KONINKLIJK ATHENEUM DENDERMONDE LOOP' TIENDE MARATHON ANETTE SERGENT HAALT HET NIPT VAN VERRASSENDE VERONIQUE COLLARD *|BI ff! tndeii samen aden tentei Verc hun waarl il 287 van len o] irenlc bet re enkel iren i Jviesr Öbejaat jflvia e< ■e raa Sasbrugjt Nu zijn ze nog fris. Wacht tot binnen een uurtje (vh) VELDLOPEN 32-21.11.1986- De Voorpost Sport staat in het blazoen van het Koninklijk Atheneum van Dendermonde op een 12 SonckRik speciale plaats geschreven omdat door direktie en leraars de betekenis van sport als 13^ RingootDavy opvoedingsmiddel aangevoeld wordt en men de leerlingen langs het vak lichamelijke 14. Bisschop Yves opvoeding, niet alleen tot meer sportbeoefening wil aanzetten, maar ook en misschien 15. Vereecken Michel vooral, de diepere waarden van sport meegeven zoals fair-play, positieve kampgeest, inzet, sociale betrokkenheid, verantwoordelijkheidszin. Sport als onderdeel van de kuituur. Marathon. De deelnemers kregen eerst een briefing in de turnzaal van het Kon. Atheneum (vh) VROUWENCROSS IN SINAAI In de voorbeschouwingen tot de eerste wedstrijd van de vrouwencross-cup werd vooral aandacht besteed aan de afwezigheid van Betty Vansteenbroeck. Namen van mogelijke winnaars werden amper vooruitgeschoven. Wel was het duidelijk dat de Belgische dames het uiterst moeilijk zouden hebben tegen de buitenlandse deelname. De veldloop te Sinaai op een niet al te moeilijk parcours kende een spannend slot dat in de spurt beslecht werd. De Fran^aise Anette Sergent haalde het nipt van de Waalse Véronique Collard en de Duitse Vera Michallek. Grote afwezige was dus Betty de verrassing, is de tweede Kaber uit het G.H. Luxem- Vansteenbroeck die in de plaats van Véronique Collard. burg. Zij was Gnaliste op het voorbije jaren de nummer één Dit meisje, afkomstig uit Op- E.K. op de 10.000 m en haar was van het damesveldlopen pent, een dorpje van enkele recordtijd is beter dan het Bei en ook in het buitenland een honderden zielen nabij Bouil- gische. In Sinaai werd zij zes- prachtig palmares verzamelde. Ion. kwam zonder premie aan de. Van de partij was ook de Waarom Betty stopte blijft een raadsel. Is het de stress? Moet de reden misschien gezocht worden in de voortdurende druk om topprestaties te leve ren? Of moeten we sommige boze tongen geloven die bewe ren dat Betty meer plezier be leeft aan het Leuvense studen tenleven? In elk geval was het spijtig dat de winnares van vo rig jaar in Sinaai niet te bewon deren was. De Belgische hoop Vraag was ook of loopsters als Ingrid Delagrange, Lieve Sie gers, Corrine Debaets de fak kel zouden kunnen overne men. Haif#cg dc wedstrijd zag het er naar uit dat vooral Lieve Siegers een ereplaats zou be halen. Zij werd echter vijfde en aan de aankomst verklaarde ze dat de wedstrijd voor haar te kort was en dat het haar ontbrak aan basissnelheid. Ook Corinne Debaets loste de verwachtingen niet in. «Ik heb een enorme trainingsachter stand. Pas volgend jaar wordt volop voor de prijzen gelopen. Deze wedstrijd is slechts een eerste test. Panikeren doe ik niet. Vorig jaar, bij het begin van het seizoen moest ik mij laten opereren en toch werd ik later nationaal kampioene», aldus Corinne Debaets die achtste eindigde. Of van Ingrid Delagrange, aangesloten bij Hermes Oostende, een top prestatie mocht verhoopt wor den is ook niet zo heel duide lijk bij dit seizoenbegin. In 1984 werd zij derde, vorig jaar tweede en dit jaar alsnog vier de waarbij rekening moet ge houden worden met de eind spurt wat niet de specialiteit van Ingrid is. Tenslotte, en wel 1. Callaert Els (Zele) 2. Linsmeau Muriel (FCHA) 3. De Meester An (KAAAG) Miniemen: 1975: 1.Quintelier Karen (Hamme) 2. Lammens Goedroen (Vlier- zele) 3. Dekeyser Isabelle (Roese- lare) 1974: 1. Vienne Veroniek (Roese- lare) 2. Detienne Sofie (USBR) Van de tien jaar geleden opge- ste, alleen al door erbij te zijn richte afdeling sportweten- en belangstelling te tonen voor schappen straalt, dankzij de een aktiviteit waarvoor ze min- inzet van de leerkrachten li- der aanleg hebben en waarmee chamelijke opvoeding een be: ze minder in kontakt komen, zieling uit naar alle andere af- Na de aankomst ziet men al- delingen, zodat het opbouwen leen blije gezichten. Wel voelt van een gezonde sportfilosofie nien de kramp in de spieren, als een rode draad in het op- de pijn in de voeten, de ver voedingssysteem van de school moeienis. Toch is men tevre- geweven is. Konkreet wordt den dat men erbij was, dat die belangstelling voor sport men iets moeilijks heeft ge- vertaald door het organiseren durfd, dat men zichzelf uitge- van aktiviteiten waarbij zoveel daagd heeft om aan echte sport mogelijk leerlingen betrokken te doen. worden. Die organisaties zijn zeer verschillend van aard en intentie en gaan van kompeti tie op hoog niveau tot sportini- tiatie over rekreatieve tornooi en tot massameetings. Voor het eerste trimester van het schooljaar stonden op het programma: interklassencross, badminton tomooi, petanque- tomooi, en minivoetbal. Het pronkstuk blijft de jaarlijkse weerkerende marathon, een uithoudingsproef die perfekt kadert in het leerplan lichame lijke opvoeding en waarmee de organisatoren zich richten naar massadeelname. «Er bij zijn», «meedoen» is hier de leuze, vooral omdat de lopers kunnen kiezen tussen parcours over zeven en dertien kilometer. Het is een sporthappening waaraan iedereen op zijn ni veau kan deelnemen, waar zo wel plaats is voor de scherpge- Uitslagen marathon 13 km 1. Van Boven Donald,4 e j. 44.37 2. Van Mossevelde Koen, 6e 46.01 3. Reis Steven, 5 j. 47.02 4. FaesKurtój. 47.46 5. Meskens Stany (leraar 48.03 6. Goossens Johan, 5 j. 48.30 7. Moens Peter, 5e j. 49.52 8. Scholliers Wim,5e j. 51.42 9. Van CauterMarnix, 6j. 52.14 10. Aelbrecht Bart, 6e j. 53.09 11. Teirlinck Sven, 3e j. 54.35 12. Colman Conrad, 6e j. 55.12 13. BooneErik, 6ej. 56.10 14. De Backer Tom (oud 11.) 56.10 15. Van Landeghem Geert, 6e j. 57.05 - 16. De Wit Kurt, 6e j. 57.33 trainde afstandsloper als voor 17. Hippe Martin, 3 j. 57.48 de zondagsjogger. Aan de start ig. Vergeylen Dirk, 4e j. 57.59 5. Cooreman Annie (lera res) 1.07.1 6. Van Avermaet Patricia, 4 e j. 1.24.0 7. De Nul Birgit, 3 e j. 1.24.0 8. De Saert Carine, 5e j. 1.30.4 9. Van Nimmen Els, 5 e j. 1.30.4 Uitslag marathon 7 km Jongens (75 aangekomen) 1. Manevoet Danny 26.03 2. Dierinck Peter 27.28 3. Sonjeau Stefan 28.02 4. De Nul Willy 28.10 5. Van Kerckhove Kim 28.19 6. Pieters Frankuie 28.22 7. Van Den Abeele Gert 28.24 8. Muysewinkel Alain 28.32 9. Van Rossem Steven 28.32 10. De Man Geert 28.34 11. Robberecht Sven 28.52 Meisjes (97 aangekomen) 1Boon Sandra 33l 2. Van Hamme Cristel 3. Van Winckel Rebecca 4. Lissens Inne 5. Goubert Karen 6. Hofman Hilde 7. Van Hove Elke 8. De Kinder Rita 9. DeNijnTania 10. De Wit Inge 11. Cooreman Elise 12. Jacobs Sandra 13. VeytHella 14. Guns An 15. Pouilliart Nancy 19. Van Lysebetten Tom, 3e j. 57.59 20. Verwilgen Bart, 6e j. 58.41 Veldlopen in Sinaai. In de spurt van de seniores versloeg de Waalse meisje Véronique Collard (polo) de start. Zij studeerde af als Duitse Brigitte Kraus. Zij was kinesiste en zal een doktoraat vice-wereldkampioen in 1983, proberen te halen aan de VUB drie maal Europees kampioen waar ze ook nog beter neder- op de 3000 m en kampioen van lands zal leren. Aan de aan- het boekje niet ingekeken of komstlijn was Véronique Col- slecht begrepen want na de lard niet zo bekend maar ken- eerste ronde dacht ze dat het al ners wisten toch te vertellen voorbij was en stapte af! Met dat zij bij de kadetten en de de nodige verontschuldigingen scholieren steeds tweede ein- gaf ze de helft van haar start- digde achter... Betty Van- premie aan de organisatoren steenbroeck. De laatste jaren terug. Spijtig uiteraard dat gaf ze de voorkeur aan haar zoiets moest gebeuren. Haar landgenote Vera Michallek studies maar is zinnens zich nu meer op de atletiek toe te leggen waarbij de Universiade in Zagreb haar grote doel wordt. Buitenlandse deelneemsters Bij de buitenlandse deelneem sters vermelden we Danielle Veldlopen in Sinaai. Bij de pupillen (1976) werd Els Callaert uit Zele eerste (polo) deed het heel wat beter. Zij werd derde. Niet te verwonde ren want deze atlete was reeds 13 maal Duits kampioene en was ook finalist te Stuttgart op het E.K. op de 3.000 m. Ten slotte was er de Franse, Anette Sergent, kampioenen veldlo pen van haar land in 1985 en 1986. In dzzelfde specialiteit werd zij eerder dit jaar derde op het wereldkampioenschap en op de 3000 m was zij Franse kampioenen in '83, '84 en '85. Ook nam zij deel aan de finale in dit loopnummer op het E.K, Van in het begin van de wed strijd te Sinaai kon men haar in de voorste gelederen zien lo pen en had geen enkele moeite om het tempo te volgen. In de spurt toonde zij zich de sterk ste. Vermelden we tenslotte nog dat ook wedstrijden gelopen werden voor pupillen, minie men, kadetten, scholieren en veteranen waarvan hieronder de belangrijkste resultaten vol gen. Een aantal loopsters uit onze regionen deden het zeer goed. (polo) Uitslagen Pupillen 1977: 1Aerts Katrien (TUAC) 2. Van Boven Birgit (Leb- beke) 3. Neefs Tamara (Hulst) 1976: komen meisjes en jongens van de vier hoogste jaren, maar ook sportieve leerkrachten lo pen graag mee tussen de leer lingen. Voor de tiende uitgave op Meisjes (9 aangekomen) woensdag 12 november ston- Brigitte Heyvaer, 4e j. 59:51 den 220 zenuwachtige deelne- 2. Gesquiere Anncmic, 3e mers te trappelen aan de start, j- 1.03.4 Het weer was zomers, het par- 3- Geerinck Srah, 4e j. 1.05.1 cours langs de Dender- en 4. Saerens Muriel. 4 j. 1.05.5 Scheldedijken was droog, de lucht was ijl en zacht: ideale omstandigheden voor het af standslopen. Om 12.30 uur stuurde studie- prefekte mevrouw Van Onsem de wriemelende bende de weg op. In groep ging het langs de Begijnhoflaan, het sas over en dan op de Tragel naast de Dender in een lange sliert met vooraan in krachtige tred de kompetitielopers, joggingfana- ten, specialisten van de lange afstand, meisjes en jongens die kampen voor zichzelf, tegen zichzelf, voor wie elke wed strijd opnieuw een uitdaging betekent, die zich maar geluk- Franqaise Annette Sergent het kig voelen als ze echt moe zijn, als ze mogen lopen op de grens 3. Van Goethem Sally (Hamme) Kadetten: 1973: 1Luyten Nancy (Looi) 2. Reynaert Sara (Waasland) 3. De Kesel Cindy (Meetjes land) 1972: 1. Flamant Carine (FCHA) 2. De Wilde Mieke (Meetjes land) 3. De Wilde Ann (Meetjes land) Scholieren: 1971: 1. Dubois Judith (RFCL) 2. De Love Petra (Meetjes land) 3. Collignon Vera (Fleurus) 1970: 1Lizzy Innes (Meetjesland) 2. Mulle Silvie (HOP) 3. Bothuyne Helen (HVMO) Juniores: 1Renders Marleen (Looi) 2. Peiren Els (FOR) 3. Smolders Ilse (MACH) Veteranen: 1. Van Bost Andrea (ACZO) 2. Cools Rose-Marie (SVAA) 3. De Rijck Ingrid (AVOL) Seniores (Cross-Cup) 1. Anette Sergent (Fr.) 9.39, 50 p., 2. Véronique Collard (ESC) 9.40, 42 p., 3. Vera Michalbck (W.D.) 38 p., 4. Ingrid Delagrange (HCO) 37 p., 5. Lieve Siegers (ARAC) 36 p 6. Danielle Kaber (Lux 7. Tania Merchiers (Ajax), 8. Corrine Debaets (ACG), 9. Roisin Smyth (Ier.), 10. Marijke De Wilde (ACW), 11. Francine Peeters (RSCL), 12. Siska Maton (AVMO), 13. Martine Senne- sael (KAAG), 14. Greta Le- maire (ACP), 15. Andrea La- plassc (AVT), 16. Edith Van Beers (ARAC), 17. Ghislalne Van Praet (Lebb), 18. Greet De Wolf (SGOLA), 19. Rita Thijs (MACD), 20. Linda Berghman (Lebb.) Marathon. De getrainde koplopers hebben het bereikt vh) ademhaling die versnelt, de mond die droog wordt, de dorst... Wat verderop volgen de krachtlopers, deelnemers die op geen inspanning zien, maar minder vertrouwd zijn met de afstand. Zij willen zich zelf testen; lopen hun wed strijd in de wedstrijd en zoe ken het duel met de tijd. Mis schien zien zij het meest af: hun tred is zwaarder, wat krampachtig, de ademhaling onrustig, de bewegingen hoe kiger. Zij kalmpen zich vast aan de weg, willen niet lossen, tonen karakter en doorzetting maar hun ogen verraden dat de strijd ongelijk is. Waarschijn lijk hebben zij de meeste ver diensten. Nog meer naar achter komen de rekreatieve joggers. Bij hen is er tijd en plaats voor een lach, de trekken zijn meer ont spannen, de ogen blinken van de pret. Zij hebben oog voor de natuur, het landschap, de zon. Ze genieten van het gezel schap, het weer, het gebeuren. Ook zij hebben hun verdien- Marathon. Een tweede reeks deelnemers passeert de Sasbrug op weg naar een n lange tocht langs de Dendermondse rivierboorden vh) Marathon. Mevrouw Van Onsem, studieprefekte van het Kon. Atheneum, geeft de start van de marathon (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 32