OPNIEUW GEEN PUNTEN VOOR AVANTI AJAX LEBBEKE OPNIEUW LEIDER NU WAS EYNATTEN AAN DE BEURT H.K. LOKEREN HERFSTKAMPIOEN SLORDIG! WINTERSTOP OP TUD SPORT ■15% MEESTER NA MOEILUKE START KONDITIONEEL ZWAK DENDERMONDE BEGEEFT IN 2DE HELFT HANDBAL De Voorpost - 19.12.1986 - 25 Ü8& HHP, mate Handbal. Het team van HBC Dendermonde moest het afleggen tegen Robuco Buggenhout (gb) 4* afdeling Groot-Bijgaarden - Lokeren: 15-20 Na de heenronde start H.K. Lokeren aan de leiding met twee punten voorsprong op de dichtste achtervolgers Izegem en Anderlecht en hiermee zul len de Waaslanders beslist niet ontevreden zijn. Inderdaad, aan de kompetitie gestart met het vaste voornemen om dit seizoen de promotie af te dwingen ging het nochtans moeilijker dan verwacht. De ploeg draaide lange tijd vier kant maar toch bleef Lokeren het maximum aan punten sprokkelen. Tot de wedstrijd tegen titelkonkurrent Izegem werd verloren en ook één punt werd prijsgegeven in Dender monde. Maar in de wedstrijd tegen Buggenhout vlotte het plots heelwat beter en in die zelfde tiende speeldag verloor Izegem in Groot-Bijgaarden. Meteen stond Lokeren op nieuw alleen aan de leiding met nog de laatste wedstrijd van de heenronde af te werken in datzelfde Groot-Bijgaarden, En zondag was het dan zover. Lokeren omzeilde met veel bravoure de Brabantse klip en meteen staat het moreel op nieuw op zenith. Vooral ook omdat het ploegspel nu heel wat vlotter verloopt. Lokeren startte nochtans zwak tegen de Brabanders. Het werd 2-0 na amper 2' maar met twee tref fers van P. Verguit werd orde op zaken gesteld (2-3 na 8') en na een gelijkopgaand eerste kwartier (6-6) leidde Lokeren aan de rust met 8-11. In het begin van de tweede helft dreigde het dan toch nog even verkeerd te zullen lopen voor de Waaslanders. De thuisploeg naderde tot 12-13 na 42' maar toen de Lokerse coach zijn verdediging opnieuw in de «standaard»-opstelling op het terrein bracht was het liedje uit voor Groot-Bijgaarden. Een knap spelende doelman G. Van Vaerenbergh hield zijn domein vrijwel ongeschonden en P. Verguit in een bijzonder goede dag, trof nog driemaal raak. Meteen won Lokeren van het niet te onderschatten Groot-Bijgaarden met 15-20 cijfers na een hardnekkige maar sportief betwiste wed strijd. H.K. Lokeren: G. Van Vae renbergh, Lenaerts 1, Versele 5, Bocklandt 1, D'Hanis 1, Verguit 5, L. Van Cauwen- berghe'2, Rombout 1, Van Den Berghe, Van Hille 2, De Brouwer 2. EVA HANDBALKALENDER Heren 2* nationale Zond. 21/12 te 20.30 u. Villers - E.V. Aalst 4* afdeling Zat. 20/12 te 20.15 u. Robuco Buggenhout - Rumstse Dames 2* afdeling Zat. 20/12 te 18.15 u. Robuco Buggenhout - Nopri Av. Lebbeke 2 Beker van Oost-Vlaanderen Heren: zat. 27/12 te 14 u. H.K. Waasmunster 5) - H.C. Lokeren Dames: Ma. 22/12 te 18.45 u. Nopri Av. Lebbeke - Robuco Buggenhout 8). EVA H.B.C. Gent 2 - H.K. Waasmunster: 13-24 Een onvolledig H.K. Waas munster kwam, door gebrek aan opwarmingsmogelijkhe- den, slecht in de wedstrijd (3-2 na 15'). Eens op temperatuur en met de nodige koncentratie werd de thuisploeg op een hoopje gespeeld zodat Waasmunster met kollektieve tegenaanval len en afstandshots van Bor- gers (6x) aan een komfortabele 4-14 ruststand geraakte. Na de pauze werd een goedspelende D'Hanis vervangen door de jongeren De Grave, duidelijk in een minder goede dag en mede door het missen van open kansen en het minder geïnspireerde doen van spelver deler De Vlieger, kon Gent terugkomen tot 9-17. Het laat ste kwartier wist H.K. Waas munster toch terug uit te lopen en 13-24 winstcijfers vast te leggen, maar echt, ook voor Waasmunster zullen een paar weken kompetitiestop goed van pas komen. H.K. Waas munster: D'Hanis, De Grave, De Clercq 3, Borgers 10, De Vlieger 4, Verdurmen 2, Van Mele 3, Berckmoes 2. EVA Robuco Buggenhout 2 - Merchtem: 36-18 2* afdeling E.V. Aalst - Uilenspiegel: 10-15 Voor E.V. Aalst komt de win terstop op tijd. De laatste paar weken vlot het inderdaad hele: maal niet meer met de ploeg van trainer J. Steemans en nu werd er ook nog verloren van Uilenspiegel, een ploeg die Eendracht normaal nochtans aankan. Vooral in de eerste helft liep het zaterdag hele maal fout bij de thuisploeg. De 5 1 defensie deed het hele maal niet en na 10' stond Een dracht reeds met 1-5 in het krijt. Aalst ging dan 3-2-1 spe len maar nu werd er opvallend gefaald in aanval en aan de rust telde Eendracht reeds een vrijwel onoverkomelijke 3-9 achterstand. In de tweede helft tapte C. Simal en C° dan dui delijk uit een ander vaatje maar Uilenspiegel nog bedrei gen zat er beslist niet meer in. Na 47' leidden de bezoeksters nog steeds met 7-14 en on danks De Backer in het Aal- sterse doel erg goede dingen bleef doen kon Aalst enkel troost vinden in het feit dat zij de tweede helft met één doel punt verschil wonnen. Voorzit ter D. Corthals sprak dan ook over een zeer zwakke wed strijd en hoopte dat de winter stop de gelegenheid zal geven zich even te gaan bezinnen. Voor Aalst scoorden: Bascour 3, Sunal 4, De Croock 2, Buyle Opglabbeek 19 Nopri Av. Lebbeke 2 12 M. Van Den Borre, de Leb- beekse trainer-coach sprak over een matige prestatie van haar ploeg. Vooral verdedi gend liet Lebbeke nogal wat steken vallen. Toch kon Leb beke lange tijd gelijke tred houden met de Limburgers. Weckx had zelfs voor een 1-2 voorsprong gezorgd na 7' en via 3-3 na 18' stonden de ploe gen nog steeds gelijk (6:6) 5' voor de rust. Toen ging het echter fout in de Avanti defen sie en aangezien zowel L. Van Handenhove als Y. De Smedt geen sukses hadden in de af werking werd het nog 10-6 aan het rustsignaal. In de tweede helft bleek Lebbeke dan niet meer in staat de tegenaanval van Opglabbeek op te vangen en als twee doelpunten van de bezoeksters werden afgekeurd was het bobijntje afgelopen bij Lebbeke. Via 13-8 ging het naar 18-8 en het was enkel nog L. Van Handenhove die tij dens de slotfase de Limburgse verdediging kon verschalken. Nopri Av. Lebbeke 2: Quarin, Bucque, L. Van Handenhove 4, Meganck 1, Verdonck, Y. De Smedt 1, G. Lissens, De Clerck 2, Weckx 4. EVA soon 8, Van Damme 3, Van Keer 1, Macharis 3, Merckx 2, P. Vermeir 2. EVA Tel. 052/35.72.45 SPORTIEVE WINTERVESTEN MET ECHTE VEDERDONS Olse Merksem - Avanti Buggenhout: 20-17 er dan niet meer gescoord maar toen Merksem via een 7- m worp er 18-15 van maakte brak de veer bij de bezoekers. Enkel J. Van Onsem kon toen nog tweemaal scoren. Bij de Avanti-bestuursleden was men van oordeel dat er opnieuw een kans op puntenwinst ge mist was. Het blijft, ook na 11 wedstrijden, blijkbaar moeilijk om dit seizoen de juiste basis opstelling te vinden. Avanti Buggenhout: W. Van Hove, C. Vinck, Jaichi 1, El Hafi, K. Verhofstadt, A. Maes 1, P. De Smedt, L. Van Mol 3, J. De Pauw 1, C. Agneessens, B. Van Ransbeeck 5, J. Van Onsem 6. Reserven: Olse Merksem - Avanti Buggenhout: 13-11 Met C. Vinck in het doel en een opportune P. De Smedt in aanval, kon Buggenhout de schade beperken. Avanti was niettemin gedurende de ganse wedstrijd op achtervolgen aan gewezen. Via 3-1 en 5-2 werd de rust bereikt met een 7-5 stand. In het begin van de tweede helft raakten de bezoe kers zelfs even op voorsprong (7-8) maar toen het 12-9 werd 10' voor het einde bleek de nederlaag onvermijdelijk. Avanti Buggenhout: W. Van Hove, C. Vinck, W. Van Lan- genhove, St. Vlassenroot 3, K. Verhofstadt 2, B. De Hauwere 1, Moonen, P. De Smedt 5, J. De Pauw, H. De Smet. EVA 3* afdeling Na de overtuigende zege tegen Sasja 2 is Ajax opnieuw leider geworden in de 3C afdeling. Tongeren versloeg inderdaad Heusden en meteen telt Ajax, samen met Tongeren, één punt voorsprong op de ploeg die hen de enige nederlaag in de heenronde bezorgde. Niette min lijkt het erop dat de win terstop ook voor Ajax niet on gelegen komt. De ploeg van trainer De Vlieger kende ook tegen Sasja nogal wat «ups en downs» en het lijkt ons duide lijk dat sommige spelers aan een relatieve rustperiode toe zijn. Meteen kunnen ook de gekwetsten verder werken aan hun revalidatie. Want de kern is bij Ajax toch wel opvallend uitgedund na een heenronde waarin toch veel gevergd werd van sommige fanionspelers. In elk geval, tegen Sasja raakte Ajax nooit echt in moeilijkhe den. Het was voldoende dat de Lebbekenaars een tijdje op hun normaal niveau speelden om de bezoekers telkens op een respektabele achterstand te plaatsen. Jammer voor de toeschouwers bleken de scheidsrechters tijdens de tweede helft toch wat «de pe dalen kwijt» waardoor het spektakel zeker niet gediend werd. Vooral de bezoekers kregen het hierdoor op hun heupen en zonder dat de wed strijd ook maar dreigde uit de hand te lopen werd het spel te veelvuldig onderbroken. Maar nu terug naar de wedstrijd. Nadat Sasja de score had geopend na 5' zorgde een op portune Luypaert met drie opeenvolgende treffers voor 5- 1 na een kwartier en hoewel er bij Ajax toch nog open kansen werden gemist werd het 11-4 na 23'. In die eerste periode liep de tegenaanval bij Ajax bijzonder vlot en Sasja kon enkel tegenscoren via zijn hoekspelers die nogal eens te veel vrijheid werden gelaten door de A|ax defensie. Zo na derde Sasja toch nog tot 13-8 aan de rust. De tweede helft startte met een nummertje van W. De Proft en een andere treffer van De Man (15-8) maar toen viel het weer stil bij Ajax en Sasja naderde tot op drie doelpunten (17-14). Met Cristiaens knap in de afwer king ging het toen opnieuw naar 22-16 na 48'. Maar toen F. De Ridder er uit moest vooi 2' naderde Sasja opnieuw tot op drie doelpunten (22-19). Een goede doelman De Bruyn kon echter verder onheil voor komen en hoewel de wedstrijd ondertussen rommelig werd en Ajax nog tweemaal het doel- hout trof, kon Sasja, vrijwel bestendig in numerieke min derheid, geen vuist meer ma ken. Het werd uiteindelijk 26- 20 na een wedstrijd die eigen lijk nooit moeilijk was voor de thuisploeg. Voor Ajax scoor den: Cristiaens 5, Luypaert 6, De Ridder 7, Van Biesen 1, De Man 2, Vlassenroot 1, De Proft 4. Reserven: Ajax Lebbeke - Sasja Ajax, zonder wisselspelers, speelde zonder veel inzet tegen een bezoekende ploeg die wel iswaar over heel wat meer schietkracht beschikte. Met een kwamen de Ajaxieden nooit echt in de wedstrijd maar toch verbaasde het ons dat en kele jonge Ajax-spelers zo ge laten hun lot ondergingen. Een vuist maken zat.er helemaal niet in... Voor Ajax scoorden: Moens 1, Crombé 1, Cooreman 4, Bos- teels 2, "Vercammcn 1, Ver meir 1. EVA DAMESHANDBAL Stel. Merksem - Nopri Av. Lebbeke: 12-22 Tegen Stelmar Merksem ken de Avanti een bijzonder zwak wedstrijdbegin. De 3-2-1 de fensie reageerde regelmatig te laat en ook uit enkele re bounds wist de thuisploeg een verrassende 5-2 voorsprong bijeen te werpen. Na die eerste belabberde 10', waarin ook goalie M. Van Langenhove niet vrijuit ging, kon Lebbeke zich toch hervatten. Onder im puls van het duo K. Van Dam- me-A. Maes werd aan de ach terstand geknaagd en 10' voor de rust was Avanti langszij geraakt (7-7). Als ook Brixhe dan aanvallend ging renderen was het liedje vlug uit voor de thuisploeg zodat de eerste pe riode afgesloten werd met 8-13 cijfers. In de tweede helft had coach M. Van Den Borre haar defensiesysteem gewijzigd in een 5 1 en nu kon H. Bleyaert volop haar kwalitei ten benutten. De Lebbeekse één speelster onderschepte heel wat passen van de thuis ploeg en ondanks Merksem re gelmatig het Avanti aanvals- spel trachtte te ontregelen met een zeer ver uitstappende één speelster werd het 11-17 na driekwart wedstrijd. Ondanks men bij Avanti tijdens het laat ste kwartier ruim spelgelegen- heid liet aan de wisselspeel sters slaagde Merksem er nog amper in te scoren. Zo moes ten Bleyaert en C° nog slechts één tegentreffer toestaan ter wijl de Merksemse netten nog vijfmaal trilden. Voor Avanti scoorden: H. Bleyaert 4, Callens 1, K. Van Damme 4, Brixhe 4, Maes 3, Hermans 1, Lissens 3, De Rijc- ke 1, Segers 1. EVA Tegen een weer sterk spelend Robuco 2 kon Merchtem slechts een klein^ 20' weer stand bieden. Even werd het 1- 1 maar dan zorgde een oppor tune G. Moyersoon voor 6-1 na 10'. Merchtem kon nog even replikeren langs een ster ke De Block (10-5 na 20') maar daarna ging het vrijwel in één ruk tot 17-7 aan de rust. In het begin van de tweede helft kwam de overmacht van Ro buco nog duidelijker tol uiting. Het werd 22-9 na 40' en ook De Sitter (ex-Buggenhout) kon de bakens niet verleggen. Via 27-13 na 50' was het P. Vermeir die met de 36' Robu co treffer de eindcijfers vast legde. Robuco Buggenhout: Van Heck 1, De Mayer 3, Smet 3, M. De Proft 3, Mover- Handbal. HBC Lokeren (polo) ezen R0buco Buggenhout - H.B.C. Dendermonde: 25-17 Olse Merksem, steeds een moeilijk te omzeilen klip voor Avanti, heeft zaterdag twee gouden punten gewonnen. Meteen blijft Olse in de running voor de play-offs en voor Avanti wordt de kloof naar de bovenste helft van het klassement nu toch wel breed. Het ziet er zelfs naar uit dat de ploeg van voorzitter E. Moonen al haar aandacht zal moeten toespitsen op de degradatiestrijd waarin men beslist niet wil verwikkeld geraken. Maar er zijn dit seizoen drie dalers en Eupen op de derde laatste plaats telt amper twee punten achterstand op de Buggenhoute- naars... Handbal. Robuco - HBC Dendermonde. De thuisploeg probeert een Dendermondse aanval te stoppen (gb) E.V. Aalst - Eynatten: 19-18 E.V. Aalst lijkt er dit seizoen in gespecialiseerd alle topploe- gen uit de reeks een blauwtje te laten oplopen. Zaterdag was het de. beurt aan het op de derde plaats gerangschikte Ey natten om aan den lijve te ondervinden dat Aalst en dan vooral in eigen sportzaal, tot heel wat in staat is. Het werd een bijzonder boeiende wed strijd die slechts in de allerlaat ste sekonde werd beslist. Maar dan ook letterlijk in de aller laatste sekonde want de beslis sende treffer van W. Bomon viel «in» het eindsignaal en werd dan ook sterk aangevoch ten door de bezoekers. De scheidsrechters toonden zich echter heel zeker van hun zaak en keurden het doelpunt goed omdat de bal de hand van de werper reeds verlaten had op her ogenblik dat het eindsig naal weerklonk. In de eerste helft kon geen van beide ploe gen een echte kloof slaan. Na 21' raakte Eendracht wel 8-6 vóór maar via 11-10 na 27' werd de rust bereikt met een logische 11-11 stand. Een dracht had toen wel al twee 7- m worpen gemist. In het begin van de tweede helft leek het er nochtans op dat Aalst, zonder de onbeschikbare Van Nuffel, eraan was voor zijn moeite. Eynatten lukte vijf treffers zonder dat Aalst kon replike ren zodat de bezoekers na 42' een komfortabele 11-16 voor sprong telden. Waar de meeste ploegen in deze situatie de ar men laten zakken bewees Aalst nog maar eens dat het hen zeker niet aan wilskracht ontbreekt. Coach S. Buelens reorganiseerde zijn verdedi ging, de Eendrachtspelers plooiden zich dubbel en 4' voor het einde was Aalst langs- zij^geraakt (17-17). Met nog één minuut te spelen stonden de ploegen nog steeds gelijk (18-18) en in de allerlaatste sekonde lukte W. Bomon de winninggoal. Van sensatie ge sproken. E.V. Aalst: L. Moens, E. Van Malderen, M. Bayens 4, W. Bomon 2, De Ketelbutter 1, R. Bayens 1, G. Van Malderen 1, De Troch 2, Van Der Borght 3, Steemans 5. Reserven: E.V. Aalst - Ey natten: 18-13 De Eendracht-doublures zijn duidelijk een prima seizoen aan het spelen. Met doelman E. Van Malderen in een uitste kende vorm zijn de Aalste- naars opgeklommen naar de top van de rangschikking. Ook Eynatten kon amper geduren de 20' voor enige dreiging zor gen (7-6). Maar toen Een dracht via een 9-7 ruststand tot 16-7 voorsprong nam was de zege een feit. E.V. Aalst: E. Van Malderen, L. Moens, G. Van Malderen 6, B. Arijs, R. Bayens 5, R. Arijs, G. Corthals 3, Janssens, Verbestel 1, K. Bomon 3. EVA Het zit dit seizoen nu nooit eens mee voor Avanti. Merk sem, tot voor kort verzwakt door gekwetste spelers en in terne moeilijkheden, beschikte zaterdag vrijwel over al zijn basisspelers en bij Avanti zorg de een misverstand ervoor dat C. Vinck enkel met de reser ven speelde. Toen na 5' C. Agneessens dan een recht streekse diskwalifikatie aange smeerd kreeg was het opnieuw zoeken bij Avanti om een ploegopstelling die enige sa menhang vertoonde op het ter rein te zetten. Met een op nieuw vrij zwakke A. Jaichi op de linkerhoek in de plaats van de grieperige J. De Pauw werd het opnieuw moeilijk voor de Lebbekenaars. El Hafi deed wel uitstekend werk in de de fensie en met het uitvallen van Agneessens kon K. Verhof stadt ook in aanval uitgespeeld worden maar echt vlot draaide het nooit. Met doelpunten van Van Ransbeeck en Van Mol werd het wel 1-2 na 6' maar als er een kwartier gespeeld was leidde Merksem met 5-2. Met een werd het opnieuw moeilijk voor het vierkant draaiende Avanti. Toch raakten de jon gens van coach Keppens nog langszij na 27' (7-7) en Jo Van Onsem die een knappe tweede helft lukte bracht Buggenhout zelfs op voor sprong (7-8). Toch moest Avanti nog buigen toen P. Wens met twee opeenvolgende treffers de 9-8 ruststand vast legde. In het begin van de tweede helft kon enkel J. Van Onsem met drie opeenvol gende treffers valabel weer werk bieden aan de thuisploeg die tot 16-11 voorsprong nam na 43'. Ondertussen had doel man W. Van Hove zijn beste periode gekend en het was jammer dat C. Vinck toen «rustig» op de wisselbank ver toefde. Toch zou Buggenhout nog even gaan dreigen want Van Ransbeeck, Van Mol en de toch op het terrein geko men De Pauw, maakten er 17- 15 van 10' voor het einde. Gedurende meer dan 5' werd vrij- J*?1 Het derby tussen Robuco Bug- e,de genhout en H.B.C. Dender- %47 monde heeft slechts 40' ge- duurd. Daarna stond er maar 8eJ een ploeg meer op het terrein leek want een vjUgt te v|Ug leeggg. van speeld Dendermonde werd overspeeld door de thuisploeg waarin de snelle J. Vos beslist ia aPP'ausvervang'ng ver- 18, diende. Met Buggenhout won in elk geval de veruit kom- r~.n pleetste ploeg. De jongens van a trainer H. Trienpont hadden r misschien minder sprankelen- de momenten dan sommige H.B.C.-spelers maar beschik ten over heel wat meer werk- kracht en doorzicht waardoor hun zege beslist niet kan aan gevochten worden. Het was ook de thuisploeg die het best uit de startblokken kwam. Het werd 4-1 na 8' maar dan maak- Lkte te Dendermonde zeer oordeel- iow kundig gebruik van de vrije icy- ruimte op de linkerhoek van >or- de Robucoverdediging om eer evenwicht in de wedstrijd te brengen. Het werd 8-7 na 20' maar dan moest Krogstrup even naar de bank voor verzor ging en hiervan maakte Robu co gebruik om opnieuw tot 10- 7 voorsprong te nemen. Toen viel het echter totaal stil bij de thuisploeg en met Krogstrup opnieuw op het terrein slaagde Dendermonde erin nog voor de rust op gelijke hoogte te komen. In de tweede helft werden de vrij talrijke toe schouwers dan vergast op een recital J. Vos. De snelle linker hoek-speler bracht Robuco 13- 11 voor na 34' en enkel Asaert kon aanvallend nog enig ge wicht in de Dendermondse weegschaal leggen. Zo werd het 15-14 na 44' maar daarna stortte het Dendermondse ver weer als een kaartenhuisje in elkaar. Vos scoorde in die tweede helft 7 doelpunten en Krogstup ontbrak zelfs de kracht om een 7-m worp om te zetten. Impens trachtte voor Dendermonde nog enigszins «de meubelen» te redden maar het ontbreken van St. De Swaef liet zich zowel in aanval als in verdediging te sterk aan voelen bij de Denderzonen. Bij Dendermonde moet men dringend aan beseffen dat een handbal wedstrijd niet enkel uit aanvallen bestaat, verdedigen als het moet is minstens even belangrijk. Via 22-15 na 52' werd het dan een ruime 25-17 overwinning voor Robuco dat hiermee bewees dat de neder laag in Lokeren goed verteerd werd. Voor Buggenhout scoor den: Verbelen 1, Vereecken 1, Van Damme 1, De Vuyst 3, Trienpont 6, De Swaef 2, Vos 9, De Proft 2. Voor Dender monde: Asaert 6, Krogstup 6, Sanders 2, Bouteille 1, Van Den Broeck 1, Impens 2. EVA Handbal. Robuco - HBC Dendermonde. Al was HBC genoeg in de aanval, het mocht niet Vtnlon fah\

De Voorpost | 1986 | | pagina 25