Liefhebbers sporten zo THE JACKY BOYS 2 - 2 V.K.W. 70 aPDPT WEINIG IN WALIVO'S BEKERVOETBAL... WALIVOTHEEK WALIVO'S WEDSTRIJD VAN DE WEEK Door een samenloop van om standigheden is «The Jacky Boys» uit Sint-Niklaas een za terdagse eersteklasser geble ven. In principe promoveerden vier tweedeklassers naar de topreeks maar door het feit dat F.C. Puivelde hiervoor be dankte zijn The Jacky Boys in extremis aan de degradatie ontsnapt. Het wordt nochtans wéér knokken voor het be houd. Na één derde van de kompetitie is dat duidelijk ge worden. De witbroeken be ngelen nogmaals onderaan en dan wordt ieder puntje belang rijk. In de Kruisstraat te Pui- velde werd dat vorige zaterdag slechts op de valreep veroverd tegen het Sint-Niklase V.K.W. 70, een andere kandidaat voor de degradatie. Een drawn, die vooral voor The Jacky Boys als gevleid wordt beschouwd, maar toch blijft het puntenver- schil tussen beide ploegen be houden. Momenteel hebben V.K.W. 70 en F.C. Milano uit Sint-Gillis de minst gunstige posities ingenomen en de de gradatiestrijd wordt bijzonder spannend. In dat verband heb ben de betrokken ploegen pro blemen genoeg en bij The Ja cky Boys werd het vooraf alle maal gunstiger voorgesteld. Temeer omdat de aangewor ven jongeren van destijds nu al een jaartje méér routine heb ben en middenin het vorige seizoen werd ook nog Dirk De Bruyne van F.C. Gerda aange trokken. Dit jaar kwamen er negen bij: Hans Heyndrickx, Dimitri Leysen, Dirk Van Bo ven, Gert Van Broeck, Luk De Dycker, Ronny Van Boven en de Marokkanen Afasi Kha- lil, Dauodi Hassan en Afasi Abdelmalek. Zonder overdrij ving kan worden gesteld: The Jacky Boys spelen nu met een nieuwe ploeg. Begrijpelijk is een aanpassing noodzakelijk en daarbij de wekelijkse klub- trainingen moet het nog veel verbeteren. Het behoud in Walivo's zaterdagse topklasse wordt bij The Jacky Boys wéér centraal gesteld en bij die ploeg werd Dirk Raes in ver vanging van Frangois Penne- man, de nieuwe sekretaris. Klubvoorzitter Etienne Wil- lockx werd opnieuw coach en voor de zoveelste maal kregen The Jacky Boys een nieuwe voetbaluitrusting aangeboden door de firma Troch Textiel uit de Wegvoeringstraat te Sint- Niklaas. Sponsor Hans Troch werd ook tweemaal na elkaar speler van het jaar bij The Jacky Boys en vorige zaterdag werden de nieuwe shirts slechts met een half sukses in gespeeld. De meest verdien stelijke ploeg was V.K.W. 70, dat de geboden kansen niet heeft kunnen benutten. Daar door bleven de geelhemden van ondervoorzitter Robert Van Gucht van de volle winst verstoken. Zoals bij The Jacky Boys werden ook door V.K.W. 70 een opvallend aan tal nieuwe spelers aangewor ven: Fraddy Waterschoot, Gunther Rijsbrack, Danny Meersman, Yvan Van Acker, Wim Van Bel, Patrick Coore- man en Lieven de Pagie. Daar mee wordt de verjonging van de spelerskern drastisch door getrokken met alle gevolgen vandien. Dg vorige seizoenen waren ook al moeilijk voor V.K.W. 70, dat een tuimeling naar tweede toch kon voorko men. Ondanks de benarde si tuatie hoopt men dat ook nu te blijven onder leiding van de nieuwe klubcoach Luk De Gendt. De prestatie bij The Jacky Boys was al bemoedi gend. Voor V.K.W. 70 wordt dat misschien de aanloop naar i gunstiger periode. :t begin van c' Het begin van deze belangrijke wedstrijd was alvast aantrek kelijk. De beide ploegen wa ren bijzonder gemotiveerd en The Jacky Boys kregen het windvoordeel. Daarvan heb ben de lokalen geen gebruik kunnen maken want in een behoorlijk matchtempo waren de voetballers van V.K.W. 70 iets rapper bij de bal. Toch was het spelbeeld evenwichtig en- langs weerszijden werden tal rijke hoekschoppen afgedwon gen. Vooral deze van de be zoekers verliepen niet altijd zonder doelgevaar. Die drei ging was echter niet voldoende om het openingspunt te force ren en ook de gastheren wer den daarvan weerhouden toen Dimitri Leysen de dwarsligger raakte. Veel merkwaardigs zou deze eerste helft ook al niet inhouden. In het midden veld werd Dirk De Bruyne nog de smaakmaker voor The Ja cky Boys, maar die ploeg kon zelden de verdediging van V.K.W. 70 in verlegenheid brengen. Andersom was het ook zo. Een van de sporadisch gevaarlijke momenten was voor V.K.W. 70 een onrecht- streakse vrijschop van een ver dienstelijke Gunther Rijsbrack rakelings over en in twee tij den. Het werd een logische brilstand aan de rust en door twee ongewijzigde ploegen werd de laatste helft aangevat. Daaraan begon V.K.W. 70 vrij verrassend en bij een scherpe uitval scoorde Eddy Janssens onhoudbaar (0-1, 46' min.). Meteen stonden de reeksslui ters aan de leiding en The Walivo. Scheidsrechter Pa trick Brijs (dw) Jacky Boys zouden hiero am per een vuist kunnen maken. De bezoekers bleven de meest gevaarlijke ploeg met een di- rekte overschakeling van ver dedigen naar aanvallen en een voorlangse lobbal van Yvan Van Acker was voor The Jacky Boys een ernstige verwittiging. Daar werd het eerst gewisseld en Frank Van Brussel werd de vervanger van Luk De Dij- cker. Veel verbetering hield dat echter niet in en The Jacky Boys vervolgden hun onder maatse prestatie. Gesteund door de wind, liep V.K.W. 70 meestal in het offensief en om streeks het uur keilde een vrij schop van Ronny De Cauwer tegen het lokale kruishout. Vooral tijdens het vijfde kwar tuur kregen de lokalen het uit erst moeilijl: een werkkrachti- ge Luk Vereecken bereikte een afgezonderde Eddy Jans sens en diens poging werd door een attente Hans Heyndrickx gekeerd. De lokale doelman werd nadien toch verslagen: na een hoekschop knikte Gunther Rijsbrack bijzonder gevat en toen hield Afasi Abdelmalek de bal van de lijn. De poulains van terreinafgevaardigde Ju- lien Verheyden zouden noch tans langszij geraken: een kop stoot van Dimitri Leysen na hoekschop en de bezoekende verdediging stond machteloos (1-1, 65®min.). Niet lang daar na zouden The Jacky Boys nogmaals wijzigen en Sylvain Pollak ruimde de plaats voor Dirk Raes. Toen waren de be tere gasten al duidelijk op zoek naar een nieuw doelpunt en Walivo. The Jacky Boys (dw) dat kwam er ook na een kom- binatie tussen Luk Vereecken en Eddy Janssens, waarbij laatstgenoemde de ideale af-, werker was (1-2,72® min.). De bezoekers, met Ronny De Cauwer als voorbeeldig aan voerder, wilde nu blijkbaar méér en enkele wenkende kan sen konden door Luk Vereec ken en een afgezonderde Eddy Janssens niet verzilverd wor den. De reakties van de weinig overtuigende en ontgoochelen de lokalen, waarbij de Marok kaanse aanvallers tenslotte naar het individualisme gre pen, werden zonder moeilijk heden door de verdediging van V.K.W. 70 opgevangen en on der leiding van een verdienste lijke Patrick Briis eleed de match stilaan naar het einde. Toen viel er voor The Jacky Boys nog onverwacht een ap peltje uit de kast: bij een laat ste hoekschop knikte Hans Troch tegen de staak en bij de rebound bestelde de plaatselij ke aanvoerder meteen ook de gelijkmaker (2-2, 87® min.). Een ontgoochelend resultaat voor een vlot spelend V.K.W. 70, dat echter moest ervaren dat een match negentig minu ten duurt en alleen de gescoor de doelpunten, tellen... De ploegen: The Jacky Boys: Hans Heyn drickx, Hans Troch, Afasi Ab delmalek, Mark Van Lande- ghem, Romain Laureys, Sylva in Pollak (70® min. Dirk Raes), Dirk De Bruyne, Afasi Khalil, Luk De Dijcker, (57® min. Frank Van Brussel), Dimitri Leysen en Daoudi Hassan. V.K.W. 70: Freddy Water schoot, Luk Temmerman, Guy Moerloos, Gunther Rijsbrack, Luk De Gendt, Ronny De Cauwer, Luk Vereecken, Yvan Van Acker, Gerry Mee rsman, Gerry Stevens en Eddy Janssens... Ondertussen werd de mindere prestatie van The Jacky Boys ook al naar de vergeethoek gespeeld: vorige dinsdag won nen ze bij A.C. Doregem en daardoor worden de degrada tiezonen afgezwakt... Roger Van Laere SPORTTEXTIEL RE6ENKLEDIJ WINTERJASSEN KWALITEIT AAN LAGE PRIJZEN Op 11 november werden bij Walivo enkele uitgestelde kompeti tie- en bekerwedstrijden gespeeld. De resultaten daarvan kun nen als vrij normaal worden beschouwd. In het zaterdagse cupvoetbal werd F.C. Leopoldstad, de enige derdeklasser, tenslotte uitgeschakeld. In een middelmatige match hielden de mannen van de Sint-Niklase grote markt slechts tijdens één helft stand tegen F.C. Den Bos uit de topreeks. De stand was toen nog 0-0 maar nadien werden de Hamse kanonnen beter afgesteld (0-4). Een spektakelmatch werd het tussen het Hamse F.C. Bondgalm en P.W. Hemelaer uit Temse. Deze beide eersteklas sers hadden tijdens de reglementaire minuten elk tweemaal gescoord (2-2). Dus hebben de strafschoppen moeten beslissen en daarin trok F.C. Bondgalm aan het langste eind (7-6). Bijna probleemloos verliep het voor het Sint-Niklase F.C. Avanti bij F.C. De Zwervers uit Stekene. Toch kwam er een kink in de kabel. Bij 04 in het voordeel van F.C. Avanti werd de match stopgezet. Zoals werd verwacht is het voor topklasser F.C. 1000 Appels uit Sinaai geen plezierreis geworden naar V.K. Siera. Het werd 4-2 en daardoor blijft de zaterdagse tweede afdeling verder vertegenwoordigd. Ook door F.C. El Aiyoune, dat reeksgenoot F.C. Familia op veilige afstand hield (0-3). Veel spannender was de match tussen V.K. Rodeo en F.C. Vivak. Beide ploegen worden bij de betere tweedeklassers gerekend. In de Bergstraat te Belsele scoorde V.K. Rodeo eenmaal méér dan F.C. Vivak. Bij Walivo's zondagse bekervoetbal hebben drie eerste klassers zich voor eeiï volgende round kunnen plaatsen. Twee werden er na een spannende strijd uitgekegeld en bij F.C.R. Sparta en V.K. Fan werd de bekervlam gedoofd. Eerstgenoemden verloren met 2-1 bij het Lokerense F.C. Bonaparte, terwijl V.K. Fan verloor tegen F.C. Bondgalm (0-1). De stunt van de week werd op de rekening van F.C. Den Bolhoed geschreven. Deze ploeg uit de tweede afdeling, die voordien al F.C. 't Beenhouwerken had uitgeschakeld, heeft nu ook F.C. Drie Linden doen beven. Deze laatsten geraakten bij het eidnsignaal niet verder dan 1-1 en alleen in de strafschoppen werd er duidelijk afstand genomen (1-4). Bijzonder span.nend verliep het ook tussen V.K. Oud Belsele en F.C. Metallo's uit Sint-Niklaas. De «debutanten» bij Walivo scoorden eenmaal méér dan F.C. Metallo's (2-1) en dat was voldoende voor verdere kwaliGkaite. Walivo. FC Jacomo speelde vorig weekend een bekerwedstrijd (dw) Walivo. FC V.K.W. 70 (dw) Walivo. FC Den Bolhoed nam het op tegen Jacomo voor de beker (dw) Roger Van Laere UITSLAGEN ZATERDAG 1® AFDELING De Zwervers - Drie Linden 0-1 Jacky Boys-V.K.W 70 2-2 Raap - Doregem 2-0 Corner - Den Bos 0-3 VK Inter-Bondgalm 2-1 Milano - Sparta 1-1 Avanti -1000 Appels 3-2 Hemelaer - Temsica 74 2® AFDELING Familia - Wijnveld 0-2 Tromp - Vivak 2-3 Siera - Pauls Videoclub 1-2 Eendracht - Nantes 2-2 Rodeo - Club 69 1-2 Wazoo - Welkom 34) N. Marokko - Puyvelde N.G. El Aiyoune - Herten Aas 34 3® AFDELING Dino Boys - Centrumvr. 14 Ankerhof - Zw. Parels 2-1 FC Briel - Steels 2-2 Bazel - De Strijders 5-1 Leopoldstad - Tripoli 3-2 Novelty - Landhuis 6-1 Kesteloot - Bristol 2-0 Hof v. Grembergen: vrij ZONDAG 1® AFDELING Centrumvrienden - Were Di 2-3 Slachthuis - Geywa 0-5 FF Siera - Troch Textiel 24 Bonaparte - Wijnveld 3-2 Sparta - Bondgalm 1-1 Beenhouwerken - Volksunie 34 De Cock - VK Fan 2-0 Desfo - Drie Linden 1-5 2® AFDELING Post - Hemelaer 14 Oostberg -1000 Appels 0-3 Van Gavere - Metallo's 1-6 Studio 69 - Den Bos 2-1 Rode Duivels - Den Bolhoed 4-2 Wijnveld - Klub 65 0-2 Ruitershoeve - Saniccntral 0-5 DAMES Bekerwedstrijden Anker Girls - Wepogro 0-17 Siera Ladies - De Snijrssters 0-2 VK Hamme - Super Stars 2-2 Wijnveld - Bonte Girls 4-0 Goalgetters - Raapse Girls 0-3 J.M. Pfaff: vrij Kompetitie ZATERDAG 1® AFDELING Temsica - VK Inter 14 Doregem - Jacky Boys 1-2 2® AFDELING N. Marokko - Puyvelde 1-2 Eendracht - Wazoo 0-3 Welkom - Wijnveld 0-3 3® AFDELING Kesteloot - Tripoli 8-0 ZONDAG 1® AFDELING Geywa-Centrumvricnden 1-0 Bekerwedstrijden ZATERDAGBEKER Rodeo - Vivak 2-1 Siera I -1000 Appels 4-2 Familia - El Aiyoune 0-3 De Zwervers - Avanti 0-4gest. Leopoldstad - Den Bos I 0-4 Bondgalm I - Hemelaer 1 2-2(7-6) Beker» edstrij den ZONDAGBEKER VK Fan - Bondgalm II Oud Belsele - Metallo's Bonaparte - Sparta II Den Bolhoed - Drie Linden II DAMESREEKS VK Hamme - Goalgetters RANGSCHIKKINGEN ZATERDAG 2-1 1-1(14) AFDELING 1. Drie Linden 8 6 2 0 21 12 12 2. Avanti 8 5 1 2 15 9 12 3. Raap 7 5 1 1 11 2 11 4. VK Inter 9 5 3 1 16 11 11 5. Den Bos 8 5 3 0 14 8 10 6. Bondgalm 8 4 3 1 22 15 9 7. Doregem 9 4 4 1 16 15 9 8. Sparta 8 3 2 3 11 10 9 9. Hemelaer 8 4 3 1 20 17 9 10. 1000 Appels 8 3 3 2 17 16 8 11. The Jacky Boys 8 3 4 1 12 21 7 12. Corner 8 2 4 2 12 17 6 13. Temsica 9 2 6 1 22 27 5 14. De Zwervers 8 2 5 1 16 21 5 15. Milano 8 1 5 2 5 15 4 16. V.K.W. 70 8 1 6 1 10 23 3 2® AFDELING 1. Puivelde 2. Wazoo 3. Pauls Videoldub 4. Wijnvekl 5. Siera 6. Vivak 7. El Aiyoune 8. Rodeo 9. Eendracht 10. Nantes-Fortuna 11. Welkom 12. Club 69 13 Nieuw Marokko 14. Tromp 15. Familia 16. Herten Aas 3* AFDELING 1. FCBriel 2. Kesteloot 3. Centrumvr. 4. Tr Steels 5. Hof v. Grambergen 6. Tripoli .7. Leopoldstad 8. Ankerhof 9. Dino-Boys 10. Novelty 11. Bazel 12. Bristol 13. De Strijders 14. Zwarte Parels 16. Landhuis ZONDAG 1® AFDELING 1. De Cock 2 Bondgalm 3. Geywa 4. Troch Textiel 5. Sparta 6. Bonaparte 7. Were-Di 8. Wijnvcld 9. Siera 10. Beenhouwerken 11. Drie Linden 12. V.K. Fan 13 Volksunie 14, Centrumvr. 2® AFDELING 1. Saniccntral 2. Hemelaer II 3. Studio 69 4. Rode Duivels 5. Club 65 6. 1000 Appels II 7 MetsHo's 8. Den Bos II 9 Oud Belsele 10. Oostberg 11 Den Bolhoed 12. Raya-Maroc 13. Wijnveld III 14. Van Gavere 15. Ruitershoeve 16. FC Post Temsica - Raap: De Bock - 14.30 u. 1000 Appels - Jacky Boys: Van Brussel Sparta - De Zwervers: Michiels Bondgalm - Hemelaer: De Jonghe G. VK Inter - Avanti: Van Royen V.K.W 70 - Doregem- Vergauwen Drie Linden - Corner: Wijmeersch Den Bos - Milano: Van Mieghcm 2® AFDELING Herten Aas - Siera: Plaquct: 14.30 u. Puyvelde - Tromp: V.D. Voorde F. 14.30 u. Welkom - Familia. Felix Club 69 - El Aiyoune: Boone Rodeo - N. Marokko: De Rudder Vivak - Pauls Videoclub: Brijs Wijnveld - Eendracht: Van Osselaer Nantes - Wazoo: Van Steclandt L. 3' AFDELING Bristol - FC Briel: Pannecouckc: 14.30 u. Landhuis - Ankerhof: Van Damme A. Tripoli - Dino Boys: Buggenhout Hof v. Grcmbcrgcn - Novelty: Beniers Zw. Parels - Steels: Van Hoornijck Centrumvr. - Bazel: Moortgat: 14 30 u De Strijders - Leopoldstad: De Jonghe R.: 14.30 ZONDAG: telkens om 10 u. 1* AFDELING Dire Linden - Siera: Moortgat VK Fan - Slachthuis: Bals Volksunie - Centrumvr V.D. Voorde A. Bondgalm - Desfo: De Dobbclaerc Sparta - De Cock: De Bock Geywa - Troch Textiel: Van Hoornijck Were Di - Bonaparte: Beniers Wijnveld - Beenhouwerken: Plaquet 2® AFDELING Saniccntral - Van Gavere: De Permenticr Klub 65 - Oostberg: Van Damme H.: 9.45 u. Den Bolhoed - Post: Felix Raja Maroc - Ruitershoeve: Van Puymbrocck Oud Belsele - Wijnveld: Brijs 1000 Appels - Metallo's: Pannecouckc Hemelaer - Studio 69: Van Geem Den Bos - Rode Duivels: De Ruysschcr DAMESREEKS: telkens om 15 u. Wepogro - Bonte Girls: De Bock Goalgetters - J.M. Pfaff: Plaquct De Snijrssters - VK Hamme: Felix Raapsc Girls - Anker Girls: Bals Wijnveld - Siera Ladies: Van Damme A. Super Stars: vrij 30 - 14.11.1986 - De Voorpost

De Voorpost | 1986 | | pagina 30