EEN BASKETPERCENTAGE VAN 1 OP 15 ALLEEN KEMZEKE EN KRUIBEKE OOGSTEN PUNTEN HET SPROOKJE VAN ROBUR IS UIT BAASROODSE AMBITIES OPGEDROOGD SK LEBBEKE GROEIT TEMSE ZET ORDE OP ZAKEN EP AAIGEM VOLLEDIG KANSLOOS KURSUS VOOR KANDIDAAT- SCHEIDSRECHTERS K.B.V.B. IN AALST IAEYERNM£^ KIAM" 1)1 i\ JCHTu 20 - 19.12.1986 - De Voorpost VOETBAL 1* PROVINCIALE K.A.V.D. - LATEM 2-1 De Dendermondse eersteprovincialer veroverde tegen het bescheiden Latem in extremis twee punten. De laatste minuut was al lang voorbij toen Guy Rodrigo midden een troep van spelers de bal tegen het net joeg. De hoogopgeschoten Waaslarfder was tijdens de eerste helft ook tot scoren gekomen, een doelpunt dat hij voorbereidde met het hoofd en afwerkte met de voet. KAVD was tegen Latem al na drie minuten op achtervol gen aangewezen. "De bezoe kers kwamen kansrijk op voor sprong", vertelt Dirk Mi- chelet. "Een vrije trap week af op het lichaam van Danny Maris en verdween in doel. Van dan af hebben we Latem platge walst en veel kansen ge- kreëerd, maar ook ik liet er verschillende liggen. Gelukkig zijn we voor de rust op gelijke hoogte gekomen. In de tweede helft hebben we écht een vuist gemaakt en zijn we nog sterker uit de verf gekomen. Het weze aangestipt dat we ook voor de kampwisseling meestal in het offensief waren. Niettemin moesten we op onze hoede zijn want Latem loerde op de counter. Toen de gevaarlijke Van Nieuwenhuy- se uitrukte, kregen we in het begin van de tweede helft bijna het deksel op de neus. Zoiets TWEEDE PROVINCIALE IN HET WAASLAND was onrechtvaardig geweest. Ik meen dat we een verdiende zege hebben behaald. Gelet op het feit dat de leider verloor, is het des te spijtiger dat we vorig weekeinde "gebrost" hebben. De kloof bedraagt nu vier pun ten. Wat wil zeggen dat we eventueel nog een rolletje kun nen spelen. In eerste provin ciale zijn verschillende ploegen aan mekaar gewaagd en die kunnen de kompetitie nog spannend maken. Wie na de jaarwisseling fysisch over ster ke wapens beschikt, wordt de grootste kanshebber." Dirk Michelet vertolkt bij KAV Dendermonde een de fensieve rol in de middenlinie, maar aarzelt niet om uit de startblokken te schieten als de kans zich voordoet. Hij wordt algemeen alS één van de betere transfers beschouwd die KAV Dendermonde de laatste jaren realiseerde. Dezer dagen krijgt zijn vrouw de ooievaar op RAVD-Latem 2-1. Guy Rodrigo maakte twee doelpunten, hoewel hij globaal bekeken niet zo sterk uit de wedstrijd (e.g.) (vh) bezoek. 2* PROVINCIALE KAVD-Latem 2-1. Patrick door Vercauteren (vh) WAARSCHOOT - ROBUR 2-0 Het lijkt erop dat de Moer- zeekse tweedeprovincialer alle titelambities mag laten varen. Hij verloor vorige zondag op het veld (lees akker) van leider Waarschoot waardoor de kloof tot zeven punten is uitgediept. De kompetitie zal een verras sende wending moeten nemen, willen de blauwwitten nog voor de titel in aanmerking komen. "Sinterklaas is voorbij", re- plikeert voorzitter Jef De Mae- re. "We zijn verloren in Waar schoot, dat zich de betere ploeg toonde. Dat is een nuch tere vaststelling. Vooral fy sisch liet de leider een betere indruk. Op het technisch vlak waren wc heer en meester, maar wat kan je uitrichten op een veld gelijk een omgeploeg de akker? Van kombineren was geen sprake. Bovendien werd de bal vaak afgeremd door de waterplassen. De leider is met veel geluk twee keer tot scoren gekomen. Bij het eerste doelpunt liet onze doelman de bal ontglip pen en werd zodanig aange- KAVD-Latem 2-1. Alain trapt dat we hem moesten ver- Moens, één van de jongeren van8en Marc De Ruysscher in de ploeg, ontpopt zich nam/j» rol o«r. Bij het iwm- a„ de doelpunt sloot de scheids- meer en meer als een vaste rechter ogen waarde en eer werker (vh) haald. Onze keeper stond machteloos. Je begrijpt dat bij een 2-0 achterstand de moed in de schoenen zinkt en niemand meer bij machte was om te reageren. We moeten ons nu eenmaal verzoenen met de realiteit. Neem van mij aan dat het verlies van punten in de laatste weken te wijten is ge weest aan een rits van gekwet ste speler. Te vaak moest de ploeg door mekaar worden ge gooid. Naast doelman Laureys verloren we vorige zondag ook René Vlaminck. Zo overkomt ons elke zondag iets. Ik ben ervan overtuigd dat de situatie gans anders zou zijn geweest, indien we niet zo vaak met gekwetste voetballers af te re kenen kregen. Het wordt voor onf de hoogste tijd dat de winterstop aanbreekt. Vooral omdat we dan allicht een paar spelers kunnen rekupereren en met hernieuwde kracht het nieuwe jaar inzetten. Naar de tweede plaats moeten we in elk geval blijven streven", aldus de Moerzeekse voorzitter. (e.g.) Het begint er stilaan benard uit te zien in de tweede provin- ciale A-reeks. Waarschoot heeft zich met een 2-0 thuisze ge tegen Robur al zeven pun ten losgewerkt en het zal dus een hele toer worden om die mannen nog bij te benen. De andere Wase ploegen zijn in tussen gedegradeerd tot mee lopers. Alleen onderaan de rangschikking kan er nog enige spanning ontstaan, al staat Lo- kerse nu al vier punten achter op de voorlaatste Sint-Gillis- Waas. Kemzeke en Kruibeke stoeien wat rond in de betere middenmoot, maar potten bre ken, dat is wat anders. Sint-Gillis ging naar De Pin- te en werd met duidelijke 3-0 cijfers terug naar het Waasland gestuurd. Het terrein lag er zeer modderig bij, maar dat belette de thuisploeg niet om een rustig meesterschap op te eisen. Ze kwam op voorsprong door een penalty op de tiende minuut en hield de teugels goed in handen. Toen het sig naal van de tweede helft nog maar juist gegeven was, sloeg De Pinte opnieuw toe. Sint- Gillis verdedigde wat het kon, maar moest op drie punten van het einde nog een treffer toe staan. Zoals we reeds zegden wordt Sint-Gillis zeker uitge nodigd op het degradatiedebat indien er binnenkort niets ver andert. Toch heeft deze niet zo'n slecht doelpuntensaldo: 19-22. Mits enkele puntjes kan Sint-Gillis snel opklimmen want tussen de 7de" en de 15de is er amper een verschil van vier punten, maar op verplaat sing lijkt de Wase ploeg niet in goede doen. Kemzeke trok naar Destel- bergen en kwam met de volle buit naar huis. Vooral dankzij snel spel en een flinke manver dediging kon Kemzeke Destel- bergen de das omdoen. Het vocht voor elke bal, maar toch kon ook de thuisploeg enig doelgevaar scheppen. De ver dedigers bleven echter baas over de situatie tot Strij- meersch rond het halfuur dan toch een gat in de muur zag. Meteen was het O-l en wat Destelbergen na de rust ook probeerde, het liep nooit goed af. Kemzeke kreeg misschien enigszins gevleid de volle buit maar speelde toch intelligent. Het staat nu zesde met 17 punten, maar moet zondag naar FC Zelzate op bezoek. Vrasene kreeg een lelijke opdonder van het Zeelse Hei kant dat er zomaar met 0-3 ging winnen. Wie had dat van een staartploeg verwacht? Ze ker de mannen van Herleving niet die een zeer ontgooche lende prestatie weggaven. Hei kant scoorde rond het halfuur en in de tweede helft verwacht te iedereen een thuisoffensief. Tot grote teleurstelling van de supporters bleef het uit. Slech ter nog, de ploeg begon totaal te knoeien en kreeg in het laatste kwartier nog twee pot ten te verwerken. Voor Hei kant scoorden Hesters en tweemaal Van Driessche. Lokerse heeft zich in Zelzate zeker niet als een lam naar de slachtbank laten leiden. De mannen van FC hadden noch tans een mooie 2-0 voorsprong opgebouwd na 22 minuten spel. Vlak voor de rust kon De Vos de aansluitingstreffer sco ren en daardoor kreeg Lokerse opnieuw moed. In de tweede helft weerde het zich als een duivel in een wijwatervat en De Kerf bracht op het uur de stand op 2-2. Zelzate za het echter zo niet ritten en trachtte een domper op het bezoekend entoesiasme te zetten met op nieuw twee doelpunten, waar onder een strafschop. Ook Lo kerse kreeg nog een penalty die door De Kerf werd omge zet op de 88ste minuut, maar toen was het te laat om nog aan een gelijkspel te denken. Kruibeke, de andere win naar van deze week, deed het met één goaltje in de allereer ste minuut tegen Zwijnaarde. Seghers kon een hoekschop suksesrijk afronden. Beide for maties leken nadien aan me kaar gewaagd en Kruibeke kon de krappe voorsprong vrijwa ren, al kregen Stitsels, Cock- heydt en Verberckmoes wel kansen. Kruibeke staat nu op de zevende plaats met 16 pun ten. Kruibeke moet het zondag thuis opnemen tegen Robur Indien de Moerzekenaren nog gemotiveerd rijn en niet te veel last hebben van gekwet sten kan het een mooie wed strijd worden. r~ c 'eugt an >EI 3'PROVINCIALE 2* PROVINCIALE BAASRODE - ST.-GILLIS 3-4 BORSBEKE - LEBBEKE 0-1 voor een grove overtreding op Fons Vercaute ren, die gewoon werd neerge- Het gaat de laatste weken beter met SK Lebbeke. De Konkelgoedploeg speelde te gen Borsbeke duidelijk elen betere match. De klubleiders rijn van mening dat SK zelfs totnogtoe de beste prestatie weggaf. Ook de Borsbeekse voetbal ler KuQ Schotte liet zich posi tief uit over SK Lebbeke, al voegt hij daar dadelijk aan toe dat rijn ploeg ondermaats bleef én het vooral de midden linie was die het liet afweten. "Hierdoor kreeg Lebbeke ruimte en kon het zich organi seren rond een knappe Roris Verstraeten en een bestendig op vinkenslag liggende Garry De Kinder. Laatstgenoemde was volgens mij de beste man in het Lebbeekse kamp. In de tweede helft reageer den we op de achterstand en namen risiko's. Onze doelman Marc Van Bocxstael heeft toen vaak moeten tussenkomen en verhinderde een zwaarder ver dikt. Het wordt tijd dat we ons herpakken, willen we er na de jaarwisseling toch nog één en ander van maken", besluit Schotte die toch wel een van de betere Borsbeekse voetbal lers is. In het Lebbeekse kamp was men uiteraard opgetogen met de zege. "Het had best gekund dat we zes of zeven keer scoor den", meent klubleider Willy Meert. "We kregen veel kansen. In de eerste helft rijn we op voor sprong gekomen langs Floris Verstraeten. Garry De Kinder had rijn deel in de voorberei ding. In de tweede helft moest de thuisploeg initiatieven ne men. Wc konden rustig coun teren, maar botsten op een flinke doelverddiger, maar wonnen toch twee punten die ons goed van pas komen," SK Lebbeke is niet zonder kleerscheuren uit de wedstrijd gekomen. Jean-Pierre Hals Na een uitmundcnd begin van de kompetitie is het tel- kenjare een weerkerend ver schijnsel dat FC Baasrode na de jaarwisseling terugvalt. Kwatongen beweren dat de karnavalperiode daarvan de oorzaak is. Teveel spelers zou den de zaterdagavond (en - nacht) te lang de feestneus op zetten met alle gevolgen vandien. Nu is het zo dat men in Baasrode nog lang niet aan kreeg een trap in het aange zicht en het lijkt uitgesloten dat hij volgende zondag mee doet. Ook Frans Peeleman liep tijdens een luchtduel een hoofdwonde op. Of hij tegen komend weekend kan gereku- pereerd worden moeten wc af wachten. (e.g.) 3* PROVINCIALE 1* PROVINCIALE AAIGEM - NIEUWERKERKEN 0-6 TEMSE - OLSA BRAKEL 2-1 feesten toe is en niettemin laat de derdeprovincialer het afwe ten. Hij behaalde in de drie jongste wedstrijden geen enkel punt. Vorige zondag werd hij de das omgedaan door het be scheiden Eendracht Sint-Gil lis. Trainer Guido De Leeuw van FC Baasrode laat zich vrij kritisch uit over de mentaliteit van enkele voetballers: "Er rijn er een paar die te gemakkelijk op hun lauweren gaan rusten. Dat komt doordat ze al te zeker zijn van een plaats in de ploeg. Het is een spijtige vaststelling. Tegen Sint-Gillis zijn we doorlopend ondermaats gebleven. Dc be zoekers hadden na een kwar tier een 0-2 voorsprong ver worven. We hebben de achter stand weggewerkt, eerst langs Johan Verheyden en dan langs Walter Daman. Terloops wil ik vermelden dat Verheyden zich als een van de betere voetbal lers manifesteerde. Het was de eerste keer dat hij een volle wedstrijd heeft gespeeld. Jo han geeft voorrang aan de kaatssport. Dat is spijtig voor ons, maar zijn goed recht. Op het ogenblik dat hij paraat was om in de ploeg post te vatten, raakte hij gewond en bleef ge ruime tijd onbeschikbaar. Nadat we net voor de rust andermaal op achterstand wer den geplaatst viel er kort na dc hervatting een vierde doel punt. Dat tastte volledig het morele front aan. Spijts de inspanningen van een aantal spelers, hebben we de achter stand niet meer kunnen opha len. De nederlaag heeft tot gevolg gehad dat we tot mid denmoter rijn gedegradeerd." Gelukkig was men uiteraard in kringen van Eendracht Sint- Gillis. Niemand had daar gere kend op een punt, laat staan een zege. Het komt er voor de Eendrachters op aan om dc lijn door te trekken en zb vlug mogelijk uit de degradatiezone weg te geraken. (e.g.) Aaigem heeft tegen het goedspelende Nieuwerkerken een zeer slechte beurt ge maakt. De thuisploeg was niet in staat om zelfs eenmaal ge vaarlijk te rijn en bovendien werd er in de verdediging zo danig gekrasseld dat de bezoe kers het niet moeilijk hadden om reeds voor de koffie een veilige voorsprong op te bou wen. Aan de rust leidde Nieu werkerken reeds met drie doelpunten voorsprong. Van- derbiest en tweemaal Coppens wisten de lokale slordigheden goed te benutten Aaigem was meteen uitgeteld. In de tweede helft ging Nieuwerkerken rustig op rijn elan verder. Sonck en Steen- houdt tilden de score op tot de forfaitstand. Aaigem was wer kelijk nergens. Nieuwerker- ,ken, dat de laatste weken aan een wederopstanding werkt, kwam nog langs een straf schop, door doelman De Naeyer omgezet, tot de 0-6 eindstand. Het is nu duidelijk dat Aaigem snakt naar de win terstop. De ploeg die het verle den jaar zo gemakkelijk had om in vierde provinciale de titel te behalen, schijnt zich minder goed aan tc passen aan het krachtvoetbal in derde pro vinciale. Nu alweer waren de schutters niet aan het feest, terwijl de verdediging van de groenhemden duidelijk te zwak uitviel. Nieuwerkerken van rijn kant klimt nog verder weg uit de onderste regionen van de rangschikking en begint zich stilaan te nestelen bij de middenmoot. Voor hen lijken, althans voorlopig misschien, alle degradatieproblemen ver dwenen. Aaigem van rijn kant zal dringend nog enkele punt jes moeten binnenrijven om niet helemaal in een benarde situatie terecht te komen. (g.d.t.) Hoewel men er in Temse absoluut niet gerust in was met de gekwetsten Verbeke en Goossens die toch meer dan vaste waarden z(jn, heeft het leider Olsa de tweede nederlaag van dit seizoen toegediend. Aalter is nu aan de leiding gekomen en deze ploeg zal moeilijker te pakken zijn. Volgens insiders is dit het beste team uit de reeks. Langs Van Buynder en Van Haver tekende de thuisploeg voor de eerste akties. Het eer ste doelpunt zou er komen uit een stilstaande faze zoals zo dikwijls gebeurt in dit 'moder ne' voetbal. Storms schoot een vrijschop voorbij doelman De Cubber op een manier zoals het in het handboek staat. Olsa probeerde aan die achterstand wat te doen en schiep gevaar langs de linkerflank via Jouret. Hoebeke werd af en toe aange speeld, maar verkwanselde de kansen. Toch kreeg doelman Bosman voldoende werk, want ook Haak en Watté probeer den een en ander. Toch ge raakte Temse nog voor de rust op 2-0. Alweer na een stil staande faze. Van Buynder mocht een hoekschop trappen en Van Autreve kon die aan de De vriendenkring van scheidsrechters gewest Aalst-Den- dermonde-Ninove (also) richt in de loop van januari 1987 een cursus in voor kandidaat-voetbalscheidsrechters te Aalst. Deze kursus staat open voor zowel vrouwelijke als mannelijke kandidaten en is gratis. Dc kandidaten moeten de leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. De inschrijvingen worden ingewacht tegen uiterlijk 9/1/ 1987 en zijn te sturen naar PSG Oost-Vlaanderen, Spel- denstraat 19 te 9000 Gent. Vermeldt aub naam, voornaam, adres, geboortedatum en plaats van cursus: Aalst. Bij de inschrijving rijn eveneens te voegen: attest goed gedrag en zeden, doktersattest van lichamelijke geschiktheid. Voordelen: - wedstrijdvergoeding - reiskostenvergoeding - gratis toegang tot alle wedstrijden van de K.B.V.B. inclusief uefa-wedstrijden, landenbekers enz. Inlichtingen: dhr. Vijverman, tel. 053-70.43.41, café 't Moleken, dhr. Eeckeman A., F. Courtensstraat 1 tc 9330 Dendermonde (rechtover Justitiepaleis). Voetbal. Temse-Olsa 2-1. Met deze mooie kopstoot t bezoeker Diependaele het eerreddend doelpunt (dw) tweede paal binnenknikken. Die Van Autreve was trou wens al de ganse tijd zeer be drijvig geweest. Na een onge lukkig kontakt werd dan Luc Volckerick gekwetst aan de knie. Hij werd verzorgd en liep terug het terrein op maar hij moest het laten afweten. Hij werd vervangen door de jeug dige Tommy Bauwens, die geen slecht werk afleverde. Brakcl voelde dat er iets moest gebeuren en wisselde voor de tweede helft Veke- mans voor Fosselle. Een ge kwetste Hoebeke werd vervan gen door Diependaele. Temse kreeg in het begin van de tweede helft de kans om de voorsprong nog te ver groten langs Migom en Van Haver, maar Olsa reageerde fel en Fosselle kwam Bosmans bedreigen. Olsa nam nu de teugels steviger in handen en Temse moest alle hens aan dek roepen om de muit te bescher men. Een puike doelman Bos mans kreeg tweemaal steun van de doelpaal, maar uitein delijk geraakte Brakel toch aan de aansluitingstreffer. Die pendaele kon scoren op zo'n twintig minuten van het einde. Olsa begon dan een wan hoopsoffensief, maar dat ver liep te ordeloos om te rende ren. De bezoekers liepen zich te pletter op een stevige thuis- defensie en geleidelijk herstel den de scheepsbouwers het evenwicht. De twee punten bleven in Temse dat nu zesde staat met 19 punten, op amper drie eenheden van leider Aal ter. Er kan nog van alles ge beuren in deze reeks. Temse krijgt zondag het zwakke Haaltert op bezoek en krijgt opnieuw een mooie kans om het saldo aan te dikken. Olsa moet op verplaatsing naar het gevaarlijke Ertvelde, maar zo wel Wetteren, Heirnis als Evergem krijgen thuismatchen voorgeschoteld en zullen niet gauw een steek laten vallen. M.D.B. tttSH Temse - Olsa 2-1. In deze topper speelde Patrick Van de Vel een sekure wedstrijd. Hij schermt zijn doelman hier voortreffelijk af (dw) Temse - Olsa 2-1. Olsa probeerde alle truuks om gelijk te stellen. Patrick Van de Vel wordt hier zelfs in een catchgreep gehouden (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 20