DE KINDER EN CALUWAERTS TRIOMFEREN IN EIGEN TORNOOI! KRAPPE OVERWINNING VAN BAASRODE A PROVINCIAAL VETERANENKAMPIOENSCHAP OOST-VLAANDEREN WAAS KAATSVERBOND WERKT AAN NIEUW SEIZOEN - SCHUTTERS VERBOND «OVERMERE DONK» DOET VERDER ovei Voc mee Dor 773. «•JWWW \h wordt infrasl steun- gelen, sport, ten di ineens minde ziet d( len or progrt 1. De bad m aangc smuk zweml ring 1 bad. miljoe 2. He sportv Witte In de eerste afdeling had Baas rode A het moeilijk om in eigen midden Patro D van de overwinning te houden. Patro D is normaal geen moeilijke tegenstander. Het staat op de laatste plaats geklasseerd en heeft nog geen enkel puntje veroverd. De Hammenaars hadden een goede start en lie ten dadelijk een 0-2 en een 1-3 voorsprong noteren. Patro D was blijkbaar op de goede weg. Maar twee wedstrijden later was alles te herdoen: 3-3. Nog éénmaal zou Patro D zich op voorsprong plaatsen nadat het dubbel in de wacht was gesleept: 3-4. Toen was het liedje uitgezongen. In de drie resterende wedstrijden ging de overwinning steeds weer naar de thuisploeg, die met een 6-4 de beide punten thuis hield. Mestdagh won drie keer en Patrick De Smet was voor hem een grote steun met twee over winningen. Bij Patro D was het vooral Stef Goossens met twee overwinningen die het moest doen. Opmerkelijk is dat Francois Van Dender geen enkele keer kon prikken. Voor Baasrode A is dit gewis een goede zaak. Ze hebben met een al hun plaatsje in de mid denmoot van de rangschikking veroverd. En gevaar voor de gradatie zit er niet meer in. Voor Patro D liggen de kaar ten anders. Met nul punten mag het zeker zijn volgend jaar een reeks lager te moeten aantreden. Triumf A Lokeren had geen moeite om een 10-0 te laten optekenen tegen Pardaf A Kruibeke, een formatie die zo wat het noorden is kwijtge raakt. Want in een uitgestelde wedstrijd tegen Madeion Bug- genhout werd ze getrakteerd op een 10-0 nederlaag. Noch tans was Madelon-Pardaf A een sleutelwedstrijd in ver band met de degradatie. Ma deion met drie en Pardaf A met vier punten was inderdaad een zeer belangrijke wedstrijd. Madeion A wipt nu voorbij Pardaf A en het ziet er naar uit dat dit definitief wordt. In de tweede afdeling blijft Vlierkouter A het vooraan doen. Op verplaatsing bij de buren van BAC B haalde het een 3-7 overwinning weg. Aan vankelijk ging het niet zo vlot want met 0-2 en 2-3 was er nog geen zekerheid. Stilaan maar zeker zou Vlierkouter afstand nemen van de BAC-B ploeg. Vooral Jan Van de Velde met zijn drie overwinningen deed het goed. Ook Frans Hermans volgde zijn voorbeeld en kon eveneens drie overwinningen laten optekenen. Meteen leg den beide de basis van deze overwinning. Bij de verliezers, BAC B, won iedereen een keer. En dat was tegen Van Hemelrijck, iets te zwak in deze formatie. BAC A wil in voeling blijven met de toppers in de reeks. Het bewees dit door in eigen vertrouwde zaal Den Bond de bezoekers Pardaf B Kruibeke met 9-1 te verslaan. In het begin ging het bijzonder vlot bij de thuisspelers. De bezoe kers werd geen setje gegund. Naderhand deden de Pardaf- jongens het wat beter. Ze kon den een paar keer een belle lospeuteren en uiteindelijk zou Walschaerts W. de eer redden door Dirk Van den Branden in de derde set te verslaan. Er was heelwat spanning in de wedstrijd Bobo A Buggenhout tegen Dynamica B Waasmuns ter. Waasmunster, vertrokken met een 0-2, heeft deze nipte voorsprong voortdurend met klank verdedigd: 1-3, 2-4 en 3- 5 vertellen de tussenstanden en onderlijnen dat Bobo A bleef achtervolgen. Maar uiteinde lijk zou het toch bezwijken bij een 4-6 stand. De beste man bij de overwinnaars was onge twijfeld M. Van Poucke die alle tegenstanders op een veili ge afstand hield. Joris Segers met twee overwinningen deed ook zijn duit in het zakje. Bij de thuisploeg viel alleen Mare Breda op met twee overwin ningen. Leider KWB A had deze keer een gemakkelijke brok met de komst van hekkensluiter Patro G, een formatie die met amper twee punten stond in de klasse ring. Het was dan ook duide lijk dat deze Hamse formatie geen hinderpaal kon vormen voor de leiders. De KWB-ers wonnen zoals ze wilden. De Hammenaars konden zelfs geen enkel setje veroveren. Wat duidelijk de sterkte van de KWB-ers onderlijnt. Juvenes A, de andere medelei der in deze afdeling, had even eens een gemakkelijke opga ve. Dynamica B is ook een van de zwakste formaties uit deze reeks. De Zeelse formatie haalde dan ook weer zwaar uit en liet een forfaitscore opteke nen. Patro G was deze week gewikkeld in het duel met Bo bo A. Hier zat een kleine kans in voor de Hammenaren om puntenbuit binnen te halen. Maar het is op een sisser uitge lopen. De Bobo-jongens de den het zo sterk dat de Hamse formatie met 8-2 wandelen werd gestuurd. Mare Breda en Jan Van Droggenbroeck wa ren niet te verslaan en wonnen alles. Bij de Patro-jongens kon Erik De Keyser en Jef Caljon zorgen dat de forfaitscore niet op het bord is gekomen. Prado heeft onverwachts ge zorgd voor een overwinning, de tweede yan het seizoen. Maar het heeft er ook hard moeten voor vechten. Bezoe ker Vlierkouter B, die heel wat beter geklasseerd was dan de lokalen, won vrij gemakkelijk de eerste wedstrijd. Toen viel het stil. Voor Prado een ideale gelegenheid om naar een 4-1 voorsprong over te stappen. In de resterende enkels ging het minder vlot en dat bracht mee dat Prado terrein moest prijs geven. Na de enkels had Prado nog niet de overwinning in handen. Met 5-4 was het wel Boogschieten. Greta Cassier en Patrick Rousseau werden kampioen koppelschieten bij Sint- Sebastiaan in Hamme (vh) zeker van één puntje. Het dub bel was zeer spannend. Het werd een belle en daarin kon de lokale Prado-ploeg netjes met het kleinst mogelijke ver schil standhouden: 21-19 en meteen ging de volle buit naar de lokalen die daar dolgeluk kig mee waren. Prado zit nog altijd in het bedreigde lot en onverwachts puntenbuit bin nenhalen is altijd graag meege nomen. Bij Vlierkouter B was D'hollander de rots in de bran ding met drie overwinningen. Terwijl bij Prado Salembier en Van Houte voor de meeste overwinningen zorgden. In de vierde reeks een spannende kamp toen Vlammers A tegen over Madeion C Buggenhout- Opstal werd geplaatst. Aan vankelijk liepen de bezoekers weg met een 1 -3 stand. Stilaan maar zeker zouden ze moeten inbinden, want Vlammers A deed het opmerkelijk goed. Het werd 3-3 en 4-4, In het laatste enkel was het gemakke lijk voor Nico De Haeck om Madelon C op voorsprong te zetten met een overwinning op Ronsmans G. Het dubbel zou dan de beslissing moeten uit lokken. Daarin toonde Vlam mers zich iets sterker en met een werden de punten broe derlijk gedeeld: 5-5. De Haeck was ongetwijfeld de beste man met drie overwinningen. Ter wijl Vlammers het vooral moest hebben van Ronsmans en D'Hauwe die elk twee keer overeind zijn gebleven. Ten slotte was er nog Okapi A Kallo dat er met de grove bor stel doorging op Pardaf E. Daar haalden deze knapen een 3-7 overwinning binnen. Na in het begin toch wat tegenstand te hebben gekregen (2-4 en 3- 4) aarzelde naderhand Okapi niet om een fikse 3-7 score vast te leggen. Vooral Franky Van Strydonck lag aan de basis van deze prestatie. ZAjn drie over winningen wogen zwaar door in de eindafrekening. De hi uitgej pen fi hun b j«spor Zwemmen. De sportiwemmers van D.Z.O. namen deel aan het veteranenkampioenschap van Oost-Vlaanderen Van deztpen 01 groep behaalden Herman Michem, Jan Van Eychen, Agnes De Bruycker, Georgette Tuchant, Pierre Van Weyenberghe v Louis Van Hemelnjck een medaille (foto p. hermans) komei Op zaterdag 6 december trok ken enkele sportzwemmers van de Dendermondse Zwem- klub Olympos naar Lokeren voor het distriktkampioen- schap. Wekenlang hadden de dames en heren ffink hun best gedaan tijdens de wekelijkse training. De resultaten waren duidelijk. Elke zwemmer moest over een afstand van telkens vijftig meter de vier zwemstijlen tonen. Het was dadelijk te zien dat er BADMINTON goede tijden zouden gezwom men worden in de verschillen de leeftijdskategorieën. Na de wedstrijden en bij de optelling van de beste twee tijden, kwam de uitslag. Na de span ning kwam de opluchting. DZO telt nu twee kam pioenen. Pierre Van Weyenberghe met vrije slag 34.20 en Vlinderslag 41.05. Jan Van Eycken met twee zeer goede tijden in de vrije slag 43.00 en de school slag 45.83. Zij mochten allebei goud in ontvangst nemen, een goede zaak voor de anderen, want wie goud won moest trak teren. Het bleef niet bij één glaasje. De vreugde kon niet op want ook de dames deden het uitste kend. Zilver voor Georgette Tuchant, die prachtig op dreef was na de open doortochten. Ze kwam wel iets te kort op snelheid, maar dat zal wel be teren. Ook zilver voor Agnes KAATSEN De Bruycker met een zeer goe de chrono op schoolslag ei vrije slag. Louis Van Hemelrijck die dj trainingen leidde en die alld veil heeft voor de zwemspoi] deed ook mee en veroverdi zilver. Tenslotte was er nojken. brons voor Herman Michent miljoe die ondanks een te kort aai 3. Hei training toch mee op het scha hal te votje mocht. Je moet het maaipnjs: doen! :4. He gelijk I sport- jNiklat jdat oc zoude Het tweede tornooi van de Buggenhoutse klub kende vooral een grote bezetting in de C2-reeks. Zo groot dat het heren enkel dubbel geldig was! Zelfs spelers van gekende klubs als Duisburg en D(jlevallei vonden hun weg naar de mooie Buggenhoutse sporthal. Voor de organiserende klub geldig was en dus beide spelers zelf werd het tomooi ook een bij het bereiken van de finale sukses. En niet alleen omdat Cl werden. De eigenlijke fina- Lut niley Cl werd maar om- le in deze reeks speelde Rob dat hun spelers en speelsters Mees in de halve finale tegen tot de Cl reeks in de helft van Philippe De Sterckc van Dan- Alhoewel het kaatsseizoen nog afe finales een plaats ver- lie. Een partij die meer dan veraf ligt wordt er bij het wierven. een uur duurde en in de derde Kaatsverbond Hamme al ijve- won provinciale kampioene set met 18-16 door Mees werd rig gewerkt aan het nieuwe C2 Mia Caluwaerts met Lut gewonnen. Bij de dames leek seizoen. Tilley gemakkelijk het dubbel het er sterk op dat Carine met 15-3 en 15-2 van Vermoe- Parmentier van Brasschaatse Het is nu wel zo dat de eerste sen-Comips van Poona 81. zou winnen. Ze won gemakke- rceks van vroeger (ploegen Een derby werd het gemengd lijk de eerste set en liep in de met aangesloten spelers bij de dat John Verheyden en Mia tweede tot 6-0 uit. Parmentier K.B.K.) niet meer zal bestaan. Caluwaerts wonnen van Tilley- die de overwinning-op zich zag Het wordt deze keer een kom- Tilley. Een spannende partij afkomen werd onzeker en liet petitie met klubs die zonder omdat John en Mia in de twee- Gerd Vermoesen in de wed- aangesloten spelers aantreden, de set een 6-14 achterstand strijd komen. En inderdaad konden ombuigen tot 17-14 gebeurde het ongelooflijke. Verleden jaar waren daarvoor winst. Vermoesen won met 12-10 de in de kompetitie al twee reek- Rob Mees van Wolvertem won tweede set en met 11-6 de sen ingelast die gezamelijk elf het heren enkel van Michael derde! ploegen totaliseerden. De kans Van Den Eynde van Kcerber- Voor Laurent De Meulenaere zit erin dat dit getal voor vol- gen. Een niet zo zwaar bevoch- van Danlic en Walter Haagdo- gend seizoen zal aangroeien, ten finale omdat deze dubbel rens van Brasschaatse zal het Want KWB-Vadebo, Rodania niet lang meer duren voor ze en anderen zullen ook volgend Cl zijn. Beide wonnen met 15- seizoen in deze reeksen aantre- Voor nog geen 200 fr. kun- 9 en 15-7 het dubbel van Ge- den. Het worden zeker twee nen de bezoekers in Rotter- raerts-Van Nieuwenhove van volwaardige reeksen. dam zich een museumdagkaart Merchtem. Nog één geldige aanschaffen waarmee ze te- dubbelfinale en De Meulcnae- In januari-februari komt er recht kunnen in alle gemeen- re-Haagdorens zijn Cl! een algemene vergadering telijke musea. De bezitters van Jan De Kinder van Buggen- waarop het nieuwe seizoen zo een kaart kunnen een dag hout speelde in de Cl-reeks met de klubs zal worden voor- gratis gebruik maken van het een sterk tornooi. In een span- bereid. Nieuwe klubs zijn openbaar vervoer. nende finale won hij het enkel uiteraard altijd welkom. Ploe- met 18-13 en 15-10 van Noël gen die daarvoor eventueel be- jn 2974 js de reBerjne Van De Rijcke van Gentse. Met Flying Shuttles en won met 11- 7, 10-12 en 12-10. De Valck- Robberecht van Merchtem wonnen het dames dubbel ook in drie sets met 10-15, 15-3 en 18-15 van Maas-Marset van Duisburg. In de B-reeks kregen we een prachtige finale voorgescho- was gewoonweg overal. Won Van De Perre schijnbaar gemakkelijk de eerste set met 6-15 dan verloor hij moedeloos de tweede en de derde met 15- 6 en 15-5. Ook Annick De Wilde van de Flying Shuttles gunde Ann Robberecht van Merchtem de langstelling hebben In 1974 is de regering - nemen papoea Nieuw-Guinea begon- Dirk Moeyersoms verloor hij best nu al kontakt met Heniy nen me, de Q van v|indcr. de dubbel van klubgenoot Ro- V,an i9°uwe"bj*rftie' Broek- teeitprogramma s gekombi- nald Verheyden en Henri Do- L Hamme, tel.: neerd met dc bescherming van zo junior van Duisburg met 15- 052/47.00.88. Ze zullen dan op een mental zddzame Cn be- 9 en 15-8. Van Noël De Rijcke de algemene vergadering wor- drejgdc vlindersoorten. Een en Van Poucke van Evergem den uitgenodigd. campagne die heel wat resul- taat oplevert. Boogschieten. Leo De Clercq werd keizer bij de Verenigde Hamse Schutters. Er namen negen koningen deel aan de schieting (vh) BOOGSCHIETEN won De Kinder met klubgeno- te Anncmie Verheyden het ge- meugd met 15-12 en 15-9. Net geen hattrick voor De Kinder! Gudrun Maes van Duisburg speelde een spektakulaire fina le tegen Els Weytens van de Badminton. De finalisten van het dames-enkel in de katego rie C2 te Buggenhout: Gerda Vermoesen en Carine Parmen tier (gb) teld tussen de Leuvenaars eerste set maar speelde de Bra- Boeykens-Van De Poel en bantse in de tweede en derde Van Daele van de Mintons met set gewoonweg van het veld. Marc Pelicaen van Willebroek. De Wilde won met 4-11, 11-5 Met 15-10, 12-15 en 15-8 ging en 11-3. de overwinning naar Dijle- Een door bronchitis geplaagde va"e'- Guido Geraerts van Merchtem Paesen-Kahn van Dijlevallei verloor voor de tweede opeen waren in het dames dubbel dan volgende keer van Dominique weer te sterk voor Gyselinck Van Damme van Danlie. In van de Mintons en Tecqmenne een niet zo spektakulaire partij van Willebroek. De dames uit won Van Damme met 15-10 en Kessel-Lo wonnen met 15-6 en 18-16. 15-2. Een Leuvens onderonsje Bij de dames was May Paesen m het gemengd dat in drie sets van Dijlevallei te sterk voor door Boeykens-Kahn werd ge- onze provinciale kampioene wonnen van Van De Poel-Van BI Martine Verhellen van de De Putte. Wat Eric Van De Flying Shuttles uit Zaffelarc. Perre van Gentse in de finale In een toch mooie finale won enkel B2 ook probeerde het Paesen met 9-11, 11-1 en 11-5. mislukte. Jacques Van Daele (L.C.) 'aratt tosM 'e he luyck luys I Boogschieten. Het achtverbond "Overmere-Donk" huldigde zijn kampioenen. Verdonck kreeg de eer die ook Elly De Bisschop bij de dames kreeg (ij) Op zaterdag 13 december wer- vond een deel van de aanwezi- den de kampioenen gevierd en gen dat er moest gestemd wor- met prijzen bedacht bij het den of Black Gold nog in de wipschuttersverbond «Over- achtverbond mocht blijven. Er mere Donk» in de feestzaal waren amper vier neen-stem- Donkhoeve. Hugo Verdonck men tegen 12 positieve cn werd de individuele kampioen daarmee was een eerste klip en bij de dames was dat Elly omzeild. De Bisschop. De beste ploeg Nadien kwam de diskussie was«Black Gold», die met één over het in de war brengen van puntje de Weekcndschutters de kalender. Donkhoeve gaf vooraf ging. Na de prijsuitde- toe en meteen nam het oude ling togen de leden naar de bestuur dc draad weer op. Het algemene vergadering en die dokterde de volgende kalender leek niet van een leien dakje te voor 1987 uit: 8 maart - Blau- zullen lopen want het bestuur we Duivels Sint-Hubertus, 10 met voorzitter Leon Copers, apfil Black Gold, 17 mei Donk sekretaris André De Meyer en Eendracht (waar de koningsti- ondervoorzitter Theo De tel bij loting werd toegewe- Geest, stelde zijn positie va- zen), 31 mei SK Klappel, 7 kant en boodt zijn ontslag aan juni Rodeo Overmere, 26 sep- omdat de volgorde der data tember Blauwe Duivels Fina, van de schietingen niet geres- 24 oktober Donkhoeve en 21 ■■■■KHVfc .1 x Hugo pekteerd werd. november Weekendschutters. D B u a u a u u. j r Omdat Black Gold van lokaal Badminton. Het bestuur van de Buggenhoutse Amateurbadmintonclub achter de trofeeen- Bloso verhuisde en naar Berlare trok Jj tafel (gb) gerek 28 - 19.12.1986 - De Voorpost

De Voorpost | 1986 | | pagina 28