Aalst voor de Derde Wereld Een eeuw ACV Aalst- Erembodegem - Moorsel Aalsterse haarkappers gehuldigd Preventieve aktie halfmaandelijks parkeren in Aalst WÊmmS^SSm Karnaval ook in Lede in aantocht Dubbeltentoonstelling; in 't Hof te Puttens te Lede Lede steunt dit keer Indiaanse boerengemeenschappen in Peru Laureaten en kadetten van de Arbeid in Aalst Jongenschiro Sint-Martinus in de lift 2-31.10.1986- De Voorpost De Stuurgroep «Aalst voor de Derde Wereld» besliste unaniem dat ll.ll.ll.-aktie en politiek samengaan. Het politieke luik moet evenwaardig behandeld worden als het informatieve en het financiële. De Stuurgroep wil dan ook het publiek ter kennis brengen niet akkoord te kunnen gaan met beslissingen over besparingen op ontwikkelings samenwerking. Aalst voorziet dan ook een brede waaier aktiviteiten. In afwachting van meer details hieromtrent reeds informatie over de door Aalst financieel ondersteunde projekten en over de aktie in het algemeen. Waar is de hoop gebleven? Voor de parlementsverkiezin gen van 13 oktober 1985 werd aan alle mandatarissen van de vijf Vlaamse partijen: CVP, SP, VU, PW en Agalev ge vraagd om een spoedprogram- ma, in tien punten, ten voorde le van de Derde Wereld en opgesteld door het Nationaal Centrum voor Ontwikkelings samenwerking (NCOS) goed te keuren en de belofte eraan te verbinden dat zij als politie ke mandatarissen met alle macht er zouden naar streven om dit programma tijdens de volgende vier jaar te verwe zenlijken. Eén van die tien punten was heel belangrijk, nl. dat zij er zich toe verbonden de ontwik kelingshulp van ons land tegen 1989 op te trekken tot 0,7% van ons Brutto Nationaal Produkt. Al deze mandatarissen hebben dit schriftelijk beloofd en om hen aan hun belofte te herin neren kregen zij van het NCOS een zakdoek met een knoop erin. Nu heeft de Stuurgroep «Aalst voor de Derde Wereld» een jaar later, onderzocht wat er van deze mooie belofte is te recht gekomen en het is zeer triestig en ontmoedigend, want niet alleen is er gewoon niets uitgevoerd van dit spoedpro- gramma, integendeel, de klok werd achteruitgezet want de regering besliste in haar Sint- Annaplan om de ontwikke lingssamenwerking van ons land met 2,8 miljard te vermin deren. Dat betekent gewoon dat de inspanning van duizenden vrij willigers, gedurende 20 jaar ll.ll.ll.-aktie, in één keer met het dubbele werd vermin derd en geen één van die vele mandatarissen, die hun naam zetten onder dat tien punten spoedprogramma, heeft ook maar één kik gegeven om daar tegen te protesteren. Op 13 oktober zullen zij allen een verjaardagskaart ontvan gen om hun te herinneren aan hun stellige belofte en ook om hun er duidelijk op te wijzen dat zij volledig tekort gekomen zijn aan hun geschreven belofte. Deze beslissing werd in de Stuurgroep «Aalst voor de Derde Wereld» unaniem geno men. Verder wenst de Stuur groep eveneens te protesteren tegen de beslissing van de re gering om voortaan geen ge wetensbezwaarden meer ter beschikking te stellen o.a. van het NCOS. Eerst zien en daarna geloven Daar staan ze dan, de duizen den vrijwilligers die jaarlijks in Vlaanderen door weer en wind van deur tot deur gaan om uw bijdrage voor de ll.ll.ll.-ak tie te ontvangen. Deze geldin zameling is echter niet het eni ge waarvoor men werkt: een ander, meer rechtvaardiger en meer derde-wereld-vriendelijk De politie houdt regelmatig kleinschalige akties i.v.m. parkeren, waarbij de overtreder preventief bekeurd wordt. Dat betekent niet dat de politie het foutief parkeergedrag goedkeurt. Het doel van die akties is de aandacht van de overtreder te vestigen op zijn foutief gedrag en hem aan te moedigen zich korrekter en veiliger te gedra gen. De inbreuk wordt door de politie vastgesteld en de «da der» krijgt echter een nieuwe kans. Wie reeds tweemaal preventief bekeurd werd, wordt bij de derde maal geverbaliseerd. Bij het systematisch overtreden van het verkeersreglement kan alleen een repressief optreden doeltreffend zijn. Bij een volgende preventieve aktie staat het halfmaandelijks beurtelings parkeren en voor namelijk «het tijdig wisselen van kant» centraal. Tal van bestuurders weten niet dat zij reeds op de laatste dag van de toegelaten periode ver plicht zijn te wisselen. Dat veranderen van kant ge beurt de laatste dag van elke periode tussen 19u30 en 20 u. Wanneer het veranderen laat tijdig gebeurt, kan dat voor verkeersproblemen zorgen. Voor autobussen is de door gang te smal. En wat kan er gebeuren wan neer een brandweerwagen een dringende opdracht moet ver vullen en zulks niet kan we gens fout geparkeerde wagens. En kruisen verloopt uiteraard minder vlot wanneer de ene wagen wel en de andere niet reglementair werd geparkeerd. beleid door onze politieke ver antwoordelijken is eveneens belangrijk. Daarom legde hét NCOS (Na tionaal Centrum voor Ontwik kelingssamenwerking) vorig jaar haar tienpuntenprogram ma voor aan de nationale par tijbesturen van CVP, PW, SP, VU en AGALEV. Vanuit deze onderhandelingen verklaarden deze respektieve- lijke partijen zich akkoord om tegen 1989 volgende punten te realiseren: - het budget voor ontwikke lingssamenwerking zal opge trokken worden tot 0,7% van het BNP (Bruto Nationaal Produkt) - dit geld wordt bij prioriteit besteed aan projekten die tot doel hebben te voorzien in de voedselbehoeften van de plaat selijke bevolking. We zijn nu 1 jaar verder en moeten met lede ogen aanzien dat de politieke partijen hun beloften niet in konkrete da den hebben omgezet, integen deel, de besparingen op het budget van ontwikkelingssa menwerking, voorzien in het Sint-Annaplan, belopen 2,8 miljard. En dan maar beloven. Beloven is immers gemakkelijk, maar doen... De stuurgroep eist Van CVP, SP, PW, VU en AGALEV en zeker van de personen die Aalst stad ver tegenwoordigen in Kamer en Senaat: dhr. Chris Willems, Maurice De Kerpel, Mare Gal- le en Jan Caudron dat zij zich onverpoosd blijven inzetten om de rampzalige beslissing - 2,8 miljard minder voor ont wikkelingshulp - getroffen tij dens het St.-Anna overleg te niet te doen. Nu 11 november nadert en dit het hoogtepunt van de werking is en waarvoor 20.000 mensen in Vlaanderen zich solidair in zetten vraagt men een ver hoogde inspanning van de politie. Sint-Anna's snoeischaar: Geen pardon voor allerarmsten Vorig jaar stelde het Nationaal Centrum voor Ontwikkelings samenwerking (NCOS) een 10-puntenprogramma op, waarmee 5 Vlaamse politieke partijen (CVP, SP, PW, VU en AGALEV) zich konden ak koord verklaren. Twee belangrijke eisen ston den vooraan: de overheidshulp aan de Derde Wereld optrek ken tot 0,7% van het BNP en grotere prioriteit voor struktu- rele voedselprojekten voor de allerarmsten. Na de nationale verkiezings dag van vorig jaar (13 oktober 1985) werd door het NCOS aan alle verkozenen een sym bolische zakdoek met knoop overhandigd om ze aan hun verkiezingsbeloften te herin neren. In de regeringsverklaring werd met de NCOS-eisen rekening gehouden, er staat dat de 0,7% BNP stapsgewijze tegen 1989 zal gehaald worden. Tot Sint-Anna kwam. Haar besnoeiingsschaar knipte een stuk van 2,8 miljard frank uit de begroting voor ontwikke lingssamenwerking (1,4 mil jard frank voor 1986, 1,4 mil jard frank voor 1987). Het budget daalt i.p.v. te stij gen! Wil men op deze wijze 0,7% BNP halen? Men rijdt toch ook niet uit Aalst naar Brussel via Gent! Deze besnoeiing wordt door het NCOS en alle vrijwilligers die zich voor de Derde Wereld inzetten des te scherper aange voeld als men weet dat 20 jaar ll.ll.ll.-aktie 1,4 miljard opbracht, het bedrag dat door de regeringsplannen op 1 jaar wordt weggesnoeid. Ook in zijn werking wordt het NCOS geraakt, want het kan niet langer een beroep doen op personen die burgerdienst ver richten ter vervanging van hun militieplicht. Hoe ernstig nemen de politie kers de ontwikkelingssamen werking? In hoeverre wensen ze recht vaardigheid en solidariteit met de allerarmsten? Ook nu de TV-camera's Ethio pië verlaten hebben, blijft hon ger nog steeds een schrijnend onrecht L.H. Aalst. De laureaten van het Vlaamse Kruis werden op het stadhuis ontvangen (a). In de gloednieuwe spektakelzaal van de Keizershallen vierden de gewesten Aalst - Erembodegem en Moorsel verleden zaterdag het honderdjarig bestaan van het Algemeen Christen Werkersverbond. Verbondssekretaris Piet Van Tittelboom memoreerde dat het allemaal begon te Gent in een klein caféken bij pot en pint met Leo Bruggeman in «De Kat». Het werd de aanzet tot een hele reeks akties. Aktie voor algemeen stemrecht, voor de 8 urendag, aanzet tot de sociale zekerheid, voor betere arbeidsvoorwaarden, voor me dezeggingschap en noem maar op. De destijds ontstane bood schap blijft ook nu nog ak- tueel. Elke periode heeft haar eigen problemen. Problemen die best samen worden aange pakt. Zo dreigt de sociale ze kerheid op de helling komen te staan om plaats te maken voor hypokriete belastingsvermin dering. Anderzijds komen de sociale verkiezingen in het ver schiet. «Laat ons eendrachtig samenwerken» roept Van Tit telboom op, «nu in een groot zoals destijds in een klein ca féken». Het feest zelf kende een min der denderende belangstelling. Wel waren er zowat 500 aan wezigen waaronder burge meester en schepenen doch er waren niet minder dan 2600 kaarten aan de man gebracht. Dat het aantal aanwezigen daarmede niet in verhouding was is gelegen aan het feit dat aan de ingangskaart een tom bola met magnifieke prijzen verbonden was zodat het eer der voorkwam als verkoop van tombolakaarten dan als kaar ten voor een festiviteit En verder was er op zaterdag avond zware konkurrentiq feest in de handelsschool, te festijn in het VTI, playbad shows en karnavalfeesten muziekkoncert te Ercntbt degem. Toch werd het een uiterst p zellige avond waarbij Ja Monnet en zijn kinderensta ble Lime-Light hun bea beentje voorzetten. Ook Ka zer Kamiel en de KamilleU waren present en zorgden <n ambiance en ook de prj maakte er zijn opwachting De trekking van de tombcfe met als hoofdprijzen een auta matische wasmachine, te elektrisch kookfornuis, te diepvriezer, minitrips en va der honderden prijzen ging ja na middernacht door. U lts de lijst van de winnende nt» mers in de eerstvolgeak «Volks chy». Afhalen van 4 prijzen in het «Groen Kr» tot uiterlijk 20 november ei F^armate 11 november na dert, neemt ook in Lede de kamavalkoorts toe. Rond die datum wordt immers het start sein gegeven van een nieuw karnaval jaar. In Lede worden de kamavaleske aktiviteiten al ingezet op zondag 9 november om 11.11 uur in hét kultureel centrum. De orde van de Leedse Hovaardige Boer opent er dan plechtig het kar naval jaar? Tussen 14 en 18 uur kan nien nog terecht bij de Echte Nachtuilen die in zaal Lelie een wafelenbak hebben voorzien. Op 29 en 30 novem ber heeft in café Horoscoop in de Blikstraat een mosselsouper plaats. Zaterdag vanaf 18 uur en zondag vanaf 11 uur zijn de Kleine Kouterbrassers de gast heren. Zaterdag 13 december vindt in zaal Volkskring om 15 uur de verkiezing plaats van de jeugdprins en -prinses van de derde leeftijd. Natuurlijk een organizatie van de Orde van de Leedse Hovaardige Boer en van de Leedse Nachtuilen. In zaal de Lelie kan u op zaterdag 20 december terecht voor het bal van de Rembrandtklud- dens op zaterdag 14 januari wordt voor de derde maal de Miss Betteverkiezing georgani- zeerd door de Orde van de Leedse Hovaardige Boer. Za terdag 31 januari het bal van de Echte .Nachtuilen in zaal Lelie en op zaterdag 7 februari in dezelfde feestzaal hat bal van de Leedse Nachtuilen. Op zaterdag 14 februari zijn de Kleine Kouterbrassers daar present om u welkom te heten op de vijfde Bierprinsverkie- zing en op zaterdag 21 februari verwachten de mannen van het gemeentelijk feestkomitee ie dereen in zaal de Lelie voor de verkiezing van Prins Karnaval. Op zaterdag 28 februari volgt de tiende nacht van de boer. De organizatie is in handen van de Orde van de Leedse Hovaardige Boer en op 7 maart brengt het gemeentelijk feestkomitee op de markt een- karamellenworp. Nog op 7 maart om 20 uur in het kultu reel centrum is er de machtso verdracht van de prins 1987, waarna de traditionele rond gang door het centrum van de gemeente volgt. Op zondag 8 maart staat de 35e Leedse kar- navalstoet op het programma. Kandidaturen voor de verkie zing van Prins Karnaval 1987 kunnen vanaf nu schriftelijk worden gericht aan Mevrouw Erna Colpaert, sekretaris Ge meentelijk Feestkomitee, Markizaatstraat 13 te 9310 Le de. Ze moeten voor 25 januan van volgend jaar binnen zijn. Op hetzelfde adres kan men ook inschrijven voor de rekla- mestoet en voor deelname aan de kavalkade. Telefonisch kan men alle inlichtingen inwinnen op het nummer 053/77.54.22 In het Kunstcentrum VTB Galerij 't Hof te Puttens heeft van 31 oktober tot 30 november e.k. een tweevou dige tentoonstelling plaats. Carlo Faber expozeert er zijn beeldhouwwerk en van Ward Lemout kan men er schilderij en bewonderen De tentoonstelling wordt plechtig geopend op vrij dag 31 oktober om 20 uur. Joris De Smet zorgt voor de voorstelling van de beide exposanten. Men kan in 't Hof te Puttens terecht voor deze tentoonstelling elke vrijdag van 19 tot 21 uur en op zaterdag, zondag, maan dag en de feestdagen tel kens van 14 tot 21 uur. Voor 31 december kunnen de leden van de Kunstkring VTB-VAB hun lidmaat schap bij de kunsflkring hernieuwen of kunnen nieuwe leden zich laten aansluiten. Wie dat voor 31 december van dit jaar doet, neemt deel aan de verloting van een kunstwerk van de Lebbeekse schilder Juul Keppens, een man met naam en faam. Ereleden nemen bovendien deel aan de verloting van een houtskooltekening van Walter Teuninck. Het lid geld bedraagt 200 fr.steu nende leden betalen 350 fr en ereleden 500 fr De lid- kaart is een gezinskaart en geeft recht op gratis of ge reduceerde prijzen voor de georganiseerde aktiviteiten en dat zijn er voor 1986 tien. Op 20 en 21 december heeft er in 't Hof te Puttens een ker8tkoncert plaats. In 1985 verzamelde Lede tijdens de 11.11.11. aktie liefst 178.000 fr. in en zorgden 106 storters voor liefst 63.449 fr. met dat geld werd een projekt in Amerika gesteund en het was voor de tweede maal dat de Leedse inbreng naar het zwarte kontinent ging. Voor 1986 heeft men gekozen voor de Indiaanse boerenge meenschappen in Peru. Het projekt dat de Leedse ll.ll.ll.-aktie dit jaar wenst te propageren en daadwerke lijk te steunen is gericht op een verbetering van de levensom standigheden van de indiaanse boerengemeenschappen. Het is toegespitst op konkrete ini tiatieven gericht op een verho ging van het familie-inkomen, op de sociale ontwikkeling en de versteviging van de plaatse lijke organizaties. De dorpen waar het projekt wordt uitge voerd zijn echte bergdorpen, op 3.000 m. hoogte in de An des. De dorpen liggen in rech te lijn amper 25 kilometer bui ten Lima, maar ze zijn zo goed als onbereikbaar. Veeteelt behoort tot de tradi tionele aktiviteiten van del diaansc gemeenschappen.! 1 de uitbouw van het projtt' worden veredeling van 4 veestapel en de melkprodukti niet verwaarloosd, maar d meeste aandacht zal toch ga» naar een verbetering van d Iandbouwproduktie en de aas- leg van een eigen kapitaal» serve op basis van de bosbouw. Het objektief op langere ter mijn is de algemene verbetfr ring van de levensomstandig heden van de 711 indiaanse families, verspreid over eet gebied van ongeveer 37.09 Op woensdag 5 november worden in de trouwzaal van het stadhuis te 19.30 u. volgende laureaten en kadetten van de Arbeid plechtig gehuldigd. Het Nationaal Verbond der Haarkappers, afdeling Aalst en de in ons land toonaangeven de "Club Artistiek" Aalst huldigden haar verdienstelijke leden. Tussen een plechtige eucharistieviering voor afgestorven leden en een feestbanket in "'t Apostelken" in, huldigden direkteur van het Algemeen Middcnstandsverbond Luc Van Dorp en voorzitter van de beroepsvereniging J. De Waele, bezieler van de Club Artistiek Pierre Roelandt en last but not least schepen van Middenstand Robert De Pauw een aantal verdienstelijke leden. Dit in een intiem gebeuren in de grote mdidenstandsfamilie waarbij Luc Van Dorpe de inzet loofde van een aantal leden die naast de eigen beroepsaktiviteit tijd wisten te spenderen aan het stimuleren van het verenigingsleven. Aalst. Een druk bijgewoonde vergadering van de Derde Brigade van Rumbeke in het lokaal Bristol (a). Jongenschiro Sint-Martinus Aalst die ook qua ledenaantal duidelijk in de lift zit (22% meer, in anderhalve maand), presenteert een aantal toffe aktiviteiten met passende be geleiding. Na de wafelslag van verleden zaterdag waarbij niet alleen het wafelkraam open stond voor iedereen maar ook wafels aan huis werden besteld, vol gen heel wat aktiviteiten. Op zondag 9 nov. komt St.- Maarten eens langs om de chi- rolokalen te bekijken. Wan neer je ook van de partij bent om 14 u. krijg je vast wat lekkers! Op zat. 15 nov. vertrekt men om 14 u. naar Liedekerke om enkele staaltjes van perfekt ijs schaatsen weg te geven. Per fiets en voorzien van 150 fr., lange broek handschoenen. Zaterdagavond 29 nov. is het weer lachen geblazen want dan heeft in de Parochiezaal (koer Tuf/ingang Zonnestraat) de zoveelste uitgave van Dia Foto-Avond plaats. Om 18u30 gaan de deuren open en kan men foto's bekijken, een bab beltje slaan, wat eten of drin ken en ook volksdansen. Tus sendoor worden de mooiste dia's vertoond van de afgelo pen kampen met een passende kommentaar. Volgende zomer gaat men van 1 t/m 11 aug. op kamp naar Spa. Een fantastisch bos, een prachtige rivier, hoogtever schil... daar gaat het allemaal om, de eerste dagen van au gustus. Hoe het er zal zijn, dat weet je pas als je zegt, «Da's iets voor den dezen»!» Informatie kost niets, dus loop gerust eens langs, Le Compte Frank, K. Zoustr. 32 B/2-3, tel. 053-21.46.77 Van Mulders Bart, Waterto- renstr. 6 Verlinde Wim, L. Zoutstr. 46 Heirman Johan, Landbou- wersstr. 64 LH Gouden erekenteken Beerens Victor, Hoogveld 22, 9300 Aalst De Petter Herman, Leopold- laan 83, 9300 Aalst Van der Helst Roger, Grote Baan 228, 9390 Herdersem- Aalst. Zilveren erekenteken De Cocker Petrus, Bertha De Dekenlaan 11, 9440 Erembo- degem-Aalst De Groot Gustaaf, Weverij straat 33, 9300 Aalst De Neef Victor, Verbindings straat 27, 9440 Erembodegem- Aalst D'Haesc Petrus», Terlinden- straat 2, 9300 Aalst Moons Jan, Esplanadeplein 8, bus 19300 Aalst Schollaert Franciscus, Kleindriesstraat, 17A, 9392 Meldert-Aalst Van Caelenberg Iwein, Ten Berg, 61, 9300 Aalst Van den Steen Yvonne (echtg. De Langhe), Biekorfstraat, 27, 9300 Aalst Van de Rostyne Edmond, Heuvel, 68, 9440 Erembo- degem-Aalst. Bronzen erekenteken Ardans Jan, Popperodedries, 44 bus 2, 9300 Aalst Cardon Eddy, Rietstraat 44, 9440 Erembodegem-Aalst De Coninck Paul, Dom Mo dest Van Asschelaan 30, 9440 Erembodegem-Aalst Gits Nicole (echtg. Lisscns), Kasteelstraat 17, 9430 Nicu- werkerken Aalst Samyn Clement, Landbou wersstraat 60, 9300 Aalst Schepens Jean-Pierre, Wel vaartstraat 22, 9300 Aalst Schockaert Jaak, Babbelaar- straat 26, 9308 Hofstade-Aalst Van Bremt André, Ledebaan 83, 9300 Aalst Van Lierde Louis, Merestraat 151, 9300 Aalst Wautcrs Benny, Witgerstraat 33, 9390 Herdersem-Aalst Kadet van de Arbeid De Block Paul, Drie Sleutels straat 75, 9300 Aalst Ringoir Wilfried, Mimosa straat 37, 9308 Gijzegem-Aalst Van der Eecken Guy, De Vi- landerstraat 21, 9300 Aalst Vanderhaegen Mare, Leo de Bethunelaan 59, 9300 Aalst Eredekens De Ridder René, Steenweg op Dendermonde 80, 9308 Hof stade-Aalst De Waen Paul, Kattestraat 15, 9300 Aalst Nuel Frans, Geldhofstraat 84, 9300 Aalst Van den Broeck Leon, Zonne straat 59, 9300 Aalst Van der Meersche Maurice, Stijn Streuvelsstraat 33, 9440 Erembodegem-Aalst Van Langenhove Franciscus, Kerkstraat 80, 9391 Baar- degem-Aalst. Felicitaties gingen eveneens van voorzitter De Waele die bij het 25-jarig bestaan onder meer de nadruk legt op de gevoerde suksesvolle akties als vrijstelling van taksen, ageren tegen sluikwerkers en organi seren van trainingen, shows en informerende vergaderingen op sociaal en administratief vlak. Dat de afdeling Aalst in 1987 de organisatie wordt toe gewezen van het Vlaamse Congres van Haarkappers ziet hij als een erkenning van de verdiensten van deze dynami sche afdeling die kontakten heeft met de departementen van Economische Zaken en Fi nanciën en met de Hoge Raad van de Middenstand. Namens ONAT en Club Ar tistiek heeft Pierre Roelandt dank- en felicitatiewoorden voor de laureaten, doch voegt eraan toe dat zulks geen eind punt mag zijn, doch eerder een uitdaging tot verdere bekwa ming. Luc Van Dorpe specificeert de uit te reiken onderscheidin gen als toe te kennen enkel aan wie aan de nationale normen voldoet. Hij ziet de aanwezi gen niet als konkurrenten, doch als "stielgenoten" die het samen moeten runnen waarbij jongeren zich hoeven te be kwamen om te gelegener tijd de fakkel over te nemen. Tenslotte nog zegt schepen De Pauw, die als schepen met de geest bij de "financiën" is doch met het hart bij de Mid denstand, bij deze erkenning het bewijs van degelijke beroepsaktiviteiten en zegt steeds open te staan bij even tuele problemen. Dat hij zin nens is volgend jaar de belas tingen gevoelig te verlagen is de optimistische noot die deze gezellige viering in de trouw zaal bij luid applaus afrondt. Laureaten Laureaten van de Arbeid, gou den medaille De Waele Jos, herenkapper Roelandt Pierre, dameskapper De Rijcke Kamiel, dames kapper Van Hove Pol, herenkapper Laureaat van de Arbeid, bron zen medaille De Schutter René, heren kapper Steenhout Freddy, dames- en herenkapper Leemans René, dameskapper De Nutte Guido, herenkapper Peelers Alex, Tieren- cn da meskapper Kadet van de Arbeid Van Neuville Brigitte, dames- kapper Ereteken van Arbeid, I' klasse Beeckman Lucien, dames kapper Bculcns Maria, dameskapper Brewce Roger, herenkapper De Backer Danny, heren kapper De Moor Gabriclla, dames kapper De Vïdts Jacques, heren kapper Geens Herman, dameskapper Kiekens Denisc, dameskapper Stcenhout Freddy, heren- en dameskapper Ministerie van Middenstand Ereteken der Beroepsvereni gingen, tweede klasse Beulcns Maria, dameskapper De Waele Jos, herenkapper Van der Vincken Leontina, dameskapper Ministerie van Middenstand Beroepsvereniging Zilveren Palmen der Kroonorde De Wolf Clement, heren kapper Beulens Maria, dameskapper Kampioenen Meer in het biezonder wer den gehuldigd voor hun uit zonderlijke prestaties Emiel Bewacrt uit Mazenzele die dc "Grand Prix de Paris" behaal de en rekordhouder van het aantal wereldbekers wordt waarbij hij Pierre Roelandt' onttroonde en Lieven Straet- mans die te Verona in de wed strijd "Romeo cn Julia" vijfde werd op 51 deelnemers en in de wedstrijd "Rose d'Or" ze gevierde (L.H.) Een kleine groep hoogge schoolde Belgen heeft de Aus tralische toeristische sektor een aanzienlijk probleem hel pen overwinnen. De Belgen, onder wie pasteibakkers, chef koks cn kelners hebben in Australië het gebrek aan erva ren personeel opgelost. Van 31 oktobar tot cn met 2 november heeft in De Ceder te Deinze een vormingsweekend plaats van dc Mutualiteit der Jonge Arbeiders. Jeugdatelier werking, tienerwerking en jon gerenwerking worden er onder de loep genomen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 2