-VLIERKOUTER-D OP 'T NIPPERTJE ONS HUIS-A BLIJFT OVEREIND -5 PI JTIGE VALPARTIJ VOOR JEFGEVAERT ri i 5PDRT HAMSE TENNISKLUB OP HET GEMEENTEHUIS De Voorpost - 21.11.1986 - 25 TAFELTENNIS Van den Hoecke in volle aktie tijdens /edstr of st< kans stap? In de KVKT-tafeltenniskom- petitie heeft Vlierkouter-D op het nippertje een 6-4 overwin ning kunnen vastleggen tegen Triumf-C Lokeren. Nadat de bezoekers de eerste punten tonden vastleggen via een overwinning van Dobbelaere op Permentier kwamen ze niet meer op het bord. De lokalen gingen zonder haperen naar een 5-1 score. Toen was hun 1 liedje voorlopig uitgezongen. In de volgende drie wedstrij den was het telkens Lokeren dat toehapte en dat betekende „^dat er een 5-4 score op het ^scheidsrechtersblad kwam. iu de thuisploeg dan nog op iet nippertje een punt afhan- lig gemaakt worden? Maar in het duel tussen D'Hooghe- Peeters Rudy zou het de lokale man zijn die het laken naar zich toe trok en meteen ver overde Vlierkoutcr-D nog de volle buit. De eerder genoem de André D'Hooghe was de lerkste man van het hele lot. ers in d bij oren zege sam s eer delen ploe ens: 9. Zoi het stand n en t'digir vesti dus gestal vergi ht we Hij won alles. Opwyk-C had niet veel in de pap te brokkelen op verplaat sing bij KWB-C. Het werd daar verpletterd met 10-0. Een paar setjes kon het wel verove ren. Maar dat was dan ook alles. Datzelfde KWB-C deed het evengoed in een uitgestelde ontmoeting op verplaatsing naar Patro-H. Daar haalde het een 2-8 overwinning weg. Mar cel De Graeve was hier de enige Hammenaar die op de barrikade stond met twee overwinningen. De rest werd zonder meer uitgeteld. Karl Lardon was de sterkste man met drie overwinningen. Een grote overwinning van Kemzeke-A toen het in eigen lokaal Pardaf-E moest bekam pen. De thuisploeg haalde daar zonder veel moeite een 10-0 overwinning binnen. Voor Kemzeke-A ongetwijfeld een rustige avond. Meer spanning was er in de ontmoeting Triumf-B - KWB- D. Het begon zeer evenwich tig: 2-2 en 4-3. Uiteindelijk konden toch de lokalen de bei de punten naar zich toehalen met een krappe, doch verdien de 6-4 score. Ceulemans met drie overwinningen legde voor Triumf-B de grondvesten van deze overwinning. Met twee overwinningen volgen Vander Veken en Eric Van Acker. Grote cijfers ook op KWB-B dat van de komst van Troelant Sinaai gebruik maakte om 9-1 cijfers te laten afdrukken. Ivan Van Bosch zorgde voor het enige bezoekende tegenpunt door Guido Muyssers te ver slaan. Voor de rest was het al Kruibeke wat de klok sloeg. Madelon-B Buggenhout Opstal liet er ook geen gras over groeien toen Dynamica Waas munster kwam. Aanvankelijk toch een 2-2 stand. Toen klap te alle bezoekende weerstand in elkaar en ging het zonder verpozen naar een vlotte 8-2 overwinning. Bij Madelon-D twee spelers zonder nederlaag: Frank De Hertog en Erik Peeters. Een formatie die deze week uitpakte met fors vertoon was Lede dat bij Triumf-C Lokeren niet aarzelde om een forse 0-10 te laten afdrukken. Het ging geweldig vlot en de lokalen kwamen er echt niet aan te Klein Antworpenslnet 36 LE6BEKE Tel. 052735.72.45 LOOP- EN WANDEL SCHOENEN VOOR PISTE EN STRAAT Het bleef grote cijfers regenen ook op KWB-B dat een 10-0 lukte toen Kemzeke-B er op bezoek was. Het werd een één- richtingswedstrijd zonder veel problemen. Een puntendeling op KWB-D toen Patro-I op bezoek kwam. Een eigenaardi ge ontmoeting was het wel. Aanvankelijk een 0-1 die werd omgebogen tot een 4-1 thuis- voorsprong. Toen echter stop te het bij de lokalen die nu het initiatief aan de bezoekers moesten laten. Deze knapen deden het zo goed dat er na een poosje een gelijke stand op het bord stond: 4-4. Meteen kon de eindsprint beginnen. De lokalen kwamen eerst op winst in het laatste enkelspel. Van Acker haalde het van De Wilde: 5-4. Het dubbelspel kreeg dan een grote betekenis. Hier was de strijd ongemeen boeiend. Het zou drie sets lang duren. Uiteindelijk zou het Pa- tro zijn met Versonck-De Smet, die het dubbel binnen haalde tegen Van Acker-Muy- sers. Meteen kon de Hamse formatie nog één puntje uit de brand slepen. Zware cijfers lukte KWB-B op Artevelde, waar het een 0-10 liet afdrukken. Een paar sets konden de thuisspelers wel la ten optekenen, maar een over winning stak er zeker niet in. Daarvoor waren de bezoekers veel te sterk. Een 9-1 kwam er ook op het bord in zaal Familia, toen Pa- tro-I Kemzeke-B ontving. De jongens uit het Waasland kon den alleen het dubbelspel win- nen. In de enkels werden ze zonder veel omhaal eruit ge klopt. Het duo Van Veltho- ven-Van Mighem won het dub bel tegen de gebroeders Wim en Koen Claessens. Artevelde heeft in eigen zaal Troelant Sinaai ontvangen. Dat het geen gemakkelijke op gave ging worden lag voor de hand. De stand schommelde dan ook heen en weer 2-2 en 3- 3 en uiteindelijk 4-4. In de eerste wedstrijd was er weinig strijd. De lokale Peter Hae- rens klopte zonder moeite Luc Vercauteren: 5-4. In het dub bel was het weer Artevelde dat met Haerens-Vereecken het laken naar zich toe trok en meteen de overwinning vast legde: 6-4. Die Haerens met zijn drie overwinningen was mister 100 th. Met twee over winningen volgden Vereecken en Vercauteren. Spanning was troef op Okapi-B Kallo waar Juvenes-E te gast was. Aanvankelijk voor de thuisploeg geen problemen: 2- 0. Toen moest ze gas terugne men en de Zeelse formatie kwam nu op winst: 2-3. De lat zou nu omzeggens een hele tijd gelijk liggen: 3-3 en 3-4. In de laatste twee enkelspelen was er geen probleem voor de lokalen die telkens zeer gemakkelijk aan de winnende hand bleven en dat bracht meteen de stand op 5-4. Zoals dat vaak gaat zou ook hier het dubbel beslissend zijn. De Juvenes-E ploeg wist wat er op het,, spel stond en slaagde erin het dubbel naar zich toe te trekken. Meteen stond er een draw op het bord. Hans Van de Velde met drie overwinningen, was de sterk ste man. Het was dankzij hem dat de ploeg uit Zele zulk mooi resultaat behaalde. Okapi-B Kallo ontving KWB-D en dat was een ploeg die boven haar petje ging. In het begin niet, want toen zat er meer in dan een 2-8 nederlaag. Na vier wedstrijden had de wedstrijd nog gelijke kansen voor ieder een: 2-2. Toen stuikte de thuis ploeg in elkaar en ging KWB- D alleen op zoek naar de over winning. Vooral Van Acker was in forme met zijn drie overwinningen. De rest van de KWB-ploeg won twee keer. Crèvi in hi In de tweede afdeling van de KVKT-tafeltenniskompetitie T heeft Ons Huis-A Baardegem geen last ondervonden van Pardaf-B Kruibeke, dat daar op bezoek was. Na twee wed strijden toch nog een onzekere 1-1 score. Later zou echter blijken dat de bezoekers niet zo sterk waren. Na zes wed strijden 4-2. Twee wedstrijden verder was het verdikt al geval len. Met een 7-3 in de eind stand kreeg Baardegem het geen het verdiend had. Dirk Van Damme met zijn drie overwinningen was de joker de ploeg. Met twee over winningen kwamen Hubert Van Langenhove (die verras send verloor van Kristof Sa- man) en Kristof Saman van Pardaf-B. tu Vlierkouter-A heeft eindelijk nog eens twee punten kunnen ophalen toen een zwak spelend 'a Lebbeke-A in zaal De Zouaaf kwam neergestreken. Marcel De Bruyne was de enige van Lebbeke die kon zorgen voor een tegenpuntje door Frans Herremans te verslaan. Voor de rest was het al Vlierkouter wat de klok sloeg, dat dan ook een overtuigende 9-1 overwin ning liet optekenen. Van de Velde en vrienden waren echt te sterk voor de jongens uit Lebbeke. Een fikse uitslag ook in zaal Den Bond waar Patro-E zijn krachten kwam meten. In het begin scheen het spannend te zullen worden: 1-1. Want Mike D'Hollander had Dirk Van den Branden verslagen in de belle. Het is echter bij deze enige overwinning gebleven. Want zowel Bart Van Cou- wenberghe als Leo De Schoe- sitter slaagden er niet in de lokale BAC A-spelers van de wijs te brengen. De einduitslag was dan ook in die richting: 9- 1. Madelon-B Buggenhout-Op- stal speelde in eigen midden en ontving er BAC-B. Het begon echt spannend: 2-2. Telkens een overwinning van Paul Muylaert en Jos De Jonghe. Toen echter is de BAC B- ploeg volkomen stilgevallen. Al de overige ontmoetingen werden lokale overwinningen. Weliswaar is de 8-2 score over dreven, want een paar keer verplichtte de BAC-ploeg haar tegenstanders tot een belle. Telkens opnieuw kon de thuis ploeg afronden. De twee grote bewerkers van deze overwin ning waren ongetwijfeld Bart Vermoesen en Van den Broeck die alles wonnen wat er te winnen was. Maar Wim Mertens met één overwinning deed ook zijn duit in het zakje. Antoon Muylaert was onge twijfeld het zwakste punt. Hij moest het zonder één overwin ning stellen. Een ploeg die in de derde reeks nog altijd tevergeefs naar een overwinning zoekt is BZP Lokeren. Deze week was het te gast bij Pardaf-D en het pakte weer naast de overwin ning. Ook al was het met de kleinst mogelijke cijfers. Maar de twee punten waren weer verdwenen. Aanvankelijk was het een boeiende kamp in de Sint-Ceciliazaal te Kruibeke. Het werd 1-1 en 2-2. Toen liep opeens de lokale formatie uit tot 4-2. Via het dubbel zou het bezoekende duo Wittock-Raes nog eens dichterbij komen tóen het de lokalen Van Stry- donck-D'Hondt klopte: 4-3. Toen echter ging het snel berg af met de Lokerse bezoekers. In één ruk ging het naar 6-3. In het laatste spel zou BZP nog eens milderen toen Wittock zijn tegenstander Johan D'Hondt klopte en meteen de stand op 6-4 bracht. Punten leverde dat voor BZP niet meer op. Dynamica-C Waasmunster kreeg thuis het bezoek van Viktory Hamme. Een span nend duel dat in het begin overhelde naar bezoekende winst: 2-4. Naderhand kwam er wat meer evenwicht. Door het winnen van het dubbel en een overwinning van Tom Van Eetvelde was de lokale ploeg op gelijke hoogte gekomen. In de laatste twee wedstrijden moest het dan gebeuren. Maar daarin toonden de bezoekers zich het sterkst. Zoekend naar het beste element komen we terecht bij André De Kimpe, die al zijn wedstrijden in winst kon afronden. Met een 4-6 overwinning pakte Viktory on getwijfeld gouden punten mee. Een flinke overwinning kwam er op het bord bij Bobo-B Bug genhout toen Kemzeke-A er kwam spelen. De bezoekers waren reuzesterk en lieten een forse 1-9 score afdrukken. Raedemackers van de thuis ploeg, zorgde voor het enige tegenpunt toen hij William Wuytack versloeg in de belle met de kleinst mogelijke cijfers. Bij Bobo-C noteerde men een evenwichtige strijd met de komst van Avanti Grember- gen. Na een goed lokaal begin 2-1, viel de thuisploeg stil. Dat bood de gelegenheid aan Grembergse om op voor sprong te komen: 2-3. De loka len lieten zich zo maar niet naar de slachtbank leiden en konden via twee forse over winningen de bordjes gelijk hangen. De wedstrijd kon op nieuw starten. Chris Verlackt van Grembergse kon het laat ste enkelspel naar zich toe trekken in zijn duel met Jos Vermaessen. Het dubbelspel had nu een dubbele waarde. Drie sets lang duurde deze wedstrijd, waaruit de bezoe kers nog maar eens de over winning puurden. Meteen een 4-6 uitslag die beide punten opleverde. Chris Verlackt van ring toe. Avanti Grembergse was de jo ker uit de wedstrijd, met drie overwinningen op drie. Met twee overwinningen volgde Dirk Van Praet. VELDRIJDEN Het schijnt stilaan te vlotten bij Vlammers-A. Na een zeer slecht begin is het nu op volle toeren aan het draaien. Dat bewees het deze week weer toen het Bobo-C met 7-3 op afstand hield. Na een even wichtig begin (2-2) was er aan de lokale formatie geen hou den meer. Zonder nog veel tegenstand gingen de Vlam- mers naar de overwinning toe. Gery Ronsmans met zijn drie overwinningen lag aan de basis van deze overtuigende zege. Stilaan maar zeker, geraakt Vlammers onderaan de klasse ring weg. Het schuift nu naar de middenmoot van de klasse- TENNIS Een forse overwinning van Madelon-C Buggenhout-Op- stal op BAC-C. De Hamme- naars werden volledig uitge teld. Zoals dat meermaals ge beurt was Dirk Baert het beste element en kon door een over winning op Raf Mertens de eer voor de BAC-jongens redden. Voor de rest waren het alle maal grote afgetekende over winningen voor Madeion Geen problemen voor Kemze ke-A dat op verplaatsing bij Juvenes-C Zele de volle maat gaf en een forfaitscore liet af drukken 0-10. De thuisploeg kon drie keer een set verove ren, maar ombuigen in winst zat er niet in. Het is om het in voetbaltermen te zeggen, een éénrichtingswedstrijd ge worden. Tennis. T.C. Hamme werd op het gemeentehuis ontvangen om de 65ste verjaardag van de klub te herdenken (vh) grepWCL-VELDRUDEN dat r e|BW( ((Zondag in Wieze C- en D-reeksen BEN MOENS EN UCIEN VAN IMPE Het vertrek van de C- en D- reeksen werd ontsierd door spijtige valpartij. Het grootste slachtoffer was Jef Gevaert, die met een schou derbreuk diende afgevoerd te worden, verder de plaatselijke irganisator Alois Arijs en Vic tor Van Vaerenbergh, die niet meer konden wegens breuk aan de fiets. Vooraan voerde idertussen Serge Bie de for cing, gevolgd door Van Impe, Ben Moens, Schuddinck, Mus- sche, Goossens en een reeds flink gerokken sliert renners. Na Bie ging Goossens een paar ronden doorduwen, maar hij leek zich toen wat te hebben geforceerd en opnieuw kwam Sergie Bie aan de leiding met Van Impe en Ben Moens. Ver derop Schuddinck en Mussche, dan Goossens en Raoul Ver- braeken, die uit de achter grond naar de voorste gelede ren oprukte, dan Colman en een flink verbeterde Georges Wïjnendaele. Verderop nog Oscar Van Der Vurst, D'Hondt, Sonck, De Vuyst, Felix en De Gusseme. Voor aan ontbond nu Lucien Van Impe zijn duivels en hij loste Bie cn Moens om met een felle krachtinspanning een kloof te slaan en dit tot de eindmeet vol te houden. Na Lucien kregen we een fel spurtje tussen Ben Moens en Serge Bie en Moens haalde het. Daarna kregen we nog een flinke Lucien Mussche en dan Marcel Schuddinck en een flink opgerukte Raoul Verbraeken, die het voor zijn wederoptreden zeer goed deed. Bij de D-renners kregen we Van Impe, de fel verbeter ende Georges Wijnendaele en dan Oscar Van Der Vurst, de regelmatige André De Vuyst cn een teruggekomen Felix De Braeckeleer, daarna Lucien De Gusseme en Robert Cobbaut. A- en B-reeksen DIRK JANSSENS EN JOS VAN ISTERDAEL Reeds na één ronde hadden zich zeven renners afgeschei den onder het kommando van Dirk Janssens en Freddy Ry- de, verder kwam Jozef Van Isterdael, Luc Berckenbosch, Eddy Van Der Mcirssche, Hendrik Cornelis en JP. Lau- reys. Daarachter kwamen Marc Duquet en Pierre De Baerdemaecker, gevolgd door Theo Van Handenhove, Gil bert Dryoel, Peter Baele, die nog zou wegvallen wegens breuk. De Boelpaepe en Bert De Leeuw. Vooraan demar reerde Janssens slag om slinger en alleen Jos Van Isterdael en Luc Berckenbosch konden vol gen, terwijl Mare Duquet en De Baerdemaeker na een pui ke jacht bij de achtervolgers konden aansluiten. Terwijl vooraan Dirk Janssens bleef beuken, verloor Berckenbosch voeling door een leeglopende tube en hij zou er niet meer in slagen achteraf opnieuw te ko men aanpikken. Vooraan ging het tussen Janssens en Van Isterdael. Het werd uiteinde lijk beslecht in de spurt. Hierin was Van Isterdael de snelste en werd meteen winnaar voor een ontgoochelde Janssens, die het niet kon wegsteken dat hij niet graag geklopt werd, nadat hij de ganse koers had gedomi neerd. Van Isterdael stond echter te glunderen en beves tigde met deze zege zijn ambi ties. Na de twee winnaars bleef Berckenbosch baas over zijn achtervolgers en hij eindigde knap tweede van zijn reeks, voor een sterk eindigend Mare Duquet. JP Laureys werd vier de en Eddy Van Der Meirs- sche vijfde. Bij de B-renners was Pierre De Baerdemaeker tweede en de regelmatige Hen drik Cornelis derde. Voor de vierde plaats was er een nijdig spurtje tussen Theo Van Han denhove en de geklopte Gil bert Dryoel. Verder kwamen nog Eli Riels en de heroptre- dende Freddy Van Durme Volgende wedstrijden: zaterdag 22 november in Zon- B WCL- veldrijdenDirk Janssens aan de leiding in Outer negem en zondag 23 november 10. Van Wesemael. in Essene. Uitslagen A-reeks: 1. Janssens, 2. Ber ckenbosch, 3. Duquet, 4. Lau reys, 5. Van Der Meirssche, 6. Ryde, 7. Baele, 8. De Boel paepe, 9. De Leeuw, 10. Van Den Steen, 11. De Milde. B-reeks: 1. Van Isterdael, 2. De Baerdemaeker, 3. Corne lis, 4. Van Handenhove, 5, Dryoel, 6. Roels, 7. Van Dur me, 8. Blondeel, 9. Van Lon- derzeel, 10. De Gendt. C-reeks: 1. Moens, 2. Bie, 3. Mussche L., 4. Schuddinck, 5. Verbraeken, 6. Goossens, 7. Colman, 8. D'Hondt, 9. Sonck G., 10. Roels. D-reeks: 1. Van Impe, 2. Wij- nendael, 3. Van Der Vurst, 4. De Vuyst, 5. De Braekeleer, 6. De Gusseme, 7. Cobbaut, 8. Van Den Hoecke, 9. Daem, Stand regelmatigheidscriterium KAT. A. 1. Dirk Janssens pt. 472 2. Duquet Mare 414 3. Laureys J.P. 365 4. Van Hoorebeecke Ernie 327 5. Baele Peter 321 6. Rijde Freddy 316 7. Moreel Erwin 227 8. Van De Steene P. 225 9. De Coensel Erwin 224 10. Michiels Roger 208 KAT. B 1. Cornelis Hendrick pt. 434 2. De Baerdemaeker P. 414 3. Dryoel Gilbert 407 4. Van Isterdaele J, 397 5. De Geest Marcel 356 6. De Paepe Jean-P. 349 7. Jose Antonio 335 8. Van Handenhoven T. 329 9. Van Caüter Jozef 237 10. Creveau Pierre 221 KAT. C 1. Bie Serge 2. Sonck Gustaaf 3. Schuddinck Marcel 4. Bulens Gerard 5. Goossens Jean 6. Steurbout Ronnv 7. Roels Willy 8. Colman Roger 9. Van Rossem Alfons 10. Arijs Alfons KAT. D 1. Van Impe Lucien 2. Gevaert Jozef 3. Van Vaerenbergh V. 4. De Vuyst André 5. Van Den Hoecke G. 6. De Gusseme Lucien 7. Van Der Eecken Willy 356 8. Van Wesemael Roger 304 9. Boone Jozef 245 10. Van Der Vurst Oscar 244 469 459 429 406 362 335 329 281 267 266 460 439 435 387 379 Deze week vierde de Hamse Tennisklub haar 65-jarig be staan. Tussen al die feestelijk heden was er ook een ont vangst voorzien in de raadszaal van het gemeentehuis, waar voor er heel wat belangstelling Burgemeester Baert stelde dat 65 jaar een echt mooi jubileum is. Briljant voor een gehuwd paar. Voor een vereniging be tekent het geenszins een pen sioengerechtigde leeftijd of een gelegenheid om te genie ten van een welverdiende rust. Integendeel. Het is een opmer kelijke mijlpaal in een rijke geschiedenis, een kort rust punt en een tijdstip van bezin ning rond de vereniging en haar werking. Het is tevens een passende gelegenheid om eens stil te staan bij haar boeiende geschiedenis, bij het dynamische heden en onge twijfeld beloftevolle toekomst. Een andere vaststelling met betrekking tot de tennisklub is uniek. We mogen dit gerust, bij wijze van historisch voor beeld, doorsturen naar de Staatsekretaris van Emancipa tie, mevrouw Smet. Bij de stichting van de tennisklub in 1921 mag men al van een echte emancipatie gewagen. Bij de eerste inschrijvingen in de ar chieven vinden we immers de namen van 11 dames tegen over slechts 9 heren. Of deze geëmancipeerde start werd verdergezet en efficiënt bleek, heb ik evenwel niet uit de latere notulen kunnen af leiden. TC Hamme een vooraanstaan de plaats inneemt in het plaat selijk sportief gebeuren. De 65-jarige vereniging kan qua ledenaantal, aktiviteiten en be heer ongetwijfeld bestempeld worden als een grote vereni ging. Het hedendaagse aanbod van de klub is voortreffelijk. Men kan er de tennissport beoefenen op goede terreinen en in passende omstandig heden. De familiale klub is een echte vriendengroep. De sfeer wordt er bevestigd en beklemtoond in bepaalde nevenaktiviteiten, zoals gezinsnamiddagen, voet balwedstrijden, dansfeesten en kransjes. De burgemeester besloot met een woord van dank en profi ciat aan allen die hier aanwezig waren. In de eerste plaats aan het huidige bestuur onder lei ding van de dynamische voor zitter Dirk Boutens en de stille zachtmoedige sekretaris Toon Van Bogaert, die zijn twintig jarig sekretarisjubileum viert. Door de onbaatzuchtige inzet werd het huidige peil van de klub mogelijk. Het gemeentebestuur waar deert mensen die dergelijke positieve bijdragen tot het ge- meenschaps- en sportleven van de gemeente leveren. Uiter aard ook dank aan de leden van de vroegere besturen. Zonder hun beginnend werk was er nooit een waardig jubi leum geweest. Men mag met fierheid stellen Met een gezellige receptie dat de jubilerende vereniging werd deze ontvangst afgerond.

De Voorpost | 1986 | | pagina 25