ONGEHAMSE BODY UILDINGKLUB HALTER» HAALT OOIE UITSLAGEN BEKER VAN BELGIE -1/16 FINALE AVANTI TEGEN WAASMUNSTER, ROBUCO TEGEN KORTRIJK UMOERIGE TWEEDE ELFTl MINI-SCORE BERLARE MAAKT HET TEMSE MOEILIJK C23 TRIENPONT TIJDENS DE LAATSTE SEKONDEN JOHAN DADAMFORT, DE HAMSE TOPPER HAMSE LOPERS OP ALLE FRONTEN D« Voorpost-21.11.1986 - 29 reeks die nog aan de Bckerdans deelneemt. Uiteraard maken de Waaslandcrs geen schijn van kan», ondanks ook zij van een voörglft van 5 doelpunten genieten. Toch behoudt deze wedstrijd enige aantrekkingskracht omdat bij Waasmunster Eddy De Vlieger, de cx- vedette van Avanti, optreedt als spelertrainer. Waasmunster had wat graag de wedstrijd in eigen sporthal gespeeld maar hier ging Avanti niet op in. Om de handbalavond rond te maken in de Buggenhoutse sporthal kan men al terecht vanaf 16u30. Dan wordt de wedstrijd Robuco Buggenhout 2 - Brabo Denderbelle gespeeld, twee ploegen die nog onverslagen bleven In de provinciale reeks B. gyA HANDBAL Het komende weekeinde wordt de kompetitie bij de horen onderbroken om de l/16e finales tc kunnen afwerken van de Beker vun Belglö, Mot nog twee streckclubs In de running ligt het zwaartepunt van het hundbalgebeuren voor onze regio dan ook In de sporthal I Vierhuizen te Buggenhout. Robuco Buggenhout ontvangt er om 18 uur eersteklasser Ap. I Kortrijk en ondanks Kortrljk start als uitgesproken favoriet wil Robuco er beslist iets gaan van maken. De 5 doelpunten voorgift waurvan Trienpont en C' genieten, betekenen een I stimulans om het de West-Vlamingen moeilijk te maken. Om 20ul5 volgt dan de wedstrijd I Avmtl-H.k. Waasmunster of een eerste nattonaler tegen de enige ploeg uit de provinciale bal. Gorlon Berlare heeftduidelijk nog ervaring It kort om op li tornen tegen ouwe HandbaL Attiia Temee kwam winnen tegen Berlare met 12-15 (Jj) als at mannen van i ernst JJ) Robuco Buggenhout Daza: 4-4 C. Dendermondc-Menen: 18-21 Berlare - At. Tenue: 13-15 Totaal onverwacht kreeg At, Temse het bijzonder moeilijk tegen neofiet Berlare. Wellicht een beetje te veel aan zelfver trouwen - bij Temse waren toch de gebroeders Buytaert en K. Bruvninckx van de partij - zorgden ervoor dat de Waaslanders slechts tijdens de laatste minuten de zege konden pakken. Een verrassend sterk spelend Berlare had nochtans tijdens de eerste helft laten blijken dat het heel wat sterker begint te spelen want aan de rust stonden de ploegen nog gelijk (9-9). Ook in het tweede wedstrijdgedeelte raakte Temse moeilijk doorheen de stevige Berlaarse verdediging en tot 10' voor het einde bleef Temse op achtervolgt detl 1 r mse op achtervolgen aangewezen. Bij een 12-10 stand moest thuisploeg het echter rooien met één mannetje minder en van ic 2' straf maakte het ervaren Temse gebruik om het tij te 'doen keren. Het werd 12-14 en meteen was de thuisploeg eraan voor zijn moeite. Voor Berlare scoorden: De Lausnay 3, Van De Weyer 7, Arbijn 2, De Vos 1, Temse scoorde langs: D. Buytaert 5, Milliau 2, K. Bruyninckx 2, E. Buytaert 4, M. Van Buyten 2. Buggenhout 2-Groot Bijgaarden 2:20-10 Ondanks de Buggenhoutse zege nooit in het gedrang kwam van de clubleiding niet gelukkig met de houding van sommige spelers. «Het is jammer dat enkele spelers hun kat sturen als zij niet in het eerste team opgesteld worden. Vooral diegenen die —op aandrongen opnieuw te starten met een tweede ploeg ntbraken op het appél zodat, ondanks de aanvulling met spelers uit het fanionteam, er geen enkele wisselspeler meer was» aldus een teleurgestelde voorzitter A. Poppe. Meer positief was de voorzitter als hij over de prestatie sprak van diegenen die wel aanwezig waren. Vooral het optreden van doelman F. Van Hecke vond hij subliem en ook de 7 treffers van Vereecken spraken de Bug£ rust leidde de thuisploeg dan ook met 11-6 en in de tweede helft jenhoutse voorzitter erg aan. Aan de l beetje tegen de verwachtingen in heeft Dendermondo het (t kunnen waarmaken tegen Menen. Bij de thuisploeg was B dan ook niet tc spreken over het schcldsrechtcrsduo Vos- muar om daarover obiektlof tc oordclon moet men de Ige wedstrijd hcSben bljgowoond, WIJ zagen enkel de 'or hi ite nelft en In die periode zagen wij twee vlot spelende n vm «gen die vrij gemakkolijk scoorden. K, Van Renterghem, de "lermondse keeper, was duidelijk niet zo voortreffelijk als '5' nat t 4 oonlijk maar ook zlln overbuur liet nogal gemakkelijk de en passeren. De wedstrijd verliep In die eerste helft totaal Ikopgaand. Vla 5-5 cn 6-6 leidde H.B.C. met 8-7 na 20' maar 10-10 raakte Menen toch 11-13 voor uan de rust. In de ede helft moet de wedstrijd dan helemaal opgegaan zijn in de Er werden heel wat straftijden uitgedeeld o.o, ook een aan Renterghem en St. De Swacf keek na zijn derde 2' straf op rood. Toch bleef de score vrijwel bestendig In evenwicht al te de thuisploeg bijzonder moeilijk lungzij (15-16 na 37', 16- a 42'). Met nog 10' tc spelen (18-19) viel Dendcrmonde iticf stil, scoorde niet meer cn Menen won onvcrwucht met cijfers. H.B.C. Dcndermonde: K, Van Renterghem, Ver ven, Assacrt 7, Impens, De Smcdt, Krogstrup 6, Claessens, dera 2, Boutelllc 2, De Swuef 1, Qoossens, Smeken*. EVA De wedstrijd tussen de damesploegen van Buggenhout en Zandvliet eindigde op een abnormaal lage 4-4 stam het duidelijk dat beidie teams het enorm moeilijk hebben om doelpunten tc maken. Toch was men bij Robuco verbolj het telt dat het laatste doelpunt - net vóór, tijdens, bolgen over i, of nft het eindsignaal - niet werd toegekend. Volgens (held van het "«winnende» Buggenhout be- eslisten er anders over. eindsignaal - niet werd toegel stond er geen twijfel over de doelpunt maar de scheidsrechters 1 Trainer O, De Vuyst was dan ook niet te spreken over de beslissing van zijn schoonbroer-scheidsrechter W. Verlé, of hoe het tot een «familie-ruzie» zou komen... Na 5' opende L. Caluwaerts de score cn n& 27' stond de thuisploeg steeds dat ene doelpuntje voor. Via een 2-2 ruststand nam Daza op haar beurt voorsprong (2-3) maar beide ploegen scoorden ontstellend moeilijk. Met nog 5' te spelen leidde Daza nog steeds met 3-4 maar dan leek Buggenhout toch de beide punten te kunnen pakken. A. De Freyne zorgde voor 4-4 en dan ~ji scoorde Robuco nog een keer, maar dat vonden de scheidsrech- - ters niet meer nodig. Robuco Buggenhout! A. Janssens, II. Caluwaerts 1, L. Calu- Handbal. Magda Janssent waerts 1, De Freyne 2, Verest, Vertongen, Cooreman, Bleyaert, van Robuco Buggenhout M. Janssens. (gb) Handbal. H. Trlenpondt van de Buggenhoutse ploeg (arch.) kw.s| dinsdagnamiddag 11 november zat de feestzaal van ibelen Westmarkt in Weitmalle boordevol met ruim 00 body buildingfunaten, een sukseN voor de organisa- en die van jaar tot Jaar een steeds grotere publieke i ingstelllng mogen noteren voor de Marfac's Golden sale. Kr waren 148 deelnemers voor deze wedstrijd, wist tussen 42 kluba. Halter-Club Hamme stuurde een lardlglng van tien man, wat voor een klub die pas rtlen maanden bestaat een hele prestatie Is. eersten kwamen de junlo- Bij de vrouwelijke Juniores- debutanten aan de beurt debutanten was net de beurt Geert^ Van Bossche en uan Kathy Van l.ul. Voor Ka- tfmi— reeds primus tijd Khouwcrs de derdo plaats huur eerste wedstrijd. Profi- o Ott. Geert werd vijfde, al thy werd 'het een groot sukses. diende hij voor de meeste Ze werd reed» primus tijdens Nico werd reeds In zijn ciutl ite wedstrijd zesde. Niet minder dan 24 dcelne- wijzigde het spelbéeld nauwelijks. Volgende week, tegen het eveneens onverslagen Brabo Denderbelle, hoopt het Buggen houtse bestuur op een betere respons van diegenen die zaterdag ontbraken. Robuco Buggenhout 2: F. Van Hecke. Vereecken 7, J. Smet 3, Moyersoon 2, Verhelen 2, Macharis 4, Merckx 2. EVA H.C. Lokeren 2 - H.K. Waasmunster: 18-20 De wedstrijd tussen de nummers 1 en 2 is een spannende bedoening geworden. Lokeren, met een paar spelers uit het fanionteam, werd direct op achterstand geplaatst (0-4 na 16'), en kwam niet voorbij de H.K.W.-defensie die in Flor D'Hanis een secure doelman had. Na een paar spelerswissels werd de bezoekende verdediging kaas met gaatjes zodat de thuisploeg niet alleen op gelijke hoogte kwam maar zelfs mocht rusten met een 9-7 voorsprong. Na de rust, met mandekking op Borgers en De Vlieger, wist Lokeren nog een tiental minuten zijn voor sprong te bewaren, maar eens Dutré (knappe wedstrijd) en Leunis de gaten hadden gevonden kwam Waasmunster op voorsprong die het tot het einde bleef behouden. H.K. Waas munster: D'Hanis, De Grave, Verdurmen, Thierens 3, Du Tré 5, De Vlieger 1, Leunis 4, Borgers 5, Van Mele, Berckmoes, Verheyen 2, De Gercq. Robuco Buggenhout-Groot-B(j gaarden: 16-15 De wedstrijd tussen Robuco Buggenhout en Groot-Bijgaarden j. t.—A TgdTBeic heeft tot de allerlaatste sekonden voor spanning gezorgcT. Beide ploegen bleken gedurende de volle 60' volledig aan elkaar gewaagd maar toch was het Groot-Bijgaarden dat meestal op achtervolgen aangewezen bleef. Zo bleven er nog minder dan 30 sekonden te spelen en de stand was weer eens gelijk (15-15) maar in een krachtinspanning slaagde H. Trienpont erin zich door de Brabantse verdediging te wurmen en het winnende doelpunt te scoren. Eigenlijk was dit een goed beeld van de wedstrijd. Twee ploegen die mischien niet het niveau haalden dat kon verwacht worden maar die evenwel van een enorme inzet getuigden. Na een gelijkopgaande wedstrijdbegin (3-3) eraakte Robuco voor het eerst drie doelpunten voor na 18' (6- maar een periode van numerieke meerderheid tussen de 18e spelbeeld. Langs f co opnieuw drie doelpunten voor na 45' (13-10) maar weer en de scheidsrechters in met 2' straffen voor de thuisploeg Body-building. De volledige ploeg van body-buildlngklub "Halter" uit Hamme, die deelnam aan een Internationale wedstrijd in Westmalle (vh) zodat de voorsprong verzwond (13-13). Tot 30 sekonden voor het einde bleef het dan gelijk maar een alles er uitpersende Trienpont besliste er anders over. Robuco Buggenhout: Cop- Bij de koppels traden René Van Lysebetten met Karin Ste- venlnck en Rudy De Cock met Kathy Van Lui op het podium. Het werd ook al hun eerste wedstrijd als koppel. Voor Re né cn Karin wcra het een vijf- de, voor Rudy en Kathy een derde plaats. Het tweede gastoptreden werd verzorgd door Annabelle, het negenjarige dochtertje van Pierre Heirwegh, trainer en beheerder van Halter-Club Hamme. Van Annabelle zul len we in de naaste toekomst zeker nog horen. Ze wordt trouwens intens begeleid door haar vader, die al meer dan 25 jaar ervaring achter de rug heeft'. Tenslotte werden de team-trofeeén uitgereikt en Hamme behaalde daarin de tweede plaats, een aangename verrassing voor een zo jonge klub. Halter-Club Hamme traint el ke dag vanaf 18 uur in de Slangstraat 67 en op zaterdag morgen van 9 tot 12 uur. De leden komen zowat uit alle gemeenten van de omtrek, want de klubs zijn niet zo dik gezaaid. Iedereen is op de trai ning welkom. ZWEMMEN Body Building. Karin Stevenlnck van de Hamse klub "Halter" werd derde b(J de seniores (vh) men kwamen er opdagen bij de seniores - 70 kg.-debutan ten. In doze reeks stonden Re né Van Lysebetten, Rudy De Cock on Valère De Clippeleir op het podium. Ze werden alle drie zesde geklasseerd. Bij do debutanten seniores - 80 kg. waren er ook al 22 deelnemers. Voor Hamme de monstreerden Jacques Ichnu, Michel De Smcdt en Dirk Vun Mocrzckc. Ze werden ook alle drie als zesde geklasseerd. Jacques Ichau mocht nog eens auntreden bij de veteranen lichtgewichten. Hij was vorig Jaar in deze reeks de winnaar cn moest dus zijn titel verdedi gen. Omdat de konkurrentie veel harder was, werd het een ras, Mannaert, Smet 2, De Proft 2, Trienpont 4, P. De Swaef Vereecken, P. De Smedt, Vos 2, De Vuyst 2, Van Damme 1, Verbelen 1. VELDLOPEN lastige strijd. Jacques, die als body bullaer op enkele jaren tljds veel voorultgung heeft ge- Johan Dadamfort schijnt de Hamse nummer één te zijn en te blijven bij de zwemmers. De laatste tijd liet hij zich weer langs zijn beste zijde zien. Tij dens de internationale zwem meeting te Dunkerque in Frankrijk, waarbij een Belgi sche ploeg te gast was naast Ecklngton (Engeland) Amlens Sporting Club cn Dunkerque Natation. De Hammenaar Jo han Dadamfort behaalde hier In de 100 meter schoolslag een tweede plaats met een tijd van 1 min. 18 sek. 06, Er kwam ook voor hem een derde plaats uit de bus in de 100 meter vrije slag met een tijd van 1 min. 01 sek. 06. In dezelfde meeting behaalde Michel Van De Casteele twee maal een derde plaats. Name lijk in de 100 meter dolfijn met een tijd van 1 min. 12 sec. 04 en op de 100 meter rug met een tijd van 1 min. 18 sec. 04. Johan Dadamfort behaalde in het kampioonschap van België rium» plaats. De Hamse zwemmer Joeri Van Overloop, pas een paar maanden in kom petitie, behaalde zowel op de 100 meter rugslag als op de 100 meter vrije slag een fantas tische eerste plaats. Zijn tijden waren: vrije slag jongens: 1 min. 28 sec. 20. Rugslag jon gens: 1 min. 41 sec. 72. Hij boekt, was weer onklopbaar en won, Proficiat, Karin Stovonlnck moest uitko men In de katcgorie dames vrije slag'. Zijn klubmakker - 52 kg. Ook hier werd het j„ B een felle strijd cn Karin eindig- X 'ch" de In heer ocr.tc wed.lrlfd mooi derde. kadetten jongens 1000 meter vrije slag. Zijn klubmakker Michel Van Decasteele haalde A. ttmalle (vh) hier de tweede plaats. In het zwembad van Eeklo had het jaarlijks «Eendencrite- wordt vast en zeker een waar dige opvolger van broer Chris tof. Tijdens een tweedaagse te Spa behaalde Benjamin Chris- tof Van Overloop een nieuw klubrekord op de 100 meter vlinderslag met 1 min. 20 sec. 84. Het oude rekord stond op naam van Johan Dadamfort met 1 min. 21 sec. 72. Met deze goede tijd stond Christof op het hoogste schavotje. Hij zou dit daarna nog eens herha len op de 100 meter rug met een tijd van 1 min. 34 sec. 51. Nog andere goede prestaties konden worden opgetekend. Isabelle De Schrijver was de eerste op 100 meter schoolslag bij de miniemen meisjes met 1 min. 34 sec. 92. Cathy De Vos veroverde brons op de 100 me ter vrije slag met 1 min. 20 sec. 14 en ze was tevens zevende op de 100 meter schoolslag met een tijd van 1 min. 34 sec. 78. Christof Geerinckx behaalde bij de miniemen jongens twee maal een zesde plaats met op de vrije slag 1 min. 15 sec. 87 en op de rug 1 min. 36 se. 59. Van Brussel Gles die ook mi niem was deed bij de 100 me ter schoolslag 1 min. 43 sec. 23 en veroverde daarmee een ne gende plaats. Joris Christiaens, benjamin, haalde op de rugslag 1 min. 52 tec. 35 en dat was goed voor ren elfde plaats. Tenslotte waren er nog de dis- :riktkampioenschappen te Aalst voor C-zwemmers. Bij de 100 meter schoolslag benja mins jongens behaalde Phillip- pe De Pauw-Waterschoot met 2 min. 12 sec. 03 een 24e plaats en bij de rugslag een negende laats met 1 min. 44 sec. 19. oris Christiaens zette de beste tijd op de vrije slag met 1 min. 11 sec, 06. Dit bracht hem naast goud ook nog een B-tijd op. In vlinderslag verbeterde Joris ook zijn tijd met vier sekonden: 1 min. 28 sek. 77 en kwam hiermee op de tweede AC Hamme beleeft momen teel drukke weekends. Haar atleten zowel jongens als meis jes waren weer te gast op ver schillende fronten. Te Baasrode in de dameswed strijd was de bezetting niet zo machtig en daarvan konden de Hamse meisjes profiteren om zes overwinningen en verschil lende ereplaatsen te laten op tekenen. Sandra Claessens won afgete kend haar wedstrijd en Chan- tal Vercammen werd daarin vierde. Bij de miniemen deed Karen Quintelier het weer goed en haalde hier het hoog ste trapje van het schavotje. In de tweede reeks miniemen liet Sally Van Goethem nie mand de minste kans. Anne- mieken De Keyser kende een sterk einde en kon als tweede meisje aantikken. Een over winning in deze reeks voor Marijke De Kerf. Ze heeft wellicht niet gedacht om zo vlug bij de kadetten haar eer ste overwinning te kunnen la ten optekenen. Nadia De Key ser voerde de forcing in haar reeks. Van Peteghem en Ceup- pens konden aanklampen. Na- dia De Keyser zou in tie laatste rechte lijn Ceuppens nog moe ten laten voorgaan. Van Pete ghem, die halfweg ten val kwam, eindigde toch nog als derde. Het meeste deelneem sters waren er bij de vetera nen. Hier werden de volgende plaatsen bezet door de Ham menaar»: Goóssens Rita werd 2*. Mettepenningen Godelieve 4* en De Vogel Ingrid eindigde als elfde. Bij de pupillen-heren een schot in de roos. Bart Van Damme, een nieuweling uit de Meerstraat, vertrok wel ach teraan, maar aan de meet was hij nummer één. In de eerste reeks miniemen vertrokken niet minder dan zes atleten. Peter Van de Velde werd 2*, Andy Poppe (7), Wim de Clercq (8), Cornelis Kurt (10), Coppieters Stefaan (11) en Roels Kristof (14). Bij de tweedejaars zag men een enor me vooruitgang van Bart van Kersavond. Hij werd vierde. Kris Tempels met een weer- barsitge forme kwam nog als zesde binnen. Bij de kadetten *73 was Wou ter Uytenhove met een vierde plaats de beste Hamse ver tegenwoordiger. Hans Van Kerschaver (6*), Dany Gobel (8) en nieuwkomer Fritz Eve- raert (11). Danny Geerinck werd vierde bij de tweedejaars kadetten. Verrassing bij de scholieren waar Koen de Keyser tweede werd en de gekwetste Noel De Waele werd nog derde.

De Voorpost | 1986 | | pagina 29