Iele verliest de opsmuk en de gemeente iet uit het oog Berlaarse wijken plannen groenakties Veevoeders Moens failliet Wit-Gele Kruis nam honderdste Fiat Panda in ontvangst eels 11.11.11 aktiekomitee l zich in voor El Salvador Een postzegelclub te Zele De Voorpost - 31.10.1986 - 9 jdens de jongste raadszitting presenteerde het college het jaarprogramma van de in rten,Cen beheer uit te voeren werken aan de raad. In 1987 voorziet de gemeente voor 3,2 [Hoen frank werken, die zullen worden uitgevoerd met de hulp van tewerkgestelde vanfrklozen. tie besteed veel aandacht aan een goed onderhouden wegennet. Verbeteringen staan er w keer op de rol voor een zijstraat van Durmen en de Beekstraat, die een eenslagverharding krijgen. Het B-voetbalterrein wordt rondom verhard. Herstellingen n de Pieter Gorusstraat en de Tuinwijk. Voegwerken aan de straten Veldeken, uivelde, Hansevelde, Bakkerstraat. Er zyn verkeersdrempels voorzien in de Verbin- Dgstraat, Vuurkruisenstraat, Collegestraat en Rotstraat. en fietspad krijgt Wazenpoel en Stokstraat. Verschillende straten komen aan de beurt lor herbestrykingswerken en dit zyn de Kasteelstraat, de Dweersrede, Donkerput- raat, Groenlaan, Rykenhoek en Mespeleir. Zeels ontwerp nog niet defini- m hel programma op zich- De raad keurde leningen goed ,irf is afgewimpeld, maar we- If was er weinig discussie, van 5,9 miljoen frank om het iar SP raadslid Gustaaf Ver- saldo van de verbeteringswer- iiteren verwoordde het on- ken aan de Durmebaan te fi- £CS ,aat „U1UI uaaiu„uvl noegen van de bewonen van nancieren van 1,7 miljoen staan, zeker niet zal gereali- Bloemenwijk die ondanks frank om de erelonen voor het seerd worden. Ondanks dat gedane beloften nog altijd studieontwerp voor een nieuw SP'er Vercauteren speelde met de verkeersdrempels wach- runderslachthuis te betalen. het recht op informatie, gaf i Schepen De Waele en - - 6 rgemeester De Bruyne be- Kerkfabrieken ifden dit voor 1987. CVP- In 1987 zal de gemeentekas dilid Karei Poppe had kri- ongeveer 4 miljoen frank moe- S'en ten'gepasten~ti,de, t op de uitgevoerde werken ten bijpassen om de begrotm- zulle„ de raa£|^en van'de de Eekstraat. Hij sprak van gen van de kerkfabrieken in d totale mislukking. Volgens evenwicht te houden. 2,3 mil- rgemeester De Bruyne is dit joen frank om de gewone be- lerdaad niet uitgevallen groting en 1.6 miljoen frank op Tien woningen in de Vlas als verwacht, maar hij de buitengewone begroting, bloemstraat werden ongezond emde het geen verloren kos- De gewone toelagen zijn 1,3 erkend, waardoor een deel van omdat het huidige wegdek miljoen voor het centrum; gebruikt worden als on- 408.000 fr. voor Huivelde, grond voor'cen nieuwe sla- 244.000 fr. voor de Kouter, ge-laag. 217.000 fr. voor Durmen en led onderhouden wegen 87.000 fr. voor de Heikant, leten ook goed verlicht zijn. De Kerkraad van de St.-Lud- arom zullen de verlichtings- gerusparochie vroeg bij hoog- en in de Tuinwijk vervan- dringendheid een deel van de i worden. Het is een nood- elektrische leidingen in de noemde het een unicum dat Jc want 24 van 66 palen zijn kerk te mogen vernieuwen. De deze tijd er nog een ratten- nrgeroest en de rest is even- leidingen zijn verouderd en plaag kan heersen en in een aangetast, zodat de versleten en het risiko voor bewoonde zone, Het is er voor i werd doorgehakt en de brandgevaar is reëel. De on- de bewoners niet leefbaar en vanging, uit noodzaak, kosten zouden 274.000 fr. be- hij vroeg dringend maatrege- ngend zal gebeuren. Het zal dragen. len te nemen, de gemeente 1,5 miljoen ZB raadslid Aimé Van Aver- nk kosten. Het is een uit- maet betreurde dat de Kerk- Nieuwe pistolen voor de politie aderlijk verschijnsel, dat na raad niet vroeger besliste om De Zeelse politie werd onlangs jaar die palen reeds moeten die werken uit te voeren. Elek- uitgerust met nieuwe 9 mm rden vervangen. De inter- triciteitsleidingen zijn toch niet pistolen, die werden gefinan- mmunalc Imewo drong aan van de ene dag op de andere c'erd door de provinciale over een speciale prijs op te versleten of verouderd. Door beid in het kader van het vei- :n en Ebes zal geen stu- het dringend karakter, verliest ligheidsplan. De gemeente en toezichtskostcn reke- de gemeente de staats- en pro- koopt nu 25 holsters en even- en ook de indienststelling vincietoelage op de 275.000 fr. veel ladertassen om de pistolen gratis gebeuren. die het anders kon genieten als te kunnen wegbergen en tege- IPer Alfons Rupus vroeg of restauratie van een geklas- lijkertijd ook 22 handboeien dringende vervangings- secrd monument. Burgemees- en 22 tassen voor 1 en niet nadelig zullen zijn ter De Bruyne zal de kerkraad voor een bedrag het aanleggen van de inlichten om in de toekomst fr- IR verlichting in de Koe- dergelijke herstellingswerken B. waar reeds jaren op op tijd aan te vragen A gewacht en waarvoor i pirtijgenoot Van Hecke Het hoofdstuk slachthuis gens geldgebrek van de staat, in de nabije toekomst, en vijf zes jaar wordt daaronder ver- burgemeester De Bruyne geen nadere uitleg. De onderhande lingen zijn nog in een beginsta- voorstellcn worden ingelicht. Ratten op de Kouter de Kouter kan gesaneerd wor den. Raadslid Jozef Van Driessche nam de gelegenheid te baat om nog eens te wijzen, zijn partijgenoot De Vrieze deed dit reeds vroeger, op de onduldbare toestand die er in die omgeving heerst. Hij r handboeien, i 171.360 Sportsubsidies SP'er Jozef Van Driessche be treurde dat de schepen van de incerdcre keren is tus- De 'cning van 1,7 miljoen Sport Alfons Rupus nog altijd "1 de sportraad de opdracht jefamen. frank was voor CVP-raadslid :ester De Bruyne Andre Walrave de aanleiding niat gaf om de wijze van betoe- endc dat dit twee verschil- om er no8 ecn slachthuis episo- lagen aan de sportclubs te her- fczaken zijn. de aan toe te voegen Hij zien. De schepen dossier Koelaers is door vroe8 burgemeester De Bruy- J diensten goedgekeurd. ne of er noS kosten te verwach- is alleen maar wachten op ten voor het slachthuis, getuigenissen waaruit zou blij- subsidic cn de werken kun- dat er niet schijnt tc komen, ken dat dit nog niet is gebeurd, aangevat worden. Raads- Hij betreurde daarbij dat Zele De interpellant preciseerde Carel Poppc vroeg hiervoor 'eningen moet aangaan voor zijn tussenkomst. Hij noemde hoogdringendheid omdat een studierapport, waar ande- het geen eerlijke zaak dat som- ccn druk bereden weg is en re schijnen van te profiteren. mige verenigingen dezelfde le- ens het school veel gebruikt SP'er Jozef Van Driessche had den drie maal doorgeven om dl door de kinderen om de geruchten opgevangen dat het subsidie te kunnen krijgen. Hij nol in Lokeren te bereiken. College via het privé-initiaticf nam de vrouwenturngilde als suggereerde om een motie naar cen alternatieve oplossing voorbeeld, waar de leden zo- te dienen en dit zou de zoekt en hierbij viel opnieuw wel bij de balletgroep, als de [endc raadszitting ge- Distriproc. Uit het antwoord jogginggroep en de turners ren. van de voorzitter bleek dat het staan aangégevcn. die op dracht wel te hebben gegeven. Jozef Van Driessche noemde Zeels 11.11.11 aktiekomi- toos voor 1986 opnieuw Tojekt in El Salvador. De se ontwikkelingswerkster Van Acker heeft de be ing misschien wel be- Kd Zij werkte in El Salva- tn het entoesiasme waar- ze over haar werk praat Ie noodzaak die ze aan- I. waren voor de jonge se ploeg van 11.11.11 vol- Kie om opnieuw naar El ador tc lonken. Het is een tri dat door Coprosal (een itee dat studenten genees- 'e, dokters, gezondheid- ers groepeert cn instaat de medische hulp in de dstad cn het platteland), touw wordt gezet in de Olijke kuststreek van El ador, in de provincies San en Usulutan. Het is lijns gezondheidszorg k'cinc schaal, die recht- *s op de noodlijdende bc- ■"g op kleine schaal, die tstreeks op jie noodlijden- cvolking is gericht. Om zo mogelijk hulp en steun en ecn deel informatie te cn geven werd er een ge- erd programma opge- Allc huizen van de ge- n,c krijgen een massa- 1 cn de omslagen bedeeld, ""jdag 31 oktober gaat er c zaal van het Pius X !e een animatie door van- ■30 u. Op het programma cen getuigenis, dia's een over El Salvador, het tor- gerecht en de 11.11.11 Uil. muziekgroep Leef. Op zondag verjaardagskaart, waarin ze 16 november 1986 vertrekt er herinnerd werden aan de vorig om 14.30 u. aan de kerk van de jaar door hen afgelegde belof- Heikant een ZELF-ZELF- ten, in verband met het beleid ZELF wandeling. Het Zeels rond de ontwikkelingssamen- aktiekomitee stuurde aan de werking, regionale parlementairen een Beno Op 28 en 29 juni 86 had in de raadszaal van het gemeen tehuis te Zele de voorverkoop plaats van de toeristische reeks. In de belangstelling stond de voorstelling van de postzegel met beeltenis van de toren van Sint-Ludgeruskerk. In het kader van dc vzw Paro chiale werken St.-Ludgerus werd een werkgroep opge richt, met het doel de voorver koop en de tentoonstelling tot een sukses te brengen. Men sprak nadien van een geslaagd initiatief. Dc werkgroep, alle maal personen die geïnteres seerd waren in verzamelen van postzegels, hoopte dat deze ex po een aanleiding zou beteke nen tot het uitbouwen van een postzegelclub in de gemeente. Op 18 oktober had de eerste vergadering plaats om tot een oprichting van een postzegel- klub over te gaan. Geïnteresseerde personen die willen toetreden kunnen zich kenbaar maken door middel van een briefje bij de volgende personen: Dhr. De Leenheer Robert, Elststraat 14, Zele Mevr. Van Kerckhove, Hei kant 39, Zele Dhr. Huysman Leonard, Beu kenlaan 2, Zele of aanwezig te zijn op de eerst komende vergadering op 19.11.86 in het Parochiaal Se cretariaat, De Deckerstraat te Zele. Beno solidariteitsweckend, end in vrijwilligers op stap -J- van deur tot deur heeft van zaterdag 8 novem- - d'nsdag U november, tien cterdag 8 november wordt ae St. Ludgeruskerk om u- cen mis opgedragen, ordt opgeluisterd door de De Rechtbank van Koophandel van Dcndermonde heeft dinsdag in de loop van de namiddag in een speciale zitting het failliet uitgesproken van het veevoederbedrijf Moens uit Buggenhout. Liefst 200 werknemers komen hierdoor op straat tc staan. Ofschoon deze beslissing als een verrassing overkwam, toch bleek het dreigend faillissement niet van gisteren te zijn. Bedrijfsleider Moens had al enkele weken af tc rekenen met financiële moeilijkheden en had toenaderingspogingen ondernomen tot grote veevoeder bedrijven om zijn zaak op te slorpen. Blijkbaar hebben die pogingen geen resultaat opgeleverd, niets anders meer overbleef dan het faillissement aan tc vragen. Men laat een put na van 2 miljard frank. Opvallend is dat het veevoederbedrijf Moens zich steeds vooraan heeft gehouden wat de modernizering betrof De tijd is nog niet zo lang voorbij dat het bedrijf dag en nacht op volle toeren draaide om de bestellingen te kunnen bijhouden. De rechtbank van koophandel stelde de heren Jef Dauwe, Philippe Baillon en Philippe Ghysbrecht aan als curatoren voor de failliete vennootschappen die van de groep Moens deel uitmaken en dat zijn de NV's Vitamex, Agrofix, Veevoeders Moens en Moens Roba die allen in Buggen hout en Baasrode zijn gevestigd en de NV Panagro die in Brussel is gevestigd. De bedrijven hadden zich gespeciali seerd in allerlei soorten veevoeders, het kweken van varkens, kippen, kippenslachterijen en varkensfokkerijen. De Groep Moens had uitstekende handelskontakten met het Midden-Oosten en Noord-Afrika. Welke precies de oorzaak is van het failliet konden we niet achterhalen. Wel staat vast dat er 200 werkneifiers van vandaag op morgen hun job zijn verloren. Dendermonde. Een indrukwekkende vloot Panda-wagentjes van het Wit-Gele Kruis (foto Piet Hermans). Sedert een achttal jaren gebruiken de Wit-Gele Kruis verpleegkundigen van het arrondisse ment Dendermonde, de Fiat-wagentjes om zich te verplaatsen. Bij de bestelling van de 100e Fiat-Panda, besliste Fiat N.V. deze wagen te schenken aan de Wit-Gele Kruis- afdelingen Dendermonde/Wetteren. Op uitnodiging van de firma Fiat, waren het personeel van de afdelingen Dendermonde en Wetteren, met de provinciale Direktie en het gewestelijk Bestuur van het Wit-Gele Kruis van Oost-Vlaanderen in de Garage Caudron, Mechelsesteenweg te Dendermonde samen gekomen om deze 100e wagen in ontvangst te nemen. Minister Lenssens, gewestelijk voorzitter van het Wit-Gele Kruis Dendermonde geeft een korte uiteenzetting over de werking en de dienstverlening die het Wit-Gele Kruis sedert een halve eeuw ter beschikking stelt van gans de bevolking, hierbij de belangrijke rol benadrukkend van de dienstwagen in de thuisverpleging. Minister Lenssens deelde ook mee dat bij de Vlaamse Exekutieve de bedoeling leeft om bijkomende financiële impulsen te voorzien voor de erkende verpleegdiensten, zodat men in de toekomst meer dan vroeger tijd zal kunnen maken voor de mens. Hij overhandigde na afloop van zijn toespraak de sleutel van deze 100e wagen aan mevrouw Michem. In Oost-Vlaanderen stelt het Wit-Gele Kruis 624 personeelsleden tewerk, die heden ongeveer 3.500.000 zorgen per jaar verstrekken aan zieken, gehandicapten en bejaarden thuis en waarvoor met de dienstwagens 7.286.000 km. worden gereden, waarvan niet minder dan gemiddeld 965.000 km. in het arrondissement Dendermonde, waar een 70-tal verpleegkundigen aan de slag zijn. Het Wit-Gele Kruis van Oost-Vlaanderen telt 19 afdelingen met een sekretariaat, een dispensarium en een uitleendienst. Alle medisch-verpleegkundige zorgen worden verleend, op doktersvoorschrift zoals: - inspuitingen, wondverzorgingen, blaasspoelingen, lavementen, hygiënische zorgen, enz. - nazorg aan ziekenhuispatiënten, - voor- en nazorg bij thuis- en polyklinische bevallingen. De diensten zijn permanent bereikbaar en beschikbaar, alle dagen van het jaar, 24 uur op 24 uur. Na deze korte uiteenzetting dankt de Direktie van Fiat het Wit-Gele Kruis voor het vertrouwen en worden de sleutels overhandigd aan de gelukkige verpleegkundige aan wie de nieuwe dienstwagen toegewezen wordt. Kontaktadressen Wit-Gele Kruis van Oost-Vlaanderen V.Z.W., Afdeling Dendermonde, Kerkstraat 36, 9339 Dendermonde, tel. 052-21.21.53. Afdeling Wetteren, Wegvoeringstraat 63C, 9200 Wetteren, tel. 091-69.84.74. Zele. De familie Colman uit Zele verzamelde in het Gildenhuis voor een geslaagd familiefeest (bvw). De jongste vergadering van de Berlaarse Kuituurkring stond in het teken van het groen en van de informatie. De Kuituurkring had de verschillende wijken uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden van gezamenlijke akties om de wyken te verfraaien en stelde de oprichting voor van een maandelijks informatieblad voor de hele gemeen te. Het bleek dat reeds verschillende wijken aan het plannen zyn. Het informatieblad lokte minder enthou siasme. Open bestuursvorm len van de financiële middelen. Een eerste agendapunt was de Vanderschot noemde dit een verdere evolutie van het be- bewijs dat de mensen zich wel stuur van de Kring. Van ver- degelijk bewust zijn van de schillende kanten was reeds noodzaak van mooiere wijken, geopperd dat men het bestuur Hij meende dat het gemeen- zou moeten opentrekken naar tebestuur deze inzet zeker meer personen. In eerste in- mocht steunen. Schepen voor stantie zal men de bestuursver- Leefmilieu Pensaert zei dat het gaderingen, de 1ste en 3de schepenkollege zich ook terde- woensdag van de maand, toe- 8e bewust was van de nood- gankelijk maken voor meer zaak aan verfraaiing van de mensen. Voorzitter Vander- gemeente en gaf toe dat men schot benadrukte wel dat de dit in he.1. verleden wat te stief- manier waarop nu gewerkt moederlijk had behandeld. De wordt zal moeten blijven be- gemeente zal dan ook de plan- staan. «In het bestuur moeten nen niet alleen moreel steu- vooral mensen komen die zich nen- Voor de begroting van '87 willen inzetten. Het mag geen werd al een 'grote som' voor station worden waar mensen bestemd hiervoor. De gemeen- binnen en buiten gaan.» Hij te was zelf al van plan akties waarschuwde voor het gevaar uit te werken, maar uiteraard dat het opentrekken van het maken de akties van de wijken bestuur onvermijdelijk door zelf het hen al veel gemakkelij- mensen zal gebruikt worden ker, vooral dan om de mensen om via de Kuituurkring andere ze'f ,e betrekken, doeleinden te verwezenlijken. Het grote probleem is immers Daar beloofde hij zich met alle meestal niet de verfraaiing mogelijkheden tegen te verzet- ze'fr maar het onderhouden ten. «De Kuituurkring mag nadien. «Wij kunnen onmoge- niet een oppositie-beweging '*jk alle sluikstorten verhinde- worden, maar ook niet zomaar ren als de mensen zelf niet de het gemeentebestuur achterna- e'ëen buurt in het oog houden hollen», zei hij, «we moeten, en sluikstorters ofwel zelf te- zoals in het verleden trachten rechtwijzen of ze rapporteren, te komen tot een gezonde sa- De mensen moeten gesensibili- menwerking.» seerd worden en mede verant- Om de band met de bredere woordelijk gesteld worden basis niet te verliezen, de ver- vpor het onderhoud van de enigingen en mensen die niet eigen wijk», vond hij. in een bestuur willen of kun- I" verband met het probleem nen zitten, maar toch willen van de Kasteeldreef, tussen de meewerken aan aktiviteiten of Hoogstraat en de Turfput- willen op de hoogte blijven van straat, wist hij te melden dat er de werking, vroeg Etienne onderhandelingen worden ge- Boucqué, dat er tweemaande- voerd met de bewoners van het lijks toch algemene open ver- kasteel om deze laan over te gaderingen zouden gehouden dragen aan de gemeente, worden. Hierdoor blijft een wisselwerking mogelijk vond Gerrnnenluke «kt.es of per Hoe de mensen sensibiliseren? Middenstand en gemeente Schepen Pensaert dacht dat willen wyken steunen het voorbeeld van enkele wij- 6 wijken waren vertegenwoor- ken stimulerend zal werken digd op de vergadering. In 4 voor de andere. Vanderschot ervan is men al volop bezig aan benadrukte het belang van de de uitwerking van akties om de ruchtbaarheid die aan de ver eigen wijk te verfraaien. In de schillende akties wordt gege- Gaver wil men in het volgende ven- Er werd gedacht aan het voorjaar een echte bloemen- betrekken van de scholen. Via straat tot stand brengen. De de jeugd kunnen ook de ou- Hogeweg is druk aan het stu- ders bereikt worden. Schepen deren hoe men het beste beu- Vercruyssen stelde voor om dc ken plant. De Broeckaertlaan bevolking voorstellen van pro- zal eind dit jaar nog linden jekten te geven waarrond dan planten. Op het St.-Annaplein kan gewerkt worden. De ge- bestaan al konkrete plannen meente zal hiervoor enkele voor het herinrichten van 2 exemplaren ter beschikking pleintjes. Voor de Turfput- stellen van de brochure 'Zet je straat wordt vooral gekeken buurt in de bloemetjes', van de naar oplossingen voor het ver- BRT-uitzendingen op zondag- lengde van de Kasteeldreel, avond, waar enkele jaren terug beu- Een voorstelling om een geza- ken gezet werden, maar er nu menlijke bloemendag over de op verschillende stukken meer he'e gemeente te houden, als een stort uitziet. Voor het bleek niet direkt haalbaar. Op Vennepark worden mensen ecn volgende vergadering in gezocht om iets uit te werken, december zal een lijst klaarge- De Middenstandsvereniging maakt worden door de ge- Ieders Belang heeft ook plan- meente, van de pleintjes die nen om wijken te verfraaien en voor verbetering vatbaar zijn. zal hiervoor geld ter beschik- Er zullen dan ook plannen king stellen. Voor de komende voor een gezamenlijke promo einde jaarsaktie had men aan tie van de verschillende pro- het St.-Annaplein gedacht. jekten gemaakt worden. Intus- Bij al de plannen in uitvoering scn hoopt men dat nog wijken bleek dat de mensen zelf zich z'cb zullen beraden hoe men willen inzetten voor de hele de eigen straten kan mooier realisatie en voor het bijcenha- maken. «Door het oprichten vai^ wijkkomité's verkrijgt men tegelijk dat de mensen meer tot elkaar komen, wat zeker een bijkomende stimu lans kan zijn», zei Hogeweg- voorzitter De Lathouwer. Geen 'Hoogvlieger' In Groot-Berlare worden mo menteel verschillende informa tie-blaadjes verspreid. Het be stuur van de Kuituurkring had de idee om tot een gezamenlijk infoblad te komen waarin de burger over alle domeinen van het gemeenteleven kon geïnfor meerd worden Men had zelfs een voorbeeld gemaakt, dat als titel 'Hoogvlieger* had mee ge kregen. Dendermonde. Gemeenschapsminister Lenssens overhandigde de sleutels van de honderdste wagen aan mevrouw Michem (foto Piet Hermans).

De Voorpost | 1986 | | pagina 9