HAMSE LUC PEERLINCK WINT IN DENDERLEEUW MINTONS 1 BLIJFT AAN DE LEIDING MADELON BLIJFT OVEREIND GEMAKKELIJKE OVERWINNING VOOR DANLIE 1 28 - 14.11.1986 - De Voorpost ATLETIEK Veldlopen in Baasrode. Bij de juniores plaatste Peirlinck (Hamme) een demarrage en Van Wingene moest lossen (vh) In Denderleeuw had zondag de openingscross plaats. Hamme was er natuurlijk bij om er atleten heen te sturen. De wedstrij den waren zeer zwaar omwille van de toestand van het terrein. Ignace Claus vertrok slecht. Bij de start al werd zijn spike uitgetrapt en hij moest opnieuw starten met grote achterstand. Maar dat deerde hem niet om na een poosje snel terug te komen. Hij veroverde nog een verdiende tiende plaats. Bij de juniores een Hamse overwinning. Luc Peerlinck deed het geweldig en kwam als nummer één over de eindstreep. Hij deed het vrij vlot en het ziet er echt naar uit dat deze knaap het bij deze eerste overwinning niet zal laten. Voor de eerste keer traden Gino van Geyte en Kris Danijs aan bij de seniores. Ze deden het zeer flink. Gino Van Geyte liet zich niet pramen en liep van bij de start in de eerste gelederen. Hij veroverde een toch zeer goede zesde plaats. Kris Danijs zou na een fikse start naar het einde toe afzwakken en werd 34ste. Bij de laatste-jaars-seniors liep Ferdinand van Praet een van zijn beste wedstrijden. Er waren hier 120 lopers aangetreden en Ferdinand van Praet kwam als vierenveertigste over de eind meet. Neo-veteraan Francois Waegeman trad aan in een reeks met 86 vertrekkers. Hij haalde een negentiende plaats. En daarmee was hij echt tevreden. Onze hoogst geklasseerde Oost-Vlaamse ploeg de Min- tons 1 uit St.-Niklaas speelde uit tegen Amateurs 1De Ant werpse topploeg die in het be gin van het seizoen getipt werd voor de titel. De wedstrijd die maandagavond om 20 uur stipt moest beginnen kwam maar traag op gang. BI spelers Rudy Weyn en Guy Van Hoorde speelden een prachtig gevarieerde wedstrijd tegen A2 Eddy Cools en BI Steven Matthijsen van Ama teurs. De thuisploeg won deze aantrekkelijke partij uiteinde lijk met 15-12 en 15-12. Een weer aktieve A2 Claire Godts en een geweldige B2 Anne Gyselinck zorgden naast het heren dubbel voor mis schien nog een spannender partij tegen Marina Cools en Ingrid Morriens. Ann Gyselinck moest invallen voor de afwezige BI Hilde Velders bij de Mintons. De Oostvlaamse topploeg was zeer gemotiveerd aan deze be langrijke ontmoeting begon nen. Claire en Ann wonnen met 16-18, 18-15 en 10-15 de dubbel. Stand: 1-1. Ex-A2 speler Franky Weyn be wees zijn talent door in drie sets te winnen van A2 Eddy Cools. Broer Rudy Weyn die zich voorlopig dit seizoen toe spitst op de kompetitie had geen enkel probleem met de jonge Steven Matthijsen en won met 15-4 en 15-9. Claire Godts kwam zo lang zaam in vorm tegen Marina Cools dat ze de eerste set ver loor. Maar eenmaal de spieren opgewarmd overdonderde ze de Borgerhoutse kompleet en won met 11-5, 7-11 en 0-11. Een schitterende Ann Gyse linck speelde zo gemakkelijk tegen Ingrid Morriens dat ze op één punt na in verlenging het enkel verloor met 11-8, 8- 11 en 12-11. Stand na de dubbels en enkel partijen: 2-4 voor de Mintons 1Rudy en Ann wonnen in een spannende partij het tweede gemengd met 15-10 en 15-13 van Matthijsen-Cools. Met een 2-5 stand waren de Mintons 1 dus winnaar! Ondertussen hadden Franky en Claire de eerste set verloren met 15-12 van Cools-Morriens maar de tweede gewonnen met 11-15. Toen de derde en beslissende set moest beginnen bleek het reeds 23 uur te zijn. Tijdstip waarop de sporthal voor ama teurs niet meer vrij was. Daar door kon de derde set niet worden gespeeld. Normaal betekent dit dat de bezoekende ploeg deze wed strijd wint. Door deze vlotte 2- 6 winst is nu duidelijk dat de Mintons 1 tot de kanshebbers voor mutatie naar eerste liga moeten worden gerekend. De grootste bedreiging voor de ti tel komt uit een totaal andere hoek dan Amateurs 1. Immers te samen met de Mintons 1 staat Hebad 3 aan de leiding. De Mintons 1 hebben door de winst van Amateurs nu twee punten voor op Hebad 3. Nu zondag om 13 uur ontmoe ten de Mintons 1 en Habad 3 elkaar in de sporthal te St.- Niklaas! (L.C.) Veldlopen in Baasrode. Pascal Poelman (EA) won de scholierenwedstrijd. Tweede was Koen De Keyzer (ACH), voor Noël De Waele (ACH) (vh) Veldlopen in Baasrode. Bij de veteranen won Walter Van Osselare (BVAV), voor Julien De Kimpe (AVLO) en Lucien Van Hooland (ACZO) (vh) Veldlopen in Baasrode. Bij de kadetten-A won Gei Blommaert (ACB) voor Jurgen Vercammen (ACL) en Didk De Reycke (ACD) (vh) Veldlopen in Baasrode. Bij de kadetten-B won Joris Vei helst (ACD), voor Stefaan De Ridder (ACO) en Geert Huyc (ACB) (vh) Veldlopen in Baasrode. De junioreskoers werd gewonnen door Luc Peirlinck (ACH), voor Freddy Van Wingene (ACO) en Patrick Verkoelen (ACB) (vh) Badminton. De jeugd van badmintonklub Drive Sint-Gillis kreeg Sint-Maarten op bezoek. De brave man was echter al gevloden toen onze fotograaf arriveerde, 't Zijn drukke dagen... (foto p. hermans) In de KVKT-tafeltenniskompetitie is Madeion D zeer krap overeind gebleven toen ze Vlierkouter C op bezoek kregen. Aanvankelijk scheen men meer geneigd om Vlierkouter de meeste kansen te geven met een 2-3 score. Naarmate de wedstrijd verstreek kwam de thuisploeg meer en meer in beweging. Op 4-4 kon de wedstrijd nog alle richtingen uit. In de twee laatste ontmoetingen waren het de lokalen die het deden en meteen een 6-4 overwinning vastlegden. Frank de Hertog met zijn drie overwinningen op evenveel wedstrijden legde de basis van deze overwinning. Hij kon rekenen op steun van erik Peeters en Guy Vanmeerbergen. Bij de Hamse formatie was André D'Hooghe met twee overwinningen de beste man. Bobo B Buggenhout-Opstal heeft zich geweldig moeten reppen om de bezoekers Juvenes C Zele op een veilige afstand te houden. Ze waren goed gestart en de eerste vijf wedstrijden waren evenveel overwinningen 5-0. Maar dat begon vanaf dan toch wat af te zwakken en de thuisploeg zou toch nog een tijdje moeten wachten voordat ze zekerheid hadden dat de volle buit voor hun was bestemd 6-4. Jan van Droogenbroeck was onge- Na een rustpauze van ruim een maand in derde Liga D was Danlie Hamme als eerste weer aktief. De Oostvlaamse ploeg speelde thuis tegen Gullegem dat door een beter setstandenge middelde één plaats hoger stond gerangschikt dan Danlie 1. Won Danlie dan kwam het gelijk te staan met de leiders de Flying Shuttles uit Zaffelare. De Gentse klub was deze maand nog niet aktief maar speelt nu zaterdag thuis tegen de konkur- rentie uit Hamme. Gullegem op verplaatsing dus naar Danlie 1 De thuisploeg maakte zich weinig zorgen om de overwinning want A2 Jos Verbeke vond het niet nodig om voor deze partij zijn vakantie aan zee te onderbreken. De bezoekers kwamen bij de heren met hun sterkste opstelling. BI Franky Ameye en B2 Ron Tennant spelen reeds geruime tijd samen en zijn in West-Vlaanderen een gekend duo. Naast het dubbel is ook het gemengd de discipline die Tennant het beste ligt. Van Damme-Van Der Streeck speelden een goed draaiend Gullegems duo regelmatig uit verband en domineerden de wedstrijd die ze bok met 15-5 en 15-13 wonnen. Bij de dames speelden de zussen Inge en Kristel Van Eetvelde weer eens te samen. Door het gebrek aan tornooiervaring kwamen de zussen nooit tot een goed uitgebalanceerd ritme en verloren de eerste set met 7-15 van de talentrijke A2 Els Nys en B2 Marleen De Volder. In de tweede toonden Inge en Kristel even terug hun klasse en koncentreerden hun slagen op een zwakker spelende De Volder. Resultaat 15-6 winst. Maar in de derde set kwam de uitzonderlijke klasse van Els Nys tevoor schijn om deze set en de match met 7-15 te winnen. Stand 1-1! Dominique Van Damme voelde zich onzeker tegen Franky Ameye omdat de Gullegemse speler tot de klasse van de all round spelers behoort. Een speler die onwaarschijnlijke dingen doet maar met het BI klassement zijn topniveau bereikt heeft. Een wispelturige speler. En dat bleek in de eerste set waar Van Damme op een 9-10 achterstand de wedstrijd in handen kreeg om met 15-11 te winnen. Een wispelturige Ameye hield het dan voor gezien en liet de thuisspeler toe een 9-0 voorsprong op te bouwen. Een achterstand die hij uiteraard niet meer kon goedmaken en verloor met 15-3. Van Der Streeck had geen problemen met een hulpeloze Tennant. Maar Els Nys veegde de vloer aan met Inge Van Eetvelde, hoewel Inge in de tweede set stevig van zich afbeet: 0-11 en 6-11. Een logische uitslag als men weet dat BI Inge Van Eetvelde door beroepsbezigheden nog heel weinig tijd heeft om te trainen en geen tornooien meer kan spelen. Hetzelfde geldt voor Kristel die door haar studies niet meer aan trainen toekomt. Of zoals ploegkapitein Van Damme het uitdrukte: «Twee BI dames die eigenlijk op een B2 niveau spelen». Een nerveuze De Volder was geen partij voor Kristel die vlot met 11-3 en 11-4 won. Stand op dat moment in de wedstrijd: 4-2. De laatste gemengd dubbels moesten dus beslissen over gelijk spel of winst voor de thuisploeg. Een razendsnelle Van Damme kwam alle shuttles aan het net aftikken. Daardoor kon Ameye niet in het spel komen en Nijs haar talent niet ontplooien. Hoewel Nijs soms met perfekt gekapte slagen het team Van Damme-Inge Van Eetvelde uit verband speelde. Het mocht echter niet baten want de thuisploeg won met 17-16 en 15-11. Ook het tweede gemengd werd door Danlie gewonnen. Van Der Streeck-Kristel Van Eetvelde wonnen met 15-11 en 15fll van Tennant-De Volder. Door deze 6-2 winst van Danlie 1 kijken we uit naar zaterdag in de partij tegen de Flying Shuttles! twijfeld de grootste bewerker van deze overwinning. Omdat hij niet te kloppen was. Met twee overwinningen volgden Raede- mackers L. en Van Acker Jan. Madeion D had weinig moeite om de formatie uit Waasmunster Dynamica op een veilige afstand te houden. Na een ietwat gelijke 2-2 score stopte opeens de bezoeker en dat gaf de gelegenheid aan de thuisploeg om de rest van de wedstrijden om te buigen tot een overwinning. De Hertog Frank en Peeters Erik wonnen bij de overwinnaars alles wat er te winnen was. Bij Waasmunster zorgde Francois Parijs en Tom Van Eetvelde voor elk één overwinning. Kemzeke A had het gemakkelijk bij de komst van Pardaf E. De bezoekers werden zonder pardon met grove 10-0 cijfers inge maakt. Een uitslag zonder kommentaar. Viktory Hamme heeft het onverwacht zeer moeilijk gehad om Dynamica C van de overwinning te houden. Nadat de jongens uit Waasmunster een kleine 2-1 voorsprong hadden veroverd ging het minder vlot 2-4. De lokalen kwamen nog eens op gelijke hoogte om er de spanning in te houden 4-4. In de volgende twee wedstrijden was het al Viktory wat de klok sloeg en meteen een bezoekende 4-6 overwinning. André De Kimpe was de sterkste man uit het hele lot met drie overwinningen. Hostyn Luc en Van Eetvelde Tom haalden twee overwiningen binnen. Een forse opdoffer viel Patro H te beurt. En dan nog op eigen terrein tegen KWB C uit Kruibeke. Van een 1-1 stand, een overwinning van Marcel De Grave, zakte de Patro-ploeg als een warm broodje dat op de tocht werd gezet in elkaar. Het ging helemaal niet meer. Er kwamen dan ook grote 2-8 cijfers op het bord in het nadeel van de Hamse formatie die erg teleurgesteld waren. Want Patro H had het al zeer goed bedaan. Het falen van de twee Schelfhouts zal er voor een groot gedeelte tussen zitten De beste prestatie vinden we in het kamp van KWB C waar Karl Lardon alles won. Opwfjk B ging er eveneens met de vuile voeten door. In eigen midden kenden ze geen genade met Vlierkouter D dat zonder pardon met 10-0 cijfers werd ingemaakt. Alleen in het dubbel was er wat strijd. Daarin zounde thuisploeg met Ruysbergh- Vastenavondt het in de belle halen van Permentier-Van den Bossche Pros. Spanning was er te over in de ontmoeting Dynamica B-Pardaf D. Aanvankelijk scheen het niet in zulke richting uit te gaan. Want de bezoekers hadden zeer vlug al een 1-3 voorsprong laten optekenen. In die periode was het alleen Joris Segers die kon milderen. Zijn voorbeeld werkte aanstekelijk want na deze periode kwam de lokale formatie er geleidelijk door. Na de enkels stonden ze toch nog op een 4-5 achterstand. Het dubbel moest dus in zekere mate nog beslissen. Het duo Segers-De Mol had het aan de stok met D'Hondt-Van Strydonck. Het werd een drie sets durende wedstrijd en het zouden uiteindelijk de lokalen zijn die het haalden. Meteen had Dynamica B Waasmunster op 't nippertje nog één punt kunnen redden uit de brand. Prado pakte opnieuw naast de punten in hun thuiswedstrijd tegen Patro G. Van bij de start leek het al problematisch voor de lokalen die op een 1-3 achterstand werden geduwd. Prado kwam echter terug 3-3 en dat scheen nu weer hoop te geven voor de eerste maal punten te scoren in deze kompetitie. In het dubbel was het weer Prado die het haalde. Het duo Segers-Salembier versloeg na een geweldige strijd in de derde set het bezoekende duo De Keyser-Stallaert. Deze laatste set werd ingepalmd met 25-23. Hetgeen onderlijnd hoe moeilijk het de lokalen hadden om overeind te b.ijven. Met 4-3 scheen de toekomst voor de lokalen er rooskleurig uit te zien. Maar in de drie resterende wedstrijden slaagden ze er niet meer in nog één wedstrijd in winst om te buigen. Voor de zoveelste keer dit seizoen ging Prado door de kniên met de kleinst mogelijke score. In de vierde afdeling stond er weer geen maat op Opwyk A dat te gast was in zaal Den Bond te Hamme om er BAC C te bekampen. De bezoekers lieten er geen gras over groeien en haalden een forfaituitslag binnen 0-10. Op thuisploeg kwam op geen enkel ogenblik dichtbij een eerreddende overwinning. Een andere spannende wedstrijd was de ontmoeting tussen Victory en Vlammers B. Twee sterk aan elkaar gewaagde ploegen die de puntjes kunnen gebruiken. Bij het begin een Vlammersformatie die kon uitlopen tot 1-3. Later zouden ze heel wat gas moeten terugnemen. In het eerste stuk van de wedstrijd liep alles weer samen 3-3. Na de enkels had de thuisploeg nog net een puntje voorsprong 5-4. Zodat het dubbel eventueel een overwinnaar kon aanduiden. Zo is het ook uitgevallen. In het dubbelspel waren het de lokalen die zich ook deze overwinning toeeigenden en meteen een nipte 6-4 konden vastleggen. Juvenes B uit Zele beleefde een rustige avond toen BAC C er op bezoek is gekomen. De thuisploeg haalde zonder strijd een 9-1 overwinning binnen. Het was Dirk Baert die voor de eerredden de overwinning kon zorgen door Toon Van Cauteren te ver slaan. Voor de rest was het al Juvenes B wat de klok sloeg. Weinig spanning en strijd ook te Baasrode B waar Opwijk C er achter de tafels verscheen. De bezoekers wonnen wel het eerste spel via een overwinning van Antoine Baert, maar kropen daarna opnieuw in hun schelp. Cooreman Emiel zou later nog eens milderen. Maar daarmee was de kous definitief af. Eind stand was dan ook een grote lokale 8-2 overwinning. Perdaem Wim van Baasrode was het beste element uit de wedstrijd. Hij liet zich door niemand verschalken. Veldlopen in Baasrode. Raf Tilburg (ACL) was de winn bij de miniemen-A, voor Peter Van de Velde (ACH) en 5 De Visscher (ACB) vh) Veldlopen in Baasrode. Bij de miniemen-B won Peter Van Damme (ACB) voor Steven Cooreman (ACL) en Koes Verhulst (ACL) (vh) Veldlopen in Baasrode. Bart Van Damme (ACH) was primus bij de A-pupillen, voor Nico Meysman (ACL) es Steven Claes (AVLO) (vh) Veldlopen in Baasrode. Gino Van Cauwenberghe won de reeks van de pupillen, voor Steven De Sitter (allebei ACL) en Tom Van Eetvelde (Oud.) (vh) Veldlopen in Baasrode. Het kritieke moment voor Ion Damian. Werner Mory heeft hem terug te pakken en laat hem nadien in de steek (vh) Veldlopen in Baasrode. Bij de seniores was Werner Mory (Zott.) de primus. Ion Damian (ACB) was tweede en André Van den Abbeele (ACD) derde, (vh) Gei zjvt wai nici Sp< dee 12-. spe Kie

De Voorpost | 1986 | | pagina 28