SPORTVROUW VAN HET JAAR: MARIJKE DIERICK,VERSLAAFD AAN HET KORFBAL LOKERS WATERPOLO VIERT EERSTE VERDIENDE ZEGE DANNY D'HONDT DE ANTI HELD STEFAN DE WOLF ONZEKER BIJ KAVDENDERMONDE 0 De Voorpost - 19.12.1986 - 17 De Voorpost Lebbeekse sportlaureaten Een inwoonster van de Dendermondse deelgemeente Ap pels, die «Sportvrouw van het jaar 1986» te Lebbeke wordt. Of dat kan? Beslist. Een paar weken geleden kreeg Marijke Dierick, een geboren en getogen «Appelse», deze titel immers toegekend. Het juryrapport omtrent haar verkiezing liet trouwens niets aan duidelykheid over. Wy citeren: «Al is de korfbalsport misschien niet de meest bekende sport in onze gemeente, toch werd Marijke unaniem verkozen... Naast haar aktiviteiten als speelster en trainer blijft Marijke de draaischyf van het Lebbeekse korfbal... Als sekretaresse en alomtegenwoordig op elke aktiviteit, be zielt zy een sportvereniging die het niet makkelyk heeft... De opvang van jonge spelers en speelsters, de inzet by de realisatie van het clubhuis, de betrokkenheid in het algemeen, maar vooral haar ontvankelykheid, toewijzing en echte liefde voor haar korfbalclub leverden haar de titel «Sportvrouw van het Jaar» op. Wy dus op een inloper tot by deze Lebbeekse «Sport vrouw van het Jaar 1986». Van Appels, via Floriant Me- opgeslorpt werd, behoorde ze relbeke tot by Atlantis Lebbeke zelfs tot de stichtende leden Marijke Dierick begon met het Samen met o.a. een korfbal beoefenen van het korfbal in lende Gentenaar die de ge 1969, toen ze zestien was. Als meente was komen bewonen lid van een Appelse jeugdvere- Zeventien jaar later is ze mee niging die geheel door de toen dan ooit bij het korfbal be opgerichte Appels Korfbalclub trokken. op SK LEBBEKE 11 OP 16 De Dendermondse eersteprovincialer opteerde tegen Latem met drie spitsen. Die opvatting houdt geen garantie in voor veel doelpunten. Pas in de slotminuut kwam paarsblauw een tweede keer tot scoren en won. "Aan een nieuw systeem wen je niet v morgen", meent oefenmees ter Toon Pfaff. "Hoewel we maar twee doelpunten hebben gescoord, dwongen we ettelijke kansen af. Dat op zichzelf is een gunstige vaststelling. Tegen Geraardsbergen lopen we of fensief van stapel. We kunnen ons geen puntenverlies veroorloven, wilen we in de tred van de leider blijven. Vier punten achterstand betekent geen onoverkomelijke kloof. Het is nog niet uitgemaakt of KAVD beroep zal kunnen doen op Stefan De Wolf. Hij inkasseerde een pijnlijke trap die deze week zijn deelname aan de trainingen verhinderde Het is een handicap voor paarsblauw indien het geen beroep kan doen op deze vaardige voetballer. Indien De Wolf niet speelt vat Benny Vercauteren de wedstrijd aan. De groep: Kurt Van Meervenne, Danny Maris, Hugo De Schrijver, Marc Pringels, Patrick Poppe, Dirk Michelet, Mario Franssens, Stefan De Wolf of Benny Vercauteren, Guy De Baere, Guy Rodrigo (Danny Verstrepen) VW HAMME RUST TIJDENS FEESTPERIODE De snee is er wat af bij VW Hamme. Tot die vaststelling is Willy Meersman gekomen na twee matchen waaruit maat één punt werd gepuurd. De Hamse oefenmeester heeft besloten na de wedstrijd van komende zondag zijn spelers een volle week rust te gunnen. Tussen Kerstmis en Nieuw jaar wordt er dus niet getraind in Hamme. Winnen tegen Berlaar is een noodzaak, willen we in de tred van de leider blijven", oordeelt Meersman. "De afstand mag niet groter worden willen we een waterkansje behou den. Ik ben er mij van bewust dat in dat opzicht de faktor 'geluk' een voorname rol zal moeten spelen Het is waarschijnlijk dat Dirk Verbustel als titularis ver trekt. Patrick Moens blijkt wat uitgeblust. Mare D'Hondt en Theo Bordui verschenen wegens ziekte niet op de training. Wellicht zijn ze tijdig gerekupereerd. Ter voorbereiding van de terugronde, die pas op 18 januari begint, plant VW Hamme een oefenmatch tegen Boom op woensdag 7 januari. De groep: Amelinckx, Van Buy ten, D'Hondt, Verbustel, Schuddinck, Van Bogaert, Vermeir, Smet, Bordui, Le- naerts, Pirelli (Moens, Van Hemelrijck, Geldof). ROBÜR MOERZEKE ZONDER RENE VLAMINCK Tweede provincialer Robur Moerzeke werd in deze kompe titie vaak gekonfronteerd met onbeschikbare voetballers. Komende zondag zal René Vlaminck niet kunnen aantre den. Hij liep een ernstige kwetsuur op. De kans dat doelman Laureys postvat tussen lat en staken is bijzonder klein. Ook hij werd gewond in de wedstrijd op Waarschoot en diende trouwens te worden geëvakueerd. Frankie De Vos is daarentegen opnieuw paraat. Vermits keeper Lau reys meer dan waarschijnlijk onbeschikbaar zal blijven, komt invaller De Ruysscher in zijn plaats De groep: De Ruysscher, Luc Vercauteren, Fons Vercaute ren, Aubroeck, Vermeer, Verhelst, Benny Huylebroeck, Eddy Huylebroeck, Valgaren, De Vos, Wuytack. SK LEBBEKE 11 OP 16 SK Lebbeke is aan een goede periode toe en behaalde elf punten uit acht wedstrijden. Dat heeft een gunstige invloed op de algemene rangschikking waarin de Konkelgoedploeg nu een betere positie bekleedt. VOor de match van komende zondag op Winnik bestaat onzekerheid in verband met Jean-Pierre Hals. Hij is gekwetst. Het valt af te wachten of hij tijdig zal hersteld zijn Voorlopig worden er twaalf namen weerhouden. Lebbeke ontmoet Winnik voor de derde keer dit seizoen. Eerst speelden beide ploegen vriendschappelijk. Lebbeke won met 4-1. In kompetitieverband werd het een 2-0 zege en vermits alle goede dingen uit drie bestaan, hoopt voorzitter Buytaert dat komende zondag de daad bij het woord wordt gevoegd. Vermelden we nog dat SK Lebbeke op zaterdag 27 novem ber in zaal Casino vanaf 18 u een kerstfeest op het getouw zet. De jeugd pakt diezelfde avond uit met een playback- show Voorzitter Buytaert vertolkt de rol van "kerstman". De ploeg die de trip naar Winnik onderneemt: Janssens, Van Hecke, Peleman, Hals Vermeir, Verstraeten, De Malsche, Van Damme, Van Bladel, Ben Allal, De Kinder (Willaert, Segers). (e.g.) digheden bewezen ze trouwens door het behalen van diverse kampioenstitels en ere- van die Beheerraad, zodat ze samen met nog een paar gelijk gestemde jongere mensen, de plaatsen. sport waarvan ze houdt nieuwe Het potentieel aan jeugdige impulsen zou kunnen toe spelers liep, dankzij de verhuis dienen, naar het Gemeentelijk sport- En eigenlijk, voegt ze eraan kompleks, gevoelig op. Marij- toe, wil je de korfbalsport die ke Dierick: «De voorbije jaren populariteit schenken waar- organiseerden we met het over andere sporten zich mo- doel te rekruteren op diver se plaatsen in de gemeente initiatie-avonden of -namidda gen. Welnu, sinds onze trainin gen in het Sportkompleks gen verheugen, moet je met het korfbal definitief de zaal in. Totaal weg van het veld dus. Enkel op die manier, lijkt kan deze sport aan een Korfbal. Marijke Dierick, sportlaureale en korfbal/anale het (gb) Bij KC Appels verbleef ze ze- we nog beginnen aan het de- ven jaar, als speelster van het monteren... En als je dan be- fanionteam, maar ook een tijd- kijkt waar we nu reeds staan, lang als sekretaresse van de Neemt de club dus niet deel club. In Merelbeke, bij Flo- aan de veldkompetitie, dan riant, waar ze tóen heentrok, treedt ze zowel met een beleefde ze de meest kalme fanionteam als met een reser- periode uit haar korfbalcarriè- veteam in de zaalkompetitie re: ik hoefde er alleen maar te aan. Marijke Dierick: Beide trainen en te spelen. Floriant voornoemde teams worden ge- kwam toen uit in 3de klasse rekruteerd uit zowel de nog van de nationale kompetitie, resterende seniorskern als uit Ik was er net trouwens is mijn de juniorskern. Volgend jaar echtgenoot Rudy Van den zijn zeven van onze juniors Broeck, drie seizoenen aktief. trouwens verplicht de stap Op het eind der zeventiger naar de hoogste leeftijdskate- jaren werd Lebbeke uitgeroe- gorie te zetten en zullen we pen tot «sportgerneente». Wat opnieuw, ook in het veld, met haar een subsidie opleverde, een volwaardig seniorsteam bestemd voor het initiëren van kunnen uitpakken. Je kan im- twee sporttakken. De Leb- mers niet een geheel seizoen beekse sportverantwoordelij- lang, een 12 13 tal mensen ken opteerden toen voor het inaktief langs de lijn laten basket- en het korfbal. Aan staan. Rudy Van den Broeck werd Anderzijds behoort K.C. Af gevraagd deze initiatie te ver- lantis, wat de jeugdploegen zorgen. Vanuit deze initiatie miniemen, kadetten, scholie- en onder impuls van o.a. Al- ren, juniors betreft, tot de fons Abbeloos en Frank Vel- meest toonaangevende van deman, werd in de loop van Oost-Vlaanderen. Hun vaar- 1979 Korfbalclub Atlantis Leb- beke in het leven geroepen. Het spelersmaterieel werd ge rekruteerd uit ex-spelers van KC Appels. Het enthousiasme om met een nieuwe ploeg van start te gaan was dermate groot, dat meteen van wal kon worden gestoken met een fa- nion- en een reserveteam. In bevórderingsklasse bovendien, omdat net op, dat moment een club zich niet langer aktief ver klaarde en Atlantis de kans kreeg de vrijgekomen plaats in te nemen. De krisis overwonnen K.C. Atlantis heeft een moei- doorgaan, wat nog niet zo'n breed pubhek verkocht beduidend lange tijd gebeurt, den. De sfeer op en rond het is zich reeds een even groot terrein zou dan echter totaal aantal nieuwe spelers en speel- verschillen van deze van nu. sters komen aanbieden als dat Aan die stap naar de Beheer de voorbije jaren het geval raad denkt de Lebbeekse was. En we hebben in feite nog sportlaureate momenteel ech- maar amper de kans gekregen ter nog niet. Atlantis Lebbeke enkele thuiswedstrijden te be- heeft haar voor het ogenblik twisten. nog teveel nodig. Want hoewel We4 koncentreren onze wer- ze officieel vandaag de dag king inderdaad hoofdzakelijk enkel speelster en sekretaresse op de jongeren. Het lijkt ons al sinds 1981 is, verzorgt gezonder eigen jeugd op te ze ook het jeugdsekretariaat leiden, dan een beroep te moe- van de klub, fungeert ze als ten doen op transfers van spe- hulptrainster en is ze zowat het Iers uit andere clubs. manusje-van-al. In de club is er naast al dat Daarnaast we zouden het jeugdig geweld ook een re- haast over het hoofd zien kreantenkern aktief, die het scheidsrechtert Marijke Die- korfbal met sukses overi- riek ook. Sinds vorig seizoen, gens voor de gezondheid en In de nabije toekomst worden de gezelligheid beoefent. haar kapaciteiten terzake aan een oordeel onderworpen en Toekomtt hel korIM f 2e dc kauze moe,'n "?ake w tussen de status van C-scheids- Met de belangstelling van de rechter fluit op zaterdagna- media voor de korfbalsport is middag of deze van gewes- w ..?°v~ gesteld, betreurt telijk scheidsrechter (fluit in de Marijke Dienck. Op radio of voormiddag), televisie zie of hoor je er nau welijks wat van en via kranten 9ok het scheidsrechteren ver en weekbladen word je even- richt ze overigens met groot min al overspoeld door infor- genoegen, matie. Te weinig attraktief, de de titel var> «Sportvrouw korfbalsport? Daaraan kan van het Jaar 1986» haar geple- m.i. wat gedaan worden. O.a. z'erd heeft? door de invoering van het Vanzelfsprekend, aldus de lau- tweevakskorfbal i.p.v. het reate. De toekenning was drie vakskorfbal, zoals dat nu overigens een totale verras- nog altijd in het veld beoefend sinS- Deze bekroning deed me wordt. Tweevakskorfbal biedt naast het verschaffen van de toekomst. Je hebt dan in de een persoonlijke genoegdoe- eerste plaats slechts acht spe- ninê vanzelfsprekend eigen- Iers nodig, het terrein is '*jk nog het meeste plezier kleiner van omvang. Zodat je voor de club. Ze geeft toch sowieso makkelijker klubs uit ruimere ruchtbaarheid aan het de grond zal zien rijzen. Het korfbal. Anderzijds doet het spektakel bovendien beter ge- ook g°ed vast te stellen dat de diend wordt, omdat het weinig jury ook belangstelling op- aantrekkelijk gedoe in het brengt voor de zgn. «kleinere» middenvak dan tot het verle- sporten. den behoort. De leden van de Beheerraad van de Belgische Korfbalbond- Vlaamse Liga, die het momen teel voor het zeggen hebben, zijn deze vernieuwingen echter niet zo gunstig gezind. Daarom ook droomt Marijke Dierick ervan ooit deel uit te maken Haar argumentatie om mensen aan te zetten aan korfbal te doen? Korfbal is een toffe sport die, vermits ze gemengd gespeeld wordt, het gehele ge zin kan aanspreken. Pierre Van Rossem WATERPOLO L.Z.V. Z. V.W. 17-9 Lokeren is erin geslaagd de punten in eigen huis te I» ploeg lilt. „n, a t, hou(,e". meteen de eerste van deze kompetitie na twee Doelwachter Geert Hullaert ïhw ÓS epeenee'gende nederlagen. De wedstrijd onder leiding van 'everde zi|n beste prestatie, ™tlMsXDlS'tai scheidsrechter Lennarts was goed voor amper zeven '«™i> Kris Wauters stilaan momenteel lopende veldkom- "'Is m'uigen. Het ging er dus zeer sportief aan toe. Aan de °j*""""L" word' de petitie 1986-'87 neemt Atlantis dui?el«k de s,erks,«- Toch was "1! L*SLi-f inderdaad niet deel met een even Paniek bij de thuisploeg toen Wetteren onver- seniors- of reserveteam. Ge woon bij gebrek aan spelers. Midderwijl was de klub ook genoodzaakt een ander terrein te zoeken. Op de terreinen van de Rijksmiddenschool langs de Rosscvaalstraat te Lebbeke kon inderdaad, ingevolge de bouw van een nieuw onderko men voor de kleuters, niet lan ger gespeeld worden. Na enig zoeken kreeg de club van het gemeentebestuur het midden terrein van de atletiekpiste van het gemeentelijk sportkom pleks langs de Albert I-straat aangeboden. Met de hulp van enkele vrijwil ligers werd het clubhuis in de Rijksmiddenschool ontman teld en opnieuw opgebouwd op het sportkompleks. Wij wacht met 4-5 voorsprong kwam. Er was dus spanning genoeg in het Lokers Durmebad. gevaarlijk voor het Wetterse doel en zijn kollega's Eddy Van Puymbroeck en Michael Geerts waren elk goed voor Reeds van keren geraakte langszij, maar een doelpunt. Dirk Geerinck bij het begin was het duidelijk Wetteren sloeg terug en 5-6. was er opnieuw bij en bewees dat Lokeren de wedstrijd in Al waren hier en daar tekenen dat bij een goede aanvaller is handen had. De thuisploeg van nervositeit, enkele spelers met vier doelpunten, opende vlug de stand en dan brachten rust in de lokale ran- A'ex Vanhove blijft de meest volgden er nog twee treffers, gen. De thuisverdediging stel- gevizeerde speler, maar toch maar dat belette Wetteren niet de zich goed op en de aanval- kon hij nog tweemaal scoren, om te milderen zodat het 3-1 len werden perfekt afgewerkt Trainer Guido Maes zorgde werd. De tweede periode was Dat leverde geen windeieren voor rustin de ploeg tijdens de spannend en iedereen voelde op. integendeel een waar doel- derde periode en sloeg de dat een keerpunt nabij was. puntenfestival begon en dat De referee kende Wetteren bracht de stand op 10-6. een strafschop toe na een fout Dat ging zo verder in de vierde van de Lokerse keeper. Met- periode. Wetteren werd uit de een scoorde Wetteren de aan- wedstrijd gezwommen en zag sluitingstreffer en al kon Loke- de ene bal na de andere in doel ren nog een doelpunt maken, verdwijnen. Eindstand: 17-9. Wetteren kwam sterk opzetten Voor de toeschouwers werd zorgde voor een verrassings- en geraakte langszij. Voor het het een mooie wedstrijd met doelpunt. Tot slot was er kapi- elndC van de7e IV.riflHf» tuiam OA Annin. 11 tr»in Mart VartAnnk.. 1...I kloof met vier treffers. Peter Bleyaert was blijkbaar in zijn nopjes, maar faalde in de af werking, toch goed voor één doclpunt. Reservedoelman Peter Wet- tinck zwom ook in het veld en danken aldus Mariike Dié' k'1de J?" deZC Penode kwam 26 doelpunten. Meteen heeft ,ein Mark Vertonghen die kol- S kt L^bbeekse ecmeen n voorsPr?n8: 4"5- Loeren de goede kadans te lega Yves Wauters een handje tebestuur om zijn medewer- hn ..bezoeJ";rs maakten ge- pakken om vrijdagavond af te 'oestak in de verdediging. Hij king Ons klubhuis is midder ™i'r V|f" penalties, ter- reizen naar Menen dat op de was g°ed voor 'wee afstands wijf ook reeds uiteerust met Lokeren één penalty en de laatste plaats staat met 77 schoten met goed gevolg. ^~r"-S,,Ua"C niet tegendoelpunten. Lokeren Ktajement: 1. Ogende 4, 2. de installatie van de waterle o? m°c' het wel stellen zonder Dendermonde 4, 3. Tielt 4, 4 ÏS.» me'?e1 "Jf 'miner Gnido Maes en doel- Lokeren 2, 5. Eeklo 2, 6. Wet- is zeer i «te Oe 16 1 Ktn. a k*'""1 H" wachler Gee" "aar '«en 0 en 7. Menen 0. zeer viug venopen. up in ogenblik was dus gekomen om dit mae momenteel peen ver augustus van d„ ,aa, moesten Wette», terug «'wijzen. Lo, zlSg z^ van hef geheet Voetbal. Danny D'Hondt had geen geluk, stak Club een handje toe en blijft bij zijn mening dat Hoogen boom puur bang was (arch.) Je kon de wedstryd* Lokeren-Club Brugge zo'n beetje betitelen als "de match van de doelmannen". Birger Jensen, de Deen van Club, moest al in de vierde minuut een eerste Lokerse treffer inkasseren, nummer twee viel aan de 39ste minuut zodat aan de rust een riante 2-0 voorsprong op het bord stond. En dan waren er Bob Hoogenboom en Danny D'Hondt aan de overzyde. Juist die twee zouden het eindresultaat helpen bepalen. D'Hondt mocht aan de 55ste minuut opdraven voor een geblesseerde Hoogenboom. Lokeren had net na de rust de Brugse aansluitingstreffer tegen de netten gekregen (2-1), na negentig minuten echter prykte een Brugse 2-3 overwinning op het elektroni sche bord. Grote zondebok voor het overgrote deel van de thuisaanbang was na afloop dan ook de Gremberge- naar. Bob Hoogenboom by het verlaten van de kleedka mers: "In de eerste helft kreeg ik een kniestoot van Mamadou in de rug. Enorm pynlijk. Tydens de rust kreeg ik van de klubdokter een inspuiting, maar dat haalde uiteindeiyk niet veel uit. Ik was verplicht voortijdig af te haken", aldus de vluchtige uitleg van Bouke. Een boze Danny D'Hondt had in de kleedkamers echter een héél andere uitleg in petto en wie ver wacht had dat hy zich na de wedstryd deemoedig op de borst zou slaan, had het mis. Hy haalde zwaar uit naar Bob Hoogenboom die naar zyn mening vaan- delvlucht pleegde op een kruciaa! moment. "Ik acht mezelf zeker niet verantwoordelijk voor dit verlies", zegt Grembergse Danny. "Tydens de rust al begon Bob over een verrekking in zijn rug, doch volgens de klubdokter en de kinesist was er helemaal niks aan de hand. Hoogenboom zat gewoon met schrik. Hy liet zich, om de show volledig te maken, zelfs nog een inspuiting toedienen, won na de rust nog 'proberen'... Tot die goal van Leo Vander Eist viel. Pas dan had hy de schrik voorgoed te pakken. Inééns moest hy wel vervangen worden, waar dat bij de 2-0 nog niet nodig was. Hoogenboom had hele maal niks, neem dat maar van my aan. Wat hij gedaan heeft vind ik dan ook een laffe streek tegenover gans de ploeg. Hy liet zijn makkers in de steek. Ik moest onopgewarmd het veld in en de zo geroem de doelman van de week voordien trapte het af. Ik zat verkleumd op de bank en moest plots het veld in by een 2-1 stand, toen wy totaal onder druk stonden. Myn spieren waren styf, ik had niet eens de tyd öm rekoefeningen te doen. En dat die spieren dan niet reageren zoals je zou wUlen, is toch logisch zeker. In die omstandigheden heb ik twee natte ballen gelost met bet nefaste gevolg." D'Hondt speelde in de lopende kompetitie twee volledige wedstryden. Thuis tegen Seraing won Lokeren met 2-1 en uit tegen Mechelen hield hy de 0- 0 op het bord. Wedstryden toch waarin hy bewees dat hy wel degelyk wat in zyn mars heeft. En nu dit... "Ik zeg het nogmaals: ik acht mezelf niet verant- woordelijk voor het Lokerse verlies. En dat heb ik Hoogenboom dan ook maar meteen verteld. Jammer voor de spelers dat we op die manier minstens één punt verloren. Zij hebben me trouwens onmiddellijk gezegd dat het niet myn fout was.*Laat my van by de aftrap starten en we winnen met 2-0." 2-2, tot daar. Maar Rad de derde Brugse treffer toch niet kunnen vermeden worden, wilden we weten. "In normale omstandigheden wel. Maar zoals ik al zegde zat ik versteven van kou in de dug-out. Of hadden jullie het soms niet koud? Dan heb je geen verhaal tegen zo'n doelpunten, je kan er gewoon niks aan doen. En ik zwyg niet langer meer. Bob pleegde vaandel- vlucht. Daarmee basta! En nogal wat spelers staan by deze uitspraak achter my, zoveel is zeker", besluit Danny D'Hondt. Dat het al lang niet meer koek en ei is tussen de twee Lokerse goalies, wisten we al een tydje. Misschien de hoogste tyd om daar eens een 'boompje' over op te zetten... Vivian Bogaert

De Voorpost | 1986 | | pagina 17