3e C VLAAMSE ZWEMWEEK IN OLYMPOS-DENDERMONDE Elf november te Meldert Hoger op toont kamer waarin we leven SPORTKALENDER VAN TEMSE 14 - 14.11.1986 - De Voorpost Senioren en de bijbel Dinsdag 18 november bij de Wase Seniorenakademie in de stadsbibliotheek aan het Heymanplein voordracht door e.h. Pauwels over de bijbel. Om 14.30 u. Wivina De Meester te gast Op uitnodiging van de Katholieke Gilde - KVHU spreekt dinsdag 18 november om 20.30 u. in de grote zaal van het radenhuis (Cipierage) aan de Grote Markt in Sint-Niklaas staatssekretaris Wivina De Meester van volksgezondheid over «De bio-ethica in een stroomversnelling». Werner Rogiers leidt in. Mosselfeest in Sinaai Amedee Verbruggenkring Sinaai organizeert op zaterdag 15 november om 20 u. in De Kroon, Sinaaidorp 17, een mossel- feest. Gastspreker is OCMW-voorzitter Roger Van Ranst. Jonge balie vijftig jaar De jonge balie bij de rechtbank van eerste aanleg in Dender- monde bestaat vijftig jaar. Te dier gelegenheid is vrijdag 14 november om 14.30 u. op het stadhuis een officiële ontvangst gepland. Koreastrijders Zaterdag 15 november om 10.30 u. wordt in de Sint-Niklase hoofdkerk t.g.v. koningsdag een te deun gehouden. Daarna wordt in het stadspark een monument voor Koreastrijders onthuld. Poëzie en literatuur - Vrijdag 14 november om 20 u. poëzie- en muziekavond van De Lukasgezellen in de muziekakademie, Hofstraat (en niét in de cipierage). - Vrijdag 14 november om 20 u. ook, in de stadsbibliotheek Heymanplein, literaire avond met Clem Schouwenaars. De Kunstvrienden feesten Over het 112de Sint-Ceciliafeest van harmonie De Kunstvrien den, dit weekend, leest u meer op een andere plaats in dit blad. Vivaldi bij Fiori Musicali Zondag 16 november om 20 u. in de Sint-Niklase kollegekerk Vivaldi-avond met Fiori Musicali o.l.v. Jo Van Eetvelde. Karnavalprins Zaterdagavond 15 november om 20 u. start in zaal Van Remoortel te Belsele een karnavalontmoeting. Op het program ma o.m. de verkiezing van de Oostvlaamse karnavalprins voor 1986-87. De Morgen-solidariteit Vrijdag 14 november om 20 u. in De Panda, Grote Markt in Sint- Niklaas, benefietavond voor de noodlijdende krant De Morgen. Met Alida Neslo, The Skyblasters, Family Duck, Krisiskabaret, e.a. Kaarten via tel. 776.10.33 van CMB-Waasland. Laat je fiets graveren In je eigen belang moet je je fiets laten graveren. Alle bewoners van Sint-Niklaas kunnen dat. In het zwembad van Sint-Niklaas op 14, 17, 18, 19, 20, 21 november van 8.30 u. tot 11.45 u. en van 13.15 u. tot 16.30 u. In de bijgebouwen van sporthal De Witte Molen aan de Magnolialaan op 24, 25, 26, 27 en 28 november, op dezelfde tijdstippen. Identiteitskaart meebrengen. Sneeuw in Italië Jeugdklub Oase trekt van 19 december tot 27 december of van 26 december tot 3 januari naar de sneeuw, op skivakantie in Pragelato-ltalië. Wie belangstelling heeft belt naar Nicole Van- derstylen tel. 777.04.50 of wendt zich tot Oase, Moleken 50. Op vrijdag 21 november vergast men alle skiërs en sympathisanten op een Italiaanse avond. Close Up in feest Gegevens over de film- en diavoorstelling van Close Up, op zaterdag 15 november om 20 u. in de schouwburg, vindt men op een andere plaats in dit blad. Twee jaar Prik Zaterdag 15 november feest n.a.v. twee jaar tijdschrift Prik. In zaal Bokkenhof, Knaptandstraat 43. Om 17.30 u. is er een etentje. Sketches en gedichten worden om 21 u. naar voren gebracht. En om 21 u. komen vijf Sint-Niklase prominenten vertellen hoe verliefd ze wel zijn. Sint-Niklaas. Harmonie De Kunstvrienden zette de «muzikale watershow» in het zwembad, ter opening van A «Vlaamse Zwemweek» luister bij (dw) -er Het Bargoens Heemkring Braem organizeert op zaterdag 15 november in De Fortune, Dorpsstraat 56 in Elversele, een voordrachtavond over «Het Bargoens in Sint-Niklaas», door A. De Belie. Om 19.30 ACV-vierlng Het plaatselijke bestuur van ACV Temse organiseert een kaartwedstrljd openingsavond naar aanleiding van het eeuwfeest van het Zaterdag 15 november heeft in het Gildenhuis om 20 u. de grote ACV. in zaal Het Volk op vrijdag 21 november te 19.30 uur. Er is ACW kaartwedstrijd plaats met 3.000 fr. aan prijzen en talrijk! een gelegenheidstoespraak en een filmvoorstelling. Temse Stekene naturaprijzen. Pas op je tellen Op maandag 17 november start in het Gildenhuis te Zele om2C u. een kursus «pas op je tellen» die door de KWB word georganizeerd. Het kind en z'n veiligheid Maandag 17 november om 20 u. komt in het Dobocentrum te Sint-Niklaas op uitnodiging van Jong-KAV Don Bosco Mieke Natuurwandeling Claus - Vermeiren spreken over de veiligheid van het kind in de privésfeer. Sompershoekwijk Diegenen die in aanmerking wensen te komen voor een nieuwe woning in Sompershoekwijk dienen zich aan te bieden op de kantoren van de bouwmaatschappij van Temse, Mariadal 1 te Temse. Dinsdag 25 tot en met 27 november telkens van 9.30 u. tot 11.30 u. en van 16 tot 18 u. Aanslagbiljet der belastingen (inkomsten 1984) meebrengen én het trouwboekje. Erfrecht Maandag 17 november om 20 u. maakt notaris Johan Verstrae- te u wegwijs in het erfrecht. Het ACV-Sint-Niklaas organiseert. In het Gildenhuis, Heymanplein. Zondag 16 november organiseren CVN en Ecotest een natuur wandeling in het Schousselbroek te Temse. Afspraak aan het Scheldebad in de Kasteelstraat om 14.30 u. Kindernamiddag De Stekense afdeling van de Culturele Centrale, die onlangs nog haar tienjarig bestaan vierde organiseert nu een speelna- middag voor alle jongens en meisjes. Ook deze keer is Boer Harms van de partij. Hij zal een grote muizenval meebrengen. Men kan deelnemen voor 20 fr., één frisdrank inbegrepen. Alle kinderen zijn van harte welkom op zaterdag 15 november vanaf 14 uur in de feestzaal van de Bond Moyson, Dorpsstraat 71 te Stekene. Het einde van de reuze-namiddag is voorzien rond 17.30 uur. Meldert eerde traditioneel op 11 november de militaire ti burgerlijke slachtoffers van beide wereldoorlogen. Dt plaatselijke oud-strydersbond slankt echter zienderogen af. Nog amper 29 leden waarvan 13 aanzaten aan hel banket. Van de oud-strijders van wereldoolog I rest nog enkel één overlevende; Jozef Ignace De Kegel op 26 jul 1984 geboren. Temse Fotoklub houdt donderdag 20 november een werkavond in Het Volk aan de Oeverstraat, om 19.30 u. Herfstwandeling Vakantiegenoegens Stekene gaat wandelen in De Stropers en omgeving. Afspraak zondag 16 november om 14 u, aan het Helleken in de Hellestraat. Info via tel. 779.60.22 of 779.77.86. Pastoor André Degrez hield in de kerk zelf een passende gele genheidstoespraak als hulde aan de oorlogsslachtoffers en aan het gedenkteken legden schepen De Maght namens het stadsbestuur en Jos Muylaert namens de oud-strijders bloe men neer waarbij de Fanfare Sint-Cecilia naar best vermo gen de nationale hymnen uit voerde. Schepen De Maght stelde bij het gedenkteken dat ons reeds twee wereldoorlogen deze eeuw teisterden doch dat de jongste twee generaties er wei nig weet van hebben. Met Hiroshima in 1945 werd het atoomtijdperk ingeluid en leven we nu midden een per manente nucleaire bedreiging waartegen vredesbewegingen allerhande waarschuwen. On der deze «pacifisten» zijn wellicht een aantal idealisten maar de schepen waarschuw alleszins voor de gevolgen van een naiëve éénzijdige ontwa pening waarbij de poorten wijd open kunnen worden ge steld voor andere dreigingen. Ze hoopt dat fundamentek menselijke principes via ge-B zond verstand en naastenliefdt zullen primeren en vraagt dn de jongeren meer aktief m den betrokken worden en posi tief meehelpen bouwen u een reële vrede gesteund nf wederzijds vertrouwen. K» flikten moeten ook zonder pengekletter kunnen wo: opgelost. IÜ Sint-Niklaas. Vrijdag jl. vond in het zwembad een «muzikale watershowplaats. Remi Temse. Sinterklaas was, op initiatief van de middenstanders, naar de Scheldegemeente Rombaut, slagwerker bij De Kunstvrienden, bracht ritme in de manifestatie (dw) gekomen. Hij had handen te kort (dw) ZWEMMEN IS NOG STEEDS DOL-FIJN den als de ganse bevolking aan staat er wel een zoeklicht op de aktie deelneemt. Voor ve- het familiezwemmen. len kan het misschien een eer- De zwemsport is al jarenlang ste kennismaking zijn met een erkend als een der meest volle zwembad. Voor goede zwem- dige sporten, die elke spier van mers is er kans om de stijl te het lichaam evenredig ontwik- verbeteren zonder daarom kelt, die het uithoudingsver- echt aan kompetitie te doen. mogen aanscherpt en die daar- Het is eigenlijk vooral de bij nog een veiligheidsmotief jeugd die beoogd wordt, al in zich draagt. De koninklijke toneelgilde «Hoger Op» opent het nieu we toneelseizoen met het to neelstuk «De kamer waarin wij leven», (The Living Room) van de bekende Brit se acteur Graham Greene. In deze toneelklassieker worden behandeld: proble men in verband met het ge loof, het morele principe van het katolicisme, maar dan met de nuances en de kompleksiteit die wij alle maal ervaren. Het is zonder meer duide lijk dat de behandelde pro blematiek nog steeds tueel is. Het stuk is niet geschikt voor kinderen, maar is een absolute aanra der vanaf de rijpere jeugd. Met dit stuk neemt de neelgilde deel aan het pro vinciaal klasseringstof nooi. De voorstellingen hebben plaats in de parochiale zaal, Moorselbaan 128 te Aalst 8.00 E Peet t r 12.35 Heuwf •pectat limua tot 'imps Ifenoe op 29, 30 november, 5, 0,7 ïmilii en 8 december 1986 om 20 uur. De toegang be draagt 120 fr, abonnees Sport tak Aanvang Wedstrijd of manifestatie Zaterdag Volleybal Hockey Basketbal Boogschieten Tafeltennis 19.00 u. 20.00 u. 21.00 u. 21.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 14.30 u. 15.00 u. 15.00 u. 15.30 u. 14.30 u. 14.30 u. 15.00 u. 16.00 u. 19.15 u. 20.00 u. 14.00 u. 13.30 u. 15.00 u. 15.00 u. 15.00 u. VK Sportief Steendorp - Conc. LokerenSporthal Temsica, Gasthuisstr. 78a Racing Temse - DD Berlare ZVC Graaftex - Recro Sinaai ZVB Temse Liga: ZVC Tornado - Bolika KSV Temse Min. b - Bazel KSV Temse Knap. B - Rupelmonde KSV Temse Res. - Gerda Sint-Nikl. KSV Temse Scholieren - Eksaarde KSV Temse Min. a - Haasdonk B KSV Temse Veteranen - Vrasene FC Altodie - VC Welkom Temsica - FC Raap VK Veile - Pylonen De Kerf VC Temse Dames B - Assenede V,V. Temse - J. Zele W Temse Heren - M. Mariakerke R.H. Temse Dames - Victory BBC Sportief Min. - Baasrode BBC Sportief Kad. - Bazel Liggende Wipwedstr. Vrijschutters TTC Temse B - Teneramunda A Sporthal Temsica, Gasthuisstr. 78a Sporthal Temsica, Gasthuisstr. 78a. Sporthal Tilroda, Antwerpsestw. 5 OLC Schoolstraat, Temse OLC Schoolstraat, Temse OLC Schoolstraat, Temse OLC Schoolstraat, Temse OLC Schoolstraat, Temse OLC Schoolstraat, Temse OLC Schoolstraat, Temse Terrein Hollebeck, Temse Terrein Veile, Temse Sporthal Tilroda Sporthal Tilroda Sporthal Tilroda Terrein Hoogkamerstraat 3, Temse Sporthal Temsica Sporthal Temsica Café «Centrum», Gelaagstr. 84 Broederschool Akkerstraat 28 Zondag 16.11 Zaalvoetbal 18.00 u. 19.00 u. 20.00 u. 21.00 u. ZBV Temse Liga: FC Rocker - FC Kramp Shalke '82 - Porky's II Appelsvoorde - Porky's I Keyzerboys - 't Hollemientje Sporthal Tilroda Sporthal Tilroda Sporthal Tilroda Sporthal Tilroda Zaterdag 15.11 Voetbal Volleybal Boogschieten Wandelen 10.00 u. KSV Temse Juniors - Heikant 14.30 u. FC Herleving Temse - Geel-Ster 10.00 u. Jong KWB Elversele - Koekoek 10.00 u. VK Veile - Hoop en Vreugd 10.00 u. PW Hemelacr II - Studio '69 10.00 u. VK Vlietje - Los Amigos 14.30 u. FC Uil - Fina-Boys 16.00 u. VC Hades Dames - Vittesse Kruibeke 15.00 u. Liggende Wipwedstr. Valkbroeders 9.00 u. Wandeltocht te Puurs met WC Temse OLC Schoolstraat OLC Schoolstraat Terrein Meersstraat, Elversele Terrein Veile, Temse Terrein Tulpenlaan, Temse Veldstraat 179, Temse OLC Schoolstraat Sporthal Temsica Café Nieuw Temse, St. Jorisstr. 172 Vertrek: Lokaal Zwarte Maria, Markt 2 de Vrijdag 21.11 Zaalvoetbal 21.30 u. ZVC Temstar - C. Stekene Dames Sporthal Tilroda Supporters KSV Temse: Bij elke uitwedstrijd van KSV Temse organiseert Supportersclub Blauw-Wit een busreis om de KSV-eri aan te moedigen. Geïnteresseerden kunnen zich wenden bij de Heer Jozef Meersman, Rozenlaan 30, 2690 Temse. Tel. 03/771.25.89, of i Supporterslokaal Café Sportstadium, Schoolstraat 77. In gans Vlaanderen wordt er tussen 15 en 22 november een zwemweek georganiseerd op initiatief van het Insti tuut voor Sportbeheer. Omdat de Dendermondse zwem- baddirekteur Jan Van Damme eertijds mee aan de basis lag van dit projekt en er nog steeds aktief aan meewerkt is het logisch dat het Olympos-bad een brede waaier aktivi- teiten op het programma heeft staan. De ene al ernstiger, de andere al gekker. Het begint dus op zaterdag De woensdag wordt er begon- 15.11 met een demonstratie- nen met een scholencross voor training-waterpolo, waaraan het middelbaar onderwijs van- iedereen geinteresseerd kan af 14 u. en nadien kunnen de meedoen tussen 12 en 14 u. deelnemers daaraan gratis Nadien is er tot 17 u. een zwemmen, waarna zwemin- zweminstuif voor kinderen. stuif. Tussen 17 en 18 u. geeft Op zondag 16 november wordt de zwemklub opnieuw een de er gestart om 14 u. met een monstratietraining en vanaf 20 interscholenzwemfeestgeor- u. komt het meer ludieke aan ganiseerd door de Interkom- bod. Iedereen, ook de niet- munale Olympos en D.Z.O. leden, kunnen dan gekleed en Dat duurt tot 18 u. Maandag is verkleed het zwembad in. Er het zoals gewoonlijk rustdag in zijn tot 20 u. prachtige prijzen het zwembad, maar op dinsdag te winnen, kan men vanaf 17 u. tot 18 u. Donderdagavond van 20 tot 22 deelnemen aan de demonstra- u. alweer gekleed en verkleed tietraining van de Dender- zwemmen, maar eerst is er van mondse Zwemklub Olympos. 17 tot 18 u. een demonstratie Van 18 tot 21 u. is er dan voor gehandikapten. brevetzwemmen en trimaktie Vrijdag 21 november komen voor het publiek met gekleed de diepzeeduikers opnieuw zwemmen. Om 21 u. begint de aan bod met een demonstratie- demonstratie van duikklub 't training. Van 10 ,ot 12 u. i, e, een iedereen 22u30. kan meedoen tot aperitiefzwemmen. Dat wil zeggen dat iedere volwassen zwemmer samen met zijn zwemticket een bon krijgt om nadien in de barvan het zwem bad Olympos een aperitief te drinken. Uiteraard mag ieder een daaraan deelnemen. Van 13 tot 14 u. is er zwemmen voor gehandikapten en van 14 tot 17 u. instuif voor kinderen. Om 18 u. treden de Ijsberen op de voorgrond met een de monstratietraining en om 19 u. is er een ludiek zwemfeest tus sen ondermeer de Dender mondse Zwemklub Olympos, de Dendermondse Ijsberen, diepzeeduikklub 't Zeepaardje en verschillende socio-kulture- le verenigingen. Vanaf 20u30 komen de eigen imitatie-vedetten aan bod met een ludieke vedettenshow als apotheose van de Vlaamse Zwemweek. Op zondag 23.11 hebben in Olympos de distriktkampioen- schappen plaats voor C-zwem- mers en Zwemklub Olympos hoopt als organisator dat er vele titels in het Dendermond se kamp zullen blijven. Voor de zes- tot twaalfjarigen is er een tombola gepland. Elk kind tussen die leeftijd ont vangt bij aankoop van een toe gangsticket een deelnemings bon. Daaruit worden dan een aantal winnaars geloot. (Niet tijdens het schoolzwemmen). Ook de gezinnen van mini mum twee personen die samen komen zwemmen ontvangen een bon voor de gratis tombo la. Daarbij komt nog dat elke zwemmer of zwemster die een toegangsticket koopt, waarvan het volgnummer eindigt op 00 of 50, dat ticket gratis krijgt. Bovendien is er elke dag van 18 tot 19 u. gratis zwemmen voor werklozen, op vertoon van de stempelkaart. Er wordt dan ook gewerkt aan de stijl- verbetering van de zwemmers en de watergewenning van de niet-zwemmers. Er is zelfs mo gelijkheid om «over het water te lopen» met waterschoenen en voortdurend een brevet- en trimaktie. Wie een brevet behaalt of deelneemt aan de trimaktie en dus 500 meter zwemt krijgt ook een tombolabiljet, waar aan enige mooie prijzen ver bonden zijn. Interessant is nog dat men tij dens het gekleed zwemmen kan deelnemen aan het «over- levingszwemmen». T rimz wemmen Iedere deelnemer kan 3, 5, 10, 25 of 100 km. zwemmen door per dag minimum 100 meter of maximaal 500 meter te zwem men. Deze trimkaarten die nauwgezet moeten ingevuld worden zijn te verkrijgen aan de kassa tegen 5 fr. Volgende diploma's kunnen behaald worden: 25 m., 50 m., diploma A-B-C: 500 m., 800 m., 1500 m. De prijs per bre vet is 20 fr. Dit is een enige gelegenheid om met de ganse familie een brevet te halen. Sint-Niklaas. Multisportvereniging V.O.S. Reynaert bestaat 25 jaar. Ze werd op het Iedereen doet mee stadhuis ontvangen en verscheidene leden werden gehuldigd, waaronder voorzitter De Dergelijke inspanningen kun- Schrijver (Iv) nen alleen maar geleverd wor-

De Voorpost | 1986 | | pagina 14