1 STRIPS-TEEK opt f OL VROUWSTR 3o ZW/'/i »n UBBCKr r, jeugdwerkgroep Familia Op zondag 16 november nodigt zuster Josée uit Heverlee, de zuster waar de jeugdwerkgroep volgend jaar mee op bezin- nflgskamp trekt, alleen uit naar Heverlee om er een missiedag mee te beleven. Alle jongeren vanaf 16 jaar, üook niet- werkgroepers en vnenden worden daarop hartelijk uitgenodigd, ij.. Het is een echt jeugdig programma met verschillende levende getuigenissen, afgewisseld met volksdansen. Inschrijvingen en Jvera8|iioiv(oro iniiphtinnon hii Patrick Raevens Rrnekstraat 197 Men and va snkvoo wereldmissiehulp. opvolgorganisatie van de kapelwagenaktie c 2 (Oostpriesterhulp) een grote inzamelaktie op de wijk H. Familie. Men vraagt gedragen kleding, bewaarbare levensmiddelen, schoenen enz. ten voordele van de jonge kerken en missiona rissen uit Afrika, latijns-Amerika, Azië en Oceanië. Duizenden armen kunnen via hun edelmoedigheid geholpen worden. Het ophalen van de goederen zal verzorgd worden door jeugdwerk groep Familia. Ze rekent op de medewerking van velen. Ou. di es gaa orgaó Opsta lauf e orgai» verdere inlichtingen bij Patrick Baeyens, Broekstraat 127. Men vertrekt om 8u30 met een speciale bus. De terugkomst is voorzien tegen rond 19 u. Op zondag 23 november organiseert Zet de radio wat zachter KWB/KAV H. Familie organiseren een gespreksavond op maandag 24 november om 19u30 in de bovenzaal van het Parochiehuis. P. Vander Jeugdlaan over «Zet de radio wat zachter» voor vele ouders is de muziek van de jongeren een bron van ergernis. Maar wat weten we van deze muziek: Mods, punck-rock, Simple Mind wat zegt het je? Tijdens deze gespreksavond wordt dit allemaal doorgelicht, men kan nier ook luisteren naar de verschillende muziekgenres. Misschien zullen we daardoor de jonge mensen wat meer leren kennen en wat meer begrip opbrengen voor hun leefwereld. Reis KAV trekt op zaterdag 6 december naar de befaamde kerst markt en de feërerieke verlichting in Aken (Duitsland). Vertrek aan het Parochiehuis om 9 u. Vertrek vanuit Aken rond 19u30. ledereen die wil mag mee. 300 fr. voor de leden, 350 Fr. voor de niet-leden. Inschrijvingen voor 4 december bij Landers Josée, Veldstraat 166 of Van De Velde Alida, Drijgoten 12. Op bezoek bij de gynaecoloog Op dinsdag 18 november te 19u30 een eerste samenkomst van de gezinswerking te Hamme-Zogge in de zaal. Als gesprekste- ma werd gekozen «Op bezoek bij een gynaecoloog». Het wordt beslist en leerrijke avond voor alle vrouwen. Kaas- en wijnavond Op vrijdag 14 november organizeert Vrouw en Maatschappij voor alle belangstellenden en sympatisanten een wijn- en kaasavond vanaf 19u30 in zaal Sint-Renilde Hooirt. De prijs is zeer demokratisch gehouden 250 fr. per persoon. Inschrijvingen en inlichtingen: Mr. Vranken, Veldstraat 81., L. Peelman, Spinnerstraat 11Van Den Branden-Cool, Noordstraat 24. J. De Cock, Hospitaalstraat 43, A. Van De Velde, Leeuwerikkenlaan 15. G. Vandesande, Kaaiplein 9. E. Van Remoortere, Vuurkrui- senlaan. Streekbieravond Wie geïnteresseerd is in streekbieren wordt verwacht op de bierproefavond op zaterdag 15 november om 19u30 in de zaal van Huize Sint-Pieter, Spoorwegstraat 1. De H. Weustenraed, docent aan de brouwerijschool te Gent zal een deskundige uitleg geven over het brouwen van bier via een dia-montage. Voor de prijs van 200 fr. kan men vier verschillende streekbieren iven met kaas en varkenskop. Moerzeke Filmvertoning Zbndag 16 november zal in de zaal «De Vier Gekroonden», Koningsplein te Moerzeke de film vertoond worden «Rambo I» a»t Sylvester Stallone (First Blood) en Richard Grenna. Deze In wordt gegevan ten voordele van de Kamavalgroep «Moes 800». Begin om 19.30 uur en toegang 50 fr. Pronostlekersclubs •Eerlijk duur het Langst» bij Raymond Drieghe, Deze week waren er drie winnaars ieder met 6 punten. Karei Goossens, Marleen D'Hooghe en Gilbert Mijs. Herman Willaert heeft de leiding met 58 punten 2* Ronny De Cauwer 56 punten en 3* Albert Windij 55 punten. •Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Hilde De Prins was de enige winnares met 10 punten. De top van de rangschikking: 1 Astrid De Cock 77 punten 2 Julien De Kuyper 76 punten, 3. Wim Verhelst, Nicole Simoen en Frans De Kuyper 74 punten. Duivensport in Moerzeke Bij de maatschappij «De Verenigde Vrienden» in het lokaal Frans Ost, Kleinbroekstraat 29 wordt op zondag 23 november de jaarlijkse gewaarborgde prijskamp op Keuring gegeven. Spelregels: de duiven zullen onderverdeeld zijn in 4 kategorieën; oude duivers, oude duivinnen, jonge duivers en jonge duivin- nen. Er zal door drie onpartijdige liefhebbers gekeurd worden. Maximaal zullen er 2 duiven per kategorie deelnemen De duiven mogen niet genaamstempelt zijn of geen adresring dragen. Normaal nummerstelsel, ook gewaarborgde bons en series Inkorving zondag 10 tot 12 uur. Uitslag om 18 uur en prijsdeling om 19 uur. Gratis: een sierstuk voor de eerst geklasseerde duiven en een drankbonnetje aan alle niet geklas seerde duiven. Dus iedere deelnemer heeft prijs. Toegelaten omtrek Moerzeke, Kastel, Hamme en Grembergen. Lebbeke Toneel Heizijde: Ommekaar brengt 'Kat op het spek' De Lebbeekse toneelrking 'Ommekaar' zet op vrijdag 28, zaterdag 29, zondag 30 november en op vrijdag 5, zaterdag 6, zondag 7 en maandag 8 december 'Kat op het spek' op de planken. Telkens te 19 30 u in de Heizijdse parochiale feestzaal TMdehof langs de Heizijdestraat. In dit stuk van de Engelse schrijver John Dole, in een regie en bewerking van Dirk De Ridder, verschijnen Machteld Cool, Els Aeyels, Mare De Vlieger, Comel Leunis, Stefaan Wesemael, Ann Colpaert, Jo Abbeloos, Maria Vinck, Els Van Nieuwenhuy- se, Hilde Keppens, Louis Wesemael en Didier Bosman op de planken. Een toegangskaart voor een avondje gezellig lachen kost 100 frank. Reservatie in gasthof Bierboo'm op zaterdag 15 november vanaf 8.30 u. Koffiefeest Op zondag 16 november organiseren de Volkstuinders, in de parochiezaal H. Kruis, een koffiefeest. Aanvang te 15 uur. Gespreksnamlddag Op zondag 16 november belegt CMBV in zaal Ons Huis te Lebbeke een gespreksnamiddag rond het tema 'Veilig Verkeer' Geprogrammeerd staan eveneens een koffietafel en een kwis. Op woensdag 19 november staat in dezelfde zaal te 19.30 u. een kookles geprogrammeerd. Hamme Bloelende Volkstuinen De leden van het Werk van den Akker komen op vrijdag 14 november om 19.30 u in de zaal van het Gildenhuis bijeen voor een feestvergadering met een etentje, prijsuitreiking i.v.m. de hofkenskeuringen en wellicht nog een ekstraatje. KVLV-feest Op zondag 16 november te 14.30 u belegt de KVLV van Wieze in het Gildenhuis een feestnamiddag met koffietafel, ontspan ning en een uiteenzetting over «Vrouwen in Beweging»: of ontstaan, groei en evolutie van Boerinnenbond tot KVLV. St. Cecilia fanfarefeest Het jaarfestijn van de Koninklijke fanfare St. Cecilia van Wieze heeft plaats op zaterdag 22 november met volgend programma: verzamelen om 16.30 u in de muziekzaal (Wiezeplein) en om 17 u eucharistieviering ter intentie van de afgestorven medeleden. Na de mis bezoek aan de leden-herbergiers van het Brouwers huis en het duivenlokaal. Om 19 u feestmaal in het Gildenhuis. Een denderende amusementsavond verzorgd door Freddy Van Cut zal het Ceciliafeest afronden. Lokeren Ludieke familiewandeling Het schoolfeestkomité van de gesubsidieerde vrije gemeentelij ke basisschool van Heiende organizeert een gezellige familie wandeling, voor het hele gezin dus, op zondag 16 november. Vertrek tussen 13.30 u. en 15 u. in de school Van Heiende, Heiendestraat 16. Het trajekt is zowat 7 km lang. Kaasavond Zaterdag 15 november om 19 u. organiseert Fotoklub Lokeren een grote kaasavond in Het Volk, Poststraat 2. Info via tel. 48.11.06. VZW Ovaal, centrum voor gezinsbegeleiding De vzw Ovaal vierde zijn eerste verjaardag. Even terugblikken... In het voorbije jaar deden 168 mensen een beroep op de dienst. Hiervan kwamen 103 gezinnen in begeleiding voor een korte of langere periode. De problematiek waarvoor een beroep gedaan werd op het Centrum waren verslavings-, relatie- en seksuele moeilijkheden, naast opvoedingsproblemen en depressie. In het voorbije jaar werd ook aandacht besteed aan de uitbouw van het centrum, zodat de hulpverlening optimaal kan verlopen. Zo kan de dienst rekenen op een gegradueerde in de orthopedago giek, een psycholoog en een psychologisch assistent met allen een voorgezette opleiding als gezinstherapeuten. Een psychia ter superviseert het geheel. Ook werden samenwerkingsver banden gemaakt met andere diensten of specialisten (kinesist, logopedist,...) zodat het centrum multidisciplinair kan werken. Het centrum voor gezinsbegeleiding superviseert daarnaast een aantal zelfhulpgroepen, groepen rond depressie, echt scheiding en verslaving. Voor kontakten kan men steeds terecht op telefoonnummer 091-48.68.90 of men loopt gewoon eens door langs de dienst in de Voermanstraat 4 te Lokeren, elke voormiddag. Er wordt gewerkt op afspraak, ook 's avonds en tijdens weekends. Echtscheiding en depressie Onder supervisie van het centrum voor gezinsbegeleiding starten twee hulpgroepen onder het tema «Echtscheiding» en het tema «Depressie». Het is de bedoeling om met de mensen die gekonfronteerd worden met eenzelfde probleem samen te brengen, zodat ze al doende kunnen leren van elkaar, en mekaar ondersteunen in het verwerkingsproces van de problematiek. Voor meer informatie kan men steeds terecht in het Centrum in de Voermanstraat te Lokeren, elke voormiddag of woensdag en donderdagavond van 18.30 tot 21 uur. Ook telefonisch kan men informatie vragen 091-48.68.90. Demonstratie huidverzorging KAV-Centrum belegt op maandag 17 november, in zaal Ons Huis, een demonstratie rond 'Gelaatsverzorging'. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. Aanvang te 19 u. Wieze De Voorpost - 14.11.1986 - 11 Deegwaren tweedaagse Wie houdt van lekkere pannekoeken of een goede portie spaghetti en daarbij nog wil genieten van een stevige judode monstratie komt zeker aan zijn trekken tijdens de judohappe ning van de klub Kohoro Kwai van Wieze. Dit sportfestijn heeft plaats op zaterdag 15 en zondag 16 november in de zaal van het ontmoetingscentrum. Op die dagen zullen er doorlopend en aan demokratische prijzen genoemde deeggerechten te beko men zijn op zaterdag van 18 tot 23 u en 's zondags van 15 tot 22 u. De demonstraties hebben plaats op zaterdag om 18 u en de zondag om 15 u. Het wordt weer een wervelende show van grepen, knepen, worpen en andere Judoverrichtingen! Er is gratis toegang voor iedereen! Hamme. De kinderen kregen tijdens de RBS hobby- en boekenbeurs ook de gelegenheid Hamme. In de RBS had een hobby- en boekenbeurs plaats. Striptekenaar Willy Linthout zelf wat te knutselen en boetseren (vh) die onder meer Urbanus op papier zette, signeerde zijn boeken (vh) Lokeren. Naar aanleiding van Sint-Cecilia werd door de liberale harmonie een koncert gegeven in het kultureel centrum (polo) Lokeren. Op het stadhuis werden naar aanleiding van 11 november een aantal oudstrijders vereremerkt: Germain De Mol, Julien en Oscar De Wilde, Willy Ysewijn en Casimir Will (Polo) Temse. Sinterklaas werd op uitbundige wijze verwelkomd. Na een optocht door de Lokeren. Ter gelegenheid van 11 november werd aan het gedenkteken op het gemeente volgde, vanop de pui van het gemeentehuis, het uitwerpen van snoepgoed (dw) Vrijheidsplein een bloemenkrans neergelegd door burgemeester Liebaut (polo) De groep met betrekking «Depressie» komt voor een eerste maal samen op donderdag 20 november om 20 uur in het centrum voor gezinsbegeleiding. Voor de groep rond het tema «Echtscheiding» is er een eerste vergadering op woensdag 26 november om 20 uur, eveneens in de Voermanstraat 4 te Lokeren. J.V.L; St.-Gillis-Waas Wandelen In Hamme Vakantiegenoegens Sint-Gillis gaat zondag 16 november wan delen in Hamme (Driegoten). Afspraak aan de kerk in Sint-Gillis om 13.45 u. of om 14.15 u. aan Scheldeoord op Driegoten. Info via tel. 770.73.99. Mlnikielen kwisavond In navolging van de talrijke kwisavonden is het nu de beurt aan karnavalsgroep De Minikielen om een open kwisavond uit te schrijven. Deze gaat door op zaterdag 29 november te 19u30 in de polyvalente zaal van de sporthal. Inschrijven kan met ploegen van max. vier deelnemers aan de prijs van 100 frank. Inschrijven voor 23.11.'86 bij Guido Van De Ven, Sportlaan 12, Sint-Gillis. Brandweer met nieuw telefoonnummer Gelieve notate nemen van het nieuwe telefoonnummer van de gemeentelijke brandweer. Het oude nummer 770.50.01 mag niet meer gebruikt worden. Het nieuwe nummer is 770.55.14. Natuurlijk kan u ook altijd terecht op het nr. 900. KAV-Kllnge:Gelaatsverzorging «Gelaatsverzorging» is het nieuwste thema van KAV Klinge. Met de feestdagen in het vooruitzicht heeft KAV een demonstra tie van dit thema gepland op dinsdag 18 november te 20 u. De dagelijkse verzorging van verschillende huidtypes zal door de lesgeefster ten gronde uitgewerkt worden. Ook epileren en het leggen van maskers zullen aan bod komen. In de bovenzaal van het parochiehuis. KAV-SInt-Pauwels viert feest Kinderfeestjes zijn in de mode, maar welke moeder weet hoe ze aan te pakken? Mevr. Foubert-Audenaert legt alle kneepjes uit op donderdag 20 november te 20 u. in de bovenzaal van de biblioteek. Breng wel schaar, lijm, lat, potlood en een kop en ondertas mee. Materialen kunnen desnoods ter plaatse aange kocht worden. Karnaval De Klinge Op zaterdag 29 november nodigt de Raad van Elf ten dans in zaal «Benelux». Op de agenda staat de voorstelling van de nieuwe prins karnaval 1987. Start te 20 u. en een hele resem van kamavalverenigingen verlenen hun medewerking. Inkom 49,50 fr. Boekenbeurs Zaterdag 15 en zondag 16 november zijn de dagen waarop BGJG Sint-Gillis een vijfde boeken- en posterbeurs inricht. In de Katolieke Kring, toegankelijk op zaterdag van 14 tot 17u30 en van 18u30 tot 21 u. Zondag is de beurs geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 18 u. Ook is er een gratis tekenwedstrijd verbonden aan de beurs voor kinderen. Meer informatie werd via de scholen gegeven. Toneel In Sint-Pauwels Verschijningen en verdwijningen hebben regelmatig plaats in een afgelegen huis niet ver van de Duitse grens. Toen onlangs twee vrienden meenden hier een rustig weekend te komen doorbrengen, verdwenen in dit huis beurtelings mevrouw X en mijnheer Y en verscheen mijnheer Z... Wat is er feitelijk gaande in dit huis? Als u er het fijne van wil weten, kom dan naar een van de voorstellingen van «Verschijningen en verdwijningen» (een komische triller) door toneelgroep Clapdorp op 28, 29 en 30 november of 5 en 6 december te 20 u. in het parochiecentrum. Kaarten aan 100 frank vanaf nu bij Leon Meul, Vosdreef 4, Sint- Pauwels. Mosselfeest Het ouderkomité van de gesubsidieerde lagere meisjesschool nodigt uit voor zijn jaarlijks mosselfeest op zaterdag 15 novem ber naar keuze 's middags of 's avonds in het parochiecentrum. Wie geen mosselen lust kan ook kip aan het spit nemen, 's Middags is er keuze tussen friet en brood en 's avonds is er enkel keuze tussen wit en bruin brood. De prijs varieert van 250 tot 280 frank. BGJG Sint-Pauwels Woensdag 19 november richt BGJG Sint-Pauwels een vergade ring in rond het thema «Uw kijk op ouder worden raakt mensen». Deze avond gaat door te 20 u. in de bovenzaal van de biblioteek en is aanbevolen voor leden en niet-leden. Over breigarens Maandag 17 november informeert BGJG Sint-Gillis over breiga rens. Belangstellenden kunnen terecht in De Koerier, Kerkstraat 69. Inkom, koffie en gebak bedragen 100 frank. Lokeren. In de jazz-club was vorige zaterdag de Ameri kaanse saxofonist Bob Mover te gast. Op muzikaal vlak werd het een topper van de hoogste plank (polo)

De Voorpost | 1986 | | pagina 11