FC VAPO AAN HET KANON zaalvoetbal UITBERGEN BESTAAT TWINTIG JAAR REKORDSCORE EN LEIDERSPLAATS VOOR ON. BONTINCK W.T.C. CHAMBROL HULDIGDE HAAR SUPERKAMPIOEN lokerse liga FC DE BRUG - De Voorpost - 31.10.1986 - 31 LIEFHEBBERSVOETBAL Zaalvoetbal is bij uitstek een bezigheid van liefhebbers die na de school- of dagtaak ook wel eens in een warme zaal tegen een bal willen trappen. De meeste ploegen ontstaan in één of andere kroeg. Het probleem is niet alleen voldoende spelers te vinden maar ook een sponsor. Immers, niet alleen de uitrusting kost geld maar ook voor het gebruik van de zaal moet betaald worden. Achter het opzet komt net zoals in het liefhebbersvoetbal dikwijls heel wat om de hoek kijken. Een sportief sukses kan uiteraard het entoesiasme de hoogte ijagen. Of dit het geval is met FC Vapo weten we niet. In elk geval was het doelpuntjeskermis in de wedstrijd tegen Van Ruyskensvelde. REEKS A SPORTHAL VDV 4 CAMBRINUS 7 De mannen van de Sporthal stonden aan de rust reeds met 1-3 in het krijt. In de tweede helft kwamen ze terug tot 4-5 maar vanaf toen hadden ze hun beste pijlen verschoten. Cambrinus zette wel door en kon nog tweemaal scoren Voor de bezoekers werd het een verdiende zege. De doel punten voor Cambrinus wer den aangetekend door Van de Putte Willy (1), Patrick Van Brussel (4), Guy Vanhanden- hove (1) en Luc De Bock (1) en voor de thuisploeg scoorden Paul Verhulst (2), Johan Za- man (1) en Benny Van Mele (1). LUCONTAINER 2 VANDAMME 4 Is de thuisploeg één van de meest gevaarlijke ploegen dan mag van Van Damme toch gezegd worden dat deze zeer onregelmatig is. Toch hoeft het gezegd te worden dat de bezoekers een verdiende over winning behaalden al stonden ze aan de rust met 1-0 op achterstand. Na de rust kon Van Damme dank zij een de gelijk combinatiespel en een betere trefkracht de overwin ning naar zich toehalen. Scoor den voor de bezoekers: Danny Van Puyvelde (1), Jean-Pierre Vehent (2) en Patrick Herre- baut (1) en voor Lucontaincr Jean-Pierre Boone en Johan Hofman elk één doelpunt. DONKERE WOLK 8 HAMBOERKE 7 Met de rust stond de thuis ploeg met 5-2 aan de leiding. Blijkbaar moeten de spelers toen gedacht hebben dat de schaapjes op het droge waren of dit de zon al genoeg scheen /miners, de voorsprong werd een 6-7 achterstand en het zag er beroerd uit voor de mannen uit de Torenstraat Met nog *ijf minuten voor de boeg kon er nog vanalles gebeuren en kt wonder voltrok zich. Door een own-goal van de bezoekers kwamen de bordjes in even wicht. Dit gaf Donkere Wolk opnieuw sterretjes in de ogen en even werd op het pedaal geduwd om alsnog een krappe overwinning in de wacht te slepen tegen een Hambocrke dat geleidelijk beter begint te spelen. De doelpuntenmakers w>or de thuisploeg waren Luc De Roover (2). Dirk Forme- tyn (4) en Guy Van de Velde (1) en voor de bezoekers Chris Rogiers (2), Rik Rogiers (4) en Johnny Vcrtonghe (1). STANY BUYLE 1 SNOOKERHAL 2 Wie bekend is met het bil jartspel zou misschien de in druk kuiyien hebben dat we van onderwerp veranderd zijn. Dit is geenszins het geval maar toeval of niet moesten beide ploegen hun doelmannen mis sen zodat nogal op verdediging werd gespeeld met het gevolg dat er weinig doelpunten vie len. Voor Stany Buyle scoorde Danny Colman en voor Snoo kerhal waren dat Alex Achten en Eric Fiers. V.RUYSKENSVELDE 4 FC VAPO 18 In onze inleiding hebben we het reeds aangehaald dat er niet alleen een sponsor nodig is maar dat men ook over een voldoende aantal spelers moet kunnen beschikken om een volwaardige ploeg op te stel len. Zoniet komt men onge twijfeld in de problemen. Dat was het geval voor de thuis ploeg die slechts met vier spe lers kon aantreden met het gevolg dat de zwaarste neder laag van hun bestaan mocht opgetekend worden. Voor Van Ruyskensvelde scoorden toch nog Johan Speelman (2) en Freddy Vervaet (2) en voor FC Vapo stonden aan het ka non Mario Van Brussel (7), Freddy Schietecat (3), Franky Van Brcen (3), Dany Michiels (2) en Kerth Baker (3). REEKS B TOPSPORT 3 FC KOOKS 2 De thuisploeg heeft door een gelukkig toeval de over winning behaald. Immers, met nog twee minuten te spelen stonden de bordjes gelijk: 2-2 en door een eigenlijk stom bal verlies kon Topsport in extre mis het winnende doelpunt aantekenen. Voor FC Kooks scoorden Eric Veldeman en Lieven De Langhe en voor Topsport Jean-Pierre Abbeel (2) en Eddy Hillaert (1). OKAPI I STERRESHOTTERS 9 In de eerste helft kon de thuisploeg nog enigszins gelij ke tred houden aangezien de stand aan de rust 1-2 was. Nadien begonnen de bezoe kers veel beter te kombineren wat resulteerde in een vlotte overwinning. Voor Okapi scoorden Koen Laureys (1), en voor de Sterreshotters waren het Johan De Groote (3), Jean-Pierre Roels (2), Patrick De Mul (2) en Dirk De Page (2). V.D. VOORDE 1 KARREWIEL 5 De bezoekers stonden reeds aan de rust met 0-3 aan de leiding en in de tweede periode hadden ze geen moeilijkheden om de thuisploeg op een veili ge afstand achter zich te hou den en aldus een verdiende overwinning te behalen. Er werd "vreemd" gescoord. Im mers, voor Van de Voorde werd het doelpunt gemaakt door Mohammed Paragy en voor Karrewiel waren de ge lukkigen Abdellah Tigra (1), Souliman Tigra (2) en Moham med Boughaleb (2). ZVC PETROL 4 UNIC LOKEREN 8 Deze topper werd door de bezoekers verdiend gewonnen. In iedere helft werden even veel doelpunten aangetekend. Voor ZVC Petrol werd ge scoord door Alfons Colman (1), Luc Versele (1) en Piet Van Avermaet terwijl het vier de doelpunt een own-goal was van Etienne Buyle en voor Unie Lokeren scoorden Pa trick Van Puyenbroeck (4), Etienne Buyle (1) en Etienne De Plus. VAN WINKEL 2 E5 MODE 9 De bezoekers hebben een verdiende overwinning be haald tegen een zwakke thuis ploeg. De doelpunten voor Van Winkel werden aangete kend door Hervé Mees (1) en Patrick Buyssens (1) en voor E5 Mode waren dat Didier Van Rysel (2), Johan Fermont (3), Geert Fermont en Rudy Abbeel (2). BL. DUVEL 7 CENTRUM 3 Deze wedstrijd stond aan de rust 2-2 gelijk en het nodige vocht had nog niet helemaal de weg naar de darmen gevonden of het werd 2-3. De mannen van Blauwen Duvel bloosden eventjes omwille van het gele gevaar en begonnen aan een verwoed tegenoffensief wat uiteindelijk resulteerde in een mooie overwinning Voor de thuisploeg scoorden Didier Le brun (3), René Meganck (2), Leo Van Kerckhove (1) en Marc Bauwens (1) en voor de Zaalvoetbal. Cambrinus won in reeks A van de Lokerse Liga met 4-7 tegen Sporthal V.D.V. (polo) Toen de oude scheldebrug in Uitbergen afgebroken was opende café «De Brug» haar deuren. De jeugdige klanten staken de koppen bijeen en in 1966 werd een nieuwe voetbal ploeg geboren met «De Brug» als lokaal en meteen ook als naam van de klub. Deze café- ploeg heeft nooit aan grotere kompetities deelgenomen. Er werden alleen vriendschappe lijke wedstrijden gespeeld, al stond de ploeg toch elke week op het terrein. Ook nu nog wordt er elke zondag gevoet bald. Caféverbonden FC Appels kwam op het idee meerdere liefhebbersploegen in één verbond te organiseren. Een twaalftal ploegen, waar onder De Brug, namen hier aan deel. Interne moeilijkhe den bij de organisatoren waren er de oorzaak van dat dit ver bond Appels slechts één jaar bestond. Remi D'Haeyer, voorzitter van De Brug liet zich overhalen om zich ermee te bemoeien en het resultaat was verrassend. Gedurende drie jaar speelden ploegen uit de streek tussen Malderen en Waasmunster in het verbond van «De Brug». Elke veertien dagen werden er vergaderin gen belegd in diverse lokalen. Na drie jaar wilde Remi D'Haeyer het voorzitterschap aan anderen overlaten, maar niemand was kandidaat, zodat ook dit verbond in de mist verdween. Er stonden dus al leen nog louter vriendenwed strijden op het programma. Financiën FC De Brug is sedert haar ontstaan aangewezen geweest op allerlei kleine inkomsten: een jaarlijkse tombola, een sinterklaasfeest of een paastor- nooi zijn buiten de gemeen telijke subsidies de enige bron nen van inkomsten. Een jaar lijks eetmaal, een wafelbak en enkele bierbonnetjes na de wedstrijd zijn de belangrijkste uitgaven. Huldiging Nog slechts één speler is aktief van in het begin. Deze Willy Verhofstadt werd door het be stuur en de spelers dan ook gehuldigd. Remi D'Haeyer be looft in zijn feestrede binnen vijf jaar te zullen terugkomen om zijn zilveren jubileum te vieren. De klub is dus zeker niet van gedacht om op haar lauweren te gaan rusten. Dankwoorden Iedereen die heeft meegewerkt om de klub gedurende twintig jaar in stand te houden werd bedacht met woorden van dank, vooral Omer en Ghislai- ne, uitbaters van café De Brug, voorzitter en raadslid Remi D'Haeyer en al de men sen die helpen om ieder jaar het Sinterklaasfeest te helpen slagen. Minivoetbal. In de Lokerse Kernkompetitie wonnen de kampioenen van vorig seizoen, Valentino's, met 6-12 tegen Sportief (polo) bezoekers waren dat Stany Goethals (1), Filip Van Boven (1) en Dominique De Coen. Deze week in Sporthal Van de Velde Vrijdag 27.10 MINIVOETBAL 20.00 u.: Sterreshotters-Cam- brinus 21.00 u.: ZVC Petrol-Unie Lokeren Dinsdag 4.11 20.00 u.: Kooks-Van Winkel Polo ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE Zaalvoetbal. In eerste provinciale won Den Draver uit Berlare met 2-11 tegen Gouden Korf Lokeren (polo) Zaalvoetbal. Gouden Korf Lokeren verloor in eerste provinciale met 2-11 tegen Den Draver u't Berlare (polo) Kernreeks: Uitslagen; Verheyden 3 Van Cauteren 14 Doelpunten: Robert Van Dor- pe 4, Wim Waegeman 4, Paul Van Acker 3, Bart De Kegel 2, Chris Geerts 1, Danny Van Mele 2 en Patrick Van de Vel de 1. Topspin 3 Klodde 8 Een zwakke thuisploeg was niet in staat Herman Van Driessche, Vincent De Smedt en ko van hun tweede zege te houden. Albo/Poppe 19 De Witte 3 Doelpunten: Alex Pieters 2, Erik Van Heemstede I, Danny Everaert 5, Luk Poppe 4, Hans De Graef 4, Eric De Graef 2, Mare Apers 2 en Jan Bogaert 2-kNeyl 3 Shamrock 5 Doelpunten: Patrick Maache 2, Eddy Van Puyvelde 1, Wim Temmerman 1, Peter De Loo se 1Luk De Macsschalck 2 en J. Christiaens 1. De Pieker 5 De Bisschop 4 Doelpunten: Floris Verstrae- ten 1, Julien Van Eetvelde 1, Armand Christiaens 3, Peter Boeykens 2, D. Wauters 1 en Albert Ydens 1. De Pik/De Kroon 6 MVZ. Telelec 6 Doelpunten: Georges Van der Haegen 5, Antoine Van Loke ren 1, André De Waele 3, Paul Quintijn 2 en Chris De Waele 1. De Balans 10 Oosterlinck 3 Doelpunten: Geert Van Kerckhove 4, Bart Merckx 2, Paul Herwege 1, Dirk De Bock 1, Karei Willockx 1, Chris Iliano 1, Paul Baeyens 1, Alain Waegemans 1, Bob Van der Straeten 1. Arsenal 12 Van der Straeten 0 Doelpunten: Piet Abbeel 9, André Maes 2 en Mark van den Berghe 1. Colman 4 YPS. Dendermonde 12 Doelpunten: Joris De Nijs 7, Dirk Raes 2, Eddy Raes 2, René Van Marcke 2, Eric Kint 2 en Roger De Coninck 2. Rotthier 5 ON. Bontinck 34 Doelpunten: Frank De Daele 11, Luk De Mets 8, Luk Haentjens 6, Hans Van Wiele 3, Karei Poppe 3, Robert Branski 2, André Steeman 1, De Wilde 3 en Martin Verhulst 2. Klassement 1. On. Bontinck 7 14 2. De Pieker 7 14 3. Arsenal 7 12 4. YDS. Dendermonde 7 12 5. Albo/Poppe 7 11 6. Van Cauteren 7 11 7. Van der Straeten 7 8 8. De Balans 7 8 9. Colman 7 6 10. Telelec 7 7 11. Neyt 7 6 12. De Bisschop 7 6 13. Shamrock 7 6 14. De Pik/De Kroon 7 5 15. Rotthier 7 4 16. Klodde 7 4 17. Oosterlinck 7 2 18. Verheyden 7 2 19. De Witte 7 0 20. Topspin 7 0 Liefhebbersvoetbal. Willy Verhofstadt is reeds twintig jaar speler bij FC De Brug Uitbergen. Hij werd gehuldigd door het bestuur (jj) WIELERTOERISME Veteranenreeks Uitslagen De Bus 3 ON. Bosman 3 Doelpunten: Herman Ver- donck 2, Luk Van Cauteren 2, Marcel Verbeeck 2, Etienne Dhollander 2, Luk Poppe 1 De Raedt 3 Gemeentepers. 10 Doelpunten: John Christiaens 5, Antoine Van der Burght 2, Wilfried Van Damme 1, Giu seppe, Bux 1, en Jean Pierre Christiaens 1, G. Verhoeven 1, F. Van Wesemael 1 en Raf De Gryse 1. Videokouteek 14 Patrick Shop 2 Doelpunten: André De Waele 8, Julien Van Kerckhove 2, John Coles 2, Raymond Mur phy 1, Eddy Van Lokeren 1, Leopold Van Elsuwege 2. Telelec 4 VanAkeleyn 11 Doelpunten: Kamiel De Meyer 5, Johan Dhondt 3, Al bert Verdonck 2, Eddy Reed 1, Frank Goossens 1, R. Van Driessche 1. Alfons Van Acker 1 en Werner De Wilde I. De Stube 3 De Strooper 5 Langs Theo Hofman kwam de thuisploeg 2-0 voor. Na de lo kale aanvalsdrift keerden de kampioenen terug tot 3-2 aan de rust. Na de pauze maakten zij het verschil maar de wed strijd behield zijn spankracht toen het in de slotminuten lang op 3-4 stond. Klassement 1. Videokouteek 5 10 2. De Strooper 4 8 3. De Stube 5 8 4. VanAkelevn 4 5 5. Gemeentepersoneel 4 5 6. ON. Bosman 5 5 7. Telelec 5 4 8. De Bus 5 3 9. De Fontein 4 2 10. Patrick Shop 4 0 II. De Raedt 5 0 (ajz) Wielertoerisme. De laureaten van WTC Chambrol (da) Wielertoeristenclub Chambrol, gevestigd in de deelgemeente Herdersem, bestaat dertien jaar. Het is een van de vele wielertoeristenklubs in het Aalsterse. Toch telt deze klub vijftig leden. Dit jaar bedroeg de gemiddelde afstand per rit 72,5 km en er zijn elf deelnemers per rit. Kampioenen Voor zesde André Van der Maelen uit handen van voorzitter Van Roy de me- daille uitgereikt. Met een ver- schil van 22 km werd Edmond i "Bf &A Van der Poten tweede. Op de -- derde plaats, met 71 km min- J} der dan de kampioen komt L Freddy Beeckman. X'^W Eindstand: 1 André Van der Maelen 2177, 2. Edmond Van der Po ten 1992, 3. Freddy Beeckman 1970, 4. Rik Roothooft 1921, 5. Luc Van de Putte 1912, 6. i Adolf Willems 1892,7. Kamiel J Van den Bossche 1822, 8. Hu- i 1 go Peirlinck 1733. 9. Stefaan if Willems 1511, 10. Etienne Van Roy 1477 km Het bestuur Het dynamisch bestuur staat onder leiding van voorzitter Etienne Van Roy. Hij is van alle markten thuis want ook hij won vijfmaal na mekaar het kampioenschap. Ondervoor zitter Hugo Peirlinck houdt zelf ook een oogje in het zeil en springt in als het nodig is. Over de administratie ont fermt zich sekretaris Gustaaf De Neve, die af en toe het stalen ros nog eens van stal haalt op zondagmorgen om zich «fit te houden». De ener giebronnen worden geakti- veerd door penningmeester Edmond Van der Poten. Ook Herman Wouters is lid van het Wielertoerisme. Voorzitter Van Roy van W.T.C. Chambrol overhandigt aan kampioen "Van Der Maelen een herinne ringsmedaille (da) bestuur en hij vertegenwoor digt er de leden, waarvan hij alle ideeën en voorstellen over maakt. André Van der Maelen: Geen snelheid, maar alle ritten uit rijden Een kampioen moet niet alles op de snelheid zetten, meent hij. Het is integendeel een kwestie van regelmatigheid en alle ritten uit te rijden. In het begin van het kampioenschap denkt hij er niet aan om eerste te eindigen, maar op het einde wordt het wel anders. De eer ste vereiste is dat men genoeg wilskracht heeft en sterk ge noeg is om alle weersomstan digheden te trotseren. In het voorbije seizoen was het weer uitstekend. Om een gezonde geest in de klub te behouden, moeten be paalde regels nageleefd wor den. Geen enkele, maar dan ook geen enkele herberg wordt onderweg bezocht. Aan poli tiek doen is uit den boze en men moet ten allen prijze spor tief blijven. (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 31