EERSTE WEDSTRIJDEN VOOR DE BEKER MVC'T ROND PUNT 10 RIJKSWACHT 4 DE DONCKSTRAAT IS DAAR MET EEN NIEUWE MINIVOETBALKLUB MINIVOETBAL Vorige week vonden de eerste wedstrijden plaats in de voorronden van de Beker. Young Boys en All Sport verstonden mekaar wonderwel en deelden de punten. Mikeno (tegen Slaus), Botterboys (tegen Bobby's) en 't Rond Punt (tegen Rijkswacht) haalden zwaar uit. Lada De Leu en Sportivo, twee toonaangevende ploegen in tweede, lieten geen al te sterke indruk tegen respektievelijk OKA-KSA en Nottingham, meelopers in derde. Moens van Okapi werd uitgesloten. De eersteklasser verloor met 2-5 tegen Blauwe Duivels. Na de wedstryd ontstond er nog een woordenwisseling tussen een Okapi bestuurslid (én speler) en de man in het zwart. Diens verslag zou wel eens gepeperd kunnen worden voor geel-blauw. Rudy Cars uit eerste afdeling geraakte slechts met de hakken over de sloot tegen Tuitvrienden (5-4). Van klasseverschil viel in sommige wedstrijden weinig of niets te bemerken. WEDSTRIJD VAN DE WEEK In de kompetitiewedstrijd had Rijkswacht zware klappen moeten inkasseren. Dat wilde het 't Rond Punt betaald zetten. De mannen van de wet hadden echter tegenslag, 't Rond Punt speelde zijn beste match sedert weken. Achter aan verrichtten Van Damme en Matthijs goed werk. Jacobs deelde kwistig passen uit en Lelie werd plots tot goalgetter gebombardeerd. Toch begon het goed voor Rijkswacht. Toen Bosteels verrassend uithaalde, ver dween de bal voorbij Van Ranst in doel: 0-1. Na een knappe aanval kon Schotte die voorsprong zelfs verdubbe len: 0-2. Wie had een dergelijke stand durven voorspellen na één periode, 't Rond Punt begon als herboren aan de tweede periode. Lelie kon doorgaan op links en met een onhoudbaar schot de aansluitingstreffer lukken: 1-2. Even later dwong Lelie een vierde corner af. Leys plaatste de bal op het hoofd van Jacobs en de topschutter van 't Rond Punt kopte binnen: 2-2. 't Rond Punt zou zelfs op voorsprong geraken toen alweer Lelie vanop afstand dodelijk uithaalde: 3-2. Via De Loo zou Rijkswacht, kort voor rust, op gelijke hoogte komen. Er was wel protest van 't Rond Punt wegens een vooraf gaande hakfout, doch scheidsrechter Pierquet reageerde niet. Zo zag de man in het zwart ook niet dat Rijkswacht doelman Saeiens de bal met de hand speelde op een schot van Van Damme. Na de kampwisseling dwong Rijkswacht zijn vierde corner af. Het was voor Malfliet geen probleem om zijn ploeg, voor de laatste keer, opnieuw op voor sprong te brengen. Daarmee was de roodwitte kous af. Of zoals de scheidsrechter na de wedstrijd zei: "De jeugd staat :fysisch veel sterker". Na een schitterende dubbele dubbelpas met Van Damme kon Matthijs voor 4-4 zorgen, waarna Jacobs op een slimme manier een vierde corner afdwong. Deze keer lobde Ysewyn en opnieuw stond Jacobs klaar om in te koppen. Met deze stand werd de laatste periode aangevat. Die was nog maar dertig minu ten oud toen Jacobs, na het onderscheppen van de bal, mocht oprukken en met de buitenkant van de voet Leys vrijspelen. Deze haalde hard uit en de kloof bedroeg meteen twee punten. Niet veel later onderschepte Jacobs opnieuw de bal. Eerst een dubbelpas met Leys om nadien een totaal ongedekte Leys aan te spelen, die met een simpele beweging doelman Saeiens kansloos liet: 7-4. Rijkswacht werd nu langs alle kanten overspeeld en Lelie kon voor een definitieve beslissing zorgen. Tijdens de laatste zes minuten zorgden Leys en Lelie nog voor dubbele cijfers. Het kostte Lelie wel een rondje. 't Rond Punt: Emiel Van Laer, Patrick Van Damme, Herman Lelie, Rudy Jacobs, Laurens Leys, Marc Matthijs en Benny Ysewyn Rijkswacht: Alain Saeiens, Leopold Bosteels, Geert Schotte, Luc Claeys, Fdip De Roo, Patrick Goossens, Hans Malfliet en Peter Van Impe. Minivoetbal. OKA-KSA Schellebelle (foto p. hermans) MVC SLAUS 1 MIKENO 13 De derdeklasser heeft voor weinig weerwerk kunnen zor gen tegen een sterker Mikeno dat een goede middenmoter is in tweede afdeling. Enkel in de slotfase kon Slaus aan een eer- reddend, nou ja, doelpunt ge raken langs Casteur. Voordien had het wel een strafcomer gemist. Mikeno moest zelfs niet doorduwen om na dertien minuten 0-5 voor te staan. Van Malderen had twee doelpun ten voor zijn rekening geno men. Buyle, Martens en Go- vaert waren de andere goalget- ters. In de tweede periode duurde het langer voor de mannen uit Schoonaarde de weg naar de netten vonden. Haentjes gaf het goede voor beeld, gevolgd door Buyle en Govaert: 0-8 aan de rust. Slaus was op dat moment zijn doelverdediger kwijtge raakt. Verbeyst had een harde knal van Govaert niet tijdig zien vertrekken en kreeg de bal pardoes in het aangezicht. Gebrild in het doel staan lijkt gevaarlijker dan spelen op het veld. In de derde periode, ge legenheidsdoelman De Breu- cker had zich al opgewarmd, geraakte Mikeno nog moeilij ker voorbij de laatste hinder nis. Het zou "slechts" twee maal scoren. Beide doelpunten op naam van Govaert: 0-10 en we hadden nog een periode te goed. In die laatste periode kon Mikeno via Martens (2) en Govaert - die scoorde vijf maal - nog verder uitlopen van zijn tegenstander: 0-13 en in de slotminuut kon Casteur, die voordien de enige gele kaart van de match kreeg, toch nog voor de zogezegd eer zorgen. Een schitterende start van Mikeno. MVC Slaus: Jean Verbeyst, Dimitri Mylomas, Ronny Mes- kens, Eric Mannaert, Johan Van Laecken Femand Cas teur en Maurice De Breucker. Mikeno: Etienne Haentjens, Ivan Buyle, Guido Van Malde ren, Antoine Govaert, Franky Mertens, Benjamin Hillaeri en Bart Van Keer. CHIRO WIEZEI 4 CAXTUS 8 Zonder Van Driessche en na de rust ook nog zonder doel man De Plecker, heeft Chiro Wieze I voor een goede wed strijd gezorgd, in samenwer king met Caxtus. Deze eerste klasser, die de laatste weken veel steken liet vallen, was te sterk voor de brouwers, maar het verschil van vier doelpun ten is iets te veel. De eerste kans was voor de Wiezenaars. Windey speelde de bal tot bij Thoen, doch diens schot werd gestopt, ten koste van de eer ste corner. Aan de overzijde ging Geldof, geen familie van de Nobelprijswinnaar en zan ger, op de wandel en kon kalm gem, die geheel ongedekt, afwerken: 0-1. Toen even later aangespeeld was door Van D'Hooghe de bal onderschep- Heek. Toen Van Geert dan te en tot 'bij Francois bracht, ruimte kreeg om uit te halen, aarzelde deze niet om van iets wat men nooit mag toela- dichtbij binnen te knallen: 0-2. ten, stond er een nieuwe score Even leek het erop dat Chiro op het bord: 4-2. Net voor de Wieze aan de aansluitingstref- rust kreeg Lada zijn vierde fer zou geraken, doch Maes, corner. Van de Wiele lobde mooi vrijgespeeld door Cami, iets te hoog, Van Nuffel kon er tilde de bal van dichtbij over nog bij maar voorlangs. Toen het doel. De tweede periode Van Nuffel in het begin van de begon met een algemene aan- derde periode de Okadefensie val van Caxtus, door D'Hoo- op een hoopje speelde, bood ghe over de lijn gewerkt, met- hij Van Heek het vijfde doel- een zijn eerste doelpunt van punt op een schoteltje aan: 5- het seizoen. Toen Windey dan 2. Schuddinck had nu lang ge mocht aanleggen, kon hij zijn noeg toegezien. Ook hij ging ploeg opnieuw in de wedstrijd op de solotoer en met sukses: brengen: 1-3. Caxtus zou na- 5-3. Scheidsrechter Buggen- dien een strafcorner missen via hout wuifde het protest van Geldof (naast), doch met doel- Van de Wiele weg als zou punten van Franqois (een knap Schuddinck een sliding hebben Minivoetbal. De Blauwe Duivels uit Lede (vh) Beveren zou die fout goedma ken, want kort na de herne ming speelde hij Bosteels vrij. Ronny liet ook ditmaal de kans niet liggen. Daarna begon iets wat op een strafschoppenwed- mocht Vercammen onge strijd geleek. Toen Van Parijs derd zijn lijn afdweilen en doorging werd hij door doel man De Grauwe foutief ge stopt. Het slachtoffer zelf zette uitk bal met de tip voorbij de u mende Van Hauwermeiren du 1-0. Blauwe Duivels, no yan Minivoetbal. Okapi uit de kernreeks Dendermonde (vh) vluchtschot) en Philips (via de binnenkant van de paal) zou de rust bereikt worden met 1- Toen Geldof, op aangeven van Christiaens, in de beginfa- ze van de derde periode voor een zesde doelpunt zorgde, was de wedstrijd beslecht. Dan dwong Chiro Wieze I zijn vierde corner af. Cami kopte de strafcomer binnen, doch zou bij het koppen de lijn overschreden hebben. Het was slechts uitstel van exekutie want even later ging Cami door, speelde de bal opzij en toen kwam Thoen om te sco ren: 2-6. De vierde periode dan. Chirodoelman De Wolf kon zijn kunnen laten bewon deren door een knap schot van Francois met stijl uit zijn doel- vlak te ranselen. Hij was wel kansloos toen eerst Geldof en nadien Christiaens alleen op doel afkwamen: 2-8. In de slot- faze kon Cami, de beweeglijk- ste man bij Chiro Wieze I, nog tweemaal tegenscoren en de té zware pil verzachten. Chiro Wieze I: Geert en Ge rard De Wolf. Raf De Plecker, Clement Windey, Paul Thoen, Dirk Maes en Patrick Cami. Caxtus: Geert Geldof, Mare Minivoetbal. Chiro Wieze (foto p. hermans) gemaakt. Aan de overzijde liet Uyttenhove de bal te ver van ff?, de voet springen, zodat Van Heek er als de kippen bij was om binnen te trekken: 6-3. Oka dwong in het begin van de laatste periode nog een vierde Philips, Dany Saerens, Frans corner af. Drieghe lobde doch N.O.M.B.-KERN DENDERMONDE Uitslagen en standen Young Boys-AU Sport 2-2 Sportivo-Nottingham 8-3 1. Sportivo 1 1 0 0 8-3 2 2. Young Boys 10 0 12-21 All Sport 10 0 12-21 4. Nottingham 10 10 3-80 Ch. Wieze 2 0 0 0 0 0-0 0 Verz. Pien-Minisparta 1 2-8 Platte Ploeg-Huize Goossens 6-11 1. H. Goossens 1 1 0 0 11- 6 2 Minisparta 1 1 1 0 0 8- 2 2 3. PI. Ploeg 10 10 6-11 0 Verz. Pien 10 10 2-8 0 Club 83 0 0 0 0 0- 0 0 Sporthuis-Mouton 0-5 Chiro Wieze 1-Caxtus 4-8 1. Caxtus 1 1 0 0 8-4 2 Mouton 1 1 0 0 5-0 2 3. Ch. Wiezei 10 10 4-80 Sporthuis 10 10 0-50 La Ruelle 0 0 0 0 0-0 0 Okapi-BI. Duivels 2-5 Pavo Sport-Filosoof 7-5 1Pavo Sport 1 1 0 0 7-5 2 Bi. Duivels 1 1 0 0 5-2 2 3. Filosoof 10 10 5-70 Okapi 10 10 2-50 J.&CIub 0 0 0 0 0-0 0 Botterboys-Bobby's 18-1 't Rond Punt-Rijkswacht 10-4 1. Botterboys 't Rond Punt 1 1 0 0 18- 1 2 1 1 0 0 10- 4 2 3. Rijkswacht 10 10 4-10 0 Bobby's 10 10 1-18 0 't Zwijgerke 0 0 0 0 0- 0 0 Rudy Cars-Tuitvrienden Lada de Leu-OKA-KSA 1. Lada Rudy Cars 3. Tuitvrienden OKA-KSA Bloe Stone Regentboys-Minisparta 2 Slaus-Mikeno 1. Mikeno Minisparta 2 3. Regentboys Slaus Pappenheimers KALENDER Appels All Sport-Sportivo, 1.12, 20 u. BI. Duivels-Pavosport, 1.12, 21 u. Minisparta 2-Slaus, 4.12, 18.30 u. Bobby's-'t Rond Punt, 4.12, 19.30 u. OKA-KSA-Bloe Stone, 5.12, 21.30 u. Mikeno-Pappenheimers, 2.12, 22.30 u. Oudegem Tuitvr.-Lada de Leu, 1.12, 18.30 u. Minisparta 1-P1. Ploeg, 1.12, 19.30 u. Caxtus-La Ruelle, 1.12, 20.30 u. Filosoof-J.z. Club, 1.12, 21.30 u. Chiro Wieze 2-Nottingham, 5.12, 21 u. Mouton-Chiro Wieze 1, 5.12, 22 u. Grembergen H. Goossens-Club 83, 1.12, 19 u. Rijkswacht-'t Zwijgerke, 1.12, 20 u. Young Boys, Verz. Pien, Sporthuis, Okapi, Botterboys, Rudy Cars en Regentboys zijn vrij. Francois, Geert Christiaens, Dirk Van Dooren, Guido D'Hooghe en Jan Baetens. LADA DE LEU 7 OKA/KSA 3 Geen zege met grote cijfers maar Lada heeft het nooit moeilijk gehad om derdeklas ser OKA terug te wijzen. Van Nuffel bleek meermaals on grijpbaar voor de Schellcbelse afweer. Na goed twintig sekon- den voerde Jan zijn eerste nummertje op. Het was met een goed voor een doelpunt. Na drie minuten opnieuw een dribbelnummer van het num mer zeven, maar deze keer kon OKA-portier Uyttenhove redding brengen. Toen Van Heek de bal te kort opzij leg de, zat Becqué ertussen om aan de haal te gaan. Hij ge raakte echter niet voorbij de goed uitgekomen Van de Wie le. Even later was het Van Nuffel die balverlies zag afge straft worden door de gelijk maker van Drieghe. Van de Wiele was kansloos tegen diens afstandsschot. Lang zou Oka niet genieten van dat doelpunt, toen Meysman uit haalde kon keeper Uyttenhove de bal enkel met de hand stop- Klassering: 1. Sportieven 2. Draver Gredi 4. Joli's 5. Spectrum 6. Melior 7. Minibond 8. Joker 9. Baert SPORTIVO NOTTINGHAM 3 De derdeklasser heeft goed 10. BAC weerwerk geboden tegen Spor- 11 Regina tivo, een der toonaangevende 12. Gorion ploegen in tweede. Het had 13. Moriaens tegenslag bij de start, want na 14. Dima drie minuten stond het reeds 15. Joko met 2-0 in het krijt. Telkens 16. Pompierken was het Van Beveren die 17. Pa&Gijs scoorde, het tweede doelpunt 18. Argenta via een verdedigende voet. De 19. Pluim tweede periode begon met een uitgespeelde kans. Voorberei de strafschop om en toen op de steeds zonder Luc Van Hau tegenaanval Coppy vanop af- wermeiren, reageerde geval v7 stand hard uithaalde, was doel- want nog in dezelfde minui man Coppieters voor een zou Verhofstadt een voorzt s^a' tweede maal kansloos: 5-2. van Eddy Van Hauwermcirei bovend Met deze stand gingen we de over de doellijn duwen: 1 1 tou uit laatste periode in. Coppieters Een mooie start! Maar haalde een knap schot van Toen halverwege de eersti jtadshi Coppy uit zijn doelvlak, ten periode Beelaert dan vrijge^.^ koste van een vierde corner, speeld werd, kon hij doelmat f f Coppy plaatste de bal op het Vergeylen kansloos laten: lj2 ~-uJ- De Meester zou nog eens uit f_hnr_ breken maar zijn voorzet wert! voorhoofd van Verhelst en de ze kopste kalm binnen: 5-3. Geen dertig sekonden later door Van den Abbeele naasi haalde Van Beveren verras send uit. De bal verdween naast de niet reagerende De Grauwe in het doel: 6-3. In de slotfaze zou Sportivo nog twee penalties krijgen toen De getrapt. Okapi zou in die twee- "oorvec de periode toch langszij ko-cn' ^W: men. De Meersman buitte eei iet"de misverstand van Blauwe Dui c" veis uit en liet met een goei 'n^ac schot Van Hauwcrmeirei zou Grauwe twee ongevaarlijke kansloos: 2-2. Beide klubs lie- a rt ballen met de hand pakte, ten elk nog een enorme kan emees' onbenut, maar in de slotfaze cn van die derde periode zou BI aat en Duivels nog uitlopen tot 2-4. Joet 8 Eerst mocht Beelaert ongehin ,c derd oprukken en fors uithalen P Bosteels, Jean De Keyzer, Ed- en daarna was het De Kerpel ?8e dy Verdickt en Guy Van die aan de haal ging, de bal totM het bij Verhofstadt bracht die kos cnvcz' afwerken. *se a" Okapi zou ook nog éénmaa u!" c gevaarlijk worden toen het ut- iaa pakte met de mooiste kombi< natie van de wedstrijd. Moens Temmerman-Vercammen- I Temmerman, net naast bcsloj ten. De derde periode begoi met het vijfde doelpunt van BI. Duivels. Verhofstadt speelde o__ _r_ De Kerpel aan en die liet Ver- lend Okapi. Gedurende twee geylen geen schijn van kans Eerst Van Biesen en daarna Bosteels zetten de strafschop pen feUloos om. Sportivo: Ronny Coppieters, Frankie Van Beveren, Ronny Parijs. Nottingham: G.eert De Grau we, Geert Verhelst, Martin De Grauwe, Benny Coppens, Jo han idinckaert en Rudy Coppy. OKAPI 2 BL. DUIVELS 5 Tweedeklasser Blauwe Dui vels heeft een knappe zege behaald tegen een hoger spe- perioden was het spel aantrek- ru dan nog uitgcsloti icelijk. doch daarna verwater- worden wegens natrappen de het. Okapi liet zich vangen doch de Ledenaars konden dt aan het harde, op het randje 1 van het brutale, spel der Lede- man-méér-situatie niet benut-L- afgetekender cijfer naars. Dat kostte het ook nog aan te tekenen. rode (Moens) en een gele Okap': J P. Vergeylen, Gu; «steil chand: (De Meester) kaart. Na" de Moens, M. Vercammen, Chrii wedstrijd moest scheidsrechter ^an den Abbeele, Luc De - |QS Lekime nog wat mooie woord- Meester, Yvan De Meersman, 5jt y André Temmerman. BI. Duivels: Marc cn Eddy Van a Hauwermeiren, Elie Verhof- o||) stadt, Yvan De Kerpel, Geert Uyttenhove en Eric Beelaert. jes aanhoren van een Okapi speler en -bestuurslid en dat zou Okapi wel eens duur te staan kunnen komen wanneer Lekime zijn verslag opmaakt. De wedstrijd zelf dan. Reeds in de eerste minuut Het O-"-) oudsw Becque kopte de bal naast het - w S'il ledige doel. Meysman, die graag een doelpunt had gé- scoord, haalde nogmaals hard Uitslagen: uit. Er stond echter een verde- Regina - Sportieven digende voet in de weg. Twee Pluim - Moriaens minuten voor affluiten onder- Argenta - Joko schepte Meysman de bal, Pa Gijs - Gorion speelde die tot bij Van Nuffel Spectrum - BAC en deze scoorde met een knap- Baert - Joker pc beweging: 7-3. Gredi - Pompierken Lada De Leu: Jacques en Pa- Dima-Joli's trick Van de Wiele, Filip Van Draver - Melior Heck, Jan Van Nuffel, Dirk Van Heert, Peter Meysman e Gustaaf Baevegem. OKA/KSA: Kris De Mol, Luc Schuddinck, Dirk Uyttenhove, Dirk Becque, Eric Stroobant, Hans De Wilde en Daniel Drieghe. De Vereniging ter Promotie kampen voor dynamische jon- van Vreemde Talen en Frans geren. Voor meer informatie in de Ardennen organiseren kan men terecht bij Guy Ecck- tijdens de schoolvakanties in hout, Gaversesteenweg 481 te Brighton en Rochefort taal- 9220 Merelbeke (091/ 62.77.%). 9 17 9 16 10 16 10 14 10 14 9 12 9 12 9 10 9 9 Minivoetbal. De Donckstraatboys (foto p. hermans) pen. Penalty dus, door Van dend werk van Verdickt en Nuffel feilloos omgezet: 2-1. Even later werd Van Nuffel foutief aangetrapt. Scheids- Van Beveren voor Bosteels. Deze laat dergelijke kansen zelden liggen en ook deze keer rechter Buggenhout zag daarin niet: 3-0. Iedereen dacht nu geen graten zodat Stroobants dat Nottingham een pak voor kon doorgaan en scoren: 2-2. zijn broek ging krijgen, doch De tweede periode begon met het viel anders uit. Eerst ging schicht van Van Geert, onhoudbar voor Uyttenhove: een gekraakt vluchtschot Verhelst net naast en even la- 3-2. Nu werd het al Lada wat ter kon Klinckaert, na balver- de klok sloeg. Eerst staken lies bij Sportivo, alleen door- Meysman en Baevegem een knappe dubbelpas in mekaar, door eerstgenoemde net naast getrapt. Daarna was het Van Heck die zijn nummertje gaan en doelman Coppieters kansloos laten: 3-1. In de laat ste minuut van de tweede pe riode dwong Sportivo zijn vier de corner af. Van Beveren lo- opvoeren. Ook deze kans werd bde de bal voor de voeten van naast geschoten door Baevc- Bosteels: weg die kans! Van Het is duidelijk dat de mini- en zaalvoetbalsport in ons land steeds meer uitbreiding vindt. Ook Dendermonde kan daarvan meespreken. Deze week stelde de Dcndcrmorjdse wijk Donckstraat haar nieuwe klub voor aan de pers. Op woensdag 19 november 11. werd voor de eerste keer gespeeld. Onder impuls van Rudy Verstrepen, ook bekend door de organisatie van het "Donckstraat- kermis-tomooi" en met de nodige steun, o.a. voor de uitrusting van beenhouwerij Ludo, kon dit ploegje opgericht worden. Op de foto herkent u zeker hcclwat bekende namen. Voorlopig speelt deze nieuwe ploeg alleen oefenwedstrijden en dat liefst op maandag- of woensdagavond Ploegen die de waarde van deze voetballers willen weten, kunnen voor wedstrijden steeds terecht bij de initiatiefnemer, Donckstraat 45 te 9330 Dendermonde. Ook klubs die tornooien organiseren mogen deze ploeg kontakteren voor eventuele deelname. We wensen deze nieuwe klub het allerbeste. (J.R.) 32 - 28.11.1986 - De Voorpost N.O.M.B.- MINIVOETBALKERN DENDERMONDE

De Voorpost | 1986 | | pagina 32