IUBBELE ZEGE VOOR ENDERMONDSE UGBYCLUB TEGEN >RICKS MERKSEM was Bart Boven erbij geweest... SCHITTERENDE RESULTATEN VAN DE WASE TURNKRINGEN IN SINT-GILLIS-DENDERMONDE KAATSKAMPIOENEN VAN VLAANDEREN GEHULDIGD MINTONS 1 NIET TE KLOPPEN! De Voorpost - 21.11.1986 - 21 u5tnctcrrm-H^voU ^DE WONDE BADMINTON RUGBY ||RC 1 - BRICKS 1:20-3 IRC 2-BRICKS 2:11-4 idag jl. namen de twee enige Vlaamse teams uit 2de nationale het tegen elkaar op. Het ;ische rugby kent inderdaad een totaal andere evolutie dan het voetbal. De [bysport wordt nog altyd flink gedomineerd door Waalse en Brusselse klubs, die igens ook een veel rijkere rugby traditie kennen. De uitzonderingen op deze regel jn ondertussen wellicht genoegzaam bekend: Gent, Edegem en Dendermonde. De lutie van Edegem kennen we. Het is totnogtoe de enige Vlaamse klub die zich in eerste nalc kan handhaven. Trouwens, ook een Dendermondse rugbyploeg maakte ooit schoon weer in eerste: Alfa Dendermonde, de voorloper van Zenith Rugbyklub, ruit 5 jaar terug de Dendermondse Rugbyklub ontstond. En wie dacht dat de idermondse rugbytraditie daarmee is samengevat slaat de bal mis: ooit zorgde .O.S.-Dendermonde voor de enige ernstige Vlaamse vertegenwoordiging in de hoogste [by regionen. lertussen een en ander aan De Vlaan- dtEÉ^ÊÊfc rugbyteams als pad- de Lcu- Genk, ijlen en Merksem (om er l|^H aar enkele te noemen) bouw- 1 |WI :n met overgave aan een ste- I J W ge rugbybasis en zorgden f J aarmee voor een frisse wind J j het Belgische rugbywe- ff'JLfti i i "ifcr** ^H| ooral Bricks Merksem ging k «f'""" 11 - voor de wind. Geruggc- jBBB BBBHk, B eund door een aantal ex- ^ÈÉjN^ËÈ^^Jr y AJ degem-spclcrs stegen zij op jf jaar tijd van vijfde naar f «ede nationale, waar zij dit M'j* ^^Hr~Y jbfl izoen beschouwd worden als f.m et te onderschatten outsider. et kwam er zondag voor de Jtjf f BS^^L endermondsc Rugbyklub V HHHA op aan de tegenstander in 'Vlaamse Derby' niet te Klerwaarderen. e reputatie van de (snelle) «rksemsc driekwarten ken- fld opteerden de Dender- ondse trainers voor een ge iten wedstrijd. Wie enigzins et rugby vertrouwd is weet met dit type spel vooral de •orwaartsen (het 'pack') «ar op de proef worden ge- eld. Van hen werd namelijk n onafgebroken inzet en irdnekkighcid verwacht, eze taktiek leek reeds vroeg dc wedstrijd vruchten af te trpen. In de eerste vijf minu- K kon Dendermondse twee ij het vrij verre) penalties Swingen. Beide werden cch- f gemist, net zoals een mooie op-poging van Vande Putte iuwens, die slechts omwille een keiharde tegenwind islukte. Bricks had een tik- Itje meer geluk: bij het eer- verschijnen op de Dender- ondsc speclhelft, dropte fly- M Bart Suyckens de bal net- tussen de palen om op die >nier zijn team op een 0-3 lorsprong te brengen (dc J itrijd was op dat moment een kwartier ver). Rugby. De Dendermondse Rugbyclub, op weg naar eerste nationale? ambities voor een promotie plaats kan laten gelden. Het Dendermondse reserve team zorgde zondag zo'n beet je voor een primeur. Ondanks het feit dat nogal wat spelers van het fanionteam zondag af wezig moesten blijven (kwet suur, militaire dienst, ziek te...) konden de reserves voor het eerst sinds mensenheuge nis aantreden met een voltalli- werd in een ongemeen span- ge ploeg, die niet diende aan- nende en aantrekkelijke wed- gevuld door famons die reeds strijd omgebogen naar een uit een wedstrijd achter de rug eindelijke 11-4 overwinning, hadden. Ondanks het feit dat Vooral de eerste Dender de meesten dit als een ernstige mondse try deed de supporters handicap beschouwden (nieu |„eei dan genoegen: het was we. onervaren spelers...) zou de Canadese student Jimmy blijken dat DRC 2 in alle om- Kidd, die aan de Leuvense standigheden zijn mannetje universiteit zijn studies vervol- kan staan. Een 0-4 achterstand maakt, en ondertussen 's zon dags in Dendermonde een pot je rugby komt spelen, die zijn team op een verdiende 7-4 voorsprong bracht. De eindcij fers (11-4) werden op het bord gebracht door de ingevallen Luc Pierson. Nuttig om weten is dat een aantal oude bekenden zich zondag hadden aangediend voor het Dendermondse reser veteam. Na een tweejarige af wezigheid werd Herman Van Hauwermeiren opnieuw ver welkomd, en ook Christiaen Michem zag het na zijn leger dienst opnieuw zitten. Mare De Bondt en Koen Gaubert keerden terug uit kwetsuur. Kris Van Damme Rugby. Marius Meremans: Rugby. Christian Michem: stilaan een vaste waarde in opnieuw zin in rugby! het fanionteam Het zou duren tot de vijfen twintigste minuut alvorens de DRC kon terugslaan. Casier bracht met een mooie kick zijn team weer op gelijke hoogte: 3-3, meteen ook de ruststand. Tijdens de rust werden de Dendermondse spelers door trainer Charles Sluys bezworen dezelfde taktiek aan te houden en m.a.w. de wedstrijd herme tisch gesloten te houden. Niet meteen het aardigste kijkstuk voor de supporters, maar bij zonder effectief, zoals later zou blijken. Onmiddellijk na het hervatten trokken Quintelier en Mere mans in de aanval, maar wer den door de Merksemse verde diging foutief gestuit. Een mooie gelegenheid voor Ca sier, die met een'tweede kick de DRC op een 6-3 voorsprong kon brengen. Een tiental mi nuten later deed hij dat trou wens nog eens over: 9-3. Met een stond Dendermondse met de in rugby zo belangrijke 6- punten voorsprong op het sco rebord. Het hek bleek nu definitief van de dam. Het Dendermondse pack, vastbesloten om colle ctief de voorsprong te verdedi gen, kreeg er duidelijk zin in. Met vereende krachten wer den de Merksemse verdedigers over de eigen try-lijn gewerkt, en het was DRC-kapitein Wouters die de bal kon druk ken. (13-3) Ondanks de royale voorsprong bleef de DRC de Merksemse verdediging onder druk zetten. Na een gewonnen scrum her haalde Vande Putte zijn drop poging uit de eerste speelhelft, en deze keer met succes (16-3). Met nog een kwartier te gaan bleven de Dendermondenaars rustig de wedstrijd beheersen. Vlak voor affluiten kwamen ze zelfs nog tot scoren via Frans De Lepeleer, die op maat werd bediend door speler/trainer Charles Sluys. De eindstand werd hiermee vastgelegd op 20-3. Mooi meegenomen voor de DRC, die nu opgerukt is naar de derde plaats in het klassement en opnieuw zijn Aan de vlotte organisatie van de Oostvlaamse Turngouw hebben vorige zaterdag in de sporthal van Sint-Gillis-Den- dermonde drie Wase turnkrin gen deelgenomen. Dat waren Sportiva Sint-Gillis-Waas en Jeroen met Rust-Roest uit Sint-Niklaas. Tijdens deze Hirnmanifestatie in de Dender streek hebben de Wase gym nasten schitterende resultaten behaald. Vooral de turnsters van Rust-Roest hebben daar hoog gescoord en het werden niet minder dan vijf individue le overwinningen op een rijtje. In hun onderscheidelijke kate- gorie behaalden Ann De Grae- ve, Sissi Van Moeseke, Marij ke Van Steenlandt, Carine Van Eyck en Marie-Paule Thiébaut het hoogste schavot je. Ook enkele tweede plaat sen werden op het klubpalma- res bijgeschreven door Erika Baert, Carina Van De Walle, Pascale Van Roey en Isabelle Van Landeghem. In de derde klasse waar Marijke Van Steenlandt met overtuiging won en Erika aert tweede werd, waren de twee volgende plaatsen ook voor de turnsters van Rust-Roest: Inge De Cock en Natasja Moens. Ook een zestal turnsters van Sportiva Sint-Gillis-Waas waren er aan wezig en de meest verdienste lijke prestatie werd door Ka trijn Colman geleverd. Een vijftal turnsters verdedigden er de kleuren van W.B.K. Den dermonde. Als derde behaal den Heidi Van Den Broeck en Lesley Vermeulen eveneens een podiumplaats terwijl Kir- sten Verleyen en Nadie Osse- laer ook een goede kwotering bereikten. In de kategorie der turners tot en met 10 jaar, werd Bert Janssens van Rust- Roest de onbetwistbare pri mus. Hij bereikte de hoogste totaalscore van de dag en de winst van de Waaslanders was dan ook afgetekend. In die reeks werden de volgende ere plaatsen ingenomen door Nico Van Daele en Bart Colman, beiden van Sportiva Sint-Gil lis-Waas. Vierde werd dan Da vid Elet van Rust-Roest terwijl Jeroen Sint-Niklaas met Es- bjorn Fiers en Bert Verhelst, verder aansloot. Sint-Niklaas boven in de reeds der turners van 11 tot en met 12 jaar. Daar werd Bart Cathoir van Jeroen eerste, werden Johan Van Steenlandt en Diego Wijns van Rust-Roest twee en drie, ter wijl Wim Verhelst (Jeroen) en Tom Vervaet (Rust-Roest) de rangschikking vervolgden. Ook in de kategorie der 13- en 14-jarigen triomfeerde Jeroen met en bijzonder verdienstelij ke Geert Verhelst. Deze won voor teamgenoot Robby De Munck en Sven Beck van Sportiva Sint-Gillis-Waas. Dc opgelegde oefeningen van de Oost-Vlaamse gouw waren meteen ook een kwalifikatie- beurt voor de kampioenschap pen van de V.T.L. (Vlaamse Tumliga). Deze hebben plaats op zaterdag 29 en zondag 30 november in de sportzaal van Bloso aan de Watersportbaan te Gent. De Wase gymnasten zullen er aantreden tegen de geselekteerden van West- Vlaanderen, Antwerpen, Lim burg en Vlaams Brabant... Technische resultaten: Turnsters Klasse 5: (deelneemsters 18) 1. Ann De Graeve (Rust- Roest) 37.70 2. Isabelle Van Landeghem (Rust-Roest) 36.10 3. Lesley Vermeulen (Dender monde) 35.20 4. Evelyne De Smet (O.T.M. Gent) 35.00 5. Kirsten Verleyen (Dender monde) 34.5'1 6. Katrijn'Colman (Sportiva) 34.30 7. Nathalie De Smet (Rust- Roest) 34.00 8. Cindy De Boes (Rust-Roest) 33.60 9. Sara De Cauwer (Sportiva) 33.20 10. Nadia Osselaer (Dendermon de) 33.20 11. Tina Ruts (Sportiva) 33.10 12. Katrien Van Den Berghe (Rust-Roest) 33.00 13. Sally Van Renterghem (Naza reth) 31.50 14. Ellen Van Eetvelde (Dender monde) 30.50 15. Evelyne Verleyen (Naza reth) 30.50 16 Ann De Munck (Sportiva) 29.80 17. Martine Van Laere (Sporti va) 23.10 18. Eef De Ruyver (Nazareth) 22.10 Dc eerste 16 werden aangeduid voor de V.T.L. kampioenschappen Turnsters klasse 4: (deelneemsters 13) 1. Sissi Van Moeseke (Rust- Roest) 36.30 2. Caroline Verley (Nazareth) 36.20 3. Mieke Musch (Nazareth) 35.90 4. Inge Everaert (Nazareth) 35.50 5. Katie Verstraeten (Naza reth) 35.40 6. Inge De Swaef (O.T.M. Gent) 34.20 7. Lies Mariens (Rust-Roest) 33.70 8. Isabelle De Wilde (Rust- Roest) 33.50 9. Anneke Brochez (Nazareth) 33:30 10. Ann Dc Meulenaere (Gymna- stica) 32.60 11. Griet Van Havere (Gymnasti- ca) 30.10 12. Annelies Joos (Dendermon de) 28.50 13. Britt Beek (Sportiva) 28.10 Allen gekwalificeerd voor de V.T.L. kampioenschappen Turnsters klasse 3 (minder dan 14 jaar) (deelneemsters 8) 1. Marijke Van Steenlandt (Rust- Roest) 33.50 2. Erika Baert (Rust-Roest) 32.90 3. Inge De Cock (Rust-Roest) 32.80 4. Natasja Moens (Rust- Roest). 31.80 5. Annick Van Hooren (O.T.M. Gent) 30.50 6. Nele D'Halewijn (O.T.M. Gent) 29.40 7. Vanessa Minne (O.T.M. Gent) 29.00 8. Els Van Hoof (Gymnastica) 28.10 Allen aangeduid voor de V.T.L. kampioenschappen. Turnsters klasse 3 (méér dan 14 jaar): (deelneemsters 4) 1. Carina Van Eyck (Rust- Roest) 34.00 2. Carina Van De Walle (Rust- Roest) 33.40 3. Heidi Van Den Broeck (Den dermonde) 33.20 4. Patricia Voet (O.T.M Gent) 30.30 Allen geplaatst voor de V.T.L. kampioenschappen Turnsters klasse 2: (deelneemsters 5) 1. Marie-Paule Thiébaut (Rust- Roest) 33 80 2. Pascale Van Roey (Rust- Roest) 3115 3. Barbara Van Dyck (O.T.M. Gent) 2". 65 4. Sarah Ulens (O.T.M. Gent) 27.20 5. Mieke De Craene (O.T.M. Gent) 25.60 De eerste twee geplaatst voor de V.T.L. kampioenschappen Turners kategorie tot en met 10 jaar: (deelnemers 15) 1 Bert Janssens (Rust-Roest) 49.40 2. Nico Van Daele (Sportiva) 39.40 3. Bart Colman (Sportiva) 38.80 4 Elet David (Rust-Roest) 37,40 5. Esbjom Fiers (Jeroen) 36.40 7. Bert Verhelst (Jeroen) 34.60 8. Stijn Huyghe (Dendermon de) 31.70 9. Wannes Danneel(Jeroen)31.55 10. Sven Homble (Rust-Roest) 30.75 12. Niki Rombaut (Dendermon de) 28.95 13. Marco Wijns (Rust-Roest) 26.90 Turners kategorie van 11 tot en jnct 12 jaar: (deelnemers 9) 1Bart Cathoir (Jeroen) 44.45 2. Johan Van Steenlandt (Rust- Roest) 44.05 3 Diego Wijns (Rust-Roest)41.35 4. Wim Verhelst (Jeroen) 37.90 5. Tom Vervaet (Rust-Roest) 29.35 De eerste vier werden geklawlifi- ceerd voor de V.T.L. kampioen schappen Turners kategorie van 13 tot en met 14 jaar: (deelnemers 7) 1 Geert Verhelst (Jeroen) 46.05 2. Robby De Munck (Jeroen) 44.95 3. Sven Beek (Sportiva) 40.90 6. Bart Van Mele (Rust-Roest) 30.45 De eerste drie werden aangeduid voor de V.T.L. kampioen- !dUWe°' Roger Van Lam oegkapitein Bob Boemans van Vulcain 1 was er zondagavond ig steeds niet over te spreken dat A2 speler Bart Boven van de BL-trainingskommissie eerst wel en tenslotte toch het trai- ngskamp te Herentals niet mocht verlaten, art Boven loopt te Herentals stage voor Liga-trainer en itrekt vandaag donderdag als trainer met de 14-jarigen naar ipendal in Nederland om deel te nemen aan een internationaal mooi spelers van de Mintons 2 keken dan ook verrast omdat Bart niet bij was, voor de interklub van afgelopen zondag te Sint klaas. De motivatie bij de bezoekers was zoek door de isleiding van de NBL-trainingskommissie. at anders een gelijkspel of overwinning voor Vulcain 1 zou jn geworden verliep nu volledig anders, art Wallaeys die optrad als vervanger van Bart Boven speelde :t dubbel met Bob Boemans. Beide spelers waren duidelijk et gewoon om samen te spelen, temeer doordat Boemans na ;t beeindigen van een cursus informatika pas terug is beginnen ginen. ené De Langhe en Peter Weyn van de thuisploeg waren te erk voor de Vulcain en wonnen met 15-8 en 15-7. Mie Van Doorne en BI Linda Bossier hadden een stevige uif aan Cl's Pauwels-Uyttendaele en wonnen moeizaam met 1-15 en 9-15. sn met opgewarmde en fysiek zwakke BI Kurt Van Bruysel ld drie sets nodig om met 10-15, 15-6 en 15-11 te winnen van 2 Bob Boemans. ok BI René De Langhe had drie sets nodig om van B2 Bart fallaeys te winnen. en 100% gemotiveerde Linda Pauwels vermocht weinig tegen Linda Bossier maar Linda Uyttendaele vocht een hard duel uit met Mie Van Doorne. Een Mie Van Doome die aan het begin van de kompetitie in drie sets won van de Gullegemse B2 Marleen De Volder. Maar evenals Boemans miste Van Doorne training en tornooiritme. Niettemin een schitterende prestatie van Linda Uyttendaele die verdient won met 11-5,10-12 en 11-4. Tussenstand voor aanvang van de gemengd dubbels: 4-2. Ongelooflijk! Boemans-Bossier openen de eerste set van het eerste gemengd tegen Van Bruysel-Uyttendaele met 0-12 voor sprong. De thuisspelers nemen dan de service af van de bezoekers en maken er zonder de service te verliezen 15-12 van! Zelfs Bob Boemans kon er geen verklaring voor geven. De tweede set was heel spannend maar werd met 17-141 gewonnen door de thuisspelers. Peter Weyn en Linda Pauwels openden het tweede gemengd tegen Waflaeys-Van Doorne met 8-0 voorsprong maar begingen dan zoveel netfouten dat de bezoekers wonnen met 11-15. Peter en Linda herstelden zeer snel en wonnen de tweede set met 15-3. In de derde set draaiden de thuisspelers op 8-0 maar kwam vooral Bart Wallaeys fysiek te kort om deze kloof te dichten, en wonnen Peter en Linda met 15-9. «Rekening houdend met de winst in het enkel van Linda Bossier en met Mie Van Doorne in het dubbel hadden we met Bart Boven er bij zeker met 3-5 gewonnen» mijmerde Bob Boemans na afloop van de wedstrijd. Met deze overwinning behaalden de Mintons 2 hun eerste kompetitiepunten (L.C.) Kaatsen. Kaatsklub Rap en Vlug werd op het gemeentehus ontvangen omdat het de titel behaalde in lagere II (vh) 'at werd aangekondigd als de topper in tweede Liga B, de Entons 1 uit St.-Niklaas tegen de andere leiders, Hebad 3, werd m mislukking voor de bezoekers. e nog jonge Limburgse ploeg heeft kennelijk de thuisploeg iderschat. Bewijs daarvan is volgens zegsman Frans Lambregts it de spelers van Hebad 3 het zelfs niet nodig vonden om de atste 14 dagen te komen trainen. Als dan op de koop toe gelopen weekend een nieuwe dancing te Heusden werd topend it alles maakt natuurlijk de rekening van de Mintons 1 niet, ant die gingen er bikkelhard tegenaan. "s Rudy Weyn en Guy Van Hoorde hadden geen problemen et de veel te trage B2's Kris Linders en Peter Dams en wonnen tmakkelijk met 15-2 en 15-5. Meer tegenstand hadden A2 laire Godts en BI Hilde Velders, van vooral de talentvolle 16- rige B2 Anja Lemmens en partner B2, Heidi Van Pol. De vermacht van de thuisploeg was echter zo sterk dat Hebad 3 ok dit met 15-10 en 15-10 verloor. de heren enkel-partijen moest BI Franky Weyn wennen aan manier van slagen van Kris Linders. De lange Limburger wist nmers zijn slagen tot het allerlaatste moment goed te verbergen xlat Franky dikwijls voortijdig reageerde. Bovendien kwam hij eel snel aftikken aan het net. Maar de over 't algemeen trage inders verloor toch met 15-6, 5-15 en 15-10. De eveneens 20- jarige Ronny Put kwam ook traag op gang tegen Guy Van Hoorde. En kwam eigenlijk nooit in de wedstrijd. Na afloop van de ontmoeting was de algemene indruk bij de Mintons dat vooral de Heusdense heren te traag speelden. Claire Godts en Heidi Van Pol speelden een rallylose partij. Afwisselend won één van beide een set afhankelijk wie de minste fouten maakte of out klopte. Claire won de eerste set, Heidi de tweede en uiteindelijk de beslissende derde set voor Claire. Een rustige Hilde Velders ving een wild spelende Anja Lem mens goed op. Een krachtig spelende en vanop de achterlijn smashende Lemmens vond aan de overkant van het net een technisch zeer sterke Velders die won met 11-8 en 12-10. Voor aanvang van de twee gemengd dubbels hadden de Mintons met een 6-0 voorsprong de ontmoeting reeds gewonnen. Toch gaven de thuisspelers zich niet. Franky en Claire wonnen gemakkelijk met 15-3 en 15-8 van Linders-Van Pol en Rudy met Hilde hadden drie sets nodig om Put-Lemmens te verslaan. Einduitslag: 8-0 voor de Mintons 1 Op 30 november maken de Mintons de verplaatsing naar Heusden! (L.C.) De tweede ploeg van Moerze- ke-Kastel «Rap en Vlug» be haalde dit jaar de titel in het gewestelijk kaatskampioen- schap. Ze werd ook kampioen van Vlaanderen en vice-kam- pioen van België. Redenen ge noeg dus om ontvangen te worden op het Hamse gemeen tehuis. Burgemeester Baert stelde dat het niet de eerste maal is dat een kaatsploeg van Rap en Vlug hier de trappen van het gemeentehuis bestijgt. We doen het graag, sportploegen ontvangen, omdat we hierdoor onze aandacht voor de sport willen onderstrepen. In Hamme zelf is er een teloor gang van de kaatssport te be speuren. Mankeert er iets aan de leiding of is het wegens gebrek aan goede spelers. Wie zal het zeggen? Maar in Moer- zeke-Kastel blijft de kaatssport hoogtij vieren. Vooral het aan trekken van de jeugd begint bij Rap en Vlug forse resultaten te geven. Met deze tweede ploeg hebt u schitterende resultaten be haald. Maar we willen er on middellijk aan toevoegen dat ze mocht rekenen op twee ge weldige begeleiders: Francois de Beer en Coppens die een jaar lang instonden om Rap en Vlug in kompetitie te houden. Ook zij worden bedankt voor hun inzet en hopelijk hebben ze evenveel plezier beleefd aan het verwerven van de verschil lende titelaf* Een sportgroep kent altijd hoogten en laagten. Men kan winnen en verliezen. Vaak lang en veel verliezen en dan vooral is er moed nodig om verder te doen. Dat ze op Moerzeke-Kastel van aanpak ken weten, weten we allang. Wij, als gemeentebestuur waarderen tenvolle de inspan ningen die Rap en Vlug doet om de kaatssport levendig te houden. Het brengt een stukje Hamme via de kaatssport over de lokale grenzen heen. Pro motie voor de Wuitensge- meente. En dat is altijd te waarderen. Tijdens de receptie bedankte Francois De Beer voor deze ontvangst. Het is altijd een eer voor een ploeg ontvangen te worden op het gemeentehuis. Dank aan het gemeentebe stuur voor alles wat het voor Rap en Vlug al gedaan heeft. We hebben in ons land al ver schillende kaatsterreinen be zocht en telkens moeten we tot het besluit komen dat het ter rein van bij ons op Kastel tot een van de mooiste van het land behoort. Wellicht hebben we ook de mooiste kantine. Dat alles is een geweldige steun voor de ploeg. Het is een zwaar seizoen ge weest. Van bij het begin aan de leiding gestart, stonden we op zeker moment met zes pun ten voorsprong. Maar op 't laatste van het seizoen hebben we nog hard moeten rennen om het te halen. We werden later kampioen van Vlaande ren. Maar in de eindfïnale te gen de provincies Henegou wen, Brabant en Namen kon den we het echt niet halen. Toch was het voor ons een schitterend jaar. En wellicht komt Rap en Vlug volgend jaar terug naar hier. Want een of andere ploeg zal wel weer de titel behalen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 21