duivenliefhebber de de samenwerking tussen de diverse Lebbeekse duivenbonden - in het verleden werd wel helft van zijn jonge duiven van eens met 'appelsienen' naar mekaar gegooid - evenzeer als een positieve ontwikkeling volgend jaar aan. Gelukkige ervaren? was de zestienjarige Wini De Wolf. Hopelijk blijven vol gend jaar de katten uit de buurt van Delhays hokken. Vervolgens kwamen we ook aan de weet dat Adolf Aeyels uit Lebbeke, het voorbije sei zoen 91 keer binnen de prijzen vloog en werd voor een bon '87 geschonken door Roger De Geyter uit Lede, 1.700 F geboden. AJ bij al werden ruim 115 jon ge duiven of eieren op deze wijze verkocht. Ons leek de kennismaking met dergelijk evenement welletjes. Toen we de kooien passeerden begon zowaar één van de diertjes te hoesten. Van de rook waar schijnlijk... Pierre Van Rossem Duivensport. De Nationale Duivenshow in de zaal Ons Huis te Lebbeke kende een overdonderende belangstelling (gb) DUIVENSPORT Duivensport. De organisatoren van de Nationale Duivenshow in Lebbeke (gb) Toen wij er in de namiddag even binnenwipten en als kom- plete leek in deze sport, waarin de 'beoefenaars' er vaak ge kooid bijzitten en hun bezitters verbaal vaak beter presteren dan hij of zij die de prestatie levert kennis maakten met dergelijke tentoonstelling, zat de grote zaal van Ons Huis er kwasi gevuld bij. Honderden duivenliefhebbers zaten gerijd aan de tafels en achterin de zaal bemerkten we zowaar de rijen kooien waarin de duiven, omgeven door sigaretterook en het gebabbel van hun ba zen, wellicht op betere tijden zaten te wachten. Links draai de de tapkast op volle toeren. Bij de stands van duivenvoer en materieel leek het eerder rustig. Op het podium was de veiling meester met dienst druk bezig bons voör jonge duiven of kop pels eieren per opbod te verko pen. Dergelijk koppel, ge schonken door Staf Theeuwes uit Poppel, die dixit de veiling meester flink gepresteerd had 'op' La Souterraine, haalde 600 F. Paul Wauters, die zich - even eens naar het zeggen van de veilingmeester - zopas een nieuwe hoed had aangeschaft, zag een van zijn jonge duiven- in-spe 900 F opbrengen. De h. Delhay, voorzitter van de fondclub iiit Haine-St.-Pierre BILJARTEN Alhoewel de gerenommeerde tandem De Block - Wille aan de St. Niklaasstraat te Steen- huffel woont en eigenlijk net buiten onze aktieradius valt, willen we dit kampioenenhok toch even in de kijker plaat se... knapste resultaten werden behaald in de gemeen ten die wel in ons gebied lig gen. Hij presenteerde zijn konkurrenten de rekening in Moorsel, Lebbeke, Aalst. Jos De Block de mentor van deze sterke duivenstam, won eerste prijzen in zestien verschillende gemeenten en dat is voor deze sympathieke ex-cyclocrosser zijn grootste adelbrief. Een duivenliefhebber die aan een gemiddelde van twintig eerste prijzen per jaar komt, staat een heel trapje hoger dan de doorsnee melker. Op tien jaar tijd heeft Josken verwezenlijkt waar anderen hun hele carrière over doen. In 1976 stopt hij met een ster ke wie^erloopbaan inzonder als veldrijder. Hij bouwde zelf een nieuwe woning en schakel de over naar het duivenspel. Na tien jaar wordt de duiven sport een te zware belasting voor zijn beroeps- en privéle- ven en hij besloot er mee te kappen. Het werd een decen nium lang een opeenvolging van successen met zowat twee honderd eerste prijzen. Sterke basis Om een palmares op te bou wen zoals De Block - Wille het deden was het noodzakelijk dat er naar goede afstammin gen werd uitgekeken. Langs Maurice Van Ingelghem (Merchtem) om kon hij be schikken over de rassen van De Smet - Matthijs Lokeren en Jerome Kellens (Boekei), Via Jan Gilijns bekwam hij de ras sen van Van de Velde Scher- penheuvel. Om over een per- fekte keuze voor de goede kruisingen te beschikken bracht hij er ook duiven van algemeen provinciaal kam pioen Edmond De Kerpel - 'V .K KAATSEN IN BAASRODE Biljarten. De laureaten van het snookertornooi in Biljart 2000 te Erembodegem (da) Toekomst Buggenhout 0 Zele Duimen 7 In de eerste wedstrijd van dit tornooi was van bij de eerste opslag reeds duidelijk, dat Ze le Durmen te sterk uitviel voor de Toekomstspelers. De Bug- genhoutse jeugd was niet op gewassen tegen het Zeels over wicht en onder impuls van Van de Velde (geselekteerd als in ternationaal) liep het Durmen- vijftal uit via 0-2 tot 0-4 om daarna zonder noemenswaar dige tegenstand af te stevenen op een 0-7 zege. Finale V.A. Baasrode Zele Durmen Op zaterdag 18 oktober werd in Biljart 2000 te Erembode gem een snookertornooi met een prijzengeld van 10.000 fr. gespeeld. Het tornooi stond onder kontrole van de B.B.S.A. (Belgian Billiards and Snooker Association), re gio Oost-Vlaanderen. Er wa ren 44 inschrijvingen, waar door bij de trekking op 16 oktober beslist werd dat 24 mensen een voorronde zouden spelen. Daardoor waren twin tig deelnemers rechtstreeks ge plaatst. Zo bleven er bij het begin van de eerste ronde 32 over Dat is een ideaal getal voor een tornooi. Onder de overblijvenden waren vele ta lentvolle spelers, die hun spo- ren reeds verdiend hadden in de wekelijkse interklub-wed- strijden zoals de Oostvlaamse kampioen Jan Versteele, René wm mm tereenvolgens De Mesmae- cker, Van Der Gucht en Rob Verstrenghe uit. Deze Van Der Gucht is tien jaar en de jongste deelnemer aan het tor nooi. Die zal de komende ja ren zeker van zich laten spre ken. In halve finale kwam De Geyter Paul Mailly tegen en zij maakten er een spannende wedstrijd van. Beiden lieten verschillende kansen liggen en uiteindelijk zou diegene win nen die zijn zenuwen het best onder kontrole had: Luc De Geyter. Op zaterdag 25 oktober werd de finale gespeeld tussen Dan ny De Schepper en Luc De Geyter. Een finale die er ei genlijk geen was, vermits De Schepper er een formaliteit van maakte. Negentig minuten later en een 4-0 zege rijker kreeg De Schepper de trofee en 1500 fr. overhandigd. De Geyter als verliezer mocht met een trofee en 1200 fr. naar huis, terwijl Luc Troch een trofee mocht in ontvangst ne men als maker van de hoogste break van het tomooi: 45. V.A. Baasrode 7 Toekomst Buggenhout 1 Deze ontmoeting heeft ook niet gebracht wat ervan ver wacht werd. Buggenhout, op gewarmd in hun eerste ont moeting tegen Zele, kon nu ook niet aanpikken bij een op volle toeren draaiende V.A.- ploeg. Nadat VA het ope- ningsspel had gewonnen, moest het bij 2-1 een spel toe staan. De tegenstand van Bug genhout was minimaal en bij V.A. Baasrode was het vooral achterman David en koordspe- ler Jurgen Verhulst, die een opvallende prestatie leverden. Hun aandeel in een alleszeg- gande 7-1 overwinning was dan ook noemenswaardig. De twee overtuigende over winningen van deze finalisten tegen Toekomst Buggenhout, lieten een beloftevolle wed strijd vermoeden. Een match met spanning en spektakel werd verwacht. Daarbij kwam dat de twee boezemvrienden Claes (V.A. Baasrode) en Van de Velde (Zele Durmen) er onder hun beiden een twee strijd zouden van maken om elkaar naar de kroon te steken. Hun vriendschap is ontstaan tijdens hun selektie voor de internationale wedstrijd België - Frankrijk. Zele kon het openingsspel naar zich toetrekken. Maar Baasrode kon via Claes, gehol pen door David, gelijkstellen. Hierna kwam de lokale ploeg op voorsprong via 2-1 en 3-2 om daarna deze voorsprong uit te bouwen tot een 4-2 stand. Het duel tussen de internatio nalen was er de oorzaak van dat hun medespelers zich op trokken aan hun prestaties wat ten goede kwam aan het spel- beeld dat ruim in de smaak viel van de toeschouwers. Bij V.A. Baasrode bleven de koordspe- lers, Joos en Curinckx, niet achterwege en VA bleef zijn voorsprong met 5-3 veilig stel len. Bij Zele ontbond Van de Velde zijn duivels. Ondanks zijn sterke prestatie kon hij de achterstand van zijn ploeg niet wegwerken en zeker niet ver helpen dat Baasrode bij 6-4 uitzicht kreeg op de zege. Tij dens het elfde spel, wat later dan ook het laatste zou blijken te zijn, kwam Bart Claes aan de opslag. Als kapitein en rots in de branding, zorgde hij er met zijn moordende opslag voor dat Zele alle illusies voor een terugkeer kon opbergen. Claes hield de zege en de tro fee in Baasrode. Opnieuw ging de zege naar Baasrode en ach terman Davids speelde een grootse wedstrijd. Het V.A.- vijftal bleef, ondanks de talrij ke deelname aan tornooien verder ongeslagen na de kom petitie. Aan de Vrije Universiteit Brussel heeft opnieuw een ses sie «Universiteit derde leef tijd» plaats. Deze omvat voor drachten en vormingssemina ries. Voor meer inlichtingen: VUB, Universiteit De Derde Leeftijd, dienst vtbp - Plein laan 2 te 1050 Brussel (tel. 02/ 641.27.64). (Buggenhout) en Deno (Leef- daal) in. Het duiven bestand is samen gesteld uit tien koppel kwekers en vijf koppel vliegers. De basis van De Block - Wille komt voor Maurice Van Inge lghem die ze uit test op snel- hcidsvluchten als Noyon en St. Denis en zeker heel wat bijval. Dit blijkt uit volgende resulta- ten:Noyon: 110 oude: 1, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 36, 37 (14) 129 jl.: 10, 13,23, 43 (7) Noyori: 110 oude: 1,2, 4, 5, 6, 11, 12, 15, 18, 20, 33 (12 op 14); St. Denis: 128 oude: 2, 3? 7, 8, 9, 16, 28, 35, 36 (12). Jos zelf zweerde bij Quiévrain omdat hij het geduld niet kan opbrengen om lang op de dui ven te «letten». Verzorging primeert Een gezonde duif in een ge zonde omgeving is het devies van Jos De Block. Daarom zorgde hij op zijn tuinhokken dat er veel lucht en licht bin nenkomt. Naast een perfekte hygiëne, is hij voorstander om bij de minste hapering de veearts onder de arm te ne men. Het ganse seizoen wor den de duiven sportmengeling gevoederd. De snelheidspecialist heeft een voorkeur voor een duif met de voor hem noodzakelijke eigen schappen van een goede keel met smalla opening, een sterke vleugel en goed gesloten ijs- beentjes. Het De Block - Wille ras is zo sterk dat er ook een hele reeks liefhebbers goede resultaten mee behalen. De lijsttrekkers van het De Block - Wille hok zijn onge twijfeld de «Vos 005», die in 'drie tijd 12 eerste prijzen be haalde en de «Witpen 809» won in 1985 zeven eerste prij zen. Het werd achttienmaal in- gekorfd en eindigde vijftien keer in de kop. Voor de tandem De Block - Wille is het door de seizoenen heen een aaneenschakeling ge worden van kampioenentitels en asduiven. We geven enkele uitslagen uit het voorbije seizoen uit Quié vrain: 20.5: 51 oude: 2, 3, 5 (3); 43 jl-: lc (1) 15.6: 197 oude: 1, 8, 20 (5); 194 jl.: 1,48(2) 20.7: 160 oude: 9, 11, 16 (4); 124 jl. 3, 13, 24 (3); Duivensport. De Block-Wil- le, een specialist snelheids speler met gemiddeld twintig eerste prijzen per seizoen (bvw) 31.7: 36 oude: 1,6(2): 33 jl. 4 (1) 8.8: 180 jonge: 1, 10, 13, 18, 33. 36. 44. 53 (12) 11.8: 29 oude: 2, 8(2); 30 jl: 6 (1), 208 jonge: 1, 31, 48, 64 (4). De Block - Wille heeft gedu rende tien jaar de plak ge zwaaid op Quiévrain met een origine die eigenlijk alle af standen aankan. De beroeps bezigheden zijn er de oorzaak van dat hij er nu mee stopt. Zijn 53 koppige kolonie komt dan ook op zaterdag 8 novem ber om 16 uur onder de hamer in de duivcnvcrcniging Eerlijk duurt Langst bij Jozef D'Hol- lander. Van Hesedreef 87 te Zele. Een unieke gelegenheid voor velen die op de sukkel zijn of zich iets goed willen aanschaffen om de De Block - Wille te komen bekijken. BENO Reeds in de eerste ronde bleek dat de favorieten op hun hoede moesten zijn. De B.B.S.A.- kommissie voorzitter, tweede in het Oostvlaamse kampioen schap, ging tegen Paul Mailly volledig de mist in. Deze zou zelfs tot in de halve finale gera ken, nadat hij de reeds vermel de Hemelsoet had gewipt in de kwartfinale. Zeker niet onopgemerkt wa-. ren de prestaties van Danny De Schfcpper. In zijn aanval lende stijl ging hij achtereen volgens voorbij De Smijter, Luc Troch en Lehoucq, alvo rens in de halve finale op Ver steele te botsen. Tegen de kampioen moest De Schepper de gaspedaal lossen, maar bij een 2-2 stand kon hij het toch halen in het vijfde en beslissen de frame. Ondertussen was Luc De Gey ter aan een minder opvallend, maar niel minder cfficien, lor- Duivensport. Sekreturis Albert Pielers noo, bezig. Hi, schakelde ach- Herdersem in druk overleg (du) en Frans De Meyst van De Jonge Liefliebbers uit Tijdens een gezellig samenzijn zullen «De Jonge Liefhebbers» hun verschillende kampioenen huldigen met volgend pro gramma: Op zondag 9 november om 13 u. Grote Kampioenendag met uitreiking der prijzen van de merkenstrijd, gevolgd door een tentoonstelling van de eersteprijswinnaars. Alle kampioenen, winnaars van de merkenstrijd en eersteprijswinnaars worden gevraagd om twee duiven tentoon te stellen en een gratis bon voor een jonge duif te schenken. Op zondag 30 november heeft het jaarlijks eetmaal plaats in de gezellige feestzaal van het lokaal in de Alfons De Cockstraat 67. Op zondag 14 december heeft de laatste aktiviteit van het seizoen plaats, de algemene ledenvergadering. De voorlopige uitslag van het spannendste kampioenenschap sedert jaren luidt alsvolgt: Algemeen kampioen Jozef Debbaut met niet minder dan 157 prijzen. Meeste prijzen: oude: Pascal Bosteels 55, Pieters Albert 52, Jozef Debbaut 44, Maurice Buelens 37, Richard De Fcyter 29, Petrus Maerivoet 26, Frans Van den Abbeele 17, Roger Stassijns 16. Eerste en tweede afgegeven duiven: Paul Bosteels 37, Jozef Debbaut 25, Albert Pieters 24, Richard De Feyter 19, Petrus Maerivoet 16, Maurice Buelens 13, Frans Van den Abbeele 13, Roger Stassijns 12-. Bij de eerste, tweede en derde afgegeven duiven behaalde Paul Bosteels met 48 punten de leiding, gevolgd door Albert Pieters 36, Jozef Debbaut 34, Richard De Feyter 26, Patrus Maerivoet 21, Maurice Buelens 17, Frans Van den Abbeele 17, en Roger Stassijns 14. Bij de jaarlingen zijn de meeste prijzen voor Jozef Debbaut 51. Herdersemnaar Paul Bosteels volgt met 50, voor Omer De Feyter met 44, Roger Stassijns 36. Maurice Buelens 33, Pierre Uyttersprot 28, Alfons Lanckmans 20 en Frans Var) den Abbeele met 20. Eerste en tweede afgegeven duiven Paul Bosteels met 32, Roger Stassijns 30, Jozef Debbaut 26, Omer De Feyter 20, Maurice Buelens 19, Petrus Maerivoet 18, Alfons Lanckmans 16 en Pierre Uyttersprot 16. Eerste, tweede en derde afgegeven duiven: Paul Bosteels met 43, Jozef Debbaut 34, Roger Stassijns 33, Omer de Feyter 27. jn Maurice Buelens 27, Pierre Uyttersport 20, Petrus Maerivoet lf cn Alfons Lanckmans 18. Bij de jonge duiven behaalde Frans Van den Abbeele de meest A prijzen, maar ook won hij de rangschikking in dc anderelfTI7.E reeksen. Jozef Debbaut behaalde de op één na meeste prijzen. Ook Paul Bosteels was hier een geducht tegenstrever. Jonge duiven, meeste prijzen: Frans Van den Abbeele 84, Jozef - Debbaut 56, Paul Bosteels 41, Roger Stassijns 40, Pierre Uyttersprot 34, Jozef Everaert 33, Jan Roelandt 33, Omer De Feyter 31. Eerste en tweede afgegeven duiven: Frans Van den Abbeele 24, Paul Bosteels 18, Pierre Uyttersprot 17, Roger Stassijns 16, Pierre Racs 16, Jozef Debbaut 11, Marcel Saeys 11, Mare Schepcns 9, Eerste, tweede en derde afgegeven duiven: Frans Van den Abbeele 30, Paul Bosteels 28, Roger Stassijns 25, Pierre Uyttersprot 23, Pierre Raes 23, Jozef Debbaut 16, Jozef Everaert 14 en Jan Roelandt 13. Eersteprijswinnaars 1986 Paul Bosteels, Maurice Buelens, Albert Pieters, Alfons Lanck mans, Jozef Beeckman, Frans Dc Meyst, André Dc Croock, Maurice Van Nuffel, Albert Vonck, Alfons Beeckman,.Jan De Landsheer, A. en P. Van de Steene, Pierre Racs en Jozef Everaert, allen uit Herdersem. Gebr. Cooreman, Pierre Van der Eecken en Marcel Saeys uit Moorsel; Eticnne De Koninck en Willy Wauters uit Wieze, Jozef Debbaut en Petrus Maerivoet uit Baasrode. Frans Van den Abbeele, Roger Stassijns, Albert Van Nuffel en Jan Roelandt uit Lebbeke Robert Dc Winne uit Gijzegem. Clement De Smedt, Roger De Smedt, cn Hendrik Pots uit Denderbelle. (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 28