DANNY D'HONDT IN HET DOEL, UKKONEN ALS VELDHEER BEVEREN MAKKELIJK VOORBIJ MAKKE TEGENSTANDER HET DROEVE LOT VAN HANS CHRISTIAENS TRAINER AIME ANTHUENIS "DE ECHTE KOMPETITIE BEGINT PAS NA NIEUWJAAR" DIDIER M'BUYU "VAN EEN LEIEN DAKJE" SK BEVEREN TEGEN TORINO EN DE ITALIAANSE FURIE WIE WORDT MISS SPORTING LOKEREN IO - 21.11.1988 - De Voorpost LOKEREN - SERAING 2-1 Net zoals dat al een paar weken het geval is heeft Sporting Lokeren verzuimd zijn tegenstander definitief uit te rangeren, al kreeg het daartoe ruim de kans. Vooral in de eerste helft speelden de Waaslanders zo sterk dat een aangeslagen Seraing zich enkel kon beperken tot het blindelings wegtrappen van de bal. Maar een hoop kansen werden niet benut zodat, naar het einde toe, het by momenten schudden en beven geblazen was. Het werd uiteindelijk een moeizaam bevochten maar verdiende zege. De tegenstoten van de Waaltjes, na een 2-1 stand in de eerste helft, waren zeker niet van gevaar ontbloot en de thuisaanhang was meer dan opgelucht toen het eindsignaal weerklonk. Doelman Bob Hoogenboom Pas na een twintigtal minu- gelanceerd en acht minuten la- was niet van de partij. Zoals ten werd de wedstrijd echt ge- ter werd de score verdubbeld, we vorige week al schreven nietbaar toen een kopstoot van De jonge Bruno Versavel deed hij een zware val met als Keshi bij de tweede paal door speelde zich vrij op links, gevolg twee lelijke snijwonden doelman Legge met een schit- waarna hij mooi teruglegde aan het hoofd en een bloeduit- terende reflex werd wegge- voor Angelo Nijskens. De Lo- storting in de heup. Grember- werkt. Lokeren ging nu duide- kerse spits kon meteen zijn genaar Danny D'Hondt mocht lijk op zoek naar de openings- eerste kompetitiedoelpunt van dus postvatten in de Lokerse treffer en die kwam er dan ook het seizoen scoren: 2-0. muit en deed dat prima. in de 25ste minuut. Het werd ei zo na 3-0 doch Een eerder bedeesde start Dimitri M'Buyu stormde een knal van Ukkonen beland- van beide partijen zorgde er- achter een verre bal aan die de op de dwarsligger en een voor dat de wedstrijd maar door de Seraing-goalie buiten schot van Keshi stierf uit in het moeilijk op gang kwam. Loke- het strafschopgebied met de zijnet. En toen kwam de anti- ren leed in dat aanvangskwar- hand werd gespeeld. Aanvan- klimax. tier veel balverlies door een kelijk zag ref Soenens daar Rasquin dribbelde zich vrij gebrek aan koncentratie en het geen kwaad in, maar na over- voorbij Schoofs en trapte on- leek er in de beginfaze op of leg met zijn lijnrechter kreeg gehinderd naar de verste paal Seraing de wedstrijd in handen de thuisploeg toch de vrijschop waar N'Gapy niet de minste zou nemen Niets van echter, waar ze recht op had. Kari moeite ondervond om binnen de Lokerse defensie was bij de Ukkonen klaarde de klus en te tikken: 2-1. Diezelfde N'Ga- pinken en bewees maar weer zijn schot draaide schitterend py zou trouwens nog voor eni- eens zijn degelijkheid, zodat rond de bezoekende muur ge suspens zorgen naar het Danny D'Hondt weinig of naast de rechterstaak binnen: einde toe. De donkere spits geen kans kreeg zijn kunde te 1-0. scoorde bijna de gelijkmaker tonen. Lokeren leek nu pas écht toen hij in de penaltyzone een duel won van Didier M'Buyu maar via de paal naast besloot. Doelman D'Hondt werd la ter nog twee keer echt be dreigd: hij moest in de voeten van de doorgebroken Rasquin en ook de vrijschop van Dar- denne noopte hem tot een ul tieme reflex. Met zijn snelle en gepaste tussenkomsten kon hij evenwel beletten dat de bezoe kers nog echt gingen dreigen, al kwam het ons toch voor dat Lokeren de spanning tot het einde toe in de wedstrijd wilde houden. Op voorzet van Keshi kopte Dimitri M'Buyu nog naast het lege Seraing-doel... De verdiende overwinning was een feit, al zullen naar het einde toe heelwat Sporting- /ms met klamme handen geze ten hebben. Lokeren neemt het nu zon dag op tegen KV Kortrijk, op verplaatsing. De voorzichtige pronostiek op Daknam is min stens één punt. De week na dien staan Raymond Mom mens en Charleroi op het pro gramma, op Daknam. In ons volgend nummer laten we de Lebbekenaar zélf aan het woord. Vivian Bogaert WAREGEM - BEVEREN 0-1 Vorig jaar hoorde SV Waregem nog by de subtop van onze vaderlandse kompetitie en de Westvlamingen haalden toen ook in Europees verband roem en eer. Vandaag liggen de zaken anders aan de Gaverbeek. Waregem is duidelijk op de sukkel en een verplaatsing naar de ex-ploeg van Filip De Smet boezemt helemaal geen schrik meer in. SK Beveren, vorig jaar nog fel tegenstander van SV Waregem in de stryd om een Uefabeker-ticket, leek ook vrij gerust in het duel. Beveren begon de party immers met drie spitsen. Ekeke, Kusto en Fairclough hadden trouwens van trainer Novak volledig aanvallende direktie- ven gekregen. Waregem zette daar zeven verdedigers tegenover en hield alleen Hans Christiaens in de spits. Christiaens echt in een ondankbare rol en het moet de Zeienaar pijn gedaan hebben in die omstandigheden zijn vroegere ploeg tegemoet te treden. Christiaens werd door Paul Lambrichts trouwens goed uit de wedstrijd gehou den. Het droeve lot van Chris tiaens, zeg maar. De kansen waren begrijpe lijkerwijze dan ook voor Beve ren en er was een steengoede doelman De Coninck nodig om de Waaslanders al van in de beginminuten van een doel punt te houden. Theunis kwam na tien minuten alleen voor het doel en even later moest Veyt een bal van Fairclough op de lijn weghalen. Vooral Theunis en ook weer Kusto stuurden steeds weer geel-blauwe voet balgezellen door de verdedi gingsmuur van Waregem. Rond het halfuur werd de druk op het doel van De Coninck nog groter en men vond op de tribunes dat De Coninck best Jean-Marie in het doel van de Rode Duivels kon vervangen als dat moest. De 0-0 ruststand was vooral het werk van Ware- gems nummer één. In de tweede helft ging Wa regem dan toch ook zijn plaats op het middenveld opeisen en er kwam wat meer animo n de wedstrijd. De beste kansen bleven echter voor Beveren dat langs Fairclough en Kusto nog voor het uur bijna op voorsprong kwam. Rond het uur wisselde Waregem Mer- tens voor Mutombo maar de hoop op beterschap duurde slechts even. Het ging zelfs weer slechter bij Waregem want de ploeg raakte haast niet meer van de eigen helft. Beve ren voelde dat er zelfs meer Wie zich tot de vaste Daknambezoekers kan rekenen, konstateert tot zijn vreugde dat het met Sporting Lokeren week na week blijft goedgaan. Zo was de wedstrijd tegen Seraing zaterdag jl. er weer een die de voetbalsupporter werkelijk kon bekoren. Pittig voetbal, attraktief en sportief, enkele technische hoogstandjes met bovenop drie doelpunten. Lokeren totaliseert nu vijftien punten uit elf wedstrijden en staat op een gedeelde derde plaats. Trainer Aimé Anthuenis, voorzichtig in al te optimistische voorspellingen, blijft het echter allemaal nuchter bekijken. "Ondanks het feit dat we een zeer gunstige positie bekleden, is er geenszins reden om al te gek te gaan doen. Totnogtoe bleef het elftal immers van zware kwetsuren gespaard zodat ik voor het overgrote deel van de wedstrijden kon beschikken over dezelfde typeploeg. Lokeren presteert goed, en dat is in grote mate de verdienste van de spelers zelf die zich voor honderd procent inspannen en een grote wilskracht aan de dag leggen. Het team in zijn geheel is prima, het eenmalig minder sterk spelen van de enen wordt door de anderen dan weer uitstekend opgevangen. Momenteel doen we aan 'pensioensparen'", lacht Anthuenis. "De gesprokkelde punten uit de heenronde kunnen van pas komen wanneer het minder vlot gaat lopen. Want een drietal nederlagen op rij bijvoorbeeld kunnen ons een serieuze duik in het klassement doen nemen. Het is boven zo dat elke ploeg wel eens een mindere periode meemaakt, het seizoen is nog lang. Voor mij begint de kompetitie pas na de jaarwisseling. Dan wordt de koek verdeeld. De zware velden, de spelers die vermoeid geraken en ga maar door. Pas dan zal de werkelijke waarde van Sporting Lokeren naar voren komen. Met al die faktoren moet dus wel degelijk rekening gehouden worden", stelt een realistische Lokerse coach. Aimé Anthuenis gaat zich weinig of nooit te buiten aan uitlatingen over individuele prestaties van zijn poulains. Nochtans wilde hij nu, na de wedstrijd tegen Seraing, toch kwijt dat Kari Ukkonen méér dan zijn verdiensten had in de Lokerse zege. "Ukkonen speelde een fantastische eerste helft. Hij was gewoon overal te vinden, scoorde en trapte zelfs tegen de dwarsligger. Geef de Fin een kilometerteller mee en je kan zelf konstateren dat hij driemaal zoveel terrein aflegt als vele van zijn ploegmaats", besluit Aimé Anthuenis. (v.B.) dan één punt inzat en geel- blauw ging wat forser drukken. Waregem trapte op de adem en een kwartier voor tijd bleef er Desloover niets anders over dan Peeraer in het strafschop gebied van de voet te lopen. Marek Kusto zette met een subliem strafschopnummer Beveren op 0-1. Waregem trachtte nog even de bakens te verzetten maar het was duide lijk dat dit Waregem met pro blemen sukkelt. Beveren haal de gemakkelijk de twee pun ten, zonder zelf echter overtui gend te spelen. De Waaslan ders hadden voor de zege ech ter duidelijk meer inzet nodig. Zaterdag komt op Freethiel Antwerp op bezoek. De ploeg van trainer Noliet is al even ziek als Waregem. Antwerp liet zijn basis vertrekken en zonder Wildschut, Deferm en Ipermans krijgt de great old blijkbaar geen voet meer aan de grond. Toch waarschuwde Novak al voor overdreven op timisme. Hij vroeg zijn spelers volledig geconcentreerd naar het burenduel toe te leven. Voorziet Novak misschien moeilijkheden? Hll(io Het jonge Sporting blijft vriend en tegenstander verba zen. Het werpt zich op als dé revelatie van he't nog jonge voetbalseizoen, al wer4 bij de aanvang Lokeren het etiket "degradatiekandidaat" opgekleefd. Ook Se raing werd in die zin vernoemd. Dat die voorspellingen op het huidig moment kant noch wal raken, is duidelijk. Lokeren staat op een mooie gedeelde derde plaats in de rangschikking en ook Seraing spreekt zijn woordje mee. Beide teams boden de kijker op Daknam dan ook een voetbalspek takel van de bovenste plank. "Een moeizaam bevochten zege", orakelde men hier en daar. "Helemaal niet", zong de spelersgroep in koor. We vroegen het Didier M'Buyu. "De Lokerse zege is, naar mijn mening, op geen enkel moment in gevaar geweest", vertelt de benjamin van het broederpaar. "We speelden een vrij mooie eerste helft en scoorden twee keer. Het leek er sterk op dat we makkelijk of stand konden nemen van Seraing maar de aansluitingstreffer van de Waaltjes bedierf lichtelijk de Lokerse pret. Met als gevolg een moeilijke tweede helft. Seraing aasde op de gelijkmaker, zjj waren voor één puntje naar Daknam gekomen, zoveel was zeker. We zijn echter op geen enkel moment in paniek geslagen, kregen zelfs nog een paar mooie kansen. Met de verdiende overwinning als bekroning", aldus Didier. De twee eerstvolgende tegenstanders voor trainer Anthuenis en zijn team zijn zeker niet van de poes. Kortryk en het Charleroi van Mommens. "We staan momenteel heel goed geklasseerd en kun nen iedere tegenstander aan", zegt Didier M'Buyu die al best tevreden schijnt met twee punten minstens, uit beide duels. "Een voorzichtig pronostiekje: een punt op Kortrijk, eentje op Daknam tegen Charleroi. Al is het niet onmogelijk dat we voor dat laatste duel de volle buit binnenhalen", lacht hij. "Motivatie, je weet wel. Het loopt momenteel toch allemaal van een leien dakje, hopen maar dat het nog een hele poos duurt. Het cijfer twintig moet haalbaar zijn tegen de jaarwis seling, dat zou een stevige stimulans zijn voor de terugronde. Want na Nieuwjaar, dan pas begint het. SC Lokeren: Didier M'Buyu Dan moeten we de zware winterperiode met dito velden zonder al te veel kleerscheuren zien door te komen. Hopen maar dat we geen terugslag krijgen, net nu we het seizoen zo prachtig gestart zijn. Onze huidige plaats in de klassering, dat had toch geen mens verwacht. Het is bovendien zo dat je enorm gestimu leerd wordt door het feit dat je week na week wint of minstens een gelijkspel behaalt. Het vertrouwen in de spelersgroep is uiteraard zeer groot, de sfeer is reuze en de resultaten navenant", glundert Didier M'Buyu. Vrolijkheid dus alom op Daknam. Ook de supporter deelt mee in die vreugde. Sporting blijft immers spektakel bieden, het aangroeiend kijkersbestand be wijst dat Jan Publiek best tevreden is met de geleverde prestaties. (V.B.) EUROPEES BEKER VOETBAL Na de superthriller tegen Bilbao en de voortdurende goede prestaties in de vaderlandse kompetitie, de Waaslanders bleven tot op heden ongeslagen, staat het moreel front by SK Beveren geweldig sterk. Zelfs de zware Europese verplaatsing naar AC Torino kan geel-blauw nauwelijks verstoren. En zwaar wordt het zeker want AC Torino doet het zelf ook erg goed in de sterke Italiaanse kompetitie. Trainer Gigi Radice deed het met zijn mannen echter vooral Europees bijzonder goed. In de eerste ronde werd het Franse Nantes weggedrukt en het Hongaarse Raba Eto bleek in de tweede ronde ook al geen klant voor de Italianen. Toch zou die terugwed strijd in Hongar^e de Tur^nse ploeg zuur kunnen opbreken want in Györ werd superspits Wim Kieft zwaar aan de knieband gekwetst. Teven Beveren Is hy er dan ook niet by. Maar zelfs zonder Kieft, topschutter in de Italiaanse kompetitie, biyft Torino een klub om U tegen te zeggen. In elk segment zit er trouwens een interna tionaal: vooraan het 22-jarige talent Antonio Comi, op het middenveld Dossena en als libero-aanvoerder Zaccarelli. En verder is er nog de Braziliaanse wonderboy Junior om het geheel nog wat meer basis te geven. Het wordt dus voor Beveren woensdag geen makkie in het Turtynse Stadio Communale waar de rood- witten wellicht toch zowat veertigduizend toeschou wers zullen bjjeen krijgen. Het stadion kan trouwens 70.000 supporters herbergen maar tegenwoordig haalt alleen buur Juventus het huis nog eens vol. Torino leeft inderdaad in de schaduw van Juventus maar vroeger was dat lang anders. AC Torino heeft een indrukwekkend palmares. De klub werd in 1906 opgericht en vooral na de tweede wereldoorlog haalde Torino sukses. Acht landstitels en vier bekeroverwinningen, het is niet niks. In 1949 sloeg het noodlot voor de klub toe toen het vliegtuig dat de spelers uit Lissabon, daar werd een benefietwedstrijd gespeeld op Benflca, terug bracht kort by Turijn tegen een heuvel botste. Alle passagiers kwamen om het leven. Elf internationalen kwamen om. Met AC Torino krijgt SK Beveren dus ongetwyfeid een zware Europese tegenstander maar de Wase bestuurslui lyken toch gelukkig met hun Italiaanse rivaal. Beveren deed het tegen Zuiderse ploegen altyd al behooriyk en een goede uitgangspositie na de heenwedstrijd moet Freethiel op 10 december eindeiyk weer eens laten vollopen. Europees voetbal, zeker in de derde ronde, moet immers de klub ook financieel wat soelaas brengen. In Beveren wacht men in spanning op het eerste duel. Hoe sterk komt geel-blauw uit de hel van Turyn? Hugo Aerts EERSTE OOSTVLAAMSE PROVINCIALE TROFEE VOOR SPORTVERDIENSTE VOOR JEAN-MARIE PFAFF Op zondag 16 november 1986 heeft het Oostvlaams Provinciebestuur de eerste Provinciale Trofee voor Sportverdienste uitgereikt aan Jean-Marie Pfaff, doelman van de nationale voetbalploeg en geboren Oostvlaming (Lebbeke). De trofee is toegekend op unanieme aanbeveling van het Bureau van de Provinciale Adviesraad voor de Lichamelijke Opvoeding, de Sport en het Openluchtleven. De Bestendige Deputatie zal voortaan jaarlijks deze provinciale trofee toekennen aan de sportbeoefe naar of -klub van Oost-Vlaanderen die zich speciaal heeft onderscheiden. Jean-Marie Pfaff, tijdens de huldiging in gezelschap van député Alfons De Mol voorzitter Oostvlaamse Sportraad), Raymond Mommens (Charleroi) en Marnix Van Cauter (Uefa Eendracht Aalst), allen geboren Lebbekenaars. VIVIAN Op zaterdag 22 november a.s., om 20 u. verkiest de Entente van SC Lokeren voor de veertiende keer haar Miss Sporting. Traditiegetrouw zal dat gebeuren in de grote kantine op het Daknamstadion. Zeven kandidates aan de aftrap voor de titel en niet in het minst voor het in de wacht slepen van de hoofdprijs: een glimmende wagen. Al een paar weken lang zijn de dametjes bovendien volop bezig tombolaloten aan de man te brengen. Wie het grootste aantal verkocht krijgt een video als beloning. En het kan niet op: de aanwezigen in de zaal spreken ook hun woordje mee door op hun toegangskaart het nummer van hun favoriete deelneemster aan te duiden. De jonge dame die het meeste stemmen verovert uit het publiek krijgt een pracht van een Solingen bestek-koffer. Ook de plaatselijke pers laat zich niet onbetuigd en schenkt een prijs weg. Uiteindelijk gaat dus niemand met lege handen huiswaarts. Kandidaten zijn Ann Ongenae uit Lokeren, Sabine De Coster uit Wetteren, Tania De Boodt en Nancy Impens, uit de Durmestad. Deze vier namen nog niet deel aan een Miss Sportingverkiezing. Daarentegen zijn Nancy Van Lokeren en Rita Chapelle uit Landen niet aan hun proefstuk. Eerstgenoemde werd vorig jaar tot eerste eredame gekroond en Rita uit Landen greep reeds twee maal nipt naast de titel. Tot slot nog Nicky De Man uit Gent die twee jaar geleden al de Miss-kroon op het hoofd kreeg. Vijftien juryleden met als voorzitter Herman Van Molle zuilen de kandidaten beoordelen: weet vragen over Spor ting Lokeren voorafgegaan door een eigen voorstelling aan het publiek, waarbij ze op hun taalgebruik getest worden. Bovenop de voornaamste podium-act: ccn speech met als onderwerp "Is voetbal nog aantrekkelijk?". Een hele boterham dus en voor de zaal vooral een aangenaam spektakel. Presentator is net zoals vorig jaar Chris Van den Durpcl, welbekend van BRT2-radio. Tussendoor enkele play-backnummers én een optreden van Lokeren-speler Ronny Laroy die in de huid van "Dorus" kruipt... Tot slot nog dit: trainer Aimé Anthuenis zal met zijn voltallige spelersgroep aanwezig zijn. Tot 22 uur echter, want daags nadien staat de wedstrijd op KV Kortrijk op het programma. 14c Miss Sportingverkiezing, Daknamstadion, aanvang 20 uur. Allen daarheen. (V.B.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 18