Feestvergadering K.V.LV.-Erembodegem met een luisterrijk tintje... Heemkundige Kring «Morcelle» wordt «De Faluintjes» HAK: Ook juridisch advies Van orgaandonatie tot orgaantransplantatie Z SSTST. "V", 4 iz w#kt dal HAK a"e5Zins De Achterlinie «Voor de besten onzer broeders en zusters» Aktie «Groene Straten» in Aalst Kerstvieringen in de Sint-Annakerk te Aalst De Voorpost - 19.12.1986 - 3 75 jaar Boerinnenbond - Katholiek Vormingswerk van Landelijke Vrouwen... 55 jaar K.V.L.V. - Erembo- degem... Het nakend Kerstfeest... Dit alles gedenkt en viert K.V.L.V. - Erembodegem tijdens een feestelijke samenkomst, op zondag 21 decem ber '86, om 14u30 in het parochiehuis van Erembodegem- Centrum. Op 5 juli 1911 werd «In den schoot van den Belgische Boe renbond eene afdeeling voor vrouwen gesticht, met name: «Belgische Boerinnenbond» en met als doel te ijveren voor het godsdienstig, zedelijk en maatschappelijk welzijn zijner leden, voor hunne ontwikke ling, hunne beroepsbelangen en hunne stoffelijke welvaart». Zo stond het in de eerste «Grondkeuze van den Belgi sche Boerinnenbond». In de zeventigerjaren werd de naam van de beweging omge vormd tot K.V.L.V., Katho liek Vormingswerk van Lande lijke Vrouwen. 60 jaar als «Boerinnenbond» 15 jaar als «K.V.L.V.» 75 jaar aktiviteiten voor en van landelijke vrouwen. Een hele geschiedenis... De afgelegde weg is lang Maar het doel en streven bleven, aangepast aan de noden en stroming van de tijd, steeds dezelfde. Voor ruim 162.000 leden en 1165 afdelingen is het werkjaar 1986-'87 alvast een jubileum jaar. Een ideale gelegenheid tot uiting van dankbaarheid om het verleden en het aan scherpen van de hoop op de toekomst. Hiertoe zijn heel wat jubelaktiviteiten gepland. De inzet daarvan had intussen reeds plaats op 18 september 11. met een grootse jubeldag waaraan duizenden bestuursle den, oud-bestuursleden, proosten, beroepskrachten, vormingswerk(st)ers en geno digden hebben deelgenomen. Ook K.V.L.V.-Erembodegem viert mee en deelt in de vreug de. «Plaatselijk zullen we onze feestvergadering van zondag 21 december a.s. een speciaal luisterrijk tintje geven. Want die dag vieren leden en bestuur het 55-jarig bestaan van de afdeling. Het wordt een na middag met «van alles en nog wat», met enkele uurtjes gezel lig en feestelijk tafelen, 'n goed onthaal, in een fijn ver zorgde parochiezaal. Het na kend Kerstfeest zal zeker niet vergeten worden. Het ver heugd ons ten zeerste te mo gen melden dat we als eerste afdeling onze nieuw-aangestel- de diocesane Proost, E.H Ba- siel Maes mogen verwelko men. Ook onze pastoor, E.H. Jan Colpaert, verwelkomen we voor de eerste maal als onze Proost. Hij aanvaardde deze taak ter vervanging van E.H. Bauters André». Aldus de voorzitster mevrouw Boel-De Ligne Albertine. Onder de vroegere naam «Boerinnenbond» werd de ver eniging in 1928 gesticht in de Katholieke Volkskring, met voorzitster Marie De Cock, Proost E.H. Van Buynder en bestuursleden Maria Verley- sen (sekr.), Clemence Calle- baut, Nathalie Temmerman- Van Pottelbergh, Leopoldine De Reuze-Kieckens en Euge nie en Maria De Backer. De doelstellingen waren: vorming, ontspanning en sportmogelij kheden aan de leden bezorgen. Het vroeger maandblad heette «De Boerin» in 1949 werd het «Bij de Haard». Angèle De Cock werd in 1956 voorzitster. Zij werd, na haar overlijden, opgevolgd door mej. Eugenie De Backer. Op 30 september 1969 stond de «Boerinnenbond-Erembode- gem» opnieuw rouwend ge schaard rond deze derde over leden voorzitster En op 13 oktober 1969 werd mevr. De Backer-Staels Gabrielie voor zitster. Tijdens het Kerstfeest 1977 achtte deze voorzitster de tijd gekomen om het roer af te staan aan mevr. Boel-De Lig ne Albertine. Ook werden toen verantwoordelijken geko zen voor de verschillende leef- tijds- en aktiegroepen: 60-ers, langergehuwden, jonggehuw den, reizen en kuituur, tafel en zaal versiering, kooklessen. Een ontspanningskern werd in 1979 samengesteld. Sekreta- resse is reeds 20 jaar lang - vanaf 1966 - Ivonne Van Hols- beeck-Philips. E.H. Jozef Eeman was Proost van 1969 tot 1980. Toen volgde E.H. André Bauters hem op. Twee maanden geleden werd E.H. Bauters benoemd tot me depastoor te Nederbrakel en vestigde hij zich te Brakel. En zopas aanvaardde pastoor Jan Colpaert zich als Proost in te zetten voor de K.V.L.V.-afde- ling in de parochie. Regelmatig wordt er verga derd in de Crypte onder de O.L.Vr. Hemelvaartkerk of in het Parochiehuis. Voordrachten, informatie- en diskussieavonden, gespreksna- middagen, turn- en kookles sen, ontspanningsreizen zijn de voornaamste aktiviteiten. De agenda van het jubileum jaar 1986-'87 vermeld o.m. nog: 27 januari en 3 februari: naaikursus «We maken leuke karnavalkledij voor kinderen» 18 februari: kookles (onder werp naar keuze) 10 maart: ontmoetingsna middag voor 60-ers. «Dieet voor 60-ers» en start van de derde turnkursus. 17 maart: daguitstap naar J ubileumtentoonstelling «Handwerk en Vrijetijdsbeste ding in K.V.L.V.» in Aar schot. 29 maart: Paasfeest. 28 april: ontmoetingsnamid dag voor alle leden «Gelukki ger door positief denken». mei '87: bedevaart naar Oostakker juni '87: dagreis. Reeds 55 jaar vinden heel wat vrouwen uit Erembodegem in K.V.L.V. een vereniging waar ze mekaar regelmatig ontmoe ten, maar waar ze zich ook kunnen vormen Ook in de toekomst willen bestuursleden en verantwoordelijken probe ren er het beste van te maken. Want na een halve eeuw heeft deze vrouwenvereniging haar eigenheid van het begin aller minst verloren. Katholiek, waarom niet!? Van Vorming gesproken Landelijk, natuurlijk! Ook voor jou, Vrouw! De Bruyn Na een korte onderbreking werd onlangs opnieuw gestart met de werking van een Heemkundige Kring te Moorse!. Iedereen herinnert zich nog de prachtige opgezette ten toonstelling «Moorse] in zeven thema's» en de uitgave van de katalogus naar aanleiding hiervan in 1978 verschenen. Reeds vroeger - in 1972 - werd ook reeds een brochure «Moorsel - onze gemeente» door de toenmalige Heemkun dige Kring «Morcelle» uitgege ven. In het voorjaar van 1986 werden door oud-voorzitter Gaston Permentier weer kon takten gelegd met enkele vroe gere leden, onder wie Pieter Aolst. Kerstfeest schepen Borms. De schepen van kuituur speelde haar taak als werking van de bestaande gastvrouw voortreffelijk (a). Kring te bewerkstelligen. In september 1986 tenslotte werd het werkterrein van de Heemkundige Kring «Morcel le» uitgebreid tot de vier Fa- luintjesgemeenten Moorsel- Baardegem-Meldert-Herder- sem en werd de naam dan ook in die zin gewijzigd tot Heem kundige Kring «De Faluintjes». Vertegenwoordigers uit deze vier gemeenten werden bereid gevonden om de werking v.an de Kring te helpen verzekeren. Voorlopig zijn dat prof. Alfred De Block, Pieter Van Brempt, en Herwig Van Der Borght voor Moorsel, Fons De Ko- ninck voor Meldert, Fons Die- rickx voor Herdersem, Eddy Wille voor Baardegem en Gas ton Permentier van Aalst voor Moorsel. Voorbereidingen worden mo menteel getroffen om zo vlug mogelijk de toetreding tot het «Oostvlaams Verbond van a - Heemkundige Kringen», de siaisi. Kerstfeest van schepen Borms. De Kerstman was present om lekkers uit te delen gouw waarin thans de kringen 'af- verenigd zijn, te bevorderen. Als eerste aktiviteit wordt de verspreiding van een bede vaartvaantje van de Heilige Gudula te Moorsel in het pro gramma opgenomen, (meer uitleg hieromtrent in bijge voegde nota). Verder wordt de publikatie van een kijkboek over Moorsel )met onuitgegeven materiaal en gebaseerd op de unieke fo to-verzameling van dorpsgeno ten Angèle en Roger Hiel) gepland in de loop van 1987. Ook de uitgifte van een drie maandelijks tijdschrift (met bijdragen over Moorsel-Baar- degem-Meldert-Herdersem) wordt in het vooruitzicht ge steld voor de dichte toekomst. De groeiende belangstelling voor het leveg^van onze voor ouders, de nostalgie naar toe standen en gewoonten uit het verleden, maar ook het verlan- 'gen naar het behoud van nog bestaande monumenten en restanten uit vroegere tijden, vervult de Kring met optimis me voor de toekomst. Het eventuele lidmaatschap, de niet afnemende belangstelling voor publikaties en aktiviteiten van toekomstige leden zullen de basis vormen voor de verde re werking en uitbreiding van de Heemkundige Kring «De Faluintjes». Wie interesse heeft voor de komende aktiviteiten van de Kring, gelieve reeds nu kon- takt op te nemen met één van de bestuursleden. LH HAK, Hulp-, Advies-, Kontakt- en Informatiecentrum, Huurkursus Sint-Maarlensplein 2 staat naast praktische en materiale Zoals het hoger reeds vermeld begeleiding ook in voor juridisch advies. Vier jaar terug betreffen ongeveer één derde sloot immers de aan de Hopmarkt gelegen Wetswinkel van. de adviesvragen huurge- volledig en definitief zyn deuren. Niet omdat er te weinig schil|e"- 9mdat HAK °°k Pre" vraag naar advies zou zyn geweest doch wel bij gebrek ventlJ* werken' wordt gedeeltelijk deze funktie heeft overgenomen zonder dat - -- HAK echter met de vlag van Wetswinkel zwaait. «De Achterlinie» hoopt dat met de komende feestdagen de spaarvarkentjes zullen vetgemest worden met 5- of 20-frankstukken of met briefjes. Ook in december gaat er naar elk Aalsterse missionaris of ontwikkelingswerker een raket van 2500 fr. De tweejaarlijkse verkoopstentoonstelling in Sunt-A na leverde een boni op van liefst 90.000 fr voor onze missionarissen, «de besten onzer broeders». Ondertussen vertrokken P. Van Hauwe, zr. Van der Taelcn en br. Van Vaerenbergh terug naar Zaire. Lieven Van Keer naar Haiti en P. Van Nuffel ditmaal naar Amerika. De Achterlinie gaf hen de gebruikelijke vakantiepremie mede. In het verre India vierde Pater Meeus zijn diamanten jubileum. 60 jaar terug trad hij inderdaad in bij de Jezuieten. Nog steeds is hij een kranige missionaris die van geen stilzitten weet en zijn blik op de toekomst gericht houdt. Missionarissen schrijven: Uit Rwanda: Zoals u weet, mijn rakettenrijkdom gaat spoedig weg om de mensen te helpen: enkele pannen op het huisje, boomstammen kopen om de hut te verstevigen, vooral waar het nog mogelijk is in ons overbevolkt landje, een stukje grond bijkopen hier is het de angst de kinderen geen stukje grond te kunnen geven en weldra terrein te moeten gaan zoeken in den vreemde: Tanzania, Zaire,... Wat heeft dat appeltje tegen de dorst al veel gelukkigen gemaakt! Verder trachten we, in ons apostolaat, bij de inlandse zusters er stevige mensen van te maken: evangelisch geïnspireerd en trouw en moedig, en begaan met de minsten... daar dit het bijzonder charismc is van de congregatie waar ik werk. Dit jaar nog beginnen we een nieuwe post in Gisenyi, in 't noorden, heel dicht bij de Zairegrens: home voor mensen op reis en opname van gehandikapte kinderen.» Uit Zaire: De ondervoeding is bodem voor vele ziekten: huidziekten, tuberculose en lepra zoeken voortdurend naar nieuwe slachtoffers ja gezinnen. Met de steun van de Achterlinie en Vlaamse vrienden kochten we melkpoeder en medicamenten, beide onontbeerlijk voor de bestrijding van de ziekten. Elke dag gaan zusters naar de dorpjes om er de huidplagen te- wassen en te verzorgen, ze zijn geladen met drinkbaar water, melkpoeder en medicamen ten. Wekelijks gaat onze medezuster-dokter één of twee dorpjes bezoeken, verder werkt zij in het hospitaal voor de meest armen... voor haar telt geen uur- zij blijft tot de laatste zieke verzorgd en gehoord werd. En hoevelen komen haar dan nog aan huis opzoeken, die schrik hebben van het «hospitaal». Waarom? Omdat ze steeds hun zieken brengen als ze werkelijk stervend zijn, de meesten er dan toch bezwijken en zeggen dan: in 't hospitaal sterven zei Nog een oprechte dank voor het parochieblad en de Raketpost die ons zo regelmatig worden toegezonden. Zo blijven we ook wat met u allen verbonden.» Uit Japan: Mijn parochie is verdeeld in 12 gebieden. Tweemaal per jaar verzamelen de families bij hun leider om samen te bidden en samen te praten over hun geloof. Voor zieken en ouderlingen die op zondag de eucharistie niet kunnen bijwonen wordt gezorgd. Het is zeker niet makkelijk om evangelisch te lezen in deze tot het uiterste doorgedreven konsumptie- maatschappij. Ik vraag aan allen uw gebed opdat Ons Heer deze inspanning zou laten opcnbloeien». LH Een grote vraag zijn brood verdienen (en som- Per maand worden er gemid- migen hebben nu ook veel last deld zo'n vijftig juridische vra- om de eindjes aan mekaar te f, uwvu ui,, vi *.ij ii uui Kvaviuuvi gen aan HAK gesteld, die knopen) Het is de manier op K lossen wordeo gekekcn meestal beantwoord worden waarop de rechtspleging en de De kursns kost 400 fr„ maar door de jurist die m HAK als rechtsbijstand is georganiseerd gewetensbezwaarde werkzaam die het zo duur maakt. Dit is is. voor HAK een reële erva- De telefonische vragen die on- ring: «Wie (veel) geld heeft, gevéer de helft van het totaal krijgt het recht aan zijn kant!» uitmaken, komen niet alleen Niet dat rechters partijdig zijn. Yia cu liaai JUU!>1 uit de regio Aalst Men kreeg Gelijk krijgt immers diegene Mai?eispE' T'9300Aa'l"! zelfs versch,l ende telefoontjes die goede argumenten op een 053|70.38.88 (vijftig meter van uit Nederland! bekwame manier naar voor Mensen komen ook regelmatig kan brengen. En bekwame ad- binnenlopen met een vraag, vokaten koop je met geld. Je KUI1 WIL De vragers zijn zowat van alle moet sowieso al aardig wat dke ieekdag van 9 tot 24 uur leeft,,den en zowel mannelijk investeren om een rechtspro- en op ater(fa en zond van als vrouwelijk, behalve bij ces te starten, zelfs zonder ad- 19 30 tot 24 uur echtscheidingsvragen: dit zijn vokaat. LH vooral vrouwen Vooral minder kapitaalkrach- op HAK. De onderwerpen van Sint-Antoniusviering de vragen zijn erg uiteenlo- - pend: de meeste betreffen wel VP pCCQlip huur-, echtscheidings- en kon- MiHlIHl LTeTnoTwat':' ^ferns' fiskédi- ^a" z?lerda| 17 toj en met maandag 19 januari is Sint- teit, rechten van minderjari- Anlon|us andermaal aan de eer te Essene, waar de Sint gen, sociale zekerheid, ar- Antoniusgilde zorgt voor een folkloristisch gebeuren, beidsrecht, burenrecht, beslag- zaterdag 17, feestdag van de heilige, is er te 18 u. in de recht... Vooral huur scoort erg parochiekerk een gezongen eucharistieviering met proces- hoog: ongeveer één derde van sie. Zondag 18 wordt dan de grote dag met volgend alle vragen betreft een huurge- programma: schil. Om 8 u.: Gelezen H. Mis Geen wetswinkel HAK is een Hulp-, Advies-1 Sint-Augustinusinstituut Aalst Op 18 november 11. werd in het St.-Augustinusinstituut 14, 21 en 28 januari 1987 van voor verpleegkunde te Aalst een voordracht gehouden over «orgaandonatie». Gastspreker deze avond was Dhr. Roels, transplantatiecoördinator verbonden aan het aka- demisch ziekenhuis te Leuven. 20 tot 22.30 uur. De rechten en de plichten van huurder en verhuurder worden onder de loep genomen. Alle mogelijk heden die er zijn om geschillen daar krijg je ook nog een boekje over huurrecht voor. Graag inschrijven voor 1 ja nuari 1987. Inlichtingen en inschrijven bij HAK (vragen naar Joost), Sint <je grote markt). Voor gratis juridisch advies kun je ook in HAK terecht te kennen: hier bij ons de zegening met relikwie. Aan- Gilde wordt nog konkreet 1 breng der offergaven. iets gedaan aan het waarderen Kontaktcentrum, en hoewel Om 9 u.: Vertrek van St.- van eigen eeuwenoude tradi- mensen bij HAK terecht kun- Antoniustocht aan de St.-Mi- ties met de klemtoon toch op nen zoals bij een wetswinkel, ehielskerk te Hekelgem. Orga- het «beewegen». Men komt wil het zich zelf toch niet als nizatie V.W.B. o.l.v. Laurens nog om te offeren en de gunst wetswinkel profileren en pro- van der Schueren. en zegen af te smeken van moten. Want HAK wil meer Vanaf 9.30 u.: orgelspel in de onze patroonheilige, zijn, of wil met meer werken kerk door Lies Van Avermaet Door de offergaven, branden- dan alleen met hel recht Wij uit Asse. de kaarsen en de mooie Gre- willen de hele situatie bekij- Om 10 u Gregoriaanse Hoog- goriaanse gezangen wordt men ken, naar aanleiding waarvan mis opgedragen door Pastoor als het ware opgenomen in een ons een vraag gesteld wordt. Jansen met preek en offer- niet te omschrijven sfeer. En een juridische oplossing gang. Uitreiking van santjes en In de kerk hangt de prikkelen- komt slechts op de tweede opgeluisterd door het koor de wierookgeur en nog iets... P'aats- Egidwina uit Groot-Bijgaar- wv,,. den o.l.v. Jos Mertens. HaIT I,.» kt 1 Nadien verkoop der offerga- HAK ztet het recht als een ven rond he, {Jeeid van aanwtjztns tl, welke richt,ng Anlonius vo, aloude tradi. geschillen kunnen opgelost tje jn - - worden Dhr. Roels schetste in zijn uit eenzetting het dikwijls kom- pleks proces van donormelding tot transplantatie. Vanuit de recente goedgekeurde wetge ving (die alleen nog wacht op publikatie) werden medische en verpleegkundige aspekten duidelijk gesteld. De wet brengt een verant woord evenwicht tot stand tus sen twee belangrijke doelstel lingen: het veilig stellen van de eerbied van de rechten van het individu op zijn lichaam, ook na zijn overlijden, door een uitdrukkelijke en preciese wet geving enerzijds, en het bevor deren van de menselijke soli dariteit door een efficiënt ka der uit te bouwen, om levens te kunnen redden anderzijds. Waar er voorheen geen enkele wettelijke regeling was i.v.m. orgaandonatie, gaat men in de toekomst gekonfronteerd wor den met het «opting-out» prin cipe (wegneming na overlijen mag uitgevoerd worden bij ie dere overleden Belg die in Bel gië woont, behalve indien vast staat dat verzet is geuit). Dat het vaststellen van de dooa volgens de door de wet om schreven procedure verloopt is van primordiaal belang. Een team van geneesheren zal, nadat een aantal voorwaarden vervuld zijn, beslissen tot or- gaanprelevatie. De kompleksi- viteit van de orgaanwegname, met daaropvolgend een trans plantatie binnen een zeer be perkte tijdslimiet, noodzaakt een strakke organisatie en ti ming. Het is voornamelijk de transplantatiekoördinatie die hier het vlotte verloop zal be vorderen. Bedenk hierbij dat de orgaandonor en anderzijds degene bij wie men het orgaan wil inplanten soms honderden kilometers van elkaar verwij derd zijn. België is voor wat betreft or gaandonatie en orgaantrans plantatie aangesloten bij «Eu rotransplant», gevestigd in Leiden. Dit is een organisatie waarbij een aantal Europese landen zijn aangesloten, en waar gegevens worden gecen traliseerd van patiënten die in aanmerking komen voor trans plantatie (thans ongeveer 6.000 op de wachtlijst voor niertransplantatie) De verpleegsterschool uit Aalst bewijst met dit initiatief nog maar eens hun realiteitsge- richte en zeker toekomst-ge richte opleiding van haar stu denten. Voor dit schooljaar zijn nog heel wat andere initia tieven gepland, o.m. «Getui gen voor vrede» een relaas van een vredeszending naar Ame rika, eveneens wordt een uit eenzetting over AIDS voor zien in het voorjaar '87. LH Woensdag 24 december om ren en de volwassenen zijn jeugdkoor en het musicaal 18.30 u: eucharistieviering op- welkom. Om 23.15 u trekken jeugdensemblc o.l.v. Brigitte geluisterd door het Taizékoor allen stoetsgewijze en zingend Ghyselen. o.l.v. Els Borms. naar de kerk. Kerstnacht: Elk jaar beleven we op onze Sint-Annaparochie een stem mige middernachtviering. Ook dit jaar wordt getracht een poëtisch-muzikale sfeer op te roepen met als thema: 'Getui gen van het licht'. Kinderen ook van buiten de parochie die graag deel uit maken van de kerststoet wor den verwacht met een uitge holde en tot lantaarn omgeto verde biet. Men verzamelt om 23 u op de hoek van de Raffel- gemstraat en de Lindenstraat. Ook de ouders van de kinde- De kinderen die de schoonste en meest originele biet(lan- taarn) hebben, krijgen een mooie prijs. Deze prijsdeling gebeurt tijdens de receptie na de middernachtmis in de St.- Annazaal. De kcrstcvokatie 'Getuigen van het licht' begint rond 23.40 u. Voor alle deelnemers van de stoet zijn er voorbehouden plaatsen in de kerk. Kerstliederen, poëzie en orgel wisselen mekaar of tot het be gin van de nachtmis om 24 u. Die wordt verzorgd door het Kerstdag: 9 u: eucharistieviering opge luisterd door het gemengd koor van de KBG o.l.v. Mw. Hendrix. 10.30 u: eucharistieviering m.m.v. het gemengd koor 'Laat Blijde Weergalmen' o.l.v. Karei Van Daele. 11.30 u: het Gregoriaans koor zingt het proprium van Kerstmis. 18 u: kerstmuziek met Louis Van der Pael aan het orgel. dat niet te begrijpen of te noe men is. Iets, dat je stil ingeto gen, broos en zwijgzaam maakt en dat diep in alle men sen zit. ïi»rhts in "v" rond de parochiezaal Echt, het is ons niet louter te in^nH» „I! volksvertier met de Straatzan- doen om het folkloristische al lossineen onmooeliik hliilcpn" 8ers van Gooik, Kriek en Lam- hoort de sfeer daarrond er be- t! jfiV hTgSiV K?n' Mek va" 't vat en lekkere boe- slist bij! gaa, HAK het recht gebruiken repe„se„. - als middel om tn een konfltk- 0m 13 u St-Antoniusmaal in tucuze si'ita'ie verandering te feeannMl ,De Monü|, jn_ va„-teKK„. En pajotte„ mers velschillende tekortko ;'ldaar- Moortelstraat zijn van nature mystiekers en mers verschillende tekonko- s EsSene, lcj 02/582.10.35. mtngen: het is té ingewikkeld E„ maa„dag 19 te en haast onverstaanbaar voor gezongen H. Mis voor de over- wte er niet dagelijks mee beztg feden %ildeieden is, een juridisch afgedwongen oplossing is meestal erg duur, Beewegen... ÏZSi,iS„he,;e?",MiÏÏk:bv0" Alh«»cl de van- vend,en ts het recht beperkt: d de d de band met de het regelt wel konfhkten tus- natlmr voo* sen mensen maar kan ze veHo[en heetl e„ d| wielen- Da» i h"1; IS v dc behoeften en leefgewoon- Daarotn probeert HAK kon- te„ hee, a„dem 2ij„ bUjf, de ,c dejundtseren. .begankenis, naar Sint-Anto- mus-Abt te Essene nog zeer in Een dure zaak trek. Dejuridiseren, niet alleen om Dikwijls vragen we ons af S en animat,e «zelfstandig handelen» van ad- waarom onze viering, die Kortom onze Sint-Antonius- viesvragers te bevorderen, steeds volgens hetzelfde stra- maar ook omdat men vindt dat mien doorgaat en nooit echt beroep doen op de rechterlijke iets nieuws brengt, toch tel- macht een erg dure zaak is. En kens weer zo veel volk op de dit is niet de fout van de indivi- been brengt? Na zovele uitga- duele advokaat: hij moet ook ven denken we het antwoord Want «beewegen» gaat niet al leen vergezeld van boete, maar levensgenieters! Op kermiszondag geen gezapig rustig gedoe van de pint na de hoogmis, want als «Susken», de oproeper der offergaven, luid zijn waar aanprijst is het kerkplein omgetoverd tot één bijenkorf. Het wriemelt er al door mekaar en er wordt ker mis gevierd. Je moet een pint lambik of kriek drinken en een pens proeven in en rond de parochiezaal. De straatzangers zorgen wel voor de nodige viering is een mengeling van kerkelijke devotie en Breuge- liaans feestgedoe en daarbij voelt U zich beslist ook wel thuis of niet soms? 1987 is uitgeroepen tot «Euro pees Jaar van het Leefmilieu». Uiteraard zetten we bij deze gelegenheid onze «Aktie Groene Straten» met nog meer luister in de kijker. Op initiatief van de dienst Leefmilieu zal een bebloe- mingswedstrijd georganiseerd worden. Men kan er aan deel nemen als gevel of apparte ment, als voortuin, als instel ling, als erf en zelfs per straat of per wijk. Tijdig zal elke Aalstenaar hiertoe een déelna- mefolder in de brievenbus vinden. Een groot aantal verenigingen kan, langs zijn leden om, daze «Aktie Groene Straten» be geesteren. Uw vereniging kan tijdens het voorjaar 1987 gratis genieten van een voordracht over be- bloeming en beplanting. De spreker zal praktische tips ge ven inzake gevel-bebloeming, aanleg van een voortuin, een balkontuin, planten van ha gen, struiken en bomen, de verzorging van planten en het snoeien van bomen en struiken enz. Aan de hand van dia's, fotomateriaal en levend mate riaal zult u kennis maken met een ruim assortiment aan bloe men en planten en met hun geschikte groeiplaats. Elke aanwezige ontvangt tij dens deze voordracht een bon netje om tijdens de Topdag, op 2 mei 1987, enkele gratis plantjes af te halen op de spe ciaal ingerichte bloemen markt. Indien deze voordracht zou passen in het kader van uw aktiviteitenprogramma tijdens het voorjaar 1987, neem dan kontakt op met de dienst Leef milieu, tel. 053-77.11.11., toe stel 253, om en datum vast te leggen. Laat ons tevens weten of u al dan niet over een verga derzaal beschikt. LH Volvo leverde de eerste ne gen maanden van dit jaar 322.000 personenauto's af aan klanten, tegenover 296.000 vo rig jaar tijdens dezelfde perio de. Onder die wagens liefst 2.000 stuks van het nieuwe model, de Volvo 480. Sedert 1978 organiseert het Opwijkse jeugdhuis Nijdrop tijdens de kerstperiode een stripbeurs die tot ver buiten de grenzen van ons land bekend heid heeft verworven. Dit jaar heeft de beurs plaalts van 20 tot en met 23 december in de gemeentelijke sporthal van Opwijk.

De Voorpost | 1986 | | pagina 3