dendermonds reserveteam klopt leider kituro na sensationele strijd DENDERMONDSE GAAT TEN ONDER IN HET LAATSTE KWARTIER HAMSE JITSU KWAI SCHITTERT IN KEMZEKE S.L.B.-MERKENTROFEE MET GRATIS TOEGANG De Voorpost - 31.10.1986 - 29 DRC II-KITURO: 39-36 Het nationale rugbyreglement stelt dat teams uit 1ste en 2de nationale verplicht met een re serveteam dienen aan te tre den «Op die manier worden je idubs onrechtstreeks ver plicht om flink wat aandacht op werving en promotie te zet ten». heet het officieel. Dat wat het theoretisch ge deelte betreft. IDe praktijk is vaak heel an ders. Veel rugbyteams in 1ste en 2de nationale hebben alle moeite van de wereld om een heel seizoen met één team te beëindigen, laat staan dat ze de mogelijkheid hebben een tb reserveteam samen te stellen. Dat maakt dat o.a. het Den- dermondse reserveteam (dat over een vrij grote kern kan beschikken) weinig de kans krijgt om tegen evenwaardige teams te spelen, gezien het feit dat de meeste teams gewoon uit fanionspelers bestaan die een tweede wedstrijd spelen. Dat was ook zondag voor 80% het geval. Kituro (andere naam, maar feitelijk het reser veteam van AVIA) trad aan met een flink pak spelers uit hun eerste team, wat cén bij zonder lastige wedstrijd voor de Dendermondse reserves in het vooruitzicht stelde (al moet hier eerlijkheidshalve aan toe gevoegd dat ook DRC II was versterkt met een stel fanions: Casier, De Coen, De Vos, Pierson en Vermeulen.). De DRC kon zondag ook het her- optreden noteren van twee 'Malderse' ploeggenoten (Koen De Bondt en Geert Hofmans), die trouwens een niet onbelangrijke rol in het scoreverloop zouden gaan spe len. Bovendien kreeg de DRC II ook zijn traditionele interna tionale versterking, dit seizoen in de figuur van de jonge Ca nadese student Jim Kidd. Het werd een ware thriller zondag! Kituro, opr papier zonder twij fel de betere ploeg, opende reeds vroeg in de wedstrijd de score (0-6). Via Casier sloegen de Dendermondenaars echter razendsnel terug (4-6). Bae- kens, kicker van dienst in het reserveteam, zette onfeilbaar om (6-6). De jongens van Ki turo hadden zich duidelijk niet aan een dergelijke tegenstand verwacht. Vooraleer ze trou wens van hun verbazing waren bekomen lapte dezelfde Casier er nog een paar puntjes bij. Met een droom van een schijn beweging liet hij de hele Ever- se verdediging het nakijken, om mooi tussen de palen te besluiten (10-6). Vanaf dan werd het een heus kat en muis-spelletje. Kituro kwam terug tot lü-10, en het was opnieuw aan de Dendermondenaars om toe te slaan. In de figuur van Luc Pierson dan. Deze laatste de monstreerde nog maar eens wat je met een goeie rug zoal kan doen: acrobatisch ving hij in volle loop een ongelukkige pass centimeters boven de grond op en stormde nadien resoluut over de lijn: 16-10. Kituro sloeg echter nog voor de rust terug en nestelde zich op een vrij geruststellende 16- 14. Na het hervatten van de wed strijd ging het, voor de toe schouwers alleszins uiterst aan trekkelijk, spektakel verder. lugby. Al lijkt het niet altijd zo, rugby is een spannend kijkstuk. Je meot wel enige noties lubben van de spelregels (vh) Eerst was het de beurt aan de jonge Koen De Bondt. Met veel overtuiging trok hij in het spoor van Pierson in dc aanval om, eens de bal in het bezit, onweerstaanbaar door de res terende verdedigers heen te beuken (20-14). Leuk detail: het was de eerste try in de, nog jonge, rugbycarrière van Koen De Bondt. Meteen een voltref fer! Als een jojo bleef dc wedstrijd heen en weer balanceren. Toch nam Kituro het, blijk baar gevreesde, initiatief en bracht met twee opeenvolgen de blitz-tries de Dendermon denaars op een gevaarlijke 20- 24 achterstand. Tot overmaat van ramp werd bovendien een try van Theo De Visscher. en ons inziens volkomen onte recht, afgekeurd. De Visscher, senior van de Dendermondse Rugbyclub, was er na de wed strijd trouwens het hart van in. Met nog een klein kwartiertje te gaan maande kapitein Jo Van den Bossche zijn spelers aan om tot het uiterste te gaan. Eén man begreep dat alvast vrij goed: Geert Hofmans. Na maanden gips maakte hij zijn heroptreden en na lange tijd mocht hij ook opnieuw het genoegen smaken een try te scóren. Na een mooie drie- kwartaanval besloot hij zonder pardon naast de hoekvlag (24- 24). Kituro bleef echter niet bij de pakken neerzitten. Het zou ons trouwens van hen onaan genaam hebben verrast. Na een enorme blunder in de Dendermondse verdediging brachten ze de stand op 24-30. Met nog slechts vijf minuten te gaan wellicht een beslissende try... dacht iedereen, want het zouden nog vijf lange minuten worden. Vooreerst was er de beslissing van de Dendermondse captain om, op een vijftiental meter van de meet, een penaltykick te verkiezen vóór een try- ging. Blijkbaar niet zo'n slech te gok. want nog maar net werd de penalty omgezet (27- 30) of Vermeulen trakteerde de, luid aanmoedigende sup porters op dc 'winnende try". Of toch niet? Net toen ieder een dacht dat de wedstrijd (33- 30) gespeeld was onderschepte Kituro de bal in de eigen 22- meter-lijn en toen ging het al lemaal bijzonder snel. Met een fantastische driekwartaanval kwamen ze in de laatste mi nuut nog tot scoren (33-36). Maar terwijl iedereen teleur gesteld (behalve de jongens van Kituro natuurlijk - maar 't zou niet lang duren) op het eindsignaal wachtte forceerde Casier zich, tot verrukking van alle supporters, voorbij de eu forische Everse verdediging en legde de eindstand vast op 39- 36. Een fantastisch resultaat! En voor de supporters een pleister op de wonde gezien het verlies van DRC I. Kris Van Damme DRC I-AVIA: 15-29 Zondag trad het eerste team in de arena tegen leider Avia Evere, titelkandidaat en ongetwijfeld favoriet tegen een gehavende Dendermondse ploeg, waarin Mare De Bondt, Verschueren, Verhofstadt en Verhas verstek moesten laten gaan. Daartegenover stond dan wel de terugkeer van captain Rudy Wouters en van 'flanker' Cris Sarens. Het begon nochtans schitte- ft" 4 rend voor Dendermondse. Na de gebruikelijke periode van aftasten leek de DRC zich in het Everse kamp te kunnen nestelen. Dat resulteerde keer op keer op gevaarlijke scrums. I Bij één daarvan maakte Vande Putte opportunistisch misbruik van een slechte pass en wat onachtzaamheid bij de verde- diging om te drukken (4-0). De fi L conversie lukte schitterend (6- M p 0). Enkele minuten later deed ^ÊL. Casier daar via vrijschop nog 3 Jr fi punten bij (9-0). Een tiental J minuten voor rust sloeg AVIA jt echter terug (9-4). De Lepe- JfT J ^Êm, leer kon echter de ruststand vastleggen op 15-4. Opnieuw ^7 na een scrum werd hij op de maat bediend door Sarens en Casier en ging met een verre duik over de lijn. Daarbij werd hij licht gekwetst door een on sportieve natrap. Vervangen het DRC-team Rugby. Geert Hofmans, schitterende come-back in was echter op dat moment niet meer mogelijk daar zowel Scri- vens als Jean Vandenbossche reeds waren uitgevallen. Ze werden vervangen door resp. Jo Van den Bossche en de jonge Eric D'Hooghe. Gezien voornoemde verzwak kingen werd het in de tweede speelhelft vlug duidelijk dat AVIA niet bij de pakken zou blijven neerzitten, al duurde het nog vrij lang alvorens ze iets konden terugdoen. Het onvermijdelijke gebeurde ten slotte toch. Na een ongelukki ge fout in de Dendermondse verdediging, en de daaropvol gende try van Avia zakte de DRC in mekaar. Ze werden als het ware door de Evere naars overspoeld. Avia zou uiteindelijk zelfs nog met 15-29 winnen. Cijfers die geenszins de krachtsverhou dingen van de gehele wedstrijd weerspiegelen, maar niettemin een zware ontgoocheling voor spelers én supporters, die ge zien de uitstekende eerste helft reeds flink wat hoop hadden gekoesterd. Het moge een troost wezen: de Rugby. Kris Baekens: de vaste kicker in het Dender mondse team. Dendermondenaars zijn de eersten die dit seizoen er in slaagden Avia, al was het maar gedurende 2/3 van de wed strijd, te verontrusten. Onder tussen zakken ze wel dieper weg in het klassement. DRC staat nu op een zevende plaats in het klassement, met even veel punten als Anderlecht (4de), Briks (5de) en Shape (6de). Kris Van Damme Rugby. Spektakulair maar sportief (vh) CROSS Vb zondag 2 november wordt Moerbekc-Waas de B.L.B.- lerkentrofee gereden. Dit ur een uitzonderlijke organi se, want de inrichters M.C. Vaasland. met hun ongeloof- jke voorzitter Walter Haen- jens, hebben het voor mekaar ekregen om deze wedstrijd met GRATIS TOEGANG te .organiseren. Een initiatief dat heel wat werk achter de scher men vroeg maar door het mo- tocrosspublick fel zal gewaar deerd worden. Zeker een pro ficiat voor M.C. Waasland en haar medewerkers. Eveneens voor deze wedstrijd heeft Walter Haentjens meer dere grotere namen gekontak- teerd, zoals dc Amerikaanse Husqvarna-piloot, Dan Smith, enkele weken geleden nog uit blinker in dc Veronica-stran- drace in Scheveningen. Ook voor dit jaar komen alle ge kende merken aan de start met niet minder dan twaalf ploegen van elk vier piloten. Er wordt gereden over twee reeksen waarbij telkens de eerste drie in aanmerking komen voor de ploegeneindstand. Ook de in dividuele eindwinnaar, tweede en derde gerangschikte wor den na de wedstrijd gehuldigd. De voorstelling van deze ploe gen zal gebeuren omstreeks 13.00 uur, dus nadat de overi- Motorsport. Op het Moerzeekse dorpsplein werd de rust verstoord door de meer dan 1500 deelnemers aan de jaarlijkse herfstrit (vh) ge kategorieën hun eerste reeks hebben gereden. Zoals in de gewone wedstrij den komen ook hier debutan ten 125 cc, juniores 125 cc, 250 cc en 500 cc, een gemengde reeks nationalen en overige in ters 250/500 cc en zijspannen aan de start. De B.L.B.-sluitingswedstrijd van het seizoen '86 wordt dan meteen nog een gelegenheid voor onze Wase piloten om nog een verdienste binnen te halen. Voor de meeste van onze piloten mag dit seizoen '86 zeer positief genoemd wor den, wan! zowel in de nationa le als in de provinciale kam pioenschappen konden we heel wat op onze Wase erelijst vermelden Wat onze jeugdige piloten be treft, zitten we helemaal in de goede richting met een Angelo Saman, Ronny Heyrman, Kenny Vertenten, Luc Van Clapdorp of Gian Franckaert. Laatstgenoemde komt zelfs aan de start in deze merkentro- fee voor de Maico-ploeg, een team dat hier wel eens aardig uit de hoek zou kunnen ko men. Herman Lenaerts was aanvankelijk ook opgenomen voor deze merkentrofee in de ploeg Kawasaki-C maar door een kwetsuur, opgelopen in de tweede reeks te Maldegem, moet hij een zestal weken rust nemen en zal dus moeten ver vangen worden. Van onze an dere piloten komen wel Lieven De Vylder, Ronny De Coster, Patrick Boesman, Peter Dhau- we, Ronny Volckerick, Dirk Van de Walle en mogelijk Franky Van Clapdorp, aan de start. Deze wedstrijd krijgt ook me dewerking van de Verenigde Motor Dealers V.M.D. Deze vereniging heeft tot doel fel gekwetste piloten te steunen en heeft op 28 december dit jaar haar eindejaarswedstrijd eveneens op dc omloop van Moerbeke-Waas, waaraan trouwens alle piloten uit een der welke federatie mogen deelnemen. Zaterdag 1 no vember wordt er nog een En- durowedstrijd gereden die on der meer doorgaat ten voorde le van piloot André Catteau, die tijdens een mekaniekers- wedstrijd in die mate werd ge wond, dat hij verlamd zal blijven. Deelnemers merkentrofee Moerbeke-Waas 2 november 1986. Pilotenlijst met startnummers: 1. HONDA A: 1. Van der Made of Meganck, 2. Hugo Dhaemers, 3. Danny Joos en 4. Lieven De Vylder. 2. MAICO: 5. Martin De Winne, 6. Gian Franckaert, 7. Ronny De Coster of Van Doorn en 8. Paul Van den Heuvel. 3. HUSQVARNA: 9. Patrick Boesman, 10. Herman Van den Bos, 11. Franky Van Eec- ke, 12. Dan Smith. 4. KAWASAKI-A: 14. Pa- iBOOGSCHIETEN £lJ SCHUTTERSVERBOND OVERMERE-DONK Na 7 verbondschietingen is de stand alsvolgt: Ploegen: 1 Black Gold 62 VELDLOPEN Voor dc tweede maal wordt in Mocrzeke-Kastcl een St-Bcr- narduscross georganiseerd op zondag 2 november. Deze na tionale veldloop voor dames heeft het volgend prpgramma: Pupillen te 15 uur 800 meter. Er zijn twee pupillenreeksen voorzien lc reeks geboren in 1976 en een tweede reeks ge boren in 1977. Er zijn vervol gens twee reeksen miniemen, twee kadettenreeksen 1000 m, scholieren 1500 meter, junio res 2000 meter, seniores 3000 nieter en veteranen 2000 me ter. Deze laatste reeks sluit deze veldloop af met start te 16.15 uur. 2. Weekendschut. 60 3. BI. Duivels st. 35 4. Rodeo 33 5. Donkhoeve 31 6. Donk Eendracht 30 7. Blauwe Duiv. Fina 16 8. SK Klappel 11 Individueel: Heren: 28 punten: Verdonck Hugo; 21 punten: Buyst Patrick en Ver maren Frans; 16 punten: De Geest Theo en Cannuyer A- lain; 14 punten: Herremans Legard, De Thaeye Remi en Blanquaert Marcel; 13 punten: Gingoir Luc en Van de Meers- schc Edgard; 12 punten: Boen Pierre, Maes Ferdinand, Roels Emiel, Baccke Marc, Van der Aa Jean, Ringoor Omer. 16 punten: De Bisschop Julien ne, 15 punten: Dc Schrijver Georgette, 14 punten: Cope- jans Gioberte, 13 punten: Bra- cke Paula en 12 punten: Van Geirt Carine. Motorsport. Nog even wat uitleg voor de start van de Herfstrit in Moerzeke (vh) Boogschieten. Rita Van Hoecke schoot zich in de tweede ronde koningin van «Ons Vermaakin Hamme. Erik De Looze werd prins (vh) trick Van Poelvoorde, 15. John De Meyer, 16. Kees Sep, 17. Peter Dhauwe. 5. K.T.M.: 18. Pierre Schroyen, 19. Jean-Luc Ros- signol, 20. Mare Van de Meer- sche, 21. Franky Van Hemel- rijek. 6. SUZUKI-A: 22. Johan Scheele, 23. Theo Kaesemans, 24. Ronny Volckerick, 25. Jan Goethals. 7. YAMAHA: 26. Dirk Van de Geuchte, 27. Dirk Van de Walle, 28. Jef Maes, 29. Jos Dolphijn. 8. HONDA-B: 30 Koen Van de Veire, 31. Ad Valentijn. 32. Patrick De Clercq, 33. Eddy Matthijs. 9. KAWASAKI-B: 34. Jan Blancqaert, 35. Franky Van Clapdorp, 36. Goetschalckx, 37. Mare Van Loey. 10. SUZUKI-B: 38. Danny Lippinois, 39. Alain Maris, 40. Franky Van Haecke, 41. Ste ven Mangnus. 11. HONDA-C: 42. Guy Dhaene, 43. Wim Van den Eynde, 44. Danny Van Loey, 45. Will Van Hoof. 12. KAWASAKI-C: 46. Her man Lenaerts 47. Ben Van Luchene. 48. Luc Dhaene en 49. Peter Raes. Deze lijst kan uiteraard nog enkele wijzigingen ondergaan. D.H. De Hamse judoklub Jitsu Kwai heeft het schitterend gedaan in Kemzeke. Ze waren daarheen getogen met zes deelnemers en dat leverde niet minder dan drie gouden en drie bronzen medailles op De kadet Koen Weyn als eerstejaars botste vlug op de latere winnaar uit deze reeks. Ondanks zijn hardnekkig verweer moest hij het afleggen tegen de veel meer ervaren Temsenaar Johan Van Griensven. Koen Weyn kwam zo in de herkansingen terecht. Daar was Koen Weyn ongetwijfeld een van de besten en de prachtige dijworp die hem in de kleine finale een vol punt opleverde. Meteen kreeg hij daar een derde plaats toegewezen. Dit stemt hoopvol voor de toekomst. Voor de beide Hamse beloften was eenzelfde schema voorbe houden. Beiden, Kurt Verbeke en Michel De Dobbelaere, bezweken tegen een latere finalist. Wat hen toch in de herkan singen bracht. Dat bracht mede dat beiden naar de kleine finale gingen. Kurt Verbeke met een armklem en Michel De Dobbe laere met een houdgreep verzekerden zich een bronzen trofee. De beste prestaties werden nochtans geleverd door de Hamse dames van Jitsu Kwai. Want alle drie brachten ze een gouden trofee mee naar huis. Nancy Kindcrs, die wegens gebrek aan tegenstanders in haar eigen reeks ingedeeld werd in een lagere klasse, wist daar haar kwaliteiten te bewijzen. Met drie volle ippons vloerde ze iedereen en meteen mocht ze plaats nemen op het allerhoogste schavotje. Sandra Van Uytvanghe was eveneens de beste in haar gewichts klasse. Haar drie tegenstrevers werden even vlug verslagen. Twee keer versloeg ze haar tegenstrevers met een volle ippon. Tenslotte was er nog Kristine De Sterck die een echte demon stratie weggaf van haar beste onderdeel: de grondtechniek. Met achtereenvolgens een wurging en een armklem baande ze zich fors een weg naar de grote finale toe. Daar zette ze na een prachtige overname de kroon op het werk met een perfekte immobilisatie. HVC 1 ZONDAG A.S. IN MOERBEKE-WAAS

De Voorpost | 1986 | | pagina 29