De Voorpost BEECKMAN 053/70.02.93 J0-SP0RT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 Temse De Voorpost - 21.11.1986 - 9 Dendermonde. Janssens kwam voor het Uw streek Uw nieuws wekelijks in het weekblad TE KOOP: Vleugelpiano "Yama ha". als nieuw. Garantie. Tel.: 053/ 77.20.23. De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST 'DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool., op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde j Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. KWB Sint-Pauwels volleybal KWB Sint-Pauwels en Kemzeke roepen op voor een wekelijkse volleybaltraining in rekreatieverband. ledereen is welkom op maandag van 20 tot 21u30 in de turnzaal van de jongensschool. Deelname in de onkosten 30 frank voor huur zaal en verzeke ring. ACV-De Klinge over werkloosheidsregeling Het nieuwe werkloosheidsreglement zette kwaad bloed bij vele mensen. ACV-Klinge wil al deze problemen even op een rijtje zetten en nodigt hierbij iedereen uit op een informatievergade ring op vrijdag 28 november te 19u30 in de bovenzaal van het parochiehuis. C.S.C.-Sint-Pauwels: Jaarfeest C.S.C.-Sint-Pauwels komt op 28 november samen vanaf 19u30 in café De Vlasbloem voor een gezellig samenzijn met koud buffet en dans. Hout en bouw - ledenvergadering Houtbewerkers en bouwvakkers van de Sint-Gillisse ACV- afdeling worden verwacht op donderdag 27 november te 19u30 in de Katholieke Kring. Propagandist Honoré Hermans en sekretaris Dirk Verdonck spreken over o.m. de sociale zeker- heidskaart, gewaarborgd weekloon, brugpensioen en nieuwe werkloosheidsreglementering. KAV Sint-Pauwels over gezondheidsdiensten Op maandag 24 november informeert KAV Sint-Pauwels zijn leden te 19u30 over gezondheidszorg. Op het programma: hoe dienstig zijn de gezondheidsdiensten? - Solival en zijn diensten. Koffie en versnapering zijn natuurlijk verkrijgbaar. Dit alles tegen de prijs van 50 frank. Sint»tiiklaas Wielewaal naar Nederland Zondag 23 november trekt de natuurvereniging Wielewaal erop uit naar Nederland, o.l.v. Gilbert Van der Krieken. Men verza melt om 7 u aan het Sint-Niklase stadhuis. Men trekt naar het Land van Saeftinghe, Schouwen-Duiveland, enz. Jan De Wilde in Belsele Vrijdag 21 november organiseert de Belseelse Amedee Ver- bruggenkring een kleinkunstavond met Jan De Wilde, vanaf 20 u. in de parochiezaal Sint-Andreas in Belsele. Italiaanse avond Jeugdclub Oase nodigt uit tot een Italiaanse avond op vrijdag 21 november in Oase, Moleken 50 in Sint-Niklaas. Daarop ver wacht men alle skiërs en sympathizanten, d.w.z. zij die al dan niet meegaan op skivakantie naar noord-ltalië eind dit jaar. Info bij Nicole Vanderstylen, tel. 777.04.50. The Voners in Karree In jeugdklub Karree aan het Moleken 2 komt vrijdag 21 november om 21u30 de nog jonge Antwerpse groep The Voners optreden. Onthou dat zaterdag 29 november 's avonds in Karree een briefschrijfaktie t.v.v. Amnesty International plaats vindt. Dia's over Rajasthan Vrijdagavond 21 november kan je bij Vakantiegenot in het Sint- Niklaas Gildenhuis (zaal Renova) kennismaken met Rajasthan in zuidoostelijk India. Jan en Rita Thienpont zijn de gidsen op deze dia-avond. Volksmuziek Zaterdag 22 november in de Nieuwstraat bij de Miet (de Oude Stad Nantes) opnieuw Speelmanstreffen. Volksmuziek, draaior gel, muziek uit de oude doos dus. En gratis toegang natuurlijk. Vanaf 20 u. Postzegels ruilen Zondag 23 november in de stadszalen, 9 tot 17 u., zevende nationale ruildag van postzegelvereniging Phila Waes. Ook prent- en briefkaarten kunnen omgewisseld worden. Amnesty International Het vierde feestmaal van Amnesty International Waasland vindt zaterdag 22 november plaats in het koninklijk atheneum, Parkiaan. Van 12 tot 14 u. en van 18 tot 20 u. kan je terecht. Muntentapijt Zaterdag 22 november wordt op de Grote Markt een muntenta pijt gelegd ten voordele van Artsen Zonder Grenzen en 11.11.11. De organisatie van dit initiatief is in handen van de stedelijke jeugdraad. Een deel van de Grote Markt, nabij de Kollegestraat, wordt gereserveerd. Wase Steinbockvrienden In het Dobocentrum organizeren de Wase Steinbockvrienden zaterdag 22 november om 20 u. een dia-avond. Die staat in het teken van het voorbije wandeljaar. Wilfried Pincé is de gids. Bingo Culturele Centrale Boontje (ABW), organizeert zaterdag 22 november in het Textielhuis, Mercatorstraat 87, een bingo avond. Info via tel. 776.95.84. KA V-Don Bosco De algemene vergadering van KAV-Don Bosco vindt maandag 24 november om 19 u. plaats. Eerst is er een eucharistieviering en daarna komt mevrouw Beirnaert een spreekbeurt houden. Sint-Ceciliafeest in Belsele Fanfare Sint-Cecilia Belsele viert feest. Zaterdag 22 november om 14u30 bijeenkomst in de school aan de Koutermolenstraat en daarna herbergbezoek. Zondag 23 november om 11 u. eucharistieviering, om 12 u. muzikale wandeling en herbergbe zoek, om 13 u. feestmaal in het Hof van Belsele, 16u30 bezoek aan het rusthuis in de Kerkstraat. Zondagavond is er nog een gezellig SEimenzijn in het Hof van Belsele, opgeluisterd door het orkest Starline. Oude zichtkaarten In het radenhuis (Cipierage) aan de Grote Markt opent vrijdag 21 november om 20 u. een tentoonstelling met oude zichtkaar ten, oude fabrieksfoto's, akwarellen, enz. Culturele Centrale Boontje organiseert. M.m.v. Marcel Vandermeulen, André Van- denbosch, Walter Van Goethem, Bernard Laureys en Lucien Bats. U kunt ook zaterdag 22 en zondag 23 november gaan kijken. Telkens om 15 u. worden films over Sint-Niklaas vertoond. Omgaan met bejaarden In rusthuis Ter Wilgen aan de Hospitaalstraat 10, loopt een bijscholingscyclus «Omgaan met bejaarden». Vrijdag 21 no vember om 13u30 spreekt K. Schouten over «Omgaan met konflikten». Sprookjes Donderdag 27 november om 10 en 14 u. worden sprookjes vertelt voor zeven- tot twaalfjarigen in de stadsbibliotheek aan het Heymanplein in Sint-Niklaas. Marie-Thérèse Borms (Ama ryllis) vertelt. Nederlandse letterkunde Donderdag 27 november om 20 u. spreekt prof. dr. Marcei Janssens over «De Nederlandse literatuur na 1945» in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek aan het Heymanplein. Toneel bij Geneslus Toneelvereniging Sint-Genesius vertolkt op 22, 23 en 24 november om 20u15 in de schouwburg «Wiens leven is het eigenlijk»? In regie van Rik Witvrouwen. Een pijnlijk thema wordt op humoristische wijze behandeld. Vragen aan vrouwen Dinsdag 25 november in de stadsbibliotheek, Heymanplein, panelgesprek tussen staatssekretaris Miet Smet en vertegen woordigsters uit alle geledingen van de kristendemokratie. De werkgroep Vrouw en Maatschappij heet u welkom vanaf 20 u. Gratis toegang. «Silverado» In de Select Woensdag 26 november wordt in zaal Select aan de Parklaan om 20u15 de film «Silverado» van Lawrence Kasdam (USA, 1985) geprojekteerd. De prent kadert in de serie forumfilms van CSC, KFL, VKOAS en CJP. De film handelt over cowboy's- desperado's zo'n honderd jaar geleden. In Nieuw Mexiko wou men een nieuw leven beginnen. Extra postzegel-uitgifte Nicofila organizeert op zaterdag 22 en zondag 23 november in het Gildenhuis een filatelistische tentoonstelling. Er wordt een speciale postzegel i.v.m. kerstmis en nieuwjaar te koop aange boden. Fietsen laten graveren Al ruim tienduizend fietsen werden in Sint-Niklaas gegraveerd. U kunt voor het graveren van uw fiets nog terecht op 21 november in het zwembad aan de Parklaan, van 24 tot 28 november moet u zich wenden tot de sporthal in de Magnolia laan (bijgebouwen). Telkens van 8u30 tot 11u45 en van 13u15 tot 16u30. De fietsgravering is gratis. Kippeslag in Sinaai Culturele Centrale De Bezige Bij organiseert op zaterdag 22 november aanstaande een reuzekippeslag te Sinaai, waarvan de opbrengst integraal naar De Morgen gaat. De kippen zullen aan de deur verkocht worden voor 120 fr. per stuk door de bestuursleden. Ook op zaterdagnamiddag tijdens de boeren- markt, aan een stand in de poort van het gemeentehuis, kunnen kippen gekocht worden. Stekene In het parochiehuis op Kemzekedorp 32 vindt op initiatief van Wielewaal vrijdag 21 november om 20 u een natuurkwis plaats. Jeugdfilm De Jefiklub van de BGJG brengt op 26 november in de feestzaal van de Broedersschool, Akkerstraat, om 14u30 een vertoning van de prent «Billie August» (Denemarken, 1984). De film wordt in Nederlandse versie aangeboden. Unicef wenskaartenverkoop Naar jaarlijkse gewoonte organiseert het Unicef-komité van Temse een wenskaartenverkoop. Dit jaar zal de wenskaarten verkoop doorgaan op zaterdag 22 november in de hal van het gemeentehuis van Temse. De openingsuren zijn van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. Ook in de loop van december 1986 kan men de Unicef-wens- kaarten nog verkrijgen in het gemeentehuis van Temse (gelijk vloers, de heer Servotte) en bij diverse bankinstellingen van groot-Temse. Waasmunster Sinterklaasfeest De kulturele raad organizeert zondag 23 november in zaal Hoogendonck een Sinterklaasfeest. Expo Filip Francis Vrijdag 21 november wordt in de GA, Kerkstraat 21, de tentoonstelling met werk van Filip Francis geopend. Oogarts René Trau houdt een uiteenzetting over «een aantal fysiologi sche aspekten betreffende het centraal en periferisch zicht». Davidsfonds-spektakel Zaterdagavond 29 november (20 u.) brengt Davidsfonds Waas munster, dat zestig jaar bestaat, een totaalspektakel in zaal Hoogendonck. «In de schaduw van de zon» heet het. Mosselfeest rijksbasisschool In de rijksbasisschool aan de Kouterstraat is het op 22 en 23 november feest. Je kan mosselen of frieten verorberen. Kwoni iand eze W.C - gre ion van het ballet «Moves» door het Koninklijk Ballet van inderen op zaterdag 22 november om 20 u. Vertrek te ize om 18.55 u. (te Lebbeke om 18.45 u.). .W.C.L. tombola gratis-tombola trekking met de steunkaarten ten voordele an de wielerwedstrijden B.W.C.L. heeft plaats op zondag 23 Kjvember om 20 u. in de afspanning «De Stoofpot», Nieuw- traat 80 te Wieze. Eerste prijs, een fiets; 2de een radio en anisAerde prijs een strijkijzer. )rdrai iboonC.M. Ziekenzorg Sym i samenwerking met het Wit-Gele Kruis, de uitleendienst C.M., an jn de dienst voor Maatschappelijk Werk, richt de Ziekenzorg ;.M. een tweede vormingsavond in op dinsdag 25 november 5. ba^an 19.30 tot 22 u. in de parochieschool aan de Kloosterstraat, id is (akmensen zullen er handelen over «De slaap is als een trein». Zowel sympathisanten als leden zijn welkom. vent HesjOp leven en dood )eze op het eerste gezicht strijdlustige titel is enkel de naam ran het toneelspel dat de Koninklijke Rederijkerskamer «H. lalvator» in het Gildenhuis zal opvoeren. In dit stuk, dat Bregisseerd wordt door Jo Van den Brulle, treden op: Hendrik tynendaele, Jo De Meyst, Christel Heynderickx, Patrick Ael- kstra irecht, Godelieve De Wit, Marcel Lissens, Julienne Van Hove, r is e jozef Vermoesen, William Guns, Paula De Ridder, Jo Van den oegapnjlle, Roger Cami, Martine Moens en Maria Vermeir. Men kan iu reeds de kaarten gratis in het Gildenhuis laten nummeren, leservatie vervalt evenwel op de aanvangstijd, let toneel wordt gespeeld: op de zaterdagen 29 november, 6 n 13 december, telkens om 20 u., op de vrijdagen 5 en 12 lecember eveneens om 20 u., en op zondag 30 november om 9 u. Zeg het met bloemen )e bloemisten van Wieze die zo vaak instaan voor het opfleuren ran de plaatselijke plechtigheden, organiseren voor de 33ste Inemmaal, hun jaarlijks groot bloemenbal in de feestzaal van het -Piel IViezehof, op zaterdag 6 december vanaf 21 u. Dit bloemenfe- jving stijn wordt verzorgd door het orkest P.D.S. Combo en de 4.83, segangskaarten geven recht op deelname aan een gratis nmbola. JVL. KDrZKj/" Lokeren anng ^Wandeling Sport plus t ze* londag 23 november organizeert Sport Plus Bospark een itger andeüng naar Daknam. De tocht start om 14 u. lij de stedelijke feestkommissie iinterklaasfeest voor de kinderen op zaterdag 22 november n 986 )rKj )m 2u.30: Sint-Nikolaas en Zwarte Piet doen met de trein hun Tlijde intrede en worden verwelkomd door alle kinderen aan het ition te Lokeren. 3 uur: korte optocht in de stad, langs de Stationsstraat, irkt, Kerkplein, Cultureel centrum. 0 3u15 in het kultureel centrum: animatie-namiddag met ^Medewerking van Eddy Herman, orgelist en Danny Marcel, u%ikspreker, m 4u30 Sinterklaas en Zwarte Piet ontvangen alle kinderen net een lekker snoepje in de feestzaal van het kultureel entrum. )it Sinterklaasfeest wordt alle kinderen aangeboden door de tedelijke Feestkommissie. énd van Grote en Jonge Gezinnen zondag 30 november 1986 houdt de bond van grote en van ie gezinnen zijn jaarlijks Sinterklaasfeest. Het heeft dit jaar its in de feestzaal van het Sint-Lodewijkscollege. Dit jaar is omkaderingsprogramma wel heel bijzonder. Het kunsten- ierstheater Jan Rauh zal optreden vanaf 14u30. Het kun- imakerstheater brengt uiteenlopende nummers zoals goo- i, een duivennummer, clownerie, acrobatiek, levende jn, etc... Tijdens de zomer treedt dit theater op rond een 1 «oonwagen, gebouwd volgens de oude zigeunertradities, /oor de toegang van dit feest vraagt de BGJG 50 fr. per kind, of 150 fr. per gezin. Wegnemen en transplantatie van organen De wet van 13 juni 1986 voorziet een nieuwe regeling betreffen- w Ie het wegnemen en transplanteren van organen. Zodra de wet ierm n werking zal treden, mogen organen en weefsels bestemd voor transplantatie weggenomen worden bij iedere persoon die Broe zijn woonplaats in België heeft. Wel is het mogelijk om verzet aan te tekenen tegen een dergelijke wegneming van organen en weefsels. Dat verzet kan op ieder ogenblik herroepen worden. Men kan zich tevens jelei uitdrukkelijk donor stellen. In dit geval kunnen familieleden zich "niet verzetten tegen het wegnemen van organen. Indien men één van deze verklaringen wenst af te leggen kan men nu reeds terecht op bureau 5 op het stadhuis, iedere 3enJwerkdag van 8 tot 12 uur. en van 13u.3Ó tot 17U.30. ij AltTot h'Qr 00n persnota van de ambtenaar van de burgerlijke wa stand, Georgette Van Woude, dd 12 november 1986. - n J.V.L. St.-Gillis-Waas Kerstsfeer In de gemeente Een kerstboom voor de deur, lichtjes erin en de wintersfeer is kompleet. Het bebloemingskomité helpt hierbij. Geïnteresseer den kunnen terecht bij: Hugo Plaetinck, Roskamstraat 9, en Diane Van Der Stichelen, Lijkvelde Sint-Pauwels. Kostprijs voor deze service is 100 frank. De boompjes worden geplaatst op 6 en 13 december a.s. iat Sint-Gillis-Waas. Maria De Roos, Lydia Van Raem- donck, Myriam Hulstaert en de jongste telg, Natasja, normen een viergeslacht Iv Lokeren. Naar aanleiding van 11.11.11.-aktie werd in het kultureel centrum een derde wereldkwis georganizeerd (polo) - -M.wuvrw 'V/VF F x/uviuoj l/fiuo IJ u 1*11 c c r1 c i 11/lg V KC/ Ut middeleeuwen aanvullen. Hij had het dit keer over de figuur van Dante Alighieri. Volgende dinsdag bespreekt hij Thomas More (foto Piet Hermans) Belsele. Karnavalgroep De Kabaskes zette m.m.v. de Oostvlaamse karnavalfederatie de verkiezing van een Oostvlaamse prins op het getouw. Het werd de Lokerse prins Freddy die de titel behaalde (dw) Sinaai. Aan de Luitentuitstraat 12 wonen Marcel Raes en Elisa Smet. Ze huwden in Sinaai precies zestig jaar geleden. Een diamanten huwelijksjubileum dus nu, dat in zaal Dorpspaleis te Sinaai werd gevierd. Het echtpaar kreeg de burgemeester en schepen Van Daele op bezoek. Marcel en Elisa hebben zeven kinderen, 21 kleinkinderen en 12 achterkleinkinderen (Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 9