D J Moerzeke Lebbeke Wieze 10-28.11.1986 -De Voorpost Dendermonde. Snuffel organizeerde zijn Breughelfeesten en mocht veel belangstellenden Lebbeke. In café 't Smisken had een bakschieting plaats. Hans Van Damme werd verwelkomen (foto Piet Hermanswinnaar voor Frans De Valck, Marc Van Cauwenbergh, Theo Van Ransbeeck en Jack Van Damme (G. Breckx) ten voor bus, tram en spoor kunnen terecht op zaterdi november van 9 tot 12 en van 13 tot 18 u. in het sekretar Paul Soetens staat klaar om u de reduktiekaart tegen aan te bieden. Na deze datum zal 220 frank verschuldigd i En nog even aan herinneren dat een gezin dat aanspraak ma minstens drie minderjarige ongehuwde kinderen samen in lev of in leven gehad moet hebben. Tevens dient erop gewezen d geboren in 1965 en vroeger geen aanspraak meer kunn maken op deze kaart. Voor kinderen geboren in '66, '67 of 'f ook een bewijs van kinderbijslag vereist. Muzlekakademie Sint-Gillis Naar jaarijkse traditie kan men de werking van de plaatselljl muziekafdeling op de voet volgen tijdens de jaarlijkse leert genvoordracht. Zondag 7 december a.s. in de zaal van sporthal, J. Cardijnlaan 1. Aanvang te 10u30. Klinge-Dorparaad vergadert De Klingse dorpraad vergadert volgende maand op donderdi 4 december a.s. in de raadszaal van het voormalig gemeer tehuis. Jong - KVLV Slnt-Pauwels: Slnt-Niklaasfeest Op woensdag 3 december komt Sint-Niklaas de kinderen kleinkinderen van KVLV-leden van Sint-Pauwels bezoeken Het Centrum, Klapdorp te Sint-Pauwels. Aanvang Is voorzie rond 14u30 en animatie is er gegarandeerd. Dendermonde 20.00 u.: Geiprekiovond: «Gezin: geloof erin!» met mevr. Roza Von der Linden, Ingericht door C.M.B.V.-St.-Glllis, In het Paro chiehuis, Otterstraat 128 te Sint-Gillis. 20.00 u.: Kontakt- en ontmoetingsavond: alle alleenstoonden van Dendermonde en omliggende worden uitgenodigd gratis en vrijblijvend von deelname, ingericht door R.A.V.A.L., in de Ommegonck, Grote Markt te Dendermonde. VRIJDAG 5 DECEMBER 10.00 u.: Sinterklaasfeest: aangeboden aan de schoolkinderen door het Oudercomité v/d Gem. Jongensschool Grembergen, Rootjensweg zn. 14.00 u.: Sinterklaasfeest en opvoering van: «Och, die zwarte Piet», door het Marionettentheater Kolleke-Step te Grembergen, voor de Vrije Meisjesschool Grembergen, In het Kalleke-Step theater. 20.00 u.: Toneelvoorstelling: «Bemoeial», komische thriller In 3 bedrijven van J. Popplewell, door de Toneelkring Verbroedering, in Zaal Uilenspiegel, te Grembergen. 20.00 u.: Daniil Buyle: met een voorstelling van zijn boek «De lakeien van de Wetstraat», ingericht door 't Pilaartje vzw, In de Bond Moyson, Noordlaan 21, Dendermonde. Inkom gratis. 20.00 u.: Toneelvoorstelling: «De mirakelmokers», kluchtig volkstoneel van Vlaamse bodem, door toneelkring «Wapper», In de parochiezaal Boonwijt. Ook op zaterdag 6 december te 20 uur. 19.30 u.: Voodrocht: Poëzie In literatuur in Nicaragua door dhr. Vermeir. Deze avond is tevens de opening van de boeken-, platen- en artlsanale beurs, Ingericht door Oxfam Wereldwinkel, in de Bogaertstraat 17 te Dendermonde. Toneel De zeer gekende groep «De Bolhoeden» geeft ook dit jaar weer een toneelopvoering. Nu wordt het het prachtig toneelspel «De Derde Vergissing». De opvoeringen hebben plaats In de zaal «De Vier Gekroonden» Koningsplein te Moerzeke en dit op zaterdag 6 december om 20 uur, zondag 7 december om 19 uur en zaterdag 13 december om 20 uur. De deuren gaan open op zondag telkens om 18.30 uur en zaterdag om 19.30 uur. De inkomprtjs is 70 F. Duivenkamploenendag De duivenmaatschapplj «De Eendracht» gevestigd in café «Schelderoute» bij Monique De Bock, Dorp 3 te Moerzeke geeft op zondag 30 november e.k. haar grote kampioenendag en tentoonstelling. De kampioenenduiven zitten tentoon van 13 tot 17 uur. Daarna is er een huldiging der kampioenen 1986 en verkoop van bons. Er is tevens een prachtige tombola met meerdere prijzen. Pronoatlekaracluba Eerlijk duurt het langst, bij Raymond Drleghe. Danny De Clercq en Luc Vermeer waren de winnaars met 8 punten. Herman Wlllaert heeft de leiding met 67 punten en wordt gevolgt door Ronny De Cauwer met 64 punten. «Onder den Toren» bij Jullen Verhofstadt. Vijf leden haalden de overwinning, ieder met 9 punten: Marianne Van Riet, Marleen De Rop, Bazlel Smekens, André Hermans en Clemen tine Phlllppaert. Het klassement: 1Astrid De Cock en Jullen De Kuyper 88 punten, 3. Wim Verhelst en Diane Van Buyten 87 punten. Aan de staart bengelt nog steeds Clementine Mijs met 39 punten. Hamme Sterrenkunde Wie graag iets meer wil weten over amateur-sterrenkunde is ongetwijfeld aan een goed adres bij de volgende personen: Robert De Wilde, tel. 47.65.07, Chris De Pauw, 47.11.98, Angelo Van Daele 47.83.13 of Dirk Van Den Branden 47.88.09. Men kan ook daar een afspraak maken voor een waarnemings avond. Voor alles wat sterrenkunde betreft komt u daar terecht. Sinterklaas Sinterklaas en Zwarte Piet zijn ter beschikking voor een bezoek aan uw lieve kinderen. Afspraak op het kontaktadres: Albert Roels, Landbouwstraat 120, tel. 47.15.41. We danken Sinter klaas en Zwarte Piet omdat hun aktie elk Jaar ten goede komt aan de parochiale bejaardenwerking van de H. Familleparochie. Doe nu al uw aanvraag. Kaartersclub De pas gestichte kaartersclub «Vllerkouter» hield deze week haar teerfeest. Daarop werden de verschillende kampioenen gelauwerd, Kampioen werd hier Willy Colman voor Freddy Van Raemdonck, Remy Raemdonck, Rode Lantaarndrager werd Petrus Peelman. Vereremerklng Bij besluit heeft het zijne Majesteit de koning behaagd de standaarddrager van de verbroedering van de rijdende artillerie (ACH) Kamiel Quintelier, tevens lid van de Verbroedering Nationale Koningsgezinde Beweging (NKB) Hamme te benoe men tot ridder in de orde van Leopold II voor de diensten bewezen aan de verbroedering VOV-UFAC. Tritsing-uitslagen Uitslag van de tritsing georganiseerd door de Wielertoeris tenclub For Ever. Hoog: 1Verhelst Eddy, 2, Ruys Vera, 3. en 4. Café For Ever, 5. Van Handenhove Leo, 6. Van Den Broeck Frangois. Laag: 12. De Porte Malvlna, 3.4. De Kimpe Dlane, 5. Drees Iren, 6. Café For Ever, Meeste worpen: Karnavalgroep. Uitslag van de tritsing «Nering door Sport» wielerclub. Hoog: 1. De Graef Alois, 2. De Smet Jenny, 3. Café «De Trouwe Hond», 4. Patrick en Gino Heirwegh, 5. Van Der Stockt Annie, 6. Patrick on Gino Heirwegh, 7. Van De Stock Etlenne, 8. Van Der Stockt Etienne, 9. De Graef Alois, 10. Café «De Trouwe Hond», 11De Smet Jenny, 12. Vander Stockt An. Laag: 1. De Trouwe Hond, 2, Cornells Cesar, 3. De Trouwe Hond, Veldstraat, 4. Bogaert Frans, 5. Van Geyte Maurice, 6. De Trouwe Hond, 7. Cornells Cesar, 8. Bogaert Frans. Meeste worpen: Van Hecke Robert. Gratis worp: D'Hondt André. Le Lis Hamme onderschelden Deze week ontving de Hamse firma Le Lis het getuigschrift AQAP ui de handen van luitenant-kolonel Mathon, sekretaris van een dienst kwaliteitszorg van de Belgische Krijgsmacht. AQAP staat voor Allied Quality Assurance Publications en is een Nato procedure norm van kwaliteitsbeheersing. Het brevet dat werd uitgereikt is dat van de hoogste klasse. Het zou de eerste maal zijn dat zulk getuigschrift aan een Belgische textielbedrijf werd overhandigd. Le Us heeft dit verkregen om hun goede zorg aan het materiaal dat ze leveren aan de Nato-dlensten. Le Lis is een Hamse firma gelokaliseerd In 't Baantje en stelt een 400 mensen aan het werk. Eigenlijk is ze een deel van de Verto-afdeling die haar hoofdzetel heeft IffRotterdam-Neder- land. Ze heeft in Hamme een staalkabelsbedrijf, maar-zoekt het de laatste tijd vooral in syntetlsche vezels, meestal bestemd voor verpakkingsmaterialen voor maritieme en industriële toepas sing. Wijziging van beroep Het gemeentebestuur deelt mede: evenals voor iedere verande ring van woonstwijziging van burgerlijke staat, Is welke inwoner die een beroepsaktlviteit aanvangt of die van beroep verandert verplicht hiervan aangifte te doen op het gemeentehuis (bureel 16) dienst Burgerlijke Stand en Bevolking. Deze verplichting van aangifte blijft bestaan, niettegenstaande op de nieuwe identi teitskaarten naar Europees model het beroep niet meer wordt vermeld Bovendien is de»jutste opgave van de uitgeoefende beroepsaktiviteiten van het grootste belang wat betreft de sociale rechten van de persoon en zijn gezin. Tritsing uitslag Uitslag van de tritsing ingericht door kaatsclub De Keersmacker: Hoog: Windey Cliff, 2. De Bruyne Jozef, 3. Van Lljssebetten Clark, 4 De Waele Serafien, 5. Windey Frank, 6. Mariën Arthuur. Laag: 1. De Keersmacker Roger, 2. Gino en Patrick Heirwegh, 4. en 5. Sportkring Hamme, 8. Mariën Arthuur. Meeste worpen: Nopir. De prijzen kunnen worden afgehaald in het lokaal café «Blijf Jong» Sportpleinstraat 52. CSC Denderbelle belotkamploenachap Naar jaarlijkse gewoonte organiseert de CSC-afdelIng Dender belle ook deze winter haar «Belotkamploenachap». Net als de vorige jaren loopt dit kampioenschap over vier wedstrijden en één inhaalwedstrijd. De prljzenpot voor elke wedstrijd bestaat uit 1.000 vooruit geschonken door CSC-vormlngswerk en 40 F inleg per deelnemer, De wedstrijden hebben plaats elke derde vrijdag van de maanden november tot en met maart, telkens te 20 u., In het Volkshuls, Dorp 33 te Denderbelle. De eerste wedstrijd kende reeds zijn verloop en gaf volgende uitslag: 1. Hendrik Pots 4482 2. Gu8taaf Van den Bossche 4339 3. Louis Van den Abbeele 4324 4. Norma De Smet 4293 5. WlmDeLuyck 4237 6. Leon MatthIJs 4207 7. Frangois Roelandt 4201 8. JefRavIjts 4054 De volgende kaarting krijgt zijn verloop op 19 december a.s., te 20 u., in het Bellese Volkshuls. Beloften Bierboom In Gasthof Bierboom schoven de belotters opnieuw de benen onder de tafels voor de maandelijkse belotavond. Die volgende uitslag gaf: 1Frans Van der Meersche 4379 2. AlfonsBuslot 4277 3. Leon Van den Abbeele 4151 4. Maurice Coppens 4113 5. MarcHofmans 4101 6. Herman De Cock 4008 7. Magda De Smedt 3906 8. Laurent Huyck 3878 9. José Vermeulen 3820 10. Philippe De Vis 3814 Diamontage Op vrijdag 5 december organiseert kunstkring «Als Ich Can» In zaal Prado, Kerkstraat 38 te Lebbneke, een diamontage over «Het Oude Egypte In de bloeiperiode». Toelichting bij deze montage wordt geleverd door J.P. De Bruyn, doctor In de kunstgeschiedenis en de oudheidkunde. Klezan voor Kunat Op zaterdag 29 en zondag 30 november loopt In het «Volks huls» langs de Dendermondsesteenweg te Lebbeke, de ten toonstelling «Kiezen voor Kunst» een Initiatief van CSC-vor mlngswerk Groot-Lebbeke. Tijdens deze ekspositie is werk te bezichtigen van Luc en Mamlx Davidt, Howard Bond, Jan Dierickx, Jean Heymans, Frankle De Raes, Herman Heyvaert, Geert De Geyter, André Callebaut, Theo Van Ransbeeck en Willy De Lathouwer. Deze tentoonstelling Is geopend, op zaterdag van 9 tot 21 u. en op zondag, van 11 tot 19 u. Op leven en dood Deze krasse titel is de naam van het toneelspel (Brian Clarck) dat op zaterdag 29 november om 20 u. voor de eerste keer In het Gildenhuis opgevoerd wordt. De 14 spelers heten (alfabe tisch): Aelbrecht Patrick, Cami Roger, De Meyst Jo, De Ridder Paula, De Wit Godelieve, Guns William, Hendrickx Christel, Lissens Marcel, Moens Martine, Van Den Brulle (Regisseur), Van Hove Julienne, Van Wynendaele Hendrik, Vermeir Maria en Vermoesen Jozef. De volgende opvoeringen hebben plaats op zondag 30 novem ber om 19 u. en verder op de vrijdagen 5 en 12 december en op de zaterdagen 6 en 13 december, telkens om 20 u. Prljakaartlng De Kristelijke Bond van Gepensioneerden organiseert een winter-kaartwed8trijd in het Gildenhuis. De eerste kaarten worden getrokken op donderdag 27 november om 14 u. Nadien wordt er om de 14 dagen, steeds op het zelfde aanvangsuur verder gespeeld. Bakachletlng Op zaterdag 29 november vanaf 19 u. heeft in de afspanning «De Stoofpot» Nieuwstraat 80, een bakschieting plaats naar panklare kippen. Dit initiatief gaat door ten voordele van de Wlskesvrienden. Bloemenfeest Het 338te bloemenbal van de Wiezer fleuristen vindt plaats op zaterdag 6 december in het Wiezehof. Het orkest P.D.S.- Combo speelt ten dans van 21u30 af. Deuren om 21 u. Er is een gratis tombola op de toegangskaarten. Atelier De werkploeg van de parochieschool Wieze houdt op zaterdag 6 en zondag 7 december, telkens vanaf 14 u. In haar lokalen aan de Kloosterstraat een tentoonstelling van de atelierwerken van de leerlingen, gepaard aan een speelgoed- en boeken beurs. De bezoekers kunnen er genieten van een heerlijke tas koffie met gebak. Een bord kaas, en een streekbler of een wijntje. Sint-Niklaas Door ki het Gitc ciën va georgai den. Ex a bin Komputerbeurs De tweede uitgave van de komputerbeurs Microflanders kan j< in de stadszalen van Sint-Niklaas bijwonen vrijdag 28 er zaterdag 29 november van 10 tot 20 u. en zondag 30 novembe van 10 tot 18 u. Elke dag zijn er een aantal voordrachten voorzien en wordt 'komputeranimatie' aangeboden. Vredegerecht «De drempel van het vredegerecht over» is de titel van de spreekbeurt die vrederechter Jan Vaerewyck dinsdag 2 decem ber om 20 u. houdt In zaal Renova van het Gildenhuls, Heymanplein. Het ACW van Sint-Niklaas organizeert. Francis Verdoodt «Pa, er zit een dichter in mijn boom». Dat is het thema van een poëzieprogramma voor kinderen met Francis Verdoodt. Het Davldsfonds van Sint-Niklaas richt de manifestatie in. Maandag 1 december om 14 u. in de schouwburg. Gemeenteraad Vrijdag 28 november om 19 u. raadszitting op het Slnt-Niklase stadhuis. Op de agenda o.m. de vaststelling van het rooilijnplan van het vak Sint-Niklaas van de baan naar Hulst, de schenking van kunstwerken uit de kollektie Paul Snoek, het huurkontrakt voor het sportcentrum Puyenbeke, de uitrusting van de nieuwe basisschool In Belsele, het ontwerp voor heraanleg van het Hendrik- Heymanplein, parkeerplaatsen op het Zwijgers- hoeksken. W Var zitter gen, vi spraak me he staan werd 1 rits Ti aan de werd i eerste de oi kunst! di bestaa Kunst een ov boren een ro Hams< dende voorn kunst kunst sche kings zij ooi want* In IS een o nisee komt strijd wend weds Pillet Lokeren Lokeren. Gezeten op een troon en omringd door liefst vijf zwarte Pieten trok Sinterklaas langs Stationsstraat en marktplein naar het kultureel centrum. Daar had een feest plaats waaraan het jonge volkje heel wat plezier beleefde (polo) Bezigheldagroep Emlliani Zaterdag 29 november vindt In zaal Het Volk, Poststraat 2, de eerste ontmoetingsdag plaats van Bezigheidsgroep Emlliani. Vanaf 14u.30. Een twintigtal bewoners van het instituut Emlliani vertolken om 15U.15 het toneelstuk «Alfred Jodokus Kwak». Om 16U.15 optreden van de z.g. Ananasgroep (playback), een muzikale show van leesgroep T3. Om 17 u. volgt een avond maal met broodjes. Toneel In Eksaarde KVLV-Ek8aarde voert op 29 en 30 november om 20 u. in zaal Den Uil te Eksaarde het blijspel «Tante kiest een man» van G. Villalne op. Boaaemona en Coppenolle In het kultureel centrum wordt op zaterdag 29 en zondag 30 november het toneelstuk «Bossemans en Coppenolle» opge voerd. Diaavond wandelweekends Vrijdag 28 november om 20 u. in Het Centrum te Lokeren dia avond van Vakantiegenoegens Lokeren over de voorbije wan delweekends. Info via tel. 48.41.70. SL-Gillis-Waas Sinterklaas bracht een bezoek aan Lokeren. Hij kwam met de trein aan (polo) Da Sint op het Kalf Zoals elk jaar komt de Sint weer naar het Kalf. Op zaterdag 29 november te 14 u. komt de heilige man in de plaatselijke schooi. Eveneens te 14 u. start het grote Sinterklaasfeest in de Katholieke Kring. De organisatie van dit kinderfeest gaat uit van KWB, ACW en KAV. Inschrijven op voorhand bij Frans Beek, Reepstraat 86. Deelnameprijs per kind 50 fr. BGJG Slnt-Pauwela - reduktlekaarten Alle gezinnen die aanspraak menen te maken op reduktlekaar- Sint-Niklaas. In het Gildenhuis was tijdens het voorbije weekend een tijdelijk postkantoor ingericht. Daar kon je terecht voor de 'eerste dag-afstempeling' van een postzegel rond kerst en nieuwjaar (Iv) Steinbockvrienden De Wase Steinbockvrienden gaan wandelen naar de hei In Waasmunster, zondag 30 november. Men verzamelt om 13 u. aan het Heymanplein en reist met eigen wagens naar Waas munster. Tonaal bij Tljl «Sex? Nee merci...I» is de titel van het toneelstuk dat Tijl opvoert in de schouwburg op 29 en 30 november en 1 december om 20 u. Guido Maeremans regisseert, Lladeravond muzlekakademie Op 1 december stellen de muzlekakademie en BRT 3 een liederavond voor, om 20 u. in het auditorium van die akademie. Met Zeger Vandersteene en Levente Kende. Een verkenning wordt het van het werk van Robert Schumann, Hugo Wolf, Norbert Rousseau, Franz Schubert en Wllfried Westerlinck. Ter voorbereiding daarvan Is er zondag 30 november om 11 u. in de muzlekakademie een causeriekoncert. Danafaaat Boarka Naas Op zaterdag 29 november vanaf 20 u. brengt volkskunstgroep Boerke Naas In de kalfac van het kollege een volksdansfeest. Kinderen onder de twaalf jaar mogen gratis binnen. Volksdan sers «in kledij» betalen 40 frank, wie niet folkloristisch is uitgedost betaalt 60 frank. Geschenkenbaur8 De negentiende geschenkenbeurs in Huize De Meerleer, Hof straat, kan je gaan bezoeken op 29 en 30 november, 16 en 7 december. De toegang is gratis. Bouwen In de Smla8traat Langs de Smisstraat stelt de stad Sint-Niklaas een perceel bouwgrond van 269 m* te koop. De minimum Instelprijs be draagt 270.000 frank. Voor Informatie wendt men zich tot de dienst ruimtelijke ordening van de stad. Mosaelfeest De Kampeerklub Sint-Niklaas van Vakantiegenoegens blaast verzamelen In de zaal naast de sporthal van Temse voor het jaarlijkse mosselfeest. Zaterdag 29 november vanaf 19 u. Wandelen In Hamme Zondag 30 november trekt Wandelklub Waasland (Vakantiege noegens) erop uit naar Hamme-Sint-Anna. Gezamenlijk vertrek aan het Gildenhuis in Sint-Niklaas om 13u.30. Aan de kerk van Hamme Slnt-Anna vertrekt men om 14 u. Aktlvlteiten In Slnaai Dinsdag 2 december om 20 u. houdt de dorpsraad van Sinaai een bijeenkomst in het buurthuis. Ook de KWB van Sinaai is dinsdag toe aan een vergadering, voor het bestuur. Bij schuttersmaatschappij Willem Teil is er zaterdag 29 november om 15 u. een schieting in lokaal De Kroon. Wlnterfee8tmarkt Op 6 en 7 december organiseert Boerke Naas een winterleest- markt aan de hoek van de Kollegestraat en de Grote Markt. Vanaf zaterdag om 15 u.

De Voorpost | 1986 | | pagina 10