Massa tweelingen te Aalst in nationaal kongres Hij haalde Aalst uit zijn kulturele lethargie Paul Kinoo doet opnieuw een gooi naar Aalsterse prinsentitel Aalst heeft allereerste «Vredeshuis» Happart niet, Caudron wel Prof Heyndrickx: «Gevaren van drugverslaving» Plasmaferesecentrum te Erpe 4 - 14.11.1986 - De Voorpost fysisch prestatievermogen van tweelingen en te Gent over handvaardigheid waarbij het probleem van links- of rechts- handigheid nieuwe elementen krijgt toegevoegd. Reeds van in 1984 starte pro fessor Derom met het bepalen van de al dan niet ééneii7gheid van een tweeling. Zeer belang rijk voor de personen in kwes tie. Heeft één lid van de twee ling een letsel dan kan bij een ééneiïge het ander lid ernstig met een zelfde letsel bedreigd zijn. Alleszins een preventieve indikatie. De bepaling van de ééneiïgheid kan alleen dadelijk bij de geboorte. Uit het noor den van Schotland, ja zelfs uit de USA starten vliegtuigen met per taxi in tempo vanuit het moederhuis naar het vlieg veld gebracht placenta, moe derkoek waarbij in 2/3 der ge vallen de ééneiïgheid kan be paald worden. Van Zaventem gaat het dan rechtstreeks naar het AZ van Gent waar het onderzoek door specialisten dadelijk gebeurt. Dergelijk onderzoek is koste lijk, maar vooral kostbaar. Al leen voor de provincie Oost- Vlaanderen gebeurt zulks. Voor één keer staat O-VI. dan ook aan de spits. In België maar zelfs over de hele wereld. Vervolg van blz. 1 Op 10 november 1976, tien jaar terug, overleed vroegtij dig en onverwacht Pater Ka- miel Heireman. Hij was nau welijks 57 jaar geworden. Kamiel Heireman werd gebo ren te Aalst op 14.9.1919. Hij studeerde er aan het Sint-Jo- zefscollege en trad op 23.9.1938 binnen bij de Paters Jezuïeten. Na licentiaat te zijn geworden in de neerlandistiek aan de Katolieke Universiteit te Leu ven en na 2 jaar studie van de klassieke filologie, 3 jaar filo sofie en 4 jaar teologie was hij - intussen priester gewijd in 1951 - wetenschappelijk en geestelijk gewapend om de ve le richtingen uit te gaan, waar heen zijn wakkere en veelzijdi ge geest en zijn taai doorzet tingsvermogen hem zouden sturen: rhetoricaleraar, literair criticus voor het tijdshcrift «Steven», docent van de Ne derlandse literatuur in het ju venaat van de Paters Jezuïe ten, korrespondent van het persagentschap CIP voor reli gieuze informatie van Vlaan deren en Nederland, bibliote- karis van het Lessius Universi tair College, voorzitter van de Biblioteek- en Archiefkom missie van de Paters Jezuïe ten, medewerker aan weten schappelijke projekten in in ternationaal verband, zoals het Gutenberg Jahrbuch 1976, en tussendoor ook dichter en te kenaar. In 1952-53 was pater Heireman rhetoricaleraar aan het Sint- Jozefscollege te Turnhout waarna hij zijn derde proefjaar deed in Engeland. Van '54 tot '57 doceerde hij Nederlandse literatuur aan zijn jonge mede broeders te Drongen, was daarna één jaar leraar aan het O.L. Vrouw-college te Ant werpen en drie jaar aan het Xaveriuscollege te Borger- hout. Vanaf 1961 verbleef pater Hei reman in het Lessius Universi tair College te Leuven waar hij geleidelijk meer en meer op ging in biblioteek- en archief wezen. Waren beiden zijn werk en zelfs zijn passie, zijn hobby werd de electronica waarin hij een merkwaardige vaardigheid aan de dag legde. Als bibliote- karis van het Lessius Universi tair College en als tweede ar chivaris van de Vlaamse Je zuïetenprovincie kwam hij in nauw kontakt met officiële in stanties als het Rijksarchief en de Koninklijke Biblioteek. Hij werd dan ook lid of bestuurslid van tal van biblioteken en ar chieven. Hij was verder pro vinciaal voorzitter van de Bi blioteek- en Archiefkommissie die gelast was met de coördi natie van biblioteken van ver schillende huizen. Zeer nauw lag hem aan het hart het tot stand komen van een Jezuïetica-biblioteek die een instrument moest worden voor de studie van de spiritua liteit en de geschiedenis van de Sociëteit. Bovendien werkte hij mede aan wetenschappelijke projek- Prof. dr. A. Heyndrickx ons allen gekend als wereldbe- faamd toxicoloog en verbon den aan de R.U.G. is te gast bij de P.V.V.-Jongeren van Erpe-Mere op vrijdag 14.11.1986 om 20.30 u. in de zaal Vriendenkring, Oude- naardsesteenweg 596 te Bam- brugge. Als deskundige wordt hij dik wijls aangezocht door o.m. de B.R.T. voor tussenkomsten in verband met milieurampen, de zure regen en de chemische oorlogsvoering. Ook inzake dopingkontrole in de sport (B.W.B.) is prof. Heyndrickx een vooraan staand figuur. Hem aan het woord laten staat borg voor een boeiende en geanimeerde gespreks- en de batavond' die dit keer zal han delen over het aktueel maat schappelijk probleem van het druggebruik en zijn gevaren. Aansluitend aan de uiteenzet ting zullen vragen van uit het publiek door prof. Heyndrickx en een panel van deskundigen beantwoord worden. A.s. zondag 16 november wordt met een academische zitting het gloednieuw plasam- feresecentrum te Erpe-Mere geopend. De zitting begint te 10 u. in het Gemeentelijk Cen trum, Nieuwstraat met een welkomstwoord door burge meester De Lat waarna me vrouw A. Verstichel - Baten, voorzitsters van de Rode Krui- safdeling Erpe-Mere een histo risch overzicht brengt. De gelegenheidstoespraak wordt gehouden door dr. C. Vermylen, hoofdgeneesheer B.T.C. Leuven. Na een muzikaal intermezzo spreekt dr. A. Lust van het Aalsters bloedtransfusiecen trum een slotwoord uit. Volgt dan in het plasmaferese centrum zelf, Oudenaardse- steenweg 426 te Erpe-Mere een opendeurdag toegankelijk rot 17 u. LH ten in internationaal verband o.m. via het leveren van een bijdrage aan het pas versche nen «Gutenberg Jahrbuch 1976». Toch beletten al deze aktivitei- ten hem niet kreatief te blijven als dichter en tekenaar. Vele vrienden bewaren trouwens in familiealbums prettige gedich ten die hij hen bij blijde ge beurtenissen toestuurde. Hij sloot zich niet op in zijn noeste wetenschappelijke arbeid, maar kwam ook - en bij voor keur zelfs - naar buiten met de rijke gaven van zijn hart: zijn vriendelijkheid, zijn beschei denheid, zijn grenzeloze dienstvaardigheid die hem haast niets kon doen weigeren, zijn bereidheid tot luisteren. Over die eenvoudige, doch veeleisende gemoedsgestelte nissen, die hij als mens en priester volop beleefde, zei hij: «Zie me daar toch eerst als bewustmaker, als priester ook, die herinnert aan de funda mentele deugden als eensge zindheid, onbaatzuchtigheid, werklust, autenticiteit... die ook op sociaal en zelfs politiek terrein de voorwaarden zijn om degelijk en blijvend werk te verrichten». De levenshou ding van P.K. Heireman, die uit deze woorden spreekt, ver klaart wellicht mede dat hij zich graag en sereen bewoog in een wereld van onkerkelijke of ongelovige vrienden die hem ten zeerste waardeerden. Dirk Martensjaar Een zeer biezondere vermel ding verdient zijn aktiviteit in zijn laatste levensjaren in zijn geboortestad Aalst waaraan hij zich speciaal interesseerde. Onder zijn impuls kwam er de herdenking van Dirk Martens in 1973, waarbij hij een inspi rerende en leidende rol speel de. Het Dirk Martensjaar 1973 is o.a. met een tot in het bui tenland fel opgemerkte ten toonstelling en waarvan de ka- talogus voor een groot deel door Pater Heireman is ge schreven werd de aanzet voor een kulturele relance en be wustwording in de stad en voor een grote uitstraling daarbui ten. Aalst kan immers bogen op een rijk verleden en heeft gedurende vele eeuwen een leidende rol in ons land ge speeld. De Franse Revolutie zette daar een punt achter. Juridisch, ekonomisch en so ciaal werd de streek een Frans wingewest. Door voortdurend afvloeien van valabele krach ten bleef ze een «ontwikke lingsgebied». Vandaar dan ook de nood om promotie naar buiten. O.m. via het Dirk Martensjaar. Pa ter Heireman droomde er van Aalst te verheffen tot een kul turele Vlaamse ruggesteun voor Brussel. Stadssekretaris Christiaan Wil- lems stelde dan ook dat «het Dirk Martensjaar de eerste goede gelegenheid was om Aalst opnieuw eerbewust te maken en de aandacht van gans België en van West-Euro pa naar haar te konvergeren. Voor de vonk had men een man nodig en dat werd Pater Kamiel Heireman. Die deed 'echter meer. Hij wakkerde voortdurend het vuur aan en zorgde bij een schare enthou siaste medewerkers voor de gloed van zijn geestdrift om steeds vol te houden». Projekten Pater Kamiel Heireman was eveneens een praktisch man die via konkrete opgaven zijn doelstellingen gestalte wilde bezorgen. Hij formuleerde tij dens het Dirk Martensjaar een 20-tal projekten die hij nauw keurig omschreef, waarvan hij het doel aangaf en de tijd pre ciseerde binnen dewelke ze zouden gerealiseerd dienen te worden. Zo o.m. naast de praktische organisatie van het Dirk Mar tensjaar zelf projekten over technisch onderwijs te Aalst, de nood aan een dokumenta- tiecentrum, de Pieter Coecke- tentoonstelling, een Dirk Mar- tensmonografie, relaties met Mainz (Gutenberg), wegsigna- lisatie naar Aalst in en rond Brussel, signalisatie naar Aalst in het station te Leuven, N.M.B.S. service te Aalst, va lorisatie van het museum, her stel van de rechtspraak te Aalst, een streekeigen minister die de noden van Aalst kent, graag licentiaatsscripties over Aalst; opgravingen in het Sint- Jozefscollege, archieven «Land van Aalst», geschied kundige monografie «Land van Aalst» en een geschied kundige monografie over de stad Aalst. Interessante opgave blijft na te gaan in hoeverre na tien jaar deze projekten al dan niet kon den, geheel of gedeeltelijk, ge realiseerd worden. Priester bovenal Maar bovenal bleef Pater Ka miel priester. Een man die graag op weekends en feestda gen hielp in de Sint-Peiters- kerk te Leuven en zich in de vakantieperiode inzette in een Duitse parochie. Een priester die wil herinneren aan funda mentele deugden als eensge zindheid, onbaatzuchtigheid, werklust, autenticiteit. Maar die tevens op sociaal en poli tiek terrein de voorwaarden om het alles mogelijk te maken wil helpen scheppen. Hij be woog zich dan ook graag en sereen in de wereld van onker- kelijken en ongelovigen die hem trouwens ten zeerste waardeerden. Van Pater Heireman kan met de hand op het hart worden gesteld dat hij geleefd heeft voor de andere. Zijn veelvuldi ge talenten traden daarbij al ternerend op de voorgrond naargelang er door anderen een beroep werd op gedaan, bezield als hij was door een diep geloof en een mannelijke vroomheid. Hij wist waar het in het leven op aankomt en trok er met een merkwaardige sereniteit de consequenties uit. LH Oost-Vlaanderen 22 jaar vooruit! Professor Robert Derom (RUG), de geestelijke vader van studiën over tweelingen, meer in het biezonder over het bepalen of een tweeling al dan niet ééneiïg is met in zijn kiel zog professor A. Vlietinck (KU Leuven) situeerden de problematiek van twee- of meerlingen op het wetenschap pelijk plan. Waaruit overdui delijk bleek dat deze materie ook uiterst belangwekkend is voor de verdere vooruitgang van de geneeskunde in het al gemeen. Er roert inderdaad ietwat op dit gebied. Pas een paar maand terug had te Am sterdam het vijfde kongres plaats van de Internationale Vereniging voor bestuderen van tweelingen waarbij ge tracht wordt de invloed van ergelijkheidsfaktoren en van het eigen milieu te onderschei den. In ons land is in de schoot Aalst. Nacht der tweelingen. De twee mannen komen uit Zweden, de twee meisjes recht uit Hofstade. Een ding hebben ze gemeen, ook met alle anderen op de foto: het zijn allemaal tweelingen (a) Vervolg van blz. 1 court uit de Belgische garni- zoenstad Arolsen in West- Duitsland. Bij de volwassenen kwamen tweelingmeisjes Deferm van verst. Uit Zutendaal. En oud ste tweeling was het stel De Clerck uit Roeselare. 75 jaar. Drie generaties tweelingen wa ren Jean en Jef Deplouge, Mo nique en Jacquelinge Deplou ge en Dirk en Didier Deplou ge, allen uit Tongeren. Ondertussen werden de statu ten ter goedkeuring voorge legd, belichtte voorzitter Aerts de statuten van de Nationale Bond en speelden «The Goeb- by's» ten dans in een reeds naar karnaval ruikend reper toire. van het Nationaal Fonds voor Wetenschappelijk onderzoek een diepgaand onderzoek over deze materie aan gang. Een werkgroep van 35 geleerden spant zich voor de wagen en ook een Europese studiegroep met professoren uit de ons om ringende landen maar ook uit Spanje en Italië is met de pro blematiek begaan. De aktieve beantwoording van oproepen tot medewerking via onderzoeken of enquêtes van de meerlingen zelf is uiteraard een conditio sine qua non om degelijke resultaten te berei ken. Te Leuven loopt momen teel een onderzoek naar het Eeneiïgheid kan belangrijk zijn bij transplantatie van or ganen van het ene naar het andere lid. Of bij Aids waar aangetaste cellen hun af- weerrol hebben opgegeven en kunnen vervangen worden door cellen van het andere lid van de tweeling. Gent, reeds 22 jaar op de bres, beschikt momenteel over een gegevensbank van zowat 2600 onderzoeken. Een valabele ba sis voor adequate konklusies. Erfelijkheid Deze onderzoeken zijn echter eveneens belangwekkend voor al wat de erfelijkheid aangaat. Dus voor elk gewone sterve ling. Nagegaan kan worden of iemand met een erfelijke hy- poteek is belast. Wat betreft misvormingen staat zo reeds vast dat die in de meeste geval len niet van erfelijke origine zijn. Verder levert dergelijk onderzoek ook resultaten op voor het bepalen van aard, karakter, persoonlijkheid en intelligentie van de boreling. Professor Derom zit als gyne- coloog «aan de bron» en pro fessor Vlietinck specialiseert zich als kinderarts in erfelij kheidsproblemen. Beiden geven ze de «Nationale Bond van Tweelingen» de no dige logistieke steun en de we tenschappelijke begeleiding. Professor Robert Derom kan zich terecht de geestelijke va der van de tweelingenproble- matiek noemen. Waar men in Schotland over 600 en in Virgi nia over 500 resultaten van onderzoeken beschikt loopt dat aantal te Gent tot 2600 op. Wie problemen heeft over meerlingen kan ermede te recht bij de Nationale Bónd van Tweelingen, Industrieweg 38-40 te 3940 Paal-Beringen of bij de voorzitster Oost-Vlaan deren Anne Schuddinck - Eve- raert, Dendermondsesteenweg 73 te Hofstade-Aalst. Tel.: 053/78.81.00. Of bij de professoren dr. R. Derom, De Pintelaan 189 te 9000 Gent (091/40.37.89) of dr. R. Vlietinck, Herestraat 48 te 3000 Leuven. (016/ 21.58.60). LH Aalst. Het Vredeshuis, een uniek gegeven in ons land, met als symbool een mooie wittt duif (a) Vervolg van blz. 1 West en Oost moet worden betracht, doch ook tussen het rijke Noorden en het arme Zuiden, tussen groepen en en kelingen. Meer nog dan tegen de bewapening moeten vredes- werkers zich inzetten voor het ombuigen van de heersende mentaliteit om konflikten niet met de wapens te beslechten, doch ze aan de groene tafel via besprekingen op te lossen zoals nu toch reeds het geval is in de EEG. Een oorlog leidt steeds tot onrechtvaardige «oplossingen» waarbij finaal de minst machtige, de verliezer wordt uitgebuit. Het heeft ech ter geen zin konflikten weg te moffelen. We moeten leren luisteren, ons inleven in ander mans huid en via praten tot een oplossing komen, waarbij niemand noch als winnaar noch als verliezer uit de bus komt. We moeten ons afzetten tegen elke agressiviteit, tegen elke vorm van fanatisme. Uit gerekend in de periode van 11.11.11-aktie en op de voor avond van de verjaring van de Delhaizeraid, werd dit Vrede- huis een realiteit waarvan ge hoopt wordt dat er veel navol gers zullen komen. Ook het stadsbestuur moet de vredesidee uitdragen Kuituurschepen Chris Borras noemt het «Vredeshuis» een uiting van de vredeswil van de bevolking. In een periode van onrechtvaardigheid, armoede en leed wordt ijveren voor vre de op elk terrein een must. De schepen memoreert de woor den van Paul Joannes XXIII in zijn encycliek dat ware vrede alleen op wederzijds vertrou wen kan worden gerealiseerd. Wanneer machtige naties het hebben over «evenwicht» be doelen ze eigenlijk voor zich zelf «overwicht». Kerk, niet- gouvernementele organisaties en partijen moeten dan ook de vredeswil die bij de bevolking leven gestalte geven in een ijveren voor een meer recht vaardige wereld. De schepen stelt dat in het Vredeshuis ook ruimte moet zijn om proble men als abortus te bespreken. «Een ongeboren kind kan in derdaad niet vluchten». Ten slotte wordt gezegd dat ook de Stad de vredesgedachte moet helpen uitdragen wat o.m. zou kunnen via een tentoonstelling rond de vredesidee. «Op mij kan het Vredeshuis alleszins rekenen», besluit de schepen. «De vrede losgebroken...» Volksvertegenwoordiger Jan Caudron stelt dat Vredeshuis moet ijveren opdat WO II de laatste zou geweest zijn en niet de voorlaatste zou worden. Vanuit zijn Vlaams-Nationale ingesteldheid zegt spreker dat pacifisme een konstante is ge weest in de Vlaamse Beweging waarbij hij «Nooit meer oor log» op de IJzertoren memo reert. De veelbesproken «ba lance of teroor» het evenwicht door afsochrikking is niet haal baar want de omstandigheden wijzigen voortdurend. De kloof tussen Noord en Zuid is veel dieper dan die tussen West en Oost. «Hopelijk werkt de vredesidee betrape- lijk, besmettelijk. Misschien is vandaag te Aalst «de oorlog gesloten en de vrede losgebro ken. Alleszins een Nobelprijs waard*. Het Vredeshuis is voor ieder mens die ijvert voor vrede toe gankelijk op vrijdagen van 20 tot 24 u., op zaterdagen van 15 tot 24 u en op zondagen van 11 tot 16 u. lh Vervolg van blz. 1 zijn cassetterekorder zijn aller nieuwste karnavalslager to vert. Een liedje dat er best mag zijn. Gemaakt volgens het aloude en beproefde recept. Aalst wordt op de korrel geno men, er schuilen heel wat insi de jokes in en de Aalstenaar vooral de karnavalist zal weer op de dijen kunnen klet sen van plezier. De manier waarop Popoll het meezingt, spreekt boekdelen. Die man is door karnaval gebeten. Hard werken Je zou kunnen vermoeden dat iemand die voor de tweede maal aan de prinsenverkiezing mee doet het zal meteen mijn laatste keer zijn aldus Popoll het makkelijker kan opnemen. Mis natuurlijk, want de bedoeling is dat men zich zelf opnieuw gaat overtreffen. Popoll kent zijn sterke kanten en zijn zwakheden. Hij weet ondertussen dat men zonder de steun van de karnavalgroe- pen moeilijk de titel zal kun nen binnenrijven. Daarom deed het hem veel plezier dat de Schoimers besloten hebben om hem door dik en dun te steunen. Popoll waardeert die steun en werd ere-voorzitter van de groep. Andere kama- valverenigingen denken er ook sterk aan om Popoll al de nieu we prins te gaan noemen. Maar er is een tegenkandidaat Jantje die met Prins Patrick I optrekt en die door de huidige prins overal wordt aangepre zen als zijn opvolger. Naar ons gevoelen een toch wel niet honderd procent faire prak tijk. Maar Jantje heeft tot op heden weinig van zich laten zien in het openbaar Popoll heeft al een hele loopbaan ach ter zich als een derde deel van de beroemd geworden Star Sis ters: het trio Hugo, Karei en Paul dat Aalst echt onveilig maakte en de blikvanger was op ontelbaar vele feesten en party's. Een schitterende play back brengend van de befaam de Andreuwsisters. Het is trouwens naar aanleiding van een van die optredens dat Po poll aangezocht werd om zich kandidaat te stellen voor de prinsentitel. Maar toen was er al een flink stuk van de karna- valvoorbereiding weg. «Eigen lijk ben ik vorig jaar te laat begonnen met mijn campag ne» zegt Popoll die nu het hele programma voor de verkie zingsvoorbereiding voor zich heeft liggen. Een indrukwek kende lijst van data en namen, van afspraken een lijst die nog dagelijks aangroeit en die bij mevrouw wel eens kwaad bloed zet. Al heeft zij zich ondertussen verzoend met de aspiraties van haar gemaal. Popoll laat geen ogenblik voorbijgaan om te werken aan de campagne. En ondertussen wordt ijverig gedacht aan de act die hij op de verkiezing zelf gaat brengen. Een idee is er al, maar een idee is met voldoen de. Het moet een spetterende show zijn, haast professioneel, met glitter en glamour, met veel inhoud en vooral Aalsters en karnavalesk. Een heleboel dingen dus waarmee rekening moet worden gehouden. En aan Popoll's oogjes is te zien dat hij ook met die act zo goed als klaar is. Later geeft hij zich voor stukje bloot: «we moeten nog wat bijschaven» zegt hij en voegt er terloops aan toe dat hij voor die taak een beroep heeft kunnen doen op een andere in karnavalmid- dens zeer bekende figuur. En over Terloops gesproken. Vorig jaar bracht dit TV pro gramma de Aalsterse verkie zingsnacht in beeld. Popoll mocht als verliezer ook een woordje zeggen. Niets over zijn teleurstelling, maar geluk wensen voor de winnaar en de vaste belofte dat hij opnieuw zijn kans zou gaan. Een grote wens Popoll is zelfstandige. Voor het eerst sedert jaren maakt een zelfstandige weer een se rieuze kans om prins karnaval te worden. De middenstand zou dus deze kandidaat van formaat moeten ruggesteunen. Niet alleen met woorden, maar ook door op de verkiezings nacht aanwezig te zijn en daar hun stem uit te brengen. Voor de Aalsterse zelfstandigen zou de verkiezing van Popoll een hele eer zijn. Een aantal mid denstanders heeft dat al begre pen, en heeft zich achter Paul Kinoo geschaard. Openlijk steunen ze hun vriend en colle ga en zij willen hem als prins. Popoll ^elf heeft maar een wens en dat is dat de politici die met karnaval zo vaak op de korrel worden genomen, tij dens de verkiezing ook hun stem zouden mogen uitbren gen. Maar er is helaas een reglement en dat laat zoiets (voorlopig) nog niet toe. Dan blijkt dat Popoll ook maar een mens is. Ofschoon hij li chamelijk en geestelijk gewa pend is tegen de stress die zijn intense campagne met zich brengt, toch krijgt ook hij op een bepaald moment de klop van de hamer. «Die komt er op 7 februari. Dc dag van de ver kiezing zelf. Dan begint men zich af te vragen of men zich wel voldoende heeft ingezet. Of alles wel in orde is. Men stelt zich vragen over de tegen stander en over zijn mogelijk heden. Het is de dag van de grote twijfel. Die valt pas weg wanneer de jury de uitslag heeft bekendgemaakt». Maar dit keer, daar is Popoll en met hem vele anderen, zal die uit slag voor hem goed zijn. En als hij dan de nieuwe prins van Aalst is, dan wil Popoll zich honderd procent en meer inzetten. Hij wil een waardige karnaval-ambassadeur zijn, een vertegenwoordiger van Aalst zijn en elke dag en elk uur wanneer dat nodig is. Aalst. Paul Kinoo, alias Popoll ziet het wel zitten (a) Het novembernummer van Unesco Koerier bespreekt twee twaalfde eeuwse filosofen en wetenschapsmensen, Aver- roës en Maimoides. De ene is van joodse afkomst de andere van arabische, maar beiden zijn ze afkomstig uit Cordoba. Hun invloed, hun denkpatroon en hun leefwijze wordt be schreven door een aantal des kundigen ter zake. Unesco Ko- rier, uitgegeven door Keasing, kost 60 fr. Een abonnement voor 12 nummers kost 475 fr. Te bestellen bij Uitgeverij Keesing, Keesinglaan 2-20, 210U Deurne.

De Voorpost | 1986 | | pagina 4