MARIJKE DIERICK, GEERT VINCK EN HBC AJAX LAUREATEN 1986 Willy De Clercq bij PW-Lokeren Alfred Bertrand en Rupelmonde SPORT •15% AFWEZIGEN LEBBEKE HULDIGDE ZIJN SPORTKAMPIOENEN 14 - 28.11.1986 - De Voorpost ♦t'i'.Wjf., Dendermo tondi >elijke afd 10.05 >ehaalden het kan van Oost-Vlaandi ,teklt Tipiocnschap van d Veroi :rden kampioen va gram k de Ajax-reserve 22.4C deling werden kam'83-3 opgang van Ajai eerder bescheidec aaar de Lebbeeks Het vorige vrijdagavond in de cafetaria van het gemeentelijk sportkompleks georgani seerd sportfeest, is uitgegroeid tot een avond lang huldigen. Naar jaarlijkse gewoonte maakten de gemeentelijke sportraad en de sportdienst de balans op van de prestaties die de Lebbekenaars op sportief vlak vorig jaar neerzetten. En die klubs en individuele beoefenaars, die erin slaagden een kampioenstitel in de wacht te slepen, de 'sportver- dienstelijken' en de 'speciaal verdienstelijken' werden vanzelfsprekend in de bloemetjes gezet. Daarnaast werd ook de proklamatie verricht van Sportvrouw 1986, Sportman 1986 en Sportklub 1986. Individuele kampioenen Anja Caudron, Anja Ael- brecht, Christel De Mey, An- nick Van Troost, Patricia Van der Zanden, Maggy Heyvaert en Ilse Tilburgh: provinciaal kampioen veldlopen, meisjes scholieren. Peeters Tom: provinciaal kam- Lebbeke. Al de verdienstelijke sportievelingen op een rijtje (c) Subsidiëring Pierre Floryn, voorzitter van de gemeentelijke sportraad, had het eerste woord. In zijn gelegenheidstoespraak zei hij het jaar tevoren nogal hard van leer te zijn getrokken te gen het gemeentebestuur, wat dan betreft de werking van de overheid op het vlak van de subsidiëring en het sportbeleid in het algemeen. Hierin, benadrukte Pierre Flo ryn, is dankzij de schepen van de sport Germain De Ridder, verbetering gekomen. Met het doel een nieuwe subsidierege ling, gekoppeld aan een aange past reglement, te gaan hante ren, werd door de schepen een kommissie in het leven geroe pen, waarin ook de Gemeen telijke Sportraad vertegen woordigd zal zijn. O.a. met het doel de klubs, waarvan de no- Lebbeke. Ouderdomsdeken Thomas (petanque) en het organiserend komitee (c) den het hoogst zijn, zo sterk mogelijk te verdedigen. Subsi dies die dienen om etentjes te organiseren, zei de voorzitter ook nog, moeten naar onze mening geweigerd worden. Wij zijn immers voorstander van een betoelaging gebaseerd op de jeugdwerking van de sportverenigingen, op de kom petitieverplaatsingen ook en op andere hoge onkosten- nota's. Kampioenen ploegen Volgende klubs werden gehul digd voor het behalen van een kampioenstitel. Alle spelers en speelsters die hieraan meege werkt hadden, ontvingen een 'Brevet van sportverdienste'. Aan de ploegafgevaardigde werd een schaal uitgereikt. We zetten ze op een rijtje: KaatskJub Wieze Sportief (mi niemen; 12- tot 14-jarigen): vi- ce-kampioen van België K.N.K.; kampioen van Vlaan deren en kampioen van het gewest Aalst-Dendermonde. Spelers: Mario Cami, Guy De Kegel, Frank De Poorter, Chris De Smet en Guy Van der Veken; ploegafgevaardigden: Etienne De Smet en Mare Pae- rewijek. Kaatsklub Moderne: kampioen Lebbeeks kaatsverbond 'Vrij en Blij' 1986. Spelers: Ronny Leunis, Rudy Maes, Leo Mannaert, André De Vos, Dirk Van Damme, Marc Van Cauwenberghe, Charlie De Coninck. Voetbalklub FC Wleze (kna pen) reekskampioen KB VB. Spelers: Franky Colson, Kris- tof Vanisterbecq, Marnic de Brabanter, Bart Lambrecht, Johan Van Vaerenberg, Benny Van Weyenberg, Kris Macha- ris, Peter De Smet, Hans Wan- derstein, Ronny De Donder, Eric Rubberecht, Kurt Wau- ters, Kris Eeckhoudt, Jo De Vlieger, Gunther Matthijs, taris-schatbewaarder van zaal- voetbalklub 'De Goalgetters'. Roland Delsin: organisator van zaalvoetbaltornooi 'schaal Delsin'. Eddy Lossie: zette zich enorm in bij de heropbouw van korf- balakkomodatie van Atlantis Lebbeke. Philemon Van Hecke: kam pioen van België in de afdeling gezelschapshonden Jean-Maurice Ost: duivel- doet-al bij hondendressage- klub 'Herleving'. Kris C ooreman: voorzitter Lebbeekse judoklub 'Ko- dokan'. Jozefa Pisane: vurig verdedig ster van KAVB-sport in de gemeente. Roland Mondy: sectie voorzit ter en stichter van 'Wielertoe- risme Callebaut'. Theo Coppieters: duivel-doet- al in de Avanti-familie. Francois Vlassenroot: jeugdbe geleider bij Avanti. Frans Thomas: beoefent al meer dan 50 jaar de petan- quesport. Franky Saeys: gocart-rijder, klubkampioen in de klasse blauw. Victor Maeters: speelt meer dan 40 jaar voetbal, SK Leb- beke-veteraan. Remi Wijns-Anne Thomas: van onschatbare waarde in AC Lebbeke. Rik Moortgat: sekretaris van de gemeentelijke sportraad, tennisfanaat en sekretaris van diverse sportverenigingen. Speciale sport ver dienst en Sportvereniging Chocolaterie Callebaut: een vereniging die haar leden, vijf verschillende sportdisciplines aanbiedt: wie- lertoerisme, tafeltennis, voet bal, zwemmen en tennis. Kreeg de hoge onderscheiding 'Beste Bedrijfssportvereniging van Oost-Vlaanderen'. Kris De Ridder: veroverde op 15 september jl. de wereldtitel polsstokspringen bij de mili tairen. Bart Van Ransbeeck: belofte volle handballer bij Avanti, die zowat 15 u. per week aan spelen en trainen spendeert. Sportvrouw van het jaar: Mar(jke Dierick Al is de korfbalsport misschien niet de best gekende sport in de gemeente, toch verkoos de Gemeentelijke Sportraad Ma rijke Dierick unaniem tot 'Sportvrouw van het jaar 1986'. Haar verdienste voor Korfbal- klub Atlantis Lebbeke is enorm groot. Naast spelen en trainen blijft Marijke Dierick de draaischijf van het Leb beekse korfbal. Sekretaresse en alomtegenwoordig bij elke aktiviteit, bezielt zij deze sportvereniging die het niet makkelijk heeft. Ook de op vang van jonge spelers en speelsters, haar fysieke inzet voor de bouw van een nieuw klubhuis, haar betrokkenheid in het algemeen, maar vooral de ontvankelijkheid en de ech te toewijding en liefde voor haar sport, leverden haar de titel sportvrouw van het jaar op. Sportman van het jaar: Geert Vinck In de bevolkingsregisters lezen we dat Geert Vinck geboren is op 12 februari 1971. Hij is aangesloten bij SK Lebbeke en sinds 1984-85 afgestaan aan eersteklasser SK Beveren. Als lid van de nationale selek- tie werd hij tijdens het interna tionaal tornooi te Montaigu (Frankrijk) uitgeroepen tot beste keeper van het tornooi. Op dit ogenblik staat hij met de scholierenploeg van SK Be- veren derde gerangschikt in de nationale kompetitie en kriiet hij oproepen om deel te aan de Heizeltrainingen. Hij loopt school in het Maagdcollege te de (wetenschappelijke ling) en was finalist van jeugd-tennistornooi in het 1 P®1 B der van het 'Kampioensch van Lebbeke'. Om A denen besloot de ke Sportraad de Geert Vinck uit te roepen sportman van het jaar 1986. Sportklub van het jaar: HBC Ajax Handbalklub Ajax zette ti dens het seizoen 1985-86 zonderlijke prestaties neer. kadetten werden van Oost-Vlaanderen, pioen van de Vlaamse bal Vereniging en tweede in het nationaal pioenschap; de scholieren hun kant behaalden het pioenschap van ren, het kampioenschap VHV en werden kampioen België. Ook de van de 3" afdeling werden pioen. De bij de start heeft blijkbaar de handbal jeugd bekoord. Pierre Van Lebbeke. De laureaten van Handbalclub Ajax (c) eregast zal aanwezig zijn. nator Georges Anthuenis het feestmaal in en Rudi Henderickx handelt PW-werking te Lokeren. A j*tra belangstellenden kunnen vag schrijven door storting van op rekeningnummer 0103898-66 van of op het sekretariaat, straat 1 te 9100 Lokercn .091/48.40.94, of bij de tfruem stuursleden van PW-Lol^a.OJ Lebbeke. Mag da Dierick, sportvrouw van het jaar (c) SPORTIEVE WINTERVESTEN MET ECHTE VEDERDONS Lebbeke. De heren Hofman, sportverdienste (c) Mario Cami, Koen Heuvinck, Kris Bornauw, Wim Ivens, Wim Van Langenhove, Elie Van Gucht. Korfbalklub Atlantis Lebbeke (kadetten): kampioen van Oost-Vlaanderen (zaal en veld). Spelers: Nicolas Van den Broeck, Mario Pissens, Kevin en David Veldeman, Tim De Rouck, lef Ringoot, Sarah De Meersman, Cindy Meersman, Cindy De Volder, Sandy Van den Broeck, Tanja Van de Velde, Ilva Teirlinck. Trainer: Rudy Van den Broeck. Handbalklub Ajax (kadetten) kampioen Oost-Vlaanderen, kampioen V.H.V Spelers: Kris Van Rossem, lóis Moens, Filip Verheyden, Bert Cooreman, Koen Cley- mans, Geert Bosman, Geert Debusschere, Steven Van Ou- denhove, Steven Parewijck, Kris Van der Jeugt. Handbalklub Ajax (scholieren) kampioen van Oost-Vlaande ren, kampioen VHV, kam pioen van België. Spelers: Wim De Proft, Stijn Crombé, Geert De Decker, Kris Moens, Filip Verheyden, Bert Cooreman, John De Man, Dominique De Batse- lier, Freddy Coppens. Handbalklub Ajax (seniores) kampioen 'reserven' 3C afde ling VHV Spelers: Dirk Bostcels, Freddy Coppens, Stijn Crombé, Do minique De Batselier, Wim De Proft, John De Man, Eddy De Vlieger, Guido Konings, Jo han Van Biesen, Hans Van Bosbeke, Louelle Vercam- men, Johan Wesemael. De Ridder en Van Ransbeeck kregen de bijzondere prijzen van ^ËtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊpioen kogelstoten (scholieren) Geert kampioen veldlopen (kadetten 1971) Albert De Mey: provinciaal I kampioen schijfwerpen en ko- gelstoten (veteranen) I Kris De Ridder: VAL-kam- zer* pioen indoor, VAL-kampioen, provinciaal kampioen, natio- I II naai kampioen, wereldkam- pioen bij de militairen in het polsstokspringen. Sport verdienstelijken I André Tilley: behaalde met zijn klub Opstal Pelote de kampioenstitel in het gewest Aalst-Dendermonde. ^^k Gustaaf Elskens: is reeds 30 ^^k jaar afgevaardigde van de SK Lebbeke-jeugd elftallen, ^^k Theoflel Verdickt: klusjesman bij FC Wieze. Lebbeke. Geert Vinck werd Pierre Van Gucht: 5 jaar sekre- sportman van het jaar v) Ter gelegenheid van het tienjarig voorzitterschap van beraal Demokraten, en op 6 Willy Van Wulpen richt PVV Lokeren op vrijdagavond 19 japuari 1985 Europees kom- december om 20 uur in de feestzaal van het Liberaal Huis, Jn'sfaris bevoegd voor buiten- Zand 18 te Lokeren, een grootse samenkomst met feest- Ifl •^e?c t e? 'ï3"" hiqqI i_ delspohtiek. In die funktie komt hij regelmatig in het Het is inderdaad reeds tien ln 1979 werd hij rechtstreeks mfS'r^ï^Snf06"^°°k jaar geleden dat Willy Van verkozen voor het Europees min,ster van staat Wulpen voorzitter werd van de parlement. Dat gaf een extra Men kan met deze ervaren Lokerse liberalen. Hij nam op stimulans aan zijn internatio- politikus kontakt opnemen en 21 december 1976 de voorzit- nale loopbaan. In 1980 werd hem aan het woord horen op tershamer over van Willy De hij voorzitter van de ELD, de de PW-samenkomst op 19 de- Hauwere. Daarvoor was voor- Federatie van de Europese Li- cember te Lokeren waar hij als zitter Van Wulpen, direkteur in het Rijksonderwijs, vooral aktief in de liberale turnkring voor Geest en Lichaam uit I Lokeren. Als eregast werd Europees I kommissaris Willy De Clercq uitgenodigd. Deze liberale po- I litikus zette in 1952 zijn eerste stappen in de politiek in de I Gentse gemeenteraad Daarna I ging zijn politieke loopbaan I voortdurend in stijgende lijn: volksvertegenwoordiger in 1958, vice-eerste minister en minister van financiën in 1966, 1973, 1977 en 1981. Hij was medestichter van de PW en werd van deze partij voorzitter in 1972 en 1977. Maar ook op Europees en in ternationaal vlak is Willy Dc Clercq bekend. Reeds in 1973, een erg bewogen periode op internationaal monetair vlak werd hij voorzitter van de raad van ministers van financiën van de EEG. Later zat hij tal van belangrijke internationale bij eenkomsten voor en werd hij voorzitter van verschillende emse- 1 ien laar bestaat akwariumklub Azurea. In lokaal Europese banken en fondsen tentoon (dw) De Sportvrienden stelde me Opvallend afwezig tijdens deze viering van de kampioenenploegen waren de scholieren- en minie- menelftallen van SK Lebbeke. Beide teams behaal den nochtans de kampioenstitel in hun reeks en namen zelfs deel aan de eindronde van de beker 'Het Volk'. Naar we konden vernemen zou deze afwezigheid te wijten zijn aan een miskleun gepleegd in de schoot van het SK Lebbeke-Jeugdsekretariaat. Eigenlijk jammer voor deze 'knapen' die er toch ook in slaagden zich op te werken tot de beste van hun reeks. En - maar dat is ironie - het relatief gezien een flink stuk beter deden dan hun kollega's van het fanionelftal. (pvr) Bij het overlijden van een minzaam minister Dat de zojuist overleden Limburgse oud-mijnwerker Al fred Bertrand, die het in de zestiger jaren tot minister van verkeerswezen en toerisme bracht niet alleen een uitzon derlijk «minzaam» maar ook een aktief minister was weten allen die tot de medepionniers behoren van het Schelde- toerisme. Dat hij vooral het Scheldeland tussen Dender- monde en Doel met in het bijzonder het «Zoete Land van Waas» en Klein-Brabant warm in zijn hart droeg kunnen allen getuigen die hem uit dit gebied rechtstreeks of onrechtstreeks mochten benaderen. Voor onszelf was het te Rupelmonde de glorietijd van het toenmalige Scheldedomein Scaldiana en de jaarlijkse keuze van een Scheldefee waarvan als laatste de huidige Bornemse schepen voor ttferisme en jeugdzorg Monique De Rijck werd gekozen. Bovendien beleefde in de voor ons onvergetelijke «Bertrandjaren» de v.z.w. Mercatoria haar hoogtepunten met de promotie in binnen- en buiten^ land voor een nationaal en internationaal Scheldetoensme waarvoor, door toedoen van de ministeriële Limburger de Scheldefee Gerda De Brauwer en Rita Van Gucht de gelegenheid kregen per vliegtuig naar de voornaamste Europese stroomsteden te vliegen om er officieel te worden ontvangen. Aldus kwamen o.m. Keulen, Duis burg, Wenen, Parijs, Rotterdam en Barcelona aan de beurt, telkens vergezeld door een vinnige «aanbevelings brief» getekend Alfred Bertrand en als geschenk een stevige voorraad viertalige Scheldeboeken en... kisten Merca torsigaren. Het «hoogste hoogtepunt» werd bij dit alles bereikt in het Mercatorjaar 1962, waarin te Rupelmonde de 450"* ver jaardag van zijn beroemdste burger, de geniale aardrijks kundige Gerardus Mercator, werd herdacht. Nietf alleen zorgde de toenmalige minister van verkeerswe zen en toerisme er dat jaar voor dat er een speciale postzegel met de beeltenis van Mercator werd uitgegeven maar ook de «minzame» minister was ook in Rupelmonde aanwezig bij de afstempeling van de eerste exemplaren waarvoor hij een «rollende poststempelwagen» voor Seal- diana had laten optrekken. Met bankbriefje van duizend Nog belangrijker werd dat, mede dank zij zijn steun, het voorstel van Rupelmonde om door de Nationale Bank een of ander penning te laten uitgeven verrassend werd overtroffen door de uitgave van een Mercatorbiljet ter waarde van duizend frank. Zo reisde meteen Mercator op zinnebeeldige wijze langs deze weg de hele wereld af. Onze ontroerendste herinne ring aan wijlen Alfred Bertrand bewaren we echter aan de dag in 1971 toen door Sebena de luchtlijn Brussel-Buenos Aires werd ingevlogen. Een gelukkig toeval wou daarbij dat we rond dezelfde tijd in opdracht van de vereniging «Vlamingen in de Wereld» onder de bezielende leiding van Pater A. Verthé in Argentinië op voordrachttoernee waren. Wat ons toeliet in de Argentijnse hoofdstad aanwezig te zijn tijdens de officiële Sabena-receptie inj het statige «Claridge hotel», geleid door de Vlaming Alberto Ritz. Dat de eertijdse minister er als Limburger en universeel Vlaming zijn toespraak eerst in het Neder lands en daarna in het Frans uitsprak werd hem toen van bepaalde zijde niet in dank afgenomen. Wat ons echter persoonlijk nog meer deugd deed aan het hart was het feit dat achteraf, tijdens een Argentijns geanimeerde receptie, door de betreurde minister steeds werd gesproken over het land aan de Schelde als het geboorteland van Rubens, Mercator en Verhaeren! Alleen daarom reeds zullen we met ongeveinsde ontroe ring blijven terugdenken aan de man die ooit niet alleen als mijnwerker naar Limburgse kolen moest delven, maar tijdens zijn ministeriële loopbaan ook krachtig heeft meegedolven naar de vele «toeristische parels» die in Vlaanderen toen diep verborgen lagen. Bert Peleman 10.41 d'un Roert ."hor jlrdi 14.5C «8 O rropi cord, slijk jut* Chan: geur too Krast gclan Wnin '•ra-s.' port hlivi N:eu\ chen Heuv 0.20 IV

De Voorpost | 1986 | | pagina 14