W E TAFELTENNIS JEUGDTORNOOI VAN HAMME BAASRODE ZWAAR GEKLOPT Boogschieten. Êddy De Schepper werd koning en zijn naamgenoot Gilbert prins in Den Bondte Hamme (vh) geweest. Niet alleen «(der E van inschrijvingen wet reed 2 11e rekords gebroken van c e publieke belangstellin der E er groot beter ongetwijfeld een organi die v ie haar sporen in Ham maar feitennis Zelfs de mikroben van Hamme kunnen al met het pingpongballetje over TAFELTENNIS - De Voorpost Patro Hamme pakte op 11 november traditiegetrouw uit met een jeugdtornooi. De bedoeling van dit tornooi is de jeugd vertrouwd te maken met de tafeltennissport, om de drempel naar deze sport toe te verlagen. Toen Patro vier jaar terug in de Familia-zaal zijn intrek nam werd de mogelijkheid geboden om een brede waaier van aktiviteiten te ontplooien. En dit jeugdtornooi is wellicht een van de meest geslaagde geworden. Dat heeft verschillende oorzaken. In de eerste plaats mikt men vooral op de jeugd die niet aangesloten is. Het inschrij vingsgeld werd steeds op 25 fr. gehouden omdat de financiële kant absoluut geen hinderpaal mag vormen. Maar met het betalen van hun inschrijvings geld krijgen de inschrijvers nog gratis een warme wafel aangeboden. Maar er is meer. Patro wil er een echte gezinsdag van ma ken. Daarom worden ook de ouders uitgenodigd om samen aanwezig te zijn op deze jeugd- dag. Ook de ouders worden er getrakteerd op wafels. En al die ingrediënten zorgen er voor dat deze Patro-organisa- tie steeds ieder jaar opnieuw een sukses wordt. Dit jaar werden op gebied van inschrijvingen alle rekords ge broken. Niet minder dan 51 inschrijvingen liepen binnen. Wat ongetwijfeld een absoluut rekord betekende. Bij de miniemen waren er 13 inschrijvingen. In poule 1 ging de overwinning naar Nico Schelfhout voor Dimitri Wal schap, Danny Van Cauteren en Carl De Backer. In poule 2 was de overwinning voor Raf Vermeire voor Gino Raem- donck en Van Den Berghe en Livien Blommaert. Er was ook poule drie. Daar was het Tom Collier die het haalde voor Steven Vercauteren, Kristof Drieghe en Renaat Van Den Bossche. In de derde poule was er geen houden aan Geert Everaert die won voor Peter Van De Vijve, Kristof De Rijcke en Michael Van Dries- sche. In de halve finale klopte Nico Schelfhout na een spannend duel Raf Vermeire met 2-1. Op de andere tafel was het even spannend Tom Collier te gen Geert Everaert. Ook hier besliste de derde set die met 21-13 naar Tom Collier ging. In de finale wedstrijd was er weinig spanning. Nico Schelf hout was veel te sterk voor Tom Collier die telkens met 2- 21 werd uitgeschakeld. Eindstand: 1. Nico Schelfhout, 2. Tom Collier, 3. Raf Vermei re, 3. Geert Everaert. Voor het eerst werd er ook een reeks mikroben ingericht. Dat dat noodzakelijk was kan men af lezen aan het aantal inschrij vingen: 13. Hier kregen we zeer spannende wedstrijd. Vooral omdat er in deze reeks heel wat onbekende zich lieten inschrijven. In de reeks mikroben liepen er 16 inschrijvingen binnen. Van bij de start was het duidelijk dat de beide Vermeire's naar de overwinning gingen dingen. In de eerste poule was de strijd zeer evenwichtig. Uiteindelijk zou het Raoul Vermeire zijn die het net haalde voor Aude- naert Tonny, Waterschoot Wim, D'Hauwe Natalie en Lauwaert Michael. In de tweede reeks ging de overwinning gemakkelijk naar Van Couwenberghe Rafaël die al zijn wedstrijden won. Ver der volgden Annelies Hofman, Frederick Lauwaert en Tom Waterschoot. In de derde reeks was er geen houden aan Bob Vermeire die al zijn wedstrijden in winst omboog. Verder volgden Koen De Schoesitter, Wim Heymans en Nico Mets. Voor de eindfinale boden zich drie spelers aan: Raf Van Cou wenberghe, Bob en Roel Ver meire. Het was dadelijk duide lijk dat de beide Vermeire's onder elkaar zouden moeten uitmaken wie de titel behaal de. Bob Vermeire had geen last met Raf Van Couwenber ghe en ook Roel had niet de minste moeite om deze speler uit te schakelen. Uiteindeüjk werd het een finale tussen de beide Vermeire's. In deze fina le haalde het Bob met de kleinst mogelijke cijfers 18-21, 22-20 en in de beslissende set was het Bob die het haalde met de kleinst mogelijk cijfers. Einduitslag: 1. Bob Vermeire, 2. Roel Vermeire en 3. Raf Van Couwenberghe. Bij de juniors heten zich elf spelers inschrijven. In de reeks A ging de overwinning naar Wim Claessens net voor Bart Van Couwenberghe en Peter Schouppe. In de reeks B stond er geen maat op Mike D'Hol- lander die al zijn wedstrijden zonder moeite afronde. In geen enkele wedstrijd het Mi ke D'Hollander een setje in de steek. Op de tweede plaats kwam verrassend Franky Boel die toch tweekeer kon winnen. Verders volgden nog Wim Van Den Berghe en Benny De Man. In de derde poule haalde het Thomas Behiels zonder één nederlaag. Zonder moeite won hij tegen iedereen. Op de tweede plaats volgde Koen Claessens gevolgd door Patrick Van Walle en Sergé Clayé. Uiteindeüjk boden zich drie spelers aan voor de finale, Wim Claessens, Thomas Be hiels en Mike D'Hollander. Het werd een spannend duel want in de eerste set wedstrijd was het al duidelijk hoe dea spelers aan elkaar gewaagi waren. Behiels haalde een score tegen Wim Claessent Maar toen Claessens tegen Mi ke D'Hollander tegenover kaar stonden was het een zee spannend duel dat drie ses lang duurde. De setstande onderüjnd hoe sterk beide s[ Iers aan elkaar gewaagd ziji 22-20, 20-22 en 17-21. D'Hol lander zou met deze overwin ning een optie nemen op titel. Later zou Behiels onver wachts geklopt worden Mike D'Hollander. Maar di gebeurde in de derde set. He was zeer spannend 21-17, 21 23 en 21-15. Uiteindeüjk wt de uitslag 1. Mike D'Hollan der, 2. Thomas Behiels en Wim Claessens. AUes samen genomen is vierde tornooi een sukses gebied den alle Ook de pubüeke was zeer groot. Het is ongetwijfeld een satie die haar sporen in me heeft verdiend en niet weg te denken is uit het tafeltennisgebeuren. b.w •JSERi C-en :G WILL Do< liet v< :t la de In de eerste reeks van de KVKT-Tafeltenniskompetitie ziet het er weer naar uit dat Patro A Hamme de te kloppen ploeg zal zijn in deze reeks. Deze week heten ze zich weer langs hun beste zijde zien toen ze op Baasroda A neerstreken. Het is om het in voetbaltermen te zeggen een éénrichtingswedstrijd geweest Want de thuisspelers werden netjes ingepakt met 1-9 cijfers. Het was alleen Karei Mestdagh die de eer voor zijn formatie kon redden door Mare de Keyser te verslaan, zij het dan toch in de beüe. Een goede prestatie werd geleverd van Johan Van Hecke die Mestdagh, met zijn veel betere klassering, gemakkelijk uitschakelde met grote 0-2 cijfers. Zowel De Smet als Van Landeghem kreeg tegen Patro A Hamme geen kans, In een uitgestalde wedstrijd trok datzelfde Baasrode A nog eens aan het kortste eindje. Deze keer was het toen ze in zaal Famiüa te Hamme kwamen neergestreken en er Patro B moesten bekampen. Het is een evenwichtige ontmoeting geworden. Met als tussenstanden 3-1 en 3-3. Hamme zou dan doorbijten en een 5-3, vastleggen. Nog één overwinning en de zege was binnen. Maar aanvankeüjk scheen dat niet zo gemakkeüjk te gaan. De jongens van Baasrode kwamen terug 5-4 en uiteindeüjk zou het dubbel dan de besüssing moeten geven Hier was de strijd geweldig, het ging trouwens met één punt als inzet. In de belle trok het lokale duo Staüaert-Goossens het laken zich toe met 21- 13 en Patro B was twee punten rijker. Als we zoeken naar de beste prestatie dan komen we ongetwijfeld terecht bij Carl Goossens van Patro. De enigste spelers die aües won Wellicht een zeer flinke prestatie. Wie het ook zeer goed deden waren Patrick De Smet en Van Landeghem Geert. Hoewel zc moesten uitkomen tegen spelers met een betere klassering slaagden ze er toch in één overwinning te laten optekenen. Dat is ook een vermelding waard. Triumf A Lokeren ontving thuis Dynamica A. Een zware opgave leek dat niet. Van bij de start sprak de thuisploeg het hoge woord en achteraf zouden ze een fikse 8-2 overwinning laten afdrukken. Dehon Daniel en Kurt De Cock üeten zich door niemand verschalken. Ze wonnen aües. Het enigste tegenpunt van de Waasmunsterse formatie kwam van Geert Lerno die Smet Peter kon verslaan. Dynamica won ook nog het dubbel en daarmee was hun üedje uitgezongen. Dynamica A speelde ook nog thuis tagen Madeion A Buggen- hout - Opstal. Wat in het begin een evenwichtige ontmoeting scheen te zfjn verwaterde helemaal. Na een 1-2 stand ging de bezoeker helemaal door de knieën. De thuisploeg kon in een trok naar de overwinning gaan 6-2. Later kon de bezoekers nog iets milderen. Maar veel aarde bracht dat niet meer aan de dijk. Het werd tenslotte een vlotte 7-3 overwinning. Bfj Madeion A won iedereen een keer, zodat ze elkaar niets te verwijten hebben. De sterkste man vinden we ongetwijfeld bij de lokalen in de persoon van Igor Van Assche. Hij won alles wat er te winnen was. In de tweede afdeling springt de uitslag van Bobo A Buggenhout direkt in het oog. Ze haalden thuis een vlotte 8-2 overwinning binnen op Madeion B. Op geen enkel moment kwam de lokale zege in het gevaar. Van Droogenbroeck Y. en Heymans Jurgen lieten zich door niemand of niets verschalken en wonnen alles. AUeen P. Van Droogenbroek was iets minder en moest zich met een overwinning tevreden stellen. De bezoekers won.ien hun twee wedstrijden door Fr. Boeck en Vlaminck. Wie het ook goed deed was KWB C. De jongens van Roger De Witte üeten er geen gras over groeien en Opwijk C werd met 10- 0 verslagen. Een paar keer werd er wel een belle uitgelokt, maar toch ging de overwinning naar de thuisploeg. Baasrode B heeft weer twee punten kunnen vergaren toen Vllerkouter D er op bezoek is gekomen. Aanvankeüjk scheen de Hamse formatie wel enigszins te kunnen volgen 4-2. Veal verder is Vlierkouter D niet geraakt, want ze zouden moeten wachten tot de aüerlaatste wedstrijd om nog eens te kunnen aandikken met een overwinning van Marc Permentier. Pardaen Wim was de sterkste man uit het hele lot met zijn drie overwinningen. Met twee volgden Poot Jan (Baasrode) en Permentier Mare. Dat op Juvens D gaan winnen een moeiüjke opgave is onder vond deze week Patro H ook weer. Nadat ze aanvankeüjk geüjke tred hielden tot 2-2 werd alle weerstand opgedoekt en üep Juvenes D naar de zege toe 7-3. Vooral Van Ekstergem F. en D. De Beule waren sterk. Ze wonnen aües. Bij Patro H won iedereen een wedstrijd en dat tegen de zwakste lokale schakel J. Roels. Opwijk B deed de verre verplaatsing naar Balegem B en dat was niet moeiüjk. De jongens van Opwijk kwamen terug met een forfaitscore 0-10. De thuisploeg kreeg wel een paar setjes. Maar een lokale overwinning stak er voor niemand in. Daarvoor was de bezoekende greep te zwaar. Ook een 0-10 zege voor Lede dat op Triumf C Lokeren te gast was. Zonder veel moeite kon Lede deze monsterscore vastleg gen. Nog maar eens 10-0 in Kruibeke waar KWB B het haalde tegen Kemzeke B. Ook hier een soort van éénrichtingswed strijd. Onverwacht deze week drie punten voor Patro I. Een eerste keer teoen ze bij Juvenes E op bezoek kwamen. Nadat de thuisploeg de eerste wedstrijd in winst hadden omgebogen schoten de Patro's uit hun krammen en ze ginngen vrankweg naar een 1-4 en een 2-6 score. Dat later Juvenes E nog tweemaal won had geen belang meer. De Hammenaars hadden al de twee punten verzameld. In dezelfde week waren de Patro's nog te gast bij KWB D. Erik Vcrdonck stak voor Patro het vuur aan met een overwinning op Van Bogaert Rene. Even later stonden de Hammenaars al op een 1-4 achterstand. Lang zou dat echter niet duren. Patro I kwam steeds maar terug en na de enkels waren zc tot op één puntje genaderd 5-4. Het dubbel moest nu uitsluitsal geven. En het duo Verdonck-De Smet Mario won in de belle van de lokalen Van Acker-Muyssers Guido. Meteen werden de punten gedeeld 5-5. Artevelde, nieuweling in deze kompetitie stond er maar beteu terd bij toen ze door KWB D in eigen vertrouwde zaal met 0-10 verslagen werden. Er stond echt geen maat op de KWB-ers die alles wonnen wat er te winnen was. H.V.C. Boogschieten. Alain Van den Broeck schoot zich in de tweede ronde koning bij "De Verenigde Vrienden" in Kastel (vh) Boogschieten. Louis Van Overstraeten werd de nieuwe koning van "De Vier Gekroonden" in Moerzeke (vh) Boogschieten. In de maatschappij "Valk Herleving" te Belsele werd het een maratonschie- ting. Pas in de 23ste ronde werd Wilfried Van Osselaer koning 1986 (dw) Tafeltennis. De juniores die deelnamen aan het gemeentelijk tornooi in Hamme (vh) Boogschieten. In Belsele schoot Guy De Gols zich keizer. Hij schoot in vijf ronden tweemaal raak. Tweede was Wilfried Van Osselaer en derde Raymond Maes (dw) Boogschieten. Danny De Decker is de nieuwe Moerzeke vh) koning van maatschappij 't Eiland in Tafeltennis. Ook deze kadetten waren paraat op het gemeentelijk tornooi van Hamme (v Tafeltennis. De miniemen kwamen ook zien wie er de beste van Hamme is (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 26