DE DAG VANDE PFAFFTRAP AVD UAD MEER VERDIEND W.A.O.D.'RENNERS IN POLEN Marc De Backer ndere kant organiseerde Ol raa8 ekortkomingen betrappen en k sja' ioelman Kurt Van Meirvenne gC[ en onlogische treffer verhindei l VD-Olsa De Voorpost - 21.11.1986 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40,60 Verschillende WAOD-renners uil onze streek namen deel aan de Veertiende Grote Prijs Chodziez nabij Poznan in Polen. Het is een cyclo-cross wedstrijd waaraan ook BWB-renners deelnamen. Na de wedstrijd werden de Vlamingen ontvangen door de president van de Poolse Wielerunie. We herkennen in het midden Fons Verbraecken, de Sint-Niklase WAOD-sekretaris en aan de buitenzijde de renners Luc Claessens uit Overmere, André Vanderhaegen uit Impe, Michel Van Hansbrouck uit Melle en Luc Wauters ut Hofstade. (dw) krawatten stonden klaar om foto's en handtekeningen op te eisen. Dan kwam dus de eigenlijke "Pfafftrap", een prestatie die door het Dendermondse publiek vrij koel werd geregistreerd en amper een beleefd applausje uitlokte. Ondertussen was Carmen in bontjas ons op de tribune voorbijgezweefd om zich spijtig genoeg bij de andere dames te gaan nestelen. Jean-Marie plantte zich neer naast de heer Goossens van de voetbalbond en in de omgeving van de voorbehouden plaatsen. Het leek wel alsof zijn aanwezigheid de KAVD'ers enige impulsen had gegeven want in die tweede helft zagen we hen eindelijk evolueren zoals het hoort. Met splijtende passen, de bezoekende verdediging aan stukken scheurend, samen in de aanval, samen terug in verdediging. We konden ons weer verzoenen met de 1,6 miljoen die de stad voor KAVD over heeft en kregen aantrekkelijk voetbal te zien. Ook Brakel deed zijn duit in het zakje. Iedereen was het erover eens, als KAVD elke wedstrijd zo speelt, dan zal het nog veel punten sprokkelen, dit Brakel is immers geen ploeg om de vloer mee aan te vegen. Na verschillende gevaarlijke standjes voor het bezoeken de doel, een schot tegen de paal en een kopstoot die op een haartje na voorlangs liep, kregen de supporters geen tijd om op adem te komen. Brakel kwam ei zo na aan de winning-goal na een misverstand Moens-Maris, maar keeper Van Meirvenne was bij de pinken. Slot en af. Naar de receptie dan in het chalet van de Club 57. Wie moeilijkheden zoekt, krijgt ze ook en omdat deze ontvangst wegens een reëel teveel aan "hoogwaardigheidsbekleders" een privékarakter droeg, waren er al gauw enkelen die niet gelukkig waren. Trouwe bezoekers van het chalet zagen mensen die nooit naar de voetbal komen op hun plaatsje zitten met een droogje en een natje. Droogje dat trouwens door Louis Tas himself was klaargemaakt, terwijl zijn dame in het zwembad lag te ploeteren. De brave jongens van de bestaande en onbestaande kranten waren er ook, als kompensatie voor de tien regels die ze elke week naar hun "orgaan" mogen sturen. Kortom, dergelijke dingen zetten gemakkelijk kwaad bloed, maar wie vindt een andere oplossing? Tegen acht uur was alles al bijgelegd en konden we even luisteren naar trainer Toon Pfaff. Dat lijkt ons geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Hij weet blijkbaar waar de klepel hangt en laat zich niet intimideren door ronkende bestuurstitels. Die Toon heeft zijn zegje klaar en eist duidelijkheid, terwijl hijzelf er zeker geen doekjes rondwindt. Vergele ken bij Pfaff was Borré een eerstejaars-kapelaan. Na de opneming van Pfaff in het Dendermondse canon, liggen er nog enkele interessante aktiviteiten voor de boeg. Voetballen namelijk tegen laatstge- klasseerde Haaltert op verplaatsing en tegen SK Aalst thuis. Dat ze voor die laatste match maar een 900 bestellen, want in Aalst zijn ze KAVD nog niet vergeten. Daar hebben onze jongens bewezen dat ze ook iets van maai- en dorswerk kennen, hoewel het hier allicht niet zo'n vaart zal lopen. Ze hebben in ieder geval getoond dat ze kunnen voetballen en dat de ploeg stilaan een mooi geheel vormt, al kreeg invaller Vercauteren alweer nul ballen en moet er dringend iets gedaan worden aan de konditie van Franssens. Welke supportersklub of andere vereniging zorgt volgende keer voor enige animatie op het terrein? Het zal nog een tijdje nazinderen in de paarsblauwe nederzetting te Grembergen. De komst van Vlaanderens halfgod, Jean-Marie Pfaff, had het toeschouwersaantal vrijwel verdubbeld en voor de eerste keer sinds lange tijd kon de schatbewaarder met blij gemoed en volle beurs naar huis. Hij telde bijna negenhonderd betalende kijkers. De Z-side van de KAVD-gradins (de zonzijde) was vrijwel volgelopen en ook het "Klein Muziekske" was van de partij. Voor de wedstrijd reeds, in de kantine van de Klub 57, gaf het katoen, meer dan de spelers later op het veld. Een halfuur vooraf was er geen parkeerplaatsje meer te vinden in de direkte omgeving van het terrein en het was lang geleden dat we nog een échte file zagen aanschuiven om een ticket te bemachtigen. De heer Hahn achter het winket had handen te kort. De dames die tombolabiljetten verkopen ten voordele van de jeugdploegen schreeuwden zich de kelen schor en de hot- dogverkoper legde alvast een worstje meer in zijn machien, terwijl hij met zijn linkeroog de voorraad mosterd schatte. Tégen halfdrie kondigde speaker Jean Van Damme de aftrap aan. De ontgoocheling bij de Pfafffans was groot, maar niet getreurd, de klus werd geklaard door twee onvolprezen sportlui: schepen van sport Jan Van Damme en voorzitter van de supportersklub "De Jagers", de heer Claes, die tevens de matchbal schonk. Met grote stappen, die ons aan een andere bekende Grembergse mandataris deden denken, moesten die twee terug naar af en kon scheidsrechter Van den Berghe, Carlos onder vrienden, eindelijk het signaal geven om de wedstrijd tussen de koploper en de outsider te beginnen. Het werd een aangenaam matchke. Ook de arbiter zag wel dat enkele Brakelse routiniers hun arsenaal vuile truukjes hadden meegebracht, maar zolang het de spuigaten niet uitliep, liet de man liever voetballen. Een poging van De Baere om een strafschop te versieren werd naar het domein van de "commedia del arte" verwezen en meestal paste Carlos de voordeelre- gel toe, zodat hij - ook in de tweede helft - een gewoon goede leiding ten beste gaf, al leken de heetgebakerde KAVD-supporters daarmee niet altijd akkoord. Een gevaarlijke fout van De Wolf werd nog door de vingers gezien ook. Kortom, er werd fraai gevoetbald door de thuisploeg tot ongeveer halfweg de bezoekende helft, maar daar was Olsa heer en meester. Het lichte overwicht van paarsblauw bracht geen aarde aan de dijk. Integendeel, een verre voorzet van de bezoekers belandde achter een aan de grond gespijkerde Van Meirvenne tegen de onderkant van de deklat en even hield de thuisaanhang zijn hart vast. De bal botste echter voor de lijn het veld in en de doelman moest enkel zijn armen open houden om te plukken. Het was onbegonnen werk voor de eenzame spits Rodrigo om alleen op te tornen tegen de versterkte defensie van de bezoekers. Alleen De Wolf kwam hem af en toe een aardig handje toesteken, terwijl Michelet heerste in het middenveld en een onbetaalbare Maris achteraan elke situatie meester was. Als opruimer heeft die zeker zijn vaste stek verworven. Alain Moens, zeer autoritair, had het voor de rust reeds begrepen: er moesten verre voorzetten in de omgeving van Rodrigo's hoofd belanden wilde men resultaten boeken. Hij deed het dan ook, misschien uit veiligheidsoverwegingen, want Alain is niet zo sterk in de aanval. Ondertussen was de aandacht voor het veld wat verslapt. Jean-Marie was ergens uit een vrijwel verborgen deur te voorschijn gesprongen en verdween direkt in de dug-out naast zijn broer. Half-time dus en dé Pfaff even de kleedkamers binnen. Kans voor koffie was er niet, want vele tientallen Die mening deelde Jean- Marie Pfaff. Hij volgde de wedstrijd en had een gunstige indruk over KAV Dender monde. "Ik veronderstel dat KAVD een toonaangevende ploeg kan worden, tenminste wanneer telkens eenzelfde vitaliteit en inzet wordt betoond." ./"In het titeldebat zijn we beslist nog niet uitgeschakeld", reageerde Patrick Poppe op de woorden van Jean-Marie Pfaff. "Er is amper een verschil van vijf punten. Bovendien is de kompetitie niet eens halverwe ge. Het komt erop aan om in onze kansen te blijen geloven. Mits wat meeval haalden we zes punten uit drie matchen. Ik meen dat we tegen Olsa Brakel de beste verrichting totnogtoe hebben geleverd. Geef toe dat we onkans hebben gehad bij het besluiten. We hadden op zijn minst twee keer tot scoren kunnen komen. Inzake vaar digheid moeten we van geen enkele tegenstander lessen krijgen. Alleen de volledige inzet telt. Als die er is, zuilen we de volgende week vaak punten winnen." "Ik meen dat scheidsrechter Van Den Berghe ons een straf schop heeft onthouden", stel de oefenmeester Toon Pfaff. "Na drie minuten werd binnen de rechthoek een grove over treding begaan, waarvoor hij de ogen sloot. Diep in de twee de helft herhaalde zich een gelijkaardig feit. Niemand van de spelers kan ik op tekortko mingen wijzen. Iedereen is tot het uiterste gegaan en heeft de richtlijnen gevolgd die vooraf waren gegeven. Ik had gewe zen op de fysische kracht van Olsa Brakel dat met kennis van zaken de counter kan han teren. Eén keer werden we hierdoor bedreigd. Het is dan het enige slippertje dat ik mijn spelers kan verwijten. Geluk kig kwam hieruit geen doel punt voort. Dat zou totaal on logisch geweest zijn. In voetbal is het niet de eerste keer dat zoiets voorkomt." Jean-Marie Pfaff omschreef Kurt Van Meirvenne als een klasrijke doelman. Wanneer dat komt uit de mond van 's lands beste goalie, hoef je hier aan in geen geval te twijfelen. (e.g.) Brakel 0-0. De Wolf staat zich af te vragen of hij dat nu gedaan heeft. Jean-Marie Pfaff werd door honderden jongelui bestormd Van den Bergh stuurt iedereen terug naar zijn plaats (vh) voor een handtekening. KAVD-Olsa Brakel 0-0. Geen allledaags zicht. Onze nationale doelman op de bank van KAVD, naast broer Toon (vh) Voetbal. Jean-Marie Pfaff kon niet op tijd zijn om de échte aftrap te geven op KAVD. Hij klaarde de klus bij hel begin van de tweede helft, maar ook zijn aanwezig heid kon KAVD niet inspireren, al speelde het een mooie wedstrijd (vh) VD-Olsa Brakel. Michelet wipt hoog op, kopt naar doel, maar de keeper redt. Michelet een vaste waarde, maar kreeg een gele kaart. Om erger te voorkomen werd hij door Pfaff naar de bank geroepen toen scheidsrechter Van den Bergh nog eens boos in richting moest kijken (vh) .D. - OLSA 0-0 lartij grond van beter voetbal, veldoverwicht en meer doelkansen kon KAV Dendermon- ).O0( le een overwinning rechtvaardigen. Onkans heeft dat voor een deel verijdeld. Langs de vlaa n(jere kant organiseerde Olsa Brakel flink de afweer, liet zich nauwelijks op wam in het slot dicht bij een doelpunt. De Dendermondse heeft toen intelligent gereageerd en met een prima safe onlogische treffer verhinderd."

De Voorpost | 1986 | | pagina 17