RAYMOND MOMMENS "LOKEREN- CHARLEROI, VOOR MIJ DE MATCH VAN HET JAAR EEN EUROPESE DROOM KAN WERKELIJKHEID WORDEN VW HAMME KLAAR VOOR TOPPERS Kon.Sporting Club LOKEREN 99 De Voorpost De Voorpost - 28.11.1986 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 odag staat de ontmoeting Lokeren-Charleroi op het programma, met in de Waalse ederen Raymond Mommens. Na elf jaar de kleuren van Sporting Lokeren te hebben rdedigd, achtte de Lebbekenaar het daar voor bekeken en besloot over te stappen naar Zebra's. Een transfer die b|j de trouwe aanhang vraagtekens opriep. Charleroi was imers toch niet zó'n grote naam, opperde men. Nochtans hadden zowel Standard als ib Brugge de Lebbekenaar op het verlanglijstje, doch beide clubs vielen over een te ge transferprjjs. Toen viel de aanbieding van het ambitieuze Charleroi in de bus: de insfersom was geen probleem en ook de belofte om het eerste jaar valabele spelers aan trekken werd ingelost. Raymond trok dus het Zebra-shirt aan en vestigde zich samen echtgenote Isabelle in Lambusart, een dorp gelegen op een tiental kilometers van irleroi. let gaat goed met de Waal- ploeg. Na een eerder mis te seizoenstart met als diep- iint de 0-4 nederlaag tegen Beveren op eigen veld, was voor spelers en klubleiding lelijk dat er diende gepraat worden. Een gesprek dat :hten afwierp. Momenteel staat Charleroi met 13 op 14 na zes overwinningen op rij, met als uitschieters de zege tegen Standard en Club Brugge. Ook wat het toeschouwers aantal betreft gaat het ginds uitstekend. Nè Anderlecht krijgt de Waalse ploeg het grootste toeschouwersaantal op eigen veld. Het dieptepunt was de wedstrijd tegen Ber- chem met "slechts" 14.000 kij kers. De laatste ontmoeting met Club Brugge werd zelfs met gesloten deuren gespeeld: het stadion was kompleet uit verkocht, zegge en schrijve 22.000 plaatsen. Alle redenen dus om tevreden te zijn. Tevreden is ook Raymond Mommens, voor wie het zon dag een eerste ontmoeting wordt met zijn vroegere team. Een optreden onder voorbe houd echter want - we schrij ven woensdag - het zit er dik in dat de sympatieke Lebbeke naar niet aan de aftrap staat. "Die kans zit er dik in, al hoop ik toch nog dat ik er bij zal zijn. Maar momenteel zijn de vooruitzichten niet zo schit terend", vertelt een teleurge stelde Mommens. "Ik sukkel namelijk met een ontsteking in de buik en onderzoeken naar de oorzaak zijn volop aan de gang. De resultaten van de medische testen zijn nog niet gekend. Gevolg daarvan is dat Raymond Mommens met echtgenote en jonge poes. In Lokeren zal het echter niet van de poes zijn... (foto La e Gazette) IROPEES VOETBAL IRINO - SK BEVEREN 2-1 wordt op 10 december in het Freethielstadion een ,k onder spannende terugwedstrijd tussen SK Beveren en Italiaanse Torino. ir 50.000 entoesiaste tifosi bouwde Beveren immers een :kl ige 2-1 uitgangspositie uit en het doelpuntje achter- 67, id leek de zelfverzekerde Waaslanders geen probleem. -99 middellijk na de rust had het er voor Beveren echter I donkerder uitgezien want toen werd geel en blauw twee treffers op zware achterstand gezet. De Wilde rkwam toen verder onheil en de tegentreffer van rciough in het wedstrydeinde moet op 10 december nog c bider nazinderen. eel Turijn geloofde graag kon na het kwartier ook een e mogelijkheden van Atle- eerste vrijschop trappen. Zon- Torino en de wedstrijd der gevaar evenwel. Torino )n in een grootste sfeer toonde pover aanvalsspel maar uitgelaten publiek, miljoe- papiersnippers, vuurwerp 'impen. Na de uitschakc- a-l stel ,p :scl 131 én van Juventus door Real verdediging maar de thuis- et lnd stond Piëmont volledig ploeg kon ook daarvan geen het publiek bleef wel in de rug van het team drukken. Even misverstand in de Wase er de "Squadra Granada" e aftrap was voor Beveren, ptg erste fout ook en de Waas- gebruik maken. Beveren bleef Torino onmiddellijk achter de middenlijn opwachten en echt II ers werden vooral onder onder druk kwamen de man vis van Junior onmiddellijk nen van trainer Novak niet te staan. Even stak geel en blauw ook aanvallend de neus aan het venster maar Ekeke zag de Italiaanse overwicht bleef bal net voor zijn schoen in lopig steriel. De Wilde hoekschop gaan en Theunis kopte een aardige bal van Kus- to achter. Naar het einde van de eerste periode ging Torino weer na- :r druk gezet. De Brazi- nsc internationaal gaf dan richting aan de ploeg maar m trouwens de eerste helft velijks in het stuk voor. everen tekende bijwijlen aardige lijnen en Kusto drukkelijker de opening zoe ken maar meer dan hun goede wil toonden de Italianen niet al kreeg net voor rust Dossena na Bevers balverlies een enige scoringskans maar de jonge aanvaller schoot net naast. De 0-0 ruststand leek veelbelo vend voor Beveren. Onmiddellijk na de pauze kreeg Beveren echter een op doffer toen Eddy Maes Cosse- na in het strafschopgebied neerlegde en Comi de straf schop hard voorbij De Wilde trapte, Beveren kwam meer en meer onder druk en gaf de indruk van elf opgejaagde voetballers. Rond het terrein hing pas nu de echte Europa cupsfeer. Torino trok het spel nu breder en Beveren werd meer en meer tegen het doel van De Wilde gedrukt. Voor het kwartier leek de Wase ploeg helemaal uitgeteld toen Rossi op hoekschop de mistastende Beverse verdedi ging uittelde. 2-0 en de Ita liaanse tifosi werden gek van vreugde. Er kon Torino niets meer gebeuren. En Beveren werd nu pas echt uit verband gespeeld waarbij men toch ook weer het ontbreken van Lambrichts in de verdediging zwaar aanvoel de. De Wilde moest het knap ste schot uit de wedstrijd keren en toen, met nog een kwartier te spelen, leek Torino tevre den met het resultaat. Trainer Novak wisselde Peeraer voor Lemoine en Ekeke voor Ma- rinelli en Beveren kreeg meer vat op de wedstrijd. Lemoine zelf schoot van ver op doelman Loreiri en ook Kusto werd wat rumoeriger. Torino speelde de counter en De Wilde moest Beveren van nieuw onheil behoeden .toen Rossi alleen voor hem opdook. Meteen de laatste aanvallende aktie van de thuis ploeg. Beveren zou nog voor de verrassing zorgen en de te rugwedstrijd ook weer interes sant maken. Vijf minuten voor affluiten kreeg Fairclough de bal toege stuurd. De Brit leek daar aan vankelijk de verkeerde kant mee op te gaan maar moeilijk te been zette David de Ita liaanse doelman op de ver keerde voet. Beveren bleef een ontredderd Torino verder in moeilijkheden brengen en pakte al goede punten in het vooruitzicht van de terugwed strijd. De Europese droom kan werkelijkheid worden. Hugo Aerts Voetbal. Gelukkig zien Mommens' tegenstanders er niet steeds even vervaarlijk uit (foto La Nouvelle Gazette) ik deze week niet aan de trai ningen mag deelnemen. Eén lichtpuntje echter: aanvanke lijk werd gevreesd dat ik aan mijn Mexico-reis een virus had overgehouden, doch dat is ge lukkig niet zo. Maar dat is dan momenteel ook het enige wat met zekerheid kon gezegd worden. Voor de rest blijft het afwachten en moet ik dagelijks naar de kliniek voor de nodige testen. Ik hoop maar, liever vandaag dan morgen, dat de oorzaak gevonden wordt. Ten slotte sleept dat kwaaltje nu al een paar weken aan. En eens de uitslag gekend is het een kwestie van de gepaste genees middelen. Men heeft me ver zekerd dat het leed dan wel vlug zal geleden zijn", stelt Raymond voor wie het écht een serieuze opdoffer zou zijn de match van zondag te moe ten missen. Beide ploegen, voorbestemd als middenmoot, gaan nu met elkaar in de clinch voor een Europees ticket. Een onverwachte affiche die de massa zeker zal aanspreken, niet in het minst de trouwe Lebbeekse aanhang die er niet voor terugschrikt regelmatig de verre verplaatsing naar Charleroi te maken om er hun poulain aan het werk te zien. "Doodjammer dat zoiets juist nu voorvalt. Momenteel kan me echt niks erger overko men. Ik leefde al zo lang naar die ontmoeting met m'n ex- team toe. Ik zag de ploeg op Daknam één keer aan het werk, tegen Gent, en ik moet zeggen dat mijn vroegere kol lega's het helemaal niet slecht doen. Tenander, dat verklaart ook hun huidige plaats in het klassement. Aimé Anthuenis levert met zijn jeugd prima werk, deed dat trouwens vorig seizoen ook al. Het draait goed met Lokeren, net zoals met Charleroi", lacht hij. "Lokeren-Charleroi is, de klassering van beide ploegen in acht genomen, een topper. Wie had dat bij de aanvang van het seizoen verwacht? Bei de teams mogen dan ook te recht dé revelatie van het sei zoen genoemd worden." Spijt dat hij Daknam vaar wel zegde, heeft Mommens vooralsnog niet. Wat niet weg neemt dat hij nog steeds sym pathie koestert voor z'n ex- out club waar hij tenslotte elf jaar lang lief en leed deelde. Van de grote namen -en daar re kenen we Raymond Mommens zeker bij - is hij (na René Verheyen) de tweede ex-Loke- renspeler die met zijn huidig team naar Daknam komt. "Ik zag het in Lokeren al een tijdje niet meer zitten. Elf jaar is tenslotte niet niks. Ik had op Daknam een fantas tische tijd wat niet wegneemt dat ik er, vooral de laatste twee seizoenen, een beetje op uitgekeken was. De mindere periode van Sporting en de lichte afbouw in het team zaten daar voor veel tussen. Ik wilde ook wel eens wat nieuw, en dat vond ik nu in Charleroi. Ik heb het ginds geweldig naar mijn zin. Elke thuiswedstrijd is een feest, de toestanden die je hier meemaakt, gewoon onbe schrijflijk. Tot op het dolle na. Zelfs in de glorietijd van Spor ting Lokeren beleefde ik zoiets niet. Over de mindere seizoen start van de Zebra's heb ik me in feite weinig zorgen ge maakt. We zaten weliswaar op een andere golflengte dan de trainer qua speelstijl en zo, maar daarover werd meer dan één boompje opgezet. Na de monsternederlaag tegen SK Beveren werd een andere spel- taktiek aangemeten met het gekende resultaat." Dé grote konfrontatie dus nu zondag op Daknam, mét of zonder Raymond Momm- mens. Dat wordt afwachten. Misschien een voorzichtig pro- nostiekje? "Moeilijke vraag", lacht hij. "Ik hoop alléén dat het een sportieve wedstrijd wordt en dat de besten mogen winnen. Dat het een attrakticf vertoon zal zijn, daar twijfel ik niet aan. Charleroi brengt wel het nodige supportersheir mee om er de sfeer in te blazen. Wat mij betreft is het momenteel mijn grootste wens om erbij te zijn. Hopen dus maar!" Ook voor de toeschouwer wordt het een spetterende voetbalnamiddag. Al zal men voor de Italiaanse, euforische sfeer die ze in Charleroi ge woon zijn, op Daknam wel licht nog een tijdje moeten wachten. Vivian Bogaert GROTE DUIVENKAMPIONENDAG IN BAARDEGEM Door het verbond Rap zijn wint» uit Baardegem en «DE Reisduif» uit Hekelgem wordt op zondag '14 december van 10 tot 20 uur in de zaal Ons Huis, Hoogstraat te Baardegem een grote kampioenenpara- de georganiseerd. Vanaf 10.00 u. is er een tentoonstelling. Om 16.00 u. heeft de huldiging plaats der kampioenen vanaf 17.00 u. begint de verkoop van de bons voor jonge duiven, geschonken door de kampioenen. speelt thuis tegen CHARLEROI SC op zondag 30.11.1986 om 15.00 uur Alle supporters op het appel! En beste wensen van sponsor TV-EKSPRES. BENNY LOBIJN (KAVD) BLIJFT ONBESCHIKBAAR De spanning is te snijden in Hamse voetbalkringen. De toppers tegen Herentals en Heist vormen er het onderwerp van gesprekken. Onder bestuur, trainers en spelers is de sfeer uitbundig. Luc Schuddinck nam na de dinsdagtraining zingend een bad. Wat bij zijn maats de bemerking uitlokte dat hij voor een optreden in een balzaal in aanmerking kon komen. Het hoeft niet gezegd dat Willy Meersman en Eddy Maes zich gelukkige oefenmeesters voelen. "De groep is fantastisch", dixit Willy Meersman. "Iedereen is paraat, traint intens en leeft naar de wedstrijd toe. In de komende twee matchen zal blijken hoe sterk we gewapend zijn. Als produktief- ste ploeg krijgen we te maken met een opponent die amper drie goals toestond. Dat het een spannende wedstrijd gaat worden hoeft niet gezegd. Bovendien wordt veel volk verwacht. De penningmeester zal zich vast in de handen wrijven." "Alle werklozen verzekerden hun aanwezigheid' zegt Luc Schuddinck die als gemeentebediende iedere dag de werklozenkontrole uitvoert en veel volk over de vloer krijgt. "Ik heb niet nagelaten om voor deze belangrijke wedstrijd de nodige publici teit te voeren." "Selektieproblemen zijn er niet bij VW Hamme", zegt Willy Meersman geruststellend. "We kunnen ons enkele onbeschikbare spelers veroorloven. De kern is ruim en de keus tussen vrijwel gelijkwaardi ge voetballers is groot. Alleen doelman Jo De Wilde ontbreekt voorlopig. Het zal nog geruime tijd duren alvorens hij weer zal kunnen postvatten." Amelinckx, Van Buyten, D'Hondt, Moens, Ver meir, Van Bogaert, Smet, Bordui, Schuddinck, Pirelli, Lenaerts (Van Hemelrijck, Verbustel, Geldof). BENNY LOBUN NOG DRIE WEKEN GIPS Het lijkt nu zeker dat KAV Dendermonde voor de jaarwisseling geen beroep zal kunnen doen op Benny Lobijn. Zoals eerder gemeld liep deze voet baller een breuk op aan de enkel. Het getroffen lichaamsdeel werd verpakt in een gipsverband. Vorige woensdag werd in een ziekenhuis een nieu we diagnose gesteld. Daaruit bleek dat de genezing zich nog niet volledig had voltrokken. Voorlopig blijft Lobijn nog drie weken in het gips. Hugo De Schrijver is onbeschikbaar. Hij onder vindt last van een pijnlijke dij. Daarentegen doet Danny Maris na een schorsing zijn wederoptreden. Indien paarsblauw aan huis wint tegen SK Aalst, vat het post in de subtop. Van Meervenne, Maris, Michelet, Pringels, Poppe, De Wolf, Franssens, Moens, Vercauteren, Rodri- go, De Baere (Verstrepen, Verhelst) PATRICK VERHELST ONZEKER BU ROBUR Het gaat de laatste weken wat minder goed met Robur Moerzeke. Dat is voor een groot stuk het gevolg van een aantal gekwetste voetballers waar door oefenmeester Verniers geregeld verplicht wordt tot het wijzigen van zijn elftal. Iets wat vanzelfsprekend de cohesie niet ten goede komt. Of Patrick Verhelst komende zondag van de partij zal zijn blijft een vraagteken. Van een optreden van Marc Ost of Eddy Huylebroeck is er helemaal geen sprake. Niettemin hoopt trainer Verniers in Nevele op een flink resultaat. "Winnen is misschien te veel gevraagd. Toch moet een puntendeling bereikbaar zijn. We wonnen voor een paar weken afgetekend op ons veld en bewezen de tegenstrever baas te kunnen. De kloof met leider Waarschoot mag in geen geval verder groeien." De ploeg: Laureys, Fons Vercauteren, Raemdonck, Luc Vercauteren, Vlaminck, Vermeir, Benny Huy lebroeck, Verhelst De Vos, Valgaren, Wuytack (Aubroeck, Nobels en De Ruysscher). SK LEBBEKE ZONDER JEAN-PIERRE HALS SK Lebbeke treedt komende zondag aan huis aan zonder Jean-Pierre Hals. Hij is geschorst. Hofstade wordt de volgende tegenstander van de Konkel- goedploeg. Normaal moeten Peeleman en zijn maats bij machte zijn om tegen deze voorlaatste gerangschikte ploeg twee punten te winnen. Janssens, Matthijs, Peeleman, Vermeir, Van Hecke, Van Bladel, De Malsche, Verstraeten, Van Damme, De Kinder, Ben Allal (Segers). (e.g.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 17