VW HAMME SCHITTERENDE ^TWEEDE HELFT m la ROBUR MOERZEKE VERLIEST EEN KOSTBAAR PUNT HATTRICK VAN GUY DE BAERE "WE MOETEN VOOR NIEMAND BANG ZIJN" INZET DITMAAL LONEND PATRO C KON VLIERKOUTER NIET STOPPEN AVIA BEN ALLAL IN EEN KOPRODUKTIE MET FRANKIE VAN HECKE tafeltennisuitslagen De Voorpost - 28.11.1986 - 19 2* PROVINCIALE ROBUR - HEIKANT 1-1 Robur Moerzeke heeft een kostbaar punt moeten prijsge ven. Het botste op een gemoti veerd Heikant dat blijkbaar de invloed onderging van zijn nieuwe oefenmeester Jacques Van Den Berghe. Binnen het team van de Zeelse tweede- provincialer waren een paar wisselingen doorgevoerd en dat bracht blijkbaar meer vaart in de ploeg. Het was van bij de Start duidelijk dat de Zeelse oefenmeester het zowel op pa pier als in de realiteit sterkere Robur taktisch zou bekampen. Heikant groepeerde zich flink op het middenveld. Van- daaruit werd ieder lokaal ini tiatief de pas afgesneden. Het kwam er de Zeienaars in eerste instantie op aan om niet te verliezen. Daarin zijn ze ook aardig geslaagd. "Ik meen dat Heikant Zele niet onverdiend eigenaar van een punt is geworden", meent klubleider Freddy De Maere van Robur Moerzeke. "Bij ons gaat het duidelijk wat minder goed dan in de voorbije weken. Bovendien ontbrak Patrick Verhelst en Robur-Heikant 1-1. Benny Huylebroeck kwam hier dichtbij een Moerzeeks doelpunt, maar zijn kopstoot ging nipt over „ff l BEVORDERING n. 0 iker SV ASSE - VW HAMME 1-3 eei afet Vierdeklasser VW Hamme dwong bewondering af tijdens een mint °Pw'n(lende wedstrijd in het Brabantse Asse, waarin het zich 'vooral in de tweede helft manifesteerde, drie keer tot scoren kwam en een meer dan verdiende zege behaalde. Voor de rust botste het op een stug defensief ingestelde Kers thuisploeg die een flinke afweer organiseerde, maar geen vore initiatieven durfde nemen. Toen Vigor Wuitens na de hervatting uyu op voorsprong kwam, moesten de lokalen hun stellingen verla- ichoIen- wat het spelbeeld ten goede kwam. Franco Pirelli werd auteur van de openingstreffer. Voordien had ir lohnny Lenaerts stevig uitgehaald, maar de nochtans fluks reagerende doelman Van Elewijt kreeg het leder niet onder j kontrole. Voor Pirelli was het een koud kunstje om de bal over •eed de njn te tikken. tfriffheo Bordui scoorde het tweede doelpunt met zijn rechter, p di sadat hij zijn opponent in een valstrik had gelokt. Robbie Smet r dl bad ruim zijn aandeel bij de voorbereiding pon Patrick Moens werd ook auteur van een doelpunt dat evenwel e n angs de verkeerde kant tot stand kwam. Met nog vijf minuten peeltijd voor de boeg moest VW Hamme toen flink uit de loppen kijken. Tot Johnny Lenaerts in de slotminuut met een vfll nap derde doelpunt alle nood lenigde. ^vl Een wedstrijd om je duimen te likken", glunderde een overge- Hs bkkige Willy Meersman. J "Ik heb de spelers van harte gefeliciteerd. Daarmee deelde ik een jubelkoncert dat door een ganse schare supporters ten :ste werd gegeven. Nooit werden de spelers zo triomfantelijk :groet. Niemand kan op een tekortkoming worden gewezen, ïn uitblinker noemen is even ongepast. Het werd gewoon een :ollektieve verrichting waar je uitsluitend en alleen het etiket 'uitmuntend" kunt op kleven. Ir. Het vooruitzicht van de toppers :gen Herentals en Heist hebben we een renderende publiciteit evoerd. Besluit dat ik kan trekken uit al wat ik in deze lompetitie heb meegemaakt is dat de nieuwe aanwinsten flinke neevallers zijn, onze eigen spelers groeien van week tot week en :r wordt alsmaar meer discipline aan de dag gelegd, faktoren die n trainer alleen maar gelukkig kunnen maken." (e.g.) •ond' (g.d. ijk c obur-Heikant 1-1. Luc Vercauteren in duel met een n n elenaar (vh) aan tere I* PROVINCIALE Iberg tC HAALTERT - KAVD 1-4 AV Dendermonde toonde zich tegen Racing Haaltert doorlo- end de betere ploeg. Paarsblauw overtroefde de lokalen in alle Y*e'n pzichten, kwam vier keer tot scoren en behaalde een verdiende ege. enny Lobijn, de gewonde middenvelder van KAVD, volgde de ^"itch vanuit de tribune en spreekt lovend over zijn maats. 'e thuisploeg heeft één keer een vuist gemaakt. Daarbij week Ie bal af en zo kwam een doelpunt tot stand. Daartegen had inze doelman niet het minste verhaal. Mijn maats zijn niet inder de indruk gekomen van die opdoffer. Integendeel. )ankzij een algehele inzet en fraaie kombinatics werd de ipponent tot de terugtocht verplicht. Guy Rodrigo heeft de elijkmaker tot stand gebracht. Voor de rust hebben we de laaltertse doelmont voortdurend bestookt. Mits wat geluk adden we toen een voorsprong gerealiseerd. Die kwam er in de weede helft toen Guy De Baere zijn nummertjes opvoerde. Hij 'erd auteur van drie doelpunten en lukte een hattrick. De eerste mmm effer kopte hij tegen het net na een lange voorzet van Mare ringels. Bij de andere twee doelpunten plaatste hij vooraf een raar tegenstrevers in hun hemd. Racing Haaltert liet mij geen oede indruk. Na de rust heeft het gepoogd om ons even in erlegenheid te brengen. Daarvoor beschikte het niet over oldoende wapens. Globaal bekeken moet ik zeggen dat ieder- en bij ons het beste van zichzelf heeft gegeven en dat een ollekticve verrichting de basis heeft gelegd van een zege die >g sterker kon zijn uitgedrukt. Ik vond het alleen maar spijtig it ik er zelf niet kon bijlopen. Allicht word ik pas over twee leken uit het gipsverband verlost. Daarna zal ik moeten wennen n konditie opdoen. De jaarwisseling zal voorbij zijn, alvorens mij opnieuw zal kunnen manifesteren. Ik voej mij overigens lest thuis bij KAV Dendermonde. De spelers vormen een Tiendenkring en oefenmeester Toon Pfaff zorgt voor een flinke timulans. Ik ben er van overtuigd dat we nog puike verrichtin- w cri zullen leveren en naar een mooie rangschikking streven." (e.g.) LUC SCHUDDINCK (VW HAMME) Dat VW Hamme zich in deze kompetitie als titelkandidaat zou manifesteren had niemand verwacht. Uit twaalf mat chen puurde de vierdeklasser negentien punten, stond slechts negen goals toe en kwam 36 keer tot scoren. Het verschil met de leiders Herentals en Heist bedraagt drie punten. Het zijn precies deze ploegen die de komende tegenstrevers worden van een geestdriftig Vigor Wuitens. Luc Schuddinck gelooft in de mogelijkheden van VW Hamme en stelt onomwonden optimistische prognoses voorop. "We winnen tegen Herentals en nadien reizen we naar Heist met het inzicht een punt te verwerven. Zoals we momenteel evolueren hoeven we voor niemand achteruit te gaan. De sfeer onder de spelers is uitbundig, de kern ruim en de supporters leven in een euforie. Heb je gezien hoe we zondag in Asse werden bejubeld? Dat zich in deze kompetitie zulke taferelen gingen afspe len had niemand verwacht. De vooruitzichten waren somber na het opstappen van Frankie Vanhaecke en een ongunstige voorbereiding. WiUy Meersman kwam vlug tot de vaststelling dat zijn team meer mogelijkheden had en heeft die geestdrift overgebracht op de groep. Spoedig groeide het geloof in eigen kunnen, vooral nadat gebleken was dat de aange worven voetballers, stuk voor stuk meevallers werden en geen moeite hadden om te wennen aan de principes van VW Hamme." Offensief 'Tedere wedstrijd vatten we aan met offensieve bedoelin gen", zegt Luc Schuddinck. "Een ruime publieke belang stelling is hiervan het resultaat. Het is onvoorstelbaar hoe je soms wordt gekonfronteerd met ploegen die op eigen veld niet eens lef tonen en een behoudende optie nemen. Dat was vorige zondag het geval met SV Asse. Zulke opvattingen ontmoedigen de voetbalfans. Het hoeft niet te verwonderen dat sommige ploegen maar een handvol supporters op het veld krijgen. Willy Meersman wil winnen. Vandaar dat hij offensieve principes huldigt. De vele doelpunten zijn hiervan de weerslag. Positief voor VW Hamme is dat de huidige kern vaardige jongeren verenigt. Neem Nico Van Bogaert als voorbeeld. Hij is een werklustige jongen waarmee het prettig is te voetbal len. Hij is een produkt van VW Hamme die in het fanionteam scheepsrecht heeft verworven. De toekomst voorspellen is een moeilijke opgave. Ik veronderstel dat we een belangrijke kanshebber zijn. Bovendien blijkt uit het verleden dat we vooral tijdens de heenronde onze beste periode meemaken en punten winnen. Als die trend doorzet kunnen we gerust zijn in een goede afloop. Wanneer een titularis onbeschikbaar is, kan een valabele wissel worden doorgevoerd. Dat is een belangrijk aspekt. Voor twee weken ontbraken Johnny Lenaerts en Franco Pirelli. Niettemin behaalden we een 7- 0 overwinning. Ik moet zeggen dat de invloed van Willy Meersman en Voetbal. Hesters scoorde voor FC Heikant (bvw) dat liet sporen na. Zijn afwe zigheid verzwakte de middenli nie. Bovendien haalden Benny Huylebroeck en Willy Raem- donck na hun kwetsuur niet het volle rendement. We zijn nochtans vlug tot scoren kun nen komen. Een voorzet van Leo Wuytack kwam in de voe ten van Vermeer die stevig uithaalde, maar zijn schot ge stopt zag door het doelhout. SK Aalst-Wetteren 3-2. Aalst schijnt er stilaan bovenop te komen. Het klopte een gevaarlijk Wetteren en moet zondag naar KAVD, dat ook op dreef is (da) 1 PROVINCIALE Werner Valgaren was bij de zaak en kon de terugkaatser onverwijld in het doel depone ren. Een falen van de defensie heeft ertoe geleid dat de be zoekers langs Van Driessche net voor rust de gelijkmaker tot stand konden brengen. In de tweede helft liet Heikant zelfs niets aan het toeval over. Hoewel het ons nooit heeft bedreigd, kon het wel een ste vige afweer organiseren. Zel den of nooit konden we onze wil opdringen. Op het laatst hebben Leo Wuytack en Wily Raemdonck weliswaar een vuist gemaakt, maar dat waren dan ook de enige wapenfeiten die over deze tweede helft te vertellen zijn. Al bij al moet ik toegeven dat het resultaat een logische weergave is. Ik had het graag anders gewild." (E.G.) Robur-Heikant 1-1. Moerzekenaar De Vos werd gekwetst. Verzorger De Bruyne hanteert de "wonderbus" terwijl Huylebroeck geboeid toekijkt (vh) Eddy Maes groot is. Een beter sportief bewind kan VW Hamme zich niet inbeelden. Er zijn bovendien geen "vedetten" waar je moet naar opkijken. VW Hamme is doodgewoon een hecht blok dat groeit, zelfvertrouwen uitstraalt, aan maturiteit wint en kollektief krachtig is ingesteld. Wie ons met kans op sukses wil bekampen zal over afdoende wapens moeten beschikken. Denk niet dat ik mij tot grootsprakerigheid laat verleiden. Het is gewoon de realiteit die ik onder ogen zie. Ik ben 28, een "ancien" die al vele jaren lid is van VW Hamme. Nooit hadden we zo'n sterke kern. Tegen Herentals en Heist zullen we tonen hoe ver onze ambities reiken." (E.G.) SK AALST - ST. WETTEREN 3-2 SK Aalst heeft er tegen Wetteren een zeer spektakulaire wedstrijd van gemaakt. De beide ploegen gaven het volle pond en wisten de toeschouwers steeds te boeien. Standaard Wetteren ging pijlsnel van start. In een mum van tijd werd doelman De Saedeleer tweemaal te grazen genomen. Eerst diende hij zich gewonnen te geven in de vierde minuut toen Moreels scoorde en even later verdubbelde Moerman de bezoekende voorsprong. Deze laatste treffer was een juweeltje, de bal belandde in het doel na een knap afstandsschot. Aalst liet zich echter niet van de wijs brengen. De lokalen knokten met een nooit geziene inzet. De lokalen wisten zo een wanhopige situatie recht te zetten. Eerst kreeg De Naeyer een mooie kans maar doelman De Paepe waakte. De goed akterende Bart De Bruyn bracht Aalst weer in de wedstrijd. Hij zond gepast in voor De Jaegher zodat 'Aalst nog voor de rust in de race kwam. In de tweede helft was het Aalst dat een blitz-start nam. In de eerste minuut na de herneming werd reeds gescoord. De Naeyer kopte de bal onhoudbaar in. Na deze treffer nam de thuisploeg de wedstrijd volledig in handen. Men voelde duidelijk dat de overwinning binnen bereik lag. In het middenveld won Aalst duidelijk terrein en rond het uur gebeurde wat iedereen had verwacht. Na een warrige faze voor het doel van De Paepe kon Van Laethem scoren. Aalst behaalde meteen een verdiende overwinning, wist in het slotkwartier nog enkele doelkansen bij elkaar te voetballen maar verdere treffers kwamen er niet. Zowel De Jaegher als Van Laethem misten de wenkende kans terwijl ook Verhoeven dat deed aan de overzijde. Gelukkig maar voor de uiterst moedige lokalen. (G.D.T.) In de KBTTB eerste prov. speelde Patro A thuis tegen Melsele B. Hamme had een slechte start. Mare de Keyser verloor tegen Danny van Gyssel, de laatste man bij Melsele B en dat bracht mede dat Patro A direkt op een 1-3 achterstand werd geplaatst. Hoe dan ook de thuisploeg was nooit zichzelf meer en ward met 4-12 uitgegeld. E. De Clercq en J. Van Hecke wonnen allebei één wedstrijd en dat was tegen Van Gyssel. Pierre De Schoesit- ter won daarbij nog eens van Eygens. Mare de Keyser won deze keer niets. Patro B kreeg de punten. Want Sfinx A Ronse kwam niet opdagen zonder teken van leven te geven. Eindresultaat 16-0. Patro B speelde tegen Eikenlo thuis en dat werd geen overwin ning. Een 5-11 nederlaag. Paul de Schoesitter Mare Stallaart en Thomas Behiels wonnen elk één wedstrijd en Stef Goossens twee. Op Vlierkouter het derby tussen twee Hamse formaties in het kader van het kampioenschap 2' prov. B. Vlierkouter A ontving Patro C. Een boeiende wedstrijd is het niet geworden. Daarvoor waren Daniel Dehon en Kurt de Cock veel te sterk. Deze Lokerense knapen wonnen tegen iedereen en dat betekende dat Patro uitgeteld werd. Het werd voor Vlierkouter een vlotte 12-4 overwinning. Paul De Schoesitter won twee keer en versloeg J. De Maeyer en Bert Verstraeten. Peter Van Cauteren won tegen dezelfde J. De Meyer, terwij! Mare Stallaert zich de betere toonde bij Bert Verstraeten. Stef Goossens won niets. In de vijfde afdeling had Patro D een gemakkelijk hapje aan Vlierkouter D. De Patro's haalden hier een 16-0 overwinning binnen. Jozef Van Couwanberghe, Walter de Rijcke, Franqois Van Dender en Patrick Glas hadden een rustige avond. Voor Vlierkouter D speelde, Danny Ruys, Van Hemelrijck Robby, Vander Vreken Johan en Van de Walle Patrick. 'C HM f Temse-Melsele 1-3. Zonder de geschorsten Van de Vel en Van Buynder was Temse zichzelf Temse-Melsele 1-3. DU gekruiste schot van Waem gaat recht naar doel ondanks de niet meer en er sloop paniek in de rangen (dw) pogingen van drie lokale verdedigers (dw) 2* PROVINCIALE KVKT- APPELTERRE - LEBBEKE 2-4 Enige opluchting bij tweedeprovincialer SK Lebbeke na een 4-2 zege tegen Appelterre. De Konkelgoedploeg nam nochtans geen flinke start, werd bijwijlen tot de terugtocht verplicht maar kon rekenen op een fluks reagerende doelman Chris Janssens die na een 1-0 achterstand zijn heiligdom van verdere schade behoed de. Het doelpunt dat Appelterre tot stand bracht, was het gevolg van een misverstand. In het derde kwartier begon Lebbeke zich meer te manifesteren. Vooral nadat een overtreding op Frankie Van Hecke een penalty en een doelpunt had opgeleverd, waarvan de Noordafrikaan Ben Allal de auteur werd. Eenzelfde faze na de rust toen diezelfde Van Hecke van de voet werd gelopen, er andermaal een strafschop volgde en Ben Allal weer de goede hoek opzocht. "Eens op voorsprong begon het van een leien dakje te lopen", zegt een opgetogen voorzitter Eric Buytaert. "De tweede helft was genietbaar, ondanks het rotslechte weer en het geleidelijk glibberig wordende veld. Eddy De Malsche is uit een kombinatie met Gary De Kinder een derde keer tot scoren gekomen. Ben Allal bracht later een vierde goal op zijn aktief, zodat hij in totaal auteur werd van drie treffers. Ik moet zeggen dat we in de tweede helft bijwijlen flinke kombinaties hebben gelukt en overeind zijn gebleven, ondanks een reaktie van Appelterre dat risiko's nam en ons geregeld poogde in een valstrik te lokken. In feite is het moeilijk om uitblinkers te citeren, hoewel onze doelman een flinke verdienste mag opei sen. Dat wil niet zeggen dat het alleen aan hem ligt dat we eigenaar van twee punten zijn geworden. Iedereen heeft zich terdege ingezet en dat was toch wel een verheugende vaststel ling. Het komt er nu op aan om binnen de kortste keren een plaats in de middenmoot na te streven. Dan kunnen we rustig de kompetitie verder afwerken. Eindigen op een ereplaats is meegenomen en steekt de supporters een hart onder de riem." (E.G.) 1* afdeling Hingene - Baasrode A Dynamica A - Hingene Patro A - Baasrode A Madeion A - Patro C 2* afdeling Madeion B - Ons Huis A Ons Huis B - Lebbeke Pardaf B - Patro E BAC A - Vlierkouter A BACD-Pardaf C 3* afdeling BZP - Prado Bobo A - Dynamica B Pardaf D Vlierkouter KWB A-Patro C f afdeling A Bobo D - Vlammers A Juvenes B - Avanti Balegem A - BAC C Bobo C - Ons Huis C Madeion C - Opwijk A 4' afdeling B Juvenes C - Vlammers B Dynamica C - Kemzeke A 0-10 7-3 Bobo B - Madeion D 8-2 >5 Vlierkouter C - Viktory 3-7 6-4 Pardaf C - Okapi A 3-7 4-6 5' afdeling A Triumf C - Baasrode B 3-7 6-4 Vlierkouter B - Juvenes D 5-5 4-6 Opwijk A - Lede 5-5 8-2 Balegem B - KWB C 0-10 UI-0 Opwijk C - Patro H 4-6 10-0 5' afdeling B Triumf B - Patro I 4-6 3-7 Dynamica D - Juvenes E 0-10 4-6 KWB B - Okapi B KM) 2-8 Kemzeke B - Artevelde 1-9 1CM) Juvenes E - Okapi 5-5 Artevelde - Troclant 6-4 4-6 Jeugd 10-0 Pardaf B - Patro A 5-5 8-2 Pardaf A-KWB A 7-3 6-4 Madeion B - Bobo B 10-0 1-9 Bobo A - Pardaf C 10-0 Vlierkouter B- KWB D 0-10 7-3

De Voorpost | 1986 | | pagina 19