STREEKNIEUWS De Voorpost - 28.11.1986 - 5 Kerstgebeuren Daarom vond tot Jebron-h Aalst Aalst. Het technisch personeel van de dienst feestelijkheden in feeststemming. Mosselfestijn Zaterdag 29 november vanaf 17.00 u.: Basketbalploeg Terlin- denboys organiseert op zaterdag 29.11 een heus mosselfestijn. Aalst. De vertrouwde toegang tot de toiletten in de Keizershallen wordt door de Aalsterse In de nabije toekomst wenst zij van start te gaan met een metsers dichtgemetseld. Dat allemaal in het kader van de vernieuwing van de jongerenploeg. Alle jonge basketfanaten tussen 15 en 20 jaar Keizersdhallen agelieve kontakt te nemen met JH. Terlinden (77.75.93) of Schellinck Luk (77.87.08). Aktivlteiten in Jebron Woe. 3.12, 19 u,: werkgroep kinderliturgie. Zat. 6.12, 9.30 u.: werkgroep liturgie we werken rond Mt. 11,2- 11 en Mt. 1,18-24. 18 u. Begijnhofkerk: viering rond Mt. 3,1-12. Daarna is Jebron een open huis, gezellige babbel bij de warme haard, we verwachten de +17 jarigen voor de gespreksavond. Do. 11.12, 20 u.: ontmoeting en gespreksavond voor echtge- scheidenen en mensen die een relatiestoomis doormaken. Vrijd. 12.12, 20 u.; 3de van de 3 vormingsavonden «Sleutels tot het lezen van de Bijbel» o.l.v. Paul De Witte. Zat. 13.12, 9.30 u.: Werkgroep Liturgie rond de Kerstviering. 18.30 u.: Begijnhofkerk: kinderviering. Daarna alle kansen mekaar vinden, ontmoeting en gesprek in 't huis. Zon. 14.12, 10 u.: Open trekkersgroep. Za. 20.12, 9.30 u.: werkgroep liturgie rond Mt. 2, 13-23 en Mt. 1,18-24. Daarna ontmoetingsavond. Levensvreugde In "t Hoeveke, Botermelkstraat 201 tentoonstelling van kunst voorwerpen en geschenken in aardewerk, werkstukken van anders-validen. Open op zaterdag 13 en zondag 14 december van 10 12 en van 15 20 u. Wijnavond in het Domein Levensvreugde op 6 februari te 20 u. Land van Riem Het Centrum voor Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderper soneel nodigt U uit in 't Land van Riem, Grote Markt a.s. zondag 20 november van 11 tot 13 u. voor een aangename herfstont- moeting van de vrienden. De Harmonie is present. De gemeen teraadsverkiezingen komen meer en meer in de aktualiteit. Men kan er bekomen van het eerste bal van CMBV-Aalst Centrum en NCMV Aalst dat plaats heeft morgen zaterdag 29 november vanaf 21 u. in de Salons Verspaille. Artistiek café In haar «Bathyscaaf» aan de Meuleschettestraat sprak Jean- Paul Van Steerteghem over de volgende Pact-produktie «The boys in the band». Op donderdag 4 december spreekt dr. Jef De Loof over «de vredesbeweging na Reykjavik» en verwacht wordt een avond met Bert Van Hoorick over de perikelen van het Louis-Paul Boon monument. Agenda 87 Kunstagenda 87 van «Dialoog» staat als kijkboek in het teken van het Land van Aalst en het Pajottenland. Samenstellers zijn Hendrik Strypens en Jean-Paul Van der Poorten. Gedichten erin van Hubert Van Herreweghe, Bert Decode en Marcel Van Nieuwenborgh. Beeldende kunst van Paul Van den Abeele en Maurits van Saene. Het Pajottenland wordt toeristisch en artistiek bekeken door Colette Demil. Een uitgave van «Dialoog» op formaat 22 bij 20 cm van ruim 250 blz. met zowat 50 blz. wit-zwart-reprodukties. Inschrijven bij «Dialoog», Lindenstraat 68 te 9300 Aalst. Kinderkerstfeest Op zaterdag 13 december in de Keizershallen kinderkerstfeest van schepen Chris Borms. Kamermuziekkoncert De academie voor muziek, toneel en ballet organiseert in de gebouwen van de BBL, Nieuwstraat Aalst een kamermuziek koncert met als uitvoerders Charles Vandamme klarinet, A. Delcourte en Chr. Goethals violen, H. Taekels altviool. Cl. Steenackers cello en Chr. Kessels, piano. Het koncert heeft plaats op maandag 15 december te 20 u. Aalst 2000 «De macht van de kristelijke zuil: realiteit of fiktie». Een verslag van een wetenschappelijk onderzoek door prof Mieke Van Hagendoorn, auteur van «Het Verdriet van Vlaanderen» op maandag 15 december te 20 u. In de trouwzaal van het stadhuis. Filosofie Op maandag 1 december in de «Graaf van Vlaanderen» te 19.45 u. «Macht en Onmacht» door psycholoog-sexuoloog J.P. Van der Snickt georganiseerd door de Filosofische Kring Aalst. KWB Sint-Jan Algemene vergadering op zondag 30 november te 15 u. in het Sociaal Centrum met als thema «De Toekomst is pas be gonnen». ACV Sint-Job ACV-herfstwandeling op zondag 30 november. Samenkomst te 13.30 u. parking Capucienenklooster of parking Meuleschette straat. Vertrek aan Ter Vaerent, Keiberg 71 te Lede te 14 u. Toneel Stadsschouwburg, Vredeplein Aalst. Zaterdag 6, zondag 7 en maandag 8 december, telkens om 20 Story» van Alan Aykbourn. Regie: Fons Vinck. Organisatie: 't Land van Riem. Netwerkcentrum, De Ridderstraat 28 Aalst. Zaterdag 29 en zondag 30 november en maandag 1 december, telkens om 20 uur,. «Mac Bett», de absurde versie die I. lonesco schreef van de klassieke Shakespeare «Macbeth». Regie: Filip Lepez. Toegang: 160 fr. en 140 fr. (CJP, 60+, Netwerk, TTT) Reservaties: 78.89.81 (tijdens de kantooruren), 21.83.70 (bui ten de kantooruren). Gereserveerde plaatsen worden gehouden tot tien minuten vóór de aanvang van de voorstelling. Toegangskaarten en abonnementen zijn te verkrijgen aan de ingang van de zaal. Organisatie: Tejater 80. Koffietafel In de Gele Limonade, De Ridderstraat 68, Aalst. Zondag 7 december vanaf 15 uur. Verloren zondagnamiddag? Neen! Gezellig koffiekletsen. Zelfgebakken taart, cake, vlaai t.v.v. Antrakt filmclub. Organisatie: Antrakt filmclub. Tentoonstelling Levensvreugde, Botermelkstraat 201 Aalst. Zaterdag 13 en zondag 14 december, telkens van 10 tot 12 en van 15 tot 20 uur. Kunstvoorwerpen en geschenken in aardewerk; werken van andersvaliden. Organisatie: Activiteitencentrum 't Hoeveke. Kanarlezangwedstrijd Lokaal Morta, Kruisstraat 2 Aalst. Van 30 november tot en met 6 december. Kanariezangwedstrijd Liefhebbers zijn steeds welkom! Organisatie: Hazerclub De Huisvriend. Koncert Sint-Janskerk, Immerzeeldreef Aalst. Vrijdag 5 december om 20 uur. Orgelkoncert door Walter De Troyer, organist-titularis Sint-Jan Aalst, mei medewerking van klarinettenkwartet «Clarus» (Lydia Rossignol, Frangois Schollaert, Bruno Van der Vorst, Guy Van der Vorst). Werken van Johann Sebastian Bach, Kenneth A. Wilson, Karl Ditters Von Dittersdorf, Walter De Troyer, Victor Douliez. Organisatie: Stichting Immerzeel V.Z.W. Orgelfonds. Zaal «Kring», Dr. De Moorstraat 104 Aalst. Maandag 1 december om 20 uur. «Muziek der Eeuwen». Werken van Tsjaikowsky (Het Zwanenmeer en de Notenkraker suite), Schubert (De Onvoltooide Symfonie) en een Concerto voor hobo en orkest van Hummel. Solist: Frangois Van den Bergh. Presentatie: Nand Moors. Directie: Octaaf Boone. Organisatie: Koninklijke Symfonische Kring Aalst -Door Een dracht Groot». Wandelen Samenkomst Houtmarkt om 13.30 uur of aan het Muntplein te Munte om 14 uur, zondag 30 november. Het Muntepad (10 km). Inlichtingen: Leo Van Steenhuyze, tel. 21.02.24. Organisatie VTB-VAB afdeling Aalst. Kondltle- en presklgymnastlek Sportzaal Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Maandag 1 december van 20 tot 21 uur. Gymnastiek op muziek. Prijs: 65 fr. (VTB-VAB-leden) en 75 fr. Gebruik van douches inbegrepen. Inlichtingen: Ingrid Van Cleemput-D'Haese, tel. 78.51.28. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Zwemmen Zwembad, Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Donderdag 4 december van 18.30 tot 19.30 uur Zwemmen. Zwemles mogelijk. Prijs: 65 fr. (VTB-VAB-leden) en 75 fr. Inlichtingen- Geert Van Cleemput, tel 78.06.34. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Film Sociaal Centrum «Sint-Jan», Immerzeeldreef Aalst. Maandag 1 december om 20 uur. Smalfilmclub Vilvoorde op bezoek. Inlichtingen: Jan Dedroog, Meuleschettestraat 33, Aalst. Tel. 66.43.58. Organisatie: Smalfilmclub Kinova. Feestpaleis Vlaanderenstraat Aalst. Donderdag 27 november. Blood simple (Gebr. Coen USA, 1984). Hitchcockiaanse thriller, badend in clair-obscur. Toegang: 150 fr. Inlichtingen: In de Gele Limonade en bij Jan Louies tel 78.70.06. Organisatie: Filmclub Antrakt. Eetfestijn Gildenhuis-Parochiehuis, Termurenlaan (aan de kerk) Erembo- degem. Zondag 30 november van 12 tot 19 uur. Reuze eetfestijn. Op het menu staan verschillende lekkere gerechten die ver zorgd worden door een traiteur-kok. Prijs: 140 fr. tot 290 fr. Uw steun zal ons in de mogelijkheid stellen het damesbasketbal verder te aktiveren in onze streek, ledereen welkom. Organisatie: Damesbasketbalclub Erembodegem. Anti-apartheidsavond Zaal Netwerk, De Ridderstraat 28 Aalst. Vrijdag 5 december om 20 uur. Film «Witness to Apartheid». Toespraak door een vertegenwoordiger van het African Natio nal Congress (ANC) of een vertegenwoordiger van het aktieko- mitee Zuidelijk Afrika (AKZA). Omwille van de sfeer is er Zuidafrikaanse (zwarte) muziek. Stands van diverse verenigin gen die apartheid verwerpen. Toegang: 50 fr. De steunkaart geldt eveneens als toegangsbe wijs. De opbrengst gaat integraal naar het ANC. Informatie: tel. 21.68.13 (Dimitri). Organisatie: Scholierencomité Aalst. Jebron Begijnhof 1 Aalst. Tel. 77.63.89. Zaterdag 29 november om 18.30 uur: Begijnhofkerk: viering rond Mt. 24,37-44. Eerste adventszondag: start het nieuw kerkelijk jaar: doop van 3 Indische en 1 Chileens kindje; daarna een gezellige klap en week-verhalen bij de open haard. Zondag 30 november om 10 uur: open trekkersgroep. Veertiendaagse bijeenkomst van mensen die intens de handel en wandel van Jebron dragen, ledereen is welkom. Maandag 1 december om 20 uur: tweede van de 3 ontmoetings avonden voor verloofden. Vrijdag 5 december van 19 tot 21 uur: gespreksavond voor 14- 16 jarigen, over wat hun eigen leven beweegt. Koncert Parochiaal Centrum Hofstade. Zaterdag 29 november om 20 uur. 15* Volkskoncert door de Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia Hof- stade met medewerking van «Jeugd studio voor klassiek ballet en culturele vorming» en «Pallieter-studio voor jazz-dance en bewegingsexpressie». Organisatie: Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia. Stedelijke begraafplaatsen Alle bloempotten en in het bijzonder deze die ter gelegenheid van Allerheiligen op de graven werden geplaatst, dienen verwijderd te worden vóór 8 december 1986. Na die datum zullen de diensten van de stad overgaan tot het opruimen van de achtergebleven potten. Er zal geen verhaal tegen het stadsbestuur mogelijk zijn. Naar Rijsel Met de dienst Toerisme naar Rijsel op zondag 7 december. 7.30 u.: vertrek met de bus op de parking van de Keizershallen (ingang Beekveldstraat). Algemene inleiding over Rijsel op de bus. ledereen krijgt een brochure over Rijsel. 10 u.: bezoek aan de tentoonstelling van Matisse in het Paleis van Schone Kunsten te Rijsel. Indien tijd over, bezoeken we ook een deel van het permanent museum. Rijkste museum van Frankrijk na het Louvre: Vlaamse, Hollandse, Franse, Duitse, Italiaanse en Spaanse scholen; ook hedendaagse kunstenaars: Buffet e.a. Verder antieke oudheid, beeldhouwkunst en kunst voorwerpen uit de Middeleeuwen en de Renaissance, koper werk, oud Delfts aardewerk, kant (zeer gekend), handschriften. 12.30 u.: vrij middagmaal. 14.30 u.: stadswandeling onder leiding van mevr. Soetaert, VTB- en Davidsfondsgids. 17 u.: vrij. 19 u.: vertrek naar Aalst. Inschrijvingen: door betaling van 550 fr. aan de Dienst Toeris me, Belfort (Gebiedshuisje), Grote Markt, Aalst. Tel. 053/ 77.11.11 (toestel 240). Uiterste datum: 4.12.86. Niet vergeten Frans geld mee te nemen. Openbare aanbestedingen Op dinsdag 16 december openbare aanbesteding voor het bouwen van een polyvalent gemeenschapslokaal op het Hove nierspleintje in het kader van het herwaarderingsgebied Aalst, wijk Varkensmarkt. Lastenboek te verkrijgen aan de prijs van 500 fr., plans 600 fr. mits. storting op postrekening nr. 000- 0019274-68 van de stad Aalst. Het bestek ligt ter inzage op de dienst openbare werken, eerste verdieping, dienst administra tie. Kapellestraat 8. Tel. 053/77.11.11, toestel 251 of 252. Aanbiedingen onder dubbele omslag aangetekend ter post besteld op uiterlijk vrijdag 12 december. Te richten aan het College van Burgemeester en Schepenen, Grote Markt 3 te 9300 Aalst. Nadere info bij de technische dienst op 053/ 77.11.11 ter attentie van stadsarchitect J. Buyl. Het werk is geraamd op 5.295.783 fr. BTW inbegrepen. Tweede aanbesteding: herinrichten van Varkensmarkt en Ho veniersstraat, te ramen op 10.808.811 fr. BTW inkluis. Zelfde pleegvormen. Derde aanbesteding: schilden/verken aan de akademie Schone Kunsten, Nieuwbeekstraat geraamd op 2.621.947 fr. BTW inbegrepen. Op het programma van V.V.F.-Aalst Woensdag 3 december: voordracht over «Familiegeschiedenis: familie of geschiedenis?» Normen voor een goede uitwerking van de familiegeschiedenis, door dhr. Herman Van Isterdael, dr. in de geschiedenis, verbonden aan het Rijksarchief te Ronse, ondervoorzitter van de geschiedkundige vereniging Het Land van Aalst. De voordracht wordt gehouden te 20 uur in «'t Apostelken», Apostelstraat 1 te Aalst (nabij de kerk van Mijlbeek). Aquarellen en grafiek in 't Apostelken Nog op 29 en 30 november kan je in 't Apostelken (Mijlbeek) kennismaken met Ludwig Cóessens een jong, maar zeer talentrijk kunstenaar en zijn werk: aquarellen en grafiek. Geen technische ingrepen, mgar de rake lijn en de gepaste kleur typeren vooral het werk van deze derdejaarsstudent Hoger Ónderwijs aan de Koninklijke Akademie voor Schone Kunsten te Gent (afdeling Graveerkunsten). Periodieke samenkomsten W-W Aalst Voor weduwen en weduwnaars. Elke vrijdag om 20 uur in 't Groen Kruis, St. Jorisstraat 26 (Hopmarkt) Aalst. Naar «Het Land van de Glimlach» Op vrijdag 26 december naar de Koninklijke Opera te Gent voor de opvoering van de operette «Het land van de glimlach». Start op de binnenkoer van het stadhuis te 18.45 u. Opvoering te 19.30 u. Prijs busreis inklusief, 500 fr. Uw deelname melden op de dienst personeel op bovenvermel de nummers. Inschrijving is enkel geldig na betaling. Kamer van koophandel en nijverheid Aalst en Gewest Op maandag 1 december van 17.30 tot 19.30 u. in de Borse van Amsterdam, Grote Markt, businessdrink over het CAD/CAM- sisteem waarover de KTHO sinds april beschikt. De toepas baarheid voor het maken van technische tekeningen en het verder realiseren van werkstukken is toevertrouwd aan ir. Bonami, hoogleraar aan de Technische Hogeschool. Na 6 maand opleiding brengt hij een eerste evaluatieverslag. Naar kerstmarkt te Keulen Op zaterdag 13 december 1986 brengen de VTB-VAB-afdelin- gen van Denderleeuw, Aalst en Erembodegem per autocar een bezoek aan de Kerstmarkt te Keulen. Op het programma staan o.m. een stadsrondleiding en een bezoek aan de Dom. Het vertrek is vastgesteld omstreeks 7 uur en om 23 uur. is iedereen terug thuis. De prijs bedraagt 590 fr. (VTB-VAB-leden) of 625 fr. Belangstellenden kunnen opstappen in Aalst (rondpunt De Haring), Denderleeuw (station en Dorp) of Zaventem (aan het Novohotel, waar de wagen gratis kan geparkeerd worden), maar moeten wel vooraf inschrijven bij Agnes Van Vaerenbergh (tel- 053/77.81.41), Geert Van Cleemput (tel. 053/78.06.34) of Annie D'Hondt-De Smet (tel. 053/77.44.97). Bloemen voor nierpatiënten (Ha een eucharistieviering in het O.L.V.-Ziekenhuis belandden belangstellenden van de nierdialyse te Lede in Edelweiss ir ze verwelkomd werden door dr. Becaus. Speciale hulde gebracht aan Romanie Bauters, Horthense Tijck en Esther den Eynde, reeds tien jaar op de afdeling van het cenhuis. Om hun nooit aflatende inzet werden verplegers ita Robijns en Paul Van Malderen eveneens in de bloemen pzet. Woorden van lof en dank ook aan serviceklub Kiwanis >oor de geldelijke steun. Ook hoofdverpleger Pol Vermaut had önkwoorden en namens de patiënten zelf sprak Anny Van der aelen waarna gevierd werd bij dia's, bij zang van Anna-Marie Ie Coninek en op de muziek van Marc Van Herzele en Ernie! Ie Nutte. Aalst. De juegdafdeling van het Rode Kruis organizeerde een pannekoekenslag in de zaal Sint-Martinus (a) Aalst. In het stadhuis koncerteerde de maatschappij Kunst en Vermaak (a) JJj Gouden bruiloft In de Bredestraat 296 te Aalst 'ierden de echtelingen De Coninek Gustaaf (2.7.1909) en Pieters Maria (28.11.1907) hun je gouden bruiloft (24.10.1936). Schepen R Van Vaerenbergh en 30 schepen A. Doorns kwam de jubilarissen ten huize feliciteren en overhandigden het geschenk aangeboden door het stadsbe- H stuur en de brief van de koning. Diavoordracht over Sri Lanka (Ceylon) Sri Lanka, de nieuwe benaming voor het tropeneiland Ceylon ttnkt aanlokkelijk en paradijselijk in de oren. En terecht! Het is een eiland, gelegen in de Indische Oceaan, vol overdadi ge kleuren en wonderlijke geuren, met hoge bergen, vruchtbare groene dalen, prachtige stranden, uitgestrekte teeplantages, en fresko's. is de mysterieuze schoonheid van dit eiland tot nog voor de meeste mensen verborgen gebleven, dit euvel te verhelpen organizeert VTB-VAB afdeling Aalst diavoordracht over Sri Lanka op 7 december 1986 om 20 in het kasteel «De Rozerie», Brusselsesteenweg 75 te toegang is gratis. Voor verdere inlichtingen kan men terecht VTB-VAB medewerker en ervaren reisleider Johan Haen- (tel. 053/77,66.42) of bij de vertegenwoordiger Geert Van (tel. 053/78.06.34). In Jebron gewoonte willen we dit feest ook gestalte geven tot een van gemeenschap'. Een beetje tegendraads zijn dus... iedereen vlucht na de viering naar, of gaat naar de vanuit 'een gezellig feest in familiekring'. dat heel wat mensen er alleen voor staan, kan hen dit gezellig gebeuren in familiekring dikwijls geen kans stellen we opnieuw voor: dat allen die samen kersta- tot een zinvol gezellig gebeuren willen maken in het vóór 15 december hun naam opgeven, deze mensen wordt dan afgesproken hoe deze avond zal worden. van Kerstavond: om 18.30 u. Begijnhofkerk: kerstvie- met aandachtspunt voor kinderen; om 19.30 u. tot 20.30 u.: een glas warme wijn en versnapering; van 20.30 u.: tgebeuren voor hen die kiezen om samen Kerstavond te brengen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 5