[ÏÏWTM DENDERMONDSE RUGBYCLUB DOET GOEIE ZAKEN MET OVERWINNING OP RACING JET EXTRA WATERPRET IN BEVERSE ZWEMBADEN Tv,zrs£ vlaamse zwemweek JAN STILTEN DERDE OP MEMORIAL DE WASSEIGE DE VLAAMSE ZWEMWEEK IN TEMSE De Voorpost - 14.11.1986 - 29 atnqt /o.tnc lOIHl i (XIIK Get RACING JET - DRC 7-14 Het werd zondag een belangrijke wedstrijd voor onze rugbyspelende streekgenoten. Na de opeenvolgende nederlagen tegen La Hulpe en Avia (resp. 2de en 1ste in het voorlopige klassement) was de DRC by de middenmoters van 2de nationale terechtgekomen. Duidelijk een streep door de rekening van de Dendermondenaars, die de kompetitie gestart waren met de vaste overtuiging een reële poging tot promotie te ondernemen. De tegenstander van zondag, Racing Jet Brussel, van zijn kant was het seizoen nog een flink stuk slechter begonnen. De eerste twee wedstrijden ging Racing (de voorbije twee seizoenen toch de revelatie van het Belgisch rugby wereldje de boot in tegen twee relatief makkelijke tegenstanders. Zij herstelden zich echter, en met achtereenvolgens een gelukspel en een overwinning plaatsten z(j zich in het klassement op 1 puntje van de Dendermondse Rugbyclub. Wie weet dat in rugby winst drie punten oplevert begrijpt al Oidii, gauw de inzet van de wedstrijd van zondag. RDe wind tijdens de eerste speelhelft was alvast in het voordeel van de thuisploeg. Racing Jet maakte hiervan overigens handig gebruik door telkens opnieuw met verre trappen de Dendermondse verdediging te verontrusten. Ook drop-shots en onwaar schijnlijk verre penaltypogin gen werden niet geschuwd. Met resultaat overigens, want in de tiende minuut bracht de Brusselse fly-half zijn team via een penaltykick op voor sprong. Een nogal betwistte kick trouwens: beide grens rechters homologeerden hem verschillend (voor de ene was het raak, voor de andere niet) zodat uiteindelijk de scheids rechterlijke beslissing de door slag zou geven. Die gaf de Rugby. Danny Quintelier: thuisploeg het voordeel van de keihard werken beloond met twijfel en meteen was het 3-0. ten eerste seizoenstry. Ondanks het windnadeel bleef geweest zijn, ware het niet dat de, op wraak beluste, Brusse laars het, vlak voor affluiten nog nodig vonden om de Den dermondse scrum-half, Rik Casier, met een aantal brutale overtredingen het plein af te schoppen. Casier kon gelukkig tijdens de korte pauze vol doende worden opgelapt om verder te spelen. Wie dat niet kon was Chris Sarens die we gens een aanslepende knie- kwetsuur, die zich opnieuw de DRC zich uitstekend verde digen, maar op het halfuur was het toch weer raak. Een enor me dekkingsfout in de Dender mondse verdediging werd door een meedogenloos Racing on genaakbaar afgestraft met een try tussen de palen. De omzet werd echter onbegrijpelijk ge mist, zodat de DRC zich kon opmaken voor de tweede speelhelft met een 7-0 achter stand op het scorebord. Ook de Brusselaars leken met die tussenstand tevreden, wat ech ter buiten de waard gerekend was. Een ultieme aanval van het Dendermondse pack werd door een uitstekend gevolgde Danny Quintelier schitterend afgerond, zodat de DRC in extremis terugkwam tot 7-4. Dat zou trouwens het laatste wapenfeit van de eerste helft ZWEMMEN Rugby. Frans De Lepeleer: auteur van de tweede Den dermondse try manifesteerde, diende vervan gen door Rudy Wauters. Later zou blijken dat Wauters de beslissende stimulans voor de Dendermondse overwinning zou betekenen. Onder impuls van voornoemde trok de DRC inde tweede speelhelft zonder complexen in de aanval. Vooral Vermeulen leek er opnieuw zin in te heb ben: met een wondermooie zig-zag aanval nam hij de hele Brusselse verdediging te gra zen, passeerde op het laatste moment op De Lepeleer en die rondde perfekt af. Meteen stond de DRC op voorsprong (7-8). Een gefrusteerd Racing zon duidelijk opnieuw op wraak, en, ja hoor, opnieuw was Casier het slachtoffer. Een mooie doorbraak, de bal kon- trolerend met de voet, van laatstgenoemde werd, vlak voor afdrukken, brutaal on derbroken. Toch gaf de scheidsrechter geen penalty- try, waarmee hij zich de woede van de verbolgen DRC-sup- porters op de hals haalde. Al les liep gelukkig nog vrij goed af: Casier herstelde vrij snel en hij bracht tenslotte zelf, via twee penaltykicks, de eind stand op 7-14. Een meer dan welkome overwinning voor de Dendermondse Rugbyclub, die nu, gezien de nederlaag van leider Avia, opnieuw mee in de running is voor de pro motieplaatsen. Kris Van Damme VLAAMSE ZWEMWEEK VAN 15 TOT 22 NOVEMBER Gedurende de Vlaamse Zwemweek mag men onbeperkt Zwembad Kriekeputte zjvemmen in het Gemeentelijk Zwembad van Beveren, Ook in Kieldrecht doet men want de normale beperkingsduur van 45 minuten wordt mee aan de zwempromotie niet ingesteld tijdens de uren van het publiek zwemmen, voor 6-12-jarigen en het Spor- Sportieve gezinnen kunnen met de zwempromotle-akties tieve gezin. Als bijzondere ak- deelnemen aan een tombola met mooie prijzen. Ook de 6- tiviteiten zijn gepland: Natte 12-jarigen worden extra verwend. Dagelijks zijn er tal van ^peeltinn op 17 november van K speciale aktiviteiten. Dolle waterpret dus, welke ook in het üeldrechtse bad "Kriekeputte" te beleven valt. 18 tot 20 uur, seniorenswim- ming op 18 november van 18 tot 20 uur, zweminstuif op woensdag 19 november vaif 14 Met de zwcmpromotie-ak- met de mobiele diskotheek van tot jg uur en middernacht- ties van 6-12-jarigen en het Radio Beverland. En tenslotte discoswimming op vrijdag 21 sportieve zwemgezin kunnen in de Club 2000 Swimming november van 21 tot 23 uur, elk kind tussen de 6 en 12 jaar komen op maandag 17, dins- en elk sportief gezin man dag 18, woensdag 19 en don- én vrouw of 1 ouder en mini- derdag 20 november alle men- mum 1 kind) deelnemen aan sen met tijd aan bod tussen 1( een tombola met mooie prij- en 17 uur. Voor één uur zwem men betaalt men slechts 20 fr. I zen> dit met de diskotheek van Ra dio Beverland. Het wordt een dolle zwemweek in de Beverse Baden. (W.V.D.V.) zoals badhanddoeken, II sportpetten, opblaasbare dol- I fijnen en strandballen, minia- I tuurauto's, jojo's, sport- en (I thermometers, gezelschaps PROGRAMMA VAN DE melen, spakenflitsers enz., dit weck tijdens de uren voorbe- JAJ J /~hJZrJ7DJ7\7 houden aan het publiek zwem- KlM mA.LjIV men. Bij elke beurt vult men een deelnemingsformulier in dat men afgeeft aan de kassa. Van 15 tot 23 november 1986 gaat opnieuw in het stedelijke zwembad van Lokeren «Durmebad», Sportlaan 3, de Vlaamse Zwemweek door. Vanaf die week zal het zwembad omgetoverd Bfjzondere aktiviteiten worden in een tropisch Zwemparadijs, met de nodige dekors, Dagelijks worden speciale bijhorende beplanting en palmbomen en dit alles sfeervol evenementen georganiseerd, verlicht zowel onder als boven water. Een aangepast muziekje 1 Op maandag 17 en dinsdag 18 en een watertemperatuur van 28 29* C, maakt dit alles zeker de november is er een watervol- moeite waard om een duik te komen nemen. LEYBALTORNO01 met maximaal Daarbij niet te vergeten de verkiezingswedstrijd van het origi- ploegen, samengesteld uit 4 neelste «Tarzan/Jane-koppel». Hiervoor zijn geen speciale in- Het tennisseizoen 1986 zit er zowat op en vooral onze jeugd deed het dit jaar niet slecht. Sandra Wasserman en Ann Devries werden in Japan zelfs wereldkampioen. Dichter bij ons werden het voorbije weekeinde de finales om de nationale eindronde van de Memorial Jerry de Wasseige betwist. En hoe kon men de jonge tennissers beter motiveren dan door de finalewedstrijden te kaderen binnen het E.C.C.-tornooi? Eerder op het seizoen hadden in de regio de schiftingen plaats en voor Oost-Vlaanderen plaatste zich daar Jan Stilten uit Dendermonde. Rond Stilten, aangesloten bij Topspin Zele, was het verder dit jaar erg stil gebleven en het leek erop of de zoon van tennisvader Walter niet verder omhoog kon. Bij het begin van het seizoen had Jan, na tot winnaar van de Masters gekroond te zijn, de sprong van C+15 naar B 0 gemaakt en men zag in hem tennistoe- komst. Op de Memorial de Wasseige ging het weer beter. Vrij vlot naar de halve finales waar Jan op de sterkste speler uit het tornooi botste. De Limburger Bob Bierkens bleek daarna in finale trouwens ook sterker dan het eerste reekshoofd Sebastien Bertin (B -2/6). Jan Stilten kon zaterdag in het Antwerpse Sportpaleis de talrijke aanwezi gen overtuigen. Voor de derde plaats werd de franstalige Stephane Wauquaire opzij gezet met duidelijke 6-1, 6-0. Men had het in Antwerpen over het technisch sterke spel van Stilten. Volgend seizoen wil Jan Stilten bewijzen tennisinhoud te hebben. Zeker in het kriteriumtornooi wil hij dan bij de besten gaan horen. (a.h.) Hengelen. De leden van de Donkvissersuit Berlare huldigden hun kampioenen (jj) Boogschieten. In Sinaai schoot Luc Jacobs zich keizer in de vijfde ronde. Suzanne De Schepper werd zijn keizerin in de achtste ronde (dw) spelers noodzakelijk. Woensdag is Inschrijven •koppel) r schrijvingen nodig, enkel de avond om 20 u. aanwezig zijn is voldoende. een zwe- De ganse week zijn er voor 6 tot 12-jarigen prachtige prijzen te WNSTUiF van 14 tot 16 uur. Een winnen zoals badhanddoeken, sporttassen, spelmateriaal, enz. dolfijne namiddag met leuke Tussen 6 en 12 jaar oud zijn is voldoende om aan deze waterspelen zoals hindernis- prijzenslag deel te nemen. parcours, toboganglijden, Op vrijdag 21 november kan men in deze zuiderse sfeer trekbootracc, bandenbrug, proberen of het diepzeeduiken of het eskimoteren (rollen met de Dopzwemmen en schatten- kajak) je goed ligt. jacht Op zaterdag iets totaal nieuw, kajakpolo. Waterpolo maar dan Ook de SENiORENSwiMMiNO wel zittend in een kajak. Iedereen kan deelnemen tussen 14 en met akkordeonrecital door de 16 u. In de voormiddag, op zaterdag, gaat onze aktie kleuter- en klub "Jong Waasland" onder peuterzwemmen nog steeds door Vraag daarvoor voor je de leiding van Veronique kleuter een deelnemingskaart aan in het zwembad en na 10 Daelman zal donderdag 21 no- beurten ontvangt hij/zij een prachtig speelbeestje van 50 cm. vember van 18u30 af heel wat groot. Zeker niet te missen op zondag 23 november tussen 10 en oudere zwemmers lokken. 12 u. is onze jaarlijkse topper, het aperitiefzwemmen. Elke Middernachtzwemmen kan deelnemer ontvangt zomaar gratis een exotisch aperitief, op vrijdag 22 november van 22 Wie de Lokerse waterpolo wenst aan het werk te zien kan dit op tot 24 uur. Het zwembad zal zaterdag 15 november tussen 19 en 22 u. en zondag 23 november feestelijk verlicht zijn door tussen 14u30 en 18 u. Een tweedaagse tornooi met de beste toedoen van onderwaterver- ploegen. lichting en parasolverlichting. Echt de moeite waard om tijdens deze week naar het Durmebad Zaterdag 22 november van te komen en zich op een tropisch eiland te wanen. 14 tot 17 uur staat discoswim- Trouwens zijn er gratis zwembeurten te verdienen voor wie ming op het programma, dit tijdens de zwemweek 3 maal komt zwemmen. ZAALVOETBAL TORNOOI VOOR DE JEUGD 2 weekends lang (zaterdag 22 29 en zondag 23 30 no vember) Gaat door in Sporthal Tilroda het 1* Jeugdzaalvoetbaltor- nooi. Organisatie: ZVB Temse Liga. De wedstrijden worden tel kens in de namiddag afgewerkt en zijn enkel toegankelijk voor jongeren tussen 12 en 16 jaar oud. Inlichtingen en inschrijvingen: cafétaria Sporthal Tilroda, Antwerpsesteenweg 5. Tel. 03/ 771.27.26. M.R. Liefhebbert vortbal. Bonaparte uit het Tomooi der Stad Lokeren behaalde een 12-1 zege tegen een onvolledig T'74 (polo) Van 15 tot en met 23 november organiseert de gemeentelijke B.G.J.G. Bazel. Woensdag 19 november is er om 20 u sportdienst van remse de «Vlaamse Zwemweek». Als nieuw waterspelen met O.R.E.Z. Donderdag 20 november is er vanaf element dit jaar is er een vernieuwde uitgave van de zogenaam- 21 u. duikdoop en onderwaterhockey. Dit alles onder begelei- ae schattenduik. Er zijn namelijk twee nieuwe versies. Zo wordt ding van ervaren duikers en monitoren. Vrijdag 21 november is ®r een net gespannen boven het zwembad, waarin zich ballonnen er disco-swim-party. Aanvang is voorzien om 19 u Er zal öevinden, waarvan er enkele een prijs bevatten. Iedereen die op rekreatief gezwommen worden op het ritme van moderne dat moment in het gemeentelijk zwembad, Kasteelstraat te popmuziek. Zaterdag 22 november is er een spetterende synch- lemsc vertoeft kan deelnemen. Dagelijks wordt er in die roonzwemshow door de synchroclub Aalst. 30 jonge meisjes Vlaamse zwemweek van 17 tot 18 u. midden in het zwembad een brengen anderhalf uur een waterballetshow op internationaal tontein met ping-pongballetjes omhoog gespoten. Wie een niveau. Er is sfeervolle muziek en spektakulairc belichting genummerd balletje kan grijpen heeft eveneens prijs. De Zowel voor als tijdens de pauze is er een demonstratie met «gemene inkom (enkel tussen 17 en 18 u.) bedraagt 20 fr. telegeleide modelboten door de koninklijke modeljachtclub van verder ziet het programma er als volgt uit: op zaterdag 15 Antwerpen. De inkom bedraagt die avond 50 fr. en alles vangt november is er om 19u30 een waterpolowedstrijd tussen V.Z.K. aan om 19u30. De Vlaamse zwemweek wordt afgerond met het sint-Niklaas (ere-afdeling) en S.C.S.-Strombeek (eerste afde- watervolleybal dat op zondag 23 november om 14 u. start Wie ung). De inkom is gratis. Tijdens de pauze is er kajakdemonstra- tenslotte meer informatie wenst over deze Vlaamse zwemweek ue en overlevingszwemmen. Op zondag 16 november is er van 9 kan steeds terecht op de gemeentelijke sportdienst (vroegere lot 12 u. een aperitiefzwemmen. Elke zwemmer krijgt tijdens politiekantoren), Markt te Temse, tel, 03-771.09.41, toestellen ajn zwembeurt een gratis aperitief aangeboden. Om 14 u. is er 135-136 en 137. Vragen naar sportfunktionaris Eric Vermeulen, waterhandbal. Maandag 17 november is er om 18 u. T.S.Z.- Bellen tijdens de normale kantooruren. •"•lavond met verkleed zwemmen en achteruitzwemmen. Dins- Liefhebbersvoetbal. Etna 't Wiel won de topper in het Tornooi der stad Lokeren (polo) 18 november is er te 20 u. een rekreatieve instuif van de M.R. Paardensport. In Manége Icewa te Sint-Niklaas kregen uitbaters Etienne Van de Walle en zijn echtgenote een geschenk ter gelegenheid van de heropening (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 29