FAT EEN KLUCHT... "WIJ WERDEN BESTOLEN" *INN EECKHOUDT ZUIVERE HATTRICK IN VIER MINUTEN ORGDEN "ROS BEIAARD"-C(JP IN SPORTHAL SINT-GILLIS LEA VAN HECKE KONING IN HET KARABIJNSCHIETEN KAPITEINTJES ERVOOR... KWB-BERLARE HIELD MINIVOETBALTORNOOI De Voorpost - 28.11.1986 - 21 DAMESVOETBAL ERL. ST.-PAUWELS - ZULTSE 2-3 )ver sport scbryven is mooi en wy doen het graag, maar rat dan te zeggen over een wedstryd die er geen was en er x>it een had mogen worden. De topper in het provinciale mesvoetbal speelde zich zaterdag nogmaals af in Sint- Pauwels. Leider Zultse kwam namelijk op bezoek. Wie er iter niet was, was de aangeduide bondsscheidsrechter. iettegenstaande er een paar bondsscheidsrechters aan- ïzig waren liet Herleving zich overhalen de wedstryd in inden te geven van een Zultse supporter. Leren doet men met schade schande, althans zo luidt :t spreekwoord. Dit onder- md de Herlevingploeg zater- ig aan den lijve. Niettegen staande de thuisploeg enkele 'f M chietkansen kreeg in het eer- te kwartier was het toch het toekende team dat op voor- ong raakte. De manier aarop was echter een lacher- e. Tot tweemaal toe mocht ultse ongestraft met drie speelsters in off-side scoren. Dat niet in het minst doel- vrouw Colman hierbij het ver trouwen verloor bewees zij rond het halfuur toen zij even in de fout ging en de bordjes 0- 3 wezen. Sint-Pauwels, opge pept door coach De Man, liet zich na de rust echter niet onbetuigd en ging meteen op zoek naar doelpunten. Sint- Pauwels drukte nu meer dan ooit op de verdediging van de bezoekers doch een gaatje was moeilijk te vinden. Even voor rust had Samson met een goed gericht schot de stand op 1-3 gebracht, doch de aansluitings treffer hing in de lucht. Herle ving gaf nu niet meer af en de bezoekers plooiden in alle ge lederen. Zaak was echter de scheidsrechter te omzeilen, want elke aanval die ook maar enige kans op slagen leek te hebben werd onverbiddelijk afgesloten door de man in het gelegenheidszwart. Hoe de thuisploeg ook probeerde, ver der dan de backarea mocht zij niet komen. Sint-Pauwels weerde zich echter als een dui vel in een wijwatervat en poog de de bakens alsnog te verzet ten. Zultse kon echter rekenen op een toegewijde dertiende man en hield vooralsnog ge noeg ruimte over. Een vijftal minuten voor affluiten kon De Nil echter voor gerechtigheid, zij het ten dele, zorgen door een geharrewar voor de bezoe kende kooi af te ronden. Na dit doelpunt ging de gelegen- heidsref er echter nog beter over waken dat zijn elftal zon der kleerscheuren het einde haalde. Toen Sint-Pauwels in de ultieme minuten nogmaals gevaarlijk uitbrak, kon hij niet anders dan het einde van de wedstrijd fluiten tot groot on genoegen van de Herlevings- aanhang die zich reeds massaal tegen hem gekeerd had. Ge lukkig konden de Herlevingda- mes zich beheersen tot na de wedstrijd om met deze clown in de clinch te gaan. Wie ech ter op dergelijke wijze tussen de lijnen van een voetbalveld durft te lopen verdient geen respekt. (m.j.p.) GERARDA DE MAN, COACH SINT- PAUWELS Na de onverdiende thuisnederlaag tegen leider Zultse was Herleving-coach Gerarda De Man het kalmst om haar gedachten en meteen ook die van de ganse ploeg te verwoorden aangaande de verkrachte wedstrijd van zater dag jl. De afwezigheid van een officieel aangeduid scheidsrechter kan volgens het reglement op meerdere wijzen opgelost worden. Nietegenstaande een tweetal neutrale bonds scheidsrechters aanwezig waren eiste Zultse het recht op zelf een scheidsrechter te mogen leveren. De Herlevingdames stemden hierin toe, doch dit brak hen zuur op. Gerarda De Man: "Gedurende de ganse eerste helft wist de bezoekende gelegenheidsreferee het zo aan boord te leggen dat de Zultse aanvallen telkens beloond werden met een doel punt. De eerste twee werden duidelijk gescoord na kollektief buitenspel van niet minder dan drie aanvalsters. Wanneer Sint-Pauwels na rust aan een voortreffelijke remonte begon, bleek alras dat wij maximum twee doel punten mochten scoren doch dat een derde treffer reeds van voor de backarea afgefloten werd. Zo gebeurde het ook." Voor de volledigheid vergeten wij evenmin de niet- toegekende penalty die Herleving claimde tijdens de eerste periode maar die door de gelegenheidsref niet kon gezien worden omdat hij meer bezorgd was om een gekwetste Zultse-speelster dan om de wedstrijd "Het schrijnendste voorbeeld werd echter geleverd na de wedstrijd. In de Herlevingkantine werden de gemoederen nogmaals extra opgehitst toen de gélegenheidsscheids- rechter tegenover zijn Zultse vriendinnen onomwonden verklaarde dat zij zonder hem nooit de twee winstpunten zouden behaald hebben. Gelukkig konden wij op dit moment onze speelsters kalmeren om verdere problemen te vermijden. Hopelijk worden wij in de komende wed strijden van dergelijke partijdigheid gespaard. Toch dient erop gewezen dat Herleving deze problemen kon vermij den door een van de aanwezige aangesloten, neutrale scheidsrechters te vragen om de wedstrijd te leiden. Toch is een reaktie op dit, met voorbedachten rade, optreden van een clown op zijn plaats. (M.J.P.) IAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE 1 ee rgens in Wallonië, kilometers van de bewoonde wereld trwyderd, op een nauwelyks te bespelen veld dat boven- ien sterk afbelde, speelden de Kamillekes de eerste helft Joegen de wind in. Zy dwongen drie hoekschoppen af en ier open doelkansen die evenwel geen van alle werden 3t li enut. Het bleef dus by 0-0 aan de rust, een voor de ache wakke thuisploeg onverwacht gunstig resultaat. Tydens leng e tweede periode ontbonden de Aalsterse meisjes hun me nodder)duivels en hakten de Walinnetjes moeiteloos in 1,8,6 i pan... hf.Verwoestend offensief "i siSnd De Causemaeker c I l j* u verving. Sigrid bleef op de Ann Eeckhoudl nam haar ba„k |iuen6naast Sandr!; De trtrouwde plaats in de spds Nij „ada, zij s kwet. in de aanval weer in naast de hele'wecf „ict had bekc Den Blauwen. Daar- ku„„en ,rainen oor schoof de debutant van srige week Ann Elaut achter- Na twee minuten in de twee- it naar het middenveld, waar de speelhelft was het al 0-1, JEUGDVOETBAL toen Hilde Van Caelenbergh met een verwoestende k mis pas Ann Eeckhoudt bereikte, die twee verdedigsters omzeil de en tussen keeper en paal in de kleinste hoek raak trof. Vijf minuten later stond Ann weer op de juiste plaats om een knappe pas van Paula Bisback aan te nemen en af te ronden: 0-2. De Aalsterse aanvalsgol ven bleven het brokkelig Waals bolwerk verder aantas ten, de hoekschoppen volgden elkaar op en aan de 20ste mi nuut luidde een hard schot van Hilde Van Caelenbergh een verwoestend offensief van de Kamillekes in. Toen er 22 minuten gespeeld waren, trapte Mieke Den Blauwen een hoekschop haar fijn voor doel, waar Ann Elaut met een prachtige kopstoot de bal tegen de netten devieerde (0-3). Dan volgden de doel punten elkaar in hels tempo °P- Dezelfde minuut nog, bij het aftrappen, bemachtigde Ann Eeckhoudt de bal en snel de als een bolide vijf Gerpin- nes-speelsters voorbij om met een hard schot haar solorush te beëindigen en er 0-4 van te maken. Weer twee minuutjes later kwam de 0-5 op het bord wanneer Paula Bisback van ver op doel schoot en de doel- vrouw de bal wegbokste in de voeten van de goed gevolgde Ann Eeckhoudt, die dankbaar dit buitenkansje benutte. Hon derdtwintig sekonden later ontving zij opnieuw de bal van Mieke Den Blauwen, zette eens te meer twee verdedig sters voor schut, plaatste met een knappe schijnbeweging de keeper op het verkeerde been en prikte in de kleinste hoek het zesde Aalsterse doelpunt op het scorebord. Daarbij te kende Ann Eeckhoudt niet al leen haar vijfde doelpunt van de wedstrijd aan, doch liet te vens binnen de vier minuten een zuivere hattrick opteke nen, toch wel een merkwaar dige prestatie, misschien wel een rekord in ons vrouwen voetbal. Schoten van Nancy De Cre- mer, Lutgart Viaene en Ann Elaut zoefden nog nipt naast de lokale kooi, doch zes minu ten voor tijd legde Mieke Den Blauwen de 0-7 eindcijfers van dichtbij vast na een voorzet van Ann Eeckhoudt. Door het verlies van DW Brugge komen de Kamillekes nu met drie punten voorsprong op die klub stevig op de twee de plaats in de klassering. Zaterdag om 14.30 uur ont vangen de oranje-blauwen Ekeren-Donk aan de Zand berg en verwachten na hun knappe prestaties van de jong ste weken heel wat Aalsterse voetballiefhebbers om hen aan te moedigen in hun strijd voor de promotie naar eerste natio nale. In Gerpinnes kwam volgend elftal tussen de lijnen: Brenda Van den Eeckhoudt, Helga Van der Donckt, Lutgart Viae ne, Nancy De Cremer en Re- en Ann Eeckhoudt. Op de nilde Clompen; Sandra Van bank: Sigrid De Causemaeker der Linden, Paula Bisback, en Sandra De Nijs. Ann Elaut en Hilde Van Cae lenbergh; Mieke Den Blauwen RANGSCHIKKING Cyriel Temmerman 1. W Lommei 10 9 0 1 33 f 19 2. KAMILLEKES 10 7 1 2 31 10 16 3. DW Brugge 10 5 2 3 18 5 13 4. Union 10 5 3 2 22 13 12 5. J. Nijlen 10 5 3 2 17 12 12 6. Looi Sport 10 4 3 3 24 20 11 7. Stand. Elen 10 4 3 3 25 31 11 8. Namêche 10 4 4 2 23 15 10 9. Izegem 10 3 4 3 15 22 9 10. OG Oostende 10 2 4 4 14 18 8 11. DC Lanklaar 10 1 4 5 5 10 7 12. Ekeren-Donk 10 2 6 2 13 16 6 13. DG Nerem 10 1 7 2 10 35 4 14. Gerpinnes Jumet 10 1 9 0 7 46 2 (!anr^i=clann KARABIJN SCHIETEN B reeks KWB Berlare hield ope 16 november zijn tweede mini- Berlare C - Laarne voetbaltornooi waaraan ploegen deelnamen. We kre gen volgende uitslagen: A reeks Schoonaarde - Berlare D Berlare A - Overmere Schoonaarde - Overmere Berlare A - Berlare D Berlare D - Overmere Berlare A - Schoonaarde 6-2 Berlare B - Zottegem 1-2 Berlare C - Zottegem 4-3 Berlare B - Laarne 5-1 Berlare C - Berlare B 4-1 Laarne - Zottegem 0-2 In de troosting haalde Zotte- 2-2 gem het met 9-7 tegen Berlare 9-0 A. 1-2 In de finale werd het een plaat- 1-2 selijke aangelegenheid, waarin 1-1 Berlare C het haalde tegen de 3-3 jeugdploeg met 15-4 cijfers. DARTS Op zondag 30 november kampt men te Dendermonde in een open dartswedstrijd om de Ros Beiaard-cup. De wedstrijd wordt gespeeld in twee reeksen. De beste spelers spelen in de A-reeks, de anderen in de B-reeks en voor de A-reeks verwacht men in de Denderstad de top dertig van het Belgische dartswereldje. In totaal zijn er zowat vijfhonderd spelers met hun pijltjes aan het werk. De wedstrijden gaan door in de Sporthal Verhelst aan de Van Langenhovestraat te Sint-Gillis waar Karei Vincke de gastheer is. Hij kreeg naast de Ros Beiaard-cup een prachtige prijzentafel en trofeeën bijeen. Karei Vincke zelf werd vorig jaar winnaar in het open dartskampioen schap van Oost-Vlaanderen. De uitbater van de kantine van de sporthal weet dus wat hij doet. (H.A.) Minivoetbal. De KWB van Berlare hield een tweede minivoetbaltornooi, plaatselijke C-ploeg de winnaar werd. Ze won met 15-4 tegen de jeugdploeg (jj) Temse-Melsele 1-3. De Temsedoelman heeft de bal en Waem is eraan voor zijn moeite. Hij ging erbij op de knieën zitten (dw) Preminiemen Herdersem - Lebbeke 1-1 wegens het modderige was het moeilijk spelen de lichte knapen. De was vooral gelijkop- als kreeg Van Damme Herdersem ongeveer half- de eerste helft een kans, de doelman van Lebbeke Gijseghem, was paraat, tweede helft was Herder sem de betere ploeg. Door enig veldoverwicht werden er een viertal mooie kansen ge schapen. Op6 aangeven van Yves Uyttersprot verschalkte kapitein Aelbrecht doelman Van Gijseghem (1-0). Zeer kort nadien kon Lebbeke uitbreken en Van Damme maakte van de kans gebruik om gelijk te stellen. Volgens trainer Freddy Van Keer van Herdersem had zijn ploeg zeer goed gespeeld. Indien er ie mand moest winnen, dan wa ren wij dat, meende hij. Het werd een sportieve wedstrijd, goed geleid door ref André Hendrickx. (da) In Hamme-Zogge bestaat al de. Laatstgenoemde zou het vele jaren een karabijnschut- halen. tersgilde die traditiegetrouw Het is nu de eerste maal dat ieder jaar een koningsschieting man en vrouw in de karabijns- organiseert. Momenteel zijn gilde "De Zoggeschutters" De Zoggeschutters gehuisvest zich koning en prins schieten, in Hamme-Sint-Anna. Proficiat. Al de leden waren opgeko- men voor het jaarlijks duel om de titels van koning en prins van de gilde te veroveren. Dat bracht mee dat de volgen de kandidaten zich konden plaatsen voor de eindronden: Lea Van Hecke, Cesar Wil- laert, Pierre De Beer, Walter Van Gucht, Prosper Tonne- lier, M.J. Geerinck en Mare Verschelden. Het zou een tijdje duren voordat de beslissing viel. Het was uiteindelijk Lea Van Hecke die het haalde. Ze was de enige die de koningsprijs wegschoot. Ze werd meteen uitgeroepen als koning 1986. Precies tien jaar geleden schoot Lea Van Hecke ook de koningsprijs weg. Tc was toen de eerste vrouwelijke schutter die deze eer te beurt viel. Daarna volgde de kamp voor de titel van prins. Prosper Tonnelier en Pierre De Beer bleven tenslotte nog over als kandidaten in de tweede ron- Minivoetbal. De Brandweer van Dendermonde (foto p. hermans) Wielertoerisme. Wielertoeristenklub Sportiva uit Hamme-Zogge huldigde haar kampioenen (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 21