GEHANDIKAPT LOKEREN BEPERKT AFSTRAFFING EEN LACH EN EEN TRAAN JEUGDBASKETBAL IN ZELE IE SCHAEPDRIJVER MET DRIEPUNTERS WEINIG TEGENSTAND riLLEMS UIT DE MATCH KALENDER De Voorpost - 28.11.1986 - 23 BASKETBAL Basketbal. BBC Lokeren-Sint-Niklaas BASKETBAL DAMES Aangezien de damesploeg van B.B.C.-Lokeren drie basisspelers wegens kwetsuren moest missen, diende men beroep te doen op het kruim uit de jeugd. Dit betekende dat vorige zondag in de wedstrijd tegen het Gentse S.K. Batavo, twee miniemen en twee kadetten op het wedstrijdblad voorkwamen. Rekening houdend met deze handikap wist m toch de bijna voorspelbare afstraffing te beperken. 6-19 Er ad met vechjne, Iden rekei :rden zorg vf wï ij h Zowel in lengte - belangrijk in rommelig vertoon en gelukkig thuisploeg vielen de afstands- - jasketbal - als op het vlak van liep er bij Batavo een zekere worpen op van Arens terwijl de ervaring waren de Gentse Herst die niet minder dan 21 Lebeer efficiënt was onder de dames reeds de meerdere punten scoorde en dan moet ring. Zoals reeds gezegd was vooraleer de wedstrijd startte, nog rekening gehouden wor- bij Batavo Herst de uitblinker Vlet een grote zekerheid den dat zij voortijds uitgescha- die in alle onderdelen de bete- :n mocht men verwachten dat de keld werd wegens foutenover- re was van zowel haar mede- Ihuisploeg er nauwelijks iets last. speelsters als van de tegenstan- m terecht zou brengen. Eer- der. In die eerste helft scoorde ijkheidshalve hoeft gezegd te Onevenwichtige ploeg zjj 13 punten en eenmaal aan spoorden dat deze vooringeno- Bij de rust was de stand 19-30 gespeeld, was zij moeilijk te ïen stelling nooit het spel- en dit verschil had nog veel houden. Met de moed der eeld heeft beheerst. Dit was groter kunnen zijn, indien de wanhoop, zij het op achter- jeenszins de schuld van bezoekers wat beter zouden stand vocht de thuisploeg voor B.C. Lokeren, doch wel van gedacht hebben aan de afwer- wat het waard was. In dergelij- de beter gerangschikte bezoe- king, waarbij de rebound een ke competitiewedstrijden ont- ':ers. Al bij al werd het een zwak onderdeel was. Bij de brak het bij sommigen aan de nodige ervaring, maar al doen de leert men en deze confron tatie zal in de toekomst zeker vruchten afwerpen. De one venwichtigheid van de thuis ploeg was vooral merkbaar wanneer volop positie moest gekozen worden in de verdedi gende opstelling. Bij de bezoe kers was er daarentegen Ver- nimmen die voor de afweer zorgde maar aanvallend en vooral bij de afwerking opval lend een aantal steken liet vallen. Terugkeer Met een voorsprong van 11 punten, gekombineerd met een fysisch overwicht, kon Ba tavo de tweede helft met een rustig gemoed beginnen. De dames van B.B.C. Lokeren lieten zich echter niet op een hoopje spelen en met de be scheiden maar vereende krach ten werd gepoogd de achter stand te milderen. Halfweg kon zelfs een 38-44 stand geno teerd worden. Anders gezegd betekende dit dat in de eerste 10 minuten B.B.C. Lokeren 19 punten had gescoord terwijl de bezoekers 'slechts' 14. Voor Batavo werd het dus dringend tijd om het over een andere boeg te gooien. Dit gebeurde eigenaardig genoeg pas na het uitvallen van topspeelster Herst. Het spel werd meer opengetrokken en de balwisse lingen verliepen vlotter. Pre cies dit laatste was er teveel aan voor de thuisploeg zodat de eerdere idealistische hoop in een mum van tijd teniet werd gedaan. Het hoeft ook gezegd dat één van de scheids rechters, soms uiterst korrekt maar op bepaalde momenten erg falend, aan het toch wel rommelend geheel een bijzon der cachet gaf. Uiteindelijk werd het 45-60 en het was Lebeer van de thuisploeg die in de tweede helft het meest gescoord had. Een magere troost voor een toch wel en thousiast B.B.C. Lokeren die dringend aan betere tijden toe is. (POLO) Basketbal. BBC Lokeren-Batavo 45-60. De gehandicapte thuisploeg kon in het begin van de tweede helft de achterstand terugbrengen tot zes punten. Dan was haar kaars uit (polo) PANTERS BAASRODE - WEVELGEM: 88-74 rgelij basketbal. BBC Lokeren-B atavo 45-60. Wegens enkele gekwetsten moest de thuisploeg Stef angevuld worden met enkele miniemen en kadetten. Zij konden de schade beperken (polo) 0 BERGER DU NORD - BEVEREN: 99-75 Ven t nieuws kwam er vanuit ren, waar trainer-coach •evens zijn ontslag indiende beroepsbezigheden. basketprofessor werd ver ingen door een duo Fons Tenders-Van Wuytswinckel, ervoor zullen zorgen dat veren binnen de kortst mo- lelijke tijd optimaal zal rende- fcn. De bezoekers plaatsten ze keer Guy Schmitt onder ring en Berger du Nord fcoest hard werken om na 15 minuten op 30-22 te staan. De fchaepdrijver bleek echtei in len begenadigde dag en met een reeks driepunters plaatste hij de thuisjongens op 41-28 rustcijfers. Toch gaf Beveren zich niet gewonnen, en al was Verstraeten wegens studie niet van de partij, het duo Maes- Schmitt zorgde voor de af werking en liet na 15 minuten in de tweede helft 70-63 note ren. Er was dus heel wat beter schap te bespeuren en wanneer Polfliet-Deyaert terug hun normaal rendement zullen be reiken ligt het vormpeil van Beveren heel wat hoger. Aan Schmitt om te bewijzen dat hij een echte bordenvechter is en aan Fons Renders een ploeg met veel talent waar muziek in kan zitten. Berger du Nord won deze keer echter verdiend een treffen, dat er echter in de terugronde helemaal anders kan uitzien. Punten: Berger du Nord: Van de Keymolen 3 p., D'Herdt 29 p., De Schaepdrijver 33 p., De Smet 3 p., Van Keer 16 p., De Saedeleer 3 p. Beveren: Van Dosselaer 4 p., Schmitt 19 p., Bries 7 p., Du- jardin 10 p., Deyaert 11 p., Polfliet 4 p., Maes 19 p., Mi- chelet 2 p. I.BasketbalBerger du Nord uit Aalst (da) MELSELE - EKSAARDE: 70-57 B.C. Zele doet heel wat in spanningen om de Zeelse jeugd basketbalgelegenheid te geven en misschien in de toe komst de kern van de fanion- ploegen met enkele lokale spe lers aan te vullen. Want mo menteel is de Zeelse inslag in de eerste ploegen zo goed als nihil. Miniemen Jongens Zele - B.C. Gent: 44-79 De Zeelse miniemen hadden een moeilijke seizoenstart. 21e moesten van in het begin de titelkandidaten Falco, Renault Gent en Sgolba Aalter bekam pen. Op het einde van de eer ste ronde konden toch vijf overwinningen uit tien wed strijden gepuurd worden. Trai ner-coach Benny Mertens geeft alle spelers spelgelegen- heid, zodat de nieuwkomers zich kunnen aanpassen. Tegen Gent kon Zele de eerste minu ten van de match gelijke tred houden met 10-10 aan de 7' minuut. Aan de rust was het evenwel reeds 21-38. In de tweede helft moest de Zeelse verdediging het afleggen tegen de bezoekers. Punten: De Beule 15, Van Cauwenberg 11, Van Doorse- laere 13, Symoens 2, Blanc- quaert 3. Miniemen meisjes B.B.C. Zele - De Pinte 60- 23 De miniemen meisjesploeg van Zele staat in de kompetitie knap op een eerste plaats sa men met Lokeren en Stars Gent. Elke ploeg staat met één verlieswedstrijd. In de Beker van Oost-Vlaanderen moeten de Zeelse meisjes het opne men in de kwartfinales tegen hetzelfde De Pinte dat ze thuis glansrijk versloegen. Zele startte zonder de gekwet sten Van Driessche en Vermei- re in een non-stop offensief. Het aanvallende spel van Zele wierp zijn vruchten af met een 20-2 tussenstand. Aan de rust hadden ze al een knappe 37-6 cijfers op het scorebord ge bracht. Het was maar spora disch dat het technisch en fy sisch mindere De Pinte nog over de middenlijn kwam. De tweede speelhelft gaf hetzelfde spelpatroon als de eerste. Aan de 12e min. hadden ze reeds een voorsprong van 55-11 ver worven en kon coach Mare De Vriese het zich veroorloven om nog twee pupillen in te schakelen. De punten: Goeman (10-4), De Cock Els (6-2), Coppieters (6-0), Scheire (12-12), Van Lo keren Kristel (3-5), Van Lint bergen (0-0), Goossens (0-0), De Vriese Els (0-0). Elke woensdag en vrijdag oe fenen de meisjes in sporthal V.H.V.D. onder leiding van gediplomeerde BLOSO-trai- ners tussen 17 en 19 uur. Pupillen meisjes B.B.C. Zele - Deinze 22-56 Een Zeelse ploeg die startte met drie volwaardige pupillen en verder aangevuld met ben jamins, moest voor de eerste maal dit seizoen de overmacht aan een complete laatstejaars pupillenploeg uit Deinze laten. Na een 9-9 stand brak bij Ziele de veer. Aan de rust keek de Zeelse ploeg reeds tegen een twaalfpuntenkloof op. Na de rust werd gegokt op een press die de week ervoor op Osiris reeds zijn vruchten had afge worpen. Daar moesten ze een 27-13 achterstand goedmaken, hetgeen ook gebeurde en waar Zele nipt won met 39-40. Deze maal echter kon Deinze nog. een grotere kloof slagen door het falen van de Zeelse af werking. Met deze nederlaag is het kam pioenschap nog altijd niet ver loren maar met de nodige strijdlust en het aankleven van een agressieve individuele ver dediging, kunnen de kleinsten misschien wel voor een verras sing zorgen. De Zeelse pupillen zijn ook nog in de run voor de Beker van België waarvoor ze op 13.12.1986 spelen tegen Bleg- ny uit Luik en voor de Beker van Oost-Vlaanderen waar voor ze het op 17.01.87 opne men tegen Tissac. De punten: De Vriese Greet (4-1), Goossens Katy (6-4), De Vriese Els (0-2), Van den Bos sche (1-0), Huygens (0-3) en Peelman (0-1). Sportief vergaat het Panters bijzonder goed. Deze topper tegen een medeleider werd een hoogvlieger. De supporters ge noten met volle teugen van het knap matcheinde dat de lokale ploeg tentoon spreidde. Admi nistratief was er een eerder gedrukte sfeer. De nasleep van de thuismatch tegen Aalter zat er voor veel tussen. Bestuurs lid Staf Vermeersch werd ge schorst tot het einde van het jaar. De klub kreeg een boete van 5.000 fr. en de tuchtraad wil nog enkele Pantersmensen aan de tand voelen. Het scheidsrechtersduo Rosiers - Thienpondt moet wel bijzon der zwaar aan de feiten getild hebben en naar onze beschei den mening hun verslag eens extra-gekruid hebben. Er ge beuren ergere dingen, die niet eens gesignaleerd worden. Te meer dat het arbitraal duo zelf niet vrijuit gaat. Sekretaris Jef Stevens, een sportmens bij wie sportiviteit op de eerste plaats komt, vroeg aan de scheids rechters tot tweemaal toe om niet meer in de kantine te komen na de match, teneinde het kontakt met de supporters uit de weg te gaan. De goede raad werd in de wind geslagen en ze lagen dan onrechtstreeks aan de basis van de moeilijkhe den die er lang na de match nog ontstonden. Achteraf trokken ze de woorden van de Panters sekretaris in twijfel. Een feit waar Jef Stevens het hart van in is. Een goede raad aan de Panters-supporters. Moedig uw spelers aan, maar laat de scheidsrechters met rust, die krijgen altijd gelijk. Terug naar de topper tegen Wevelgem. Met een driepun ter van Van Loey en een goed begin van Guido Verstappen, die achteraf te veel liep te zeuren om de harde aanpak van Vercoster, kwam de thuis ploeg met 10-7 voorop. Als ook Mathijnsens vanop af stand scoorde werd het zelfs 21-15 halfweg de eerste helft. De Panters-verdediging kon dan Vercouter-Dermaut niet stoppen en de Westvlamingen kwamen steeds dichter, maar Moens zorgde dan op zijn een tje met een 7 op 11 in de eerste 20 minuten voor een 38-36 ruststand. In de tweede helft geraakte de thuisploeg aanvankelijk niet van de grond. Het begon met een 0 op 5 en terwijl Wevel gem ondertussen een 6 op 7 binnenmikte, vertaalde zich dit in een 39-46 achterstand. Spelmaker Esseldeurs gaf het tempo aan en scoorde een 3 op 5 met een driepunter. De ploeg was opnieuw gelanceerd. Tussen de 10" en 15c minuut kende Mathijnsens een pro- duktieve bui: 4 op 5 met twee driepunters. Van Loey scoorde 4 op 4 vrijworpen en Panters was eens te meer de ploeg met het initiatief. Wevelgem, klampte langs Van Dorpe (4 op 4) nog even aan. Coach Hubert Van Hecke zorgde er voor dat de ploeg tempo bleef maken, hetgeen sommige Westvlamingen naar het einde te zwaar werd. Bij 70-66 aan de 14c minuut losten ze defini tief de rol en uiteindelijk werd het nog een afgetekende zege. Punten: Panters Baasrode: 32 op 70 shots 19 op 25 vrijwor pen en 5 driepunters. Van Loey 9-9, Verstappen 7-7, Peelman 0-2, Moens lfy-9, Goossens 0-0. Esseldeurs 1-13, Stevens 0-0, Mathijnsens 5-10. BENO Basketbal. BBC Lokeren-Sint-Niklaas 65-90. Beide ploegen kozen voor de aanval, maar de betere afstandsworpen van de bezoekers zorgden voor het verschil (polo) BBC LOKEREN - ST. NIKLASE: 65-96 Een 4-0 voor Lokeren was het enige wapenfeit dat de thuisploeg kon voorleggen. Vanderlinden kwam na 8-11 (5e min.) op volle toeren en de Klaaskens gingen in één ruk naar 20-33 (15c min.). Dan maakte De Nul nog twee domme fouten en meteen stond de thuisploeg nog in foutenlast. Halfweg was de weg open voor een ruime bezoekende zege (33-47) en de tweede helft stond er slechts één team op het veld. Lokeren had te weinig mankracht en de opponenten speelden met tien spelers op eenzelfde peil. Debbaut was topscorer maar de Griek Vavourakis en Vanderlin den waren zijn vleugel adjudanten in de afwerking. Lokeren van zijn kant komt in puntennood en zal hard moeten werken om zijn plaats in tweede provinciaal te behouden Punten: Lokeren: De Nul 8 p., Vion 14 p., Antheunis 17 p.. Van Boven 10 p., Vermaere 2 p.. Gheyssens 10 p. SNBC: Sauviller 11 p., Vavourakis 17 p., Debbaut 27 p., De Poortere 5 p., Vanderlinden 19 p., De Cauwer 3 p.. Van Uytfange 10 p., Van Daele 4 p. WEGA lelsele had Eric Van Goe- lem de opdracht toever- ouwd om Eric Willems aan anden te leggen. Dat Eksaar- metcen vleugellam was k al in de eerste helft, iven bleven de bezoekers op 2-12 hangen (10* min) maar 'an Loo had geen konkurren- e onder de ring. Het resultaat ond halfweg al op de bordjes 36-20) >c tweede periode kwamen de bezoekers via Creve-D'Hert nog even terug tot 41-35 (8' min.) maar dan was de match gekeerd, Staut zorgde met shots en infiltraties voor 60-45 en Eksaarde moest met lege handen naar huis. De zege schenkt Melsele een drie op drie en met het derby tegen gebuur Beveren voor de boeg zit er misschien nog meer in. Van Loo moet dan tegen zijn ex-ploeg in de arena en dat is spektakel gewaarborgd. Punten: Melsele: Van Goe- them 4 p., Staut 21 p., Van Loo 19 p., De Cauwer 4 p., Van de Vijver 6 p., Meire 10 p., De Schepper 4 p., Lippe- velt 2 p. Eksaarde:.Creve 10 p., Dhert 21 p., Vervaet 8 p., De Schrij ver 6 p., Baete 2 p., Willems E. 4 p., Willems A. 6 p. WEGA asketbal. De ploeg van Eksaarde (Iv) 2' afdeling heren 17.15 u.: Grivegnee - Okapi Aalst 3' afdeling A 20.15 u. (29.11): Lier - Scheldejeugd Temse 3' afdeling B 17.30 u.: Hermes St.-Niklaas - Zele 4' afdeling C 20.15 u. (29.11): Desselgem - Panters Baasrode 1' afdeling Dames 20.30 u. (29.11): Spartacus - DBC Aalst 1' provinciaal 19.30 u. (29.11): Oostakker - Zele 18.45 u. (29.11): Vovka - Lokeren 1' provinciaal heren 20.15 u. (29.11): Bavi Gent - Lede 20.30 u. (29.11): Hemaco Dendermonde - Sleidinge 20.30 u. (29.11): The Tower Aalst - Waasland St.-Niklaas 18.00 u.: Hansbeke - Erpe Mere 18.45 u.: Oostakker - Wasocub Waasmunster 2* provinciaal A 20.30 u. (29.11): Eksaarde - Dendermonde 20.30 u. (29.11): Lokeren - Moerzeke 18.00 u.: Bazel - St.-Niklaas 18.00 u.: Cibo Zele - Zelzate 20.45 u. (29.11): Beveren - Melsele 11.00 u.: Buggenhout - Berger du Nord Aalst LIEFHEBBERSBASKET Eurowas Cockpit Di Roma H.V. Norge The Fox Foto Center M. Tourisme 6 5 1 432 372 10 7 4 3 382 408 8 6 4 2 376 298 8 7 3 4 319 292 6 5 2 3 289 302 4 7 1 6 393 470 2 Eurowas en H.V. Norge hebben één wed strijd minder gespeeld en Foto Center twee. Basketbal. Erpe-Mere zorgde voor eert spannend derby tegen Lede (da) Basketbal. Sint-Niklase won met 65-90 de uitwedstrijd tegen BBC Lokeren (polo)

De Voorpost | 1986 | | pagina 23