Openbare Werken te Aalst Face-lift voor Aalsterse Houtmarkt <Evento» te Aalst Kamerlid Jan Caudron en het nationaal sportfonds Aalst een dag in de ban van de science fiction Slaag krijgen en treintje rijden De Voorpost - 31.10.1986 - 5 Aalst. De werken aan de koliektoren op de Dendermondsesteenweg zorgen voor problemen. Men diende zelfs muren te stutten (a). De Aalsterse Houtmarkt die er momenteel eerder onge lukkig bij ligt wordt heringericht. Schepen Anny De Maght toonde op de maandelijkse perskonferentie de gedetailleerde plannen voor een totale herinrichting waar van de kosten geraamd worden op circa 5 miljoen. Het is echter wachten op de belofte van toelage te verlenen door gemeenschapsminister Jean Pede. Wanneer die er nog voor nieuwjaar komt kan in aanbesteding worden gegaan en zouden de werken in de zomer kunnen worden uitgevoerd. Centraal blijft uiteraard het kaatsplein dat de Houtmarkt gekend maakte, met zijn destijds fameuze kaatsploeg. Het plein krijgt verharding in asfalt. De rest van het plein komt in kasseien en in betontegels en onder de bomen die integraal worden behouden komt dolomiet. Door een meer adequate schikking zal het aantal parkeer plaatsen kunnen worden opgedreven tot 140 en daarenbo ven komt er om veiligheidsredenen een tweede ingang. In de verharding zullen niet hinderende voorzieningen worden aangebracht - men doktert nog uit precies de welke - om er ter gelegenheid van paardekeuringen palen in te plaatsen zodat in het kaatsplein geen gaten meer hoeven te worden gemaakt. LH Deze bijna klassieke dansers De nieuwe koreografie van de dwingen respekt af door hun Mexicaanse Bels José Bespros- gedisciplineerd en technisch vany, die pas op negentienjari- perfekt dansen. «Evento» is ge leeftijd begon te dansen namelijk een produktie die van (o.m. al vlug bij Béjarts «Bal- daaruit ontzettend mooi is om let van de XXste eeuw», loste naar te kijken, fascineert in het de verwachtingen in die Mo- eenvoudig volgen van twee mentum geschapen had, een dansers die zonder verpinken «essai choréographique sur le onderlinge vriendschap in lief- balancement». In «Evento» de laten groeien uit het spel danst hij, dit keer met een van strak afgemeten dansbe- mannelijke partner, (Harijone wegingen die dan eens symme- Roebana) zijn onderzoek ver- trisch, dan weer in opeenvol der in wat hij een «travail cho- ging of oneindige variatie afge- réographique sur la double werkt worden, frontalité» noemt. De toe-. Zaterdag 8 november te schouwers zitten tegenover el- 20u30. kaar aan twee zijden van het Toegang: 250 fr. aan de kassa, dansvlak van tien bij tien me- 200 fr. w en reducties, 175 fr. ter, waarop een reeks evenwij- leden Alkuone, 100 fr. bij aan- dige radarafsluitingen, drie schaf CJP In Netwerk, lange hoge tafeltjes en een Organisatie: Netwerk i.s.m. mat- Alkuone. VU-kamerlid Jan Caudron heeft nogal wat vragen over het nationaal sportfonds. Naar aanleiding van een inter pellatie door CVP-volksvertegenwoordiger Diegenant tot de gemeenschapsminister voorkuituur, heeft ook de Aalsterse volksvertegenwoordiger zijn bedenkingen gefor muleerd. Ook Jan Caudron is van oor- Caudron vraagt zich af of dat' deel dat de wet op het sport- wel noodzakelijk is. Het kan fonds korrekt moet worden toc^ n'ct dat de 202 wielren- toegepast. Artikel 15 van de d,e deelnemen aan de op- wet van 26 juni 1963 waarover '®)ding allemaal topatleten het dus gaat zegt onomwonden 20 sle'* hij. Ook de mini- dat «ten minste 40% van de in voetbalschool krijgt een toela- artikel 12, 1 en 2 paragrafe 8e ?fschoon minivoetbal inter- bedoelde ontvangsten van het nationaal niet eens is erkend, sportfonds worden aangewend Zaalvoetbal is wel internatio- voor de subsidiëring van de in naa' ei"kend, maar niet door artikel 10, 1 en 2 paragrafe Bloso 9ok de Vlaamse dans- bedoelde aktiviteiten». Artikel akademie krijgt 3 3 miljoen. 10, aldus Jan Caudron luidt: "Wanneer men dan ontdekt «De werkzaamheden van de dat familieleden van de direk- verenigingen die de aanmoedi- tour-generaal van Bloso de ging van de lichamelijke op- dansakademie leiden, wordt voeding en van de sportbeoe- een en a"der duidelijk», aldus fening tot doel hebben» en «de de Aalsterse volksvertegen- inrichting van sportmanifesta- woordiger, die pleit voor een ties op nationaal en internatio- n'euw ontwerp van dekreet in naai vlak». En artikel 12: «het zake subsidiëring van de sport fonds wordt gestijfd door het bonden. Hij ziet geen heil in deel van de opbrengst der wed- een '"deling per kategorie vol denschappen op sportuitslagen Sens bet aantal leden, voorzien in artikel 8, door de Alleen de echte sportbeoefe- opbrengst van heffingen op de naars moeten meegeteld wor- ontvangsten van sportwedstrij- den, het aantal kompetities, de den; door toelagen van allerlei registratie van rekords en de aard». aankoop van materieel. Cau- Het gaat dus niet om 40 pro- dron heeft overigens ook be- cent van de ontvangsten van zwaar tegen de onverzichte- het fonds, maar om 40% van lijkheid van de begroting. Ten- de ontvangsten van pronostie- slotte stipte hij aan dat de VU ken en taksen op sportwed- onmogelijk akkoord kan gaan strijden. Pronostieken bestaan met de splitsing van het Natio- er al lang niet meer en taksen naai Sportfonds, volgens de op de sportwedstrijden worden verdeelsleutel Van Mechelen- nooit geheven. Parisis die in het nadeel is van Caudron heeft bedenkingen de Vlamingen die voor 2/3 par- bij de erkenning en de subsi- ticiperen in het sportgebeuren dieting van de sportbonden, en maar net iets meer dan de De meeste toelagen worden helft van de gelden zouden zonder enig kriterium en zon- krijgen. Vlaanderen zou jaar- der wetgeving verdeeld. In het üjks minstens 56 miljoen meer kader van de topsport krijgt de moeten krijgen dan Wallonië, wielerschool 5,5 miljoen. Jan zo heeft hij berekend. SF Project Aalst, zeg maar Patrick Van de Wiele uit Her- dersem organizeerde in de Nieuwe Madclon op de Grote Markt te Aalst zijn eerste kon- gres. Op het programma alles over science fiction, fantastiek in de literatuur, de plastische kunsten en in de media. Ge noeg stof dus om een dagje mee bezig tc zijn Sfan is een Belgische, Vlaams- talige vereniging die deze ver schillende vlakken overkoepelt en een aantal mensen groe peert die in een en hetzelfde genre zijn geïnteresseerd; scien ce fiction dus. Opgericht in 1969 lag een eerste kern in Antwerpen, kort nadien werd uitgebreid naar Gent en daar ligt sedert het begin van de tachtiger jaren nu het zwaarte punt. Aalst kon dus niet langer ontsnappen aan de invloeds sfeer. Sfan wil alleen maar in formatie verspreiden over de SF en de fantastiek en is van oordeel dat deze twee genres echt stiefmoederlijk wordt be handeld. Voor de eerste maal werd Aalst uitgekozen voor een «convention», een soort van kongres waarop de laatste si tuatie wordt doorgelicht. Van 10.000 tot 18.000 uur werd er geluisterd naar toespraken van verschillende auteurs en des kundigen, werd geboeid naar de voorgelezen verhalen ge luisterd en kpn men genieten van digitale portretten, air brush fantasieën, dia-proje cties en werden allerlei infor matiestanden aangedaan. Wie belangstelling heeft voor Sfan, kan dus bij Patrick Van de Wiele terecht op het adres Witgerstraat 3 te 9390 Herder- sem (053-78.75.12). SP-er Eddy Monsieur bekloeg zich op de jongste gemeenteraadszitting over het feit dat een 43-jarige slaag zou hebben gekregen van stadsagenten. By het opdraaien van 5 politiewagens na middernacht op de Grote Markt begin juni, zou deze man de bedoeling van dergelijk optreden gevraagd hebben. Agenten waren wellicht in de mening met een dronken man te doen te hebben en stopten hem in hun wagen. Betrokkene beweert echter niet dronken te zyn geweest. Er was noch ademtest noch bloedproef en zo lang na datum wordt het wel quasi onmogeiyk daarover uitsluitsel te krygen. n op de 1 en 2 rij 8 van gewoon i gebon- 3k kan fr. vier nuitge- van de ffen. JV ukwek- dat al het gc. ihandig >or hun ardigd azet en en van van n gaat Ve kij- t naar g! D.B.I Het gaat hier om onderhoudswerken uit te voeren aan gemeentewegen op het grondgebied van Aalst tijdens de periode van 1 november 1983 tot en met 31 oktober 1986. Ontwerp en wijze van gunnen werden bij hoogdringendheid aan de agenda gekoppeld en unaniem goedgekeurd. Het College krijgt de toestemming om deze werken te gunnen in onderhand se overeenkomst in eerste instantie tot 31 december 1986 voor de in de begroting voorziene kredieten. In het bestek werden tevens op basis van de door de technische diensten opgedane ervaringen met het huidig onderhoudsbestek. nieuwe posten voorzien ondermeer met het oog op het aanbrengen van wegmarkeringen en hét uitvoeren van wegherstellingen met gietasfalt. Meer spoed by werken aan Dekenij De dringende noodzaak deze stadswoning te kunnen restaureren (op basis van het aan de •opmerkingen van de overheid aangepast bestek en geaktualiseerde raming) met het oog het huisvesten van de E.H. Deken van de Sint-Martinuskerk te Aalst, worden verhinderd door de nog te doorlopen administratieve procedures vooraleer tot betekening van de opdracht aan de aannemer zou kunnen worden overgegaan. Eveneens met het oog op een spoedige uitvoering wordt bij amendement in de begrotingswijziging een meerkrediet voorzien en wordt voorgesteld het gemeentelijk stadsaandeel te brengen op 3.000.000 frank in zijn totaliteit, volledig te financieren met opbrengsten van verkopen. Aalst. Lectuur, dia's en video's over science-fiction en fantastiek in Netwerk (a). Aalst. De Beekveldstraat in Aalst kreeg een nieuwe asfaltbedekking (a). Molen-, Biest- en Blektestraat Hofstade De toestand van Molenstraat en Blcktestraat waar herstellingswerken aan het wegdek gepland werden, na de winter van '84-'85 was voor aanvang der werken (augustus '86) dermate verslecht dat op verschillende plaatsen een volledige wegverbetering diende uitgevoerd (over de ganse wegbreedte) Dit resulteerde in een aantal meerwerken in het gedeelte van de Molenstraat tussen de betonverharding komende van de rijksweg en het fietspad naar Gijzegem. Rekeninghoudend met het feit dat het ontbreken van koliektoren, waarvan een gedeelte bovendien in de Blektestraat zullen worden aangelegd, het uitvoeren der nodige rioleringen onmogelijk maakt, kon geen nieuwe weg met volledig nieuwe infrastruktuur aangelegd worden en werden er zoveel mogelijk nog degelijke delen van de huidige weg en riolen Het eindstuk van de Molenstraat grenzend aan de Babbelaarsstraat waarvan de toestand iets minder dramatisch is, wordt volgend jaar hersteld. Het totaal badrag der meerwerken bij eindafrekening bedraagt 601.370 fr. BTW inclusief. Sanitair Kulturecl Centrum De werken omvatten het plaatsen van het vroeger reeds geleverd sanitair. De werken worden op basis van bestek onderhands toegewezen aan de aannemer die vroeger de toestellen heeft geleverd. Raming: 750.000 fr. BTW inclusief. Vernieuwbouw Huis De Bolle De werken omvatten de vernieuwbouw van de gebouwen links op de binnenkoer. Op het gelijkvloers wordt een keuken en refter ingericht met eetgelegenheid voor ongeveer 60 personen. De bovenverdieping wordt tot 3 afzonderlijke burelen omgevormd. De verbouwingswerken omvatten het geheel van ruwbouw en afwerking, buiten- en binnenschrijnwerkerij en technische uitrusting. De vorm van de bestaande draagconstructie blijft behouden. Met het oog op het bekomen van staatstoelagen zal beroep worden gedaan op de jpoedprocedurc overeenkomstig omzendbrief nr. 53 dd. 11.6.1982. De raming van de globaliteit der werken bedraagt 3.661.971 fr. B.T.W. inclusief. Verlengen uitvoeringstermijn Kultureel Centrum Vooral om esthetische reden maar ook om de verdere afwerking van de plafonds niet in het gedrang tc brengen zullen de luchtkanalen uitgewerkt worden in gyproc De uitvoeringstermijn wordt hierdoor met 40 werkdagen verlengd. Moorse! - Oud-gemeentehuis - Herstellingswerken aan raads- en vergaderzaal De verouderde en enigszins vervuilde algemene toestand van de voormalige raadszaal van het gemeentehuis Moorsel is aan verfraaiing toe. Raming: 295.718 fr. BTW inclusief Muziekakademie - Bureel direkteur en sekretariaat Genoemde lokalen zijn door veroudering en vervuiling toe aan verfraaiing. Voor de lokalen wordt voorzien - afstomen van de bestaande behangwerken - bijwerken door mogelijk beschadigde bepleisteringen en vernieuwen van behangwerken volgens voorge stelde handelswaarde. Instandhoudingswerken stadsgebouw Albrechtlaan In dit gebouw komt de verkeerspolitie uit Nieuwerkerken. De werken omvatten Aanbrengen van een tochtscherm op het niveau pas keldervloer, en pas gelijkvloers door middel van injektie. Het afkappen en herbepleisteren van de tuinmuur. Het verwijderen van een scheidingsmuur en plaatsen van stalen balk op het gelijkvloers. Aanpassen van het sanitair gelijkvloers. Nieuwe vloerbekleding op het gelijkvloers en verdiep in lino. Vernieuwen van buitenschrijnwerk - toegang kelder. Algemeen herstellen van alle binnen en buitenschrijnwerk kroonlijst. Binnen en buitenverfwerk en behangen van de lokalen. Leveren en plaatsen van vertikale gordijnen in alle toekomstige burelen. Deze werken dienen uitgevoerd te worden in het vooruitzicht tot het betrekken van de woning door een stadsdienst (verkeerspolitie Nieuwerkerken). Totaalprijs BTW jncl. 960.986 fr. Inrichting Elektriciteit De werken omvatten het vernieuwen van de bedrading voor de verlichtingskringen, het inrichten van kringen stopkontakten d.m.v. een plintsysteem, het leveren en plaatsen van een nieuw algemeen bord en verlichtingstoestellen. Tevens is de telefoonaansluiting en inrichting voorzien. De raming bedraagt 334.035 fr. BTW incl. Verwarming Deze wordt ingericht d.m.v. gasradiatoren op propaangas. De leidingen zijn grotendeels bestaand en worden herbruikt. Oud-Hospitaal - Zolders, vloeren, plakwerken, schilderen, aanpassen Bijwerken en herstellen van vloeren, plakwerken en schilderwerken. Bestaande ontbreken de vloer op de trapoverloop wordt ter vervollediging in bestek gesteld. Beschadigde vloergedeelten uitbreken en herstellen. Losse beschadigde en ontbrekende voegen worden voorzien van een nieuwe voegvulling. Raming: 567.450 fr. BTW inbegrepen. Verfraaiingswerken stadsfeestzaal Bestek wordt voorgesteld voor verfraaiingswerken aan de feestzaal stadhuis te Aalst. De verfraaiingswerken zijn bepaald op herstellen van gebroken parketdelen - volledig op schema en bij- en opboenen van de parketoppervlakten van zaal - inkom - antichambre en doorgang. Vqrder bijwerken - herstellen en herophangen met alle eventuele bijwerken en bijleverin gen van de overgordijnen en baldakijnen van balkondeuren - ramen - koergevel en hoofdbalkonramen feestzaal. Voor de achtergevel van de feestzaal stadhuis meer bepaald het boogvormig front en gepleisterd geveldak rechts op het hoofdbalkon zijn de pleister en schilderwerken ernstig geschonden door waterinfiltratie van lekkende dakbedekking. De daklekken zijn in eigen beheer beoordeeld, hersteld. De beschadigde pleisterwerken dienen hersteld - de beschil deringen in zelfde kleur en struktuur bijgewerkt. Raming 1.076.400 fr. BTW inbegrepen Moorsel - Oud-gemeentehuis - Werken aan dak en kroonlijsten De dakbedekkingen, kroonlijstbedekkingen en dakaflopen in zink zijn totaal verouderd en versleten. Vernieuwing is noodzakelijk, herhaaldelijke herstellingen in eigen beheer (materiaal en manuren) zijn gezien de totale toestand onafdoend en in de totaliteit onwaardig betaalbaar. Raming: 1.065.344 frank BTW inclusief. Deze werken omvatten de volledige inrichting van een elektriciteitsnet op deze zolder. Het leveren en plaatsen van een nieuwe voedingskabel naar het algemeen bord, het inrichten van nieuwe borden, het plaatsen van de leidingen voor verlichting en stopkontak- tcn en het plaatsen van een nieuwe verlichting door middel van metaal-halogeenlampen in kombinatie met een oriënteerbare gerichte verlichting. De raming bedraagt: 749.034 fr. BTW inbegrepen. Aalst. Er werd heel wat informatie verschaft over science-fiction en fantastische verhalen in onze literatuur (a). De man werd aan het Colinet- plein de nor in gedraaid en verbleef er tot de morgen te 9 u. Te laat om nog op zijn werk (in Luxemburg) tijdig te gera ken waarbij hij zijn job ris keerde. Eddy Monsieur vroeg dan ook een ernstig onder zoek. Burgemeester Raymond Uyt- tersprot verwondert er zicl^ over dat deze klachten zo laat tijdig worden geformuleerd. Wat uiteraard een ernstig on derzoek lang niet vergemakke lijkt. Het ware meer efficiënt tijdig en aan de gepaste per soon de klacht over te maken. Het onderzoek zal alleszins ge beuren en eventueel zullen er de passende konklusies wor den uit getrokken. Maar SP-er Patrick De Smedt vindt het niet zo onlogisch dat de man in kwestie zo laattijdig reageert. «Wellicht is hij gesti muleerd door soortgelijke klachten nog niet zo lang gele den in gemeenteraadszitting besproken», meent Patrick De Smedt. TGV-plan Als gewezen stationschef me moreert SP-fraktieleider Ed- gard Hooghuys de destijds ge stemde motie tegen het IC-IR- plan dat finaal dan toch als positief moest worden ervaren. In dat verband ergert hij zich er aan dat het stadsbestuur (nog) geen motie tegen De Croo's TGV-plan ter tafel heeft gelegd, waarvan volgens spreker de gevolgen voor velen zeer nefast kunnen worden. Burgemeester Uyttersprot zegt dat beide gevallen anders lig gen. Bij het Intercity-Interre- gioplan was de bevolking van Aalst nauw betrokken. Wat echter niet het geval wordt met een eventuele uitvoering van het TGV-plan. LH. Schilderwerken Het geheel van de zolderruimten, geïsolerende dakvlakken, gepleisterde muurgedeelten, houten omlijstingen, radiatoren en leidingen enz... worden voorzien om een afwerkende beschildering te ontvangen. Raming: 762.840 fr. BTW inbegrepen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 5