HUIZE GOOSSENS, GAXTUS EN 'T ZWIJGERKE GEPLAATST, MIKENO BIJNA... GEEN KOMPETITIE NIEUWE OPDOFFER VOOR KAMPIOEN ARSENAL BERLAARSE MINIVOETBALKOMPETITIE BEKERWEDSTRIJDEN 32 - 19.12.1986 - De Voorpost MINIVOETBAL N.O.M.B.-KERNKOMPETITIE DENDERMONDE Tijdens de vierde week van de eerste bekerronde is in sommige groepen al een beslissing gevallen. De eerste ploeg die zich plaatste was Caxtus. Door toedoen van een schitterende Francois (zeven doelpunten) won het met ruime 13-5 cijfers tegen Sporthuis. Caxtus won in groep C al zijn wedstrijden. Ook 't Zwjjgerke is geplaatst voor de kwartfinale. Het won de belangrijkste wedstrijd tegen 't Rond Punt met 8-2. Met nog een wedstrijd tegen Bobby's te goed, telt de Grembergse ploeg twee punten voorsprong op 't Rond Punt en Botterboys, dat Rijkswacht opzij zette met 0-5. Pavo Sport-Piccadilly komt na de 3-9 zege tegen Jeugd zonder club naast Blauwe Duivels aan de leiding. Pavo heeft het voordeel meer gescoord te hebben. Ook Huize Goossens mag zich al opmaken voor de kwartfinale. Het won vlot tegen Verz. Pien met 20-3. In diezelfde groep haalde Platte Ploeg zijn eerste punten: 3-5 tegen Club 83. Slaus, de klub van Casteur, gaf forfait tegen Pappenheimers, dat daardoor een goede kans maakt om verder te bekeren. In groep A hebben Sportivo, 5-5 tegen Chiro Wieze n en Young Boys, 2-6 winst tegen Nottingham, elk vijf punten. De onderlinge konfrontatie zal de beslissing brengen. Voor Sportivo is een gelijkspel voldoende. milderen langs Pieters. Caxtus is geplaatst en voor Sporthuis heeft de laatste wed strijd tegen Chiro Wieze I geen belang meer. Caxtus: Jan Baetens, Dirk Van Dooren, Guido D'Hooge, Frans Francois, Geert Chris- tiaens, Luc De Batselier, Dany Saerens en Mare Philips. Sporthuis: Frank en Rudy Van den Abbeele, Johan Comelis, August Pieters, Danny Meers man, Emiel Van Biesen, Ri chard Keppens en Roland Van Schepdael. De kompetitie in de N.O.M.B.-kern Dendermonde zal stilliggen tot 5 januari. Dan worden de terugwed strijden van de kompetitie aangevat. Ook onze verslaggever geniet van een verdiende rust. Volgen de week dus wel nog de verslagen, uitslagen, standen en geplaatste klubs voor de kwartfinales van de beker. ,!A "V 3 5EVIS Minivoetbal. Minisparta II uit a petitie (foto p. hermans) Dendermondse kernkom- Caxtus 13 van Christiaens, doch moest Sporthuis 5 zich gewonnen geven toen Caxtus, dat zijn drie voorgaan- Francois en Baetens elk één de v wedstrijden overtuigend keer de weg naar de netten had gewonnen, doelpuntensal- vonden: 2-1 na dertien do van 30-7, kon met een zege minuten, tegen tweedeklasser Sporthuis Sporthuis reageerde in de als eerste ploeg zekerheid krij- tweede periode en langs R. gen voor dp kwartfinale. Ge- Van den Abbeele, "die twee- durende twee perioden speel- maal tot scoren kwam, kon het den Cornelis en zijn maats opnieuw op voorsprong gera- goed mee, doch halverwege de ken: 2-3. Het was echter de derde periode vielen ze in een laatste keer dat het daartoe in bodemloze put. Geen proble- staat was want Francois ont- men meer voor Caxtus dat bond dan zijn duivels en met naar zijn vierde zege stevende, drie doelpunten op rij zette hij Het was Sporthuis dat voor de Caxtus bij de rust op 5-3. In de openingstreffer zorgde toen derde periode kwamen de Van Schepdael, mooi vrijge- rood-witten nog eenmaal op- speeld door Comelis, de Cax- zetten. Van Biesen lukte de tus-doelman verschalkte. aansluitingstreffer en men be- Moemaut afstormen. Baetens Caxtus deed echter zijn naam gon zowaar met Caxtus mee te (2) en Francois gaven de Cax- d eer aan en prikte gevaarlijk spelen. Geen enkele pass be- tus-portier het nakijken: 8-4. 1 Rond Punt 2 terug. Moemaut kon eerst nog reikte zijn bestemming en Cax- De wedstrijd was beslist en Een belangrijke wedstrijd voor redding brengen op een schot tus kon zo telkens op doelman Caxtus kon er in de laatste beide ploegen. Bij winst kan 't periode een demonstratie van Zwijgerke, dat in de kompeti- maken. Door het wegvallen tie de vijfde plaats bezet in van Comelis bij Sporthuis eerste afdeling, is het geplaatst hij moest nog andere verplich- voor de kwartfinale. Bij winst tingen nakomen nam Cax- van tweedeklasser Rond Punt tus die gelegenheid graag te zou het op de slotdag nog alle baat. Het was onbegonnen kanten uitkunnen. Doch veel werk voor Kindermans om de rekenwerk was niet nodig want technisch sterke Caxtusploeg 't Zwijgerke was duidelijk te (is dat niet de eerste ploeg van sterk voor 't Rond Punt dat Sparta Appels?) te stoppen, met Lelie en Matthijs twee j: Francois kon nog tweemaal goede verdedigers miste Van 11 8 scoren, wat zijn totaal op ze- Damme en Jacobs hielden ach- a ven stu'cs bracht. Ook Chris- teraan mime tijd alles gesloten tiaens, Baetens en Philips kon- doch na acht minuten kwafn 't den elk voor een treffer zor- Zwijgerke op voorsprong toen ii n ®en' Sporthuis, dat in dat slot- Van Mele een knappe aanval 13 0 kwartier slechts één knappe kon afwerken, 't Rond Punt aanval in mekaar stak, kon was wel vlug aan drie corners ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE Kernreeks Uitslagen Van d. Straeten-Oosterlinck 17-5 De Balans-Albo/Poppe 3-6 ON. Bontinck-Shamrock Arsenal-De Pieker Telelec-V. Cauteren De Bisschop-Topspin 14. De Pik/De Kroon 15. Telelec 16. Verheyden 17. Rotthier 18. Oosterlinck 9-1 19. Topspin 4-5 20. De Witte Veteranenreeks Uitslagen De Witte-YDS. Dendermon de o_ig Patrick Shop-De Bus Verheyden-Klodde/vHeule Gemeentepers.-Stube 5_7 De Strooper-Telelec De Pik/De Kroon-Colman M V. Akeleyeiv-Videoteek Rotthier-Neyt Klassement 1. ON. Bontinck 2. De Pieker 3. Albo/Poppe 4. Arsenal 5. V. Cauteren V.D. Straeten 4-12 De Fontein-De Raedt Klassement 1De Strooper 2. Videokouteek 13 24 13 22 13 22 13 20 13 19 13 19 3. Gemeentepersoneel 7. YDS. Dendermonde 13 18 Shamrock 9. De Balans 10. De Bisschop 11. Neyt 12. Colman 13. Klodde/V. Heule 4. V. Akeleyen 5. ON. Bosman 6. Telelec 7. Stube 8., De Bus 9. De Fontein 13 14 1b. De Raedt 13 A13 11- Patrick Shop 13 12 13 11 13 16 13 15 Uitslagen Rcgina - Joko De Pluim - Dimasport Den Draver - Pompierken Argenta Boys - Minibond Spectrum - Sportieven Baert - Gorion Gredi - Joli's Moriaens - BAC Joker - Melior Rangschikking 1. Den Draver 2. Gredi 3. Sportieven 4. Spectrum 4-28 11-2 1-17 5. Melior 6. Joli's 7. Joker Baerl 9. Minibond 10 BAC 7_j 11 Gorion 12. Rcgina 4_7 13. Moriaens 6_5 14. Dima Sport 15. Pompierken 16. Pa&Gijs 12 22 17- J°ko 13 22 18. Argenta 12 20 19. De Pluim 13 19 12 16 i 6 N.O.M.B.-KERN - DENDERMONDE 2e week Chiro Wieze-Sportivo 5-5 Nottingham-Young Boys 2-6 1. Sportivo 3 2 0 1 23 12 5 Young Boys 3 2 0 1 16 10 5 3. Chiro Wieze 2 3 1 1 1 21 15 3 All Sport 3 1 1 1 14 14 3 5. Nottingham 4 0 4 0 9 32 0. Huize Goossens-Verz. Pien 20-3 Club83-Platle Ploeg 3-5 1. H. Goossens 4 3 0 1 53 21 7 2. Minisporta 1 3 2 0 1 28 12 5 3. Club 83 3 1 2 0 9 20 2 Platte Ploeg 3 1 2 0 11 24 2 5. Verz. Pien 3 0 3 0 8 32 0 Caxtus-Sporthuis 13-5 la Ruelle-Chiro Wieze 1 5-14 1. Caxtus 4 4 0 0 43 12 8 2. Chiro Wieze 1 3 2 1 0 24 15 4 3. Sporthuis 3 1 2 0 12 23 2 Mouton 3 1 2 0 8 21 2 5. La Ruclle 3 0 3 0 12 28 0 Fiiosoof-Okapi 17-6 JZ. Club- Pavo Sport 3-9 1 PavoSport 3 2 0 1 21 13 5 Minivoetbal. MVC Slaus, ondanks Casteur toch een eerder treurige plaats in de kompetitie (foto p. hermans) geraakt maar doelman Schol liers had op een ver schot van Jacobs na geen problemen. Net voor het einde van de eerste periode kon Truyens, één der beste spelers op het terrein, de voorsprong verdub belen, 2-0. In de tweede periode ging 't Rond Punt iets meer vooruit spelen. Dat leverde het twee vrijschoppen op. Scholliers, ongetwijfeld behorend tot de top-drie der beste doelverdedi- gers, stopte telkens de loeiers van Jacobs. Aan de overzijde kon Matthijs alleen voor doel man Van Ranst opduiken en het was geen probleem voor Stefaan om het derde doelpunt aan te tekenen. Even later werd Van Mele weggestuurd, draaide rond Leys en Ysewyn om dan Van Ranst het nakij ken te geven: 4-0, sfand bij de rust. De derde periode was amper gestart toen Van Cauwenbcrgh de vierde corner moest toe- Bi. Duivels 3. Filosoof 4. Okapi 5. J.Z. Club Rijkswacht-Bonerboys 't Zwijgerke-'t Rond Punt 1. 't Zwijgerke 2. Botterboys 't Rond Punt 4. Rijkswacht 5. Bobby's Oka-KSA-RudyCars Bloe Stonc-Lada de Leu 1. LadadeLeu Rudy Cars 3. Oka-KSA Tuitvrienden 5. Bloe Stone Mikeno-Rcgcntboys Pappenheimers-Slaus 1. Mikeno 2. Pappenheimers 3. Minisparta 2 4. Regentboys Slaus 3 2 0 1 17 9 5 4 1 2 1 25 27 3 3 1 2 0 17 20 2 3 0 2 1 14 25 1 0-5 8-2 3 3 0 0 22 8 6 3 2 1 0 26 9 4 3 2 1 0 20 13 4 4 1 3 0 14 23 2 3 0 3 0 6 33 0 5-14 4-9 3 3 0 0 46 11 6 3 3 0 0 27 10 6 4 1 3 0 17 29 2 3 1 2 0 12 38 2 3 0 3 0 9 23 0 6-3 ff. 10-0 4 3 0 1 27 7 7 3 2 0 1 19 3 5 3 2 1 0 16 11 4 3 0 3 0 6 17 0 3 0 3 0 4 34 0 'VADA' LA DA' IADA< In de laatste periode ging Rijkswacht op zoek naar een eerreddend doelpunt Dat doelpunt dat het zeker ver diende kwam er niet. Doelman Blommaert hield zijn kooi on geschonden. Aan de overzijde geraakten Goossens en Co ook met meer voorbij doelman Saelens, zodat de 0-5 op het bord bleef. Botterboys klimt in de rangschikking over 't Rond Punt omdat het meer doelpun ten heeft gescoord. Voor de eerste plaats in groep E is het echter kansloos. Rijkswacht: Alain Saelens, Luc Claeyé, Patrick Goossens, Filip De Roo, Hans Malfliet en Geert Schotte. Botterboys: Francois Kacckcl- bergh, Hugo De Vroe, Dirk Francd^ D^Smedt^^e^ner Minivoetbal. De Regentboys speelden liegen de Bart Heirewegh-vrienden (onder) en Memman cn E™ Di DcS' m" M"7 staan in het voordeel van 't Zwijgerke. De Ridder kopte de bal ver naast het lege doel. Het zou toch 5-0 worden toen Van Mele mocht doorgaan en fors uithaalde. Doelman Van Ranst had geen kans. 't Rond Punt, beseffend dat de neder laag onafwendbaar was, bleef sportief verder voetballen. Het kon daarvan profiteren om tweemaal te scoren. Telkens lag Ysewyn aan de basis. Eerst haalde hij vernietigend uit en even later dwong hij een vier de corner af. Leys plaatste de bal op het hoofd van Jacobs en het was 5-2. Met een inlegger- tje van Truyens, na voorberei dend werk van De Ridder, kon 't Zwijgerke met gerust ge moed de laatste periode ingaan In die laatste periode kwam het nog twee keer tot scoren. Truyens (derde doelpunt) en Haegeman waren de schutters van dienst. Aan de overzijde liet Leys een mooie kans onbe nut. Na de wedstrijd kloegen zowel Matthijs ('t Zwijgerke) als Jacobs ('t Rond Punt) van pijn in de enkel alsof het een epidemie was. 't Zw(jgerke: Alfons Van Me le, Tom Van Cauwenberghe, Luc Truyens, Peter Haege man, Karei De Ridder, Ste faan Matthijs, Mare Scholliers enJCamiel D'Hooghe. 't Rond Punt: Emiel Van Mikeno 6 Regentboys 3 De klub uit Schoonaarde heeft haar kansen om naar de vol gende ronde te gaan gevrij waard. Tegen Regentboys, een klub uit derde afdeling, kon het zes keer scoren. Dat bete kent dat het nu een doelpun- tensaldo van +20 heeft. Pap penheimers, dat op twee pun ten volgt, doch nog. een wed strijd mag spelen, heeft +16 op het bord staan. Dat wil dus zeggen dat als Pappenheimers wint tegen Minisparta II met vijf doelpunten verschil, Mike no niet verder bekert en wel Pappenheimers: Het zou Mi keno dus wel eens duur te staan kunnen komen dat het zoveel kansen liet liggen. De start van deze match was ver rassend want Regentboys kreeg al direkt een 0-2 voor sprong. Beide doelpunten staan op naam van De Sutter. Mikeno reageerde en via Buy- !e kon het de aansluitingstref fer scoren net voor het afflui ten van de eerste periode. Ge sterkt door dit doelpunt, nam Mikeno het heft van de tweede periode in handen. Van Keer en Van Malderen vonden de Regentkeeper in gebreke en zorgden voor een 3-2 voor sprong. Mertens liet aan de overzijde de kans op de gelijk maker liggen, een gelijkmaker Minivoetbal. De Young Boys uit de Dendermondse kompeti tie kregen van sponsor Pieter Mijs uit Moerzeke een mooit uitrusting (vh) Sportivo, de sterke tweede- Luc Lambrechts, Dirk Heu vinck, Jo Van Damme, Ludo klasser, heeft in de slotsekon- den nog een punt gepakt van Van Driessche en Luc Vai een schitterend spelend Chiro Boven. Wieze II, dat volgend .jaar zijn opwachting maakt in tweede Sportivo: Ronny Coppictcrs, Franky Van Beveren, Ronny afdeling. Dat staat nu reeds Bosteels, Guy Van Parijs en vast. In de eerste periode leek Stefan Dauwc. het even of Chiro Wieze II had schrik van zijn gereputeerde tegenstander. Dat leverde Sportivo een 0-2 voorsprong op met doelpunten van Bos teels en Dauwe, een naam die we voor het eerst horen bij Sportivo. Chiro Wieze II kwam dan goed, zeer goed zelfs in de wedstrijd tingstreffer na dertien minuten. Chiro nam dan zijn tegenstander goed in de greep en kwam gevaarlijk opzetten voor doelman Cop- pieters. Die wist elk onheil te voorkomen tot Macharis op de proppen kwam. Hij tekende voor de logische gelijkmaker. Wie dacht dat het ervaringrij ke Sportivo hierdoor wakker La Ruelle Chiro Wieze I 14 Chiro Wieze I, derde in derde afdeling, heeft geen probic- men gehad om La Ruelle, dat slechts met vier spelers aan de aftrap verscheen, met grote cijfers naar huis te sturen. Het scoorde de helft van de doel- Heuvinck kon hel dc aanslui- punte„ de |aa,ste periode tingstreffer scoren: 1-2, stand In Mn snd gcstarte wedstri,d liep Chiro I uit tot 0-3. Geert De Wolf (2) en Cami stonden in voor die treffers. Pas dan kon La Ruelle ook iets tegen- doen, zonder sukses evenwel. Tijdens de tweede periode zouden de vier van La Ruelle toch milderen. D'Hollander en Van Damme zouden hun ploeg zowaar opnieuw bijbrengen: 2- werd, kwam bedrogen mt. De 3 chiro was verwittigd en Wiezcnaren bleven het tempo lrok ten aanva| Cami de eni. bepalen en langs aanvoerder Van Driessche kwam het op voorsprong: 3-2. Toen ieder een zich reeds verzoende met ge speler die in alle perioden kon scoren, kon de voorsprong opdrijven tot 2-4 De derde periode kende tv-, deze ruststand kon Van Parijs gocde SIart'7an Chir0 Macs nnArzpffpn Hp f hirn-rlrvlmon Minivoetbal. De ploeg Rotthier, die als nieuwkomer in de Zeelse kompetitie voor goed weerwerk zorgt (bvw) Ranst, Rudy Jacobs, Patrick Van Damme, Benny Ysewyn, Laurens Leys, Dirk Van Cau wenberghe en Peter Van Ranst. Rijkswacht 0 Botterboys 5 Geen sterke wedstrijd voor de jongens van Rudy Van Dam me tegen de ordehandhavers, die met zijn vijven niet vol doende volk hadden. Bij Bot terboys ontbraken de belang rijkste spelers Willaerts en De Valck. Ook Daman, opnieuw aangesloten, was niet aan wezig. In de eerste periode kwam Botterboys 0-2 voor met doel punten van De Vroe en Kae- ckelbergh. Iedereen dacht dat Rijkswacht nu van het kastje naar de muur zou gespeeld worden, maar dat was ver keerd. Langs De Roo, die zich later zou kwetsen aan de knie, kon het eens gevaarlijk tot voor het doel van gelegen heidsdoelman Blommaert ko men. Zonder sukses evenwel. Botterboys werkte zijn kansen wel af, wat resulteerde in 0-4 bij de kampwisseling. De De cker en nogmaals Kaeckel- bergh waren de afwerkers. Tij dens de derde periode waren de beste kansen voor Rijks wacht. Claeyé en Goossens konden echter niet afwerken. Dc Smet deed dat wel aan de overzijde. Hij bracht de stand op 0-5. die er halfweg de derde perio de toch zou komen. De Troyer, één van de jongeren bij Regentboys, kon daarvoor tekenen na een knappe aktie. Hillaert, samen met Gevaert, de goalgetter van Mikeno, tot dan toe nog niet gezien, kon Mikeno opnieuw op winst brengen: 4-3, de stand na de derde periode. In de laatste periode ging Re gentboys op zoek naar de logi sche gelijkmaker, doch daar door werd de verdediging een beetje verwaarloosd. Van Keer en Martens konden, op de tegenaanval, de voorsprong opdrijven tot 6-3 en daarmee was voor de jongens van Lea de kous af. Toch hebben ze bewezen dat ze sterker zijn dan vroeger en naar het schijnt zal men verder gaan met de verjongingskuur. Mikeno: Rudy Roggeman, Ivan Buyle, Bart Van Keer, Guy Van Malderen, Benjamin Hillaert, Franky Martens, Jo zef Vlaeminck en Antoine Govaert. Regentboys: Peter De Troyer, J. Roels, Danny De Sutter, Steve Mertens, Frans De Bac ker, JP Gerregat, Kris Van Damme en Chris D'Hondt. Chiro Wieze II 5 Sportivo 5 doorzetten de Chiro-doelman kansloos laten: 3-3 halfweg de wedstrijd. De derde periode verliep gelijkopgaand Om beurten gingen beide ploegen op zoek naar een vierde doel punt. Eerst dwong Sportivo een strafcorner af, doch Bos teels miste deze mooie kans. Geen drama echter want even later liet ook Chiro een straf corner onbenut, zodat het sco rebord op 3-3 bleef staan. Dan kwam plots Coppens opdagen om een knappe aanval voorbij een kansloze Coppieters te werken: 4-3. Met deze stand gingen we de laatste periode in. Sportivo nam nu de offensieve initiatie ven voor zijn rekening en toen Bosteels ongedekt de bal mocht aannemen weet je hoe laat het is. Ronny faalde niet en bracht zijn ploeg langszij: 4- 4. Deze stand bleef behouden tot 55 sekonden voor het ein de. Toen ging Chiro ten aanval en vanuit een scherpe hoek kon Van Driessche scoren: 5- 4. Bij de Wiezenaars waren ze nog druk bezig met danspasjes uit te voeren, toen Van Boven opkwam en met een wan hoopsschot uithaalde. Zijn knal ging via de lat en de rug van de Wieze-portier in doel: 5-5 op 3 sekonden van het eindsignaal. Met dit punt be houdt Sportivo de beste kan sen om verder te bekeren, want een gelijkspel is voldoen de tegen Young Boys. Haal baar? Chiro Wieze II: Jan Macharis, Jos Coppens, Luc Vermeiren. bij afwezigheid van Van Dri- s- sche, tot aanvoerder gebo n- bardeerd, kon tweemaal sco ren. Met een treffer van Cami erbij stond het vrij vlug 2-7. Maar D'Hollander en Van Damme maakten er 4-7 van. In de laatste periode kon de tweedeklasser, een doelpunt van Van Damme daargelaten, geen tegenstand meer bicden en daarvan maakte Chiro Wie ze I dankbaar gebruik om een afgetekende zege te boeken. Windey (3), Gerard De Wolf (2), De Plecker en Cami waren dc auteurs van die doelpunten. Chiro Wieze I staat nu goed gerangschikt. Een tweede plaats, na het ongenaakbare Caxtus, in groep C is een schit terend resultaat. La Ruelle: Dirk D'Hollancier, Gaby Van Damme, Karei Ba- ro en Luc De Lentdecker. Chiro Wieze I: Geert De Wolf, Clement Windey, Raf De Ple cker, Frank Van Boven, Dirk Maes, Gerard De Wolf en Pa trick Cami. J.R.

De Voorpost | 1986 | | pagina 32