VAN ISTERDAEL ELK TWEEMAAL Dirk Heirwegh: pechvogel! Turbo Clark-Doyle HENGELKLUB DE ZEESTER IN DE MEERPAAL W.T.C. CLUB '71 BESTAAT VIJFTIEN JAAR WAASMUNSTER DEELT SPORTPRIJZEN UIT vel d R:jrr" 24 - 28.11.1986 - De Voorpost ou een paar oraleer Van Istérdael en i aansluiten. iel wel moest Buelens, 10. Baerdemaecker en Pierre Creveau r een sterke koers, vijfde plaats een ;e Comelis, gevolgd kranig mooie 3. De Creveau, Durme, 7. Impe, 2. Vanu Wijncndaele.jf, WIELRENNEN De Gentse Zesdaagse Zondagavond sloot de Gentse Zesdaagse haar deuren. Een meer dan bevredigende opkomst toverde bij wedstrijdleider Patrick Sercu en direkteur D'Hondt een brede smile op de lippen. Om en bij de 25.000 toeschouwers, het war al een tijdje geleden dat men nog zoveel volk, gespreid over zes avonden, in het Kuip ken gezien had. Voeg daarbij het relatief goedkope deelnemersveld en de pretoogjes van de organisatoren kunnen ook kommercieel verklaard worden. Het publiek was tevreden en voelde zich allesbehalve bedrogen met het gebodene. Eén en dat is allicht het enige schaduwkantje, was het oppermachtig optreden van het favorietenduo Dany Clark-Anthony Doy le. Insiders hadden de indruk dat indien het Angelsaksische duo voluit had mogen doorgaan en het systeem van bonusronden die men kon verdienen in de nevennum mers niet zo vaak in het voordeel van de achtervolgers was uitgevallen, de kloof reeds veel vroeger zou geslagen zijn. Telkens weer konden Vaarten-Frank en Tourné-De Wilde hun achterstand ophalen in de afvalling, puntenkoers, tijdritdie naast het hoofdnummer, de traditionele ploegkoers, op het programma stonden. Desondanks ging men de laatste avond in met één leiders- ploeg, op één ronde gevolgd door de twee bovenvermelde duo's. Het was vooral Laamenaar Etienne De Wilde die in de slotkoers telkenmale probeerde de leiderspositie van Clark-Doyle te bestoken, fanatiek aangemoedigd door de zowat vier d vijfduizend wielerliefhebbers. Om tien voor zeven, een paar kilometer voor het einde, zondagavond, lanceerde hij het slotoffensief dat hooguit een halve ronde voorsprong opbracht. En mocht er nog twijfel bestaan, dan liet Clark in de eindspurt zien wie de sterkste was: zonder nog echt door te spurten in de laatste 70 meter, won hij overtuigend met een tiental meter voor sprong op De Wilde. Dat wil niet zeggen dat De Wilde of Michel Vaarten minder goed reden, al had Toumé wel een ekskuus na zijn ziekte. Maar als misterClark een nieuwe plaatselijk rekord vestigt over de baanronde, met een onovertroffen snelheid van meer dan 70 lees zeventig, kilometer per uur, dan is alles gezegd, en kan men alleen maar respekt opbrengen voor het moedig verweer van de achtervolgers, die er voor zorgden dat de turbo Clark- Doyle niet verder uitliep dan één ronde. Dirk Heirwegh Streekrenner Dirk Heirweg, traditioneel van de partij in de Gentse six, kreeg ook zijn deel van de pech. De eerste avond al kwam zijn ploegmaat Kim Ericson ten val en liep een barst in een rechter handbeentje op. Drie dagen lang probeerde de moeidge Deen de pijn te verbijten, maar uiteindelijk moest hij het ongelijke gevecht staken. Wat voor Heirweg tot gevolg had dat hij zonder ploegmaat kwam te zitten. Wedstrijdleider Patrick Sercu verplichtte me dan maar om alle individuele nummers af te werken en tijdens de koppelritten werd ik zoveel als mogelijk geneutraliseerd. Het kon immers altijd dat er nog iemand uitviel en dan kon ik meteen inspringen. Natuurlijk heeft dat de supporters een beetje ontgoocheld, ik kon immers mijn kansen niet naar behoren verdedigen. Maar wat kon ik er aan doen? Zondagnamiddag ging Frank Verleyen domweg onderuit, en moest hij afgevoerd worden met een voetblessure. Daardoor kwam diens ploegmaat Dirk Krikillion alleen te staan. Wat wil je, vertelde Dirk Heirweg. We hebben nog nooit samen ploegkoers gereden. En als je het typisch stayers figuur van Kriillion (kort, gedrongen) naast mij op de fiets zet, dan weet je meteen dat we weinig kans maken om nog iets goed te maken in die laatste ploegkoers. Ik had me nochtans behoorlijk voorbereid op deze zesdaagse, maar ja, wat doe je tegen pech? Ook vrouwtje An en dochtertje Christel konden maar moeilijk hun ontgoocheling over de tegenslag van papa wegstoppen. Wat wil je, zei zijn vrouw, zo moeten koersen, eerst met een gehandikapte ploegmaat, dan op je eentje... Je zou voor minder in de put geraken. We overliepen ook nog even kort het voorbije wegseizoen. Tja, de meeste van mijn supporters denken dat ik een slecht jaar heb gehad, omdat ik *maar» vijf koersen heb gewon nen. Daar moet je dan ook tegenover stellen dat ik nu in een echte ploeg zit. Bij TeVeBlad-Eddy Merckx fietsen, wordt er voor de ploeg gereden. We hebben twaalf renners, en die hebben allen op z'n minst hun koers gewonnen. Daarenboven word ik met m'n 31 zo'n beetje beschouwd als een rustbrenger in de ploeg, vooral voor de jongere renners. Alain De Roo is weliswaar wegkapitein, maar de ploegleiding heeft me toch ook een beetje een vertrouwensfunktie opgedragen, om jonge renners te begeleiden. Maar ik zit bij een goede ploeg, een korrekte sponsor, de lonen worden stipt uitbetaald en de sfeer is en blijft goed. Ik ga dus met gerust gemoed het volgend jaar tegemoet. F.V.N. EINDSTAND ZOMERKAMPIOENSCHAP 1986 aterdag in Zonnegem C- en D-reeksen SERGE BEE EN ANDRE DE VUYST De onophoudelijke regens der laatste dagen hadden ervoor gezorgd dat de omloop zeer zwaar en moeilijk te berijden was. De echte crossers konden dus aan bod komen. Van bij de start ging Staaf Sonck er keihard tegenaan en na één ronde kwam hij aan de leiding voorbij, gevolgd door Ben Moens, M. Schuddinck, Serge Bie, R. Verbraecken, D'Hondt, Willy Roels, Colman en de eerste D-renner A. De Vuyst. Verderop kwamen nog Vettenburg en Van Vaerenbergh. Vooraan werd Sonck afgelost door Serge Bie, die er duchtig de pees oplegde en op het zeer gladde parcours steeds verder zou uitlopen om uiteindelijk met ruime voorsprong te winnen. Terwijl Sonck een beetje wegdeemsterde, kwam verbeterende Vettenburg. Bij gewoontegetrouw Marcel de D-renners een eerste zege Schuddinck oprukken en hij van André De Vuyst. Een zou nog afgescheiden over de sympathieke overwinning die meet bollen. Ben Moens en R. op tijd komt. André eindigt Verbraeken vochten voor de immers steevast binnen de derde plaats, maar eerste vijf. Het was dertig jaar Verbraeken reed lek in de geleden dat De Vuyst zijn laatste ronde en meteen werd armen nog eens in de lucht Ben Moens derde en mocht steken en het is 25 jaar Verbraeken vierde. G. Sonck geleden dat hij nog gekoerst werd vijfde en Colman kon had. Vorig jaar was hij met Willy Roels (7e) nog wisselend sukses opnieuw remonteren naar het einde toe. begonnen en thans mocht hij Verder kwam een fel de zoete smaak van de zege proeven. Achter De Vuyst kregen we Victor Van Vaerenbergh en Oscar Van Der Vurst, de nooit versagende De Gusseme en Roger Van Wezemael. Gaston Van Den Hoecke werd zesde. BWCL-Veldrijden. Jozef Van Isterdael (B) en Dirk Janssens Hengelen. In taverne De Meerpaal huldigde hengelklub De Zeester uit Sint-Niklaas E. Mampaeye als kampioen (dw) 1. Emmanuel Mampaey 192 19. Michel Hendrickx 110 2. Jos Van Thienen 188 20. Florimond Lissens, vet. 3. Frank Van Remoortere 104 185 21. Jan Michels 102 4. Franky Antheunis 173 22. Danny Nachtegael 96 5. Antoine Baekelandt 173 23. Robert 6. Guido Meeussen 159 Van Geerteruyen 85 7. Cyriel Antheunis, vet. 152 24. Etienne De Man 83 8. August Janssens, vet. 151 25. Freddy De Munck 79 9. Rudy De Rop 144 26. Aimé Van Spittael 77 10. Frank De Sutter 144 27. Jean Peeters 77 11. Frans Lampers, vet. 144 28, Franky De Ruysscher 76 12. Johan Van Spittael 143 29. Eddy Meersman 73 13. Marcel Vanderweken, 30. Robert De Block 72 vet. 143 31. Guido De Zitter 66 14. Eddy Joos 140 32. Danny Joos 63 15. Freddy Van Damme 133 33. Ferdinand Peersman 49 16. Patrick De Roos 131 34. Johnny Portier 44 17. Antoon Meersman 118 35. Luc Van Gijsel 43 18. Frank Dullaert 110 36. André De Winter 30 A- en B-reeksen DIRK JANSSENS EN JOZEF VAN ISTERDAEL Marcel De Geest probeerde van bij de start zijn ",,cn "SS BWCL-Veldrijden. André 'S„bS2 D' m li" «r. zetten de achtervolging in en zef>e 106 even later kwam een in alsof de eindmeet achter hoek lag en het zou een ronden duren Der Haegen, Van De Geest konden De rest mocht het toen vergeten. Toen Van Haegen demarreerde, kwaï Janssens en Van Isterdael terug, maar De Geest de rol lossen. Weer ging Van Der Haegen weg en het was Dirk Janssens die met grote verbetenheid opnieuw aansloot, maar ook voor Van Isterdael, die tijdens het loopwerk teveel terrein verloor was ook de maat vol en hij moest zich neerleggen bij al dat geweld. Ondertussen was Van Der Haegen opnieuw weg, maar Dirk Janssens bleef op vijftig meter volgen geen meter meer toe, integendeel, bij het ingaan van de laatste ronde begon hij aan zijn achterstand te knagen en voor Van Der Haegen was het hoogtijd dat de eindmeet ii zicht was of we zagen Janssens opnieuw aansluiten. Jef Van Hendrik Comelis vierde, gevolgd door de langzaam verbeterende Freddy Van Durme, een nooit afgevende Theo Van Handenhove en Gilbert Dryoel, die in een off day verkeerde. Uitslagen A-Reeks: 1. Janssens, 2. Berckenbosch, 3. Laureys, 4. Duquet, 5. Baele, 6. Michiels, 7. Van Der Meirssche, 8. Verhoeven, 9. Bal, 10. Van Hoorebeeck. B-reeks: A. Van Isterdael, 2. De Geest, 3. De Baerdemaecker, 4. Comelis, kt i a- a maai uucuiucm* uiucai uui 5. Van Durme, 6. Van Naar aanleiding van de spor- naar en sportklub en een per- Djrk he, hoofd Jbuigcn tcrwij, Handenhove, 7. Dierickx, 8. Isterdael behield zijn derde |U tc plaats en werd knap winnaar fond van de B-reeks, terwijl ook achtt Marcel De Geest stand hield tijde en tweede werd. Bij de A- zond ZELE ZOEKT SPORTFIGUUR VAN HET JAAR demarrage van Van ging het verder. Naar het einde toe ging Van Isterdael, die in een buitengewone dag verkeerde en op sportieve weerwraak belust was, de aanval en nu begaf ook De Geest, terwijl Janssens moeite had om hem bij te houden, maar uiteindelijk moest ook tuïvc plechtigheid op zaterdag »oon met staat van verdienste, vin" I.Mr did,ïkï„'e De Paepe, 9. 20 december wachten Sporta Tot slot komen alle ploegkam- voorSDrone won voor Schaukens. en de Zeelse sportraad kandi- pioenen aan de orde alsook de jansSgns C-reeks: 1. daturen in voor de aanduiding individuele kampioenen die Q Q jn dc B Schuddinck, 3. van de sportfiguur van het minimum van provinciale titel Berckenbosch in de Verbraeken. 5. jaar. Naast deze hoogste sport- of rekord behaalden. Inlichtin- A_reeks Vcrder vonden wc JP Colman, 7 Dryoel, 10. j -j j L-n j i A-reeKS. veracr vonaen wc jr vvuuo", eer duiden de verschillende gen zijn te bekomen op het u M„c Du uet in Vettenburgh, 9. spottklubs een laureaat van sekretanaat van de sportraad mindere konditie. Peter Baele, Van Rossem. Moens ii R. Hengelen. In de zaal Commercie te Sint-N iklaas vierde de Wase Zee- en Lijnvissersklub haar kampioenen. Voor het zoete water waren het JP Vaele, Olga Bollaert en Louis De Kerf, voor het zout water Fré Heyninck, Betty Rolus en Mario Heyninck. JP De Ruysscher kreeg de rode lantaarn (dw) lijst feeën toegekend waaronder de verdienstelijke sportbeoefe- WIELERTOEHISME (a|z) Der Meirssche. renners werd Baerdemaecker Bij de B- Pierre De derde, sportverdienste aan. Uit deze in het gemeentehuis uiterlijk R Michiels en Eddv Van D-reeks: 1. De Vuyst, 2. Van lijst worden drie neventro- op maandag 1 december. rü L r. Vaerenbergh, 3. Van Der Vurst, 4. De Gusseme, 5. Van Wezemael, 6. Van Den Hoecke, 7. Philips, 8. Van Impe, 9. Van De Sompele, 10. Luciano (I). Zondag in Essene C- en D-reeksen SERGE BIE EN LUCIEN VAN IMPE Zoals gewoonlijk ging Gustaaf Sonck er van bij de start weer fel tegenaan. Tot halfweg Het is een belangrijk jaar in tehuis. Er waren uiteraard nog ges De Clercq en hij werd koers zou hij voorop blijven, het bestaan van de Gremberg- meerdere mensenn bij die samen met de andere trouwe maar dan werd hij vervoegd se fietsklub Club '71, die als stichting betrokken: Etienne leden gehuldigd. Er wordt elke lokaal café «De Bonte Os» Van Cauwenberghe, Walter zondag gefietst van begin heeft. Ze vierde immers haar Nobels, Frans Van Haute, Le- maart tot einde oktober. Nieu- vijftienjarig bestaan op een na Beeckman, Vera Beeckman we leden zijn steeds welkom grootse wijze. Club 71 is een en Tony Van Lysebetten. De en voor inlichtingen kan men van de klubs die het wielertoe- eerste keer dat deze nieuwe zich wenden tot Guido Nobels, risme in het Dendermondse vereniging de krantenkoppen Dr. Haekstraat 23 in Grem- tmmmheeft helpen propageren haalde, was toen ze op 5 juli bergen. Hengelen. De Kruiheekse msersklub Schelderusl deelde prijzen uit aan haar kampioenen Op 29 november 1971 werd de 1972 voor de eerste keer de Het huidig bestuur bestaat uit klub ODcencht door Guido No- «One uren van Grembereen» Guido Nobels. Frans Van (dw) klub opgericht door Guido No- «Drie uren van Grembergen» Guido Nobels, Frans Van bels, nog steeds voorzitter, in organiseerde. Haute, Luc Goossens, Kamiel het toenmalig café «'t Nieuw Op zaterdag 22 november vier- Rotties, Georges De Clercq, Gemeentehuis» in de Dorps- de Club 71 haar nieuwe kam- Guido Meert en Pierre Jans straat, rechtover het gemeen- pioen. Het werd de heer Geor- sens. Op zaterdag 6 december 1986 houdt de Sportraad van Het is een gezamelijke ont- Waasmunster zijn eerste sportapotheose. Het betekent vangst door sportraad en ge- tevens het officiële slot van het jaar van de «pilootge- meentebest uur. Alle kampioe- mewite voor de Sport». "e" w°'de" De apotheose start om 18 uur en vindt plaats in Sporthalle Het officiële ge- B, Hoogendonck, Nijverheidslaan, Waasmunster. dcehe wordt rioter, met een Of de Sint uitgenodigd is, we- Heli De Baere, schepen van receptie. Aan de genodigden ten wij niet, zeker aanwezig sport en Mevr. Nadine Tie- eendegelijk-uitgcwerkt zijn de vertegenwoordigers rens, Bloso-konsulente. jaaroverzicht van pilootge- van Bloso, de leden van de Het geheel wordt gekruid met meente aangeboden worden, gemeenteraad en de sportraad, een klank- en diamontage over Om 20 u. vindt dan het sport- de pers, de kampioenen 1986, het jaar van de sftort 1986. Het hal plaats in de feestzaal Tij de deelnemers aan de initiatie- is tevens een degelijk overzicht dens de pauze van dit gezellig reeksen en de medewerkers- van de werking. Ook de kur- samenzijn is er dc bekendma- lesgevers aan de aktie «piloot- susdeelnemers jazz demonstre- king van de verkiezing van gemeente voor de sport». ren hun opgedane danskun- sportfiguur 86, sportverdienste Op het programma staan toe- sten. 86» sportploeg 86. Het aanwe- spraken door Jaak Gerlo, De sportkampioenen 1986 z'g® publiek bepaalt wie de voorzitter van dc sportraad, worden op passende wijze ge- Pr'js van dc gemeente in ont- Willy Strobee, burgemeester, huldigd. vangst mag nemen. Wielertoerisme. Club 71 uit Grembergen vierde haar vijftienjarig bestaan (foto p. hermans) door Serge Bic die hem onmiddelhjk ter plaatse liet. Terwijl Serge onbedreigd naar de zege reed, moest Sonck een zeer kwaad moment doorbijten, maar toch stelde hij zijn tweede plaats veilig, voor Marcel Schuddinck, Lucien Mussche en Roger Colman, Op de zesde plaats kwam Leon D'Hondt, die van week tot week verbetert en zevende was een slecht gestarte Raoul Verbraeken. Achtste werd Roland Mussche, die nooit het peil van vorig seizoen bereikte en verder nog Willy Roels en Gerard Buelens. Bij de D- renners scheen Lucien Impe moeiteloos te zullen winnen, maar toen hij plat reed, was daar direkt Willy Van Der Eecken die een greep naar de macht deed. Hij duwde resoluut door, maar ook hij reed lek en meteen was daar opnieuw Van Impe die nu doorging naar de eindzege. Verder kregen we Victor Van Vaerenbergh, die een flinke wedstrijd reed en Georges Wijnendaele die langzaam maar zeker terugkomt. A- en B-reeksen ANDRE VAN DER HAEGEN EN JOZEF VAN ISTERDAEL Dirk Janssens nam een start BWCL-Veldrijden. Bie alleen aan de leiding renners kregen we voor derde plaatseen verbeten tussen Laureys en Dc beslecht in het voordeel Laureys, die toch niet in gewone doen was. In de reeks werd De derde na een zeer wedstrijd en Pierre reed weer een sterke Op de regelmatig door Van Durme en Handenhove, die nochtans een der laatsten was, maar toch doorging en nog plaats kon versieren. Uitslagen A-reeks: 1. Van Der 2, Janssens, 3. Laureys, Vriendt, 5. Berckenbosch, Duquet, 7. Dc Boclpacpe, Baele, 9. Van De Steen, De Leeuw. B-reeks: 1. Van Isterdael, De Geest, 3. Baerdemaecker, 4. 5. Cornelis, 6. Van Van Handenhove, 8. Cauter, 9. De Paepe, Dryoul. C-recks: 1, Bie, 2. Sonck Schuddinck, 4. Mussche, Colman, 6. D'Hondt, Verbraeken, 8. Mussche, Roels, 10. Buelens D-reeks: 1. Van Vaerenbergh, 3. 4. Van Der Vuyst. 6. De Gusseme, 7. Wezemael. 8. Van Hoecke, 9. Van Der 10. Van De Sompele. Volgende wedstrijden Zaterdag 29 november Erpe-Mere, café Odile Zondag 30 november in Leedsschouwken 29. B.W.C.L.-VELDRIJDEN

De Voorpost | 1986 | | pagina 24