C Lede Sint-Maartens bij de vleet te Aalst De Voorpost - 14.11.1986 - 7 ■Sociaal Centrum, Sint-Jan, Immerzeel Aalst. [Maandag 17 november om 20 uur. 'Filmclub «Geeraerd» uit Geraardsbergen op bezoek. Een erg gevarieerd programma. ledereen welkom. Toegang gratis. 1 Organisatie: Sfnalfilmclub Kinova. izlnsaansprakelijkheid iprof Robert Lievens, raadsheer bij het Hof van Beroep, geeft "deskundige uitleg over gezinsaansprakelijkheid vandaag vrijdag 114 november te 20 u. in de bovenzaal van «'t Apostelken». J Daarna mogelijkheid tot vragen stellen en uw problemen uiteen «te zetten. I Herbeumont met KWB I Op zondag 23 november kan U van 15 tot 18 u. in de kleine parochiezaal, Moorselbaan 128, met foto's en dia's bij muziek, gezellige babbel en een drankje het gezinsweekend te Herbeu- I mont herbeleven. Volgend gezinsweekend van 26 tot 30 jgustus '87. T Geld beleggen I Op dinsdagen 18 en 25 november en 2 december wil beleg- I gingsadviseur Aimé Vanhautte U inwijden in de diverse manie- I ren waarop U uw zuurverdiende centjes best kan beleggen zonder te ontwaarden. Konsumptie, dokumentatie en lesgeld n voor de drie avonden samen 100 fr. Dit is alleszins reeds een goede belegging. Inschrijven bij wijkmeesters KWB of bij I Francois Philips, Van der Nootstraat 24. Tel. 053/78.41.75 na li 20 u. Tejater 80 In Netwerk, De Ridderstraat, op zaterdag 22, zondag 23, vrijdag *1, zaterdag 29, zondag 30 november en maandag 1 december ivoeringen van Macbett telkens te 20 u. "oegang: 160 fr. Reducties voor CJP, Netwerkleden, 3de leeftijd en groepen. Reservaties: Netwerk 053/78.89.81 (tijdens de kantooruren). T-80 053/21.83.70 (na 17 uur en week-ends). Organisatie: Tejater 80. Man over land Op woensdag 28 november te 20 u. wordt de 11.11.11 campagne te Aalst afgesloten. Dit met het draaien van de film •Man over land» in Netwerk. Op deze avond worden ook de jjfers van de aktie te Aalst bekend gemaakt. Een organisatie van de stuurgroep voor de derde wereld en Netwerk. Toegang u"" fr. Medewerkers gratis. I Tweede Davidsfondskwis Op zaterdag 15 november 1986 heeft te Aalst-Mijlbeek (Davids- I fonds gastafdeling) in de kleine parochiale feestzaal (Sint- Maarteninstituut), Moorselbaan 128 het tweede gewestelijk )avidsfonds Kwistomooi plaats. (ontaktadres: Els Beerten, Groenstraat 218, Aalst, tel. 053/ |21.90.09. Hugo Bogaert, Hardingstraat 40, Herdersem, tel. 053/77.83.95. I Vandalisme Tijdens het weekend waren inbrekers bijzonder aktief. Bij politie |en rijkswacht kwamen samen een tiental klachten binnen van tobestuurders in wiens voertuigen was ingebroken. O.m. in 0 Leo de Bethunelaan, de Cumontstraat, de Fabriekstraat en bij de Hopmarkt. Het zou meer vandalisme zijn geweest want er "s wel veel schade aangericht doch er zou niets zijn meege- Erembodegem Filosofische Kring [Op maandag 17 november te 19.45 u. in «De Graaf van "tanderen», Stationsplein, licentiaat theologie Rudi Van de iere over «Tederheid». enbaar examen In Academie Buiten de gewone jaarlijkse examenperiode grijpt morgen taterdag 15 november in de trouwzaal van het stadhuis een Sib'stieke gebeurtenis op niveau plaats georganiseerd door de Sdeiijke academie voor muziek, ballet en toneel. Ceciliavlering «Groen Kruis» De Koninklijke Fanfare «Kunst en Vermaak» («'t Groen Kruis») speelt op donderdag 20 november in de feestzaal van het stadhuis een koncert met populaire Amerikaanse schlagers en fimmelodieén o.l.v. Freddy Van laer. En het a capellakoor «Termuren» uit Erembodegem brengt geestelijke en volkse koormuziek o.l.v. Marijke Coghe. Tenslotte brengt Mariette Daelman-Troffaes, sopraan, romantische levensliederen aan de piano begeleid door Christiaan Crombeen. Dit alles te presente ren door Marijke Van Caekenberghe. Toegang gratis. Op zaterdag 22 november is er dan een eucharistieviering in de Sint-Martinuskerk muzikaal omlijst door de Kon. Fanfare o.l.v. Freddy Van Laer, met zang in solo en duo door Godelieve De Geyseleer (sopraan) en Johan Haezaert (bariton) met aan het orgel Christiaan Crombeen. Voor muzikanten, bestuursleden, familieleden en steunende leden is er dan een feestmaal te 19 u. in het Groen Kruis. Drievoudige botsing Ter hoogte van de Welvaartstraat botsten op de Gentsesteen- weg de wagens bestuurd door Lucien Van de Putte (Aalst), Frans De Donder (Lede) en Jeanne Baeyens (Aalst). In het laatste voertuig zat Maria Van Bleyenbergh die gewond werd. Dia lysef eest Als sluitstuk van het jaar komt na de vakantiereis naar Zuid-Tirol en het showfeest met reisdia's het jaarlijks feest van de nierdialysepatiënten in het O.L.V.-ziekenhuis a.s. zondag 16 november. Eucharistieviering te 11.45 u. in een lokaal achter de radiologie met E.H. Faes als voorganger. Nadien in zaal Edelweiss apero aangeboden door de dokters Lomoy en Becaris, feestmaal en huldiging van patiënten die 10 jaar aktief zijn in de nierdialyse met sfeervolle montage over de vakantie- dialyse en gezellig samenzijn, geanimeerd door DJ's Mark van Herzele en Emiel De Nutte. Gouden bruiloft In de Guido Gezellestr. 45 te Aalst vierden de echtelingen Geyst Frangois (23.3.17) en Sterck Leontina (15.6.1919) hun gouden bruiloft (21.10.1936). Schepen R. Van Vaerenbergh en Sche pen A. Doorns kwamen de jubilarissen ten huize feliciteren en overhandigden het geschenk aangeboden door het stuur en de brief van de koning. Baardegem Hoop in de Toekomst Nog op vrijdag 14, zaterdag 15 en zaterdag 22 november in «Ons Huis» Hoogstraat, opvoeringen van «Slisse en Cesar». Reserveren kan op werkdagen tussen 18 en 19 u. via 052/ 35.96.33. Dankfeest De VW «De Faluintjesstreek» organiseert haar jaarlijks dan kfeest voor de medewerkers aan de Pikkeling, vandaag vrijdag 14 november in de Parochiale zaal Baardegem te 20 u. met Faluintjeshutsepot en gezelligheid. Herstel kerkinterieur Baardegem slaat zelfstandig de hand aan de ploeg. Dossiers voor verder herstel van het kerkinterieur zijn reeds lang gelegen ingediend, in samenspraak met diverse architekten en met de verantwoordelijke instanties besproken en door de bevoegde kommissie goedgekeurd. De biechtstoel werd reeds een paar jaar terug geplaatst. Het altaar werd hersteld en wordt eerlang geschilderd. In de zuid-kruisbeuk wordt do muurbekleding herplaatst moge lijk gemaakt door giften van gelovigen. In het koor werden 5 Holten, misschien vroeger vensters, doch nu zonder enige zin, dichtgemetseld. En in afwachting van het totaal herschilderen van de kerk wordt eerlang het koor herschilderd. Giften zijn dan ook steeds welkom. Momenteel is het wachten op de goedkeuring door minister De Wael voor het plaatsen van de glasramen. Een overzicht over het archeologisch restauratiewerk van de monumentale parochiekerk wordt gebracht in een.exclusieve brochure waarin bovendien de patroonheilige Sint-Margarita van Antiochië aan bod komt. Ook de chronologische evolutie van de Baardegemse parochiekerk werd erin opgenomen. Deze brochure is te bekomen aan de prijs van 200 fr. bij voorzitter van de kerkfabriek Honoré Monsieur en bij ereschoolhoofd koster Edmond Moortgat. Tentoonstelling Van vrijdag 14 november tot zondag 30 november stelt Marijke Van der Eist (Molenkouter 31Erembodegem) samen met Omer Van Keer en Rik De Meyer (uit Denderhoutem) tentoon in de Aalsterse belfortkrypte. Open alle dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Een boeiende tentoonstelling van tekeningen, etsen, houtsneden, houtgravures, akwarellen, gemengde technieken en verschil lende disciplines van drie jonge kunstenaars. Vlaamse Wijnmakersgilde viert Sint-Maarten Vrijdag 14 november te 19.30 u in de crypte. Achter de schermen van de Zoo Zaterdag 15 november: 9 u aan de O.L.Vr.-Hemelvaartkerk vertrek voor bezoek aan de Antwerpse dierentuin. Organisatie: Davidsfonds Erembodegem. Bonsalkursus voor gevorderden Zaterdag 15 november van 14.30 u tot 17.30 u in het lokaal van Pro-Bonsai, Welleweg 54e, Erembodegem: start Bonsaikursus voor gevorderden. Bond van Grote en Jonge Gezinnen Zaterdag 15 november feestviering met volgend programma: 18 u: eucharistieviering in de O.L.Vr.-Hemelvaartkerk. 18.45 u: algemene jubileumvergadering in het parochiehuis met: etentje (verzorgde koude schotel), gastspreker dhr. Staf Scheerlinck, gewestvoorzitter; verkiezing van het bestuur; op voering door jeugdteater Nele van het suksesstuk De Ratten vanger van Hameln; grote tombola naar waardevolle prijzen. Deelname in de kosten: 75 fr per persoon of 250 fr per gezin. Hobbynamiddag KVLV Maandag 17 november te 13.30 u in de bovenzaal van het parochiehuis. Hobbynamiddag Dinsdag 18 november te 13.30 u in de bovenzaal van het parochiehuis. Turnen op muziek Op 17 en 24 november, 18 en 15 december van 14 tot 15 u en op 19 en 26 november, 3,10 en 17 december van 20 tot 21 u in de bovenzaal van de Volksring, Organisatie KAV Erembode gem. Info: Agnes Verlé, Brusselbaan 204, tel. 77.82.55. Al Anon Vergadering te 20 u in de wachtzaal van het parochiehuis op dinsdag 18 november. A.A. Om Mekaar Vergadering groepsleden op woensdag 19 november te 20 u in de bovenzaal van het parochiehuis. KAV-alleenstaanden «Mezelf blijven, veranderen en toch dezelfde blijven» op zondag 16 november te 14.30 u in de crypte. KAV-kookles Dinsdag 18 november te 19.30 u in de crypte: eierbereiding. St. Cecillafeesten 1986 van de KF Sinte-Cecilia Erem bodegem Op zondag 23 november. Programma: bijeenkomst te 10 u in het lokaal De Eekhoorn, Brusselbaan 155. 10.30 u: wandelkoncert. Terug in lokaal om 13.30 u. Omstreeks 14 u feestbanket gevolgd door gezellig samenzijn. Deelnameprijs: 700 fr. Inschrijven tot 18 november. Kunetkoncert KF Niets Zonder Arbeid Zaterdag 15 november te 18 u in de O.L.Vr. Hemelvaartkerk, n.a.v. St. Ceciliaviering. Papierophaling Woensdag 19 november. KWB-belotprijskamp Op zaterdag 15 november te 19.30 u in de crypte, ledereen van harte welkom! BGJG-groutouderskaartnamiddag ACV-kaartna- middag Op donderdag 20 november, van 14 tot 17 u in de bovenzaal van de Volkskring. Kristelijke Bond Gepensioneerden Vergadering met St. Maartenfeest op dinsdag 18 november te 15 u in Gerstenhof. Bal schepen R. Van Vaerenbergh Zaterdag 6 december in zaal Gerstenhof. Orkest Mousetta's. Deuren 21 u. Eerste dans 22 u. Inkom 100 fr. Voorverkoop 80 fr. KWB Toneel Tijl en Nele «Witte Konijntjes met rode oogjes», een komische thriller in 3 bedrijven van Lode Ansoms in een regie van Willy Van Bockstael, op 22, 23 en 29 november te 19.30 u in het parochiehuis. Inkom 100 fr. Voorverkoop 80 fr. DBC Erembodegem speelt te Knesselare Vertrek zondag 16 november om 7.30 u aan sporthal Dender- dal, Kortestraat, Erembodegem voor wedstrijd Gembas Knes- selare-Erembodegem in de gemeentelijke sporthal, Prinsen- groendreef, Knesselare (reserven: 9.15, 1e ploeg: 11 u). Herdersem Parochiaal Centrum Op zaterdag 15 november feest der 50-jarigen. Op dinsdag 18 gezondheidsles KVLV. Op zaterdag 22 en zondag 23 Sint-Ceciliafeest der Harmonie. Belotting Op zaterdag 15 dezer te 20 u. in café Sint-Antonius, Grote Baan, belotting georganiseerd door de Sint-Antoniusvrienden. CVP-kaartlng Op vrijdag 14 november in café Sint-Antonius CVP-kaarting georganiseerd door de plaatselijke CVP-sectie. Mlsslemaand Achteraf kwamen nog giften binnen: 745 fr. van de gemeen teschool en 2.833 van Kring 11 Voetbal thuis Zaterdag: 13.30 u.: SK miniemen - Opstal 15 u.: SK scholieren - Erembodegem Zondag: 10 u.; SK juniores - Moorsel 14.30 u.: Patro I - Erembodegem 14.30 u.: SK I - Moorsel Landelijke Gilde Kans tot laten invullen van belastingformulieren vandaag vrijdag 14 november van 14 tot 16 u. In het Parochiaal Centrum. Toneelgroep «De Vriendenkring» Het stuk dat in de stadsschouwburg te Aalst het voorbije weekend drie eivolle zalen haalde gebracht door «Arbeid en Kunst» in regie van Roger Bolders «De verloofde van mijn vrouw» wordt nu ook als vierde produktie van de herstichte toneelkring opgevoerd te Herdersem in het Parochiaal Centrum op 29 en 30 november. Meer details elders in dit blad. Meldert Volgende parochianen verlieten ons tussen Allerhei ligen '85 en '86 Alfons De Boeck 1 nov. '85, Antoon De Trefle, 6 nov '85, Joanna Van Gijseghem 18 dec. '85, Adeline Bruyninckx 4 jan. 86, Julia Van Nieuwenborgh 16 jan. '86, Hubert Nieuwlandt 1 febr. '86, Josephina De Backer 3 febr. '86, Constant Van Nieuwenborgh 4 febr. '86, Jan-Baptist Nuelant 20 febr. '86 Louis Carle 22 febr. '86, Maria Verdoodt 24 april '86, Maurice Van Overdijn 29 mei '86, Ann Van Malder 11 juni '86, Maria Coppens 20 juni '86, Albert Du Bois 10 juli '86, Virgenie Diependael 19 juli '86, Theofiel De Boeck 27 juli '86, Benoit Comelis 5 aug. '86, Estella Aelbrecht 21 aug. '86, Albert Van den Brande 24 sept. '86, Louis De Mey 18 okt. '86. Kultureel Centrum Affllgem Tentoonstelling van werk van Imelda Van Kerckhoven en Jan Van der Linden. Vernissage op vrijdag 21 november te 20 u. met inleiding door Dom Idesbald Vetkest, prior. De tentoonstel ling loopt tot 7 december. Op vrijdag 21 november eveneens opening (in zalen A) van de eindejaarstentoonstelling «Het geschenk uit vreemde landen» ten voordele van Affligemse missionarissen Dom Andreas Baert, Zuster Wivine Bomauw, Zuster Maria Christiaens, Zuster Maria Claes, Broeder Jozef De Bisschop, Pater Louis De Vos, Pater Jozef Van de Velde, Pater Raf Van Liedekerke, Dom Rik De Wit en Pater Frans Van de Velde. Deze expo loopt tot 31 december. Godsdienstige voordracht Op maandag 17 november in de abdijkerk van Affligem voor dracht door Mgr J.E. De Smedt, erebisschop van Brugge over «De toekomst van de Kerk in Vlaanderen». Achteraf gelegenheid tot napraten in het Cultureel Centrum. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Blanche en Hugo Peeters-Vastena vond. Volgend weekend: Patricia en Jos Lambrechts-Moeyersoms. Vrije school De vrije school dankt wie deelnam aan de kaas- en wijnavond en organiseert grootoudersfeesten op vrijdag 21 november in de wijkschool Doment en op vrijdag 28.11 in de school op het Dorp. Verrassingsgeschenkjes en leuke nummertjes. Gemeenteschool Op zaterdag 15 november van 18 tot 22 u. en op zondag 16 van 11.30 tot 16 u. eetfestijn in de gemeenteschool, ledereen welkom. KVLV Op woensdag 19 november in het Parochiecentrum te 19 u. kookles. Sausenfestijn, aalbessen- of kruidenvinaigrette, calo rie-arme mayonaise, inkoken van saus op basis van warme tomaten en groenten, dikke kaassaus te verwerken tot kaaskro ketten. Moorsel Chiro en KLJ Chiro Eglantier, Chiro Sint-Stefaan en KLJ vieren het Kristus Koningfeest op zondag 23 november met te 11 u. een-eucharis tieviering verzorgd door de jeugdbewegingen in de Stevenka pel, te 12 u. pick-nick in de Chiro-hemen (drank ter plaatse voorzien) en van 14 tot 17 u. spelenmarkt. Ook niet-leden welkom. Omhaling De omhaling voor de verwarming van kerk en kapel bracht 33.178 fr. op. «Kerk en Leven» Abonnement te hernieuwen via de postbode 350 fr. Vogeltentoonstelling De vogelliefhebbersvereniging «De Glansmerel» is reeds aan haar 32ste vogeltentoonstelling toe. Deze gaat door in het Dienstencentrum Watermolenstraat 11 te Wanzele-Lede en dit op 22, 23 en 24 november aanstaande. 76 kampioentitels in evenveel reeksen zijn te verspelen. Het klassement per vijftal wordt opgemaakt met predikaat punten om de eigen kweekvogels te bevorderen en gaat gepaard met mooie naturaprijzen. Voor elke kampioen is er een wimpel en trofee voorzien. Op donderdag 20 november is er inkorving van 18 uur af tot 22 uur. Op vrijdag is er keuring door bevoegde keurders. Op zaterdag 22 november is de zaal toegankelijk voor het publiek en de eigenlijke opening is voorzien om 19 uur met genodigden. Op zondag 23 november is er in de voormiddag vogelverkoop waar iedereen welkom is en de zaal is gans de dag toegankelijk met telkens gratis inkom. Om 19 uur is de prijsdeling voor de tentoonstellers met daarna trekking van onze tombola. Op maandag is de uitkorving voorzien vanaf 16 uur. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen bij de sekretaris Matthijs Arthur Langeweestraat 32, 9310 Lede, tel. 053/77.88.40 tevens intekenlijsten voor onze tentoonstelling. Tentoonstellers doe dit tijdig gezien er een beperking is voor het aantal vogels. «Verzuiling in Lede» Mejuffrouw Ann D'Haese brengt in haar licentiaatsproefschrift een uitgebreid historisch overzicht betreffende het ontstaan en de ontwikkeling tot heden van de katholieke, liberale, socialisti sche en Vlaams-gerichte politieke partijen te Lede. Voor dit wetenschappelijk onderzoek interviewde de schrijfster talrijke prominenten uit onze gemeente en nam ze inzage van schriftelijke documenten in privaat bezit. In «Verzuiling in Lede», het resultaat van deze studie, bespreekt Mej. A. D'Haese de verschillende organisaties op lokaal vlak en ver meldt de Leedse figuren die respectievelijk in elke zuil een leidende rol vervulden. De Heemkundige Kring verzorgde de uitgave van deze eindver handeling «Verzuiling in Lede» in boekvorm (247 bladzijden, gebonden in lijnwaden kaft met goudopdruk). Het boek is verkrijgbaar tegen 400 fr. plus 50 fr. verzendkosten. Storten op rekening 001-0286204-33 of bij G. D'Hondt, Keiberg 26 te 9310 Lede. Uitbreiding biblioteekgebouw - 2.000* lid Ter gelegenheid van de uitbreiding van het gebouw van de openbare bibiioteek en de ontvangst van het 2.000* lid organi seert Lede op zondag 23 november vanaf 10.30 u. in de bib, ingang Brilstraat 2, volgende viering. verwelkoming door de heer M. De Clercq, voorzitter van de Vaste Kommissie van Advies van de Bibiioteek. ontvangst van het 2.000* lid, mevr. Martine De Corte uit Lede (inschrijving op 1 september 1986) voordracht door de heer Julien Librecht omtrent het belang van de bibiioteek. Julien Librecht werd in 1936 te Vlierzele geboren. Hij is onderwijzer te Aalst. Naast essays en dichtbun dels schreef hij romans en jeugdromans. Hij werd bekroond met de Poëzieprijs van de stad Tielt en driemaal met de Letterkundi ge Prijs van de Provincie Oost-Vlaanderen. Zijn belangrijkste publikaties: De Zwarte Zielen, Apocalyps-één, Tranen over Baratpurna, De Club 80, Than de Vietnamees, Septembemachten, Akte van Liefde. dankwoord door de heer A. Mertens, Schepen van Kuituur te Lede. receptie. Aalst. Sint-Maarten werd gul onthaald in de stad waarvan hij de patroon is, al had hij wel enige moeite - tenslotte is hij al stokoud om over de wankele loopplank de oever te bereiken (a) Aalst wemelde de jongste periode van Sint-Maartens allerhande. Een aantal dermate dat kinderen er in verwarring door werden gebracht en moeders moesten uitleggen dat Sintje-Mètten momenteel via overwerk assistentie moet krijgen van medebroeders. Niet alleen in winkels en magazijnen, financiële instellingen en scholen was Sint-Maarten op bezoek, ook tal van verenigingen stuurden de eigen Sint-Maarten de baan op. We maakten Sint-Maarten in zijn diverse facetten en aktiviteiten mede o.a. in Netwerk, op de Sint-Maartensjaarmarkt maar vooral «de échte Sint-Maarten» - wat de marktköopliedenbond dan wel betwist - op de Grote Markt. Midden een miezerig weertje kwamen Sint-Maarten (Paul Sonck in première) en zwarte Piet (Etienne Liebaut voor de 13de maal) aan de Werf aan per boot. Waarschijnlijk direkt uit Spanje. Begeleid door een indrukwekkende Zwarte Pietenband werd onder heel wat belangstelling opgestapt door de centrumstra ten naar de Grote Markt. Voor elke eventualiteit was de stadsfeestzaal reeds in gereedheid gebracht doch de weermaker was onze kinderen genadig en Sint-Maarten kon met Zwarte Piet en de hele bende Pieten samen met leden van het Feestcomité dat voor de organisatie instond vanop zijn troon de wensen van de kinderen aanhoren, hun handjes liefdevol drukken en snoep, ballonnetjes, vlaggetjes met de Aalsterse kleuren en liefst 1200 «Sintje Mèttens op een stok» uitdelen aan grijpgrage handen. Een feest waarvan ook de ouders genoten. LH Aalst. De Zwarte Pieten die Sint-Maarten vergezelden bleken ook muzikaal goed geschoold te zijn (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 7